ST. ANTOINE ST. ANTOINE bovenjas f LEDEREN KLEDING Lederen Jekkers Suède J38*8 Brixon jas Zelfwerkzaamheid f 78. - f 108. GEEFT DE TOON AAN IN KOOP BIJ DE VAKMAN, DIE HET OOK REPAREREN KAN UITSLUITEND MERKGOED GELMOK - ELVO KEUZE UIT 1000 STUKS Lederen Damesjasjes in rood, lichtgroen, donkergroen, beige, blauw, bordeau, bleu, maten 38-50 De prijzen vallen mee f 79.75 in rundleder en veulen leder, peau de pêche- voering, prijzen van 95- van edel antilopeleder, in prachtige mode-tinten Maten 38-50, in prijzen van 99- Lederen Jassen echt rosleder nu 125.00 en 5 jaar garantie Lederen Vesten nu 49.00 Schrijf ons een brief kaart. Wij bezoeken U vrijblijvend aan huis. Ook in de avonduren. Doe uw voordeel. Pro fiteert van onze 50 ja rige ervaring. Koop bij ROOSENDAAL TEL. 01650-4318 en 3516 Gemeenschappelijke regeling opgesteld voor Drie-Eilandengebied Eerste behartigingstaakhet Veerse meer 's HEER ARENDSKERKE, 13-11. De commissie voor de ontwikke ling van het Drie-eilandengebied heelt aan de raden der gemeenten, die aan de Zandkreek en het Veer- segat grenzen, een ontwerp van een gemeenschappelijke regeling ter be hartiging van de belangen van dit recreatiegebied voorgelegd. De ontworpen regeling voorziet in de oprichting van een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam, dat door drie organen zal worden bestuurd. Deze organen zijn een al gemeen bestuur, gevormd door ver_ tegenwoordigers van gemeenten en het provinciaal bestuur, voorts een dagelijks bestuur gekozen uit het algemeen bestuur en tenslotte de voorzitter, die belast wordt met de dagelijkse leiding. Reeds enkele jaren voeren verte genwoordigers van deze acht ge meenten en twee leden van het col lege van Gedeputeerde Staten be sprekingen over dit project. Dit overleg heeft intussen geleid tot de opstelling van een basisplan voor de toekomstige ontwikkeling. Hier bij zijn betrokken geweest de pro vinciale Planologische Dienst en een speciale technische adviescom missie. Juist omdat het in de tegenwoor dige tijd hieraan vaak zo zeer man gelt, is de zelfwerkzaamheid van de mens een beetje modewoord ge worden. De menselijke zelfwerk zaamheid intussen is een zeer ak- tuele kwestie, omdat het de sleutel vormt tot oplossing van het pro bleem der vrije tijdsbesteding. Dit onderwerp is interessant genoeg voor een apart artikel, maar dit maal wilden wij de aandacht ves tigen op de zelfwerkzaamheid der verenigingen. Deze week is daar te Zierikzee een goed voorbeeld van te zien ge weest, tijdens de zilveren jubi leumviering van de afdeling Schou wen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Het had de leden van deze afdeling heel wat moeite bespaard, wanneer het bestuur een gezelschap „uit Holland" had laten komen, om de aanwezigen een avond op vrolijke wijze bezig te houden. Bewust heeft men dit ech ter niet gewild en de zelfwerk zaamheid van de afdeling kwam tot gelding, een feit waarover men zich verheugen mag. Ook ten plattelande komt door allerlei invloeden - radio en t.v. maken het ons al heel gemakkelijk - die zelfwerkzaamheid gemakke lijk in de verdrukking. Wil het platteland echter nog enigszins een markant stempel blijven dragen, dan zullen juist de eigen mensen in onderlinge samenwerking zich telkens weer tot een taak die nen te zetten. Het geheel eigene van zo'n taak maakt de waarde er - relatief gezien - groter van. Het was dus goed gezien van de Plat telandsvrouwen hun feestelijke viering zo aan te pakken. Niet dat zo'n revue op zichzelf zo belang rijk is, maar het was toch weer een bewijs dat door gezamenlijk aanpakken altijd resultaten zijn te bereiken. Hoe sterker inmiddels de zelfwerkzaamheid van een vereni ging, hoe groter ook de neiging zal zijn voor anderen mee te doen. Nog al te zeer rust ook het vereni gingsleven op Schouwen-Duiveland op een smalle basis. Het zijn door gaans (dezelfde) enkelingen op wie het werk