De Gaulle kondigt nieuwe belastingen aan DE ZIERIKZEESCHE COURANT MAANDAG 29 DECEMBER 1958 No. 18488 115e jaargang ZIERIKZEGSCHE1ENIGUWSB0DE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 4,15, per week 32 cent. Losse nummers 10 cl. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 15 cent per mm. - Succeyes (max. 15 mm.) f 1,- per stuk. WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus nr. 1, tel. Of 110-2255 na 18.00 uur tel. 01110-2118, Girorekening nr. 137677 - Uitgave: N.V. Drukkerij v./h. Lakenman Ochtman, Zierikzee. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. 01110-2938 BEZUINIGINGSMAATREGELEN IN FRANKRIJK Land moet periode van beproeving doormaken PARIJS, 28-12. - Premier De Gaulle heeft zondagavond in een rede voor radio en televisie be kendgemaakt, dat Frankrijk heeft besloten zyn buitenlandse handel voor negentig procent te liberali seren. Dit zal - aldus de premier - Frankrijk op economisch gebied z(jn internationale positie terug geven. De Gaulle kondigde een reeks nieuwe belastingen, subsidiever minderingen en andere bezuini gingsmaatregelen aan, welke nood zakelijk waren om een begrotings tekort van 1.2 miljard frank te voorkomen. Een dergelijk tekort zou volgens De Gaulle het risico van een ruïneuze inflatie met zich brengen. „Ik wil het feit niet ver helen, dat ons land een periode van beproeving moet doormaken, maar het beoogde herstel zal van dien aard zijn, dat het ons alles kan vergoeden", aldus de premier. De Gaulle zei dat hij het man daat dat het Franse volk hem ge- Iiulonesisch-Russische besprekingen DJAKARTA, 28-12. Zaterdag- morgen begonnen in Djakarta be sprekingen tussen een delegatie van de Indonesische regering, on der leiding van premier Djuanda, en een Russische technische missie over de door de Sowjet-Unie aan Indonesië verstrekte lening van honderd miljoen dollar. Van Rus sische zijde werd aan deze bespre kingen ook deelgenomen door de Russische ambassadeur in Djakar- geven had, in de volle omvang zou uitvoeren en in overeenstemming met de nieuwe geest, waarin dit mandaat hem was toevertrouwd. In zeven maanden had Frankrijk enige grote stappen op de weg naar het herstel gezet. De Franse een heid stond op het punt uiteen te vallen en in mei jl. bevond Frank rijk zich op de weg naar een ramp op financieel en economisch ge bied. Hieraan was een halt toege roepen. „De toestand blijft echter precair, dat wil zeggen gevaarlijk". De financiële, economische en so ciale maatregelen, die maandag van kracht zullen worden, geven het land een basis van waarachtigheid en soberheid, de enige waarop de welvaart kan worden opgebouwd. De premier zei, dat er geen open bare lasten, die tot inflatie zouden leiden, kunnen worden aanvaard. Maar investeringen, die de toe komst van het land bepalen, waar onder huizenbouw, scholenbouw, ziekenhuizen, energiebronnen, in dustriële uitrusting en verbindin gen, moeten worden voortgezet. Frankrijk moet voorts hervormin gen in Algerië tot stand brengen naarmate de pacificatie vordert en het land moet deelnemen in de ontwikkeling van de landen van de Franse gemeenschap. In de huidige toestand in de we reld kunnen wij bovendien niet zonder een krachtige militaire macht, aldus de premier. Zonder ingrijpende maatregelen zou er een begrotingstekort van 1.200 miljard francs ontstaan. Om een vernietigende inflatie of een bankroet te voorkomen, bleef er niets anders over dan dit dreigende tekort met de helft te verminde-- ren. Zo werd besloten, aldus De Gaulle. Hij kondigde hogere onder- ta, Boris Volkov. In de afgelopen maanden heeft nemingsbelastingen en hogere be de Russische missie een studiereis I lastingen op grote inkomens aan, gemaakt naar verschillende delen I nieuwe