Gemeenteraad wil Zierikzee aangewezen als ontwikkelingskern in Zeeland Ver* v* Oud-Leerlingen organiseert 2-jarige tuinbouwcursus Geldschenking voor monumenten Commissie van voorbereiding zorgde voor vlot gevarieerd programma Voor het eerst na de ramp Mr. Dijckmeester„Belangrijk moment in opbloei van het eiland" ZIERIKZEE. 3-11. - „Het begin van deze cursus betekent een be langrijk moment in de opbloei van het eiland. Het is misschien niet zo spectakulalr, maar wel belang rijk". Met deze woorden heeft burge meester mr. F. Th. DUckmeestcr vanavond de tweejarige algemene tuinbouwcursus ingeleid, die voor het eerst na de ramp van 1953 weer wordt gehouden. De lessen worden gedoceerd in de lagere landbouwschool aan de Grachtweg en als leraren heeft de cursus ge kregen de heren F. Hack en A. J. van der Weel. De burgemeester wees er op, dat de vereniging al stamt uit de twin tiger jaren. Regelmatig werden door de vereniging cursussen ge organiseerd, maar in 1944 het jaar van de oorlogsinundatie - kwam daar uiteraard de klad in. Het was gedaan met de tuinbouw en de fruitteelt op het eiland. In 1950 konden in het voormalig inun- datiegebied weer enkele bedrijven worden ingeplant, maar alles werd weer ongedaan gemaakt door de ramp van 1953. Kort nadien was er uiteraard geen vraag en behoefte naar en aan tuinbouwpersoneel, maar de herverkaveling bracht een nieuwe indeling van het landbouw areaal en zonderde een deel af voor de tuinbouw en de fruitteelt. Zo ontstond de behoefte aan een cur sus. Verleden jaar had het al ge kund, aldus spr., maar toen ont braken de leraren. De cursus (18 leerlingen) duidt verder op de nieuwe perspectieven die het Deltaplan opent. Daardoor immers zal het eiland meer worden opengelegd. Vooral is dit belang rijk doordat het Westland - als tuinbouwgebied bij uitnemendheid - in verband met de overbevolking van het westen expansie zal gaan zoeken naar het zuiden. Een cursus als de onderhavige is ook belang rijk uit een oogpunt van de werk gelegenheid en niet ongaarne wordt gezien, dat zich hier bloeien de tuinbouw- en frultbedrijven ontwikkelen. Stoffelijk overschot P. M. Panny ter aarde besteld ZIERIKZEE, 3-11. Onder grote belangstelling werd hedenmiddag op de algemene begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de vorige week plotseling overleden heer P. M. Panny, in le ven gepensioneerd bouwmeester der stad Zierikzee. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer M. H. Constandse, te 's-Gravenhage, broer van de schoonzoon van de overledene. Spr. schetste de heer Panny als een edel mens, een goed rentmeester en een voorbeeld voor ons allen. Als huis vriend voerde het woord de heer J. de Visser-Smits te Hilversum, die woorden van troost uitte tot de familie, nu - zoals spr. het uit drukte de Opperbouwmeester van het heelal de heer Panny heeft op geroepen. De gevoelens van mede leven van 't gemeentebestuur wer den vertolkt door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, die de over ledene een typische vertegenwoor diger noemde van de generatie, die ten einde loopt. Spr. onderstreepte dat de heer Panny een zeer belangrijke rol in zijn leven heeft gespeeld en als persoon een vooraanstaande plaats in het openbare leven heeft inge nomen. Zo heeft de heer Panny dan ook recht op de grote erkente lijkheid en dank van de gemeente Zierikzee. Spr. uitte tot slot zijn deernis met de getroffen familie. De heer J. W. v. d. Doel vertolk te de gevoelens van directie en per soneel van de Scheldebank N.V. Spr. gewaagde van de grote ijver van de heer Panny, diens scherp inzicht en de goede leiding, die hij wist te geven. Een strijder verder voor eigen inzichten, die dikwijls de juiste bleken te zijn. Opvallend was ook de belangstelling, die de overledene aan de dag legde voor de persoonlijke noden en zorgen van de mensen, waarmede hij in aanra_ king kwam. Moge - zo besloot spr. - de goede herinnering aan hem de familie tot troost zijn. Namens de Raad van Commissa rissen der N.V. Scheldebank sprak de heer H. C. v. d. Zande, die her innerde aan de 41 jaar, dat de overledene zitting had als commis saris dezer bankinstelling. Hij te kende hem als een eerlijk mens en een zuinig commissaris in de goede zin des