GERO ZILVIUM Overdenking SeMctape kleefband „Hre, tot wie zullen we heen gaanCv hebt de woorden des eeuwigen levens". Joh. 6 68. De tekstwoorden, die U hierbo ven aantreft, zijn gesproken door Petrus als antwoord op de vraag van Jezus aan Zijn discipelen: Wilt gij ook niet weggaan? De afkeer van de kerk is niet alleen een hedendaags verschijnsel, ook al moeten we toegeven dat het eer toeneemt dan afneemt Ook tij dens Jezus' omwandeling op aarde werd het reeds openbaar, dat velen zich niet door Zijn woorden wilden laten overtuigen. Ze kunnen het niet bij Jezus uithouden; ze zijn geërgerd. „Deze rede is hard" is het commentaar, dat gegeven wordt op de woorden van Jezus. En een van de oorzaken daarvan is deze: dat Jezus zegt: niemand kan tot Mij komen, tenzij het hem gegeven is van mijn Vader. En als dan velen van Jezus' volgelingen Hem de rug toekeren, richt Jezus zich tot Zijn twaalf discipelen met de vraag: Wilt gij ook niet weggaan? Petrus neemt daarop het woord: Here tot wie zullen wij heengaan? Deze vraag is door Petrus niet be doeld om er van Jezus een ant woord op te krijgen, want met de vraag was voor Petrus het ant woord bij voorbaat al gegeven. Hij wist het: We kunnen bij niemand beter terecht dan bij Jezus. Niet om er in dit leven voordeel uit te slaan. Die mensen heb je ook. Ze zijn kerkelijk meelevend zolang ze aan de kerk wat verdienen kunnen. Ze houden er een geloof op na „om den brode" en wanneer ze zich te kort gedaan achten, ligt ineens hun zogenaamde geloof in scherven. Het bleek ze alleen maar te doen te zijn geweest om de spijze, die vergaat, maar niet om die, welke blijft tot in het eeuwige leven. Maar dat is niet de gedachte van Petrus, wanneer hij de vraag stelt: Here, tot wie zullen wij heengaan? Hij licht zijn verwonderde vraag nader toe, door er op te laten vol gen: Gij hebt de woorden des eeuwigen levens En daarmee be doelt Petrus meer, dan dat het al leen maar woorden zouden zijn over het eeuwige leven. Integendeel. Woorden des eeuwi gen levens. Dat wil zeggen: Chris tus spreekt van het eeuwige leven, maar dat niet alleen. Hij geeft het ook, omdat Hij het zelf heeft. Het zijn woorden, die ons de weg wij zen tot het eeuwige leven en ons tegelijk waarschuwen voor een eeuwige dood. Woorden, die van een mens, zoals hij van nature is, een wedergeboren mens willen maken. Ze dienen om ons te bre ken, maar ook om ons te genezen. Om ons klein te maken, maar ook om ons te verhogen. De woorden van Jezus betekenen het gericht, maar in het gericht ligt tevens de vrijspraak. Willen we het bij iemand anders zoeken, dan komen we teleurge steld uit. Heer, waar dan heen? Tot U alleen. Gij zult ons niet verstoten. Zierikzee. C. BEZEMER. VISSERIJBERICHTEN De mosselhandel Schreven we regelmatig over de goede gang van zaken in de mos selhandel en daarmee gepaard gaande goede resultaten voor de leverende mosselkwekers, op elke regel zijn uit de aard der zaak uit zonderingen Kwakers met een te laag standaardcapaciteitscijfer of kwekers die door verschillende oorzaken geen leverbare mosselen hebben, delen niet in de voorspoed die in hun branche heerst. Enke len van hen zijn daarom overge schakeld op de zeebliekvisserij, een visserij die ook in de oorlog en in het jaar van de mosselparasiet door de mosselkwekers werd uit geoefend. De resultaten zijn over het algemeen genomen bevredi gend. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER BOEIENDE RODE KRUIS-AVOND Ingezonden mededellne lu de Westhoek kunnen nog meer De nieuwe haardracht: „The mandarin chop" is van Engelse origine. De dracht - een ontwerp van een Engelse specialist - was te zien op de internationale modebeurs in de Royal Albert Hall te Londen een instinctief gebaar uit zelfbehoud, duikt hij ineen en het staal over zijn hoofd! Bliksemsnel werpt hij en stort zich op zijn beleger. Onmiddellijk als degene, die tijdens hun duel in het ineengezakt was, zogenaamd getroffen door Merlins Beiden storten tegen de grond, terwijl Peer;' de t, met gebalde vuisten naderbij stormt één van de moderne gedistingeerde model len in Gero Zilvium. De schoonheid van lijn cn vorm en dc diepe rijke glans geven cachet aan Uw tafel. Uw Gcro-lcvcrancicr zal U Evolution, model 248, gaarne laten bewonderen. vervaardigd van zilverwit ondermetaal, bedekt met een laag zuiver zilver op basis 90 gram. <OERO) co* mQacoHiU. GjERO Het Gero Spaarkrediet: Een artikel voor Uw leven, op aantrekkelijke voorwaarden en tóch de cassette gratis! 