neerkomt en op den duur kan dit voor betrokkenen een schadelijke overbelasting tot ge volg hebben. Wij geloven niet aan de geleide ontspanning, aan het conserven- vermaak en het uitsluitend pas sieve ondergaan van dingen die men zelf ook kan. Het is langza merhand zo, dat met een juist in zicht in deze zaken, de betekenis van het totale verenigingspoten- tieel staat of valt. Is er geen grote klacht dat jongeren afzijdig blijven staan? Hoort men niet allcrwege dat allerlei vergaderingen slecht worden bezocht? De verschijnselen leunen aan tegen het groter wor den gebrek aan zelfwerkzaamheid. Ieder voorbeeld van zelfwerkzaam heid juichen wij dan ook toe, want in het gezamenlijk iets doen ligt grote morele en opbeurende kracht. Het ligt in de bedoeling de re geling gedurende drie jaren te doen werken, mede ter voorbereiding van een definitieve vorm van sa menwerking. Intussen zal het nieuw te vormen lichaam zich reeds be zig houden met de behartiging van bepaalde belangen van het recre atiegebied Veerse meer. Ofschoon leden van G.S. steeds bij het vooroverleg betrokken zijn geweest neemt het provinciaal be stuur niet aan de regeling deel. De kosten van deze publiekrech telijke vorm van samenwerking ko men voor geheel ten laste van de aangesloten gemeenten. Ingezonden mededeling .POTHEEK :rs), togist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Mcenk's Pocdor^Bfci hoofdpijn, kies pijn, hoest, gridP,.ïarrhee, influenza, rhcumatick, koortsjfieid bij gevatte kou, periodieke pijnen mz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 jrocders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. B— k, koortsigTTeiTbrTgèvattèTcou, oatucci' Gouden tafelklok voor de Paus Prins Rainier van Monaco heeft de paus een tafelklok van goud en kristal geschonken waarop de tijd van overal ter wereld wordt aan gegeven - symbool van de univer saliteit van de Kerk. Het geschenk werd door prins Pierre de Polignac prins Rainiers vader, aan pro- staatssecretaris mgr. Tardini over handigd. Tunesië koopt wapens in rode landen TUNIS, 13-11. President Bourgui- ba van Tunesië heeft donderdag meegedeeld, dat Tunesië zich ge dwongen heeft gezien zich voor de aankoop van dringend noodzakelij ke wapens te wenden tot Tsjecho- Slowakije, Zuid-Slavië en Finland. „Onze politiek jegens het westen is iets veranderd", aldus de pre sident in zijn wekelijkse radiotoe spraak. „Het westen moet begrip hebben voor onze toestand en zijn houding veranderen voor het te laat is", zo voegde hij er aan toe. De Israëlische veiligheidsdienst is een spionage-organisatie op het spoor gekomen, die werkte ten be hoeve van de Syrische geheime dienst. Een tiental Arabieren» zou zijn aangehouden. Het merendeel van hen woonde in Galilea, de noordelijke provincie van Israël vanwaar men gemakkelijk de Sy rische grens kan oversteken. Nederlandse Bond van Kraamverzorgsters vierde tienjarig bestaan Arbeidsvoorwaarden in deze kring niet goed UTRECHT, 12-11. De Nederland se Bond van Kraamverzorgsters heeft vandaag in Utrecht zijn tien jarig bestaan gevierd. De presiden te, mejuffrouw Cl. v. d. Steen uit Utrecht, herinnerde in haar ope ningswoord aan de voor de kraam verzorgsters zo moeilijke jaren die aan de oprichting van de bond voorafgingen, jaren waarin de so ciale voorzieningen nog uitermate slecht waren. De bond heeft in het afgelopen decennium veel bereikt maar, zo zei mejuffrouw v. d. Steen, de ar beidsvoorwaarden laten over het algemeen nog evenveel te wensen over als in 1949. Zij verklaarde, dat de kraamverzorgsters vaak meer dan 11 uur per dag werken en dat zij in sommige plaatsen geen vast salaris ontvangen, hetgeen bete kent, dat hun inkomsten geduren de de vakanties stilstaan. Mejuffrouw v. d. Steen deelde mede, dat de bond thans met de algemene Nederlandse vereniging „Het Groene Kruis" aan het on derhandelen is over een verbete ring van de