woords. Namens de Coöperatieve Boe renleenbank sprak de heer G. M. Bij de Vaate, die memoreerde dat de heer Panny sinds 1916 op on verbeterlijke wijze de leiding van de bank in handen heeft gehad. Hij was een typische man van de daad. De schoonzoon van de over ledene, de heer A. D. Constandse te Middelburg dankte alle sprekers cn voegde hier nog woorden van troost aan toe, voor allen, die door het overlijden in droefheid zijn. Tot slot bad ds. J. Franke, Ned. Hervormd predikant te Ouwerkerk het „Onze Vader". Onder de in druk verlieten allen hierna de do denakker. Enkelingen onder U, zitten hier als toehoorders. Dat is ook nuttig, want landbouwer zijnde zal men behoefte gevoelen zich t.a.v. de tuinbouw nader te oriënteren, het geen intensivering van de land bouw ten gevolge kan hebben", al dus de burgemeester, die tenslotte de vereniging feliciteerde met het genomen initiatief en de leerlingen succes toewenste. Bredere basis Hierna sprak de leraar de heer A. J. van der Weel een inleidend woord op de cursus, er op wijzend dat de tijd van „hij kan niet leren, hij moet maar boer of tuinder wor den", voorgoed voorbij is. Een teeltvergunning is thans nodig en die is gekoppeld aan een diploma van school of cursus. Bovendien wil men aan het tuinbouwonder- wijs een bredere basis geven, o.m. door uitbreiding van het aantal vakken. Dit kan zijn voordeel heb ben, als de cursist in de praktijk met de tuinbouw op bepaalde moei lijkheden zou stuiten, die hem no pen er mee te stoppen. Hij staat dan toch niet geheel ongevormd in de maatschappij. De „bredere ba sis" voor het tuinbouwonderwijs, wacht nog op een wettelijke rege ling. Eer deze in kannen en kruiken is, zijn we echter tien jaar verder aldus spr., die de Commissie van Toezicht, het bestuur der vereni ging en het hoofd der landbouw school de heer D. Eveleens dankte, voor de ondervonden medewerking. De eerste les-bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter de heer P van Beveren, die een welkomst woord sprak en vooral zich dank baar toonde, dat de beschikking kon worden verkregen over een les lokaal in de landbouwschool. Na dit officiële gedeelte kwamen spoe dig de boeken op tafel en werd met het werk gestart. Vermeldenswaard is, dat ook een vrouwelijke cursist deelneemt. Het is mevr. P. Kik-Vis te Noordgouwe, die haar krachten dus gaat meten met de mannen. Is haar succes evenredig met haar durf, dan haalt ze het zonder twij fel glansrijk! OOSTERLAND DE MALVERSATIES TEN GEMEENTEHUIZE Gemeente-ambtenaar B. over gebracht naar Huis van Bewaring Wat de malversaties ter gemeen tesecretarie In de gemeente aan gaat, kan worden meegedeeld, dat de verdachte gemeente-ambtenaar B. naar het Huis van Bewaring te Middelburg is overgebracht, waar hij voor de officier van Justitie is geleid. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen vergt het onder zoek naar de fraude veel tijd, om dat het een ingewikkelde materie betreft, en is nog steeds gaande. Naar schatting kan het verduister de bedrag rond f 10.000 bedragen, hoewel dit nog niet met zekerheid is te zeggen. De kwalificatie aan het adres van het gemeentebestuur als zou zij verdachte een veel te verantwoordelijke post hebben toe bedeeld, is volkomen ongegrond De gemeente Waddenoijen in Gel derland, waar verdachte ruim een jaar werkzaam was, gaf desge vraagd in 1953, toen hij naar hier kwam, aangaande B. een alleszins loffelijke getuigenis. Dit, en het feit, dat verdachte van 12 oktober 1953 tot 1 september 1955 hier werkzaam was als tijdelijke kracht, Ingezonden mededeling JSlUllKd. Babyderm-zeep Geen delegatie van bevoegdheden inzake geldleningen ZIERIKZEE, 3-11. Op de hedenavond gehouden vergadering van de gemeenteraad onder voorzitterschap van mr. F. Th. Dijckmeester, is medegedeeld aan de raad, dat het college van b. en w. een schreven hebben gericht aan de minister van Economische Zaken, met het ver zoek om Zierikzee aan te wijzen als ontwikkelingskern in het probleem gebied Zeeland. De heer D. Goudriaan haakte in op dit schrijven en wilde er nog wel een wijdere strekking aan gegeven zien, in dien zin dat er in groter verband iets aan deze materie wordt gedaan. Als analoog geval noemde spreker het eiland Tholen, waar de