61. „Laat die draden maar vallen, Merlin", zegt Aram luid, „het poppenspel is uit!" De toVénaar, die de punt van Arams zwaard in zijn rug voelt prikken, laat de beide stokjes, waaraan de draden bitten, los en onder hen stórt de spookpop langs de muur omlaag. Dan, plotseling, hoort Aram achter zich een licht gerucht., een zacht gerinkel, als van een zwaard dat uit de schede getrokken Rode Kruist Uit alle hoeken en gaten werden dinsdagavond nog stoelen aange dragen om de talrijke bezoekers aan de filmavond van de afd. Wes telijk Schouwen van het Ned Rode Kruis een zitplaats te verschaffen. „Tavenu" was dan ook propvol, toen de voorzitter van de afd., Jhr. R. J. H. Q. Röell de avond met een welkomstwoord opende. De Kring- secretaris de heer Constandse, die een propagandistisch woord zou spreken, was door ziekte verhin derd, zodat de afdelingsvoorzitter zelf het meer dan goede van het Rode Kruis naar voren bracht. Nog steeds zijn vele gezinnen, ook hier in de Westhoek, nog niet doordron gen van het vele dat het Rode Kruis voor het Nederlandse volk doet. De afd. Westelijk Schouwen telt mo menteel 1260 leden, waarvan te Haamstede 390 en te Burgh 183 Dit ledental moet nog verhoogd wor den. Op vele punten biedt het Rode Kruis hulp. Om er enkele van te noemen: de bloedtransfusiedienst, het welfarewerk, de bloedplasma- productie, de beentransplantatie, het Henri Dunanthuis, de vele ZIERIKZEE Nederlandse Coöperatieve Bond In de koffiekamer van het „Huis van Nassau" vergaderde de afde ling Zierikzee van de Coöperatieve Vrouwenbond, onder leiding van mevr. Broekema, die een bijzonder welkomstwoord richtte tot dr. A. Schilstra. Dr. Schilstra hield een lezing (in Amerikaanse stijl) over de groei en ontwikkeling van het kind. Spr. vestigde de aandacht op de voeding van het opgroeiende kind en noemde de verschillende bestanddelen op, die nodig zijn voor de instandhouding van 't lichaam. Op dit gebied blijft er voor de vrouw en moeder te leren. Opmer kelijk zijn de prestaties van kin deren in sommige gevallen. Na de pauze deelde de presidente mee, dat de peulvruchten-demonstratie eerst op 6 februari zal plaats vin den. De eerstvolgende bijeenkomst zal plaats vinden op 2 december en is gereserveerd voor het St. Nico- laasfeest. Na een dankwoord aan dr. Schilstra, vestigde de presiden te nog de aandacht op de geweste lijke vergadering, die op 27 novem ber a.s. zal worden gehouden te Middelburg. De vergadering was uitstekend bezocht. :den komen strandposten, de 900 hulpdiensten lanos de weg en hulndiensten bij rampen. Verder noemde hij nog de fraaie tochten over het water voor chronische zieken met de „Kasteel Staverden", waardoor ook dit Jaar zieken uit de Westhoek er eens een week uit waren. Tijdens de pauze werd een verlo ting gehouden van de mooie arti kelen, die door de welfareleden waren vervaardigd. De verloting bracht f 115 op. De hoofdprijs werd gewonnen door mevr. Kooman- Blom te Haamstede. De voorzitter gaf daarna de avond over aan de filmoperateur, de heer v. d. Hamer, die na twee documen taires de hoofdfilm „Paula" (..The silent Voice") vertoonde, een drama dat ook weer het goede en zware werk van het Rode Kruis tot ach tergrond heeft. Een filmwerk, dat velen dieD ontroerde, en dat nog door veel meer mensen gezien moest worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulppr. te Antwer pen: H. Schutte, voorg. Prot. Evang. Kerk te Knokke, die deze benoe ming ook aannam. Beroepen te Middelburg (vac. wijlen F. Don): M. Enker. laatstel. pred. in Israël, woonachtig 't Zand (Zeeland); te Geldermalsen: C. A. Helms, Hendrik Ido Ambacht; te 's-Gravenhage (vac. dr. G. P. van Itterzon): F. D. Emous, Hillegers- berg. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Emmen: W. F. Dikboom, Zuidlaren. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.): L. Trouwborst, 's-Grevelduin-Ca- pelle; voor Stavenisse (toez.): M. Bergsma, Eemnes-Buiten; voor Vor- den: W- Bloemendaal, Zevenhuizen (Z.H.). Ger. Kerken Beroepbaar: J. Th Heemskerk, kand. aan de V.U., Den Haag. Tweetal te 's-Gravenhage-west (vee. W. Reeskampj": G. v. Andel, Rotterdam-Charlois en C. Goe man, Haarlem-zuid. Beroepen te Treebeek (2e prpl.): J. v. Wijngaarden, Aalten; te Cu- lemborg: G. de Zeeuw, Schoon oord; te Gorredijk: W. Struys, Krommenie. Twee nieuwe haardrachten hebben zich aangediend. Op bovenstaande foto de nieuwe Amerikaanse „look"-„Schultzy"die bezit heeft genomen van de hoofden der vrouwelijke studenten aan de universiteit van Cali- fornië. Bij deze dracht wordt het haar op het voorhoofd kort en met een soort pony gedragen, terwijl het boven op het hoofd een met een kleine sjaal ombonden knot heeft. BROUWERSHAVEN TONEEL EN FILM Demonstratie avond De plaatselijke winkelier de heer T. Schiettekatte bood dinsdag zijn klantenkring een demonstratie avond aan die werd verzorgd door vertegenwoordigers van Lodaline, Hooimeijer en Polak. De conference werd verzorgd door de Lodaline-vertegenwoordi- ger, de heer Sandberg. Een film werd vertoond over Loda en Drie- tex-zeep, terwijl een speech werd gehouden over Hooimeijer-beschuit. De film „Ze kunnen er tegen" viel zeer in de smaak. Een praatje over wijn, een film met Hans Kaart, een grote gratis verloting en enige ma len „proefhappen" maakten deze avond verder tot een zeer ge slaagde. Een vleugje Parijse sfeer in Concertzaal weekend-programma „Gaby" op culturele filmavond Ingezondi mededeling Het weekend-programma van de Concertzaal opent met de film: „Casino de Paris", met Caterina Valente, Vittorio de Sica e.a. Deze film is een exotisch coktail van vrouwelijk en ander schoon, adem benemende costumes en innemende muziek, die samen een typisch Pa rijse sfeer op het doek brengen. Catherine Miller is een grote ster in het Casino, maar ze komt in con tact met een beroemd schrijver, die haar nodig heeft voor de hoofdrol in een serieus stuk. Ze laat zich bepraten en reist naar de villa van de schrijver aan de Rivièra. Voor het gemak echter neemt zij bijna haar gehele familie mee, hetgeen haar niet belet gemakkelijk contact te leggen met de secretaris van de schrijver, die meteen ontdekt dat de bedoelingen van zijn baas niet al te opwekkend zijn en het zover krijgt dat Catherine weer terug gaat naar de music-hall te Parijs. In „Piloot Quaax in Afrika" ziet men Heinz Rühmann als een soort brokkenpiloot in de jungle. Zo maar een lachwekkende creatie, waarin de humorist als „Witte wonder man" eerst ontsnapt aan de kook pot van een negerstam, maar het dan heel gezellig krijgt. Een pri mitief gegeven, maar voor de „gein" doet men soms wat. „Gaby" On heel ander plan staat de film „Gabv". waarin Leslie Garon een meesterlijke rol speelt, met. als te genspeler John Kerr. De film speelt in het Londen van 19*4. Een pas sagierende groen Amerikaanse ver lofgangers komt in contact met een Francaise. die van é£n van hen gaat houden. Het komt biina tot een huwelijk, maar plotseling wor den alle v^Hoven ingetrokken Greg (de geliefde! moet naar het front en korte tijd later ontvangt Gaby ziin doodsbericht. Later bliikt echter dat er een vergissing in het snel is. maar de weg naar elkan ders harten lijkt versnerd. totdat er toch nog een oplossing komt. In hotel „Bom" te Haamstede gaat: „Sissi, koningin en moeder". :j: Schouwen-Duivelandse Sportspiegel f 'j! Zierikzee maakt zondag goede kans op overwinning tegen j', X