,HET WAS VAN ONS' Opkomsteerste oefening Z1EK1KZEESCHE NIEUWSBODE maandag i december ms No. 18473 VOORLOPIGE NABETAUNG VEEHOUDERS OP DE MELKPRIJSGARANTIE 1957-'58 Twee en een halve cenl jier kg over alle 111 liet melkprijsjaar geleverde melk Dc minister van Landnbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, dr. A. Vondeling, heeft besloten aan melk veehouders een voorlopige nabeta ling op de melkprijsgarantie 1957- '58 uit te keren ten bedrage van twee en een halve cent per kg melk over de gedurende het melk prijsjaar iy57-'58 geleverde hoe veelheid. Met deze beslissing is de minister opnieuw tegemoet gekomen aan een ook van de zijde van het Land bouwschap bij herhaling geuite wen, om zo vroegtijdig mogelijk af te rekenen. De regering had al- zo als men weet - een aanvang ge maakt met betaling van een uit kering op de nog definitief te be palen toeslagen van de melkprijs- garantie 1957-'58, die betrekking heeft op een hoeveelheid van 5,18 miljard kg melk. Reeds uit dien O vereenkoms ten voor Deltawerken 's-GRAVENHAGE, 28-11. In een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp wordt voorgesteld het mogelijk te maken, dat overeen komsten betreffende Deltawerken voor een tijdperk van ten hoogste tien jaar kunnen worden aangegaan indien de constructie dier werken dat naar het oordeel van de mi nister van Verkeer en Waterstaat nodig maakt. Voor overeenkomsten wegens werken, aan te gaan voor meer dan vijf jaar, is ingevolge de compta biliteitswet een wettelijke machti ging vereist. Het laat zich aanzien, aldus de memorie van toelichting, dat bij de uitvoering van Delta werken de duur van overeenkom sten van vijf jaar tot oplevering van die werken of onderdelen daar van te kort is. Zo zal de oplevering van een in gewapend beton uit te voeren onderdeel van het kunst werk in de Haringvliet-dam een tijdsduur van ongeveer zes jaar vragen. De oudste inwoner van Cyprus, de Griekse Cyprioot Vassilis Mik- ses, is vrijdag in Nicosia overleden. Hij is 125 jaar geworden. hoofde was een bedrag van vier cent per kg melk uitgekeerd. Het produktschap voor Zuivel zal de uitbetaling van de 2V2 cent zo regelen, dat de zuivelfabrieken aan het einde van de eerste week van december aanstaande over de gel den ter doorbetaling aan de vee houders kunnen beschikken. Deze voorlopige nabetaling wordt nog gevolgd door een slotuitkering, die - uiteraard met inachtneming van de reeds verleende voorschot ten - wordt bepaald als de gemid delde opbrengst van de melk be kend zal zijn. Mr. Burger onderscheiden De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Pierre Wigny, heeft vrijdagmiddag in de rookzaal van de Tweede Kamer, aan de voor zitter van de raadgevende inter parlementaire Beneluxraad, mr. J. A. W. Burger, de onderscheiding uitgereikt van Grootofficier in de Belgische Kroonorde. De Belgische ambassadeur, Baron van der Straten Waillet, hield bij deze gelegenheid een korte toe spraak, waarin hij wees op de ver diensten van de heer Burger ten aanzien van de Benelux en in het bijzonder wat de versterking van de vriendschapsbanden betreft tus sen Nederland en België. De heer Burger verzocht de heer Wigny koning Boudewijn zijn dank over te brengen voor deze hoge on derscheiding. Dorpsgenoot opzettelijk aangereden LEEUWARDEN, 28-11. De 38-ja- rige W. B. te Garijp, die er van werd verdacht in de nacht van zon dag 16 november jl. met opzet zijn 21-jarige dorpsgenoot Jouke P. Kloosterman met de auto te hebben aangereden, als gevolg waarvan de ze om het leven is gekomen, heeft tijdens een verhoor door de sub stituut-officier van justitie te Leeu- warden, mr. H. W. Kuipers, bekend opzettelijk te hebben gehandeld. Hij heeft toegegeven 's avonds zijn slachtoffer te hebben opgewacht met het voornemen hem aan te rij den. De justitie gelooft echter niet, dat het de bedoeling is geweest