Bij Verklikker stond eenmaal kapel: „Onze Lieve Vrouwe op Zee" Hoe zit dat ,HET WAS VAN ONS' Financiën en Economie Kruidenkracht! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 4 november ms n». i»im Amsterdam herdacht Hongaarse opstand van '56 Kranslegging by Nationaal monument AMSTERDAM, 2-11. In Amster dam is zondagmiddag voor de tweede keer de Hongaarse opstand van 1956 herdacht met een door de Stichting Hongaarse Federatie in Nederland georganiseerde bijeen komst in gebouw Frascati en een kranslegging bij het nationaal mo nument op de Dam. In de consistoriekamer van de Nieuwe Kerk werd in de morgen een Protestantse kerkdienst gehou den waarin ds. Jakobs (Arnhem) voorging. Het was een ontroerend moment toen tijdens deze herden kingsdienst, als symbool van het leven dat voortgaat, door ds. J. L. Tuski uit Utrecht de twee maan den oude Juliana Mar ja, het doch tertje van een jong Hongaars echt paar, werd gedoopt. De familie naam werd om veiligheidsredenen niet bekend gemaakt. In de St. Ni- colaaskerk werd door pater Radh- nyi S.J. een mis gecelebreerd. Op de herdenkingsbijeenkomst, die geopend werd met het Hon gaarse volkslied en het Wilhelmus, sprak de voorzitter der Stichting dr. O. Banky uit Roermond. Er werd een brief voorgelezen van een verzetsstrijder uit Hongarije aan een landgenoot in Nederland, waar- Algerije en De Gaulle BONN, 3-11. Het Hamburgse blad „Die Welt" zegt, dat Ferhat Abbas, de premier van de „vrije Algerijnse regering", in een vraag gesprek met de Cairose correspon dent van het blad verklaard heeft, bereid te zijn tot een confex*entie met premier de Gaulle in Parijs als de Gaulle Abbas als hoofd van de Algerijnse regering zou ontvan gen. Indien de Gaulle niet zou in stemmen met een „topconferentie" onder deze voorwaarde, zou de voorlopige Algerijnse regering toen nog op een neutrale plaats willen onderhandelen met een Franse re geringsdelegatie. De „Algerijnse regering" zou niet kunnen toestemmen in een bestand voordat de onderhandelingen met Frankrijk geslaagd waren. in de schrijver zijn gevluchte land genoten opriep zich niet onverant woordelijk te gedragen, te studeren en kennis te vergaren omdat als Hongarije weer vrij is er goed ge schoolden nodig zullen zijn. Als zij zich zouden misdragen, wordt in het buitenland gezegd: dat zijn de Hongaren, en is dit een wapen in de hand van Kadar. Goedkoop j naar de States 1 LONDEN3-11. Tot voor kort was het, volgens het Engelse blad. Sunday Pictoral", mogelijk om voor tien pond (ruim honderd gul den) per schip van Engeland naar de V.S. te varen en terug. Deze reizen werden verzorgd door ste wards van twee reusachtig passa giersschepen van de Cunard-lijn, de „Queen Mary" en de „Queens Eli sabeth". De „passagiers" kwamen te South ampton of New York aan boord van de schepen dank zij een pas zoals de leden van de bemanning hebben. Eenmaal aan boord kregen zijn een stewardsuniform en woon den in de verblijven voor de be manning. In de V.S. of Engeland aangekomen gingen zij enkele da gen passagieren. De terugreis werd op dezelfde wijze gemaakt. Het aantal clandestiene passagiers was, volgens het weekblad, zo groot dat de bemanning van de twee schepen sprak van „de vierde klasse". Enige dagen geleden werd de zaak ontdekt doordat een der pas sagiers van deze klasse te New York werd gearresteerd. De Ame rikaanse autoriteiten zouden zeer verontrust zijn, omdat via het „reisbureau" van de bemannings leden der Britse schepen ook Sow- jet-agenten de V.S. kunnen zijn binnengekomen. VENRAY. In de viering van Al lerzielendag is het Westduitse kerk hof voor in de oorlog gesneuvelden te Venray-IJsselstein, gedurende het afgelopen weekend zeer druk bezocht, naar schatting door onge veer