belastingen op wijn, alco- van Indonesië, waar uit de lening I hol en tabak, de afschaffing van te financiëren projecten zullen I talrijke subsidies op verbruiksgoe- worden uitgevoerd. I deren en vermindering van begro- tingsgelden voor genationaliseerde ondernemingen, in het bijzonder de spoorwegen. Aan de andere kant zullen inves teringen, die Frankrijks toekom stige welvaart moeten verzekeren, met 245 miljard francs worden ver hoogd, d.w.z. met 25 procent. Hij noemde dit strenge maatre gelen.. Hij voorzag enige prijsver hogingen en zei dat de regering passende maatregelen zal nemen om de koopkracht te beschermen, in het bijzonder van Fransen met bescheiden inkomens. Op 1 januari zullen de pensioe nen van ouden van dagen met 5200 francs per maand worden ver hoogd en op 1 februari zullen de minimumlonen de hoogte ingaan, Er zal een speciaal fonds worden ingesteld ter verhoging van de werkloosheidsuitkering, ongeveer ter hoogte van het minimumloon en op 1 februari zullen de salaris sen van ambtenaren met vier pro- enct worden verhoogd. President Eisenhower heeft za terdag de instelling goedgekeurd van een „Federale raad voor we tenschap en technologie". Deze krygt tot taak het werk van de federale bureaux op het gebied van wetenschappelijk onderzoek en ontwikkeling te coördineren. Directeur van de raad wordt dr. James Killian. Japan telde op 1 oktober 92 mil joen inwoners, 19.850.000 meer dan in 1945. Het is op vier landen na het dichtstbevolkte land ter we reld. De geschiedenis van het oude Dykwater RESTERENDE DEEL WERD NA WATERSNOOD VAN 1953 AFGESLOTEN Drie havens gedoemd te verdwijnen (Van onze medewerker) (Slot) Eerst in 1894 werd langs de nieu we verbindingsdijk een verharde weg aangelegd, waardoor een kor tere verbinding per as ontstond tussen Dreischor en Nieuwerkerk, waarvoor tevoren slechts gelegen heid was over het Verste Sas. Na de indijking van de A. J. Polder verviel het overzetveer van het nieuwe veer naar Dreischors Nieuwlandpolder. Thans is ook het resterende deel van het Dijkwater na de ramp van 1953 afgesloten, n.l. door een dijk van de hoek van Maaye naar de N.W.-hoek van de polder Ooster- en Sirjansland, met het gevolg, dat de havens van Drei schor, Stevensluis en Sirjansland (de Staart) en de los- en laadplaats aan het Nieuwe Veer niet meer per schip te bereiken zijn en dus ge doemd waren van de kaart te ver dwijnen. Het zuidelijk einde van het Dijk water tussen de Sassen werd nog steeds gebruikt voor de afvoer van producten, in hoofdzaak suikerbie ten. Het laatst nog in 1897. Door de aanleg van de baan van de R.T.M. kwam ook daaraan een einde, daar op het einde van de Scheepstim- merdijk een dam met sluis werd gemaakt voor die baan. De suatie van enkele polders kon doorgang vinden. De schutsluis ter plaatse werd in het begin van deze eeuw gesloopt. Door de afsluiting van het Dijk water aan de Grevelingen kwam de suatie van de polders „De Vier Bannen van Duiveland" en „Drei schor" in het nauw, welke polders een gemaal hadden, respectievelijk gebouwd in de jaren 1878 en 1882. Deze gemalen zorgden, behalve voor de bemaling van de polders, tevens, dat de aanslibbing niet zo vlug meer plaats vond. Ook de spuiput ten oosten van het gemaal van Dreischor gemaakt, na de in poldering van de A.J. Polder, had daarin een zeer belangrijk aandeel. Thans is dat niet meer nodig. De genoemde gemalen zijn verplaatst naar de zuidzijde daarvan te zui den van Ouwerkerk en van de tweede naar de noordzijde van de polder. Sedert de afsluiting aan de Grevelingen werd en wordt de su atie nog gebracht in de geul van het Dijkwater, vanwaar met een hevel het water over de nieuwe dijk in de Grevelingen wordt afge voerd. Ook dit vervalt, zo spoedig het