l ttstoj terwijl u stookt CIE STAD EN PROVINCIE LAATSTE NIEUWS ADVERTENTIES .ci<23of<SCC?cfcS<23c^^ Zaterdag 13 december a.s. hoopt onze lieve opa LAURENS DORST Nooddorp D 11 te Brui- nisse, zijn 80e geboorte dag te herdenken. Zijn dankbare kleinkinderen: JANNY en RENS Heden overleed te onzen huize, na een kortstondige ziekte, onze geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder WIJNANDA HANSE VAN DER HAVE in de ouderdom van 84 jaar Uit aller naam: P. A. HANSE Schiedam, Maasdijk 142 9-12-1958 Voor de zeer vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PI ETER MARINUS PANNY betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: D. M. CONSTANDSE-PANNY Middelburg, 11 december 1958 OPENBARE VERKOPING Notaris J. J. VAN DEN ENDE te Zierikzee is voornemens op vrijdag 19 december 1958, te 10.30 uur v.m., in hotel „Con cordia" te Zierikzee, in het openbaar te verkopen: huizen, loods en erven te Zierikzee 1. Huis en erf aan de Kapelle- straat 8, kad. sectie B, no. 385, groot 60 ca, met erf- pachtsrecht voor 4 ca in een brandpad, kad. sectie B, no. 2370. Verhuurd aan dhr. A. J. Rodoe voor f 7,p. w. 2. Huis en erf aan de Kapelle- straat 10, kad. sectie B no. 1573, groot 81 ca, w.o. erf-: pachtsrecht voor 2 ca. Verhuurd aan dhr. B. Krij ger voor f 7,p. w. 3. Huis en erf aan de Lange St. Janstraat 60; kad.-sectie B, no. 751, groot 71 ca. Verhuurd aan dhr. C. Peute Az. voor f 7,p. w. 4. Huis en erf aan de Hoofd poortstraat 40, kad. sectie B, no. 1583, groot 90 ca. Verhuurd aan dhr. M. W. Catshoek voor f 7,p. w. 5. Loods en erf aan de Hoge Molenstraat 51, kad. sectie A, no. 2985, groot 1.67 are, w.o. erfpachtsrecht voor 2 ca. In gebruik bij eigenaar. Bezichtiging der panden in overleg met de bewoners. Kerstavond Plattelandsvrouwen Op_ dinsdag 16 december a.s. zal in dé Graanbeurs van het „Huis van Nassau" de kerstavond worden gehouden van de afdeling Schou wen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Deze avond zal ver zorgd worden door mejuffrouw Caty Verbeek, journaliste te 's-Gra- venhage. Muzikale medewerking wordt verleend door de dames Brouwer en Coumou. BURGH Gemeenteraadsvergadering De raad komt in openbare ver gadering bijeen op dinsdag 16 de cember des avonds te 7.30 uur. O.a. worden de volgende punten behan deld: Vaststelling gemeentebegro ting dienstjaar 1959. Vaststelling begroting burgerlijke instelling voor weldadigheid 1959. Verstrek ken kasgeldlening aan de gemeen te Haamstede. HAAMSTEDE Postauto geraakte in sloot Een postauto van de R.T.M., be stuurd door de heer B. te Zierikzee kwam woensdagmorgen te slippen op de Provinciale weg, ter hoogte van Luchtenburgs weg. Als gevolg hiervan geraakte de auto in de sloot. Een passagier, W. v. W. te Brouwershaven, liep een hersen schudding op. De auto liep lelijke schade op. Hij werd later met zwaar R.T.M.-materieel weer op het droge gebracht. DUIVENDIJKE De klaprooscollecte die is ge houden door de jongedames Leny Bezuijcn en Corrie van Oeveren bracht f 14,15 op. NIEUWERKERK Dc Klaproos-collecte ten bate van de Nederlandse Oorlogsgraven stichting heeft alhier f 132,20 op gebracht. ensen, mensen stook toch niet te duur! Velen zullen deze advertentie met genoegen lezen. Omdat hun hierin wordt ver teld, hoe zij deze winter tientallen guldens op hun kolenrekening kunnen besparen. Tal van mensen stoken namelijk duurder dan nodig is. Uit gewoonte of onwetend heid stoken zij uitsluitend antraciet, hoewel hun haard daar helemaal niet om vraagt. Het is een verkeerde gedachte dat men een haard of kachel alléén met antraciet kan stoken. Met éen veel