burgemeesters der gemeenten dit vraagstuk voor hun gebied hebben besproken. Er is daar een werk- commissie ingesteld, die over deze ontwikkelingsproblematiek zal rap porteren. In 1959 zal voor het researchwerk tien cent per inwoner wor den uitgetrokken. De heer Goudriaan meende, dat dit ook voor-Schou- wen-Duiveland nuttig zou kunnen zijn, hetgeen de voorzitter beaamde. B. en w. zullen verder aandacht aan deze zaak wijden. In verband met het bekende schrijven van b. en w. der ge meente Ouwerkerk, inzake een te zoeken bestemming (tehuis voor chronische bejaarden) voor het voormalige ziekenhuis te Noord- gouwe, persisteerde de raad bij het eerder uitgesproken standpunt, dat een voorlopige commissie de moge lijkheden dient te onderzoeken, ook nu twee-derde van de gemeenten op het eiland zich vóór liquidatie heeft uitgesproken. De heer Van Duin wees er nog op dat kwalita tief het gebouw sterk achteruitgaat hoe langer het leeg staat. Geldschenking In grote dankbaarheid aanvaardde de raad een schenking van de fam. De Jonge ad f 1125,ingezameld tijdens een reünie te Zierikzee. Het geld is bestemd voor de instand houding der monumenten te Zie rikzee. M.a.s. werd de gemeentebode de heer J. A. Bienefelt, met ingang van 1 oktober benoemd tot waag- meester. Enkele vergoedingen De vergoedingen voor lichame lijke oefening en nuttige handwer ken 1957 werden vastgesteld. Idem de vergoeding voor het bijzonder onderwijs over 1957 en van het be drag van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven. Enkele redaktionele aanvullingen inzake legesheffing voor de afgifte van zgn. toeristenkaarten als reis- dokument ter vervanging van de bewijzen van Nederlanderschap, ontmoetten geen bezwaar. De destructieverordening, aange past aan de gemeenschappelijke Vleeskeuringsdienst op Schouwen- Duiveland, werd vastgesteld. Na besluit tot herziening van een tweetal raadsbesluiten inzake sa larismaatregelen - zulks op aan dringen vervat in een K.B. - wer den de nieuwe salarismaatregelen met ingang van 1 april 1958 be sproken. Deze maatregelen voor zien in een verhoging van 3 voor het daarvoor in aanmerking ko- meende gemeentepersoneel (ge meentewerklieden), waarbij deze 3 °/o evenwel gekoppeld is aan een zgn. werkklassifikatie en prestatie beloning. Mr. Keuning zeide met de ver hoging te kunnen instemmen, maar t.a.v. de koppeling toch huiverig te zijn. De voorzitter merkte op, dat het nog onbekend is in welke rich ting zich dit zal ontwikkelen. Ook de heer Rameijs vond het spijtig, dat de verhoging aan beide fakto- ren is gekoppeld. De heer Simmers meende dat de koppeling zijn goede zijde wel hebben zal en dat het in de praktik moet blijken wat de gevolgen zijn. De ervaring moet het leren, aldus deze spreker. De heer v. Duin vond het -spijtig dat er dwang .achter zit, zoals hij het uit drukte. „Het is weer min of meer noodgedwongen" en spreker vond dit niet prettig. Het desbetreffende voorstel ondervond verder geen bezwaa.r Ekele achterstallige posten wer den oninvorderbaar verklaard. Geen delegatie van bevoegdheden Het sluiten van kasgeldleningen wilde het college van b. en w. ge delegeerd zien aan het college, zulks met het oog op de noodzaak snelle besluiten te nemen. In de praktijk - aldus de toelichting - komt het voor dat geldschieters op zeer korte termijn een beslissing vragen, ter zake van een aanbod van kasgeldleningen. B. en w. za gen er bezwaar in, dat in dergelij ke gevallen eerst het fiat van de raad moet worden verkregen, het geen uiteraard enige tijd vordert. Een verzoek tot delegatie van de bevoegdheid werd aan de raad voorgelegd. Mr. Keuning zeide niet overtuigd te zijn door de argumen ten van b. en w. Ook de raad kan op zeer korte termijn beslissingen nemen, hetgeen in het verleden wel bewezen is. De heren Simmers en Rameys waren dezelfde mening toegedaan. De voorzitter wees op de noodzaak dat de gemeente snel beslissingen kan nemen. Op verzoek van mr. Keuning noemde de voor zitter enkele voorbeelden, dat het nemen van onmiddellijke beslissin gen nodig is. Mr. Keuning voelde er niets voor de macht van de ge meenteraad verder te beknotten. De heer van Duin wees er op dat achter de besluiten toch altijd nog de macht van G.S. staat. Mr. Keu