SCHOUWEN EN DUIVELANID IN 1958 L\ Linksboven: Januari bracht sneeuw, die stad en land zacht toedekte. Daar onder: Op 21 februari kreeg Dreischor officieel zijn eigen dorpshuis. Hierboven: De beeldhouwer Marie Andriessen schiep voor Ouwerkerk en Nieuwerkerk rampmonumenten, die op 1 fe bruari werden onthuld. De onthulling van het monument te Nieuwerkerk. Rechtsboven: Op 18 april werd de nieuwe Gereformeerde kerk te Nieuwerkerk in gebruik ge nomen. Daar onder: Het zegevierende kampioenselftal van de zomer avondvoetbal, samengesteld uit personeelsleden van de fir ma de Oude en de Jonge. Links hiernaast: In juni vond onder grote belangstelling de „Zierikzeese Avonvierdaagse" plaats. Een „snapshot" tijdens de rust te Schuddebeurs. Daar onder: Te Amsterdam vond de plechtige overdracht plaats (9 juli) van de door Schouwen-Duiveland geschon ken bank, als blijk van dank baarheid voor de na de ramp ontvangen hulp van de hoofd stad. Rechts hiernaast: Op 11 juli opende de inspéktrice van het Landbouwhuishoudonderwijs de nieuwe Chr. huishoudschool te Bruinisse. Daar onder: Op 31 mei werd de omstreden veerhaven „De Val" met de toegangswegen in gebruik gesteld. Gedeputeerde C. Philipse hanteerde de schaar. Linksonder: Ouwerkerk kreeg zijn nieuwe toren en daarmee een eigen silhouet. Midden onder: Kerkwerve kreeg zijn eigen sportveld. Op 18 oktober werd het met adop tiehulp van Leeuwarden tot standgekomen terrein overge dragen. Het hoofd van de o.l.- school bood de burgemeester van de Friese hoofdstad een herinneringsvaantje aan. Rechts onder: Op 21 oktober sloeg pastoor Dekker van de Zierikzeese parochie, de eerste paal voor een nieuw te bou wen R.K.-kerk te Haamstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 16