Nieuwe wetten op de Inkomsten-, de Loon en de Vermogensbelasting Ned. Heide Maatschappij introduceert spitmachine op Schouwen-Duiveland Algemene herziening der belastingen Vennootschapsbelasting belangrijke peiler van overheidsbudget 's-GRAVENHAGE, 4-12. De mi nister van Financiën heeft bij de Tweede Kamer de ontwerpen in gediend van drie nieuwe heffings- wetten, t.w.: de inkomstenbelas ting, de loonbelasting en de ver mogensbelasting. Deze drie wetsontwerpen maken deel uit van de voorgenomen alge mene herziening van de belasting wetgeving; zü vormen het eerste gedeelte van de herziening der hef- fingswetten. Aan deze wetsontwer pen is reeds voorafgegaan het ont werp van de algemene wet inzake rijksbelastingen. De ontwerpen voor nieuwe wet ten op de vennootschapsbelasting zullen spoedig volgen. De regering zal bij die gelegenheid tevens haar standpunt kenbaar maken over de vraag of een commissarissenbelas- ting al dan niet gehandhaafd moet worden. Algemeen gedeelte In het algemene gedeelte van de Memorie van Toelichting op het wetsontwerp inzake de inkomsten belasting, zijn de opzet en de om vang van de gehele thans voorge stelde belastingherziening, die in hoofdzaak van technische aard is, beschreven. Na rijp beraad heeft de minister van Financiën gemeend ontken nend te moeten antwoorden op de vraag of het vigerende belasting stelsel niet fundamenteler diende te worden herzien dan thans voor gesteld wordt. De minister heeft hierbij niet alleen overwogen dat dit tot belangrijk tijdverlies zou leiden, maar ook dat diepgaande structurele veranderingen minder geschikt lijken, nu de groeiende Europese samenwerking een ze kere aanpassing van de nationale belastingstructuren zal bevorderen. De belastingstructuren immers in de ons omringende landen bewegen zich, voorzover zij van de onze af wijken, in hun ontwikkeling glo baal gezien eerder naar de onze toe dan daarvan af. Vennootschapsbelasting De vennootschapsbelasting is een van de belangrijkste pijlers van het overheidsbudget gewor den. De hier en daar wel te ver nemen geluiden als zou deze belas ting, welke het draagvlak van de belastingheffing in haar geheel aanzienlijk verbreedt, uit ons be lastingstelsel moeten worden ge bannen en het grote deel, dat de vennootschapswinsten vormen in het uit de produktie verkregen na tionale inkomen, fiscaal onberoerd moeten worden gelaten, getuigen, naar de mening van de bewinds man, van weinig werkelijkheidszin. Waar de winst deel uitmaakt van het individuele inkomen van de persoonlijke ondernemer, zal zij be last moeten worden naar de meer subjectieve maatstaf die de heffing van een belasting naar het inko- GEMEENTERAAD ZIERIKZEE (Vervolg van pagina 1) De heer v. d. Doel wist niet welke hogere politiek er achter deze kwestie schuilt. Tenslotte is een in ternationale overeenkomst eenzij dig verbroken, waardoor thans het prestige van de minister in de klem is gekomen. Spreker bepleitte een uitzondering te maken voor Zierik- zee, omdat het ziekenhuis ook een speciaal geval is. Andere bezwaren De voorzitter wees er op dat men bij een eventuele subjektieve uit kering uit het Gemeentefonds, om deze zaak in het reine te brengen, andere gemeenten in het land te kort zou doen. Wethouder M. C. Verheijen waar schuwde dat een eventuele verho ging van de tarieven een zware duw zou geven aan de vrijwillig verzekerden van het Ziekenfonds. De heer v. d. Doel wilde geen ta riefsverhoging noch een bijdrage- verhoging, met welke opvatting de raadsleden het unaniem eens waren, waren. Aan de vertegenwoordiger wordt derhalve opdracht verstrekt te stemmen tegen lastenverzwaring voor de gemeenten. De voorzitter meende in verband met deze affaire nog, dat de mi nister bepaald in de maag zit met dit Zierikzeese geval. In het alge meen is de zorg, ontstaan door het afbreken van de bestaande rege lingen, ook voor andere ziekenhui zen groot. Andere zaken In een schrijven stellen