i GREEP UIT DE PLATENDOOS 1958 i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 No. 18489 Hierboven: De grote man in Frankrijk werd generaal De Gaulle. Hier spreekt hij te Algiers een mensenmassa toe. Rechts: Ernstig was de ingreep door de Amerikanen in het midden oosten. Washington besloot tot landingen in de Libanon. Mariniers stappen aan wal. z Links: 1958 was Expo-jaar. Vele miljoenen zagen de wereldtentoon stelling te Brussel. Een plaatje van de hostesses van de Nederlandse afdeling. Rechts: Nederland besteedde aandacht aan de kernenergie. De commis sie van de Europese Gemeenschap voor Kernenergie bracht een bezoek aan de kernreactor in aanbouw te Petten. Links onderaan: Op 1 oktober trad de Jeugdspaarwet in werking. Hieronder: Na veel moeilijkheden werden 37 verstekelingen uit Indo nesië toegelaten op Nieuw-Guinea. Linksboven: In 1958 kwamen dui zenden gerepatrieerden uit Indonesië naar Nederland terug. De ontsche ping te Rotterdam van het Britse schip „Captain Cook". Hierboven: H.ifif.H. prinses Beatrix bracht in februari een bezoekaan de West. Rechtsboven: Koningin Elisabeth en haar gemaal brachten een staatsie- bezoek aan Nederland in maart. De Britse vorstin met H.M. Koningin Juliana tijdens het bezoek aan de Aalsmeerse bloemenveiling. Links: Veel stof deed de staking der K.L.M.-vligers opwaaien. Twee top figuren waren de vliegers Metz en De Laat, hier op weg naar het ge rechtsgebouw. Rechts: In mei deed de „Prinses Beatrix" op de lijn Vlissingen-Bres- kens zijn technische proefvaart. Rechts onderaan: De laatste maand van het jaar bracht de kabinets crisis. Een plaatje van de bewogen zitting der Tweede Kamer, waarop de socialistische ministers kenbaar maakten af te treden. «t 4 i.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 15