Tienduizenden begaven zich vanmorgen naar basiliek van St.-Pieter Veertien sprekers feliciteerden jubilerende NVV-bestuurdersbond „Schou wen-Dui veland" STAD EN PROVINCIE De Pauskroning LAATSTE NIEUWS Stemmingsvolle receptie in Craanbears Burgemeester mr. Dijckmeester: „geboren uit harde noodzaak" Na een uitvoerige herdenkings toespraak door de heer L. Broe- kema op de zaterdagmiddag ge houden, zo bijzonder sfeervol ver lopen, receptie van de Jubilerende N. V. V.-bestuurdersbond „Schou- wen-Duiveland" in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau", waar- va^ wij gisteren reeds uitgebreid melding maakten, voerden veer tien sprekers het woord om het re cepterende bestuur geluk te wen sen. De eerste die dit deed was het hoofdbestuurslid de heer J. Lage- veen uit Amsterdam. Deze hoofd bestuurder wees er op, dat zonder het werk van de pioniers de so cial e positie en culturele ontwikke lingsmogelijkheden van de arbei ders niet zouden zijn als thans het geval is. Spreker bracht daarom hulde aan de mede-oprichters van de bestuurdersbond, de heren T. C. Schipper, C. Schults en wijlen M. M. Bilius. Namens het hoofdbe stuur overhandigde de heer Lage- veen de voorzitter een geschenk onder couvert. De heer Th. de Geus te Rotter dam, districtsbestuurder van de Metaalbedrijfsbond, zei te hopen op betere mogelijkheden voor Schou- wen-Duiveland en onderstreepte de door de voorzitter kenbaar ge maakte wens, het eiland te doen aanmerken als noodgebied. De heer De Geus was van mening, dat er voor de jubilerende bestuurders- bond de grote taak is weggelegd nauwlettend aandacht te schenken aan de zich wijzigende omstandig heden op het eiland. Voorts merkte spreker in zijn rede op, dat 1958 het jaar is waarin werktijdverkor ting een rol gaat spelen. Nu wil men komen tot een 5-daagse werk week, terwijl in 1918 de eerste ge sprekken over arbeidstijdverkor ting slechts moeizaam op gang kwamen. Initiatiefrijke instelling Burgemeester mr, F. Th. Dijck meester bood hierna namens het gemeentebestuur zijn hartelijke gelukwensen aan, hierbij opmer kend dat het N.V.V. geboren werd uit harde noodzaak, omdat het ging om het naakte bestaan en - voor zeer velen - om een plaatsje onder de zon. Voor deze plaats onder de zon is met moed en opoffering ge vochten, aldus burgemeester Dijck meester, er op wijzend dat het er nu om gaat het leven fraaier rijker te maken en meer inhoud te geven. Mr. Dijckmeestér gaf uiting aan zijn vreugde over het nauwe contact dat in de bestuurdersbond bestaat met betrekking tot zeer vele aspecten die voor Schouwen- Duiveland van groot belang zijn, als recreatie, afsluiting zeegaten, werkgelegenheid, samenvoeging ge meenten en bestuursaangelegenhe den. Spreker zei voorts dat het ge meentebestuur verheugd is over de belangrijke plaats die de bestuur dersbond in de eilandgemeenschap inneemt en hoopte dat de vakbe weging op vruchtbare wijze werk zaam zal mogen zijn op de ver schillende, reeds aangehaalde, ge bieden. Tenslotte zei mr. Dijckmeester zich te verheugen over het feit, dat de bestuurdersbond een Wende gemeenschap is en een initiatief rijke instelling. C. Hoek: „Geen spijt" Districtsbestuurder en oud voor zitter van de B.B., de heer C. Hoek, zei hierna, nooit spijt gehad te heb ben van zijn aandeel ln de opbouw van het N.V.V. op Schouwen-Dul- veland en memoreerde het belang rijke werk dat door de vakbewe ging is verzet in de rampdagen. De heer Hoek sprak de hoop uit dat de bestuurdersbond er in zal slagen een Arbelderskunstkring op Sch.