La til it Rotterdam-Amsterdam per helicopter medische mijmering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VKIJDAQ J NOVEMBER 1958 NO. m6o NED. BOND VAN BOUWONDERNEMERS Woningbouw als overheidstaak werd mislukking Parlikulier Initiatief zou het beter kunnen UTRECHT. „Het staat voor iede re Nederlander vast, dat de poli tiek die de woningbouw tot over heidstaak wil maken, is mislukt". Dit zei de heer D. Beuker, voorzit ter van de Nederlandse Bond van Bouwondernemers, toen hij een be schouwing gaf over de laatste tien jaar bouwbeleid. „De praktijk heeft bewezen, dat het zonder de particuliere bouw ondernemer niet mqgelijk is het woningtekort op te lossen. De wo- ningproduktie van de particuliere bouwondernemers getuigt hiervan", aldus de heer Beuker. Naar zijn mening is getracht is getracht de woningnood op te heffen op kunst matige wijze, door praten en schrij ven, maar niet door daden. „Wanneer men de overstromings ramp van 1953 op dezelfde wijze had willen oplossen, dan zou men in Zeeland nog tot zijn nek in het water hebben gestaan", zei hij. Ook diverse pogingen die zijn en nog worden gedaan om door de ITALIANEN BOOS OP „MONTY" ROME, 6-11. Vincenzo Caputo, een Italiaanse nationalistische lei der, die zichzelf „nationaal voorzit ter van de Italiaanse nationalisti sche vereniging" noemt, heel't veld maarschalk Montgomery tot een duel uitgedaagd op grond van de opmerkingen, die Engelands voor malige militaire oorlogsleider in zijn memoires over de gevechts kwaliteit der Italiaanse militairen heeft gemaakt. Ook de Italiaanse pers is veront waardigd hierover. Er zijn hoofd artikelen gepubliceerd, waarin Montgomery wordt beschuldigd van „belediging van het Italiaanse volk". Tenslotte heeft de Italiaanse ver eniging van oorlogsinvaliden een verklaring uitgegeven, waarin zij de hoop uitspreekt dat de „zure en niet-objectieve burggraaf" zich nimmer meer in Italië zal laten zien. De commerciële t.v. UTRECHT, 6-11. Het genootschap voor reclame is uitermate veront rust over het feit, dat men het in ons land op ieder gebied onvermij delijke compromis terzake van de commerciële televisie nog niet ge vonden heeft. Dit zeide vanmorgen mr. W. van Andringa de Kempenaer in zijn kwaliteit van voorzitter van dit ge nootschap tijdens het 20ste congres, dat vandaag en morgen in Utrecht wordt gehouden. Ingezonden mededeling schuimrubber- matras Eén vrouw TOKIO, 5-11. Een huisvrouw in Tokio bemerkte bij haar thuiskomt, dat vijf inbrekers haar woning waren binnen gedrongen. Zij greep een oud samoerai-zwaard en ging daar zo handig mee om, dat één van de indringers zich onmiddellijk overgaf en een andere buiten gevecht werd gesteld .De drie overi gen wisten te ontkomen, maar op een van hen had de krijgskunst van de vrouw zo'n indruk gemaakt, dat hij om politiebescherming ver zocht heeft. overheid beschermde semi-over- heidsinstellingen als bouwonderne mer te laten optreden om zodoende alsnog de particulier van het toneel te laten verdwijnen, zullen volgens spreker schipbreuk lijden omdat het particulier initiatief het altijd beter, sneller en goedkoper kan. De kosten van de B.B. s-GRAVENHAGE, 5-11. Wat de kosten van de B.B. aangaat heeft de minister in de Tweede Kamer gezegd te'hopen dat in 1960 de f50 miljoen behouden kan blijven. Eind 1960 zullen er twintig mobiele co lonnes zijn. Per 1 februari 1959 zal de nood- wachtplicht een aanvang nemen in een aantal A-gemeenten, nl. Am sterdam, Velzen, Beverwijk, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Eind hoven, Tilburg, Maastricht, Utrecht Groningen, Arnhem en de oude mijnstreek. SCHIPHOL, 4-11. „In 25 minu ten zijn wij van Rotterdam naar Schiphol gevlogen", vertelde de operationele directeur van „Aero Contractors", de heer Eelco Schul- Ier bij aankomst