prijzen guldens verlaagd! Mode-schoenen Koopl bij onze Adverteerders Radio Weltevreden Zeeuwse Brandwaarborg Maatschappij van 1824 3^4 procent per jaar Waag de sprong prima ontvangst en glashelder beeld NOG ÉÉN WEEK: van groot aantal modellen JEUGOSPAREN met premie HOUTVESTER manchester Sexuele voorlichting ,HET WAS VAN ONS' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag t november 1958 No. isibo en Wij garanderen U een! als U koopt bij: Telefoon 2805 Zierikzee Demonstraties over het gehele eiland SLUIT uw brandverzekering bij de gevestigd te ZIERIKZEE Kantoor Lange Nobelstraat 34 - telefoon 2162 SUCCESJES Te koop: Lichte en zware auto-onder stellen. Kaashoek, d'Aillystr. 24, Zierikzee, telef. 2167. 20 jonge hennen, ook te ruilen voor oude kippen, hanen of konijnen. M. de Reus, tel. 319, Nieuwerkerk. Winterpeeën. J. de Munnik, Zandweg, Haamstede. Herenrijwiel, i.g.s. (Gazelle no. 1). A. van Steijn, Weelde- weg B 189, Burgh. 2 anderhalfjarige vaarzen. J. L. Bodbijl, Boogerdweg 48, Dreischor, tel. 244. Te koop gevraagd: Alle soorten sloopauto's. Kaas hoek, d'Aillystraat 24, Zierik zee, tel. 2167. Slachtkippen, -konijnen, enz. W van Zalm, Hoogezoom te Haamstede, tel. 275. Personeel gevraagd: Medewerkers(sters) voor be zorging reclamefolders, in uw woonplaats en omgeving. Hoge bijverdienste. Brieven aan Recorbu, Afd. S, Adamshofstr. 31, Rotterdam. Bijverdiensten! Ook voor U! U ontvangt p.o. antwoord. Postbus 6, Borne (O.) Personeel aangeboden: Meisje, voor 2 of 3 dagen per week. Brieven onder no. 974, aan het bureau van dit blad. Diversen: Onze klokken brengen gezel ligheid in Uw huiskamer A P. Walhout, Horlogerie, Haam stede. Mod. 53. Kloeko horenschoen uit 'zwart leder - ijzersferlce rubber- zool - prima pasvorm alleen bij Bata voor f 13.80 Mod. 57. Oersolido bruinle- deren kinderschoen - ijzer- sterke zool, onverbrekelijk Beckers oliehaard met front circulatie verspreidt ongeken de vloerwarmte. Vakkundige plaatsing door: Fa. J. D. de Korte Sc Zn., tel. 227, Bruinisse Renesse-Noordwelle. Zaterdag a.s. haalt de muziek weer oud papier op. Ook Oostenrijk wordt nu niet overgeslagen. Zet u het weer voor ons ge reed? Dank U Wandelstokken vanaf f 1,95- 25,-. Ook alle maten gummi- doppen. Fa. Wed. R de Vries, Melkmarkt 11, Zierikzee. Wederom leverbaar gezouten snijbonen van eigen inmaak. Gebr. Vermunt, „Mosselboom gaard", Zierikzee. Heeft U reeds onze prachtige sorteriing luxe wekkertjes ge zien? A. P. Walhout, Horloge rie, Haamstede. Handgesmede byouterieën vindt U bij Kunsthandel Murk Zierikzee Drietex houdt Enkalon, Nylon No Iron wit. Aanbevolen door de A.KU. Met een wekker van ons kunt U het niet verslapen. - A. P. Walhout, Horlogerie, Haam stede. Dinky Toys, Matchbox, Schuco Varianto. Hierin zijn wij ruim gesorteerd. Fa. Wed. R. de Vries, Melkmarkt 11, Zierikzee Jongeren van 15 jaar en ouder U zult hier bepaald interesse voor hebben Spaarbankrente voor het jeugdsparen Bij elk gespaard tientje een gulden extra Wendt u voor inlichtingen tot de <Scm<8Q3cS<8Cg<3<S©§<S<©Q§<*c9oSör<^<S<®©5^^ Gratiebegint bij Fa. Verschiere volgt de mode op de voet Schoenhandel, Zierikzee.Tel 2106 Goedp tjoeae manchester heeft dit Een muurvaste, dichte pool die de stof practisch onver slijtbaar maakt. Die sterke poo) heeft Houtvester Man chester, de beste manchester, die ooit geweven werd. Neem geen risico, kies manchesier. 't Is siukken goedkoper en U doet er veel langer mee! 