Tube mayonaise 8Q 3 Speculaaspopjes met 2 x IO°/'o korting: Overdenking hengselmandjes STEUNZOLEN VéGé-Tomatensoep per sachet 58 ct. met 24 geldzegels VéGé-Vermicellisoep per sachet 42 ct. met 16 geldzegels VéGé-Vruchtënkaramels 4 Dekens J. VIERGEVER Kursus Duits Reuesse Zij, die hieraan willen deel nemen, worden verzocht zich te melden op dinsdag 11 nov., om 8 uur, in de barak naast het dorpshuis.. Kosten f 7,50 voor de hele kur sus (10 lessen), alles inbegre pen. Data der lessen: 11 nov. t/m 9 dec. en 13 jan. t/m 10 febr., onvoorz. omst. voorbeh. Prinsessenkalender 1959 Koopt nu reeds om teleurstel ling te voorkomen deze prach tige, 12-bladige kalender, met grote foto's uit het koninklijk gezin. Prijs f 2,50 Ook nu reeds alle kalenders, kantoor-agenda's, zakagenda's en Succes-agenda's uit voor raad l. c. HOOGERHUIS telef. 343 - Renesse SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1.20. Diversen: Aluminium stalschoppen, mestvorken met lange steel. U belt en wij komen. Fa. J. D de Korte Zn., telefoon 227, Bruinisse. Het mooiste geschenk: een horloge! Jongens- en meisjes horloges in prima kwaliteit bij A. P. Walhout, ^horlogerie, Haamstede. Taenzer hetelucht kookhaard. De helft in brandstof. Geen kooklucht in huis. Alleen bij G. Geluk. Zierikzee. Doet U het zelf? Dan Ralston- verf, vanaf 55 ct. per bus in mat en glanzend. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. „Avaros" bromfietsen vanaf f 298,„Patzner", „Sarolea", „Zundapp" uit voorraad bij C. Wandel, tel. 487, Nieuwerkerk. Leert goed en veilig autorijden. Tevens luxe auto's te huur, met en zonder chaufüeur. Auto rijschool „Lemsom", Kerkwer- ve. Tel. K 1110-2917. Doe het zelf! Ronde stokken voor het moderne wandmeubel in iedere gewenste dikte. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zzee. Notaris HEERING zal op dins dag 18 november a.s., des voor middags 11 uur in het „Huis van Nassau" te Zierikzee publiek verkopen: het HUIS en ERF te Zierikzee aan de Lange Sint Janstraat 34. Het perceel is onmiddellijk na betaling der koopsom geheel ontruimd te aanvaarden, be houdens goedkeuring van b. en w. Voor bezichtiging is de sleutel verkrijgbaar bij genoemde no taris HEERING, Oude Haven no. 55. P. W. J. VOGELAAR ARTS zaterdag AFWEZIG Praktijk waargenomen door dokter Van Hoorn Uit de hand te koop: het woonhuis met schuurtje en erf te Zierikzee aan de West straat no. 14, kad. sectie A, no. 1224, groot 80 ca. Terstond in vrij genot te aan vaarden, behoudens toestem ming van b. en w. van Zie rikzee. Voor bezichtiging sleutel te verkrijgen aan Balie 8. Inlichtingen te verkrijgen bij notaris VAN DEN ENDE te Zierikzee. Dagelijks aan te meten Dam 21 Tel. 2471 Gemeente HAAMSTEDE De burgemeester-strandvonder van Haamstede roept recht hebbenden ter reclame op voor de volgende op het strand aan gespoelde goederen: balken, luiken, planken, kisten en vaten, alle ongemerkt. Mevrouw VAN DER VLIET, Touwbaan 5, Zierikzee, vraagt wegens huwelijk der tegen woordige een net MEISJE bij aankoop van 1 fles VéGé-Slaolie (168 ct.) èn nog 10% korting 40 gel bij aankoop van 250 eram VéGé-Koffie (naar keuze) «9^ bij aankoop van 250 gram Ter introductie (naar keuze) JHH 'Zit? cent èn nog 10% korting in geldzegels per 150 gram 51 ct. met geldzegels Alle soorten Zio speciale SOLE MI0-ÉTALAGE bij HAVENPLEIN II. ZIERIKZEE elk SOLA-artikel ZONDEK PRIJSVERHOGING los verkrijgbaar Vraagt gratis prijscourant bij Havenplein 1 Zierikzee Telefoon 2443 ZE ZIJN ER WEER flinke maat f 4,50 VERHAGE'S Galanterie- en Speelgoedhuis St. Domusstraat Telefoon 2123 - Zierikzee Woning: Thuis of gebouw? Lezen: Psalm. 