goedkoper mengsel van antraciet en cokes of eierkolen brandt hij even goed en net zo vro lijk. Goede haarden en kachels zijn daar op gemaakt! Ook zijn er haarden in de handel die speciaal geschikt zijn voor de goedkope antraciet nootjes V. Er zijn zelfs zo genaamde „alles-branders", waarin men elke vaste brand stof stoken kan. Misschien stookt ook U te duur... Oók uit gewoonte en zonder het te weten. Vraag Uw kolenleverancier eens om advies. Leg hem deze advertentie voor en laat hem U eens vertellenhoe ook U wellicht op Uw kolenrekening kunt bezuinigen. Waarom zou U méér geld verstoken dan strikt nodig is? De tijden zijn al duur genoeg. Stichting Vaste Brandstoffen - Hooigracht 16 - Den Haag. NIEUWERKERK Demonstratie-avond VéGé In het Dorpshuis werd een de monstratie-avond aangeboden door de VéGé-winkelier de heer M. N. de Bil. Na een welkomstwoord tot de vele aanwezigen door de heer de Bil sprak de heer de Visser, ver tegenwoordiger van het VéGé-dis- trictskantoor en gaf hierbij een overzicht van de werking van het bedrijf. De inkopen worden gedaan door het hoofdkantoor en via het districtskantoor doorgegeven aan de ruim 1700 VéGé-winkeliers. De propagandist van de Persil- fabrieken, de heer van Bekkum, behandelde hierna de produkten van zijn firma en de bekende em mertjes-reclame. Voor de Kon. Ver kade sprak mej. Ovaa. De fabriek werd in 1886 opgericht en geeft aan 3000 personen werk. Bij een kopje koffie werd koek gepresenteerd. De heer de Jong demonstreerde met verschillende soorten kaas voor de Eru-fabriek te Woerden. Allen ontvingen een proefje komijne kaas. Een ruime sortering wijnen werd getoond door de heer Hogen- boom van de firma Olffen te Rot terdam en voor de kennismaking werd een glaasje geschonken. Ter afwisseling werd een gezellig film programma vertoond, waarna de heer de Visser deze zeer geslaagde avond beëindigde. De heer de Bil dankte hierop het publiek en de verschillende vertegenwoordigers voor hun medewerking. OOSTERLAND Uitbreiding waterleidingbuizennet In deze gemeente is een aanvang gemaakt met de uitbreiding van het waterleidingbuizennet. Dege nen die hiervan tot nu toe waren verstoken, zullen dus spoedig uit de kraan kunnen tappen. De firma de Jonge te Renesse is voor dit werk ingeschakeld. Een begin is gemaakt in de Lage Maireweg, ter wijl ook nog aansluitingen moeten worden gemaakt aan de Lage Ram- paartse weg. Z. V. u. Marjo Tal bracht Franse chansons In een stemmig verlichte bene denzaal van „Mondragon" heeft de chansonnière Marjo Tal, onder aus piciën van de Z.V.U. een hoogge stemd programma van Franse chan sons gebracht, door haar zelf ge toonzet en op de vleugel begeleid. Dat een Nederlandse in Frank rijk met zelf gecomponeerde chan sons voet aan de grond krijgt, is uniek genoeg om hier apart te ver melden. Het - als steeds niet over matig groot - gezelschap dat woens dagavond van haar optreden ge tuige was, zal beamen dat de com poniste de typisch Franse sfeer van haar liederen uitnemend heeft ge troffen, terwijl haar vlekkeloze uit spraak het geheim van haar succes prijs gaf. Marjo Tal moge dan zichzelf niet als chansonnière in optima forma willen introduceren, maar „alleen" als pianiste en componiste, haar recitatief vermogen is omvangrijk en indringend. Spitse levenswijs heden, de „tristessc", de weemoed om verloren geluk, stemmingsbeel den uit Parijs, het zijn themata ge weest van talloze Franse gedichten cn Marjo Tal is er zo door ge- inspireerd, dat zij ze van muziek heeft voorzien. Bij het chanson is de begeleiden de functie van het instrument in hoge mate een