'n SCHUTTERSVELD PRODUCT 'i beste van 't beste WIJ OUDERS „Wat lees je daar, Paula?" vraagt moeder. De vraag klinkt volkomen argeloos en wordt als terloops ge steld. Maar doordat het dertienja rige meisje een -vuurrode kleur krijgt en met een schichtige bewe ging het boek haastig weg wil stop pen, wordt moeders argwaan op gewekt. „Laat eens kijken'zegt ze. Pau la probeert er nog aan te ontko men, maar moeder trekt haar het boek uit de handen. Als ze de titel ziet, raakt ze in een soort paniek. „Waar heb je dat vandaan? Uit mijn boekenkast gehaald? Je lijkt wel niet goed wijs. Kun je niet eerst vragen? Zulke boeken mag je nog niet lezen. Je blijft er af, ver- otEen paar dagen later drijft een ingeving haar naar de boekenkast. Wat ze onbewust gevreesd had, blijkt waarheid. Het bewuste boek is opnieuw verdwenen. Een speur tocht in Paula's kamertje doet haar het boek vinden onder de matras van het bed van haar dochter. Dan is de boot pas goed aan. Niet straffen Geheel ontdaan klaagt moeder bij haar man haar nood over de verdorvenheid van hun dochter Een kind is ze nog en dan al zo'n ziekelijke belangstelling voor on derwerpen van grote mensen, waar zij nog niets van weten mag. Zo'n stiekemerd. De kiem van het ver derf moet er in zitten. Maar ze zal gestraft worden En flink óók! „Dat zou ik niet doen", zegt va der kalmerend. „Ik zou liever eens rustig met haar praten en haar de dingen uitleggen. Dat had je eigen lijk al veel eerder moeten doen, dan had ze er geen behoefte aan gehad om naar zulke boeken te grijpen. Heeft ze je nooit naar sexuele din gen gevraagd?" „O zeker wel. Maar dat heb ik natuurlijk afgewimpeld". „Dat had je niet moeten doen. Dat het kind gaat vragen, betekent dat er dingen in haar wakker zijn geworden, die een antwoord eisen Waarschijnlijk is ze buitenshuis al lang over allerlei ingelicht. Maar op een vage, geheimzinnige manier, die haar nieuwsgierigheid nog meer prikkelde. Toen wist ze er niets beters op, dan h'et haar moe der te vragen. Maar jij scheepte haar af. Dan is het ook niet te ver wonderen, dat ze tenslotte haar toe vlucht zocht tot boeken, waarin ze het antwoord hoopte te vinden. En toen jij dat ontdekte, maakte je er een geweldig drama van". maar vertellen „Je moet Paula wel de indruk hebben gegeven, dat ze iets onver geeflijks deed. Je verbood zonder nadere verklaring te geven. Be grijp je niet, dat daardoor alles nog erger werd. Nu móést ze eenvoudig zelf het naadje van de kous te we ten zien te komen, als niemand het haar- dan precies vertellen wilde. Ik begrijp, dat je geschrokken bent van dat boek onder Paula's matras. Het lijkt nu inderdaad of ze stiekem is en een ongezonde, overmatige interesse heeft in sexu ele dingen. Maar je zult zien, hoe gauw die belangstelling verdwijnt of althans tot normale verhouding terugkeert, als je haar zelf rustig en duidelijk en zonder geheim-doe- nerij de dingen uit de doeken doet" Deze vader heeft groot gelijk, ouders. Dóé niet geheimzinig met uw kinderen Geef hun niet het ge voel van iets verschrikkelijks, als ze met natuurlijke vragen bij u aan komen, om hun nieuwsgierig heid te bevredigen. Behandel na tuurlijke dingen ook dood-natuur lijk Sluit aan op planten- en die renwereld, dat zal het u gemakke lijker maken, om de juiste sexuele voorlichting aan uw kinderen te geven. MARCELLEV Stijgende werkloosheid in Engeland LONDEN, 6-11 Op 27 september jl. stonden in Engeland 514.000 per sonen als geheel werkloos inge schreven, terwijl er bovendien 170 duizend gedeeltelijk werklozen wa ren. Dit werd medegedeeld door het Britse ministerie van arbeid. Het ministerie wees er hierbij op dat er op 8 oktober jl bij de En gelse arbeidsbeurs slechts 167.000 aanvragen om werkkrachten open stonden, zodat de werkloosheid ruim drie maal zo groot is als het aantal vacatures. Twee jaar gele den was deze verhouding nog vrij wel het omgekeerde. Dit is de eerste maal sedert de oorlog dat het werkloosheidscijfer groter is dan een half miljoen, in dien men de plotseling optredende werkloosheid in februari 1947 bui ten beschouwing laat, die werd veroorzaakt door de ontwrichting van het transport tengevolge van de ongewoon strenge winter. FEUILLETON Streekroman door HANOL SPOOR De laatste tijd werd Joke minder vrolijk Zij, die zo graag iedereen gelukkig wilde zien, had velerlei zorgen over de mensen uit haar omgeving Daar was allereerst