127. Zondag kwam ér een bericht door de radio over overstromingsrampen op Korea. U hebt dat stellig ook gehoord. Werd U toen met ontfer ming bewogen en hebt U de vol gende dag meteen Uw giro geno men om een bedrag over te schrij ven op girorekening 40.000 van het I.K.O.R. te Hilversum? U zat waarschijnlijk bij een war me kachel, terwijl buiten de regen onophoudelijk tegen de ramen kletterde. U zult toen weer eens hebben beseft wat een groot voor recht het is zelf een huis te be wonen. Hoevelen zijn er niet die het niet kunnen. U weet toch ook van de woningnood, waardoor nog duizen. den gezinnen in ons vaderland van het wonen in een vrij huis zijn ver stoken. Zij wonen bij anderen in met vaak alle ellende, die met in woning gepaard gaat. Daarnaast is er over de gehele wereld een grote groep van mensen, die niet eens in een huis kan wonen. Zij verblijven in kampen of in barakken, zoals op Korea. Wanneer U dat alles overweegt, zult U zich stellig rijk gevoelen. Maar wat doet U nu met die wo ning? Hebt U daar een thuis van gemaakt voor U en Uw gezin, de veilige haven temidden van een woedende en onstuimige wereld? Of is het een gebouw waarin U alleen maar komt voor eten en drinken en slapen? Wanneer U van Uw woning meer wilt maken, dan alleen maar een gebouw kunt U dat niet al leen. U kunt het wel zo gezellig mogelijk willen maken. Om het eohter tot een werkelijk thuis te maken is er nog een derde nodig. Deze derde is de Here de God van Israël en Vader van onze Heer Je zus Christus. Met Hem kunt U van Uw woning een waarlijk thuis ma ken. God wil U helpen en de grootste last van Uw schouders afhalen. Hij zal U zo helpen, dat U het gevoel hebt, dat Hij U als het ware in de slaap geeft. God vraagt van U om in Uw huis aanwezig te mogen zijn Hebt U Hem reeds toegelaten? Is Hij in Uw midden? Misschien vindt U het een vreemde vraag. Dat is toch niet het geval De Here God wil werkelijk bij U zijn. Deze aan wezigheid komt onder meer tot uitdrukking^in Uw dagelijkse om gang met Hém zowel als gezin als persoonlijk. Vindt die geregeld plaats? Niet als een vorm, maar als iets, dat werkèlijk wordt door leefd? 'Is er in Uw huis dagelijks een bepaalde tijd, bv. na een maaltijd of voor het slapen gaan, waarin U als gezin werkelijk tot God spreekt en Hem alle noden van het gezin voorlegt en Hem dankt voor al het goede dat U hebt ontvangen? Maakt U zo God dagelijks deel genoot van Uw leven? Wanneer U dat doet en daarbij de woorden leest, die Hij in Zijn boek, de bijbel, heeft gegeven: waar deze omgang werkelijk plaats vindt, zult U rijke zegen ervaren en dan zal inder daad Uw woning een thuis worden. Doet U dat reeds? Indien niet, ga het dan doen, U zult dan de ver werkelijking van de beloften in de ze Psalm ervaren, en ondervinden, ook in Uw woning. Ds. ALB. VAN DEN BAN. Scharendijke, 3 november. Jubileumviering Plattelandsvrouwen Op originele wijze zal de afde ling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maandag avond in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" haar vijf-en- twintig-jarig bestaan herdenken. De leden zullen een speciaal voor deze gelegenheid door de heer A Braat te Zierikzee geschreven ge varieerde revue ten tonele brengen. De repetities hiervoor, onder regie van de heer L. van Vessem, geven de medewerksters reeds wekenlang handen vol werk, maar het belooft dan ook een avond te worden die er zijn mag. Een speciaal voor deze herdenking gevormd dameskoor heeft o.l.v. mevrouw B. A. Brou wer-de Bie een aantal vrolijke en pittige liederen ingestudeerd, waar voor de heer Braat originele tek sten schreef. Onder leiding van de heer L. J. Korstanje werden twee rytmische dansen ingestudeerd', die ongetwijfeld in de smaak zullen vallen. De avond biedt verder een non-stop programma, zoals men dat van een revue kan verwachten, van geestige schetsjes, samenspra ken, zang, dans en muziek, zodat alle ingrediënten nodig voor een geslaagde avond volop aanwezig zijn. SIRJANSLAND Afdeling Rode Kruis Nadat de contributie voor dit jaar geïnd was, bleek dat niet minder dan 72 leden zijn inge schreven bij de afdeling van het Rode Kruis alhier. Dit is een uit zonderlijk groot aantal. Praktisch komt het er op neer, dat elk ge zinshoofd lid of begunstiger is. ARNHEM. Door