Hontenisse. Bezetting van de onderste plaats is inzet van het Y ;j) treffen van Renesse IISVOWK. In de zaterdagmiddagcom- petitie bindt MEVO de strijd aan met 's-Heer Hendrikskinderen. Ij! X Finale-wedstrijden om het biljartkampioenschap 4e kl. libre. TIE. MEVO gaat in de 2e klas B de strijd aanbinden met 's Heer- Hendrikskinderen dat j.l. zaterdag op verrassende wijze Wolfaartsdijk een puntje wist te ontfutselen. Als MEVO met deze waarschuwing voor ogen de zaken gaat aanpakken zullen de puntjes wel mee naar huis kunnen worden genomen. Driewe gen heeft de beste kansen tegen Zaamslag, terwijl Wissenkerke de eer wel aan Goes V zal moeten la ten. SVD maakt tegen het bezoe kende Kloetinge een goede kans op een puntenverdeling. Wolfaartsdijk krijgt het tegen Kats ook weer niet gemakkelijk en met belangstelling zien wij de uitslag van deze wed strijd tegemoet. In de 2e klas C geven wij SINOTO de beste papie ren tegen Duiveland. MEVO II zal wel in staat zijn om de puntjes te gen Brouwershaven III thuis te houden. In de 3e klas C staat WIK voor een moeilijke opgaaf bij Dui veland II waarbij het terreinvoor deel wel eens de beslissing kon ge ven. In de semi-plaatselijke ont moeting tussen Burgh IV en Zee meeuwen geven wij de meeuwen de beste kansen, terwijl Bruse Boys het wel zal klaar spelen tegen SI NOTO II. JUNIORENCOMPETITIE. In groep B VIII is er voor Zierikzee B I niets in de weg bij SINOTO B I. Dreischor B I krijgt het by Duive land B I heel wat moeilijker, ter wijl Brouwershaven B 1-Burgh B I wel eens op een puntenverdeling zou kunnen uitdraaien. In groep B IX start MEVO B I als favoriet te gen Zonnemaire B I. Bruse Boys B I is in eigen huis niet geheel kans loos tegen SVOWK B I. Renesse B I ten slotte kan een kleine zege behalen bij WIK B I. BILJARTEN. Heden- en morgen (zaterdagavond) worden de finale wedstrijden gespeeld om het kam pioenschap 4e klas libre van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. By deze wedstrijden, die te Ouwerkerk worden gespeeld, zal het aan spanning zeker niet ont breken. VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D heeft Zierikzee a.s. zondag op het sportpark tegen Hontenisse een goede kans weer eens een overwin, ning te boeken. METO zal weinig moeite hebben om tegen Grens wachters de puntjes thuis te hou den. RCS is in de uitwedstrijd bij ODIO zeker niet kansloos, terwijl Zeelandia tegen het zich langza merhand herstellende Zeeland Sport lang niet gemakkelijk zal krijgen. VES '35 gaat met goede vooruit zichten naar Axel terwijl RKFC er goed aan zal doen het bezoekende Steenbergen niet te onderschatten. In de 4e klas G moet Renesse de strijd aan gaan binden met het nog ongeslagen Halsteren. De Zeeuwen zullen in deze ontmoeting wel aan het kortste eind moeten trekken. De Schutters en Nieuw Borgvliet ontlopen elkaar niet veel zodat de uitslag hier niet ver van een ge lijk spel zal liggen. Kaaise Boys start als onbetwistbare favoriet te gen Rimboe. Yerseke maakt een goede kans tegen Noordhoek ter wijl NSV op eigen terrein wel kans maakt op een puntenverdeling te gen Cluzona. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas B gaat de meeste belang stelling wel uit naar het treffen tussen Brouwershaven en Zierik zee II. Indertijd wist Zierikzee II thuis een gemakkelijke overwin ning te behalen maar daar zal het deze maal maar niet op moeten re kenen. Brouwershaven is in eigen huis altijd heel wat meer mans dan uit en ook deze maal zouden de thuisspelers wel weer eens voor een verrassing kunnen zorgen. Bij Renesse II-SVOWK staat de bezet ting van de onderste plaats op het spel. Ver van een gelijk spel zal de uitslag hier niet liggen. Burgh zal zich ook deze keer wel weer de sterkste tonen over de reserves. In de 2e klas C kan Zonnemaire de puntjes binnen halen tegen Zierik zee III, terwijl Dreischor wel ge makkelijk de baas zal blijuen over SVOWK II. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6