van de Vertol-44 helikopter op Schiphol. Een aantal Rotterdamse autori teiten en zakenlieden was op de luchthaven Rotterdam in het hef- schroefvliegtuig gestapt voor het maken van een proefvlucht tenein de een oordeel te kunnen vormen over de mogelijkheden, technisch en economisch, van eventuele bin nenlandse verbindingen per heli kopter, waarvoor de heer B. A. N. Schreiner, directeur van „Aero Contractors" twee maanden gele den een concessie bij de Kroon heeft aangevraagd. _We stegen tot 150 meter, moes ten Ypenburg en Valkenburg als militaire vliegvelden uit de aard der zaak ontwijken, passeerden Alphen aan de Rijn en zakten op verzoek van „Schiphol Approach" bij de Westeinder plassen tot 60 meter. De verkeerstoren van Schip hol deelde ons vervolgens mede nog even met landen te wachten, omdat juist een Super Constella tion van de K.L.M. die gebruikt werd voor het „lessen", kwam overvliegen. De verbindingen-per radio-telefoon, eerst met de ver keersleiding van Rotterdam en daarna met Schiphol waren uitste kend. Schiphol kreeg de Vertol zelfs op het radarscherm, ondanks het feit, dat we het laatste gedeelte maar op 60 meter zaten. Kruissnel heid 146 km. in het uur". Zo luidde het reisverhaal van vlieger Schul- Ier. De zelfstandigheid der woningbouwcorporaties 's-GRAVENHAGE, 6-11. Minister Witte heeft een commissie inge steld die hem voorstellen moet doen omtrent maatregelen die binnen het raam van de thans geldende wettelijke bepalingen zouden kun nen bijdragen tot versterking van de zelfstandigheid van de woning bouwcorporaties ten opzichte van de overheid en tot bevordering van de eigen verantwoordelijkheid van deze corporaties. Tot voorzitter van deze commissie is benoemd prof. dr. F. de Roos, hoogleraar aan de Vrije universiteit te Amsterdam. Wetenschap en Techniek Nieuw soort grammofoonplaat uitgevonden BERLIJN, 5-11. Een te Dussel- dorf gevestigde firma heeft woens dag bij de pers een nieuwe soort grammofoonplaat, vervaardigd uit zeer licht, buigzaam en moeilijk te beschadigen materiaal, geïntrodu ceerd. De plaat is onbreekbaar en het geluid blijft zelfs na zeer on voorzichtige behandeling onaange tast. Zij heeft een doorsnee van 17,5 centimeter en een draaisnelheid van 45 toeren per minuut. De prijs is 1,50 D.M. per stuk. Het fabricage- procédé maakt een massaproduk- tie van 50.000 stuks per dag moge lijk. In 1959 zal dezelfde firma 33 toerenplaten met stereofonisch ge luid op de markt brengen. Volgens Duitse vaklieden bete kent deze nieuwe plaat een om wenteling op de grammofoonplaten markt. Reeën en konijnen veroorzaken schade op de Veluwe Sommigen willen grotere afschot EDE, 5-11. De schade die reeën en vooral konijnen in de Veluwse bossen veroorzaken, neemt de laat ste tijd soms weer ernstige omvang aan. De wilde konijnen zijn de zeer besmettelijke myxomatose, die de stand de afgelopen jaren zeer uit dunde, blijkbaar weer te boven, al is hun verspreiding plaatselijk nog sterk verschillend. In sommige bossen berokkenen zij de bosbou wers aanzienlijke financiële nade len door het afvreten van jonge aanplantingen, doch elders treft men nog maar weinig langoren aan. De herten vormen in enkele streken op de Veluwe reeds lang een probleem. Al blijft hun revier beperkt, doch de reeën maken het nu ook bont. Er zijn reeds boseige- naren, die een grotere afschot wen sen om zo do reeënstand binnen toelaatbar© grenzen te brengen. Ingezonden mededeling Ze hebben een kast vol gereedschap Voor iedere kwaal is er iets Ze hebben een hoofd vol geleerdheid, Ze staan tegenwoordig voor niets. Ze hebben veel pillen en poeders, Een héle ap'thekery vól. Ze hebben veel drankjes en zalfjes, 't Is allemaal „ine" en ,,oi'. Ze repareren je lever, Ze geven j' een been of een arm; Ze leggen een plooi in je