vierduizend buitenlandse be zoekers. REBELLEN GREPEN IN Cubaans vliegtuig stort in zee HAVANNA, 2-11. Het Cubaanse „Viscount"-passagiersvliegtuig, dat volgens eerdere berichten in door rebellen bezet gebied op Cuba zou zijn geland, is ter hoogte van Punta Cagaos in zee gestort, waarbij ze ventien van de twintig inzittenden om het leven zijn gekomen. De Cubaanse luchtvaartmaat schappij deelde mede, dat het toe stel verongelukte nadat rebellen, die zich onder de passagiers bevon den, getracht hadden het vliegtuig in hun macht te krijgen. Het toestel was, zoals gemeld, op weg van Miami naar Varadero, na bij Havanna. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEEUWARDEN. Te Leeuwarden is in de Derde Klanderijdwars- straat de 40-jarige Leeuwarder lei dekker W. Bekker door een val van een dak om het leven gekomen. Hij sloeg met het hoofd tegen een be tonnen regenwaterbak en overleed enkele uren na het ongeval in het Diakonessenhuis te Leeuwarden. LEEUWARDEN. Te Augustinus- ga (Fr.) is de 13-jarige Johanna Tjoelker, terwijl zij met haar twee lingzuster Thea wandelde, door een hen achterop komende personen auto gegrepen en op slag gedood. De bestuurder van het voertuig, de heer B. S. uit Augustinusga, heeft blijkbaar tijdens het dimmen van de lichten voor een tegemoetko mende wielrijder, de uiterst rechts van de weg lopende meisjes niet opgemerkt. NORG. In de gemeente Norg in Drenthe is op de weg tussen Norg en Smilde een automobilist bij het inhalen met zijn auto van de weg af geraakt en tegen een boom te recht gekomen. De bestuurder, de 41-jarige heer E. Martens uit Norg, die enig inzittende was, is om het leven gekomen. De botsing was zo hevig, dat de boom uiteindelijk midden in het autowrak kwam te staan. Het slachtoffer is in het zie kenhuis te Assen, waarheen hij was vervoerd, overleden. Uit het boek der historie (Van een eigen medewerker) De - inmiddels begonnen - bouw van een nieuwe R.K.-strandberk te Haamstede, wekt herinneringen op aan een eenmaal bestaand heb bende kapel ten noorden van de Westervuurtoren en de Verklikker. Wie voor ongeveer drie-en-drie kwart eeuw van Haamstede uit een half uur in noordwesteiyke richting liep, bereikte langs een slingerende weg met bomen en duinhoeven bezet, een kapel die aan de voet van het Noordduin stond, bekend als de kapel van „Onze Lieve Vrouwe op Zee". In de maand juni van 1907 wer- Naam actueel door nieuwbouw kerk te Haamstede den de fundamenten van dit bede huis wederom zichtbaar, toen het zand, dat de grondslagen bedekte, door de wind werd verstoven. Ver moedelijk was deze kapel gesticht om Onze Lieve Vrouwe aan te roepen als beschermheilige der zee lieden, die op de vaak woeste wa teren der nabijgelegen Noordzee rondzwalkten. En wel menigmaal zal in dit stille afgelogen oord het „Ave Stella Maris" weerklonken hebben. Wellicht had deze plaats van aan roeping om bijstand en bewaring voor de zeelui, haar ontstaan te danken aan reders en kooplieden Ingezonden mededeling met de jenever? uit het toen machtige Zierikzee, waar inde middeleeuwen koop handel en zeevaart een grote vlucht hadden genomen. Zo groot was de zeevaart van deze stad in de vijf tiende eeuw, dat de overlevering van een enkele geduchte storm (1477?) kon gewagen, die honder den vrouwen van zeelieden in één nacht tot weduwen maakte en van welke ramp - eveneens volgens overlevering - de vertraging en sta king van de bouw van de Sint Lie- vensmonstertoren een gevolg zou zijn geweest. De oude kapel werd in de zes tiende eeuw meermalen aangewe zen als bedevaartsplaats voor hen die met de justitie in aanraking waren gekomen. De tocht naar de verafgelegen kapel kon dus met een boete gelijk gesteld worden. In de jaren zeventig van de zestiende