haar vader, die nog vele vergeefse po gingen in het werk stelde om aan tuingrond te komen. Dan was er de zakelijke ontwikkeling van het dorp. Een zakelijke ontwikkeling waarin alle ouderwetse gemoede lijkheid gesmoord werd. Voortdurend was er de nek-aan- nek race óm het bezit van grond. De stichting tot behoud van na tuurmonumenten kocht grote stuk ken aan, waarna onmiddellijk een afzetting met kilometers prikkel draad volgde. Joke begreep de noodzaak wel, maar haar hart deed pijn als ze dat hatelijke draad door bloeiende wilde rozeboompjes of in een goedaardige dikke boomstam zag kerven. De grondhonger nam steeds meer toe. Enige tijd geleden had een de putatie van jonge dorpelingen be let gevraagd bij Sternhout. Hij wil de hen eerst niet ontvangen, maa» zijn nieuwsgierigheid had de over hand. Buiten voor de deur stonden hun witgeschuurde klompen. Wat onwennig hadden zij op de zware Perzische tapijten gelopen. Geruis loos op hun dikke gebreide kousen waren ze nader gekomen. Zonder omhaal van woorden vroegen ze om grond, teneinde een eigen bedrijf te kunnen beginnen. „Voor U betekent het heel wei nig, terwijl wij een gezin kunnen onderhouden", pleitten ze. „Ga maar naar het arbeidsbu reau", had Sternhout hardvochtig geantwoord, „of anders emigreren". „Aan de oostkant ligt nagenoeg woestenij, dat willen we ontginnen" zei er een. „Jawel, eerst ach en wee roepen als men meent dat ik het landschap bederf, en dan willen jullie er tui nen gaan aanleggen. Ga naar de fabriek". „Wij ploeteren liever dag en nacht voor onszelf, dan een afge paste taak bij een baas". Sternhout was onvermurwbaar. „Wat ik aan pacht van jullie zal in nen, raak ik weer kwijt aan belas ting en een boekhouder, plus nog alle andere rompslomp. Jullie kun nen gaan". Joke, meelevend met haar dorps genoten, had zich hevig aan Stern hout geërgerd. Dan had ze nog zorg over Yvon ne, die na de bewuste fuifavond met de stadsvrienden vertrokken was. Niet naar haar ouders, zoals Joke'gehoopt had, maar in het klei ne hotelletje midden in het dorp had ze haar intrek genomen. Ze had zich in haar hoofd gezet om in dit groiende dorp een pension te beginnen. Joke twijfelde niet of ze zou haar zin doorzetten. Enfin, dacht Joke, zij of een an der; iedereen wii nu eenmaal pro fiteren van het badleven. Yvonne zou haar ouders lntèn overkomen, en misschien maakte dit nog twee oude mensen gelukkig. Sternhout was na het vertrek van Yvonne niet erg opgewekt. Niet alleen Yvonne, maar ook Rocky had hem na een paar onrustige dagen in de steek gelaten. Rocky had Yvonne ontdekt, en was niet meer van haar weg te slaan. Sternhout vermoedde wel waar Rocky te vinden was, maar zijn trots belette hem om de hond te halen. Boven dien was hij vast overtuigd dat Yvonne wel naar hem zou terugke ren. Nu verveelde hij zich meer dan ooit. Lydia had hem de vernede ring, haar aangedaan door zijn fuif- vrienden, maar half vergeven, en ging het liefst alleen de duinen in. Zo vond Sternhout het eigenlijk een welkome afwisseling toen hij tijdens een wandeling een jonge dame ontmoette, die kennelijk lis tige pogingen in het werk stelde om met hem in contact te komen. Onder andere omstandigheden zou hij haar zeker gesommeerd hebben zijn landgoed te verlaten; nu deed hij of hij zich door een zo genaamde onschuldige blik om de tuin liet leiden. Hij herkende al da delijk het type. Zij was vlot, knap en geestig, en hij was helemaal niet ongenegen om zich door haar te laten bewieroken. Op die manier hadden de pogin gen van Mia om met Sternhout te kunnen kennis maken, meer succes dan ze had durven hopen. Nu eenmaal de eerste steen ge legd was, volgden er meer geani meerde ontmoetingen. Het werd een kat-en-muis-spelletje van twee tegen elkaar opgewassen naturen, hun listigheid alsmaar spitsend om de kennismaking zoveel mogelijk in eigen voordeel om te zetten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 9