luchtpijp, Ze knippen in maag en in darm. Ze kijken je dwars door je hersens, Ze zetten een lap op je tong, Ze schillen je Adams appel, Ze geven j' een ijzeren long. Ze halen het grind uit je galblaas, Ze repareren je milt, Ze geven je twee nieuwe nieren, Ze geven je - wat je maar wilt. Ze regelen bloeddruk en hartslag, Ze helpen je óveral af Voor dóód-gewone verkoudheid Slaat héél onze wetenschap paf. CLINGE DOORENBOS. Ingezonden mededeling LAND- EN TUINBOUW Scheuren van grasland en kunstweide-exploitatie De voederkosten in de veehoude. rij vormen het voornaamste deel van de onkostenlast Dat is bekend. Menig veebedrijf zou gebaat rijn met wat meer suiker- of voeder bieten. Denk ook aan de „kop" die een best kuilvoer levert. Maar, dan ook deze bieten geoogst van eigen grond! Moet men aankopen, dan gaat weer een deel van de winst in andermans zak. De gedachte „bieten geteeld op gescheurd weiland" verdient ern stige overweging. Gescheurd land geeft een goede kans op hoge op brengst Waarom zou men het niet doen? Do melkprijs (en de beper king daarop) staat thans vast. Als uw „kostprijs" voor de melk nu maar lager uitvalt dan wat de mi nister als garantie heeft beloofd, dan loopt alles best. Zo niet, dan zult u (wederom) voor een mini maal loon uw werk verrichten. Op menig gemengd bedrijf is dit al ja ren het geval. Graslandscheuren vóór de winter, het kan nu nog. Scheuren van grasland en bieten telen dus? Maar wat dan? Wat daarna? Daarna eerst één jaar gra nen en het daarop volgende voor jaar op datzelfde perceel „kunst- weide" inzaaien. Bij voorkeur een klaverrijk mengsel, dat drie jaar lang een gezond, klaverrijk bestand houdt. En zo elk jaar een deel. Tel kens op het gescheurde deel bieten (of aardappelen), het jaar daarop een graangewas, en vervolgens weer een klaverrijk grasmengsel voor de kunstweide-exploitatie. Dit systeem levert profijt; op en kele proefbedrijven is dit gebleken. De klaverrijke kunstweide ver hoogt de vruchtbaarheid van de grond, ten voordele van de akker- bouwproduktie. Het klaverrijke mengsel is gezonder voor het vee (minder ziekterisico). De klaverrij ke weide geeft speciaal in de zo mer 'n goede en constante produk- ti© (minder droogte-risico). Het wisselbouwsysteem - met zijn in tensievere bedrijfsvorm - verhoogt het arbeidsinkomen, het „arbeids rendement" stijgt aanmerkelijk. Dit werkt gunstig op de kostprijs en dit betekent: minder prijs-risi- co. En daar moeten wij naar toe! Voor het gemengde bedrijf - maar ook voor de veehouderij op Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee krijgt zondag a.s. bezoek van METO. Renesse speelt thuis tegen Cluzona. o Brouwershaven kan nog wel eens moeite hebben met Burgh II. MEVO ontvangt Wissenkerke Belangrijk treffen tussen Duiveland en Bruse Boys VOETBAL K.N.V.B. METO komt zondag in de 3e klas D op bezoek bij Zierikzee. Verleden jaar slaag den de mannen uit Hoogerheide er in Zierikzee op eigen terrein met 2-0 te kloppen. Speelt de thuisclub echter in de zelfde vorm als tegen Grenswachters dan geloven wv niet dat hel deze maal zo ver zal komen RKFC, dat het dit seizoen uitste kend doet, zal zijn tweede plaats op de ranglijst wel niet door Grenswachters in gevaar zien ge bracht. Zeélandia maakt kans op een puntenverdeling tegen Steen bergen. Hontenisse gaat met goede winstkansen op bezoek bij ODIO. Axel kan de puntjes thuis houden tegen Zeeland Sport terwijl VES '35 het bezoekende RCS weinig kans zal geven enige winst mee naar huis te hemen. In de 4e klas G speelt Renesse thuis tegen Clu zona. Wanneer de duinbewoners, die tegen Yerseke toch hebben be wezen tot goede resultaten in staat te zijn, de zaken flink aanpakken moet een puntenverdeling binnen hun bereik liggen. Rimboe is in het treffen tegen De Schutters zeker