1 Ook in eilandelijk fruitcentrum rukken de insecten steeds meer op Kernvraag ,0pa Kip'overleden FRIDOR LAATSTE NIEUWS Sombere klanken in de Westhoek Vrees in kwekerskringen op punt van ziektebestrijding HAAMSTEDE, 20-11. - „Een ge sprek met andere fruittelers - een gesprek dat niet bister vlot gaat In verband met het minder goede Jaar - roept toch we! de vraag op of we niet te hard lngrypcn in het fruitproduktieproces, vooral op het punt van de ziektebestrijding. De insecten rukken op en ik geloof dat we hard op de terugweg zyn. daar er ieder jaar meer Insecten komen. We zijn feitelijk geen baas meer op onze bedrijven, maar be drijfsleiders. We kunnen alleen nog de opmars van de insecten vertra gen, maar zullen naast glorie ook noodlot oogsten". Zo somber drukte de heer J. C. de Feiter zich hedenavond uit, op de door de Vereniging van Oud leerlingen „Pomona" (in samen werking met de afdeling Haamste de van de N.F.O.) In de Tuinbouw school gehouden vergadering. Na dit niet bijster opwekkende begin sprak de chef van Zeeland's Proeftuin te Wilhelminadorp over het onderwerp „Nieuwe appelras sen". „Het moeilijkste in de fruitteelt is de rassenkeuze", zo begon spre ker zijn lezing. De teler zelf zal zijn rassen moeten kiezen en het ras wat het meeste oplevert, wordt ge plant Meestal loopt men de markt achterna, doch bij de intensieve teelt kan men op deze manier nog van hoge prijzen profiteren. Van de grote vier zijn er nog maar twee overgebleven. Cox's Orange en Gol den Delicious. De economische slij tage van een appelras is zeer groot. Van de rassen die 30 jaar geleden hoogtij vierden is er nu niet een meer over. Op het juiste moment nieuwe rassen aanplanten ls de hoofdzaak. Gezien de korte ervaring die de heer Toorenaar nog met de nieuw ste rassen heeft, blijft het altijd oppassen met de volgende rassen, die hij behandelde. De opening „Close" is nog steeds geen ver vanger voor de Yellow, ondanks zijn mooie rode kleur. De „late val" blijft de grootste handicap. Betere kansen heeft de Stark Earliest, in dien ze niet terug muteren. Het Medici hebben vastgesteld dat het Amerikaanse kind belangrijk minder weerstand bezit dan het Europse. Zo in enig land, dan ko men ginds de cultuurkwalen maar al te duidelijk aan het licht. Oor zaak? Wellicht een overcompense ring een te dicht in de cultuurwat ten pakken van het kind, dat te ver verwijderd raakt van zijn oorspron kelijke biologische bestemming. De auto en de televisie zetten de kroon op een gemakzuchtigheidsproees, dat op een kwalijk eindpunt kan uitlopen. Aan dit voorbeeld moeten wij denken, als de Westhoekkreet over de fruitteelt ons bereikt. De insec ten ginds zijn in opmars De kwe kers hebben een sortiment spuit- middelen, waar de leek (en wel licht de kweker zelf ook) van dui zelt. In menig opzicht is het met de tere kweekrassen van het fruit, het. zelfde als met de Amerikaanse kin dertjes. Cultuurziekten krijgen maar al te gemakkelijk vat op deze kunstmatige produkten, waarop het ongedierte zich stort met een vroe ger ongekende wellust. We moeten bij het overdenken van dit vraagstuk maar al te vaak denken aan de fraaie stevige ap peltjes, die we zo maar ergens in Frankrijk bij duizenden aan de bo men zagen hangen. Zonder schurft of wat ook doorstaan de bomen de bloei, het aanrijpingsproces en de oogst. Nee, men heeft dan niet het bewonderenswaardige fruit van de kweek, maar wel een kerngezond stukje fruit meten dat is be langrijk - in zich een eigen weer stand tegen het verval, dat in de kweekcentra toch wel duidelijk om zich heen grijpt. Hoe het in die centra verder moet, is een kernvraag die de deskundi gen reeds lang bezig houdt. In een Engels vaktijdschrift troffen wij een artikel, waarin een soort „deel. bouw" weid gepropageerd, waarbij een deel van de boomgaard min of meer aan zichzelf wordt overgela^ ten gedurende enkele jaren. Dit boomgaardpart zou dan de kans krijgen weer een eigen weerstand tegen de verzieking te ontwikkelen en na verloop van tijd zou het an dere deel