Overdenking I Plastic-reddingsvletten voor B.B. in Zeeland door Commissaris aanvaard vanaf morgenochtend: F. 225.000.- aan prijzen Plechtigheid in Beurs Vijf boten bestemd voor Schouwen-Duiveland i ZIERIKZEE, 18-12. De commissaris der koningin in de provincie Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft vanmorgen in de Beurs van de Gasthuiskerk de eerste vüf van de vüf-en-twintig voor de Zeeuwse B.B. bestemde reddingsvletten officieel aanvaard. De over gedragen reddingsvletten zijn dus bestemd voor de B.B. Schouwen- Duiveland en wel: twee stuks voor Zierikzee, één voor Bruinisse, één voor Haamstede en één voor Duivendjjke. De boten kunnen praktisch niet zinken door twee met rubber gevulde luchtkasten; ze zyn 4.5 m lang, voorzien van een 5.5 p.k. buitenboord motor, wegen slechts 200 kg en zjjn berekend op het vervoer van acht of negen personen. De vletten zijn fel oranje gekleurd en zullen bij eventuele calamiteiten worden ingezet om mensen van de verdrinkings dood te redden. De van plastic vervaardigde vletten werden namens de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen aan de provincie Zeeland overgedragen door de voorzitter der K.N.B.R.D., de heer J. P. Weüburg. De plechigheid, waarvoor uiter aard publieke belangstelling be stond, werd behalve door de Com missaris en de heer Weijburg bij gewoond door de provinciale com mandant van de B.B., mr. L. A. Ka- kebeeke, het dagelijks bstuur van de kring Schouwen-Duiveland der B.B. o.a. de voorzitter mr. F. Th. Dijckmeester, de vice-voorzitter Ingezonden mededeling Stilte voor de storm Tot de indrukwekkendste uitin gen van de natuur behoort de ge laden stilte, die aan het losbarsten van een storm vooraf kan gaan. Een enkele kleine bui is misschien al gevallen. De wind is heviger op gestoken. Maar dan is het eens klaps stil, in een gespannen, lood zware dreiging; geen blad verroert; alles schijnt te wachtenen daar breken de elementen los en slepen alles in een wilde vaart mee. Pas de stilte, die daarna volgt, is vol vrede en ontladen rust. De eerste vrede kan daar slechts een voor beeld en belofte van zijn. Het leven kent zijn stiltes en adempauzes. Het kan zijn, dat God zich volledig schijnt te hebben te ruggetrokken. Het kan ook lijken, alsof Hij ons reeds nu de uiteinde lijke vrede gunt. Velen hebben de neiging dan in deze stilte te vluch ten. Kerstmis is zo'n uitwijkmoge lijkheid uit het koude, onrustige leven. Maar deze stilte is leeg en zonder belofte, wanneer ze niet vol is van God en Zijn werk. De volle vrede kan zij zeker nog niet zijn. Elia ervaart dat (1 Koningen 19). Het zwijgen van God na een mach tig spreken benauwt hem. Maar dan verschijnt God hem na gewel dige uitbarstingen van de natuur in het suizen van een zachte koelte. Is dit het einde? Neen, want de opdracht die hij krijgt is vol toe komst en dreiging: hij moet een op volger aanstellen en koningen zal ven, die tegen het eigen volk zullen optreden. De stilte is slechts stilte voor de storm. Gods werk vindt geen einde, maar begint. Zijn ver borgenheid is vol ongeduld. Zijn komen kan geen vrede zijn, maar brengt strijd. Zijn heilige liefde gaat hand in hand met het recht. Hij geeft zich niet slechts, maar wil ook beslag op ons leggen. Dat moe ten wij op Kerstmis niet vergeten. De komst van Jezus Christus is de stilte, die aan de storm van Gods geweldige inbreken in de wereld vooraf gaat. De voorboden daarvan zijn al te zien. Elia noch Johannes de Doper hebben zich vergist in hun oproep tot boete en bekering. Maar temidden van de geweldige dreiging is Zijn komst toch in stilte. Dat is het voorteken daarvan, dat het uiteindelijke doel toch de red ding en niet de ondergang is. De stilte nu, hoe schijnbaar leeg en benauwend misschien, mag teken zijn van Gods geduld, en onderpand van de vrede straks. Wij zijn nog slechts op weg daarheen. Het be derf van vele Kerstfeestvieringen en oorzaak van teleurstelling daar na is, dat we dat te weinig besef fen. Zonder