RIVELLA ZAKDOEKEN Sierlijke RIVELLA-glazen voor U Een bijzondere verrassing. Zo krijgt U een glas KANTONGERECHT ZIERIKZEE Fikse geldboetes tegen baldadige jongelui, volgende maal tuchtschool voor dames, heren en kinderen In vele dessins en kleuren Qrote keuze SURPRISE* VERPAKKINGEN Zeer originelel Komt U maar kijken I uoor welkome geschenken Autorijschool Garage GEER. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzee E kend en Gediplomeerd F. N. O. P. Te koop: SPOORBIELSEN 0.15 x 0.27 x 2.60 m, circa 1000 stuks, per stuk f 5, Fa. A. W. WANDEL, Nieuwer- kerk, telef. 01114-437 en 438. SUCCESJES Te koop: Stamboek kalfvaars, aan de rekening, bij O. B. Boot, Kerk- werve. Jonge hond (rattenvanger). Te bevragen: agent J. W. van Leeuwen, Schuddebeurs. Te koop gevraagd: Slachtkippen, -konijnen, enz. A. C. de Bruine, Beatrixstr. 4, Anna Jacobapolder, telef. 156 Sint Philipsland. Diversen: Wij hebben nog een grote sor tering in pijpen, sigarettenko kers en andere geschenken. Sigm. D. C. Viergever, Kraanpl. Kasboeken, briefordners, per forators, bij Chr. D. v. d. Tol, Bruinisse. Ontvangen: prachtige wollen dekens. Ten Haaf, Platteweg, telef. 2616, Zierikzee. Deurloo is toch voordeliger en heeft de grootste sortering! Tekent in op de Mémoires van Prinses Wilhelmina. Chr. D. v. d. Tol, Bruinisse. Cor Bruin's Omnibus, prijs f 3,95 Mooi bezit! L. C. Hoo- gerhuis, Renesse. M Drink nu RIVELLA, de sprankelende, goudgele verkwikking. U spaart dan ongemerkt voor de sierlijke, RIVELLA-glazen. Begin direct te sparen, want als U er vlug bij bent, kunt U deze echte DUR-O-BOR glazen nog vóór de feestdagen in huis hebben. Snij aan weerszijden van de letter E van het woord RIVELLA het etiket van boven naar beneden door. Doe het zo, dat de strook, die U uitsnijdt, ruim 1 cm breed is. Knip het op de achterzijde van deze strook aangebrachte merk uit. De etiketten van de grote gezinsfles (0,75 liter) zijn ge- f merkt met R 2; die van het normale flesje (0,24 liter) met R. De waarde van de R is één punt, die van R 2 is twee punten. Plak merken ter waarde van 8 punten op de blanco zijde van een briefkaart. 65 cent aan postzegels extra plakken naast de frankeer- j zegel. Keurig verpakt krijgt U dan het glas franco toe- gezonden! Schrijf Uw naam en adres in blokletters. Adresseer: Postbus 345, Leeuwarden. RIVELLA glazen zijn ook gratis verkrijgbaar door inzending van 50 punten. Verstuur ze dan in een ge sloten, gefrankeerde enveloppe. ATTENTIE Op voorschrift van de. P.T.T. niet meer dan één glas per brief kaart bestellen. Deze aanbieding is tijdelijk. N.B.: Eet kan zijndat of Uw winkelier nog flessen RIVELLA heeft staan, waarvan het etiket hélemaal vastzit, en waaruit U dus geen strook met een merk op de achterzijde kunt snijden. Handel dan als volgt: Week het gehele etiket los in water. Knip de letter E van het woord RIVELLA uit.. De waarde van de E van de grote gezinsfles (0,75 Itr.) is twee punten; die van het normale flesje 0,21/ Itr.) is één punt. Verzending als boven. RIVELLA is een zuiver natuurproduct uit melkt otngetoverd tot een sprankelende, goudgele verkwikking. Het bevat koolhydraten, B-vita minen en 13 kostbare mineralen. Geen T; conserveermiddelen, kleurstoffen en synthe tische smaakstoffen. tldndeU dan and^lé Drink het koel een Frlesche Vlag ■Domo product Onsportieve gedragingen om de aandacht te trekken ZIERIKZEE, 3-12. Wegens ergerlijke staaltjes van baldadigheid heeft vanmiddag de officier