eeuw werd de stichting als geeste lijk goed „geannoteerd" en, behalve een tweetal percelen grond, in 1581 verkocht. De vermelding ener plaats in de duinen „Lieve Vrouwehil" geheten, op een in 1728 vervaardigde grens- scheidingskaart, was een laatste herinnering aan de kapel, die een maal in het afgelegen duingebied haar tinnen heeft verheven en waarvan de fundamenten te vin den zijn aan de binnenkant der buitenste duinenrij even ten noor den van het kustlicht Westen- schouwen. Streekroman door HANOL SPOOR Reeds vele malen is er gesproken en geschreven over het gebruik en misbruik van alcoholhouden de dranken, maar nog steeds wordt het aantal onthouders door hen, die graag een borreltje drinken, verre overtroffen. De geschiedenis van de jenever voert ons terug naar het oude Italië, waar in de elfde eeuw de mogelijkheid om alcohol te des tilleren werd ontdekt. In de noordelijke landen werd die ontdekking via Frankrijk en Duitsland veel later bekend en het waren de Duitsers, die in de tachtigjarige oorlog (1568-1648) deze drank naar Nederland brachten. Omdat gist een van de eerste be nodigdheden voor jenever is, ont stonden de eerste jenever-stoke rijen in de grote steden, waar reeds bierbrouwerijen gevestigd waren, die voor gist zorgden. Toen echter het geheim van de gist-fabricage ook aan de jene verstokers bekend werd, vestig den zij zich bij voorkeur in de havensteden, waar het Baltisehe graan, de grondstof van de jene ver, erg goedkoop was. Nu ontstond er een zeer langdurige strijd tussen de fijnproevers, die meenden, dat goede jenever al leen uit Franse wijn gemaakt kon worden, en hun tegenstan ders, die vaststelden, dat graan de beste grondstof was, waarin de graanvoorstanders later toch gelijk kregen. Het is vreemd, maar waar, dat sinds de 18de eeuw weinig aan de manier van jeneverstoken is veranderd en wie op zijn tijd een glaasje drinkt, kan bedenken, dat ook onze voorvaderen reeds oude klare dronken, die op dezelfde wijze was vervaardigd. De economische situatie in de Verenigde Staten NEW YORK, 3-11. De Dodge Cor poration een vooraanstaand Ame rikaans bureau voor marktonder zoek - heeft een economisch rap port gepubliceerd, waaraan 212 Amerikaanse economisten hebben medegewerkt. Deze economisten verklaren dat de Amerikaanse economische baro meter zich naar „mooi weer" be weegt en dat 1959 een veel beter jaar zal worden dan 1958. Ondanks de hausse op de effec tenbeurs van Wall street, waar da gelijks 4 miljoen aandelen in an dere handen overgaan, waarschu wen de economisten tegen de ge varen die aan de horizon dreigen. Zo geloven zij dat de inflatoire druk zal aanhouden, waarbij het prijsniveau tegen het eind van het volgende jaar scherper zal gaan stijgen. Zij waarschuwen eveneens tegen de mogelijkheid van een voortdurend stijgen van de loon som en de belastingen. Te sterke beperking van de kre dietverlening en een langzame da ling van het aantal werklozen, wordt echter ook onjuist geacht. SCHIPHOL. Tijdens de demon stratievluchten in Brazilië van de Fokker F 27 „Friendship", enige maanden geleden gehouden, toonde o.m. de „Viacao Aerea Sao Paulo" (V.A.S.P.) grote belangstelling voor het Nederlands produkt. De V.A.S. P. heeft een luchtnet van ruim 11.000 km en draagt een zuiver na tionaal karakter. AMSTERDAM. Te Amsterdam is de 78-jarige bromfietser A. van der Horst op de Stadhouderskade, ten gevolge van een aanrijding om het leven gekomen. 's-GRAVENHAGE. Op het Haag se spoorwegemplacement aan de Waldorpstraat, op het traject Delft- i 's-Gravenhage, is de 44-jarige Dor- drechtenaar A. Fok onder een rij dende trein terecht gekomen en aan de gevolgen van dit ongeval overleden. Het slachtoffer was geestelijk gestoord. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zaterdag 8 november a.s. luidt: 2e klasse B: MEVO I-Wissen- kerke I (3.30 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen); Goes V-'s Heer Hen drikskinderen I; Kloetinge I-Zaam- slag I; Driewegen I-SVD I; Kats I- Wolfaartsdijk I. 2e klasse C: Brouwershaven III- Burgh III (3.30 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde); Duiveland I-Bruse Boys I (3.30 uur, scheidsr. Th. Sies); SINOTO I-MEVO II (3.30 uur, scheidsr. J. de Wit). Junioren: Duiveland B I-Drel- schor B I (2.15 uur, scheidsr. P. C. W. v. d. Ende); Brouwershaven B I- Zierikzee B I (2.15 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde); SVOWK B I-Zon- nemaire B I (3 uur, scheidsr. J. A. Klink); Bruse Boys B I-Renesse BI (2.15 uur, scheidsr. P. J. Rieteco). Het programma voor zondag 9 november a.s. luidt: Ie klasse B: Burgh II-Brouwers- haven I (2.30 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde); SVOWK I-Burgh I (2.30 uur, scheidsr. N. Speelman); Zie rikzee II-Renesse II (12.30 uur, scheidsr. P. J. Rieteco). 2e klasse C: Brouwershaven II- Dreisehor I (2.30 uur, scheidsr. T. Simmers); Zonnemaire II-Zierikzee III (2.30 uur, scheidsr. J. Scholten) SVOWK I-Zonnemaire I (12.30 uur, scheidsr. A. Berrevoets). DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Door de postduivenvéreniging „De Reisduif" te Noordgouwe en omstreken werd als sluitstuk van het vluchtprogramma deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Parksto- ne, welke vlucht georganiseerd werd door de P.V. „De Snelheid" uit Maassluis. In concours waren 5500 duiven, waarvan 2348 van de afdeling Zuid en 3250 van de afde ling Noord. Van de P.V. „De Reisduif" wis-' ten zich twee duiven in het natio nale concours te plaatsen en wel de Ingezonden mededeling Natuurvolken ea dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en ge zondheid ligt bij de natuur zelf.' Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. zijn slechts het gevolg vaD een onnatuurlijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend leven!) HERBESAN Kruidenthee bevat 14 ver schillende Krulden met elk een eigen heil zame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. FEUILLETON „Mag ik je wat aardige mensen uit de stad voorstellen?" begon hij. Alleen al bij die woorden ging er een „hoera" op van het gezelschap. „Ze zün wat uitgelaten", veront schuldigde hij zich. Een tweede gejuich ging op. Men drong om Lydia heen. „Zo'n Don Juan, zo'n snoeper, hij bewaart de delicatesse op een verborgen plekje", joelde een van hen. Lydia bloosde hevig, hooghartig stond ze bij de deur en sprak geen woord. Afwachtend keek ze haar broer aan, het vanzelfsprekend vin dend dat hij het gezelschap zou ge bieden om zich te verwijderen. Onhandig stond Sternhout er bij, heen en weer geslingerd tussen zijn genegenheid voor zijn zuster en zijn eigen baat. „Laat mij haar even mijn warme hulde brengen", begon een uit het groepje. Met een ruk keerde Lydia zich om en verdween achter de deur. Er ging een soort geloei op, maar an deren pakten de manden uit en men was haar al gauw vergeten. Sternhout en ook Yvonne liepen achter Lydia aan. Yvonne had met niet weinig triomf het toneeltje gadegeslagen. Niet omdat zij Lydia deze vernedering gunde, maar om dat ze hierdoor Sternhout. op z'n meest gevoelige plek raakte. Tot nu toe was alles gelopen zoals ze be rekend had. Ze zag hem nu in een voor hem tamelijk onderdanige houding voor Lydia staan. „Geloof me", smeekte hij, „ik wist niets van dit alles". Zij deed of ze hem niet hoorde duif van de heer L. J. v. d. Wielen die beslag wist te leggen op de 6e plaats en een duif van de heer Joh. Flikweert, welke de 336e plaats be zette. Tussen de aankomst van deze twee duiven lag een tijdsverschil van ruim 2 uur, waaruit wel kan worden opgemaakt hoe zwaar deze vlucht is geweest. De uitslag in bovengenoemde vereniging was: 1. L. J. v. d. Wie len; 2. Joh. Flikweert; 3 en 4. H. de Vries; 5. C. Wesdorp. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Kampioenschappen 1958 der post duivenvereniging „De Reisduif" te Noordgouwe en Omstreken. Hok-kamp Vitesse: 1. Joh. Flik weert; 2. L. Fonteine; 3. A. Flik weert. Duif kamp Vitesse; 1. Joh. Flik weert; 2. Joh. Flikweert; 3. A. Flikweert. Hok-kamp Midfond: 1. Joh. Flik weert; 2. Gebrs. Wurth; 3. C. Wes dorp. Duif-kamp Midfond: I. Gebrs. Wurth; 2. Joh. Flikweert; 3. C. Wesdorp. Hok-kamp Fond: 1. Joh. Flik weert; 2. G. Flikweert; 3. J. J. v. Almkerk. Duif-kamp Fond: 1. L. Platte- schorre; 2. J. J. v. Almkerk; 3. Joh. Flikweert. Hok-kamp Jonge duiven: 1. L. J. v. d. Wielen; 2. C. Wesdorp; 3. P. Flohil. Duif-kamp Jonge duiven: 1. C. Wesdorp; 2. L. J. v. d. Wielen; 3. Joh. Flikweert. Generaal kampioen: 1. Joh. Flik weert; 2. G. Flikweert; 3. L. Plat- teschorre; 4. L. J. v. d. Wielen; 5. C. Wesdorp. VOETBAL K.N.V.B. Door de vele terreinafkeuringen is er van het inhaalprogramma in de 3e en 4e klasse maar gedeeltelijk wat van terecht gekomen. In de 3e klas D slaagde Zeeland Sport er ook in de ontmoeting tegen Grenswach ters niet in het eerste winstpuntje binnen te halen (2-0). Axel wist de wedstrijd tegen METO in Hooger- heide niet tot een goed einde te brengen en verloor met 2-1, waar door het de derde plaats op de ranglijst aan deze club moest af staan. RKFC behield zijn goede po sitie door ODIO met lege handen naar huis te sturen (3-1). De stand is thans: VES '35 6-11; RKFC- 6-9; METO 6-9; Axel 6-7; Steenbergen 6-7Zeélandia 6-7; Zierikzee 6-6; RCS 5-4; Grenswachters 6-4; Hon- tenisse 4-3; ODIO 6-1; Zeeland Sport 5-0. In de 4e klas G leverden de twee wedstrijden die er werden gespeeld allebei een verrassing op. Dat Clu- zona het bij Kaaise Boys niet ge makkelijk zou krijgen was van te voren wel te voorzien maar dat het met 8-2 de meerdere in de thuis club zou moeten erkennen was ge heel buiten de verwachting. Hal steren kreeg in de uitwedstrijd te gen hekkesluiter Rimboe zijn eer ste verliespuntje te noteren (3-3). De stand is hier: Halsteren 6-11; Cluzona 6-9; Kaaise Boys 6-8; NSV 5-6; Yerseke 5-5; Renesse 6-5; Nw. Borgvliet 6-4; De Schutters 5-3; Noordhoek 5-3; Rimboe 6-2. 25 en richtte zich tot Yvonne. „Kunt u mij misschien mijn kamers wij zen?" Nu kwam Yvonne aan het slot van het door haar opgezette schouwspel. „Er zijn geen andei-e kamers voor het gebruik gereed dan die in een der bijgebouwen". Lydia begreep de opzet onmid dellijk, en nam het Lydia niet eens kwalijk. „Dat geeft niet, als ik mij maar van dit alles kan afzonderen". Haar toon gaf grote minachting te kennen. Sternhout's ogen vonkten. Woe dend wendde hij zich tot Yvonne. „Vervloekte feeks", siste hij, „mor gen rekenen we wel af". „Morgen, ja zeker morgen", zei Yvonne met zo'n bevrijdend lach je, dat hij er van schrok. Hij vrees de nog meer moeilijkheden. Die avond werden de wijnflessen het meest door Sternhout ter hand genomen. HOOFDSTUK XI. Sternhout ontmoet Mia. Frank voelde zich op zijn bedrijf al weer helemaal thuis. Leen, de knecht, had in zoverre dit moge lijk was de zaak aardig op gang gehouden. Frank kon zich onmid dellijk volledig aan zijn uitbrei dingsplannen wijden. Sinds zijn thuiskomst was er dan ook geen minuut verloren gegaan. Het wer ken was gewoon een hartstocht voor hem geworden. Zelfs tijdens de maaltijden werden er al weer berekeningen gemaakt om het Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Dubbeldam (2e pred.pl.): J. Ewoldt, Kampen; voor Rijssen: J. C. Schuurman, Bles- kensgraaf. Ger. Kerken Aangenomen naar Dalfsen: kand. A. van der Deijl, Overveen, die be dankte voor Bergen (N.H.), Maar tensdijk en voor Reitsum. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Aarlanderveen- Nieuwkoop: M. Vlietstra, Eemdijk. Bedankt voor Eiburg-Doornspijk: B. Bijleveld, Noordeloos. Ger. Gemeenten Tweetal te Nunspeet: M. Blok, Rijssen en C. Hegeman, Geneniui- den, van wie laatstgenoemde is be roepen. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. In de 2e klas B schoot de voorhoede van MEVO in de wed strijd tegen Wissenkerke negen maal raak terwijl de verdediging, die nog steeds het zwakste deel van de ploeg blijkt te zijn, viermaal ge passeerd werd. Wolf aartsdijk kreeg in de belangrijke wedstrijd tegen Kloetinge zijn eerste verliespunt te boeken (1-1). Wel tekende Wolf- aartsdijk na afloop protest aan, maar naar wij vernamen heeft dit weinig kans van slagen, 's Heer- Hendrikskinderen liet bij Kats ver stek gaan, wat hen op twee ver- liespunten zal komen te staan. De stand is: Wolfaartsdijk 8-15; MEVO 9-14; Kloetinge 9-11; SVD 7-9; Kats 8-9; Zaamslag 7-8; Goes V 6-5; 's H. H.kinderen 7-3; Driewe gen 8-3Wissenkerke 9-1. In de 2e klas C eindigde de strijd om de tweede plaats op de rang lijst tussen Burgh III en Bruse Boys in het voordeel van de club uit de Westhoek zij het dan niet op overtuigende wijze (1-0). Alle overige wedstrijden in deze zowel als in de 3e klas C werden afge last. De stand in de 2e klas C is nu: Duiveland 8-14; Burgh III 8-11; Bruse Boys 8-9; SINOTO 7-7; ME VO II 6-3; Br. haven III 7-0. JUNIORENCOMPETITIE. Drei- schor B I zorgde in groep B VIII voor een daverende verrassing door Zierikzee B I met 3-1 te kloppen. In groep IX kon Zonnemaire B I zoals werd verwacht tegen Renesse B I niet bolwerken (2-4). werk zo efficiënt mogelijk te laten verlopen. Zo ook nu, Frank haastig kau wend, zijn eten verorberend, onder wij] met iets afwezigs in z'n blik naar zijn vriend kijkend. Zijn blik ken dwaalden vervolgens alweer uit het raam, naar zijn keurig on derhouden tuin. Frank dacht aan de vooruitgang sinds de eerste morgen toen hij achtereenvolgens Sternhout en Joke ontmoette. „Allemensen", had Paul hem bij zijn terugkomst begroet, „ik dacht minstens dat de branding je ver zwolgen had. Heb je geen ogenblik aan mijn gezondheid gedacht, en dat een ongerust hart daarvoor heel slecht is?" Frank had gelachen. „Hoe meer je je mond open doet, hoe meer gezondheid je hapt". „Jawel", had Paul gemopperd, „maar intussen voel ik me als Amundsen op zijn onderzoekings tochten. Waar kan ik me wassen? Of gaat dat vanzelf?" Frank had met een trots gebaar naar de pomp gewezen, maar Paul ging verder: „dan nog wat mijn heertje, je deed je voor als een ge- sjochte jongen, maar je personeel i is al aan de slag". „Zo, is Leen gekomen?" Het was Frank echt warm om het hart ge worden. „Zie je, Paul, dat is een van de prettigste dingen van ons dorp, dat de mensen niet zo gauw hun werk neergooien. Al zou men het niet doen uit genegenheid voor de baas, dan gaat het de mensen aan het hart, omdat al wat groeit leeft, en verzorging vraagt". „Doe niet al te poëtisch", had Paul droog geantwoord, „er is ook een dagvaarding of iets dergelijks gebracht door een deurwaarder, daal dus van je hoge voetstuk af en vertel je streng toeziende vriend van je uitspattingen van deze mor gen". (Wordt vervolgd). Schouwen-Duivelandse Sportspiegel i: Door veel terreinafkeuringen kwam van inhaalprogramma in 3e en 4e klasse maar weinig terecht. Verrassingen in de 4e klasse G. MEVO-voorhoede schoot tegen Wissenkerke X negenmaal raak. Dreischor B I zorgde in juniorencompetitic 't* voor daverende verrassing

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5