Overdenking i Slecht bezochte vergadering afd. Groene Kruis Burgh/Haamstede Vereniging heeft sluitende begroting 1959 Onder voorzitterschap van Jhr. R. J. H. Q. Röell werd in hotel „Het wapen van Burgh" een algemene vergadering gehouden van het Groene Kruis, afdeling Burgh- Haamstede. De opkomst was bij zonder slecht, een feit waarover de voorzitter in zijn openingswoord zijn teleurstelling uitsprak. Hij ver welkomde zuster de Vries, districts verpleegster, waarna werd overge gaan tot afhandeling van de agenda. De voorzitter deelde mede dat n.a.v. de aanvraag om gelden voor een couveuse een bedrag van 300 gulden is ontvangen van het Ned. Comité voor Kinderpostzegels. Een reiscouveutfe kan voor dit geld wor den aangeschaft. Verder is een be drag van 260 gulden verkregen als subsidie van de Vereniging ter Be strijding van Tuberculose. De ver eniging stelt zich achter het voor stel van de gemeente Ouwerkerk om het oude ziekenhuis te Noord- gouwe te bestemmen tot tehuis voor chronische zieken en bejaar den. Begroting 1959 Hierna kwam de begroting 1959 aan de orde. In 1959 zal de op brengst der contributies f 4.400 be dragen tegen f 3.500 in 1958. De subsidies zijn wederom begroot op f 5.200. De inkomsten worden in totaal begroot op f 11.187. Ook de uitgaven zijn op dit bedrag geraamd zodat de begroting sluitend is met een batig saldo van f 164. Het bestuur ging akkoord met een voorstel van de heer Duson i.v. m. het batig saldo van f 164, de rente f 90 van de uitgetrokken f 2.000 uit het bazarfonds, deze weer aan het bazarfonds toe te voe gen, onverhoopt andere onverwach te uitgaven. De begroting werd toegelicht door de penningmeester de heer J. A. v. Waveren. vrouw Boot-Fokker en de heren Jhr. R. Röell en J. C. de Feiter wer den herkozen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Joh. Jonker, P. van der Kre- ke en W. Blok. De heer J. Beije, bode, deelde mede dat 31 nieuwe leden uit Haamstede en 11 uit Burgh zich hebben gemeld. De voorzitter maakte bovendien mel ding van een anonieme gift van f 150 ten bate van het Groene Kruis. Na de pauze vertoonde zuster de Vries een aantal mooie films, waar onder „A place in the sun, defense against invasion" (de strijd van de witte bloedlichaampjes) en verder „Forward independance". Spijtig alleen dat niet meer mensen heb ben kunnen kennis nemen van het werk van het Groene Kruis en de films die bijzonder de moeite woord waren. De vergadering werd ge sloten door de voorzitter. Maximum-snelheid werpt vruchten af AMSTERDAM, 4-11. De resulta- ten van 1 jaar maximum-snelheid, die vorig jaar op 1 november werd ingevoerd, zijn in Amsterdam op vallend gunstig, zo concludeert het bureau van statistiek der gemeen te na een interpretatie van de - deels voorlopige - cijfers van de verkeersstatistiek. De gestage stij ging van de verkeersongevallen in de hoofdstad is sedert 1 november 1957 doorbroken en maakte zelfs plaats voor een niet onaanzienlijke daling. Het is - zo berekende het bureau van statistiek - niet uitge sloten dat de daling haar diepte punt heeft bereikt doordat de in vloed van de snelheidsbeperking reeds aan 'het verminderen is. Daarom ligt het voor de hand, dat het aantal ongevallen na 1 novem ber 1958 opnieuw een stijgende ten dentie zal gaan vertonen. TONEEL EN FILM Film over duistere praktijken in weekend Concertzaalprograinina „Are de Triomphe" te Haamstede Vaak - al te vaak wellicht - laat de film zich in met de duistere praktijken van handelaren in blan ke slavinnen, die niet aarzelen jeugdige meisjes in het ongeluk te storten. Het is een aspect van onze moderne samenleving en een (en kele) waarschuwing kan nimmer