arbeidsvoorwaarden. Zij zei, dat men de kraamverzorg sters zes periodieke salarisverho gingen heeft toegezegd, maar dat slechts drie hiervan verplicht wor den uitbetaald. Naar haar mening hebben de gezinsverzorgsters voor wie een even lange opleiding nodig is, een hoger salaris en betere ar beidsvoorwaarden dan de kraam verzorgsters. De bond heeft op het ogenblik 31 afdelingen met in totaal ruim 1000 leden. REINIGINGSDIENST „DUIVELAND" STELDE BEGROTING 1959 VAST Renesse draagt thans ook bij in kosten van de dienst, naar het aantal in gebruik zijnde emmers NIEUWERKERK, 13-11. Heden middag vergaderde in het ge meentehuis alhier de Raad van Be stuur van de Reinigingsdienst Dui- veland, onder voorzitterschap van de heer A. A. van Eeten. In deze vergadering werd de derde begrotingswijziging dienst jaar 1957 vastgesteld. Uit deze wij ziging bleek, dat de dienst 1957 voorshands een voordelig saldo vertoont van f 717,44. Tevens werd vastgesteld een wijziging in de ge meenschappelijke regeling van de dienst. De gemeenschappelijke re geling bepaalt dat de deelnemende gemeenten bijdragen naar het aan tal in gebruik zijnde emmers. Voor de gemeente Renesse was evenwel een afwijkende regeling getroffen. Deze gemeente droeg bij naar rato van het aantal deelnemende ge zinnen. Door de vastgestelde wij ziging in de gemeenschappelijke regeling draagt Renesse thans ook bij in de kosten van de dienst naar het aantal in gebruik zijnde em mers, terwijl voor emmers voor vakantiehuisjes en seizoenbedrij- ven de halve bijdrage verschuldigd is. De begroting voor het dienstjaar 1959 werd behandeld en vastge steld. In het dagelijks bestuur werd gevoeld, dat de bijgevoegde toe lichting op deze begroting, vrij summier was gehouden. Ten einde aan dit bezwaar tegemoet te ko men, had het D.B. een uitgebreider toelichting ontworpen, die door de vergadering werd bekrachtigd. In deze toelichting was een apart ex ploitatie-overzicht toegevoegd van het rioolreinigingsgereedschap. De gewone dienst der begroting toonde in ontvangst en uitgaven een bedrag van f 31.565,65. De ka- pitaaldienst gaf aan inkomsten een bedrag van f 45.338,11 en aan uit gaven een bedrag van f 50.947,58; nadelig slot f 5.609.47. Tevens werd voorlopig vastgesteld de rekening over de dienst 1956. Deze rekening sloot met de navolgende cijfers: gewone dienst: de ontvangsten f 21.466,02, uitgaven f 21.462,65; batig saldo f 3,37. De kapitaal- dienst: ontvangsten f 63.126,72, uit gaven f 62.117,28; batig saldo (ad ministratief) f 1.009,44. Het batig saldo ad f 3,37 betreft ingehouden, doch nog niet afgedragen loonbe lasting. Besloten werd met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een rekening-courantovereenkomst aan te gaan ad f 5.000, het aanvankelijk als een bezwaar Ook uiv geeft allure I Als U een goede overjas kiest, kiest dan een en weest iegelijk ook zeker van de „verborgen" kwaliteiten Speciale serie "De Stad 'Paty) Poststraat Zierikzee Telefoon 2184 Overal aan huis te ontbieden STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE U.V.V.-kinderpostzegeistand in P.T.T.-kantoor Maandagmorgen (17 november) a.s. zal de U.V.V.-afdeling hier ter stede, traditiegetrouw weer de kinderpostzegelstand bezetten in de hal van het P.T.T.-kantoor. De eer ste zegel zal worden gekocht - en dit vormt dan tevens de opening van de zegelverkoopaktie - door burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester. De korte plechtigheid vindt plaats 's morgens om negen uur. Op de volgende data zal de stand dan voor het publiek geopend zijn, t.w. van 17 t/m 21 november, van 1 t/m 4 december en op 29 en december. Een feitelijke opwekking veel zegels te kopen en aldus het ini tiatief van het U.V.V.