SLAAPT HEERLIJK EN WARM .HET WAS VAN ONS' Franse frank devalueert met 17,55 procent PARIJS, 27-12. Officieel wordt medegedeeld dat de Franse frank wordt gedevalueerd met 17,55 pro cent op een nieuwe pariteit van 493,70 frank per Amerikaanse dol lar. De Franse minister van Voor lichting, Jacques Soustelle, heeft voorts bekendgemaakt, dat het Franse kabinet heeft besloten tot het scheppen van een nieuwe va luta-eenheid. De mededeling inzake de deva luatie werd gedaan door de mi nister van Financiën, Antoine Pi- nay, na afloop van een kabinets zitting, welke twee uur en een kwartier heeft geduurd. Grote brand op Japans eiland TOKIO, 28-12. De kustplaats Ko- nye op het Japanse eiland Amami van de Rioe-Kioe-archipel, is zon dag geteisterd door een zware brand, die meer dan vijftienhon derd woningen verwoestte, waar door zevenduizend mensen dakloos werden. Tien personen liepen ver wondingen op. Japanse schepen en acht Ameri kaanse oorlogsbodems zijn op weg naar het eiland om hulp te ver lenen. Tunesië ontstemt TUNIS, 28-12. In goedingelichte kringen in Tunis verluidt, dat de Tunesische autoriteiten ontstemd zijn over het feit dat Tunesië niet is geraadpleegd over de Franse mo netaire besluiten. Frankrijk had met de leden van de frankzóne overleg moeten plegen, zo meent men. De Franse munteenheid PARIJS, 28-12. In de Franse staatscourant is het besluit gepu bliceerd, dat het kabinet zaterdag heeft goedgekeurd. Met ingang van een vóór 1 januari 1960 te bepalen datum zal er een nieuwe munteen- hëid worden ingesteld, waarvan de waarde gelijk zal zijn aan honderd francs. Met onmiddellijke ingang zullen de noteringen der buiten landse valuta worden uitgedrukt in honderden francs. Overigens wordt er tot de nader te bepalen datum niets gewijzigd in het huidige mo netaire stelsel. Klok uit carillon gestolen DORDRECHT, 27-12. Omdat de beiaardier van de grote kerktoren te Dordrecht ge constateerd had, dat een van zijn klokken niet functio neerde, stelde de dienst van openbare werken een onder zoek in naar de staat van het mechanisme van het carillon. Men kwam tot de ontdek king dat aan het mechanis me niets mankeerde, maar dat de desbetreffende klok verdwenen was. De politie, op haar beurt gewaarschuwd stelde een onderzoek in en kwam tot de conclusie, dat de 15 kg. wegende klok ge stolen was en dat iemand zich voor deze diefstal via de rond de toren staande stei ger toegang tot de klokken- zolder had vershaft. Men heeft waarschijnlijk bij wij ze van grap het klokkenspel van de „Dordtse dom" on klaar gemaakt, want de klok heeft men kort nadat de diefstal ontdekt was terug gevonden op het Bagijnhof. Zesjarig meisje doodgereden VELDHOVEN, 23-12. Om 11 uur hedenmorgen is op het kruispunt van de Burgemeester van Hooff- laan en de Zoestraat te Veldhoven het 6-jarig meisje van Beek, toen het op een kinderfietsje plotseling de weg overstak, door een met ma tige snelheid rijdende personen auto gegrepen. Het meisje was op slag dood. AMSTERDAM. Te Amsterdam is op 58-jarige leeftijd overleden prof. mr. J. G. Koopmans, hoogleraar in de staathuishoudkunde aan de ge meentelijke universiteit aldaar. Minister Soustelle heeft nog be kendgemaakt, dat van 29 december a.s. af de Franse frank volledig in wisselbaar zal zijn in alle andere valuta's, met inbegrip van de dol lar voor alle niet-ingezetenen in Frankrijk, de frank-zöne en in lan den waarmede bilaterale betalings overeenkomsten zijn gesloten. Radio en t.v. in de V.S. WASHINGTON, 29-12. In de V.S. is het afgelopen jaar het aantal te levisietoestellen met bijna vier mil joen tot 48.300.000 gestegen. Het aantal radio's nam met tien miljoen tot naar schatting 150 miljoen toe. In 49 miljoen van de 50.5 miljoen woningen staat minstens een radio. Aan