van de boomgaard een kans krijgen. Een experimenteel geval uiteraard, maar misschien ligt althans in deze richting toch een oplossing. Een nabootsing van de natuurlijke omstandigheden in de boomgaard zou eveneens nuttig zijn, in dier voege dat niet te grote concentraties van bomen, maar een sterkere localisering van de indi viduele boom wordt toegepast, Der. gehjke overwegingen bewijzen' in tussen, dat ook in het buitenland de problematiek, al te bekend ls Het „eeuwigespuiten" (men vreest het ook elders terecht) kan op den duur geen oplossing bieden, want voor bet ene soort venijn dat ver nietigd wordt, blijken er soms tien soorten terug te komen. zoeken is nog naar een ras dat valt tussen de Stark Earliest en de Ja mes Grieve. Eerst dacht men met Early Mac intosh een eind op weg te zijn, doch uitgesproken beurtja ren en kankergevoeligheid deed hem weer terugvallen Een klein kansje heeft de Alton, rijpt juist In de tijd der Zigeunerin, alleen de kleur is niet al te best. Gezocht wordt ook naar een vervanger voor de „fijne juffrouw" James Grieve. Tydeman's Early Worcester doet hier met zijn mooie kleur een goede greep naar. Jammer dat er zo wei nig vorm en groei in de bomen is te krijgen. Verder bestaat er nog een hiaat tussen James Grieve en de Cox. Hier is nog steeds geen ras voor gevonden. „Jan Steen", een krui sing van Cox en Sterappel zou met zijn prachtig rood een mede-con- :urrent kunnen worden voor de fa voriete Cox doch er kleven nog wat foutjes aan. De uit Denemarken af komstige Ingrid Marie maakt de laatste tijd ook nog al wat opgang. Jammer dat ze rond de kelk scheurt. Gelijk met de Cox komt de Lucuiles, een kruising van Cox en Jonathan. Prachtig geel met rood, doch het nadeel is „de vroege val". Is niet lang houdbaar Ook gelijk met de Cox komt de Lobo, in de Scandinavische landen een beste appel. Hij hoopt verder dat een ieder voor zichzelf een goede keus zal doen. Na de pauze verduidelijkte spre ker de behandelde rassen met een aantal fraaie kleurendia's. Er werden enkele vragen gesteld, die door de spreker werden beant woord. Verschillende van de genoemde appelrassen zijn gevonden door de bekende professor ir. A. M. Spren- ger, wiens overlijden gisteren werd gemeld. Onderwijstentoonstelling „De Scheepsbouw" Expositie wordt ingericht in Schutterszaal van stadhuis Van gemeentelijke zijde verne men wij, dat van 27 november tot en met 13 december in de Schut terszaal van het gemeentehuis een onderwijstentoonstelling zal zijn in- ;ericht: „De Scheepsbouw". Deze onderwijs-tentoonstelling wordt georganiseerd door de Stich ting Onderwijstentoonstellingen te 's-Gravenhage. De tentoonstelling heeft ten doel vooral de jeugd in kennis te brengen met de hoedanig heden van het vak scheepsbouwer en de mogelijkheden die deze stu- Ingezonden mededeling §m ede Y»// /'re/eft- Otret/t' l Verkrijgbaar bij G. J. WILBRINK Korte St. Janstraat 4 ZIERIKZEE Telefoon 01110 2923 ZIERIKZEE Fraai resultaat van zelfwerkzaamheid De etalage van een bekende speel goedzaak, gevestigd in de St. Do- musstraat alhier, trekt de laatste tijd grote belangstelling van jong en oud. In de etalage staat nl. op gesteld een markant voorbeeld van goede vrije tijdsbesteding, in de vorm van een kleurrijke Zwitserse bergvallei, waarin een krachtige elektrische trein moeizaam de steile hellingen neemt. Het landschap met de tunnels die de rotsen door boren, de huizen en stationsgebou wen, het is alles een ontwerp van de Zierikzeese P.T.T.