niet geheel kansloos. Noordhoek en Nieuw Borgvliet ontlopen elkaar niet veel zodat een puntenverde ling hier lang niet is uitgesloten, Kaaise Boys heeft de beste papie ren in de ontmoeting tegen NSV in Nispen, terwijl Halsteren favo riet is op eigen grond tegen Yer seke. K-N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas B is er zo op het eerste ge zicht voor Brouwershaven in de uitwedstrijd tegen Burgh II geen vuiltje aan de lucht. Toch zijn wij van mening dat de bezoekers zich wel terdege zullen moeten inspan nen om de winst mee naar huis te kunnen nemen. Voor Burgh zal de wedstrijd tegen SVOWK wel wei nig moeilijkheden opleveren. In de 2e klas C krijgt Dreischor bij Brouwershaven II een lastige klip te omzeilen. De blauw-witten zul len hun beste beentje moeten voor zetten om de volle winst mee naar huis te nemen. Zonnemaire II zal tegen Zierikzee III wel niet opge wassen zijn terwijl Zonnemaire zo goed als zeker is van de winst bij SVOWK II. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. In de 2e klas B is MEVO vrij wel zeker van de winst op het sportpark tegen Wissenkerke. Kats zal op eigen terrein zeker alles op haren en snaren zetten om Wol- faartsdijk een puntje ontfutselen, waartoe 't wel een kans maakt. Goes V zal zich wel de sterkste to nen tegen 's H.Hendrinkskinderen, terwijl SVD om de buit gaat bij Driewegen. Bij de wedstrijd tussen Kloetinge en Zaamslag zal het ter reinvoordeel wellicht de doorslag geven. In de 2e klas C trekt de ont moeting tussen Duiveland en Bruse Boys wel de meeste aandacht. Voor Brute Boys betekent deze wedstrijd de laatste kans om nog een rol van betekenis te spelen in de strijd om het kampioenschap. Daar Duive land in haar laatste wedstrijden tekenen van een inzinking vertoon de mag een geheel open strijd wor den verwacht. Burgh III gaat met uitstekende kansen naar Brouwers haven III terwijl SINOTO aan de winnende hand kan blijven tegen MEVO II. In de 3e klas C is WIK nog lang niet zeker van de winst tegen Zeemeeuwen. Bruse Boys II zou van een misstap van WIK kun nen profiteren door Burgh IV te kloppen waardoor het dan weer de leding over kon nemen. JUNIORENCOMPETITIE. - In groep B VIII gaat Zierikzee B I op bezoek bij Brouwershaven B I. On danks de nederlaag welke de rood zwarten vorige week kregen te slikken, geven wij hen toch in de ze ontmoeting de beste kansen. Dreischor B I zal zich terdege moe ten inspannen om Duiveland B I de beide puntjes te ontfutselen. In groep B IX kan SVOWK B I een kleine zege behalen op Zonnemaire B I. Renesse B I gaat met de be papieren op bezoek bij Bruse Boys B I. SCHAKEN. Zaterdag start de s.v. Zierikzee in de le klas van de Zeeuwse Schaakbond met een thuiswedstrijd tegen Goes I. In de ze wedstrijd, waarin de thuis-spe lers wel alles in het werk zullen stellen om zo goed mogelijk voor de dag te komen zal het aan span ning niet ontbreken de klei, de zavel en het zand - biedt „wisselbouw" met inpassing van de klaverrijke kunstweide een goede kans aan deze moeilijke tijd het hoofd te bieden! Ingezonden mededeling |<C Voor het tere Baby-huidje BABYDERM-POEDER BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over oktober 1958. Geboren: Cornelia, d. van M. J. van Dienst en M. A. Kroon; Adri- ana Francina Pieternella, d. van C. J. Bijkerk© en P. K. L. Nikerk. Gehuwd: S. Smalheer en D. Branderhorst. Ingekomen: H. A. M. Wurth uit Amsterdam; R. van Hassel uit Rot terdam. Vertrokken: A. Korbijn naar Zie rikzee; C. Slieker naar Amster dam; G. de Moor naar 's-Graven- hage. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 9 november: C. M. van Hoorn, telef. 01110-2080. WEEKEINDE-ART8ENDÏEN8T BROUWERSHAVEN-DREISCHOR Weekeinde 8-9 november: J. L. Braber, Dreischor, telef. 