geurige groentesoep met balletjes bij de warme maaltijd! Dinsdags en Donderdags voedzaam smakelijk voordelig Unox soep... en 'i feest kan beginnend Veel longkanker in Engeland LONDEN, 12-11. In Groot-Brit- tannië is ook in 1957 het aantal sterfgevallen tengevolge van long kanker blijven stijgen, aldus heeft het Britse ministerie van Volksge zondheid woensdag meegedeeld, er zijn geen tekenen, die er op wijzen, dat de top thans is bereikt. Er zijn 16.430 mannen en 2 689 vrouwen aan longkanker overle den. In vergelijking met 1956 was de toeneming bij de mannen 5,2 procent, bij de vrouwen 4,6 procent. De opvatting dat zwaar roken longkanker veroorzaakt, heeft alle aanvallen die op deze mening zijn gedaan, overleefd, aldus het mini sterie. Nieuwe Paus eet niet alleen VATICAANSTAD, 11-11. In te genstelling met hetgeen zijn drie voorgangers gewend waren ge bruikt paus Johannes de maaltijden niet alle alleen. Maandag dineerde de bisschop van Padua, mgr. Bor- tignon met hem. Op zijn kronings dag had hij zijn zuster en drie broers aan tafel in zijn eigen eet kamer terwijl in een aangrenzend vertrek voor zijn talrijke neven en nichten was gedekt. De paus zou gezegd hebben dat alleen te eten hem erg zwaar viel omdat het hem het idee gaf een „gestrafte seminarist" of een „ge- excommuniceerde Benedictijn" te zijn. Binnenkort geen zegel heffing meer t.b.v. waar borgfonds rechtsherstel 's-GRAVENHAGE, 12-11. Het ministerie van Financiën deelt me de, dat met ingang van 1 januari 1959 terzake van de verkoop van effecten geen bijdrage ten behoe ve van het waarborgfonds rechts herstel meer verschuldigd zal zijn. Zoals bekend is, geschiedde de hef fing van deze bijdrage (door middel van waarborgfondszegels) ingevol ge artikel 3 van de wet van 15 ja nuari 1948, houdende voorzieningen inzake het waarborgfonds rechts herstel inzake de effectenregi stratie. Het derde lid van dit arti kel voorziet er tevens in, dat de heffing op een bij Koninklijk Be sluit te bepalen tijdstip wordt be ëindigd. Dit Koninklijk Besluit is thans verschenen. Petroleum iets duurder 's-GRAVENHAGE, 11-11. Als ge volg van de recente prijsstijging op de wereldmarkt zullen met in gang van woensdag 12 november de verkoopprijzen voor petroleum voor huishoudelijk gebruik met een kwart cent per liter worden ver hoogd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEM. De 71-jarige heer H. Poulus uit Overveen is nabij de Rotonde op de Kleverlaan te Haar lem met zijn bromfiets tegen de aanhangwagen van een vrachtauto gereden. Hij werd ernstig gewond en overleed korte tijd later. HORST. .Te Horst heeft zich op de spoorlijn tussen Helmond en Se- venum, een spoorwegongeval voor gedaan, dat aan de 26-jarige auto bestuurder de heer Telkamp uit Wamel (Gld.), hïet leven heeft ge kost. De heer Telkamp passeerde de door knipperlichten bewaakte spoorwegovergang en kwam daar bij in botsing met een personen trein. De deerlijk vernielde bestel auto werc^ongeveer vijftien meter meegesleurd. AMSTERDAM. In de Molukken- straat te Amsterdam is de 28-jarige bromfietser H. Andriessen geslipt en gevallen. Met hoofdwonden is hij opgenomen in het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis, waar hij enige tijd later is overleden. UTRECHT. Dinsdag is te Utrecht plotseling overleden prof. dr. J. H. Schuurmans Stekhoven, een inter nationaal erkend nematoloog en auteur van een reeks van boeken op het gebied van de plant- en dierkunde. Hij werd 66 jaar oud. ZALTBOMMEL. In de dikke mist raakten dinsdagavond twee personenauto's met elkaar in bot sing op de oprit van de Waalbrug bij .Zaltbommel, waarbij een 13-ja- rig meisje gewond werd. Tenge volge van de ontstane opstopping liepen op de Waalbrug nog drie auto's op elkaar. Een daarbij be ginnende brand kon door aanwe zigen worden geblust. Om het ge heel te completeren drukte een zware vrachtauto nog een paar wagens in elkaar. Er waren geluk kig slechts enkele licht gewonden. De materiële schade was zeer groot. DORDRECHT. Op Rijksweg 16 (Rotterdam-Moerdijk) in de ge meente Zwijndrecht, is de 27-jarige chauffeur M. Mees, gewoond heb bende te Dordrecht, in een greppel onder een truck bekneld geraakt. Een kraanwagen trok een defekte trekker met oplegger achter zich aan en de heer Hees stond op de treeplank van de truck om bij te sturen. Op een gegeven moment begon de truck te slingeren en kwam hij met zijn voorwielen in een naast de weg lopende greppel