-monteur de heer J. van Loo, die gedurende een tiental maanden hiervoor al zijn vrije uren heeft opgeofferd. Het re sultaat mag er dan ook zijn en is de grote belangstelling zeker ten volle waard. KERKWERVE Kerstavond N C.V.B. De Kerstavond van de afd. N.C. V.B zal worden gehouden op 17 december en dus niet - gelijk eer der gemeld - op 14 december. SCHARENDIJKE Simon de Woord sprak voor Culturele Vereniging Voor een goed gevulde zaal heeft de heer Simon de Waard woens dag op boeiende wijze de aanwe zigen op een door de Culturele Vereniging belegde avond bezig gehouden. De heer de Waard is een boeiend causeur en voerde het publiek in de verbeelding mee naar Spanje, welk land hij doorkruist heeft. De kleurenbeelden en de kleurenfilm waren van een bijzonder goed ge halte en gaven de schoonheid van de Spaanse steden en de dorheid van het platteland met de armoe dige dorpjes op attractieve wijze weer. Realistisch was de Weerga ve van eép stierengevecht in de arena. De schoonheid Van de Spaanse kust langs de Middelland se zee was overweldigend. De culturele Vereniging mag met dit programma op een zeer ge- geslaagde avond terugzien. dierichting biedt. De Stichting On derwijstentoonstellingen heeft kort geleden een boekwerkje het licht doen zien „De scheepsbouw", waar in kundige voorlichting wordt ge geven over deze materie Vooral de Zeeuwse jongeman heeft gelegen heid zich wat breder te oriënteren, daar de Kon. Mij. „De Schelde" N.V. te Vlissingen is gesitueerd en men al vreemd moet dolen om dit reusachtige bedrijf in de stad van Michiel mis te lopen. De tentoonstelling zal officieel worden geopend op woensdag 26 november a.s. Onder leiding van een der medewerkers der Stichting zal voor het onderwijzend personeel een instructieve rondleiding plaats vinden. Het gemeentebestuur heeft zich met een schrijven tot de on derwij sautoritei ten gericht, waarin het doel van de expositie nader uit een wordt gezet. Vanzelfsprekend zullen de onderwijzers de vers ver worven scheepsbouw-kennis weer verder doorgeven aan de jeugd. Het scheepsbouwvak kent een sterke differentiatie. Men kent om. me taal- en plaatbewerkers, kopersla gers, vormers, gieters, electriciens, bankwerkers, metaaldraaiers, me- taalfraisers, scheepsbeschieters en modelmakers. NIEUWERKERK Propaganda-avond Ned. Rode Kruis Op de in dit voorjaar alhier ge houden propaganda-avond van het Ned. Rode Kruis werd naar voren gebracht dat het eigenlijk toch niet voldoende is dat alleen in de zomer een collecte wordt gehouden en in de winter een filmavond wordt ge geven. Dit is toch wel het minste wat wij voor het Rode Kruis kun nen doen. Het gevolg is geweest dat in mei 1.1. ruim 130 personen hun bloed hebben gegeven voor de bloedtransfusiedienst. Enige tijd ge leden is nu een E.H.B.O -cursus ge start met 41 deelneemsters en deel nemers. De cursus staat onder lei ding van dokter L. J. van de Zande alhier. AGENDA Heden (vrijdag) Haamstede: Ger. jeugdgebouw, 7.30 uur, ouderavond chr school. Oosterland: 8 uur, vergadering ge meenteraad. Morgen (zaterdag) Haamstede: speeltuin, hoela-hoep wedstrijden. Bruinisse: Instuif 22-11 - „Sissi" Ingezonden mededeling Scheepvaartberichten Bloemfontein, 20 van Las Palmas naar Kaapstad. Esso Amsterdam (t.), pass. 17 eil. Somrero naar Aruba. Langkoeas, 21 te Singapore. Schouten, 16 van Freetown naar Takoradi. Soestdijk, 21 te Rotterdam. Theobaldius (t.), pass. 17 Ras al <Hadd naar Singapore. Wonoglri, 16 van San Francisco naar Portland. By het ter perse gaan van dit nummer bereikt ons het bericht, dat de heer J. Kip te Dreischor, de oudste mannelijke inwoner van Nederland, hedenmorgen is overle den. De heer Kip bereikte de leef tijd van 107 jaar en acht maanden. Reeds tijdens de viering van zijn 107e jaardag, op 18 maart van dit jaar was te zien, dat de lichame lijke gesteldheid van „Opa Kip", zoals hy in de wandeling werd ge noemd, achteruit ging. Niettemin is z\jn overlijden toch nog plotse ling gekomen. Met hem ls een man van uitzonderlijke sterkte uit de gemeenschap van Schouwen-Dul- veland door de dood weggevallen. PREDIKBEURTEN Zondag 23 november Ned. Herv. Kerk Zicrikzee: Grote kerk: 10 uur dhr. A. van Pel; Kleine kerk: 10 uur ds. O. Elseman te Bergen op Zoom, 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2 30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 u. ds. Swaak fH.D.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 10 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds. v. Liere. Elkerzec: 10 uur ds. v. d. Ban, 7 uur ds, Duyvendak (dank dag voor gewas en arbeid). Brou wershaven: 10 uur ds. Groot (dank dag voor het gewas). 