01112-280. KLAPROOSDAG 1958 Is dat NU nog nodig? (Ingezonden) Op 5 mei 1945 werd Nederland bevrijd en drie dagen daarna ver klonk het laatste schot op het Eu- ropeese slagveld. Dertien-en-een-half jaar geleden is dat nu. Sedert die tijd is er een nieuw geslacht opgegroeid, dat al die dingen van toen - zoals honger tochten en onderduiken, razzia's en deportatie, bomaanvallen en uitein delijk de bevrijding - slechts van verhalen en overlevering kent. En, wanneer we eerlijk zijn, vergaat het ons ouderen vaak niet evenzo? Soms is het alsof er tussen het mo ment, waarop voor het eerst weer de rood-wit-blauwe vlag uitwaaide boven een zwaar geschonden maar bevrijd Nederland, en de dag van vandaag, een mensenleeftijd ligt. Jaren, vol van emotie, waarin de ene adembenemende gebeurtenis zich in razendsnel tempo op de an dere stapelde, liggen tussen toen en nu. Zij hebben de herinnering aan wat eens geschiedde vervlakt en de loop der historie schijnbaar versneld. Maar dan verschijnt op de ka lender ineens weer de naam van de maand november, de maand van Klaproosdag, de internationale ge denkdag der oorlogsdoden. En plot seling komen die vage beelden uit het verleden op ons toe. De herin neringen worden scherper en hel derder. De vraag, of het nü, na dertien jaar, nog nodig is om ons al die ellende weer te binnen te brengen, besterft ons op de lippen als we dóórdenken. Want op die vijfde mei van 1945, toen het voor ons afgelopen was, begon het pas voor tienduizenden anderen. Op die dag bleven ruim 30.000 geallieerde soldaten in ons land achter. Het waren de gesneuvelden die met de hoge prijs van hun le ven hadden betaald voor wat ons op die vijfde mei werd geschonken. Op meer dan vijfhonderd begraaf plaatsen in ons land liggen zij, on der een kille zerk of een wit kruis. Maar achter elk van die graf-mo numenten staat de smart, die in ruim dertien jaar niet kon worden weggenomen. Elke zerk en elk kruis vertelt van een lege plaats in een gezin; van een vader die niet meer bij-vrouw en kinderen terugkeerde; van een zoon op wie de ouders ge bouwd hadden, maar die in ons land werd begraven; van een broer, een vriend, een verloofde En daarom is het nu, na dertien jaar, nog nodig dat er een Klap roosdag is. Want de klaproosemble men, die dan worden verkocht, be tekenen zoveel voor die mensen in het buitenland. Tienduizenden zijn er, wier wens het is om toch eens te mogen staan bij dat graf in Ne derland, waar hun liefste bezit aan onze bodem werd toevertrouwd. Meer dan 30.000 soldaten en vlie gers van de bevrijdingslegers ble ven hier. Dit betekent een veelvoud aan nabestaanden, die reikhalzend uitzien naar de vervulling van hun liefste wens. Dit betekent ook: een enorm bedrag, waarover het Ne derlands Oorlogsgraven Comité de beschikking moet hebben om dit mogelijk te maken. Daarom is Klaproosdag eigenlijk de dag van nationale dankbaar heid van het Nederlandse volk, óók in 1958! Want van hetgeen U op 15 november in de collectebus stopt, en van de paar uur die U van uw vrije tijd beschikbaar stelt om te collecteren, hangt het af of het Ne derlands Oorlogsgraven. Comité volgend jaar weer nabestaanden kan uitnodigen om naar ons land te komen. F. v. d. M. PREDIKBEURTEN Zondag 9 november Ned. nerv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer, 7 uur dhr. v. Pel; Ver.- gebouw: 10 uur ds. Franke. Kerk- werve: 10 uur ds. v. d. Grift. Se- rooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haam stede: 10 uur dhr. v. Pel, 7 uur ds. Duvekot. Renesse: 10 uur ds. van Lier© Noordwelle: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. Du vekot. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink (oogstdankdienst). Drei schor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur mevr. C. Groot- Aris. Nleuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof, 6.30 uur bijbelbespreking in „Rehoboth". Oosterland: 10 en 6 u. ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur lees- dienst, 2.30 uur ds. Rijks. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Phi lipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 8.30 en 2.30 uur ds. Tie- mersma (in de Chr. Geref. kerk). Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Meijer. Scharen- dïjke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. G. J. Pontier, em.-pred. te Vlissin- gen. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nicmverkerk: 10 uur dienst des Woords, 5 uur ds. Melse. Oos terland: 10 uur (H.A.) en 2.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 uur lees- dienst, 5 uur dr. Becker. Anna Ja- cobapolder: 10 en 2.30 uur kand. W. R. Barkema te Noorder Hoge Brug (Gr.). Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. J. Meester te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10.15 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwcrve: 10 u. godsdienst oefening, 6 uur leesdienst. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur godsdienstoefe ning. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.3o en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. ïneezonden mededeling voor oliehaarden DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig, geen roet meer warmte KANTONGERECHT ZIERIKZEE Vrachtwagen sorteerde niet voor. Geen voorrang verleend. C Turfmolm viel van auto Te welige distelgroei De chauffeur G. S. te Haamstede was op 1 juli onder Noordwelle met een vrachtwagen de provinci ale weg overgestoken, om een inrit te bereiken doch had hierbij ver zuimd om voor te sorteren en hier door een scooterrijder in moeilijk heden gebracht. Conform werd hij veroordeeld tot f 35 subs. 7 dagen. J. de G. te Haamstede werd f 25 of 5 dagen in rekening gebracht omdat zijn hond met een buurhond de benen had genomen en aan het jagen was geslagen. „Een gevoelige les om voortaan beter op uw hond te passen", meende de kantonrech ter toen verd. te kennen gaf de boete nogal hoog te vinden. Bij het laden van een vrachtwa gen met pakken turfmolm op de Elkerzeeseweg te Eikerzee was er één pak op de rijweg terechtgeko men waar prompt een personen auto op was ingereden. Het was een bedrijfsongevalletje waarvoor de grondwerker C. C. B. te Haamstede en diens collega H. (deze bij ver stek) geldboetes werden opgelegd van f 8 of 2 dagen hechtenis. Automonteur J. de J. uit Zierik zee werd veroordeeld tot f 4 boete of acht dagen hechtenis omdat hij op de kruising Regenboogstraat- Hövenstraat te Zierikzee geen voorrang verleende aan de van rechts komende vrachtauto van de Zierikzeese grossier F. W. V. De officier had een boete gevraagd van i 50 subs. 10 dagen. De vertegenwoordiger H. A. L. uit Oudenbosch had op 31 juli zijn auto geparkeerd binnen tien meter van de hoek Vrijpoortje-Haven- plein. Deze overtreding kwam hem te staan op een'boete van f 7,50 of één dag. De eis was f 10. De Goessenaar O. B. had op 22 juli te Bruinisse de verkeerslich ten op de Rijksweg 18 genegeerd. De officier eiste tegen hem f 15 of 3 dagen. Vonnis conform. Wegens het niet distelvrij hou den van een perceeltje bouwland te Noordwelle werd C. V. te Renesse veroordeeld tot f 7,50 subs, één dag. De eis was f 8 of twee dagen. Mevrouw G. van Z. uit Amstel veen verleende op 26 juli van dit jaar geen voorrang aan een van rechts komende autobus op de kruising Grachtweg-Jannewelcken, waardoor een botsing ontstond, waarbij de personenauto zodanig werd beschadigd dat herstel niet meer mogelijk was. Mr. Lebret eis te een boete van f 50 subs, tien da gen. Mevrouw van Z. werd bij ver stek veroordeeld tot f 40 subs, acht dagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5