-bestuur te steunen, is feitelijk overbodig, want het nut der zegelverkopen is genoegzaam bekend. Ten over vloede wijzen wij echter op de noodzaak dat ook dit jaar zoveel mogelijk zegels aan de man (en aan de vrouw) worden gebracht. PREDIKBEURTEN Zondag 16 november Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Kleine kerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. Groot. Kerkwcrve: 2.30 uur ds. v. d. Grift (oogstherdenking). Se- rooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift (oogst- en dankdienst). Burgh: 10 uur ds. Swaak (dankdienst voor gewas en arbeid). Haamstede: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds. Boer. Re nesse: 7 uur ds. van Liere. Noord- welle: 10 uur ds. v. Liere. Eiker zee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brou wershaven: 7 uur ds. Groot. Zon- nemaire: 10 uur ds. Duyvendak. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duvekot. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Rijks, 6 uur Duvekot. Sirjansland: 10 uur dhr. A. van Pel, 6.30 uur ds. Wes terhof. Brulnissc: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dhr. J. J. W. Gun ning, theol. kand. te Muiderberg. Geref. Kerk Zierikzee: 8.30 en 2.30 uur ds. Tie- mersma (in de Chr. Geref. kerk). Haamstede: 10 en 3 uur (afscheid) ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Tie- mersma. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Tien te Nijkerk. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur kand. A. Groenewegen te 's-Gravenhage. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5.15 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 7 u. ds. Kamper te Scharendijke. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur kand. J. Niemantsverdriet te Bar- rendrecht. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10.15 en 6 uur ds. v. d Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. Dijkstra, em.-pred. te Klundert. Haamstede: 10 uur ds. Dijkstra, 3 uur leesdienst. Nieu werkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gercf. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulppr. te Utrecht noord (wijkgem. VI - Pijlsweert): dr. J M. Hasselaar, laatstel. pred. te Djakarta, Driebergen. Beroepen te Oudega (Wymbr.- (toez.): P. L. M. Sterrenberg, Broek op Langendijk; te Rijssen: H. Roe- lofsen, Zeist; te Boven-Hardinx- veld: P. de Jong, Kootwijk; te Nieuw Vennep-Abbenes: W. Bloe- mendaal, Zevenhuizen (Z.H.). Aangenomen naar Hogebeintum (toez.): J. G. de Jong, Langezwaag. Bedankt voor Nieuw Lekkerland (wijk Dorp): P. de Jong, Kootwijk; voor Appelscha: L. Hylarides, Au- gustinusga. Ger. Kerken Beroepbaar: R. van den Berg, Arnhem. Beroepen te Rijswijk (Z H.) (3e pred.plen te Utrecht-oost (vac. H. W. H. van Andel): P. Heinen, Noordwijk-Binnen; te Houwerzijl: kand. L. Buitenhuis, Arnhem; te Holwerd (Fr.): kand. J. H. Nawijn, Katwijk aan Zee; te Anna Jacoba polder: kand. J. H. Nawijn, Katwijk aan Zee; te Papendrecht-Sliedrecht (mede v.d. evang.arbeid): P. Hom burg, Vlissingen; te Borne: A. Wiersinga, 's-Graveland; te Bozum (Fr.): kand. W. F. Bolt, Groningen; te Oldemarkt: kand. J. Niemants verdriet, Barendrecht; te Houwer zijl :kand. L. Buitenhuis, Arnhem; te Veldhausen (Duitsland) als mis sionair pred. voor Soemba: H. Baar- link, Nordhorn (Duitsland), die dit beroep ook aannam; te Winscho ten (vac. R. J. de Jong): J. van Da len, Nieuw Loosdrecht; te Vollen- hove-Sint Jansklooster: C. W. de Ruiter, Visvliet, (Gron.); te Nieuw- lande: kand. G. de Vries, Aimkerk (N.Br.). Aangenomen naar. Newfnarket (Ontario, Canada) Chr. Ref. Church: D. N. Habermehl, Wormer. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Opperdoes: G. J. Buys te Papendrecht en A Rebel, Em- meloord (N.O.P.); te Urk: H van Leeuwen,Arnhem en J. C. va nRa- venswaaij, Scheveningcn. Bedankt voor Deventer: T. Brie- nen, Mussel; voor Edmonton en Red Deer (Alberta. Canada) Free Chr. Ref. Church: C. van der Weele, te Leiden. Ger. Gemeenten Bedankt voor Middelharnis: Chr. van Dam, Rotterdam-zuid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6