7onnemaire: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wester hof. 6 30 uur bijbelbesnr. in „Re- hoboth". Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur ds. Bezemer, 2.30 uur ds. Rijks (H.A.). Bruinisse: 10 uur (H.D.) en 5 uur ds. v. d. Brink. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 8.30 en 2.30 uur ds. Tie- mersma tin de Chr. Geref. kerk). Haamstede: 10 en 3 uur ds. H. C. Voomeveld te Pernis. Renesse: 7 u. ds. Meiier (afscheid). Scharendiike: 10 eh 2.30 uur ds. Kamper. Zonne- maire: 10 uur ds. Tiemersma, 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2 30 uur ds. Meiier. ber. pred. te Oud-Beiierland. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10.15 en 6 uur ds. v. d Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. W. A. Zijlema. em.-pred. te Hoogeveen. Haamstede: 10 uur ds. Zijlema. 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Zijlema. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: .9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. B. Toes te Kinderdijk. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeuadsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. ZONDAGS ARTRENDIENST ZIERIKZEE Zondag 23 november: P. W. J. Vogelaar, telef. 01110-2280. WEEKEINDE-ARTSENDIENST BROUWERSHAVEN-DREISCHOR Weekeinde 22-23 november: W. Terpstra, Brouwershaven, telef. 01119-280. Russische kwartieren in oost-Berlijn ontruimd BERLIJN, 21-11. De Russen zl)n op het ogenblik bezig hun kwartie ren in de Oostberlijnse wijk Karls- horst te ontruimen, zo hebben oog getuigen vrijdag verklaard. Men heeft gezien dat slechts één van de 12 grote huizenblokken, die tot voor kort door de Russen ge bruikt werden, nqg door hen is be zet. Het is niet bekend of de Russen naar een ander deel \^an oost-Ber lijn zijn verhuisd. Mén acht dit echter onwaarschijnlijk. KERKNIEUWS Nagekomen PREDIKBEURTEN Zondag 23 november Ned. Herv. Kerk St PhUipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Geref. Kerk Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Kr. Smit. Geref. Gemeente St Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur: Oud-Geref. Kerk St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 13 nov.: Anita Lydia d. van Marinus Cornelis van der Dries en Johanna Molhoek, wo nende te Zonnemaire; 16 nov Leendert, z. van Leendert Verloo en Catharlna Adriana van Hees- 19 nov.: Willem David, z. van Wil lem David van der Heijden en De- bora Geertse, wonende te Ooster land. Gehuwd. 14 nov.: Cornelis Jo hannes Heijboer. 22 j. en Johanna Wilhelmina den Haan, 22 j.; 18 nov Jacobus Quist, 22 J. en Lena den Boer, 23 j.; 18 nov.: Jan Simon Kra mer, 28 j. en Wilhelmina Maria Hendrika van den Bout, 22 J. Overleden. 13 nov.: Marinus Ber- revoets, 80 j., weduwnaar var Grietie Hanse: 17 nov.: Jacoba Eli sabeth Hendrikse. 55 j., echtgenote van Jan Hendrik Roskam, wonend<- te Dreischor; 17 nov.: Adriaar Peute, 86 j., weduwnaar van Marir Regina Wetting; 19 nov.: Cornelia Suzanna van der Male, 81 j., echt genote van Thonis Schiettekatte. Degene die mijn opsteekladder in gebruik heeft, wordt vrien delijk verzocht deze in mijn pakhuis terug te bezorgen. J. L. VAN DEN HOUTEN Metselaar en aannemer, Meelstraat 50. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee I-Hontenisse I Zondag a.s. komt Hontenisse op bezoek in het sportpark. Van de kracht van de bezoekers kan nop weinig gezegd worden, zij speelden nog slechts vijf wedstrijden, waar uit 3 punten behaald werden. Zie rikzee veroverde 6 punten, evenwel uit 8 wedstrijden. Indien Hontenis se volledig kan uitkomen, mag eer gelijk opgaande wedstrijd verwacht worden die geleid wordt door de Zeeuwse scheidsrechter J. Vermeu len. In de voorhoede van Zierikzee is een wijziging aangebracht: als middenvoor zal fungeren G. J. Hut ten Linksbuiten Hagesteijn heeft zijn plaats moeten afstaan aan F. van der Westen, en Stoel is van middenvoor linksbinnen