hebt u een WistU dat een Parker „17" boekhandel Borgmeijer Stijgende omzet bij Coöperatieve Aankoop vereniging „Schouwen-Duiveland" G.A. Ër is msês* één Voor uw belangstelliing bij onze 50-jarige echtvereniging ondervonden, zeggen wij u hartelijk dank. K. VAN DEN HOEK C. VAN DEN HOEK- BAKKER Zierikzee, november 1958. Lange Nobelstraat 58. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder, KAATJE VAN BURG wed. van Marinus Vijverberg betuigen wij onze hartelijke dank. Ouwerkerk, 13 november 1958 Uit aller naam, S. L. VIJVERBERG Kohier zig-zag electrisch tijdelijk f495,- kost G. J. WILBRINK naai- en breimachinehandel Korte St. Janstraat 4, tel, 2923 Vulpenhouders f 19.75 verschillende kleuren verschillende puntbreedten Renesse tel. 331 Te koop: Het woonhuis „Rodanborgh" aan de Scheepstimmerdijk 55 te Zierikzee, bevattende: 7 ka mers, kantoor, sère, 4 slaap kamers, badkamer, keuken, bergplaats, kelder, schuurtje, voor- en achtertuin, samen groot 5 aren 63 centiaren. Binnenkort ontruimd te aan vaarden behoudens toestem ming van b. en w. Te bezichtigen in overleg met de bewoner. Nadere inlichtingen verkrijg baar: Ass. kantoor A. van der Kreke, Sint Domusstraat 42, Zierikzee. Reeds de helft van investeringsbedrag afgeschreven Dinsdagavond werd in de Graan- beurs van het „Huis van Nassau" te Zierikzee een druk bezochte al gemene vergadering gehouden van de Coöperatieve Aankoop vereni ging „Schouwen-Duiveland" G.A., onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Stolpe te Ouwerkerk, waar in de aanbieding plaats had van het organisatorisch verslag over het boekjaar 1 juli 1957-30 juni 1958, de balans en verlies- en winstrekening, alsmede het zake lijk verslag van de directeur over het afgelopen boekjaar. Betreffende het zakelijke ge deelte wordt geconstateerd dat de behaalde resultaten alle reden ge ven tot tevredenheid. De totaal omzet ging nog met 600.000 kg om hoog, terwijl het geldsbedrag ruim f 300.000 toenam. De financiële re sultaten waren dermate gunstig, dat wederom een fiscaal toelaat bare, extra afschrijving kon plaats vinden. Van het totaal geïnves teerde bedrag is thans meer dan de helft afgeschreven. In het verslag wordt de conclusie getrokken dat dit boekjaar het po sitieve bewijs geleverd heeft, dat de grote investeringen geheel aan de verwachtingen voldoen en dat het gevoerde, voorzichtige financiële beleid zijn vruchten reeds nu af werpt. Vastgesteld wordt voorts dat de verkregen resultaten in dit boekjaar uitsluitend een gevolg zijn van het gevoerde financiële beleid, de doelmatigheid van het geheel en de omzet en dus niet het gevolg zijn van verhoogde marges of dergelijke De omzet bedroeg in totaal 19.592.161 kg. ter waarde van f 4.495 541,83 (vorig boekjaar 18.914.633 kg. ter waarde van f 4.176.426,98). Granen en mest stoffen vormen samen ruim 90 pet. van de totale geldelijke omzet. De markt en de voorzieningen van kunstmeststoffen had weder om een rustig verloop. In deze af deling werd omgezet 9.351.073 kg., d.w.z. een bedrag van f 964.283,64. De leveringen konden ongestoord plaats vinden al werd aan de af- voercapaciteit hoge eisen gesteld. Met ruim 90 pet. vormen kalkam- monsalpeter en kalksalpeter het overgrote deel van de omzet in stikstofmeststoffen. De gipsleveran- ties namen een aflopend karakter aan. De omzet in de afdeling voerar tikelen bedroeg 244.818 kg., een be drag van f 84.628,01. De omzet vormde een stijging van 10 pet., doch gezien de totale omzet in deze branche betekent deze verhoging in kilogrammen uitgedrukt een stij ging die te verwaarlozen is. Granen, zaden en peulvruchten Granen en peulvruchten: omzet 9.166.305 kg., bedrag f 3.120.630,06. De omzetvermeerdering heeft zich geheel in deze afdeling voltrokken. Ongeveer 70 pet. in geld en ruim 45 pet. in gewicht omvat deze af deling van de totaalafzet. De oogst 1957 heeft zich gekenmerkt door scherpe tegenstellingen wat de kwaliteit en de prijzen betreft. De doelmatigheid van de silo is we derom bevestigd, terwijl gebleken is, dat de verwerking van schok kers hierin goed uitvoerbaar is. De verkoop van gras- en klaverzaden was belangrijk. Een behoorlijk kwantum buitenlandse brouwgerst werd in de silo voor export, in loondienst, verwerkt. Brandstoffen: omzet 793.245 kg., bedrag f 105.909,26. Gesproken kan worden van een constante omzet, de afname richt zich nog steeds meer op anthraciet. Bestrijdingsmiddelen: 