reclame via de televisie werd dit jaar 1.420 miljoen dollar uitge geven. Voor de radio was dit be drag 641 miljoen dollar. Dodelijk ongeval iu Friesland BERGUM, 28-12. Door een breuk in de stuurinrichting is zaterdag bij Buitenpost op de rijksweg Leeu- warden-Groningen een personen auto met vier inzittenden tegen een boom gebotst. De 19-jarige mej. F. Bosma uit Hyum werd gedood. De drie andere inzittenden van de auto, een 16-jarig meisje, de be stuurder (K. Post) uit Den Haag en de 23-jarige zuster Jantje van het slachtoffer, moesten met meer of min ernstige verwondingen naar het diaconessenhuis te Leeuwarden worden gebracht. De auto is totaal vernield. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Zwanen lutherse kerk gerestaureerd Verschillende dagen zijn de zwa nen, die normaal de dakvorst sieren van de Lutherse kerk alhier, onder gedoken geweest. Het loodgieters- bedrijf M. Kouwenberg Zn. heeft zich over de dieren ontfermd. Er liepen reeds geruchten dat de zwa nen de trieste weg naar de braad pan hadden ingeslagen, maar dit blijkt niet juist te zijn. De loodgie ter heeft de zwanen in zijn werk plaats gehad en ze keurig hersteld - voor zover nodig - en schoonge maakt. Straks zullen ze in volle luister weer op de gevelspitsen van het kerkgebouw pronken. BROUWERSHAVEN Bietencampagne afgesloten Luid toeterend voerden vorige week woensdag een drietal vracht wagens van de heer de Vlieger te Brouwershaven de laatste suiker bieten aan. Het was een vrolijk ge zicht de met vlaggen versierde wagens, geëscorteerd door een tweetal gepavoiseerde kraanwagens de gemeente te zien binnen rijden. Deze laatste vrachten waren de de finitieve afsluiting van de bieten campagne 1958, welke te Brouwers haven de nodige drukte heeft te weeg gebracht. Voor de drie fabrie ken, welke hun verscheping via de haven van Brouwershaven hebben is het totaal van de aangevoerde suikerbieten het respectabele ge wicht van ruim 33.000 ton of te wel ruim 33 miljoen kg. Deze cijfers accentueren duidelijk welke voor name plaats Brouwershaven als verschepingshaven inneemt op Schouwen-Duiveland*. Onderzoek naar slachtoffers Belgische ramp wordt voortgezet Kans om overlevenden aan te treffen heel gering MAASTRICHT, 28-12. Het tempo, waarmee sedert tweede kerstavond in de instorting van de mergelgroe ven te Ziechen wordt geboord, is aanzienlijk vertraagd. Men had ge hoopt dat reeds zondagavond de plek bereikt zou zijn, waar men hoopte slachtoffers aan te treffen, doch zondagmiddag was men - na 42 uur onafgebroken boren met een mijnschachtkoker - tot een diepte van 12 meter gekomen. Dit is de helft van de totale hoogte der in gestorte massa grond en mergel. Nu is men in de bovenste mergel- laag gestuit op een silexlaag. Dit vuurgesteente, dat dicht opeen ge hoopt zit, vertraagt het verder doorboren van de ingestorte massa boven de koel- en pakruimte. In de omgeving hiervan ver moedt men dat een aantal der be dolven mensen nog liggen. Ook grote bulldozers zijn al bijna twee volle etmalen bezig om brede sleuven te graven tot op de bodem van de mergelgroeven, omdat men zodoende het terrein van het inge storte gebied meter voor meter kan Ingezonden mededeling DE REIS VAN „DE KLEINE WERELD" Door lauding op zee gondel als boot in gebruik? NEW YORK, 29-12. De zakelüke organisator van de reis van de bal lon „De kleine wereld", waarmee vier Britten trachten de Atlanti sche Oceaan over te steken, heeft verklaard te geloven, dat de bal- lonvaarders door regen gedwongen zjjn geweest op zee tg landen en nu de gondel als boot gebruiken. Hij verwachtte dat zij binnen en kele dagen in een Westindische ha ven zouden aankomen. De organi sator, Peter Elstob, verklaarde dit in een vraaggesprek voor de Ame rikaanse