b. en w. voor adhaesie te betuigen aan een schrijven van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren inzake de bezoldiging van de gemeente ontvanger. Inzake een in de vorige raads vergadering gemaakte opmerking over putten in de Venkelstraat, de len b. en w. mede dat het niet doenlijk is deze putten eruit te ha len, daar tegelijktijdig de riolering zou dienen te worden vernieuwd. Financiële bezwaren beletten dit. Er zijn trouwens nog meer straten dan de Venkelstraat, waar het pla veisel vernieuwing behoeft. Besloten werd optie te verlenen op een kavel aan de Caustraat aan de heer H, Weertman, voor een aantal te bouwen woningen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie ad vijftig gul den voor de leerling C. J. J. Ver munt, die de r.k. h.b.s. te Ouden bosch bezoekt. Het aantal lesuren van onder wijs voor het jaar 1959 werd ver volgens vastgesteld. De medewer king werd vastgesteld voor het herstel van de schoorstenen van de Chr. kleuterschool aan de Baden Powellweg alhier. Wegens vertrek naar Alphen aan de Rijn werd aan de heer M. van der Maas, onderwijzer aan de o.l. school alhier, eervol ontslag uit zijn funktie verleend. De nieuwe salarisregeling, in gaande 1 april 1958, van keurings dierenartsen en keurmeesters, ging onder de hamer door. Opleiding landbouwlerares Besproken werd een schrijven van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij inzake de resultaten van de vormingsklasse 1957-1958. In dit jaar bleek slechts één leerling van de vormingsklasse zich beschikbaar te willen stellen voor de opleiding tot landbouwlerares. Dit resultaat viel de gemeenteraad tegen, daar destijds motief tot subsidiëring van deze vormingsklasse was, dat aldus een uitstekende gelegenheid werd geschapen om land- en tuinbouw- leraressen te verkrijgen. De heer Rameijs vond één leerling maar een zeer pover resultaat. De heer v. d. Doel wilde informeren wat voor de nieuwe cursus alsnog de be doeling is der leerlingen. Dezelfde spreker wees ook op het grote te kort van de Zeeuwse Muziekschool en hij vroeg of de belangen in evenredigheid zijn aan de subsidie, die de gemeente gevraagd wordt te verlenen. Onder meer doelde hij op het tekort van de balletoplei ding. Mr. Keuning wilde op deze zaak nog niet ingaan, er althans geen afkeuring in zien van het ge voerde beleid op dit punt, maar zegde een voorzichtig bekijken in de toekomst toe. De heer Rameijs informeerde naar de bouw van gymnastiekloka len. De voorzitter deelde mede, dat enkele maanden geleden de pers pectieven ten deze bijzonder gun stig waren, maar nu zijn deze weer in nevels verdwenen. DE RONDVRAAG In de rondvraag vestigde de heer Cashoek de aandacht op het uit vallen van de eerste en laatste bus dienst op de veerhaven „De Val". De voorzitter deelde mede, dat zulks met toestemming van de in- spekteur is geschied, in verband met' de geringe belangstelling. De heer Rameijs wees in dit ver band op het bezoeken van verga deringen en kursussen in Goes, waardoor betrokkenen in moeilijk heden kunnen komen. De heer van den Doel herinnerde aan het pro test dat de gemeenteraad indertijd bij het inrichten van de veerhaven „De Val" heeft laten horen. „Er rijdt immers toch een bus", zeiden Ged. Staten toen. Wethouder Ver heijen merkte op, dat men moei lijk partikulieren dwingen kan met veTlies te werken. De heer van den Doel zou iéts zien in subsidiëring van de eerste en tweede rit door de provincie. De heer Doeleman wilde voorgesteld zien een gedeel te der verlichtingslampen op het havenemplacement aan „De Val" te doven en van het bespaarde geld de bus te laten rijden. De voorzit ter achtte het een zwak punt dat het aantal passagiers gering is. Spr. zegde echter toe dat een schrijven aan Ged. Staten zal uitgaan. Op verzoek van de heer Cashoek zal eveneens aan de N.V. Emulsion een schrijven worden gericht, waar in erkentelijkheid wordt betuigd voor een wachtlokaal aan de Grachtweg. De