de opdracht verder te gaan blijft het feest leeg. Zijn wij gereed en bereid met God mee te gaan, de storm van het leven in, op weg naar Zijn vrede. Misschien geldt voor ons, wat Jan de Wit van Elia zegt: Hij kent de stormen van de Geest, Geen aardbeving maakt hem bevreesd, Vuur is zijn bondgenoot geweest. Het is voor zulk een ij ver aar een levenslange reis haast naar het suizen van de stilte, waar hij 's Heren volle vrede vindt. En toch: een vlam schiet uit, de wind steekt op, een nieuwe reis begint. Telkens als iemand achterblijft, komt, hoe dan ook, de Geest en drijft 'hem voort op 't pad dat God voorschrijft. Zo breekt Gods grote toekomst aan! G. H. D. der K.N.B.R.D. de heer C. van Gel deren en de algemene assistent de heer H. R. Vos, alsmede het waar nemend kringhoofd de heer Dek ker. Preventieve maatregel Na een begroetingswoord door mr. Dijckmeester namens de kring Schouwen-Duiveland van de B.B., herinnerde de heer Weijburg er aan dat de ramp van 1953 aanleiding was voor de Bond zich te bezinnen over preventieve maatregelen voor Zeeland. De middelen van de Bond konden door steun van het Rampen fonds worden uitgebreid en aldus kwam geld beschikbaar voor de vletten. De heer Weijburg lichtte vervolgens de uitgebreide kwalitei ten van de boten toe, die een pro- dukt zijn van uitgebreide experi menten. Zo zijn ze praktisch onge voelig voor beschadigingen en hiel den zich uitstekend toen ze werden „gekraakt" tussen twee schepen. De bediening is uiterst eenvoudig en door het lichte gewicht zijn de boten over land gemakkelijk ver voerbaar. De heer Weijburg vestig de er de aandacht op dat het stre ven van de Bond met deze over dracht niet is beëindigd en hoopte dat er op meer plaatsen reddings vletten zullen kunnen worden ge stationeerd. Met nadruk werd er de aandacht op gevestigd dat voor de bediening goed geoefend perso neel nodig is, dat vertrouwd is met het manoeuvreren zowel met als zonder motor. De Bond streeft naar de bevordering van kernen mensen die de verdrinkingsdood kunnen bestrijden. De heer Weijburg hoop te dat de bemanning de zwemkunst, speciaal het reddingszwemmen, machtig zal zijn of althans zich hierin zal bekwamen. Vervolgens droeg de Bondsvoorzitter de in de Beurs geplaatste reddingsvlet sym bolisch aan de Commissaris over. De vier overige boten stonden op een voor de gasfabriek geparkeer de vrachtwagen. Aanbod een uitkomst „Als wij tijdens de ramp van 1953 over meer van dergelijke bo ten hadden beschikt hadden er on getwijfeld minder slachtoffers ge vallen", aldus sprak hierna de Commissaris, die plaats nam in de vlet en van deze plaats een toe spraak hield en namens de Zeeuwse gemeente de boten dankbaar aan vaardde. Het aanbod van de Bond noemde spreker een uitkomst. De Commissaris stelde vervolgens de boten onder toezicht van de B.B. en wees er op, dat deze organisatie er ervaring mee moet krijgen. De boten zijn ook bestemd voor het bieden van hulp in „normale" tij den. De B.B.'ers zijn echter niet verzekerd voor eventuele ongeval len bij het bieden van hulp in „nor male" gevallen, mits deze personen het diploma van de K.N.B.R.D. be halen. In dat geval is men automa tisch verzekerd. De Commissaris gaf de gemeente besturen en B.B. dan ook in over weging te trachten te komen tot oprichting van een afdeling van de Bond, zodat een cursus georgani seerd kan worden. „Laten wij Zeeuwen voortreffelijk voor de bo ten zorgen en ze bemannen met goede ploegen", aldus besloot de Commissaris. Mr. F. Th. Dijckmeester betuig de hierna de erkentelijkheid van Schouwen-Duiveland en hoopte dat de B.B. zich op zijn nieuwe taak zal kunnen bezinnen. Ingezonden mededeling Stram en Rheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende kunr. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt om dat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheu matische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organgn. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat in verband met de Kerstdagen en de Nieuwjaarsdag het huisvuil in de week van 22 t.m. 27 december alleen wordt opge haald op maandag en dinsdag en in de week van 29 december 1958 t.m. 3 januari 1959 op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag. Zierikzee, 19 december 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. AGENDA Heden (vrijdag) Zierikzee: Huis van Nassau (boven zaal), 8 uur, jaarwisselingsbijeen komst Vrouwengroep P.v.d.A.; Mondragon, 8 uur, vergadering „Philatelica"; Concertzaal (foy er), 7.45 uur, filmavond en alg. ledenverg. Zierikzeese IJsver. Nieuwerkerk: Dorpshuis, 8 uur, uitvoering korfbalver. D.S.S. Burgh: R.T.M.-garage, 8 uur .vie ring 75-jarige bestaan „Witte va nHaemstede". Morgen .zaterdag) Nieuwerkerk: Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering D.S.S. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 12 dec.: Adriaan Jo hannes, z. van Maarten Kornelis Krepel en Gabriëlla Johanna On- derdijk, wonende te Bruinisse: 14 dec.: Johannes, z. van Jan den Boer en Adriana de Bakker; 15 dec.: Marinus Antonis, z. van Pieter de Rijke en Neeltje van der Wekken, wonende te Nieuwerkerk; 17 dec.: Geertruida Cornelia, d. van Johan nes Martinus Tierie en Johanna Maatje Romijn, wonende te Nieu werkerk; 18 dec.: Jacomina Mar tha, d. van Johannes Jacobus de Jonge en Hendrika Hubrina de Haan. Gehuwd. 12 dec.: Adriaan Mat- thijsse, 22 j. en Maria Janna Lok ker, 19 j.; 17 dec.: Jacobus op 't Hof, 23 j. en Antonina Amandia Elena Overbeeke, 22 j. Overleden. 12 dec.: Lena Diele- man, 68 j., echtgenote van Johannis Slootmaker; 15 dec.: Maria Janna Geleijnse, 12 j., dochter van An- thonie Jan Geleijnse en van Geer truida Wilhelmina Bom, wonende te Burgh; 16 dec.: Jacoba Hen- drikse, 80 j., echtgenoot van Urba- nus Neele, wonende te Kerkwerve. Ingezonden mededeling Opbr, l.b.v. Kalh. Hoger Onderw. fonds en het Land. Secr. v.d. Kalh. Aclie Nederland.^ 5 kzgUo 5 immJMfaett tvu CSX CSX til tsl C=X t-ï t-ï te-J H 1 2 2 Winkeliers kenbaar aan ,»S U S"-raambiljetten in alle plaatsen Giro: 4028 „SUS" ROTTERDAM. F. 1.- per stuk. leder lot heeft 5 coupons. Elk lot trekt 5 x mee. In 5 kleuren verkrijgbaar (zolang de voor raad strekt). Ï^^Adres voor^inlichlingen: Heemraadssingel 303. Rotterdam, tel. I *-,2 Li tp2 ÏS2 :°2 [li t 2 tS2 tuO CSX CSX CSX Melk- en zuivelhandel te Zierikzee slaat vleugels uit Kruidenierswinkel van lialf-zelfbedicningstype ZIERIKZEE, 18-12. Het melk- en zuivelbedrijf van de heer J. Lode- wijk aan de Korte St. Janstraat al hier heeft een aanzienlijke uitbrei ding ondergaan. De eigenaar heeft namelijk ruimte geschapen voor de verkoop van kruidenierswaren en js daartoe aangesloten bij de Kroon- organisatie te Utrecht. De winkel kon aanzienlijk worden uitgebreid door het bijvoegen van een achter de vroegere zaak gelegen ruimte. De winkel is van het zg. half zelf bedieningstype en maakt een be schaafde en moderne indruk. In aanwezigheid van verschillen de genodigden werd de vernieuw de cn uitgebreide zaak hedenmid dag door de heer K. Postma, ver tegenwoordiger van de Kroonorga- nisatie te Utrecht, geopend. Deze gaf uiting aan zijn vreugde, dat in korte tijd te Zierikzee twee Kroon- zaken konden worden geopend. De heer Postma was onder de indruk van de zorgvuldige inrichting van de nieuwe zaak en achtte behoefte aan dit soort bedrijven ter plaatse aanwezig. De tendens is nu eenmaal dat de levensmiddelenzaken uit breiden en spr. beschouwde het be drijf dan ook als een aanwinst voor Zierikzee. Vele gelukwensen Namens de C.M.M.C. wenste de voorzitter de heer D. Eveleens zijn vroegere leerling de heer Lode- wijk, geluk met de nieuwe aan winst. Zijdelings zag hij hierin nog vrucht van zijn docerend werk. De voorzitter van de Slijtersvereniging op Schouwen-Duiveland, de heer L. Beuzenberg te Haamstede, prees de brede blik van de eigenaar en wenste hem goede zaken. Namens de Kroongrossierderij sprak de heer J. v. d. Valk, die de steun van zijn bedrijf toezegde. Namens de Inkoopvereniging „Schouwen-Dui veland" sprak de heer A. Hage, die opmerkte dat de eigenaar „het Kroonspel goed heeft gespeeld". Onder de vlag van deze zaak is het nieuw begonnen werk geen experi ment. De bedrijfsleider van de V.Z. de heer T. Smalheer complimen teerde, mede namens de V.Z.