van justitie bjj het Kantongerecht te Zierikzee, na een scherp gesteld requisitoir, fikse geldboetes geëist tegen de Zie- rikzeese jongelui J. A. v. A„ P. den H., J. C. W„ P. A. b. d. V., J. H. de V. en J. N. v. M. alsmede T. J. T. uit Nieuwerkerk, allen in de leeftqd van veertien tot achttien jaar. Deze jongelui hebben zich de laatste maanden overgegeven aan zoute loze, onsportieve en akelige gedragingen, kennelijk met het doel - aldus de officier, mr. Th. Lebret - om zich met een aureool van flinkheid te omgeven en de aandacht te trekken. De officier vond het maar een misselijk troepje, zoals de jongelui daar stilzwijgend voor hem stonden. Met nadruk zei mr. Lebret dat het voor de meesten een volgende maal met tuchthuisstraf zal aflopen. De 18-jarige Zierikzeese winkel bediende J. A. v. A. was bij de ver schillende acties die de jongelui on dernamen, als leider opgetreden. Op 16 oktober jl. had hij zich schul dig gemaakt aan het gooien met stenen naar de ramen van de chr. lagere school aan de Touwbaan en op 20 oktober moesten de ramen van de lagere technische school aan het Jannewekken het ontgelden. De kantonrechter, mr. W. E. van Vlo ten, kon niet begrijpen wat „zo'n grote lummel" daar nu voor lol aan kon vinden en was van oordeel dat de 18-jarige jonge man zich moest schamen. De officier noemde het geval ver bazingwekkend. Ruiten worden wel meer ingegooid, maar dan toch bijna altijd door kinderen van acht of negen jaar. Mr. Lebret kwam tot de conclusie dat v. A. op wilde vallen en herinnerde er aan, dat hij door de rechtbank te Middelburg al eerder tot een voorwaardelijke straf met een proeftijd van twee jaar was veroordeeld. De officier bracht v. A. onder ogen dat er spe ciaal op hem zal worden gelet en eiste de maximumstraf: dertig gul den boete, subs, zes dagen hechte nis. De kantonrechter vonniste con form en vond het meer dan erg. Van A. vond zijn handelwijze ten slotte zelf maar flauwe kul en erg kinderachtig. Een ander „heldenfeit" van de zelfde jongeman vond plaats op 20 oktober, toen hij aan de Hoge Mo lenstraat een tuin was ingegaan om daar een kinderkledingstuk van de waslijn te halen en het vervolgens aan een paal aan de openbare weg ten toon te stellen. Voor deze flauwe baldadigheid eiste de offi cier f 10,of 2 dagen. De kanton rechter vond dit te zacht aangepakt en het werd f 15,of 3 dagen. Eveneens op 20 oktober had v. A., in samenwerking met o.a. de 17- jarige P. den H., een mandje mee genomen uit een publieke telefoon cel, dat door een dame daar was vergeten. De dame was overigens het telefoneren praktisch onmoge lijk gemaakt door de herrieschop- pende jongens, die met het „ver overde" mandje voetballend door de Zierikzeese straten trokken. De moeder van Den H. vertelde ter zitting, dat haar zoon bang van aard is en dat de anderen hem voor hun spelletjes gebruiken. De officier eiste tegen v. A. f 15,— of 3 dagen en tegen Den H. f 15,of één week tuchtschool. Het vonnis voor v. A. was conform, Den H. werd door de kantonrechter ver oordeeld tot f 15,of twee weken tuchtschool. J. C. W., P. A. b. d. V. en alweer v. A hadden op de 21ste oktober hun verveling gericht op de nieuwe wijken, waar aan de Ravesloot- straat de galerij van de flatwonin gen werd uitgekozen om vuilnis emmers om te trappen. Gelijkertijd vonden T. J. T. uit Nieuwerkerk en J. H. de V. het nodig om belletje- trek te gaan spelen. Ook nu vroeg de kantonrechter wat hier toch wel de lol van