voorzitter typeerde deze geste als een uiting van echte burgerzin. De vloedplanken In antwoord op een vraag van de zelfde spreker antwoordde de voor zitter, dat inzake de vloedplanken nog geen definitieve beslissingen zijn genomen. De bestaande rege ling is nog steeds van kracht. Zo nodig is de sluis in de haven reeds waterkerend. De heer Doeleman herinnerde aan een ongeval op het sportterrein, waarbij een voetbal ler een enkel brak. Het heeft toen geruime tijd geduurd voordat hulp kon worden geboden. Spr. drong aan op het aanschaffen of even tueel beschikbaar stellen van een brancard met twee dekens. Dezelf de spreker laakte de lakse houding van een, op het terrein aanwezige politieman, die 20 minuten lang verzuimde het publiek op een af stand te houden. Mr. Keuning on derstreepte, dat het een ergerlijk gezicht was. De heer v. d. Schee wees op de onhoudbare toestand van een pand op de hoek Lange St.-Janstraat-Krepelstraat, waar in de jeugd zich ophoudt. Soms vallen daar hele stukken steen om laag. De heer van Duin vroeg of de sigarenkiosk in de Beurs geen an der plaatsje zou kunnen krijgen, maar de voorzitter antwoordde, dat B. en W. deze zaak reeds hebben bekeken en er geen aanleiding is om de betrokkene uit zijn brood winning te stoten. De aestetische bezwaren zijn wel aanwezig, doch niet groot. Na een korte besloten zitting werd in openbare vergade ring medegedeeld, dat tot onder wijzer aan de openbare ULO-school is benoemd de heer H. Verdonk te Numansdorp. men aanlegt. Daar waar de winst in een zakelijker sfeer wordt be haald en uitgedeeld, ligt het voor de hand haar, ongeacht de bestem ming, te belasten naar een objec tievere maatstaf, belichaamd in een vennootschapsbelasting, welke met de persoonlijke omstandigheden van de individuele aandeelhouders geen rekening houdt. De loonbelasting Naar het oordeel van de minis ter is het niet aan twijfel onder hevig dat het bestaande systeem van heffing van de loonbelasting gehandhaafd dient te worden. Prin cipiële wijzigingen in het heffings stelsel van deze inkomstenbelasting bij de bron, zijn dan ook nietbe- oogd. Daar de loonbelasting voor het merendeel der werknemers tevens eindheffing is, is het wenselijk de verschillen met de inkomstenbe lasting, die voortvloeien uit de techniek van de heffing, zo be perkt mogelijk te houden. In ver band hiermede worden in de hef fingsregeling van de loonbelasting, naast de aanpassing aan de wijzi gingen in de inkomstenbelasting, op een aantal punten verfijningen aangebracht. Daarenboven bevat het wetsontwerp voorstellen tot verdere uitbouw van de coördinatie tussen de loonbelasting en de so ciale verzekeringswetten, en wel door aanpassing van de begrippen werknemer en werkgever. De vermogensbelasting Het wetsontwerp handhaaft de huidige opzet van de vermogensbe lasting, welke enerzijds in beginsel betrekking heeft op het gehele ver mogen, doch waarbij anderzijds met heffing naar een matig pro portioneel tarief wordt volstaan. Neemt men de vrijstelling aan de voet in aanmerking, dan wordt de vermogensbelasting in feite naar een zwak oplopend tarief geheven. Met het oog op de huidige bete kenis van het vermogensbezit heeft de minister' voorts gemeend bij het systeem van de bijzondere, objec tieve vrijstellingen in bijzondere mate rekening te moeten houden met de aard der vermogensbestand delen. Met name beoogt de voorge stelde regeling in aanzienlijk gro tere mate dan thans het geval is, rekening te houden met de speciale betekenis van aanspraken op perio dieke uitkeringen die het karakter dragen van voorziening terzake van ziekte, oude dag of overlijden en van aanspraken uit hoofde van le vensverzekering, bij de financiering waarvan het spaarelement op de voorgrond heeft gestaan. Gevangene te Dordrecht ontsnapt DORDRECHT, 3-12. Een in de nacht van dinsdag op woensdag uit het huis van bewaring te Dordrecht ontsnapte 29-jarige G. R. T. (auto monteur