-direc- tie te Rotterdam. De heer D. Boo ne, secretaris van het Bcdrijfsschap Melk wilde het kringlid de heer Lode wijk tot voorbeeld stellen. De eigenaar tenslotte dankte voor de vele goede woorden en de aange boden attenties. PREDIKBEURTEN Zondag 21 december Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur dhr. A. van Pel; Gasthuiskerk: 10 uur ds. Franke, 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haam stede: 10 uur (H.D.) ds. Boer, 5 uur interkerkelijke adventswijding (ds. Boer en ds. G. J. Pontier, geref. pred.). Renesse: 10 uur ds. v. Liere. Noordvvelle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot (zang van meisjescatechisanten). Zonnemaire: 10 uur dhr. Malipaard. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink, 7 uur kerstwijdingsuur. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur mevr. Groot-Aris van Brou wershaven. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Rijks, 7.30 kerstzangdienst in de geref. kerk. Oosterland: 10 uur ds. Westerhof, 6 uur ds. Rijks. Sir- jansland: 10 uur ds. Bezemer, 6.30 uur ds. v. d. Brink. Bruinisse: 10 u. (H.D.) en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. G. J. Pontier te Vlissingen. Renesse: 7 uur ds. Tiemersma. Scharendijkc: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brou wershaven: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. Kamper. Zonnemaire: 10 uur ds. Melse, 2.30 uur dr. Becker. Nieu werkerk: 10 uur dr. Becker, 3 uur ds. Melse, 7.30 uur kerstzangdienst. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. van Leeuwen te Molenaarsgraaf. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur kand. W. Schenk uit Rotterdam. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds. I. v. d. Knijff, em.-pred. te den Helder, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Klis, 6 uur ds. v. d. Knijff. Haamstede: 10 uur godsdienstoefe ning, 3 uur ds. v. d. Knijff. Nieu werkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Ingezonden mededeling Imwiatick. k»c*tsiEheid bij fcvattn kou. xw G©§t cHc'Zfcll-r n TtulT mCr poCnerP,M!i3T*<JbïJ in :cn handige jplaskc HUISAPOTHEEK :OI*1R- nhl^iVci-ogist. SDERS iep. ijk •rtsjJPci MEENK'S POEIM^S helpen! Er zijn Mccnk's Pocdcr^Bfcn hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep,JWarrhee, influenza, rheumatick, koortsjJPcid bij gevatte kou, periodieke pijnen a>z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 pNedcrs maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. ?'J'n <oortsigheiuDij gcvattckou, PcriognkMiiKCMrQum jj%rkf jgbaar in ctfis %*Esl^oEeK!«ir»ook in WAT UQT Di 0117" Verwachting tot zaterdagavond: Veel wind Veranderlijke bewolking met nu en dan regen; matige tot krachtige, tijdelijk harde zuidelijke wind; aanhoudend zacht. 20 dec. Zon op 8.45, onder 16.30. Maan op 13.33, onder 2.43. 21 dec. Zon op 8.46, onder 16.30. Maan op 13.59, onder 3.46. 22 dec. Zon op 8.46, onder 16.31. Maan op 14.29, onder 4.47. Volle maan: 26 dec. te 4.54. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 dec. 10.22 v.m. 23.11 n.m. 21 dec. 11.35 v.m. n.m. 22 dec. 0.19 v.m. 12.37 n.m. BROUWERSHAVEN: 20 dec. 10.19 v.m. 22,56 n.m. 21 dec. 11.30 v.m. n.m. 22 dec 0.02 v.m. 12.29 n.m. Ingezonden mededeling Reserveert nu Uw kerst-diner! Gemeenteraad Brouwershaven Bgroting 1959 aange nomen BROUWERSHAVEN, 18-12. On der voorzitterschap van burge meester J. L. van Leeuwen ver gaderde hedenavond de gemeente raad. In de vakature mej. Remee- us, werd tot onderwijzeres aan de o.l.