gemaal in Dreischor de functie van het oude heeft overgenomen, Het Dijkwater zal dan worden ge ëgaliseerd tot bouwland met een gedeelte voor recreatiegebied. Een nieuwe weg is reeds gelegd van Sirjansland naar Dreischor, waar van reeds veelvuldig gebruik ge maakt wordt. Met al deze wijzi gingen is veel vervallen. In de eer ste plaats vele binnendijken. We denken bovendien aan het voor heen jaarlijks terugkomende uit malen van het zogenaamde vlas water uit de polder „Dreischor", dat de vis, voornamelijk bot, in het nauw bracht en voor 't grijpen lag. Bovendien het snijden van zeekraal en lamsoren, in 't voorjaar wel kom op vele dissen als groente. Tientallen personen waren dikwijls reeds vroeg in de morgen aan het snijden. Men moest rekening hou den met het getij. Vergeet ook niet het zogenaamde „grobben" voor een flinke hoeveelheid bot en het afzetten van de slikken door Thool- se vissers, ook voor de vangst van bot. We denken ook aan de zogenaam de „Vogelhoogte', waar enkele zee vogels broedden en de klei (kloe ten) werd gehaald door een vlet ter zulks voor aanvulling van ga ten in de zeedijken. Ook mosselen werden in het Dijkwater van prima kwaliteit en mooi blank. Met de afsluiting vervalt ook het onderhoud van de havens en ha- venplateau's en de afbakening van de geul, dienende om bij hoog wa ter de geul aan te geven, opdat de loods bij dag en nacht de weg kon vinden met een schip, dat met de vlag in top aan de hoek van Maaye liggende, een loods vroeg. Plet is alles geschiedenis gewor den en we horen niet meer „Hoog op, laag neer, nooit van je leven, zie je dat paaltje meer", van de aannemer van beschoelingswerken bij herstel of vernieuwing aan de havens. 1 Storm over zuid-korea en Japan SEOEL, 27-12. Acht Zuidkore- aanse vissers zijn om het leven gekomen en meer dan zeventig vissers worden vermist als gevolg van een zware storm die vrijdag avond de zuidkust van Korea teisterde. Bij tientallen sloegen de vissersboten om. Onder de kust van Japan verging een kustvaar der. Van de dertien opvarenden verdronken er elf. Bulgaarse leger wordt zwaar bewapend ATHENE, 26-12. Volgens Atheen- se persberichten wordt er Russisch oorlogsmateriaal, waaronder raket ten en tanks, aan het Bulgaarse le ger geleverd en worden in Rhodope en oost Orvelon belangrijke stra tegische bases ingericht. Er wordt een algemene moderni sering van het Bulgaarse leger ver wacht en er zouden reeds drie van de vier tankdivisies zijn gevormd. Volgens deze berichten zou er j nog een groot aantal Russen in burgerkleding in Roemenië gesta- I tioneerd zijn, ondanks het onlangs aangekondigde terugtrekking van Russische militairen. Er zou ook nog veel Russisch oorlogsmateriaal in Roemenië zijn. Veel ongelukken in de V.S. CHICAGO, 26-12. In de V.S. zijn gedurende de kerstdagen 415 per sonen tengevolge van ongelukken om het leven gekomen. Verkeers ongevallen kostten aan 310 mensen het leven. Bij branden kwamen 63 mensen om en 42 mensen wer den het slachtoffer van andere on gelukken. In de rij voor Jan Steen 's-GRAVENHAGE, 27-12. Alle Rijksmusea in Nederland, dus ook het Mauritshuis en de Jan Steen- j tentoonstelling in Den Haag, zul len op nieuwjaarsdag voor het pu bliek gesloten zijn. Op de beide kerstdagen tezamen werden op de Jan Steen-tentoon stelling ruim 2500 bezoekers ge teld. Hot was zo druk, dat zich op tweede kerstdag, omdat de ten toonstelling het bezoek niet direct kon verwerken, een queue vormde. In januari zal de tentoonstelling op woensdagavond en vrijdag avond van 20 tot 22 uur open zijn. 22.000 ste schip van dit jaar te Rotterdam ROTTERDAM, 27-12. Vanmorgen is het 22.000ste schip van dit jaar in de haven van Rotterdam aange komen. Het was het 500 brt. meten de kustvaartuig „Labotas" van de K.N.S.M. te Amsterdam., dat met een lading stukgoed uit Amsterdam kwam en ligplaats koos in de Lek haven te Rotterdam. Vorig jaar kwam het 22.000ste schip van het jaar twee dagen later binnen, n.l. op 29 december. Toen was het het 7296 brt. metende Franse s.s. „Les Glieres". Eerder in het jaar vroegen Rot' rterdamse havenautoriteiten zich af of het ercord van 22.142 schepen te Rotterdam, dat in 1957 werd ge haald, dit jaar geëvenaard zou worden. Want zonder dat iemand een onmiddellijk voor de Maasstad geldende oorzaak kon opnoemen, begon het aantal binnenkomende schepen in het begin van dit jaar plotseling terug te lopen. Het ver schil liep vrij belangrijk op, zelfs in die mate, dat het 3.000ste schip eerst 8 dagen later kon worden ge noteerd dan in 1957. Deze achter uitgang zette zich weliswaar niet voort, maar inlopen deed men ook niet. In oktober j.l. kwam, zoals wij reeds schreven, en een duide lijk merkbare keer ten goede. In die maand kwam het 19.000ste schip binnen met een achterstand van niet meer dan drie dagen. Op 25 november j.l. meldde zich het 20.000ste schip, een dag eerder dan het jaar ervoor. De achterstand is dus nu omgezet in twee dagen winst en als er zich geen bijzondere omstandigheden voordoen zal het aantal schepen van het vorig jaar, zoals gezegd 22.142, nog wel overtroffen worden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Successen voor konijnenfokkers Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan organiseerde de Zeeuwse Konijnen- en Pluimvee- vereniging een tentoonstelling te "Middelburg, welke werd geopend door de heer P. H. Dieleman uit Terneuzen, gedelegeerde van de Ned. Konijnenfokkersbond. Twee leden van de konijnen- en pluim- veevereniging, te Zierikzee, de he ren A. van Schouwen en G. Flik- weert, behaalden met hun inzen ding ook ditmaal weer fraaie re sultaten. De heer van Schouwen klasseerde zich bij de beste inzen ders door de 3e ZZG in de wacht te slepen. De heer Flikweert be haalde de 4e ZZG, alsmede de 5e ZG en ZG. Prima resultaten voor de Zierikzeese vereniging. BURGH Kerstfeest Zondagsschool Rond een grote kerstboom had- zich op de avond van eerste kerst dag in de Ned. Herv. kerk een groot aantal kinderen, vergezeld van hun ouders of familieleden ge schaard, om gezamenlijk het kerst feest te vieren. De heer Schoonaard heette allen hartelijk welkom en was dankbaar dat er weer zo'n groot aantal be langstellenden was opgekomen. Na het afwerken der liturgie, vertelde Ds. J. Swaak het kex-stverhaal, dat met grote aandacht door de kin deren werd aangehoord. Nadat de leidster der kleinste kinderen, me vrouw v. d. Klooster-Dalebout was voorgegaan in dankgebed, namen 18 kinderen afscheid van de school, waarbij de heer Schoonaard hun een zakbijbel overhandigde. Het speet hem erg dat er kinderen bij zijn, die nu pas 11 jaar zijn worden, nu reeds de school gaan verlaten. Na het uitreiken der jaarlijkse geschenken, verlieten allen voldaan het kerkgebouw. NOORDGOUWE Rattenbestrijding Ter bestrijding van de bruine rat is wederom in deze gemeente en wel in de daarvoor van de zijde van de Plantenziekentenkundige dienst vastgestelde periode tussen 15 en 22 december j.l., onder des kundige leiding van de gemeente werklieden een hoeveelheid finirat (3000 truffels) op de daarvoor be stemde rattenhaarden uitgelegd geworden. Gezien het resultaat van vorige jaren, wordt verwacht, dat ook dit keer de bruine rat weer flink daarvan zal consumeren. BRUINISSE Vertrek arts P. Quaak De heer P. Quaak, sedert januari 1946 arts te Bruinisse gaat per 1 februari a.s. de gemeente verlaten. Hij heeft te Haarlem de praktijk overgenomen van dokter C. Hage (te Bruinisse geboren) die zelf ge neesheer-directeur