en wonende te Laren) is nog op vrije voeten. De politie heeft een buitenge woon opsporingsblad uitgegeven en via de telex alle politiekorpsen en de grensbewaking van de ont vluchting op de hoogte gesteld. Tot dusver heeft men echter geen spoor van de voortvluchtige kunnen vin den. Uit het onderzoek is gebleken, dat de tralies van de cel, waarin T. geïsoleerd was, zijn doorgevijld. Toen hij de tralies had verbroken kon hij op het grote dak van het huis van bewaring komen. Hij moet daarna halsbrekende toeren hebben verricht om via een muur op een plat dak te komen vanwaar hij de straat kon bereiken. De man wordt ervan verdacht tientallen inbraken te hebben ge pleegd, alleen of in samenwerking met andex'en. Engeland sluit 36 kolenmijnen LONDEN, 3-12. Wegens de toe nemende moeilijkheden van de En gelse kolenindustrie, die thans een onverkochte kolenvoorraad van on geveer 19 miljoen ton heeft, terwijl de voorraden bij de verbruikers eveneens ongeveer 19 miljoen ton groot zijn, heeft de Engelse natio nale kolenraad ingrijpende maat regelen aangekondigd. Deze zullen bestaan in de sluiting van 36 mij nen waardoor ongeveer 12.000 mijn werkers werkloos zullen worden. Voorts zal de dagbouwproduktie met ongeveer 3 miljoen ton per jaar worden beperkt. Verwacht wordt, dat de Engelse kolenproduktie in het komende jaar ongeveer negen miljoen ton groter zal zijn dan het verbruik. De produktie van 1959 wordt geraamd op 211 miljoen ton en het verbruik op 202 miljoen ton. De aangekondigde maatregelen van de kolenraad wekten bij de mijnwerkers ontstemming en zij be legden na de bekendmaking een spoedbijeenkomst om de situatie te bespreken. Voorgesteld werd, dat de mijnwerkers hun medewerking zullen weigeren. Vrijdag zullen de mijnwerkers verder beraadslagen. HOOG BEZOEK IN SCHALKHAAR Prinses Irene op bezoek bij mannen van bataljon dat haar naam draagt Servies (als verjaardagsgeschenk) werd aangeboden SCHALKHAAR, 4-12. Het 13e ba taljon garde fuseliers „Prinses Irene" heeft vandaag aan H.K.H. Prinses Irene, tijdens haar bezoek aan de Westenberg kazerne te Schalkhaar, een servies als ver jaardagsgeschenk overhandigd. Het servies is samengesteld overeen komstig een speciale wens van de Prinses om het op haar kamer in Utrecht te kunnen gebruiken met haar vriendinnen. Oorspronkelijk had het geschenk op 5 augustus jl. moeten worden aangeboden ter ge legenheid van haar 19e verjaardag. In verband met de vacantiereis, die de koninklijke familie deze zomer ondernam, moest de aanbieding uit gesteld worden. Prinses Irene werd bij aankomst aan de hoofdpoort van de Westen berg kazerne verwelkomd door lui tenant-kolonel der fuseliers W. P. Boerma, commandant van het 13e bataljon garde fuseliers „Prinses Irene" en kapitein-adjudant dei- fuseliers J. G. Brouwer. Op de bin nenplaats van de kazerne inspec teerde de Prinses een erewacht, be staande uit een tirailleurscompag nie met tamboerkorps. Comman dant der erewacht was de kapitein der fuseliers A. W. A. Dalhuizen. Na deze ceremonie bezichtigde Prinses Irene de in bedrijf zijnde werkplaats voor wielvoertuigen en woonde zij vervolgens een ver keerslas voor de chauffeurs bij. Begeleid door de kapitein de'r fu seliers A. P. A. van Daalen, com mandant van de ondersteunings compagnie, begaf Prinses Irene zich langs de op de parkeerplaats opgestelde bewapening van de on dersteuningscompagnie naar een nabij gelegen bosperceel. Hier sloeg Ingezondt a mededeling zij een demonstratie gade op de hindernisbaan van een tirailleur peloton dat onder leiding stond van kapitein der fuseliers L. A. de Groot. De pioniers van de stafcom pagnie onder leiding van de le lui tenant der fuseliers C. Kuypers gaf tevens een demonstratie brugslag. Na een bataljonshulppost te velde (aan- en afvoer van gewonden) be zichtigd te hebben ging de Prinses naar de gevechtsbaan. Hier werden o.a een tank buiten gevecht gesteld met een „Molotov cocktail" en ge vechten in huizen en het onschade lijk maken van booby traps ge toond. Vervolgens werd een demon stratie geweervechten en handgra- naatwerpen gegeven. Tenslotte bezocht de Prinses de keuken met het cafetaria-systeem en begaf zij zich naar een nabijge legen bosperceel waar een batal jonscommandopost in ogenschouw werd genomen. Vervolgens ging ze nog naar de manschappencantine, waar dpi. fuselier J. R. Blaauw en kele onderdelen van het servies overhandigde. St.