radio. Zoals bekend is de ballon op 12 december met drie mannen en een vrouw van de Canarische eilanden opgestegen. Twee dagen later werd de ballon het laatst waargenomen. Op 17 december werd de laatste radioboodschap opgevangen. Zaterdag werd gemeld dat de ballonvaarders in het mondingsge- bied van de Orinoco in Venezuela waren geland. Venezolaanse en Amerikaanse vliegtuigen die wa ren opgestegen om het gezelschap op te sporen en naar de bewoonde wereld terug te brengen, konden echter niets ontdekken. Het bleek later dat het bericht van de lan ding was verzonnen door een paar grappenmakers op de Canarische eilanden. nazoeken naar stoffelijke resten der slachtoffers. De burgemeester van Ziechem, de heer W. Vos, deelde mede, dat de kans om overlevenden onder de dertien slachtoffers aan te treffen wel heel gering is, maar dat men zelfs de kleinste kans niet wil ver onachtzamen. En ook als alle hoop op redding van overlevenden moet worden opgegeven, dan nog zal het opruimingswerk worden voortgezet aldus de burgemeester. Gemeenteraad St. Philipsland Na opening van de vergadering werd direct de begroting voor 1959 behandeld. De voorzitter zei, dat de gemeente er goed voorstaat. In zijn algemene beschouwing bij de behandeling van de begroting voor 1959 wijdde de heer W. J. Beurkens (chu) nog enkele woor den aan de laatste gemeenteraads verkiezing. Deze is voor de C.H.U.- fractie voordelig uitgevallen. Het speet hem dat twee partijen niet meer in de raad konden terugkeren, waardoor de raad nu op kleinere basis is samengesteld. Het speet hem bij de wethoudersverkiezingen te hebben geconstateerd, dat de an dere partijen een nog nauwere ba ses voorstonden. De C.H.U. is dan ook in oppositie getreden bij deze verkiezing. Ook de voorzitter betuigde zijn spijt over het feit, dat de andere partijen niet konden terugkeren, maar dit was de wens van de kie zers. Bij subsidie-aanvragen moet paal en perk worden gesteld. Herhaal delijk wordt er op aangedrongen de begroting sluitend te krijgen. Bij de toelichting op de bouw van de bejaardenwoningen werd er op gewezen, dat deze nu niet verwe zenlijkt kunnen worden. In 1959 is er kans op bouwvolume. Het blijft het streven deze bouw te verwe zenlijken. De heer de Korte gaf een toelichting op de demping van de tramput en de aanleg van een speelweide voor de jeugd. Ook de schoolterreinen zullen met siergaas worden afgezet. De begroting had op de gewone dienst een batig slot van f2.821,10, terwijl de kapitaaldienst een nade lig slot gaf van f 262.967,52. Het be drag per leerling werd vastgesteld op f 41,02 en de 5-jaarlijkse afre kening 1953-'58 op f 2,78 per leer ling. Bij de Bank van Nederlandse Ge meenten werd een bedrag opgeno men van f 100.000,-. Een besluit tot huurwijziging van een complex Woningwetwoningen werd aan vaard en gebracht op f 8,25 per week. Op verzoek van een drietal café-eigenaren werd de openstel ling van café's gesteld op 11 uur. Aan dé leesbibliotheek zal een sub sidie verleend worden tot een maximum van f 50,-. Ook aan de Rheumabestrijding zal een halve cent per inwoner betaald worden. De rekening over 1957 van de Dienst Sociale Zorg had aan in komsten en uitgaven een post van f 7.324,91. De begroting voor deze dienst over 1959 was f 10.452,76. Tevens werd bekend gemaakt dat het benoemde hoofd der openbare lagere school, de heer A. Verwaal, deze benoeming heeft aangenomen. Door een ontploffing in een mu nitiefabriek te Katni in het noorden van India zijn zaterdag acht men sen gedood en zes zwaar gewond. BRUINISSE Vergadering Roode Kruis Afscheid arts P. Quaak De jongste vergadering van de afdeling Bruinisse van het Roode Kruis, droeg wel een zeer bijzon der karakter. De leiding berustte bij dokter P. Quaak, die in het bij zonder welkom heette de heren Rottier, Dobbelaar en van der Kloot van de B.B. Hij herdacht het vele werk dat door burgemeester Michaelis, voor de afdeling was gedaan en ging vervolgens over tot het uitreiken van de diploma's aan de onlangs geslaagde E.H.B.O.