het neerstorten van een 400 kilogram betonnen balk bij de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van de Algemene Kunstzijde Unie aan de Velperwëg te Arnhem, is de 35-jarige tim merman G. K. van Raay uit Nij megen op slag gedood. De heer van Raay was gehuwd en vader van drie jonge kinderen. GEHEIMZINNIGE HUIDUITSLAG BERLIJN, 5-7. Een geheimzin nige huiduitslag, die zich snel door heel West-Duitsland heeft ver spreid, is thans ook in Oost-Duits- land waargenomen, zo meldt het oost-Duitse persbureau ADN. Ooglijdersgasthuis kreeg predicaat „koninklijk" ^THECHT, 6-11. H.M. de konin- gin heeft het Nederlands gasthuis voor behoeftige en minvermogende ooglijders ter gelegenheid van zijn honderdjarig jubileum het predi caat „Koninklijke" verleend. Dit, werd gistermiddag medegedeeld door de commissaris der koningin in de provincie Utrecht, Mr. C. Th. E. baron van Lynden van Sanden- burg, tijdens de herdenkingsbij eenkomst In het groot auditorium van de Rijksuniversiteit te Utrecht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kérk Beroepen te Amstelveen (toez.) (voor bijz. werkzaamheden): L. P. W. Groeneveld, Sluis, die dit be roep ook aannam; te Weerselo (O): W J. van der Waal, kand. te Em- men; te Wilp (Geld.): J. W. ten Kate, Baflo; te Vechel en Uden: S. Brandsma, kand. te Ferwerd; te Vroomshoop: D. J. Spaling Ezn., Workum. Ger. Kerken Beroepen te Ten Post (Gron): J. H Nawijn, kand. te Katwijk aan Zee; te Leeuwarden-west (3e pred. pi.): P. Riemersma, Bennekom; te Ezinge (Gron.): G. de Zeeuw, Schoonoord, i Aangenomen naar Haulerwijk: J. Nierop, Dwingelo. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar de heren M. R. van den Berg en J. Veenhof, beiden te Kampen. Aangenomen naar Musselkanaai: K. D. van Dijk, Zwagerveen- Zwaagwesleinde. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Aarlanderveen- Nieuwkoop:. M. Vlietstra, Eemdijk; 'e Lutjegast: H. U. Westerterp, Wormerveer- Ger. Gemeenten (N.Br.); H. Beroepen te Veen van Gilst, Dirksland. voor Lissc: H. Rijksen. Vlaardlngen. SPORT BILJARTEN District Schouwen-Duiveland Ned. Biljart Bond 4e klas libre, 1,25-2,00 moyenne- grens. (lengte partijen 75 caram boles). 12 spelers, waaronder de kampioen '57-'58 Jac. v. d. Kom mer hebben ingeschreven. De voor wedstrijden zijn in volle gang om uit te maken welke 5 spelers zich met de kampioen in de finale zul len plaatsen. Ongetwijfeld zal er op 21 en 22 november te Ouwer- kerk een spannende finale worden verspeeld. Hierbij is Jac. v. d. Kommer sterk favoriet voor de titel. 3e klas libre. 2,00-3,00 moyenne grens: (lengte partijen 100 caram boles). Negen spelers hebben voor dit kampioenschap ingeschreven, wat verspeeld wordt op 28 en 29 november in het clubgebouw van de B.V. „De drie schapen" teDrei- schor. Onderstaand volgen de finalisten met hun moyennes: 1. J. L. Braber „3 Schapen" 2,60 (kampioen '57- '58). 2. J. M. Krijnse Lokker „3 Schapen" 2,53; 3. G. de Graag „Concordia" 2,45; 4. C. Schot „Con cordia" 2,27; 5. L. van Popering „O.K.K." 2,25; 6. J. H. Roskam „3 Schapen" 2,24; 7. N. v. d. Wolf, „Concordia" 2,14; 8. H. G. der We duwen „3 Schapen" 2,07; 9. S. v. d. Berge „D.O.S." 2,06. Als favorieten starten J. M. Krijnse Lokker en J. L. Braber, Met zeer veel' belangstelling zien we echter de prestaties van de ballen, zodat het materiaal per- jongere garde tegemoet. fect in orde is. Feiten en feitjes B.V. „Concordia". Begin okto ber werd een aanvang gemaakt met een libre competitie in 2 afde lingen. Afdeling A voor spelers met een moyenne van 4% en hoger afdeling B voor spelers met een moyenne van 1-3%. De heer G. de Graag zorgde voor nieuwe lakens en 2 stel Ivorino- Q> O S1 B.V. „Q.K.K." Met het clubkam pioenschap werd eind september gestart. De competitie is dubbel- rondig zodat elke speler 32 partij en moet spelen, alvorens de kam pioen 1959 bekend is. De competitie geeft een zeer spannend verloop te zien met goe de resultaten. De