-Nicolaas uitje voor kruideniers-klanten-kinderen De kinderen van de klanten van de VéGé-kruideniers hebben Sint Nicolaas al ontmoet, want hij ver leende audiëntie in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ruim 150 kin deren - waarvan vele met hun ouders - waren bijeengekomen en zongen braaf hun liedjes voor de bisschop en zijn zwarte knecht. Piet bleek tussen twee haakjes een flinke gymnast, maar ook de jon gen, die hem na moest doen, kon er wat van. Sint Nicolaas deelde be rispingen en prijzende woorden uit, naar het uitkwam en bleek als steeds uitstekend geïnformeerd. Ieder kind mocht een zak met lek kers mee naar huis nemen, terwijl er ook tractaties waren tijdens het feest. Neveda, Rokin 118, Amsterdam OOSTERLAND Door de diakenen der Ned. Herv. kerk alhier konden in totaal 16 zakken aardappelen ten behoeve van de stichting „Kinderzorg" naar Middelburg worden gezonden. Een woord van dank aan die landbou wers, welke van hun oogst wat hebben willen afstaan aan het grote gezin van deze genoemde inrich ting, is hier zeker op zijn plaats. Naar wij vernemen heeft de Chr. Meisjesclub alhier in mevr. D. Stuij-ter Heiden een tweede leid ster gekregen. De leiding berustte geruime tijd alleen bij mevr. N. van Dijke-Kwaak. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-12. Nog steeds strekt er zich een langgerekt hogedruk- gebied uit van het zeegebied ten westen van Ierland tot de Balkan. Een zware storm die woensdag bij IJsland woedde is naar de Noorse kust getrokken en heeft het hoge- drukgebied nauwelijks aangetast. In onze omgeving bleven de luchtdrukverschillen gering, zodat er weinig wind bleef en op vele plaatsen opnieuw mist ontstond. De temperaturen daald'en in het zuid oosten van het land tot even onder het vriespunt. In de kuststrook bleef het kwik echter enkele gra den erboven. De vorstgrens strekt zich uit van de Kanaalkust over België en zuid Nederland naar de Duitse bocht, en vandaar naar de Baltische staten. Ten zuidoosten van deze lijn kwam vannacht weer matige en hier en daar zelfs strenge vorst voor, in zuid-Duitsland en Tsjechoslowakije meldden deze sta tions temperaturen van min 10 tot 13 graden. Verwacht wordt dat de vorstgrens heel langzaam vanuit de zuidelijke provincies naar het noor den schuift. Op tal van plaatsen zal de mist zich weer vormen, ter wijl zich verder nog wolkenvelden zullen handhaven. De neerslagkan sen zijn gering. Verwachting lot vrijdagavond: Nevelig Enkele wolkenvelden en overwe gend droog weer; plaatselijk mist; vannacht voornamelijk in het zuid oosten van het land temperaturen tot lichte vorst, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere; zwakke wind. 5 dec. Zon op 8.30, onder 16.30. Maan op 1.26, onder 13.36. Laatste kwartier: 4 dec. le 2.24. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 dec. 9.03 v.m. 21.54 n.m. BROUWERSHAVEN; 5 dec. 9.00 v.m. 21.39 n.m. OOSTERLAND Aanplakbord verplaatst Reeds geruime tijd vormde het gemeente aanplakbord op het Marktplein alhier voor enige om wonenden een bron van voortdu rende ergernis, omdat hun uitzicht hierdoor belemmerd werd. Het is dan nu zo ver gekomen dat het de ze week verplaatst is naar een an dere hoek van het Marktplein, waar het uitzicht minder belemmerd wordt. Ingezonden mededeling „En de boer die spitte voort" Belangstelling in agrarische kring groeit (Van onze redakteur) Wil men erg prozaïsch z(jn, dan moet wellicht Buning's: „En de boer die ploegde voort", veranderd