kwaad. De film: „Handelaren in meisjes" is een Frans produkt, met sterren als George Marchal, Agnes Laurent e.a. Het thema is tradi tioneel, maar tragisch genoeg. Een meisje van het platteland komt in Parijs en raakt verstrikt in de net ten van een bende. Aanvankelijk heeft zij niets in de gaten, maar later vallen haar de schellen van de ogen. Om tenslotte het onvoorzich tige meisje te redden, is een agent van Interpol nodig, die suggereert PREDIKBEURTEN Zondag 7 december Ned. Herv. Kerk Zierikzce: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer; Kleine kerk: 10 uur ds. O. Elseman te Bergen op Zoom, 7 uur dhr. A. van Pel. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 10 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10. uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. Du- vekot (H.D.). Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof, 6.30 uur bijbelbespr. in „Rehoboth". Oosterland: 10 en 6 u. ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur lees- dienst, 6.30 uur ds. Duyvendak. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur kand. S. Polman te Kampen. Renesse: 7 uur ds. Melse. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. H. Mool- huizen, em.-pred. te Leiden. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. A. K. Krabbe te Hillegom. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 u. ds. P. Dijkstra, em.-pred. te Klun- dert. Haamstede: 10 uur gods dienstoefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Dijkstra, 3 uur leesdienst. Geref. Gemeenten ook een misdadiger te zijn, om voet aan de wal te krijgen. Ook een zee man duikt op, die twee meisjes redt, maar het lot van de anderen laat zich slechts gissen. In „Vrijgevochten" komt een jeugdprobleem aan de orde. Sterren in dit filmwerk zijn Brian Keith en Susan Kohner. Op boeiende wijze behandelt de film de geschiedenis van een 17-jarige jongen, die - na een opvoedingsgesticht - naar de achterbuurten van New York te rug keert. Hij komt in contact met een sociale werkster, die hem be grijpt, maar ook met zijn heers zuchtige vader, die hem niet be grijpt. Zo geraakt hij toch weer op het verkeerde pad. Door tussen komst van een meisje en de sociale werkster komt tenslotte alles nog goed. In hotel Bom te Haamstede ten slotte gaat de film „Are de Triom phe", naar de gelijknamige roman van Erich Maria Remarque. Deze film werd vorige week op deze plaats besproken. TWEEDE KAMER Regeling op komst inzake storingen door bromfietsen P.T.T.-draadomroep apart vraagstuk 's-GRAVENHAGE, 4-12. De mi nister van Verkeer en Waterstaat heeft verklaard, dat binnenkort de regeling kan worden verwacht in zake storingen veroorzaakt door bromfietsen en elektrische appara ten. Aan heruitzending van televisie programma's zijn, al zou ze tech nisch mogelijk zijn, allerlei bezwa ren verbonden, bv. met betrekking tot de auteursrechten. De golfleng ten zijn overigens zo bezet, dat z.i. de mogelijkheid van heruitzending niet aanwezig is. De draadomroep, niet het meest lucratieve deel der P.T.T., is een vraagstuk, dat niet zo eenvoudig is, dat hij zich daarover reeds een oor deel zou willen vormen. Hij meent echter, dat het niet alleen een vraagstuk van financiële aard is. Er komen ook enkele andere vraagstukken bij aan de orde, bv. van sociale aard. Het zo maar opheffen van de draadomroep is niet een punt, dat zo maar een-twee-drie is op te lóssen. Spr. zegt zich niet in staat te achten daarover vanavond een oordeel te vormen. De begroting werd z.h.s. aange nomen. Hoofdprijs kiuderpostzegelactie Bestuursverkiezing De aftredende bestuursleden me- „Wees niet al te rechtvaardig, gedraag U niet