-school benoemd mej. P. Ver hoef. Vastgesteld werd in reke ning-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een crediet ad f 100.000. Uit het voormalige ziekenhuis te Noordgouwe is als geschenk ontvangen een schilderij, voorstellende een interieur van de Ned. Herv. kerk te Brouwersha ven. Een sloot langs de Heerenweg zal worden gebaggerd en een ge deelte sloot achter de woningwet woningen ter plaatse zal worden gedempt, voor welk laatste de me dewerking van de bewoners zal worden gevraagd. De sokkel van het standbeeld van Cats zal wor den opgeknapt. In behandeling kwam de begro ting 1959. Algemene beschouwin gen werden gehouden. Ter sprake kwamen de noodlijdendheid der gemeente, het contract van de A.V. S. „Brouwershaven" en de gemeen te, de hondenbelasting, het mate riaal van de brandweer, de bij drage in het exploitatietekort van het ziekenhuis, de schooltandver- zorging, de rattenbestrijding, de Centrale Dienst, het lijkhuisje op het kerkhof, het speelmateriaal van de kleuterschool en de subsidie aan de Muziekschool. De begroting werd aangenomen. Gewone Dienst met in ontvangsten en uitgaven f 365.413,61, waarin een post on voorzien ad f 1919,43. Nadelig sal do kapitaalsdienst f 135.124,28. Voor een uitgebreider verslag verwijzen wij naar het eerstvol gende nummer. Dreun - Paal - Spreuk - Koud - Stookzaken Plan en „Pietsje" Een harde bons, of liever een zware dreun, midden in de nacht, midden in Schouwen. Dat liegt er niet om vrienden. Het was zo bar, dat de vogels krijsend op de wie ken gingen. Een echtpaar schrok wakker (van de bons uiteraard) en verliet het bed. Vrouiv: „dat mót un straeljaeger weze". Man: „da gloak nie". Een onderzoek werd ingesteld en een auto bleek tegen een paal te zijn gebotst. Wat doet men met een kapotte paal in 't holst van de nacht? Niets, zou Eilandman zeg gen en daarom ging het echtpaar maar weer ter kooi. Bij het och tendgloren bleek de paal te zijn af gebroken. De politie werd in de zaak gemoeid en de vertegenwoor diger van de Heilige Hermandad bekeek de paal aandachtig. Hij haalde er enkele stille getuigen af, scherfeltjes en zo en dat heeft alle maal na veel speuren tot succes ge leid. De paal-kapot-rijdende-chauf- feur is gevonden, zodat de nieuwe spreuk geboren is: „Al is men dan ook nog zo vlug, een Schouwse paal spreekt altijd t'rug!" De paal intussen zal wel weer ge maakt worden, maar hoe moet het met de koude voeten, die „zaalmen sen" (ergens in Schouwen) iedere keer weer oplopen als ze een avondje uit gaan? Het is daar in die zaal deksels koud. De dames zitten altijd met het probleem de voeten koud, of de schouders koud. Nu, ze doen de mantels maar uit en draaien die om de benen. Ieder wil wel naar de kachel rennen om die lekker op te stoken, maar niemand doet het, want wie is zo dwaas zich in de stookzaken van een ander te mengen? Na afloop van de voor- stelling(cn) rennen de mensenhard naar huis met zure gezichten, om maar snel bij de kachel tc komen. Maar voor de eerstvolgende maal wordt er een plan uitgebroed. Allen die een avondje uitgaan, nemen een wollen deken mee cn een (klein) zakje kolen. Intussen zit Eilandman een beetje tc tandakken op het jaareinde. 195S is alweer een ouwe sloof geworden en voordat zij afscheid neemt, moet er nog zo veel gedaan worden, want liefst geen ouwe koeien meer in de sloot van het nieuwe jaar. Zo schrompelen onder het vale winter se licht de dagen van december in een. Het jakkert maar door en hoe mensen in de toekomst als het nog gekker wordt, het tempo moeten volhouden, weet beslist niemand. Zoveel bomen hebben voor ons dit jaar voor niets geruist, zoveel golf gebruis hebben we niet gehoord en zoveel prachtige wolken zijn over komen drijven, die roe niet gezien hebben, dat men er een pietsje treurig om zou worden. Een pietsje overigens maar, want er zijn er te veel in deze barre rvercld, die aan bomen, golven cn wolken helemaal nooit toekomen, omdat ze honger hebben, ellende afknijpen of ge koeioneerd. worden. Ja, als jc daar aan denkt dan loopt het met onze druk-hebberij nog wel los.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2