worden in: „En de boer die spitte voort". Vooral op Schouwen-Dui veland zou die noodzaak in de toe komst kunnen opduiken, want reeds enkele maanden opereert op 't eiland 'n spitmachine, in bedrijf b(j de Ned. Heide Maatschappij, die in deze - door een professor van Poolse origine - uitgevonden ma chine, een aardig „klusje" zag om er mee te gaan experimenteren. Op een wijde akker in de polder Ooster- en Sirjansland, die lang zaam werd ingepakt in ijle herfst- nevels, hebben wij de spitmachine aan het werk gezien. Het ging om eerlijk te zijn, „als een erwtje van een plankje". We zagen de trekker het werk met gemak doen en er kwam geen krampachtigheid bij te pas, zoals dat vaak bij ploegen het geval is. Een bepaald type trekker is er wel voor nodig, want de hy draulische installatie moet goed zijn voor 550 kg. Is die aanwezig dan is 't een bekeken zaak, want met wonderlijk gemak trekt de ma chine zich door de grond. Experi menten hebben bewezen, dat zelfs een klein model automotor, zuiver wat betreft de hoeveelheid energie, voldoende is. IIoc en wal? Hoe staat het nu met deze spit machine? De machine is het experi mentele stadium al lang en breed voorbij en wordt thans getest op zijn economische merites. Speciaal Schouwen-Duiveland is uitgekozen, omdat de grond hier toch al zijn eigen typische moeilijkheden heeft, waar dan nog bijkomen de grond- perikelen als gevolg van de twee inundaties, die het eiland moest doorstaan. Geen beter terrein dus voor proefnemingen dan Schouwen -Duiveland. Nu de spitmachine al enkele maanden op het eiland in actie is, begint de belangstelling in agrarische kringen duidelijk te groeien. En geen wonder, want deze „veelspadige spitter" heeft enkele opvallende voordelen bij gebruik, die bij toepassing van een ploeg niet bestaan. Bjj ploegen immers ontstaat een zgn. plocgzool, waarmede noch de grondkundigc noch de boer bijzon der zyn ingenomen. In sommige akkers kan men nog plocgzolen van verschillende jaren terugvin den. Door gebruik van de spitma chine ontstaat geen zool. Het voor deel is dat de spitmachine zich als het ware door de grond liccn „krauwt", hetgeen een zeer duide lijke ontlasting betekent voor dc trekker, waarachter het werktuig kan worden aangehaakt. Dc constructie De spitmachine bestaat uit een as, waarop zes stellen van drie schop pen zijn gemonteerd. In de as be vindt zich een nokkenconstruclie, die zorgt voor de draaiende bewe ging van de schoppen. Het fijne kneepje van de machine zit nu hier in, dat slechts twee schoppen tege lijk de grond ingaan, terwijl de an dere met iets tijdsverschil volgen, zodat men niet 6 spitten op één rij krijgt, maar spitten die iets scheef liggen op de rijrichting. Omdat zo als gezegd, slechts twee schoppen gelijktijdig de grond pakken, vergt de machine - in vergelijking met een ploeg - bijzonder weinig trek kracht. Het ..krauwelen" van de trekker met dit apparaat achter zich, komt dan ook niet voor, het geen een belangrijk economisch voordeel betekent. „Zwarte" grond Over de spitmachine is intussen nog het laatste woord niet gezegd. Nog vele boeren willen uitsluitend zwart „geploegde" grond en bij ge bruik van de spitmachine wil er - juist door die typische werking - nog wel eens wat groen tussen de kluiten komen pieken, maar het is zeer de vraag of dit wel een be zwaar is. Zeer waarschijnlijk is het een voordeel. Met een dichte, breed gewortelde onkruidbedekking van de om te leggen oppervlakte, heeft de machine ook nog wel wat moei te, maar daar is in de toekomst natuurlijk wel wat aan te doen. Reeds nu echter zijn er tientallen akkers, die met groot landbouw kundig voordeel kunnen worden omgespit, voor kosten die in ieder geval nooit hoger zijn dan bij ploe gen. Het zou ons niet verbazen als de spitmachine een goede toekomst heeft. De tot nu toe op het eiland behaalde resultaten wettigen die verwachting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2