wordt van een ziekenhuis in de nabijheid van Utrecht. De praktijk van dokter Quaak te Bruinisse zal worden voortgezet door zijn zwager dokter van Leeuwen. BRUINISSE Bejaarden vierden Kerstfeest Evenals vorige jaren werd ook dit jaar door de bejaarden van Bruinisse in hun „Huize Gezellig heid" een prachtig kerstfeest ge vierd. De leiding van dit feest was geheel in handen van ds. H. W. van den Brink, hervormd predi kant te Bruinisse. Deze begon met het lezen van Jesaja 9 vers 1-6 en Lucas 2 vers 1-14 om vervolgens in het kort de kerstgeschiedenis te behandelen in een toepasselijke toespraak. De oud-wijk verpleegster zuster van den Bex-g vertelde een kerst verhaal, waarnaar met aandacht werd geluistex-d, terwijl nog enke le andere medewerkers een bij drage leverden om het feest te doen slagen. Tot dit slagen droeg zeker ook bij de kex-stliederen, die uit volle box'st en met gevoel wer- den gezongen. Talrijke tractaties zorgden voor de nodige onderbre king, de oude „Kossewegge" ont brak daarbij niet. De Deltawerken Hoe verder de Deltawex-ken te Bruinisse vordex-en hoe meer groot materiaal er voorlopig overbodig wordt". Vertrokken er vorige week enkele grote baggermolens, deze week deden de zuiger en de pers zuiger hun laatste werkzaamheden. Een zuiger wordt opgelegd in de vluchthaven te Zijpe en zal daar worden verbouwd en klaar ge maakt voor een ander karwei. Vele herinneringen der jeugd zijn bloemen met een lief lijke geur; hoe ouder w\j worden des te dierbaarder worden zij ons. MEDEDELING In verband met de jaarwisseling zal ons blad morgen (dinsdag 30 december) en op donderdag 1 jan. a.s. niet verschijnen. In de plaats hiervan verschijnt de krant echter op oudejaarsdag, woensdagmorgen 31 december. Advertenties voor dit nummer dienen uiterlijk dinsdagmorgen 30 december om 11 uur in ons bezit te zijn. De directie Dode bij autokotsing DRIEBERGEN, 27-12. De 45-ja- x-ige H. van der Laan, wex-kzaam in Engeland en met kerstverlof ge logeerd in zijn vroegere woon plaats Boskoop, is op de avond van tweede kex-stdag verongelukt op Rijksweg 12 in Driebergen. Toen de heer van der Laan per auto in de richting Arnhem reed, naderde van tegengestelde richting een an dere auto, die een langs de weg staand paaltje raakte, over de kop sloeg, door de afscheiding tussen de rijbanen schoot en boven op de wagen van de heer van der Laan botste. Deze was vrijwel op slag dood. De naast hem zittende K. uit Boskoop moest zeer ernstig ge wond naar het stads- en Acade misch ziekenhuis te Utrecht wor den vervoerd. De bestuurder van de uit Arnhem komende auto werd slechts licht gewond en kon naar zijn huis worden ovex-gebracht. De afschaffing van het couponstelsel voor verplichte ziekenfondsverzekering (Slot) 4. Het niet nakomen door de wex'kgever of de verzekerde van het doen van de aangiften, zoals bedoeld in het Aangiftenbesluit, is strafbaar gesteld met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste f 100,-. De verzekerde is dex-halve straf baar, indien hij de zgn. zieken fondsverzekeringsverklaring niet aan de bode-incasseerder of het kantoor van het ziekenfonds af geeft of indien hij zich niet on verwijld afmeldt bij het zieken fonds, als hij niet meer voldoet aan de voorwaarden om als verplicht verzekerde ingeschreven te blijven. De ontslagen werknemer, die in dezelfde of de daai-op volgende week een nieuwe dienstbetrekking aanvaardt, behoeft zich niet af te melden. Hij zal echter wel voor een nieuwe werkgeversverklaring, zo als bedoeld onder 1, moeten zor gen. Als echter de verzekeringsge- rechtigheid eindigt door het over schrijden van de loongrens, het aanvaarden van een functie als ambtenaar, het zelfstandig gaan uitoefenen van een bedrijf of be roep, ontslag