stand op 1 nov. luidt als volgt: c2 O v II M M. J. Thiery C. Stoutjesdijk J. C. van Felius Joh. Lemsom A. Heyboer L. van Popering L. van Klinken D. Sies M. Quist 45 30 45 60 o M 13 11 13 14 10 12 11 a 2,40 1,73 0,97 2,14 3,19 2,07 1,73 2,85 1,15 1,67 1,34 0,79 1,36 2,12 1,76 1,22 1,82 KORTE BERICHTEN WORMERVEER. Tijdens lossings werkzaamheden van het graan schip Helena is door het breken van een kabel door de zuigerin stallatie de 55-jarige schipper C. H. van Duren uit Rotterdam over boord geslagen. De man werd spoedig op het droge gehaald, doch overleed ter plaatse aan de ver wondingen. IJSSELSTEIN. Het 4-jarig doch tertje van de fam. H. Henssen te IJsselstein werd, toen zij plotse ling de weg overstak, door een personenauto overreden. Het kind was onmiddellijk dood. ZWOLLE. De achtjarige Ria Bliek is, toen zij aan de kant van de Lemsterweg bij Bant in de Noordoostpolder aan het spelen was, door een passerende vracht auto gegrepen en gedood. Herfst-stilte - Tekenlokaal ■- Kruikoortje Gloed - Gaslicht - Betovering en Niet terug De herfststilte die vooraf gaat aan de winter, voedt de herinne ring. Iedereen Heeft de zijne. Maar alsof er metafysische krachten in Het spel zjjn, denkt Eilandman in deze tijd terug aan de schooljaren, die de bitterste en de mooiste nan het leven zijn. Een vreemde tegen stelling, maar al te vaak juist ge bleken. Toen in die dertiger jaren, stond nog in de Poststraat te Zie rikzee de oude gymnastiekzaal van de toenmalige H.B.S. Boven die gymnastiekzaal was het tekenlo kaal en wat voor één. In nissen en op oude kasten stond het vol ge heimzinnige voorwerpen, potten, kruiken, gipsbeelden, snuitlampjes en allerlei snuisterijen, die de aan komende jeugd werd verondersteld te kunnen tekenen. Eèh hels kar wei dat tekenen, want van de „vrije kunst" had men toen op school net nog niet vernomen, Uit die tijd stamt de wetenschap dat een kruik tekenbaar is, maar een kruikoortje nimmer, tenzij men be schikt over een meer dan picturaal talent. Maar natuurlijk overdrijft Eilandman; het besef, dat de leer ling bij kruikoren alleen niet leven kan, was er toen ook al. De leraar nam ons uitgerekend op herfst middagen - als Het licht langzaam verschraalde mee in een wonder- tuin, in een sprookjesland, dat diep en warm stond neêrgepenseeld op reprodukties, die uit de „rondreis- kist" te voorschijn kwamen. Voor al de pastel'bewegingsfiguurtjes van Degas en de sterke exotische kleuren van Gauguin vonden we prachtig. De gloed ervan vermeng de zich als 't ware met het vale schijnsel in die oude 19e eeuwse zaal. Alles werd stiller en ingeto gener, maar het was nog niet ge noeg. De leraar ging over op gen ander chapiter. Hij haalde platen te voorschijn van. oude landhuizen: Wc zagen de voornaamheid van de hall, met "de bestaande Friese klok, de warmte van een eikenhouten kast in een kamer met haardvuur en door de brede ramen stierf stil aan de kleurenweelde van de zo mer. Werd het buiten nog wat donkerder dan begon het gaslicht te suizen boven onze hoofden en zelfs de rumoerigsten onder ons werden er een beetje stil van. We zaten maar te luisteren en te den ken en de oude scHoolbel, wier klank bijna werd versmoord door het dichte klimop, waarin hij bij na schuil ging, kon de betovering maar nauwelijks verbreken. Een pietsje melancholiek drentelden we de steile houten trap af en bui ten kregen we toch weer, wat bin nen was beloofd. Grijs en vaal stond de hemel boven het oude Zierikzee en goudgele bladeren plekten neer op de vochtige stra ten. In de herfst denkt men er aan terugnog eens zo'n dag in dal oude lokaal, met het gaslicht en een handvol Franse impressionis ten, met de gipsen beelden en de snuisterijen. Maar nee, het komt niet terug en - wat een schrale troost - we behoeven ook geen repetities meer te leren, zoals toen, al zou Eilandman het er (voor één keer) werkelijk graag voor over hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6