- ers. Met nadruk wees hij er op, dat het nodig is voor E.H.B.O.-ers om steeds te blijven oefenen. Aan de derde klasse E.H.B.O.-ers werden mutsen en schorten uitgereikt. Na de pauze stond de vergade ring geheel in het teken van het afscheid van dokter Quaak. Deze was namelijk voor het laatst als voorzitter, wegens zijn aanstaand vertrek naar Haarlem. Dokter Quaak dankte in het bij zonder voor de prettige samenwer king met Roode-Kruis-mensen en B.B.-ers in de 13 jaar dat hij te Bruinisse was geweest. De heer W. van den Ouden, secretaris van de Roode Kruis-afdeling, sprak van een teleurstelling voor de Roode-Kruis-afdeling, die eerst burgemeester Michaelis verloor en nu dokter Quaak. Hij hoopte dat de opvolger van dokter Quaak, dokter van Leeuwen, een waardig opvolger van deze zal zijn. Als aandenken bood hij dokter Quaak een sigarettenaansteker aan. Ook zuster Fluit dankte voor de pret tige samenwerking als wijkver pleegster. De heer H. J. Smit sprak namens de B.B.-ploeg en bood een boeken- bon aan. Ook mejuffrouw M. de Korte sprak de scheidende dokter toe en bood als E.H.B.O.-ster een aandenken aan. De heren Rottier en van der Kloot vertolkten de dank voor de aangename samen werking. Dokter Quaak beant woordde daarna de verschillende sprekers. Kerststemming Chr. Vrouwenvereniging Week het programma van de ver gadering der Chr. Vrouwenvereni ging „Helph Elkander" in grote lijnen, niet af van de gewone veer tiendaagse samenkomsten, toch was er dinsdagavond wel een kerst sfeer en een gezelligheid die bij een echte kerstsamenkomst past. De inleiding over Lucas 2, werd gehouden door mevr. Dorst-Ver hoek, er was een zangkoortje ge vormd, er was declamatie en ver schillende leden brachten een kerstverhaal als werkzaamheid. En natuurlijk werd er naar hartelust gezongen. Ook in deze bijeenkomst ontbrak de kersttractatie niet. BRUINISSE Verschillende kerstvieringen De eerste kerstdag was te Brui nisse voor de kerstfeestviering van de hervormde jeugdclubs gereser- veei'd en ds. van den Brink kon in zijn openingswoord dan ook een zeer groot aantal jongeren verwel komen, die donderdagavond in het hervormd verenigingsgebouw bij een waren gekomen om gezamen lijk de kerstavond te vieren. De in leiding over Jesaja 53 hield Lies i Hage. Gedichten werden gedecla meerd door Johanna de Waal, een i kerstverhaal verteld door Jan Ok- kerse, er werd gezongen door J.V. en M.V. en door leden van deze vereniging afzonderlijk terwijl ook de samenzang naast de tractaties een groot deel van het programma innam. Traditiegetrouw werden de vie ringen besloten met het kerstfeest van de zondagsschool, volgens een liturgie van de Ned. Zondagsschool vereniging, en gevierd in de her vormde kerk. De leiders M. Krijger, W. M. de Korte en W. A. Jumelet namen het kerstverhaal voor hun rekening. Een kerstvertelinlg werd gehouden door Janny Geluk, een vrije vertelling door Marie Jumelet, dit alles afgewisseld door veel zang Zeven jongens en meisjes uit de laagste klas zongen een mooi kerst, lied. Het kerkorgel werd bespeeld door de 11-jarige Nellie Braber. Verschillende tractaties werden verstrekt. De jongeren ontvingen verder een kerstboek en de ouderen een bijbel. Kerstavond Ger. Vrouwenvereniging Vorige week hield de gerefor meerde vrouwenvereniging „Tot arbeid geroepen" de kerstavond on. der leiding van mevr. bij de Vaate- Heuseveldt en mevr. Wielemaker. De inleiding werd gehouden door mevr. bij de Vaate. Mej. C. van der Sluis declameerde