36.720 kg. omzet, bedrag f 104.858,89. De gang van zaken in deze afdeling ontwik kelt zich bevredigend, voor het eerst in de gescheidenis van de C.A.V. overschreed de omzet in be strijdingsmiddelen de honderddui zend gulden. In de afdeling diversen - houtwa ren, draadwaren, bindertwine, olieprodukten enz. - werd een om zet bereikt ter waarde van f 115.231,97. De houtwaren zijn nog steeds de belangrijkste in deze groep. Balans cn winst- en verliesrekening De balans per 30 juni 1958 sluit met een bedrag ad f 1.785.891,90, de reserves belopen f 53.089,83. De verlies en winstrekening, boekjaar 1957-'58 sluit met een totaalbedrag van f 432 216,24, het voordelig saldo - na een extra afschrijving van ruim 55.000 gulden - bedraagt f 127,59. In het organisatorisch verslag wordt opgemerkt dat dit jaar grote veranderingen in het bestuur plaats vonden. In de algemene vergade ring van 29 november 1957 nam de heer C. J. van Westen afscheid als voorzitter. Als blijk van waarde ring werd hij tot ere-voorzitter be noemd. De heer v. d. Stolpe deelde mee dat de oud-voorzitter een jachtgeweer is aangeboden voor het vele werk dat hij vanaf de oprich ting voor de vereniging heeft ge daan. Het ledental onderging geen verandering, 14 leden-verenigingen zijn aangesloten. Slecht boerenjaar In zijn openingswoord had de heer v. d. Stolpe er op gewezen dat het afgelopen jaar voor de boeren door de overvloedige regenval en grote kosten, niet bijster gunstig is geweest. Als afgevaardigden naai de op 18 december a.s. te houden algemene vergadering van het Cen traal Bureau werden aangewezen de heren J. Deist en C. Dalebout. Bij de behandeling en vaststel ling van de jaarstukken bracht de voorzitter dank aan 'de directie en het personeel van de C.A.V. voor het werk dat is gedaan. De heer v. d. Stolpe zei trots te zijn op de be haalde resultaten. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures van de heren P. C. Barendregt te Dreischor en C. Steur te Noordwelle, met grote meerderheid van stemmen gekozen de heren P. J. van Langeraad te Dreischor en M. J. Steur te Noord welle. D$ periodiek aftredende he ren J. Deïst te Zierikzee, P. L. Kre- pel te Bruinisse, J. v. d. Stolpe te Ouwerkerk en H. J. v. d. Zande te Oosterland, werden met alle stem men herkozen. Dertien van de veertien plaatsvervangende be stuursleden werden bij acclamatie herbenoemd. In de plaats van de heer P. J. van Langeraad, die ge kozen werd als bestuurslid, werd als plaatsvervanger gekozen de heer S. D. Klaasse te Dreischor. Als plaatsvervangend lid van do commissie van toezicht werd bij acclamatie gekozen de heer P. M. Vis te Noordgouwe, wegens aftre den van de heer J. op 't Hof te Sir Jansland (niet herkiesbaar). Het bestuur werd gemachtigd lot aankoop van een perceel grond, groot 25 aren, grenzend aan het terrein van de vereniging, van de Waarom al die narigheid van een pakje voor dit en een pakje voor dat, een flacon hiervoor en een flesje daarvoor, als U kunt volstaan met EEN fles: LODALINE! Natuurlijk de vaat, maar óók stoffering - óók vloerbedekking - óók gordijnen - óók deuren - óók lak- cn schilderwerk - óók ruiten en spiegels - óók vloeren en gangen - óók teg. óók sanitair - óók wol en zijde - en vooral Uw wollen dekens. In elke fles LODA blcek- water en in elke fles LODALINE een deel van de helikopter-puzzel. daar doet u Alles mee Coöperatieve Veilingsvereniging Z. H.E. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter mee, dal hel bestuur van de C.A.V. plannen heeft om te komen tot coöperatieve afzet van aardappelen. Reeds meermalen is in de afde- lingsvergaderingeh hierop aange drongen. Er zal een rondschrijven naar de leden uitgaan, om hun be langstelling voor gezamenlijke af zet van aardappelen te peilen; de technische mogelijkheden worden reeds onder de' loupe genomen, ter wijl men voornemens is zo spoedig mogelijk met concrete plannen op een hiervoor te beleggen algemene vergadering ter tafel te komen. Eén en ander houdt in, dat overgegaan zal moeten worden tot de bouw van een sorteerloods met opslagruimte (koelcellen). Deze vergadering werd besloten met een causerie door de heer ir. Ouden-Ophuis van het Centraal Bureau over: „Problemen rond de graan- en aardappelbewaring", waarbij spreker Olm. wees op de betere arbeids-technische moge lijkheden, die de moderne aardap- pclbewaarplaatsen bieden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6