is niet te vervangen! Het gaat om Uw figuur en Uw gezondheid! Fa. J. C. van den Doel HET NEDERLANDS ZUIVELSUREAU RIJSWIJK - Z.H. VAN DE BOEKENPLANK BURGERLIJKE STAND SPORT 7, 8, 6, 9 Goed zo, Jan Dat zijn cijfers om mee thuis te komen 7, 7, 8 Daar doe je je ouders veel plezier mee Fijn, dat je zo goed je best doet We zijn echt trots op je en wij vinden dat je wel wat verdiend hebt. Wat zeg je? Een extra krentensnee met dik roomboter? Natuurlijk mag je dat! Goed zo, Moeder! U hebt 't altijd goed begrepen Kinderen hebben véél bouwstoffen nodig voor lichaam èn geest Daarom gaf u Jan altijd goed te eten Eten, rijk aan bouwstoffen voor lichaam èn geest Want niet de hoeveelheid voedsel is het belangrijkst Wèl de aard van het voedsel. U zorgde altijd voor goede, gezonde voeding... met roomboter. Goed zo, Moeder! Die mooie cijfers zijn mede aan u te danken Omdat u zich hield aan uw belofte: „Voor mijn kind alleen het beste" Dus roomboter want „Je hebt geluk gehad, Aram, nog levend uit de mijn te komen", antwoordt de tovenaar, „maar juich niet te vroegzonder jouw ingrijpen, zou ik nu niet behoeven te vluchten met slechts één kistje met goud, maar zou ik binnenkort schatrijk zijn geweest Je zult spoedig merken, dat Merlin, de tovenaar-, zich niet onge straft laat dwarsbomen 1" En na deze dreigende woorden geeft hij zijn paard de sporen en verdwijnt in volle galopEn Aram kan hem slechts nakijken en zijn vuisten ballen in machteloze woede „DE MEMOIRES VAN Bij de uitgeversmaatschappij „Het Wereldvenster" te Baarn is verschenen „Klaas Toxopeus om nibus", de verzamelde memoires van Klaas Toxopeus, schipper van de reddingsboot „Insulinde", be vattende de drie delen: „Vliegende storm", „Woest water" en „Storm nacht". Het is werkelijk niet voor de eerste maal dat het reddingswezen thema van een boekwerk vormt, maar Toxopeus komt de eer toe, als werkelijk volledig „insider" dit boeiend facet van de zeevaart te hebben beschreven. Uit het zie dende zeewater en het vlokkig schuim der baren, rijst het beeld op van de mannen, die er bij nacht en ontij op uitvaren om te doen wat hun menselijke plicht hen in geeftmensen te redden die in doodsnood verkeren. Het is weergaloos wat de schrij ver in deze boeken aan heldhaftige reddingen en oude zeemansverha len weet op te dissen. Wie voorin genomen is en denkt: „heel veel avonturen en de heer Toxopeus in het middelpunt", is er wel bijzon der ver naast, want op de juiste wijze weet de schrijver zichzelf, weg te cijferen. Schipper Toxo peus is een moedig man, maar hij weet te vertellen op een warm- menselijke wijze, zonder een leu- KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepen te Appingedam (vac. A. J. Janssens): J. Boonstra, Zwaag- westeinde; te 's-Gravenhage-west (vac. W. Reeskamp): C. Goeman, Haarlem-zuid; te Nunspeet: A. Wiersinga, 's-Graveland. Aangenomen naar Ezinge (Gron.): G. de Zeeuw, Schoonoord, die be dankte voor Culemborg en voor Garijp. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Benoemd tot leenprcdikant voor Curagao voor de tijd van een half jaar: D. Zemel, Enschedé. Beroepen te Maastricht: kand. M. R. van den Berg, Kampen. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Oud-Beijerland: R. Slofstra, Harderwijk en W. van 't Spijker, Drogeham; te Rotterdam- Kralingen: B. Bijleveld, Noordeloos en M. W. Nieuwenhuijze, Amster dam-west. Bedankt voor Lutjegast: H. U. Westerterp, Wormerveer. Ger. Gemeenten Beroepen te Benthuizen: W. C. Lamain, Grand Rapids (U.S.A.). Bedankt voor Capelle a.d. IJssel: J. B Bel, Krabbendijke; voor Nun speet: S. Hegeman, Genemuiden. LLAAS TOXOPEUS" schipper van de „Insulinde" terkous te worden. Hij laat vooral anderen veel aan het woord. In derdaad het zijn altijd de „ande ren", die de vuiltjes opknappen voor de barre kust van de Wad deneilanden, maar ondertussen we ten we toch te doen te hebben met een man die de hoofdmoot van alle barre ellende, die tijdens de red dingen wordt uitgestaan, heeft moeten slikken. Met deze memoires is de littera tuur over de zee en de zeevaart een belangrijk brok rijker geworden. Onder de korst van de bittere en (soms onmenselijk) harde werke lijkheid, peutert de schrijver de maritieme romantiek te voorschijn, die - wil het goed zijn - nog altijd ons volk en vooral onze jeugd zal moeten inspireren de aandacht buitengaats te houden. Het is een overtuigend pleidooi voor het „Na- vigare necesse est". Intussen laten zich deze memoi res lezen als een adembenemende roman, waaruit de prikkelende geur van teer, touwwerk en zilt water opstijgt. Zo is het boek voor bestemd echt mannelijk vijf-decem- ber-geschenk te zijn. (Prijs f 6,90). KERKNIEUWS Ger. Kerk Afscheid ds. K. Smit te Anna Jacobapolder ANNA JACOBA-POLDER. We gens zijn vertrek heeft ds. Kr. Smit predikant van de Gereformeerde Kerk te A.J.