een prachtig kerstgedicht en verschillende dames droegen poëzie van eigen maaksel voor. Oudste mannelijke inwoner overleden De oudste mannelijke inwoner van Bruinisse de heer C. Hage Lz., is op 94-jarige leeftijd zaterdag 27 dezer overleden. ANNA-JACOBAPOLDER Kerstfeest Chr. Plattelandsvrouwenbond Onder grote belangstelling vierde de Chr. Plattelandsvrouwenbond afdeling St. Philipsland, haar kerst, feest. De presidente, mevr. Voge- laar-Hanse, opende op de gebrui kelijke wijze, waarop haar medita tie volgde. Het koortje uit Anna Jacobapolder vertolkte een door hen zelf samengesteld declamato- rium; dit was prachtig. Mevr. van 't Hoog hield een mooie inleiding over „De wijzen uit het oosten" wat afgewisseld werd door koor zang uit St. Philipsland. Na de pau ze vertelde een Javaanse christin, mej. Wirjosoekarto over „Blank en bruin rondom de kribbe van Beth lehem". Deze leezing ontroerde al len en ze besloot met in het Javaans te zingen „Stille nacht, heilige nacht", waarop de anderen in het Hollands invielen. Hierna sloot mej. Wirjosoekarto deze mooie avond mét dankgebed. PREDIKBEURTEN Oud-Geref. Kerk Bruinisse: Dinsdag 30 december, 7 uur ds. Gebraad te St. Philipsland. Geref. Gemeenten Oosterland: dinsdag 30 december, 7 uur ds. Heerschap te Borssele. Geref. Gemeenten in Nederland Renesse: dinsdag 30 december, 7.30 uur ds. Mallan te Bruinisse. Ingezonden mededeling onder zo'n zachte wollen deken van Deurloo De grootste sortering Alleen merkdekens Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering iu temperatuur Half- tot zwaarbewolkt met plaat selijk enige regen; weinig verande ring in temperatuur; matige tot krachtige wind tussen west en zuidwest. 30 dec. Zon op 8.49, onder 16.37. Maan op 22.00, onder 10.49. Laatste kwartier: 2 jan. te 11.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 30 dec. 5.38 v.m. 18.04 n.m. BROUWERSHAVEN: 30 dec. 5.20 v.m. 17.36 n.m. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 29-12. Tijdens het week einde is ten zuiden van IJsland een zeer diepe depressie aangekomen, die nu langzaam in oostelijke rich ting koerst en. geleidelijk opvult. Aan de zuidflank van deze depres sie stroomde een hoeveelheid zachte lucht, voorafgegaan door een regen- gebied naar west-Europa. In ons land liepen de temperaturen in de voornacht op tot omstreeks tien graden. Later stroomde wat drogere lucht het land binnen met opkla ringen, waardoor de temperatuur weer iets daalde. Op de oceaan ten zuidwesten van Ierland komen enkele randstorin- gen voor ,die snel in de richting van zuid-Engeland koersen en later ook in ons land weer enige regen zullen veroorzaken. De aanvoer van ta melijk zachte lucht houdt daarbij aan, zodat in het temperatuurver- loop niet veel verandering komt. WETENSCHAPPELIJKE MILJOENEN NEW YORK, 28-12. In de Ver enigde Staten zal in de jaren van 1960 tot 1970 120.000.000.000 dollar worden uitgegeven voor weten schappelijk en technisch speur werk, aldus schrijft het Amerikaan se tijdschrift „Fortune" zondag. Dat is meer dan in de gehele voorgaan de geschiedenis van de Verenigde Staten. De mogelijke en verwachte ont dekkingen en nieuwe toepassingen van de wetenschap variëren van een bemand ruimteschip tot dieren, die met een inwendig kunsthart in leven blijven. Italië heeft zondag de aardbe ving herdacht die vijftig jaar gele den de steden Messina en Reggio di Calabria, alsmede een aantal kleinere plaatsen verwoestte en aan meer dan honderdduizend mensen het leven kostte. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 27 te Rot terdam. Esso Nederland (t.), 29 te Port Said. Kelletia (t28 te Curagao. Modjokerto, 27 van Rotterdam naar Hamburg. Soestdijk, 28 te Rotterdam. FEUILLETON Streekroman door HANOL SPOOR Groot was haar verwondering over de verandering die Mia's in nerlijk had ondergaan. Haar dochr ter, zo zachtmoedig terug te vin den deed haar in één uur tijd meer genieten van hun samenzijn, dan vele jaren bij elkaar. Mia had al lang begrepen dat haar toestand heel ernstig was. „Het is de beste oplossing", zei ze rustig; „eenmaal in het nol-male leven zou het toch weer verkeerd met me gaan. Ik ben nu eenmaal ontembaar". Denkend over al deze dingen liep Joke wandelend door de duinen. Ook nu had ze Dilo weer bij zich. Ze hield hem niet meer aan de lijn. In haar onderbewustzijn geloofde ze dat Sternhouts macht een einde nam. Het heerlijke, vrije gevoel uit vroeger jaren kwam weer boven. Joke was nieuwsgierig welke plan nen de freule met Duinsfort zou hebben, als zij eenmaal alleen kon beslissen. Joke trok in twijfel of ze nu nog met een onbezwaard ge moed van dit landgoed zou kunnen genieten. Eigenlijk moesten er veel meel mensen van kunnen genieten. Ze had nu van dichtbij ondervonden met welk een kleine ruimte stads mensen genoegen moeten nemen. Was er maar een middel om het landgoed open te stellen, zonder dat er direct gevaar was voor vernie ling. Het mooiste zou zijn als er vele jonge mensen konden komen, die onder goede leiding genoten van deze buitengewoon mooi ge legen buitenplaats. Maar wacht, nu liep ze de beer te verdelen voor hij geschoten was en Dilo was helemaal aan haar aan dacht ontsnapt. Ze klom boven op een duin en liet een schel gefuit horen. Ha, daar zag ze Dilo al net langs een duintop aankomen. Op hetzelfde ogenblik klonk er een schot en ze zag het dier na een gekke sprong neervallen. Joke gaf een door merg en been dringende gil en snelde naar het punt waar ze zojuist Dilo nog ge zien had. Hijgend bereikte ze de duintop. Dilo lag daar uitgestrekt, de tong uit de bek. Alleen een klein gaatje in de kop bewees dat hij geraakt was. Het arme beest was mox-sdood. Het volgende ogenblik stond Sternhout bij haar. Joke zag niet zijn haast verontschuldigende blik. Het drong alleen maar tot haar door, dat. hij het weer was; na tuurlijk hij weer, die haar tot diep in haar gemoed moest raken. Kwam er dan nooit een eind aan do barbaarsheid van die kerel? Haar gehele lichaam deed pijn, daar haat, woede en verdriet om de voorrang streden. „Beest die je bent, het hart van dit dier was dui zendmaal beter dan het jouwe". Sternhout wilde haar vertellen dat hij niet moedwillig de hond ge raakt had. Hij voelde zijn nederlaag aankomen, maar afstand doen van zijn lang gekoesterde wens, kostte hem zoveel moeite, dat hij dit zo lang mogelijk wilde rekken. Hoe wel hij bijna nergens belangstelling meer voor had, had intense ver veling hem er toe gebracht om te gaan jagen. Zonder veel ambitie was hij in de duinen gaan dwalen. Menig konijntje was door zijn zwaarmoedige gedachten al aan zijn aandacht ontsnapt. Toen hij eindelijk iets meente te zien bewegen, had hij zonder meer aangenomen dat hij wild on der schot had en hij had aldus Dilo geraakt. Met verbazing had hij het grote lichaam van Dilo omhoog zien springen. Hoe nu die kleine helle veeg aan het verstand te brengen dat dit werkelijk zijn bedoeling niet was geweest. Hm, er zat nog meer temperament in dit kind dan hij verwachtte. Er kwam iets van be wondering in zijn ogen. Joke, die hem juist vlak in het gezicht keek, zag het en dat deed haar het laat ste beetje zelfbeheersing verliezen. Ze greep hem bij de armen en schudde hem wild heen en weer. Sternhout stond met beide han den op het geweer gesteund en dit wapen maakte gevaarlijke schom melingen. Hij probeerde de loop een andere richting te geven, maar rekende er niet op, dat het meisje in haar woede zulk een grote kracht had. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2