- Duiveland tot stand te brengen. Bij de woorden: „het N.V.V. krijgt geen gunsten meer maar is gegroeid in de totaliteit van de maatschappij", bracht de heer Hoek zijn dank over voor de harde strijd die werd ge voerd door de mede-oprichters van de B.B. Andere sprekers Namens de Zeeuwse bestuurders bonden bood hierna de heer J. Bliek te Vlissingen zijn gelukwen sen aan, onder aanbieding van een geschenk onder couvert. De heer Zorge van de ANAB te Ouwer- kerk declameerde enige toepasse lijke, zelf geschreven, dichtwerken, waarna de heer J. Lock namens de vakorganisaties uit Bruinisse spe ciaal dank overbracht voor de me dewerking altijd van de B.B. on dervonden. Ook feliciteerde de oud bestuurder T. C. Schipper, waarbij deze dank zei voor de van allen ondervonden vriendschap. De heer M. Matthijssen sprak namens de ANAB en Bouwbedrijfs- bond te Brouwershaven, onder aan bieding van een geschenk onder couvert, waarna de heer Mar. Ge luk namens de federatie van be stuurdersbonden een voorzitters hamer toezegde. De heer Z. Roose boom te Renesse voerde het woord namens de ABVA afdeling Zierik- zee terwijl de heer C. J. Manni, onder aanbieding van een specifiek BURGH Burgerlijke stand en loop der bevolking over oktober 1958. Overleden: 29. Johanna Groen- leer, 83 j., weduwe van M. Slaager. Ingekomen: 13. Marie de Bas van Baarn. Vertrokken: 1. Cornelia van Don gen naar Amsterdam; 3. Jhr. Al- bert van Citters naar Frankrijk; 6. Pieter de Ruijter naar Utrecht: 18. Marinus Schoonaard naar Zie- rikzee. BROUWERSHAVEN Kind brak pols Tijdens het spelen op de zolder viel het dochtertje van de fam. L. te Brouwershaven van de trap, waarbij het zo ongelukkig terecht kwam dat zij een pols brak. NOORDGOUWE Bus contra vrachtwagen Maandagmorgen botste de lijn bus van de R.T.M., die In de rich ting Noordgouwe reed, ter hoogte van de Haneweg tegen een vracht auto van de heer V. te Zierikzee. De vrachtauto, rijdend in de rich ting Zierikzee, wilde met een be hoorlijke vaart enige fietsende scholieren passeren en moest daar door nogal uithalen. De buschauf feur, de heer Q., was genoodzaakt de langs de weg staande beplanting te beschadigen, waardoor hij ge lukkig erger wist te voorkómen. Niettegenstaande dit kon de bus chauffeur niet voorkomen, dat de bus nog juist met de vrachtauto in aanraking kwam. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Aan beide voertuigen ontstond echter enige materiële schade. De politic heeft proces-verbaal opgemaakt. grafisch cadeau, feliciteerde na mens de Grafische Bond Zierikzee. Tenslotte voerden het woord de heren W. Kloet (geschenk: drie nieuwe leden) namens de Bouwbe- drijfsbond Burgh-Haamstede en de heer A. J. Verboom als voorzitter van de ANAB Renesse. De heer Broekema zei hierna overrompeld te zijn door de be langstelling zowel van werkgevers als werknemerszijde en hoopte dat het met de steun van allen, die hiervoor in de gelegenheid zijn, zal mogen gelukken het beste te krij gen voor Schouwen-Duiveland. Feestelijk slot Na de serenade van „Kunst en Eer" werden 's avonds in de Graanbeurs de feestelijkheden voortgezet voor een overvolle zaal. Na het openingswoord door de voorzitter hield de Verbondsvoor zitter C. van Wingerden een korte rede waarbij hij stilstond bij dat gene wat in de afgelopen veertig jaar door het N.V.V. mede is tot stand gebracht. Spr. zei het van zeer groot belang te achten om de vakbewegingsstrijd op lange af stand te zien en om vast te stellen dat er iets is bereikt en dat men thans mede een stem in het kapit tel heeft. Hierna kwam een slot aan deze dag met een uitstekend geslaagd vrolijk programma, dat werd ge bracht door het cabaretgezelschap Benny Vreeden met medewerking van Ria Kuyken, Sylvia de Leur, Liesbeth Lunow, Fons Dankaart en Louis Dusee. Dit bij uitstek muzi kale programma viel bij de vele aanwezigen, gezien het klaterend applaus, de vele open doekjes en de bloemen die de artisten ten deel vielen, zeer in de smaak. Overleden: 3. Cornells M. Neder- hand, 52 jaar, echtg. van