-polder afscheid geno men van zijn gemeente. Als tekst had de scheidende leraar gekozen Hosea 2 14. In zijn predikatie wees de predikant er op, dat de wereld in het slop is geraakt door eigen schuld, maar de toegang tot God is weer vrijgemaakt door Je zus. Spr. stelde dat hij in blijd schap en droefheid de gemeente heeft mogen wijzen op de geopen de deur. Israël wilde in Hosea's tijd die open deur niet biryien gaan, maar de mens kan dat ook niet. God alleen kan ons leiden door het dal van Achor naar de open deur, want Hij schonk de Zoon van Zijn liefde. Na de predikatie werd nog het woord gevoerd door de heer P. Bou- deling, namens de kerkeraad, die verzocht de predikant aan het ein de van de dienst toe te zingen Ps. 121 4. Als consulent sprak ds. Wielemaker te Bruinisse, terwijl ds. J. v. d. Klauw de classis Tholen vertegenwoordigde. Ds. P. van Die ren te St. Philipsland sprak namens de Hervormde cn andere kerken in deze gemeente. Namens de burger lijke gemeente sprak burgemeester L. J. de Jonge. VISSLOP 14 - ZIERIKZEE - TEL. 2300 ScheepvaarJberichten Esso Amsterdam (t.), 4 van Phi ladelphia naar Aruba. Kryptos (t.), 5 te Curagao. Schouten, 5 te Kaapstad. Wonogiri, 4 te Portland. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 68. „Merlin!" Arams stem schalt luid over het water van de beek, die ruisend stroomt over dc vernielde houten brug, die kort tevoren nog de mijnschacht met dc oever verbond. De tovenaar draait zich om in het zadel en houdt zijn paard in. „Merlin, je bent nu niet slechts een listige bedrieger", roept Aram luidt, „jc bent nu ook een mooi-denaar, door de mijnschacht op te blazen, terwijl er nog mensen in waren! Voor die wandaad zul jc boeten, al moest ik je volgen tot het einde der aarde!" Alle hebben het regelbare CAMP-vetersysteem. Een uniekvoordeel! Eén simpele handbeweging: nauwer of wijder. Zo regelt U zelf gemakkelijk de veilige steun van een CAMP-corset. Ei is een CAMP~corset voor ieder figuur en elke leeftijd. Zierikzee Geboren. 27 no v.: Jeannette, d. van Leendert Kloet en Jannetje Brons; 28 nov.: Adriana Jacoba, d. van Christiaan Marinus Zorge en Rosalia de Bilde, wonende te Ouwerkerk; 29 nov.: Lammerdina Helena, d. van Jozua Elenbaas en Adriana Janny Hanse; 2 dec.: Fer dinand Henricus Johannes, z. van Wilhelmus Pranciscus ter Horst en Dina Wilhelmina van Dijk; 2 dec.: Charlotte Henrica Johanna, d. van Wilhelmus Pranciscus ter Horst en Dina Wilhelmina van Dijk; 3 dec.: Carolina Johanna, d. van Cornells Wijnandus Johannes Burcksen en Janna Pieternella Paret; 3 dec.: Maria Johanna, d. van Hendrik Verschuur en Cornelia Johanna Jutte. Overleden. 27 nov.: Neeltje Maria van Langeraad, 72 j., weduwe van Anthonie Jacob Steendijk; 27 nov.: Levina Pieternella Jacoba Mat- thijsse, 83 j., weduwe van Frans Houdkamp; 29 nov.: Johannes Leendert Thonus Bos, 87 j., wed.n. van Elizabeth Schoenmaker; 30 nov.: Elisabeth van de Panne, 81 j., echtgenote van Jan Pieter Flik- weert; 1 dec.: Hendrika Radewalt, 77 j., echtgenote van Machiel Leen dert Mol. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Wijziging programma zondag 7 december 2e klasse C. Uitgesteld: Dreischor I-Zonnemaire I en Zon- nemaire II-SVOWK II. Ingelast: Zonnemaire I-SV O WK II (half 3, scheidsr. J. Schol ten); Dreischor I-Zonnemaire II (half 3, scheidsr. A. Berrevoets). Zierikzee I-RCS I Zondag a.s. ontmoet Zierikzee I de Racing Club Souburg op het Sportpark. RCS is een onbereken bare tegenstander-, getuige de over winning te Oudenbosch op kop loper VES. Een gelijk opgaande wedstrijd mag verwacht worden, waarin, naar wij hopen, de balans in het voordeel van Zierikzee zal doorslaan. Dit is evenwel alleen mogelijk als er flink aangepakt wordt. Ingezonden mededeling Door Amerikaanse geneesheren oncworpen, geeft een CAMP-corset perfecte steun zonder het normaal functioneren der organen ook maar In 't minst te sto ren. In meer dan 50 landen het meest gedragen corset! De juiste steun op de juiste plaats!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3