dat niet wordt ge volgd door een aansluitende be trekking of wachtgeld- of werk loosheidsuitkering, door het militaire dienst tx-eden voor eerste oefening of voor het uitoefenen van werkzaamheden in het buiten land, voor langer dan twee maan den, moet de verzekerde zich on verwijld bij het ziekenfonds af melden. Blijft hij in gebreke deze verplichting na te komen, dan is hij strafbaar, terwijl tevens het ziekenfonds hem in rechte kan aanspreken voor de kosten, welke zyn ontstaan door het onrechtma tig voortduren van de verzekering. In vele gevallen - er wex-d reeds op gewezen - zal aansluitend aan de verplichte verzekering een vrij- willige verzekering mogelijk zijn. 5. Inplaats van het ver-strekken van een zgn. zieltenfondsvex-zeke- ringsverklaring, staat h<2t de werk gever vrij deze verklaring te laten drukken op de loonzakjes, mits deze verklaring door middel van een perforatie ervan kan worden losgemaakt. Een werkgever-, die voor zijn loonadministx-atie gebx-uik maakt van een doorschrijfsysteem met loonslips, waaraan een stx-ook is gehecht, waarop hetzelfde vermeld is als op de zgn. ziekenfondsver- zekeringsvei-klaring, kan aan de Ziekenfondsraad verzoeken, vrij gesteld te woi'den van het ver- sti-ekken van zgn. ziekenfondsvex*- zekeringsverklaringen. Ook be- drijfsvei-enigingen kunnen vrijge steld worden, als zij bij hun uitke ringen van wachtgeld gebx-uik ma ken van postbewijzen of postwis sels. Verder kan de werkgever geheel ontheven worden van het afgeven van zgn. ziekenfondsverzekerings verklaringen. In dat geval is die werkgever verplicht, a. aan de ziekenfondsen, hem op gegeven door de verzekeringsge- rechtigde werknemei's, die bij hem op de datum van ingang van de ontheffing in dienst zijn of nadien in dienst tx-eden, zo spoedig moge lijk de volledig en duidelijk inge vulde delen A en B van een ver klaring, als in het Afgiftebesluit bedoeld model, toe te zenden; b. aan de desbetreffende werk nemers het te hunne name gestel de deel C van die vex-klaring ter hand te stellen; c. aan het einde van elke week aan de ziekenfondsen door toezen ding van het volledig en duidelijk ingevulde, van die ziekenfondsen terug ontvangen deel B van die verklaring, kennis te geven van de namen van de werknemers, die in die week hebben opgehouden te voldoen aan de vereisten om als verplicht verzekerden ingeschreven te blijven; d. aan de Ziekenfondsraad of aan de desbetreffende ziekenfond sen gelegenheid te geven tot con trole van de juistheid van de door hem verstrekte gegevens. Deze verplichting van de werk- gever om het ziekenfonds mede te delen of een werknemer zijn dienst verlaat of diens loon de loongrens ovex-schx-ijdt, ontheft de verzeker de niet van zijn plicht, zich zelf bij het ziekenfonds af te melden of, als hij bij een andere werkgever in dienst tx-eedt, voor een nieuwe werkgeversverklaring, zoals be doeld onder 1, te zorgen. 6. Het Aangiftebesluit is niet van toepassing op: a. Zeelieden; b. Dienstplichtigen en reserve- militaix-en; Pex-soneel in vaste dienst van de N.V. Nederlandse Spoorwegen; d. Gepensioneerden van de N.V. Nedex-landsche Spoorwegen; Personen, vx-ij gesteld van mi litaire dienst wegens gewetensbe- zwax-en; f. Trekkers van een rente inge volge de Invaliditeitswet of een der Ongevallenwetten; g. Oud dienstplichtigen en reser ve militairen met militaiivinvalidi- teitspensioen; h. Personen met militair-invali diteitspensioen, die hebben behoord tot de Nationale x-eserve of de Ma rechaussee reserve; i. Mobilisatieslachtoffex-s; j. (Gewezen) arbeidscontractan ten, hun weduwen en wezen van publiekrechtelijke lichamen; k. Wei-luiemers, in dienst van gemoedsbezwaarde wex-kgevers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 1