C. v. d Linde; 4. Jacobus Kik, 72 jaar, echtg. van L. Kik; 30. Jacoba Ju- melet, 68 jaar, wed. van J. A. van den Berge. Ingekomen: Leendert Becu en gezin uit Kortgene; Cornells J. Deurloo uit Zierikzee; Cornelia Stouten, wed. J. K Koster, uit Zie rikzee; Steven Bardarov en gezin uit Hasselt. Vertrokken: Hendrik Zwijnen- burg naar Numansdorp; Marinus van Strien naar Vriezenveen; Mar- celis van den Berge en gezin naar Heemstede. RENESSE - Loop der bevolking over ok tober 1958. Ingekomen: W. L. Priemis van Schagen; C. W. v. d. Schelde van Zierikzee; G. D. Verboom van Se- rooskerke (S.); W. Batenburg van Amsterdam. Vertrokken: G. Seffinga en gezin naar Ede. DREISCHOR Burgerlijke stand en loop der bevolking over oktober 1958. Geboren: 4. Leendert Pieter (te Zierikzee), z. van L. P. Kommer en P. D. Goudzwaard; 8. Adriana, d. van W, Bal en D. A. van Nieuwen- huijze; 11. Jan Hendrik (te Zierik zee), z. van W. Roskam en L. J. van Putte. Vertrokken: 1. Johannes Doele- man naar Haamstede; 7. Leendert Dooge naar Rotterdam; 25. Willem P. Roggeband en echtg naar Amei- de; 27, Marinus Straaijer en gezin naar Noordgouwe. NJEUWERKERK Schoorsteenbrand Gisterenavond werd de brand weer gealarmeerd voor een schoor steenbrand welke was ontstaan in de woning van de fam. J. M. T. aan de Kerkstraat. De brand liet zich aanvankelijk vrij ernstig aanzien, doch door snel en accuraat optre den van de brandweer kon erger worden voorkomen. Er ontstond waterschade in de woning. BRUINISSE Woningbouw vordert tuingrond Achter het bouwen van de tien vorige week aanbestede woning wetwoningen wordt de nodige spoed gezet. Vandaag begon men met h'et uitzetten van de woningen. Dit gaat zoals overal eiders, ten koste van tuingrond. De nog aan wezige groenten, voor zover deze niet meer kunnen worden geoogst, worden vergoed. Voor de pachters van een tuin, die reeds eerder el ders hun tuingrond moesten prijs geven in verband met wederop bouw of herverkaveling betekent een en ander natuurlijk een teleur stelling. Gevallen van myxamathose De gevreesde konijnenziekte die bekend staat onder de naam myxa mathose, en die ook elders op ons eiland woedt, maakt ook op Brui nisse weer verschillende slachtof fers onder deze knaagdieren. Voor de konijnenhouders, die een geheel jaar met voer hebben gesjouwd, een grote schadepost. Oudste inwoonster 95 jaar De oudste vrouwelijke inwoner van Bruinisse, mevr. wed. M. van Gilst-Wesdorp, vierde vorige week haar 95e verjaardag. Zij is nog hel der van geest en geniet een goede gezondheid. BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over oktober 1958. Geboren: 6. Adriaan, z. van J. yan den Berge en A. M. van den Berg; 8. Engel Jan, z. van C. Roth en J. C. van Popering; 10. Jan Adriaan, z. v. J. L. van den Berge en N. de Jonge; 11. Pieternella, d. van H J. Muller en J. Okkerse; 19. Gerrit, z. van A. Maaskant en A. M. van der Weele; 19. Teunis, z. van J. J. de Waal en P. Okkerse; 30. Bartelina, d. van W. van den Berg en M. Bouwens. PREDIKBEURTEN Woensdag 5 november (Dankdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 7.30 uur ds. Bezemer. Haamstede: 10 uur ds. Boer. Dreischor: 7.30 uur ds. Duy- vendak (nj.m.v. het kerkkoor). Oos- terland: 10 uur ds. Rijks, 6.30 uur ds. v. d. Brink. Sirjansland: don derdag 6 nov.: 7 uur ds. H. Goed hart uit Rotterdam. Bruinisse: 10 u. d. Brink, 5 uur ds. Rijks. Geref. Kerk Zierikzee: 8.30 uur ds. Meijer, 7 uur ds. Tiemersma (in de Chr. Geref. kerk). Haamstede: 10 uur ds. Kam per, 7.30 uur ds. Meijer. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. R. A. Flinterman te 's-Gravenhage. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Tiemers ma, 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. J. Vrolijk te Rotterdam. Bruinisse: 10 uur dr. Becker, 5 uur ds. Wielemaker. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.15 en 3.30 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 3.30 uur ds. P. de Smit van Soestdijk. Haam stede: 10 uur ds. Meijering, 7.30 u. ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: zie diensten van Zierikzee. Geref. Gemeenten Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. H. Rijksen te Vlaardingen. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur ds. Heerschap te Borssele. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. H. Ligtenberg te Rotterdam. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Gercf. Kerken Oosteiland: 10 en 6 uur ds. M. A. Mieras te Krimpen a/d IJssel, 2 u. de heer Kamp te Utrecht. Brui nisse: 10 en 6 uur de heer Kamp te Utrecht, 2 uur ds. M. A. Mieras uit Krimpen a/d IJssel (H.D.). onderwerp van de prediking luidde „Kerk of Bijbel?" Het verschil tus sen Rooms katholieken en Protes tanten ligt in deze drie woorden. Buigen voor de bijbel alleen, of is de Kerk allesbepalend? De protes tanten willen alleen de bijbel ge hoorzamen, terwijl de Rooms- katholieken de Kerk als allesbe- slissende instantie zien. Na de ver schillen Rooms-katholiek-Protes- tant te hebben aangewezen ging ds. Melse dieper in op de protestantse gehoorzaamheid aan de bijbel. Hij verwees telkens naar Jes. 55 10 en 11. Er is in dit Schriftgedeelte sprake van Gods Woord dat niet ledig tot God weerkeert. Het is er mee als met de regen, die van de hemel neervalt. Ze doorvochtlgt de aarde zodat deze vruchtbaar wordt en gewassen voortbrengt. En dan keert het water als waterdamp te rug naar de wolken aan de hemel. Zo Is het ook met de werking van Gods Woord. Dat maakt op zijn weg de harten van de mens zacht en week en pas dan keert het naar God terug. De predikant riep de toehoorders op zich voor de wer king van Gods Woord open te stel len. De scheiding tussen Hervorm den en Gereformeerden zal weg vallen als de beide Kerken bulgen voor de hele bijbel. Het Franse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft melding ge maakt van een verhoogde activi teit van de Algerijnse verzetsor ganisaties in Frankrijk zelf, na een periode van rust die circa twee maanden heeft geduurd. In de af gelopen week zijn 138 leden van Algerijnse verzetsorganisaties ge arresteerd en bijna 8400 mensen ondervraagd. De werkdag in de Russische ma chine-bouw-, olie- en gasindustrie zal eind dit jaar op zeven uur per dag worden gesteld, zo heeft Tass maandag gemeld in een aanhaling van een besluit, uitgaande van het centrale comité der Sowjet-com- munistische partij, de ministerraad en het Sow jet centrale vakverbond. Mr KERKNIEUWS Oecumenische kerkdienst te Zonnemalre Voor de tweede maal hebben de Hervormde Gemeente en de Gere formeerde Kerk van Zonnemaire gezamenlijk de hervormingsdag ge. vierd. Op vrijdagavond 31 oktober was, evenals vorig jaar door beide kerkeraden een gemeenschappelij ke kerkdienst belegd in de Herv. kerk, waarin de Ger. predikant ds. P. Meise en de Herv. predikant ds. W. S. Duvekot voorgingen. Het eerste deel van de kerkdienst stond onder leiding van ds Duvekot. Na dat ds. Duvekot votum, groet en aanvangstekst had uitgesproken, werd Psalm 46 vers 1 en 4 gezon gen Dat is de psalm waardoor Lu ther is geïnspireerd voor zijn lied: Een vaste burchtDe liturgie werd vervolgd met gebed en lezing van de 12 artikelen, waarna de ge meente Psalm 77 7 en 8 zong. De Schriftlezing was uit Jesaja 55 13 (Het Woord Gods dat niet ledig tot God wederkeert) en uit Galaten 1 6-9 (Er is maar één Evangelie, waarvan in de prediking niet mag worden afgeweken). Onder 't zingen van Gezang 173 vs. 1 (Ger. bundel Gez. 25) wissel den de predikanten van plaats en Regen daalde neer over de „Eeuwige