te wijs". Pred. 7 16. Wijs en dwaas, rechtvaardig en goddeloos. Daarmee zijn de twee wegen aan geduid waartussen elk menste kiezen heeft. Nu zou men denken dat de bijbelboekschrijver Prediker natuurlijk kiest voor de weg van de wijze en rechtvaardige mens. Maar deze Prediker is geen dom me jongen. Hij kent het leven goed genoeg om te weten dat ook de weg van de rechtvaardige grote gevaren kent. Men kan ook door zijn rechtvaar digheid omkomen en zijn leven ruïneren. Een wonderlijke gedachte voor vele christenen. Stel je voor dat de rechtvaardigen het niet bij het goe de eind hadden! Dat de goddeloze mis is, ook al houdt die het soms lang vol, dat is duidelijk. Maar de rechtvaardige? Daar gaat het nu toch juist om: om rechtvaardigheid? Volgens de Prediker bestaat ech ter de mogelijkheid dat een mens tezeer rechtvaardig is. Men kan op zo'n eigendunkelijke, eigenwijze manier op zijn (christe lijk) standpunt staan, men kan zo „principieel" zijn dat er niet veel goeds uit voort komt. Ja, zelfs dat de al te rechtvaardige zich in zijn omgeving onmogelijk maakt. Hierdoor kan hij niets meer voor zijn medemens betekenen, en staat hij volkomen naast het grote gebod van de liefdedienst aan de ander, waardoor hij zich ook bij God on mogelijk maakt. De al te rechtvaardige heeft zo veel bedenkingen: zou 't wel goed zijn? Zou ik niet verkeerd doen? dat hij aan de helpende daad niet toekomt. Het ontbreekt hem aan de moed om een mens met gebreken te zijn. En zonder deze moed kan men in deze gebrekkige onvolkomen we reld niet leven en tot daden komen. Wie geen fouten durft te maken zal nooit veel bereiken. Dat geldt voor ieder persoonlijk en zeker ook voor de kerken die vaak zo ellendig benauwd zijn iets aan te pakken wat niet altijd zo geweest is, omdat het misschien wel eens verkeerd zou kunnen zijn. Nee: niet té vroom, niet té recht vaardig! Als je de eisen tegenover jezelf en je medemens té hoog stelt, komt er helemaal niets van terecht. Als een voer hooi te hoog geladen wordt, kantelt de wagen en zit je met de brokken. Aan overprinci- piële te zeer rechtvaardige en daar door starre en duffe kerkgangers heeft de wereld geen behoefte. Wel aan christenen die „avontu riers" durven zijn, die leven vol gens het oerchristelijk principe „mens, durf te leven", en die de durf daartoe putten uit Gods liefde voor gebrekkige mensen. Die deze wereld van vandaag Gods wereld weten, waar ze leven, struikelend en vallend en fouten makend, maar waar ze ook weten dat ze leven voor Zijn rekening en in Zijn opdracht. N. B. Het Westduitse leger zal wor den uitgerust met de Amerikaanse Nike-Hercules-raketten voor lucht afweer. Dit is meegedeeld door het ministerie van Defensie te Bonn. Deze raketten kunnen van een atoomlading wórden voorzien. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE St.-Nicolaasviering Coöperatieve Vrouwenbond Dinsdagavond kwam de Coöpera tieve Vrouwenbond bijeen in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". Deze bijeenkomst droeg een feestelijk karakter, wat bleek toen St. Nicolaas vergezeld van twee zwarte Pieten de dames met een bezoek vereerde. De presidente, mevr. Broekema, was zeer verheugd dat de Sint nog tijd gevonden had om deze avond van de Vrouwenbond bij te wonen. St. Nicolaas richtte daarop het woord tot .de leden, en zei er ver steld van te staan dat er zovelen waren gekomen om deze feestver- gadering bij te wonen. Nadat tra ditie getrouw de chocolademelk was gepresenteerd, gingen de knechts van de Sint met koek en borstplaat rond. Eén van de dames had twee taarten gebakken, die in de pauze werden verloot ter ver steviging van de kas. Na de pauze begon