de jongeman te doden. RUSTHUIS TE NOORDGOUWE Verschillende afgevaardigden gaven hun ziens wijze te kennen op oriënteringsvergadering Startkapitaal van f 100.000,— zou nodig zijn Verder dan tot het instellen van een werkcommissie ter bestudering van de exploitatiemogelijkheden is men op de voorbereidende verga dering tot de oprichting van een rusthuis voor invalide bejaarden in het voormalige ziekenhuis te Noordgouwe, vorige week niet ge komen. Met de constatering van de feitelijke situatie was men er reeds. Verschillende afgevaardigden voerden echter nog het woord. Burgemeester J. Romeijn van Ouwerkerk verklaarde het stand punt van zijn gemeente. Zoals be kend meent de raad van Ouwer kerk dat door de gemeenten op Schouwen-Duiveland een gemeen schappelijke regeling zal kunnen worden gevormd voor de exploita tie van een verpleeginrichting voor bejaarden. Burgemeester Romeijn handhaafde dit standpunt en zei dat eventuele tekorten op de ex ploitatie toch voor rekening van de gemeenten komen, al zou het tehuis beheerd worden door een stichting gevormd door weldadig heidsinstellingen. Ouwerkerk voelt alles voor een bejaardentehuis, maar zou graag de gemeentelijke vinger in de pap willen houden. Ds. F. van der Grift, nederlands hervormd predikant te Serooskerke, stelde de vraag of cr al iets bekend is omtrent het mogelijke aantal pa tiënten en of de gebouwen in hun huidige staat wel te gebruiken zijn. De arts G. A. M. Stenger te Haamstede, zei hierop dat ongeveer een dertig patiënten buiten Schou wen-Duiveland zijn die voor op neming in aanmerking zouden ko men. Het is uiteraard niet gezegd, dat deze inderdaad zullen komen, maar als het tehuis er is zal de behoefte groeien, zo meende de heer Stenger. Het startkapitaal Burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor zette uiteen dat naar zijn berekeningen een startkapitaal voor inrichting etc. nodig zal zijn van 100.000 gulden en meende dat bij voldoende bezetting de stichting weinig risico's zal lopen. Het start kapitaal zou door de stcihting zelf standig kunnen worden geleend; uiteraard zullen de deelnemende instellingen hiervoor garant moe ten zijn. Bij zijn berekeningen was de heer Vermeulen uitgegaan van een patiëntenaantal van 32 tegen een verpleegprijs van hoogstens tien gulden per dag. Ds H. W. Buinink, ned. her vormd predikant te Noordgouwe, was overtuigd van de wenselijk heid van een bejaardentehuis op het eiland, maar vroeg zich af hoe het zou moeten worden betaald.. Ds Buinink wees er op dat de Her vormde Stichting voor Maatschap pelijk Werk reeds werkt met grote tekorten en dat het voor deze in stelling praktisch onmogelijk zal zijn hierin geld te steken. De opzet Wethouder Dekker van Brou wershaven was van oordeel dat het tehuis in ieder geval behoorlijk moet worden opgezet, om later grote tekorten te vermijden en vond de door burgemeester Ver meulen gestelde verpleegprijs te simpel gesteld. Ds. Keizer, vrijg. gereformeerd predikant te Brou wershaven, vroeg zich af waarom de gemeenten zich niet garant stel len, als er inderdaad praktisch geen financiële risico's zijn te verwach ten. Ds.Buinink twijfelde waarom G.S. de ontwerp-begroting hun goedkeuring hebben onthouden en was bang dat het zou uitdraaien op geklungel. Burgemeester Dijck- meester van Zierikzee, stelde dui delijk dat de verpleging, zoals die gedacht is, niet aan hoge eisen zal voldoen. De gemeentesecretaris van Burgh merkte op dat eventuele te korten toch door de gemeenten zul len moeten worden gedekt. De se cretaris van Renesse zei dat ook de nieuwe stichting de goedkeuring van G.S. nodig zal hebben. Urgente zaak De directeur van de Zierikzeese gemeentelijke dienst voor Maat schappelijke Zorg, de heer J. van der Gaast, achtte een bejaardenin richting voor het eiland zeer ur gent. Ds. van der Grift was van mening, dat de