Stad" ROME, 4-11. Tienduizenden men sen hebben zich in een stromende regen, die dinsdagochtend over de „Eeuwige stad" neerdaalde, naar de basiliek van St. Pieter begeven om getuige te zijn van de kroning van Paus Johannes de drie-en-twlntlg- ste. Reeds kort na het dag worden waren de grote deuren van de met rood en gouden damast versierde eeuwenoude basiliek geopend om de dertigduizend mensen, voor wie er plaats was, in te laten. Op dat ogenblik maakten in het pauselijk paleis zich vijftig kardi nalen en een 2.500 kerkelijke hoog waardigheidsbekleders, hovelingen en Zwitsers gereed om de nieuwe Paus in een prachtige, kleurrijke stoet naar de kroningsplechtigheid te begeleiden. Aan de voet van de trap nam de Paus plaats op de sedia gestatoria, die door twaalf sediarl, ln rode Jas, broek en kousen, op de schouders werd genomen. Acht prelaten hiel den boven hem een witzijden bal dakijn op. Achter hem droegen twee geheim-kamerheren in met goud bestikte rode tuniek de twee grote struisveerwaaiers. Officieren van de edelgarde, in rode tuniek, witte broek, zwarte schoenen, met zilveren helm met paardestaart en blanke degen, omgaven de sedia. Kleurrijke processie De standaarddrager van de hei lige Roomse Kerk, in blauwe tu niek met gekruiste zwarte riemen, witte broek en zwarte laarzen en met gepluimde curassiershelm op, liep links van de draagtroon. De apostolische subdiaken droeg het pauskrui8, geflankeèrd door zeven andere prelaten mét kaarsen en geëscorteerd door talrijke functio narissen, zoals bewakors van het pauskruls, twaalf stafdragers on de penitenciers van de Sint Pieter met hun versierde boetestokken. Langzaam begaf de kleurrijke processie zich naar het voorportaal van de Sint Pieter. waar de afge vaardigden van de vertegenwoor digende staatshoofden hun plaats hadden op een rood gedrapeerde tribune. De dames waren in het zwart met zwarte sluier en hand schoenen. Op een rood en gouden troon ge zeten in het voorportaal ontving de paus de hulde van de geestelijk heid van de basiliek, de vijfentwin tig kanunniken en de anderen, die voor hem neerknielden om voet en handkus te geven. De paus boog zich echter voorover om de prelaten, van wie velen zich door hoge ouderdom moeilijk konden bewegen, ervan te weerhouden de voetkus te geven. De stoet was on derwijl het middenschip van de basiliek ingegaan. Aan de voet van het hoogaltaar, boven het graf van Petrus, reci teerde de paus de openingegebeden van de mis en het confiteor. Kardi naal Canali deed de paus een wit te band om de schouders als sym bool van de volheid der bisschop pelijke macht. Verstekelingen naar Nieuw-Guinea 's-GRAVENHAGE, 4-11. Mr. G. Scholten, de advocaat die voor de staat der Nederlanden optreedt in het kort geding van de 37 verste kelingen, heeft vanmorgen aan de president van de rechtbank van 's-Gravenhage, Jhr. Mr. G. Witsen Elias, medegedeeld dat de rege ring bereid is de schikking te aan vaarden, namelijk dat de 37 uit gewezen Indonesiërs als vrije bur gers naar Nederlands Nieuw-Gui nea mogen gaan. Ingezonden mededeling MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 3-11. K1 e i aard appelen, 35 mm opw.: Eigenhei mers f 11,00-12,00, Bintje f 14,00- 15,00, Koopmans Blauwe f 11,50- 12,00, Bevelanders f 11,00-11,50, Meerlanders f 10,50-11,50; 40 mm opw., gewassen, van de kleigrond: Eigenheimers f 14,00; Bintje van de kleigrond, in twee maten gesor teerd voor de export, 35 mm opw. f 16,00, 45 mm opw. f 16,50. Z a n d aardappelen, 35 mm opw.: IJsselster f 7,50-8,00, Libertas f 8,00-9,00. V o e r aardappelen f 2,50-3,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handeisvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 3-11. Binnenland se granen, ochtendbeurs (officieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam). Tarwe: rode op vochtconditie, naar kwaliteit, van f 29,50-30,10, voor de vlakmolenaars soms f 30,20 de prima witte tot f 30,55. Voedergranen: zomergerst nau welijks prijshoudend, naar kwali teit van f 25,50 tot f 26,25, ge schoonde tot f 26,75; haver: vast, van f 23,75 tot f 25,75, extra blanke f 26,75; rogge: 17/18 °/o vocht circa f 21,50, bakrogge circa f 22,00. Peulvruchten: groene erwten met weinig handel, van f 32,00-52,00, schokkers van f 50,00-77,50, bruine bonen van f 50,00-81,00, prima ge- schoonde tot f 88,00. CoÖp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 3 november Andijvie f 7-8, prei f 21, witlof II f 58, aardappelen f 9-13, per 100 kg. Alicante f 100-106, Alfeston f 6, zoete Campagne f 11-22, Goudrei- netten f 11-18, Gron. Kroon f 6, Jonathan f 10, Glorie van Holland f 6-10, Cox Orange f 10, Wealthy f 18-26, valappelen f 6, Pondsperen f 12, Gieser Wildeman f 21-23, Le- gipont f 15; per 10Ö kg. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND -vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 SPORT DUIVENSPORT Jaarvergadering P.V. „De Bruse Trekker" De duivensportvereniging „De Bruse Trekker" te Bruinisse hield haar jaarvergadering in „Het Cen trum" onder leiding van de oud voorzitter de heer C. J. Maas, die zich er over .verheugde, dat in het afgelopen vluchtseizoen goede re sultaten waren bereikt. De prijzen over 1958 werden uit gereikt, waarbij een beker werd ge wonnen door de heer H. C. Noord- hoek uit Sirjansland die generaal kampioen werd. De heer Ph. Steke- tee, die het 2e en 3e kampioen schap Fond behaalde, won daarmee een zilveren trophee. De heer J. L. Nieuwersteeg kreeg diploma als Fond kampioen-hok en -duif, de heer J. van Dijke te Oosterland ging met een beker naar huis als 2e prijs voor een kampioenschap met zijn dieren en ook de heer J. Folmer te Nieuwerkerk kreeg twee medailles als 2e prijzen voor de prestaties van zijn vluchtmateriaal. Volgend jaar zal hoofdzakelijk van Duitsland uit gevlogen worden. Uitvoerig werd daarna gesproken over de op 12 en 13 december aan staande te organiseren duiventen- toonstelling in „Het Centrum". Er zullen dan ook verschillende prij zen beschikbaar worden gesteld, terwijl om de kosten te dekken en het bezoek attractief te maken een verloting zal worden georganiseerd, waarbij twee biggen kunnen wor den gewonnen en verder fruitman den, taarten enz. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslagen kampioenschappen 1958 Vitesse hok: 1. J. Verwest 1196 p.; 2. W. Dalebout 1025 p.; 3. J. Wil- tenburg 1015 p. Vitesse duif: 1. J. A. ten Haaf 408 p.; 2. C. Seijbel 404 p.; 3. W. Dalebout 383 p. Midfond hok: 1. C. Krijger 1339 p.; 2. C. Seijbel 1303 p.; 3. W. Dale- boüt 1212 p. Midfond duif: 1. C. Seijbel 610 p.; 2. C Seijbel 548 p.; 3. J. Wilten- burg 454 p. Fond hok: 1. F. Maijs 931 p.; 2. J. Verwest 870 p.; 3. A. Bakker 533 p. Fond duif: 1. F. Maijs 451 p. Hokkampioen jonge duiven: 1. J. Verwest 1382 p.; 2. J. Wiltenburg 1283 p.; 3. C. Krijger 1203 p. Duif kampioen jonge duiven: 1. C. Seijbel 592 p.; 2. J. Wiltenburg 437 p.; 3. J. Verwest 385 p. Generaal kampioen: 1. J. Ver west 4473 p.; 2. C. Krijger 3821 p.; 3. J. Wiltenburg 3556 p. ADVERTENTIES Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader ELIZA DE MEIJ in de ouderdom van ruim 77 jaar Uit aller naam: Familie DE MEIJ Renesse, 3 november 1958 Hoge Zoom 62 De begrafenis zal plaats hebben donderdag a.s., des namiddags 3 uur te Haam stede. Vertrek sterfhuis te half 3. „ZE ZIJN ER"! Dc FYAMATJES voor uw kleuters van 1 tot 5 jaar TRAPPELZAKKEN en LOSSE JASJES PYAMA-FLANEL, leuk gebloemd, 1.80 per meter gekeperd Het Kleuterliiiis Zierikzee Lange Nobelstraat 10

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3