St. Nicolaas met het uitde len van de geschenken. Voor ieder een was er een cadeautje met een daarbij passend gedicht, wat door de dames zeer op prijs werd ge steld. Het dagelijks bestuur van de Coöperatie was ook aanwezig. Tot hen sprak St. Nicolaas waarderen de woorden, voor de hulp en de steun aan de Vrouwenbond bewe zen. Voor deze geste werden de be stuursleden gedecoreerd met de prachtige regenbooglinten en ver sierselen van de Coöperatie. De heer v. d. Doe dankte namens alle bestuursleden St. Nicolaas voor deze hoge onderscheiding. Nadat de Sint vertrokken was bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarna sluiting volgde. Terwijl iedereen nog leeft in de Sinterklaassfeer vestigt het Leger des Heils onze aandacht alweer op de collecte welke het a s. maandag in deze stad gaat houden ten bate van de Kerstfeestvieringen voor de jeugd, minderbedeelden, ouden van dagen, zieken en eenzamen. Jammer genoeg zijn er nog steeds mensen die menen dat de opbrengst van deze collecte bestemd is voor de arbeid van Hfet Leger des Heils ter plaatse. Het tegendeel is waar. De gehele opbrengst wordt besteed aan uitdelingen en Kerstfeestvie ringen. Vorig jaar ontvingen ruim 100 zieken in de stad een fruit- schaaltje en een evengroot aantal personen ontving een Kerstgroet in de vorm van een Kerstbrood etc. Bij verschillende plaatselijke in stanties worden deze adressen ver kregen en gesorteerd, terwijl in het algemeen niet gelet wordt op ker- BDRGH Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1958. Overleden: 13. Jan de Meij, oud 85 jaren. Vertrokken: 24. Leendert B. de Vos. naar Noordwelle; 28. Jhr. Lo- dewijk van Citters, naar Rheden. HAAMSTEDE Demonstratieavond Végé Voor een volle zaal boden de bei de VéGé-kruideniers, de heren A. de Bruine en H. Fierens een klan tenavond aan. Na een openings woord door de heer de Bruine, kre gen een aantal vertegenwoordigers van diverse fabrieken de gelegen heid hun producten te tonen. Voor de Ned. Persil Mij. was dit de heer v. Bekkum, voor de reeds in 1886 opgerichte Verkade's fabrieken mej. W. Ovaa, voor de ERU kaasfabrie- ken de heer Schouten en voor de Zwarte Kip-producten de heer Hoogenboom. De VéGé hoofdver tegenwoordiger voor het district Zeeland, de heer Boers, sprak een propagandistisch woord, waarna de heer Fierens de avond na een ge zellige verloting besloot. SEROOSKERKE Tot voorzitter van het water schap „Schouwen" is benoemd de heer J. Klompe alhier, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1958. Geboren: Johannes Cornelis, z. van K. J. van Tiggelhoven en J. M. Pleune. Vertrokken: M. B. v. d. Velde en gezin naar Kerkwerve; C. M. Pos- tema naar 's-Gravenhage; M. Ph. van Zuidland en gezin naar Kerk werve; mej. P. G. Slager naar Zie rikzee; mej. C. van Oeveren naar Zierikzee; mej. J. van Oeveren naar Zierikzee. ZONNEMAIRE Demonstratie-avond Woensdagavond organiseerde de firma J. C. Pauwe een demonstra tie-avond in café „De Volharding" alhier, waaraan medewerking ver leend werd door de Persil Mij., de Koninklijke Verkade-fabrieken, de Eru-kaasfabriek en de N.V. Zwarte Kip. De verschillende vertegen woordigers die namens deze fabrie ken optraden prezen hun waren aan en gaven een uiteenzetting van de kwaliteiten. Tussentijds werden twee films vertoond, „Op glad ijs" en „In het hol van de leeuw". In de pauze werden versnapering gen aangeboden. Ook werd een lo terij gehouden waardoor enige da mes rijker naar huis gingen dan zij waren gekomen. De zaal was deze geslaagde avond geheel gevuld. El ke dame kreeg na afloop een pak Verkade beschuit mee naar huis. ONGELUKKEN OP DE WEG DELFT. In de Oosterstraat te Delft is