verschillende afge vaardigden zich heel weinig ent housiast toonden en dat het nooit iets degelijks kan worden als niet ieder bereid is desnoods een per soonlijk offer te brengen. Bij de samenstelling van de werkcommissie was er weinig be langstelling hieraan deel te nemen. Men kwam tenslotte tot de vol gende commissie: J. L. Braber, Dreischor; D. A. Huntelaar, Kerk- werve; J. van der Gaast, Zierik zee; L. Raamsdonk, Ouwerkerk en J. W. Capelle, Zierikzee. Burgemeester Romeijn had graag gezien dat de gemeenteraden een exemplaar van het uit te brengen rapport krijgen toegezonden, doch burgemeester Dijckmeester zei dit niet in te zien. Het rapport dient in eerste instantie aan ons bestuur te worden uitgebracht, aldus de burgemeester. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 66. In het beschermend duister van de schacht luisteren Aram en de zoon van Georg Gratz gespannen naar de stemmen van Merlin en de roverhoofdman, die hol klinken door de lage rotsgang. „Wel", grauwt de rover ongeduldig, „waar loopt nu die goud ader?" „Dacht je, dat ik dat zo maar kon aanwijzen", lacht Merlin smalend. „Wekenlang hakken mijn knechten soms vergeefs de rotswand aan puin, op zoek naar een klein brokje goud! De hele buit van maanden zwoegen zit in dat kistje, dat jullie buiten tussen de struiken verborgen hebt...." Teleurgesteld laat de roverhoofdman zijn zwaard zakken. En op dat moment heeft de tovenaar gewacht.... Zijn linkerarm schiet omhoog, de wijde mouw van zijn mantel slaat hij met kracht tegen de vlam van.de toorts.... en plotseling heerst in de schacht een Egyptische duisternis! Aram hoort de honende spotlach van de tovenaar, overstemd door het geschreeuw van de rovers. Dan klinkt naast hem de angstige uitroep van de jonge Gratz. „Vluchtf In hemelsnaam, vlucht! Hij heeft hier overal tonnen met ontplofbaar kruit staan! Hij zal de hele mijnschacht opblazen!" haamstede Causerie op vergadering C.N.V. Op een in het Gereformeerd jeugd- gebouw gehouden vergadering van het C.N.V. heeft de heer R. Hagoort uit Goes gesproken over „De chris telijke vakbeweging", waarna hij het woord voerde over Australië en Nieuw Zeeland en enkele films over deze landen vertoonde. De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter der afdeling Burgh-Haamstede, de heer P. Bou- man, die de aanwezigen welkom heette. De heer Hagoort merkte in zijn causerie op, dat hij van jongsaf aan in kontakt is geweest met het werk van het C.N.V. De tijd van „de vrije patroon staat tegenover de vrije arbeider" (financiëel bekeken) is gelukkig voorbij. Er is een tijd' ge weest dat de gemiddelde leeftijd van de behoeftige arbeider 35 jaar was. Nu is dat rond de 70 jaar. Reeds Groen van Prinsterer heeft er op gewezen, dat men zich, èn sociaal èn politiek moest oriënte ren. Zo ontstonden organisaties, waarin werkgever en werknemer gebonden zijn. Het werk voor de Chriselijk sociale beweging vergt liefde. Wie geen liefde kent ontvangt ook geen wederliefde. We staan dus in de Christelijke sociale vakbeweging om te dienen en zo kunnen de ban den van het Christelijk geloof in deze wereld worden versterkt, als wij maar zorgen dat in ons het ge loof levendig is, zo besloot spreker. Na de pauze vertoonde de heer Hagoort zijn films over Australië en Nieuw Zeeland De eerste toon de de graanbouw in Australië, een graan exporterend land bij uitne mendheid. Het karakter van Nieuw Zeeland is heel anders dan dat van Australië. De film over de parel visserij toonde een enkele facet van het Nieuw Zeelandse leven. Er werd ook een verloting gehou den. De heer P. Slager, distriktsbe- stuurder, wees er op dat de Sint Nicolaasmiddag op 6 december a.s. te Zierikzee is vastgesteld. Op de gebruikelijke wijze werd de ver gadering vervolgens gesloten. Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond Op de vorige week gehouden vergadering van de afd. van de Ned. Christen Vrouwenbond, waar als spreker optrad de heer J. B. A. van Gerwen, leraar Centrum Bloem- sierkunst uit Tilburg, met als on derwerp „Onderricht in de verzor ging van kamerplanten", was goed bezocht. Nadat lied 10 uit de liederenbun del was gezongen, opende de vice- presidente, mevr. A, van Waveren- van Egmond, de vergadering met gebed en Schriftlezing (een gedeel te uit Genesis 1), waarna zij n.a.v. Gen. 1 21 een korte inleiding hield en nog een stukje voorlas uit „Lente". In zijn inleiding wees de heer van Gerwen er op dat er nog tal loze fouten worden gemaakt bij het verzorgen der kamerplanten. In te genstelling tot snijbloemen die men in een bloemenwinkel koopt hebben onze tuinsnij bloemen geen zg. „op- trekperiode" gehad. Zo adviseerde hij t.o.v. chrysanten deze eerst 24 uur in een krant gewikkeld, in een emmer water te zetten om ze te laten optrekken, alvorens ze in een vaas te zetten. Vooral ook rozen zijn hiervoor zeer gevoelig. Een plant in de huiskamer heeft elke week „een flinke natte beurt" nodig. Af wassen met een spons is ook drin gend noodzakelijk. Met behulp van fraaie kleurendia's behandelde spr. vervolgens een aantal veel voor komende kamerplanten, waarbij de dames heel wat leerzaams te horen kregen. Een groot aantal kamerplanten, gratis beschikbaar gesteld door bloemisterij P. Jonker, werd hierna verloot. Na de pauze werd de fraaie bloe- menfilm „Taal der bloemen" ver toond, waarin beelden uit diverse Nederlandse bloemkwekerijen zijn opgenomen, gevolgd door een serie dia's van, soms zeer exclusieve, planten. Na een dankwoord aan spreker en aanwezigen sloot mevr. van Waveren met dankzegging, na nog te hebben medegedeeld dat de Kerstviering is vastgesteld op 16 december a.s. nieuwerkerk Spoedeisende raadsvergadering Na opening door de voorzitter, burgemeester A. A. van Eeten, werd door hem mededeling gedaan van het plotseling en tragisch over lijden van de heer C. van den Hoek, welke mededeling door de raads leden staande werd aangehoord. In treffende woorden herdacht de voorzitter de overledene, die slechts korte tijd raadslid was, maar deze taak met ambitie vervulde. Hij wenste de weduwe en kinderen sterkte toe om deze zware slag te kunnen dragen en hoopte dat de overledene in vrede mag rusten na zijn arbeidzaam leven. Hierna werd een ogenblik stilte betracht. Onder de verschillende ingeko men stukken waren o.m. een ver zoek tot medewerking van de Ver eniging van geestelijke volksge zondheid in Zeeland. Vastgesteld werd, op voorstel van b. en w., de destructieverordening en de ge wijzigde politieverordening en het bezoldigingsbesluit voor de werk sters. Goedgekeurd werd een wij ziging Sociale Dienst en eveneens het verslag van deze dienst over 1957. Het gemeentelijk huurregle- ment werd gewijzigd in die geest dat bij het betrekkeg van een wo ningwetwoning een waarborgsom van f 50,moet worden gestort. De huur van het Dorpshuis werd voor commerciële doeleinden ge bracht op f 25,per avond. In de raad zijn stemmen opgegaan om de piano in „Ons Dorpshuis" te ver kopen en een orgel daarvoor aan te schaffen. Hierna volgde benoeming van leden der commissie van advies als bedoeld in de Woonruimtewet '47, voor de periode van 1 oktober '58- 1 oktober '59, nl.: de heren Jac. Boogert en plaatsvervanger J. A. Kesteloo; Mach. Dalebout, plaats vervanger A. van Klinken; J. Ta- nis, plaatsvervanger A. S. Flik- weert; L. Tieleman, plaatsvervan ger C. A. Lievense; H. J. v. d. Zande, plaatsvervanger Job v. d. Zande. Besloten werd tot toekenning van een subsidie van f 0,05 per inwoner aan het Zeeuwsch Studiefonds. Vastgesteld werd een krediet in rekening-kourant bij de Bank voor Ned. Gemeenterf, voor het jaar 1959, groot f 100.000. Hierna ging de vergadering in besloten zitting over. Officiële publikatie Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 2 december 1958 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden een aantal extra- treinen ingelegd. Deze dienstplich tigen moeten van deze treinen ge bruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrok ken station aansluiting hebben op de voor hun bestemde trein-. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of be stemming geen gebruik kunnen maken van een van de hierna ge noemde extra-treinen, moeten in gevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgende reisgelegenheid na 06.59 uur. EXTRA TREINEN: Leeuwarden-Vught: Leeuwarden v. 8.41, Heerenveen v. 9.04, Steen- wijk v. 9.23, Meppel v. 9 35, Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11,18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogenbosch V. 12.28, Vught a. 12.33. Groningen - Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10 02, Amersfoort v. 10.57, Utrecht v. 11.28, 's-Hertogenbosch v. 12.05, Tilburg v. 12.23, Gilze- Rijen v. 12.32, Breda v. 12.42, Roo sendaal v. 13.18, Bergen op Zoom a. 13.30. Nijmegen-Bergen op Zoom: Nij megen v. 9.54, 's-Hertogenbosch v. 10.39, Tilburg v. 11.07, Breda v. 11.26, Roosendaal v. 11.46, Bergen op Zoom a. 11.59. Amsterdam - Bergen op Zoom: Amsterdam CS v. 8.49, Sloterdijk v. 8.58, Haarlem v. 9.13, Leiden v. 9 41, Den Haag HS v. 9.57, Roosen daal v. 11.17, Bergen op Zoom a. 11.28. Rotterdam - Bergen op Zoom: Rotterdam CS v. 9.48, Blaak v. 9.52, Zuid v. 9.56, Dordrecht v. 10.08, Roosendaal v. 10.35, Bergen op Zoom a. 10.46. Rotterdam-Eindhoven: Rotter dam CS v. 9.21, Blaak v. 9.26, Zuid v. 9.30, Dordrecht v. 9.50, Lage Zwaluwe v. 10.02, Breda v. 10.15, Gilze-Rijen v. 10.24, Tilburg v. 10.34, Oisterwijk v. 10.42, Boxtel v. 10.52, Eindhoven a. 11.07. Rotterdam-Amersfoort: Rotter dam CS v. 9.07, Noord v. 9.14, Gou da v. 9.27, Utrecht v. 10.02, Amers foort a. 10.23. Den Haag-Ede: Den Haag SS v. 9.23, Voorburg v. 9.28, Gouda v. 9.46, Utrecht v. 10.21, Ede-Wage- ningen a. 10.48. Amsterdam-Eindhoven: Amster dam CS v. 9.35, Muiderpoort v. 9.42, Amstel v. 9.46, Utrecht v. 10.16, Geldermalsen v. 10.38, 's Her togenbosch v. 11.02, Vught v. 11.08, Eindhoven a. 11.30. Zwolle - Roermond: Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.32, Zutphen v. 10.48, Arnhem v. 11.21, Nijmegen v. 11.43, Blerick v. 12.34, Venlo v. 12.38, Roermond a. 12.59. SPOR^ DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" en de Zeeuwse kampioenschappen Verschillende malen berichtten wij in het afgelopen vliegseizoen, dat de postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" te Bruinisse over bijzonder goed vliegmateriaal beschikte. Dat dit geen grootspraak was, moge blijken uit de Zeeuwse kampioenschappen die dezer dagen werden bekend gemaakt. Zo be haalde de heer Ph. Steketee niet minder dan vijf kampioenschappen Deze behaalde met een jonge duif het Jonge Duif-kampioenschap Zeeland met ringnummer 274200 (2298 punten). Voor Schouwen-Dui veland (rayon A) behaalde Steketee het eerste en tweede Jonge Dui ven-kampioenschap, alsmede het eerste kampioenschap Vitesse (duif) en het 3e kampioenschap Hok Jonge Duiven. Verder behaalde de heer H. C. Noordhoek te Sirjansland het 2e Vitesse Hokkampioenschap en het 2e en 3e Vitesse Duifkampioen schap van het eiland. De heer T. N. Dalebout werd 2e Hokkampioen Jonge Duiven. Bij proefnemingen in White Sands, New Mexico (V.S.) heeft een „Nike-Hercules", een door de Dou- glas-fabrieken gebouwde luchtaf- weerraket, een doel vernietigd op 32.000 meter hoogte. Dit is meege deeld door de vertegenwoordiging van de Douglas-fabrieken in Ne derland. FEUILLETON Streekroman door HANOL SPOOR Het was voor de trotse jongeman een zware gang. Wat werd het hem toch moeilijk gemaakt. Terwijl een ander rustig kon genieten van zijn eigendommen, had hij een pacht heer die rondliep met excentrieke