kon zijn, maar niemand wist dit uit de doeken te doen. De officier eiste tegen v. A., die hij als aanvoerder aanmerkte, f 25,of 5 dagen en tegen W., T. en De V. elk f 20,subs, één week tuchtschool. De vonnissen waren conform. Verschillende jongelieden hebben verder de afgelopen maanden de Zierikzeese straten onveilig ge maakt met een oude opgelapte mo torfiets. Gereden werd zonder rij bewijs, belastingkaart en kenteken bewijs. De timmerman J. N. v. M. was op 1 oktober tijdens een proef rit op het aftandse instrument, in de Lange Nobelstraat tegen de lamp gelopen. De officier zei dat v. M. behoort tot diegenen die niets an ders weten te doen dan rond te hangen en vond het omgaan met figuren die opvallen door misselijk heid, volkomen fout. „De zaak kan je uit handen lopen en zoals zo dik wijls gebeurt, kan het eindigen in de gevangenis", zo waarschuwde de officier. Mr. Lebret vond ook de houding van de garagehouder, waar het vehikel oorspronkelijk vandaan kwam, niet erg fraai en sprak dienaangaande yan een gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef. Con form de eis werd v. M. veroordeeld tot f 15,of 3 dagen hechtenis. De motor zal moeten worden vernie tigd- Een viertal leerlingen van de la gere landbouwschool, nl. P. A. b. d. V., D. S., G. v. d. K. te Zierikzee en J. C. v. A. uit Noordgouwe, kre gen een berisping voor het ingooien van ruiten van de Noordhaven poort. De jeugdige J. v. N. had een fietstas van een meisje vol water laten lopen en kreeg eveneens een berisping. M. H. A. v. P. werd con form veroordeeld tot f 15,of 3 dagen, omdat hij nog geen 16 jaar zijnde een bromfiets had bereden. De kantonrechter deelde bij de behandeling van deze zaak mede, dat het berijden van bromfietsen door kinderen beneden de 16 jaar op Schouwen-Duiveland een veel voorkomend euvel is, waarop streng zal worden toegezien. Voortaan zul len voor dergelijke feiten voor waardelijke tuchtschoolstraffen op gelegd worden. Ingezonden mededeling SPORT Blljartnieuws b.V. „Concordia" Zierikzee De biljartvereniging „Concordia" te Zierikzee houdt zich dit winter seizoen bezig met een onderlinge dubbele clubcompetitie, waarin, volgens onderstaande standenlij st, zeer goede resultaten behaald wor den. Deze competitie wordt, vol gens de vaststaande gemiddeldes mot handicap gespeeld, zodat ook de minder begaafden hierin een kans hebben. Alleen Hanse speelt hierin kader, en gezien zijn hoogste gemiddelde (18.75) en zijn hoogste serie (90) zijn dit resultaten welke zeker genoemd mogen worden, evenals een partij gemiddelde van Canters van 14.23. Candidaten voor het clubkampioenschap zijn er ge noeg, doch de toekomstige drager van deze eretitel is vooralsnog niet aan te wijzen. In de B-klasse zal het gaan tus sen Schot en Timmerman, doch de Graag zit hun dicht op de hielen en ook hier zijn er verrassingen moge lijk. Al met al wordt hier een com petitie gespeeld met mooie resulta ten. De stand per heden ziet er als volgt uit: Klasse A: Den Boer 6 6.66 5.31 39 10 Canters 5 14 23 9.46 42 8 Hogerheijde 6 4.81 4.36 21 8 Hanse (kader) 6 18.75 11.75 90 6 Brand 5 7.14 5.25 31 4 Verburg 5 6.81 3.86 36 2 Sinke 5 5.80 4.46 35 0 Klasse B: Schot 8 5.71 3 29 35 14 Timmerman 8 2.10 1.30 8 12 De Graag 7 5.76 3.06 16 10 Veldhoven 7 1.83 1.40 11 9 Wolf 8 2.41 2.17 19 6 Hage 7 1.55 1.06 10 6 Quant 6 137 0.92 7 5 Halberstadt 7 1.76 1.26 12 4 Steenkist 8 0.80 0.62 4 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 4