het vierjarig zoontje van de familie Struik, wonende aan het Vrouwendregt aldaar door nog on verklaarbare oorzaak onder een vrachtauto, bestuurd door P. uit Pijnacker, terecht gekomen. Het jongetje werd zo zwaar gewond dat het ter plaatse overleed. DEIL. Te Dalem (Gld.) is de 65- jarige weduwe van Giessen-van de Wal door een achteruitrijdende auto doodgereden. HEILOO. Op de rijksstraatweg hoek Oosterzijde te Heiloo is de 79- jarige wielrijder P. Pilcus bij het oversteken van de weg door een auto aangereden en op slag gedood. ROTTERDAM. In de Clarastich- ting is overleden de 6-jarige Rinus Kroos. Bij het oversteken van de beneden rijweg werd hij aangere den door een personenauto en moest in het ziekenhuis worden opgeno men. kelijke gezindte. Dit zijn dan meest al de eenzamen en ouden van da gen die hoegenaamd door niemand worden bedacht. De dankbare re acties welke dan ook na de feest dagen bij het officierskwartier bin nenkomen zijn soms aangrijpend. Met een zeer groot aantal Zie- rikzeese kinderen werd Kerstfeest gevierd en dit zouden zij zeker dit jaar niet willen missen. De kerstboom Een grote Kerstboom voor het pand in de Poststraat (deze boom wordt door bevriende relaties gra tis ter beschikking gesteld) zal straks weer de Kerstsfeer in onzé stad verhogen en is bedoeld tevens de collecte te stimuleren. Straks zal de Legerzuster weer bij de burgers aankloppen. De leuze van het Leger des Heils is dat dan gegeven wordt met de gulheid van Sint Nicolaas, de liefde van het Kerstfeest en de ernst van dc oudejaarsavond. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Jantje durfde zich een (kwalijke) variant te permitteren op het scho ne 5-decemberlied „Zie de maan schijnt door de bomen". Hij had juist zijn gezang beëindigd, tot grote schrik van mama, toen vader - zonder overigens van iets op de hoogte te zijn - enorm hard aan het rooster van de kachel begon te schudden. Jantje viel bijna flauw van schrik en verklaarde onder tranen, dat hij zich voortaan altijd aan de oorspronkelijke versie zou houden, want het kachelgeluid had hij - door zijn slecht geweten - instinctief als Piets kettinggeram- mel aangemerkt. Zo zie je maar! Over schrik gesproken. Een Haamsteedse man moest zijn dood poesje begraven. Hij kweet zich piëteitsvol van zijn taak, maar tij dens het aanstampen van de laatste kluiten kwam het poesje plotseling langs zijn benen schurken. Insiders hebben Eilandman verteld, dat hel schurkende poesje en wijlen het AMSTERDAM, 5-12. Van de 18.788 schoolklassen, die dit jaar hebben deelgenomen aan de kin derpostzegelactie „Door het kind - voor het kind" is de klas la van de landbouwhuishoudschool in Ba- rendrecht de gelukkige winnaar van dé hoofdprijs, die tezamen met andere prijzen ook dit jaar ten overstaan van een notaris zijn ver loot onder alle deelnemende scho len. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 7 december: P. W. J. Vo gelaar, telef. 01110-2280. WEEKEINDE-ARTSENDIENST BROUWERSHAVEN-DREISCHOR Weekeinde 6-7 december: W. Terpstra, Brouwershaven, telef. 01119-280. poesje op elkaar leken als twee druppels water. De man schrok er van. Zo zie je maar! Twee Zierïkzeese ouderlingen to gen op huisbezoek en zagen iets be wegen op het plaveisel. Ze dachten dat het een papiertje was, maar het ivas een draad, een eindeloze draad, mag Eilandman wel zeggen. Zo ein deloos, dat de huisbezoekers er het hunne van dachten. Ze pakten de draad op en begonnen te winden, want ze hadden al gauw de logische idee gekregen dat aan het uiteinde van de draad een mens vast moest zitten. De opwindende ouderlingen hielden het een hele lijd vol, maar helaas, toen brak de draad. Toen echter hadden ze al een respecta- 1 bele knol sajet. Al speurende zijn ze er achter gekomen, dat de sajet toebehoort moet hebben aan een fietsendedame, met een tas, waar uit de bol sajet is gewipt, waar door het draderig cffekt ontstond. Toch in Sint Nicolaasstemming, wil WAT tlQT DE 01LT Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Vrij veel bewolking met enkele verspreid voorkomende buien: zwakke tot matige, aan de kust tijdelijk krachtige, noordwestelijke wind; ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. 