plannen. Van verre zag hij Sternhout op het terras, in een geanimeerd ge sprek met een vreemdeling. Ook dat nog, dacht Frank wrevelig. Nu zou Sternhout een geldig excuus hebben om hem weg te sturen. Doch dichterbij gekomen verdween het heerschap, na nog een nieuws gierige blik op Frank te hebben geworpen. „Heeft U een ogenblikje tijd voor mij?" vroeg Frank. „Jawel", deed Sternhout nors, en stond niet op en bood ook geen stoel aan. Kaarsrecht bleef Frank staan. „Wanneer is het Uw bedoeling om toestemming voor de bouw van het huis te geven?" „Nooit". Frank had dit antwoord verwacht en toch verbleekte hij. „Maar ik heb recht op een huis, het hoort bij de erfpacht. U is verplicht daar weer een woning bij te voegen". „Die erfpachtsrechten worden je ook ontnomen zodat je je daarop niet kunt beroepen". „U weet toch wel dat dit niet gaat, anders was Uw opzet is ge slaagd". „Jongeman", zei Sternhout ho nend, „je hebt zelf voor een reden gezorgd, door onverschillig met vuur om te gaan. Dergelijke lieden behoef ik niet op mijn landgoed te dulden". Frank kookte; hij had zijn kwel geest wel in het grijnzende gezicht willen slaan. Hij keek Sternhout doordringend aan. Behalve haat en spot zag hij ook een onzekere, ang stige blik. Hij kreeg een ingeving, die hem deed trillen van emotie. Fel beet hij zijn tegenstander toe: „wat heeft jou die brand gekost?" Even bleef het doodstil. Stern hout was spierwit geworden, hij snakte naar adem. Op hetzelfde moment was Frank overtuigd van zijn schuld. „Ga uit mijn nabijheid", barstte de jonkheer los, „of ik laat je ver volgen wegens verregaande beledi ging". Frank was overstelpt door zijn gevoelens, zodat hij zich abrupt abrupt omdraaide en wegging. Sternhout haalde een zakdoek te voorschijn en veegde de transpira tie van zijn gezicht. Tegen de vreemdeling, die weer bij hem was gekomen, zei hij: „maak voort met die zaak, kost wat het kost". Frank was intussen diep pein zend weer naar zijn bedrijf gegaan. Daar overdacht hij het korte, maar heftige gesprek. Als zijn vermoe den waarheid bevatte - en iets zei hem dat dit zo was - dan lag daar de oplossing van het raadsel van de brand. Maar wie was zijn handlanger ge weest? Frank kende zijn pachtheer wel zo goed, dat hij begreep dat deze zijn kostbaar persoontje niet in de waagschaal zou stellen. Voor vreemden was het helemaal een brutaal stukje. Zij kenden de lig ging van de terreinen niet en zou den bovendien veel vlugger opge merkt worden. Nee, hoe hij zijn hersens ook pijnigde, hij vond geen oplossing. Nu zou Sternhout nog trachten de schuld op hem te schuiven. Het was om moedeloos te worden. De oude dorpstimmerman, die eens kwam informeren naar de opbouw, kreeg de weigering van Sternhout vers opgediend. Deze bracht het nieuws weer naar het dorp, en Sternhout werd weer het onder werp van de dag. Frank was met een vastberaden gezicht opgestapt. Nu hij nog niet aan zijn nieuwe huis kon beginnen, wilde hij dan toch eerst een van zijn grootste zorgen, namelijk over Joke, opgelost zien. Toen de drukste tijd voor Joke in de stad achter de rug was, kreeg ze heimwee. Ze was daar omringd door alle gemakken, maar de wei nige ruimte irriteerde haar. Zoveel voetstappen heen, zoveel voetstap pen terug, en je was door het huis geweest. Keek je door het raam, dan was alles wat je daar zag, één drukte en gejaag. Och, het was leuk geweest eens een keer te winkelen, om naar de bioscoop en de opera te gaan, maar niets kon die heerlijke avonden thuis vergoeden. Vooral als ze al leen was ging dat verlangen heel sterk door haar heen. In zo'n gemoedsstemming was ze toen Frank ineens voor haar stond. Of het nu kwam door de eigenaar dige vragende uitdrukking op zijn gezicht, of door haar verlangen naar huis, het feit was dat ze in eens in eikaars armen lagen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5