terecht. De heer H. was even te voren door het slingeren van de treeplank in de greppel gevallen en kreeg de voorwielen op zijn li chaam. Hij werd in bewusteloze toestand naar het Diakonessenhuis te Dordrecht vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Prinses Marijke als pad vindster 's-GRAVENHAGE, 12-11. H.K.H. prinses Marijke verkocht aan haar klasgenoten van de zesde klasse van de nieuwe Baarnse school werkbladen voor „De Blauwe Vo- gels"-steunactie van het Neder landse Padvindsters Gilde. Op deze manier wordt geld ingezameld voor de gehandicapte padvindsters „De Blauwe Vogels". Op de werkbladen, die in de ko mende weken door de padvindsters zullen worden verkocht, staan voor beelden voor het vervaardigen van kerstversieringen naar een ontwerp van mejuffrouw Hil Bottema. H.K.H. prinses Marijke, zelf pad vindster, heeft hiermede het start sein gegeven voor deze actie door aan haar schoolvriendinnen de eerste werkbladen te verkopen. Lugubere praktijken 1 van krokodilmannen STANLEY STAD (Belg. Kongo), 12-11. De politie van Ponthierstad (Belgisch Kongoheeft een tiental negers gearresteerd die zich, ver momd als krokodil, in deze streek hebben schuldig gemaakt aan het vermoorden van niet minder dan 32 personen. Uit het vooronderzoek is geble ken dat de moordenaars, gewapend met een kapmes en gehuld in een soort mantel van krokodilhuid, des avonds in de schemering dan wel bij het krieken van de dag, verscho len in het oeverriet van de rivier of achter een rots, hun slachtoffer afwachtten. Dit werd dan aange vallen als het in een prauw kwam aanvaren of een pad langs de rivier volgde. Uit de riviernevel zag het slachtoffer dan plotseling een mon ster opdoemen met een krokodil- lenkop en -lijf, doch met armen en benen van een mens. Verlamd van schrik vormde het dan een gemak kelijke prooi voor de krokodilman. De politie werd op deze moorden, die herinneringen oproepen aan de praktijken van de luipaardmannen der Kitawalasekte in hetzelfde ge bied, attent gemaakt doordat bij de rotsen, stroomafwaarts, talrijke verminkte lijken aanspoelden. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat aan de moorden een oude stamhaat ten grondslag ligt, die de in dit gebied levende Pantt- moli's voor de Basua's koesterèn. Niemand kan zeggen hoever deze oude vete teruggaat noch hoe deze plotseling zulk een bloedige vorm heeft kunnen aannemen. Goede voeding betekent afwisseling in het dagelijks menu. Eieren bieden daartoe vele mogelijkheden en variaties. Autorijschool Garage GEBR. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzcc E-kend en Gediplomeerd F. N. O. P. SUCCESJES 1-4 regels f 1,—. Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Diversen: Wilt u de goede Sint over het gehele eiland thuis, op school of op vereniging? Inlichtingen B. D. Schot, Nieuwe Haven 93, telef. 2372, Zierikzee. Voor vulpennen en ballpoints voor St.-Nicolaas, kunt u te recht bij Chr. D. v. d. Tol, Bruinisse. In heel Douwen en Schuive- land, gebruikt men onze auto band. K. J. Goedbloed, telef. 01116-245, Renesse. Bestelt uw St-Nicolaasboeken tijdig bij Chr. v. d. Tol, Brui nisse. UCB I. 2SOS60 B de geur van frisse zomergroente en mals, gekruid vlees komt u al uit het busje tegemoet! Uit'niet minder dan 8 fijne groentesoorten, gekozen uit de best verzorgde tuinen, uit mals rundvlees, aromatische kruiden en krachtige bouillon maakt Unox voor u heerlijke, geurige groentesoep in busjes.' In deze complete kant-en-klaar soep proeft 11 de zonneschijn nog, die het tere, sappige groen heeft gekoesterd! Het beste dat de natuur te bieden heeft, nu voor het eerst veilig bewaard in een busje door Unox! Gauw op tafel brengen! Het Unox geheim van „verzegelde zonneschijnFris van het veld. komt de verse groente binnenonmiddellijk gaan de Unox koks aan het werk, gewapend met de beste recepten van Nederlandse huisvrouwen. Zodra de kostelijk geurende soep klaar is wordt deze geconcentreerd - niet gedroogd! - en als een ware schat der natuur zorgvuldig opgesloten in een busje. 4 gulle porties gezondheid! Voor uw gemak worden de nieuwe Unox soepen drie maal geconcentreerd. Elk busje is tot de rand toe gevuld met uitsluitend fijne groente en mals vlees, dus geen onnodig water! Daarom kan Unox u deze heerlijke groentesoep leveren in zó'n handig busje. Tracteer ook eens op Unox Tomatensoep met balletjes, in hetzelfde busje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 7