6 dec.: Zon op 8.31, onder 16.30. Maan op 2.43, onder 14.05. 7 dec.: Zon op 8.33, onder 16.30. Maan op 4.02, onder 14.36. 8 dec.: Zon op 8.34, onder 16.29. Maan op 5.21, onder 15.13. Nieuwe maan: 10 dec. te 18.23. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 6 dec. 10.25 v.m. 7 dec. 11.47 v.m. 8 dec. 0.29 v.m. BROUWERSHAVEN: 6 dec. 10.19 v.m. 7 dec. 11.35 v.m. 8 dec. 0.08 v.m. Doodtij: 6 en 20 dec. Springtij: 13 en 28 dec. Ingezonden mededeling Croquetten, Russische schelpen, enz. Ook thuis bazorgd I i HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-12. Ons land bevindt zich nog steeds aan de rand van een hogedrukgebied, dat zich bij Ierland naar het noorden heeft uit gebreid en dat verder nog in ver binding staat met een hogedruk gebied bij de Balkan. Een omvang rijke depressie, die gisteren tussen Groenland en Noorwegen lag, met een luchtdruk van ongeveer 965 m.b., is vannacht over de Noorse bergen getrokken en bevindt zich nu boven Finland. Tussen deze de pressie en het hogedrukgebied bij Ierland ontwikkelde zich 'n krach tige noordwestelijke tot noordelijke stroming van poollucht, die zich over de Noordzee uitbreidde tot in de Duitse Bocht. In ons land werd de aanvoer van Noordzee-lucht wat versterkt door iets meer wind. De mist die giste renavond plaatselijk zeer dicht was, werd daarbij in dc nacht verdre ven. De komende 24 uur houdt de stroming van de Noordzee stand, waarbij 's nachts in het binnen land de temperaturen tot om het vriespunt kunnen dalen. Naast en kele opklaringen kan er een enkele bui voorkomen. De Oostenrijkse spoorwegen stel len zich ten doel tegen 1975 alle stoomtractie door elektrische of dieseltractie vervangen te hebben; wel wordt voor de uitvoering van het programma door investerings beperking vertraagd. Tegen een aantal van 60 miljoen passagiers in 1937 staat voor dit jaar een ge schat aantal van 150 miljoen. Eilandman als bemiddelaar optre den tussen ouderlingen en dame, om de (opgewonden) sajet weer te rug tc geven aan de rechtmatige eigenaresse. Ze behoeft maar te kikken. En voor de rest bestaat het slot van de week voor Eilandman uit peperbollen en marsepein. Van avond is het dan zover. Sint is in aantocht. Zijn tabberd is nieuw, zijn baard bedauwd, zijn schoenges pen glimmen, zijn paard zat gegeten aan de spruitkoppen uit de (her- verkavelde) tuin van Eilandman. Picterbaas moet in een uitbundige stemming zijn. Schoorstecnkrui- pensmoe komt hij op hel heerlijk avondje de huizen binnen. Dat is beter ook en gezelliger. En het mooiste? Vanavond liggen dc kin deren met gloeiende konen van op winding in bed. Een pop zit er wat verdwaasd bij en Pietje neemt zelfs zijn spoortrein mee onder de wol. Dan is het voor hem pas goed Sin terklaas geweest. ZIERIKZEE LEGER DES HEILS VRAAGT AANDACHT VOOR KOMENDE KERSTCOLLECTE Met opbrengst worden de eenzamen bedacht Ingezonden mededeling 1 X per week naar de BIOSCOOP Rooster - Keftinggerammel - Poesje - Ouder lingen - Draad - Spruitkoppen en Sinterklaas 23.17 n.m. n.m. 12.53 n.m. 22.59 n.m. n.m. 12.36 n.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2