ondersteunende, maar tussen instrumentale indika- tie en het muzikale „Gesamtbild" lag een marge, die de chansonnière met veel gevoel voor de tekst, wist op te vullen. Geen wonder dat zij enkele nummers moest bisseren, o.m. het treffende: „Je n'aime plus la rue Saint-Martin", waarin de dichter treurt om een verloren vriend. Marjo Tal begon haar program ma met enkele solistische piano- werken, w.o. Elf Bagatellen op 119 van Ludw. van Beethoven. Is de zo scherp onderstrepende functie van het instrument bij de begeleiding van het chanson oorzaak, dat het solistisch pianospel niet zo duidelijk overtuigde? Deze oorzaak ligt wel voor de hand. Zo ontdekten wij Mozart niet in de Fantasie en Fuga K.V. 394, waarmede de pianiste het concert opende. Nadien echter heeft zij met de gebrachte chan sons de zaal zo volmaakt content gestemd, dat het bijna onheus zou zijn, hierop al te zeer de nadruk te leggen. Marjo Tal mocht uit handen van de heer D. C. A. Lugt namens de Werkgroep een fraaie ruiker in ontvangst nemen. AGENDA Morgen (vrijdag) Zierikzee: Vèr.gebouw, 8 uur, dis- trictsVergadering Chr. Landar- beidersbond. Burgh: hotel „Het wapen van Burgh", 7.45 uur, toneelavond ANAB. Haamstede: hotel Bom, 7.30 uur, ledenvergadering „C. et C." Initiatief Comité „Orgelconcerten Zierikzee" Organist Lambert Erné geeft concert in Nieuwe kerk ZIERIKZEE, 11-12. - Het alhier bestaande Comité „Orgelconcerten Zierikzee" heeft het initiatief ge nomen om regelmatig - zo moge lijk in verschillende kerken - or gelconcerten te organiseren. Daar toe is reeds van tevoren de mede werking verzocht en verkregen van vooraanstaande organisten in Ne derland. Een eerste concert zal ge geven worden door de organist Lambert Erné op het orgel van de Nieuwe kerk. Het concert door Lambert Erné - organist van de Nicolaï-kerk te Utrecht - vindt plaats op woensdag 17 december a.s. Medewerking zal worden verleend door mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk, solozang (kerstliederen). Het comité vestigt nog de aan dacht op de uitstekende kwaliteit van het orgel in de Nieuwe kerk, dat zich voor klassieke werken bij zonder goed leent. Op de nieuwe orgels (chr. geref. kerk en straks geref. kerk) kunnen beter werken van hedendaagse componisten wor den uitgevoerd. Zo heeft het comité mogelijkheden „elck wat wils" te bieden. Lambert Erné studeerde o.m. bij Willem Petri en dr. Anton van der Horst. Hij is als deskundige ver bonden aan de Orgelfcommisise van de Ned. Hervormde Kerk en con certeerde in binnen- en buitenland. Het veelvuldig door hem bespeelde instrument in de Nicolaï-kerk is gebouwd door de Deense orgel bouwers die ook het nieuwe orgel voor de Gasthuiskerk te Zierikzee bouwen. Mijn bij Schelphoek gedemonteerd HAAMSTEDE, 11-12. Een uit ne- gen man bestaande ploeg marine personeel uit Vlissingen, o.I.v. de luitenant ter zee tweede klasse o.c. J. Juursema, heeft hedenmorgen de zeemijn, die een mosselvaartuig uit Yerseke woensdag in de kor kreeg, onder de wal bij Schelp- hoek, gedemonteerd. Het was een zgn. niet-invloedsmijn van Duitse origine. Het ontstekingsmechanisme liet men detoneren, hetgeen een enorme knal opleverde en een gat van twee meter diepte. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 9 te Aruba. Lemsterkerk, 9 te Khorramshar. Modjokerto, 10 van Genua naar Marseille. Scherpendrecht (t.), pass. 9 Gi braltar naar Paulsboro. AGENDA De vergadering van de Postze gelverzamelaarsvereniging „Phila- telica" te Zierikzee, is verschoven van vrijdag 12 naar vrijdag 19 dec. a.s. („Mondragon")

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3