geworden. ADVERTENTIES Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze lieve schoonzuster en tante, mevrouw J. DE BRTTINE- GAANDERSE weduwe van de heer ANTH. DE BRUINE in de ouderdom van bijna 82 jaar. Hilversum: P. W. HANSE-DE BRUINE De Bilt: W. G. DE BRUINE Naarden: J. DE BRUINE- HOLTKAMP Haamstede: R. DE BOER-DE BRUINE J. DE BOER Neven en nichten Haamstede, 19 nov. 1958 Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze lieve tante en behuwdtante mevrouw J. DE BRUIN E- GAANDERSE weduwe van de heer ANT. DE BRUINE in de ouderdom van bijna 82 jaar. Brouwershaven, 19 nov. '58 P. J. GAANDERSE- D. J. GAANDERSE- GANZEMAN en kinderen De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 24 november a.s. te Haamstede, n.m. 2.30 uur. Vertrek sterf huis Burghsluis te n.m. 2 uur. Voor de blijken van deelne ming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS MARINUS AALBREGTSE inzonderheid aan dokter v. d. Zande voor de goedé behande ling en aan hen welke hun auto's gratis beschikbaar stel den bij de begrafenis, betuigen wij onze oprechte dank. Uit allér naam: Wed. AALBREGTSE- DIELEMAN Nieuwerkerk, novctnbcr 1958 Erlingstcenstraat 22 Ondergetekende maakt langs deze weg bekend, dat hij met ingang van maandag 24 no vember as. zijn zaak in AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT heeft overgedaan aan de heer H. Smits. Dankend voor het zovele jaren genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger beleefd in ieders gunst aan. Zierikzee, 21 november 1958. L. LEIJDEKKER Refererend aan bovenstaande deelt ondergetekende mede, dat hij de zaak in AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT van de heer L. Leij dekker met ingang van maandag 24 nov. a.s. heeft overgenomen. Hopende zich hetzelfde ver trouwen te mogen verwerven dat zijn voorganger zovele ja ren heeft genoten, beveelt hij zich beleefd aan. Zierikzee, 21 november 1958. H. SMITS Wevershoek 22, tel. 2010 BEKENDMAKING Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN doet te weten: dat ingevolge de wettelijke be palingen, op 20 december 1958 en volgende dagen zal worden gedreven de Najaarsschouw op de Peilsloten, Zijlen en an dere Kunstwerken, waarbij in het bijzonder zal worden on derzocht of zij behoorlijk zijn gezuiverd van oor, sek, riet, planten, sintels en speciën of ondiepten, of stukken grond in de sloten en voor de zijlen aanwezig zijn; bevelen mitsdien aan alle onderhouds plichtigen om te zorgen, dat op genoemde dag door hen voldaan is aan de wettelijke voorschriften ten opzichte van het schoonhouden en behoor lijk onderhouden van de Peil sloten, Zijlen en ander Kunst - werken. Ook de taluds moeten schoon gemaakt worden. Het slootvuil moet van de wegen worden verwijderd. Dit geldt zowel voor de peilsloten in het niet-verkavelde gebied als voor secundaire water leidingen in het reeds gereed gekomen gebied. Zierikzee, 20 november 1958. Het Dagelijks Bestuur voornoemd, J. KLOMPE, voorzitter A. C. HARTOG Dz Ontvanger-Griffier SUCCESJES Te koop: Prachtige driewietertjes voor kinderen f 29,-. Steenland, Rij wielhandel, Dreischor, tel. 496. Gemoffelde dames-, heren- en kinderrijwielen. - Steenland, Rijwielhandel, Dreischor, tel. Te hoop gevraagd: Slachtkippen, konijnen, dui ven enz. W. v. Zalm, Hoge- zoom 39. Telefoon 275, Haam stede. Stalmest. Aanbiedingen agent van Leeuwen, Schuddebeurs. Diversen: Deze maand ontvangt u dubbel „Contactzegels". Bovendien bij elke 20 gulden een kop en schotel cadeau. Firma A de Oude, tel. 217, Brouwershaven. Denkt U om de bazar te Nieu werkerk in „Ons Dorpshuis"? Bazar geopend op vrijdag 21 november van 3-5 uur en van 7-11 uur en op zaterdag 22 no vember van 2-5 uur en van 7-11 uur. Nieuwe ruit-overhemden met opstaande kragen, f 7,90. Fa. A.; de Oude, tel. 217, Brouwers haven. Taenzer hételucht kookhaard. De helft in brandstof. Geen kooklucht in huis. Alleen bij G Geluk. Zierikzee. Ondergetekende stelt zich be schikbaar 'voor het elektrisch scheren van vee. A. Vérseput Gzn., Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3