ning: „Op deze wijze doorredene rend kunnen we de raadszaal wel sluiten. Bijna kan de raad dan naar huls gaan". Mevr. v. d. Werve- Schouls wilde weten of de nood zaak van snelle beslissingen een verschijnsel van de laatste tijd is, hetgeen de voorzitter beaamde. Het voorstel van b. en w. tot delegatie werd hierna in stemming gebracht en verwor pen. Tegen waren de heren: mr. Keuning, Rameys, Cashoek, Doeleman, Simmers, van der Schee en mevr. v. d. Werve- Schouls. Een voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening ad f 350.000 te gen een rente van 3% pet. ging on der de hamer door. Idem een aan bod van de gemeente Duivendijke tot het. aangaan van een kasgeld lening ad f 50.000 op te nemen per 15 november tegen con rente van 3 pet. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Doeleman naar de bevoegdhe den van de gemeente t.a.v. even tuele wijzigingen bij de kruising aan de Valweg. De situatie is hier vooral 's avonds zeer onoverzich telijk. Veel automobilisten rijden zelfs verkeerd .terwijl de bocht ter plaatse slecht is aangegeven. De voorzitter beloofde de kwestie met Rijkswaterstaat te zullen opnemen. Er moet een betere bebording ko men en de bocht dient (met wit) gemarkeerd. Het wegstuk tot aan de Zuidhavenpoort zal t.z.t. door Rijkswaterstaat onderhanden wor den genomen Dit staat reeds zwart op wit. De heer Simmers vond het een ongewenste toestand dat auto mobilisten bij hoog water soms voor niets naar Katseveer rijden. Bij hoog water is het veer Katse- veer-Val gestremd en aankomende reizigers zouden hiervan tijdig op de hoogte dienen te worden gesteld hetgeen onnodig omrijden kan voorkomen. De voorzitter deelde mede, dat deze materie toevallig ook in de Vereniging van B en S. is besproken. In Steenbergen en Zierikzee zouden tijdige aankondi gingen moeten worden gedaan. De heer v. d. Schee informeerde naar een braakliggend stuk grond tussen Mulock- en Huybertstraat. De voorzitter antwoordde dat be doeld stuk in het uitbreidingsplan ligt en t.z.t. bestemd is voor wo ningbouw. Het heeft derhalve, geen zin het te bestemmen voor speel plaats voor kinderen. De jeugd komt er trouwens toch al op en dat behoeft niet speciaal te worden aangekondigd. De heer van Duin opperde het idee, in de hal van het stadhuis een en nimmer enige reden heeft gege ven tot klachten, werkte er toe mee dat het gemeentebestuur niet de minste reden vond om B. toen de gemeente-ontvanger door een on geval tijdelijk was uitgeschakeld, aan te stellen tot plaatsvervangend gemeente-ontvanger, hetgeen hij dan ook nadien is gebleven. D w.z. tot de fraude aan het licht kwam. Deze betrekking, gepaard aan zijn ambt van ambtenaar ter secretarie, schijnen hem in staat te hebben gesteld, om ondanks de driemaan delijkse controle door het verifica tiebureau, op geraffineerde wijze de controleurs een rad voor ogen te draalen. Zodoende heeft deze ambtenaar het vertrouwen, dat ve len in hem hadden, beschaamd. Overigens is het nog een gelukkige omstandigheid, dat de gemeente tegen fraude als dit verzekerd is, zodat men van het geval geen scha de behoeft te lijden. AANBESTEDINGEN Grondwerken in de polder „Zonnemaire" ZIERIKZEE, 3-11. Namens het Herverkavelingscommissie Zee land, Bureau van Uitvoering Schouwen-Duiveland heeft de Ne derlandse Heidemaatschappij he denmorgen (dinsdag) in hotel Con cordia te Zierikzee aanbesteed: het graven, verruimen en dempen van sloten, het in cultuur brengen van toegangswegen, het verlagen en ophogen van percelen (totale op pervlakte plm. 100 ha), een en an der met bijbehorende werken, in complex 3 b van de polder Zonne maire en complex 2 ged. van pol der Noordgouwe. Ingeschreven werd als volgt: M. de Oude en K. T. de Jonge, Zie rikzee f 234.000; Aannemingsbedr. „Zeeland" N.V., Vlissingen 218.900; Gebrs. van den Heuvel, Zierikzee f 212.000; G. van Oord, Werken dam f 202.000; G. van Oord Dord recht f 199.900; Fa. J. D. Janse, Middelburg f 197.000; E. Blok, Rotterdam f 196.890; H. de Jager en Co., Sliedrecht f 188.200; N.V. Maas-Jonker, Roosendaal f 181.000; C. J. Kuijper, Ouwerkerk f 176.887; Mar. Uijl, Middelburg f 174.000. De raming bedroeg f 208.925 Het oktoberweer op Schouwen-Duiveland De maand oktober was een natte maand, want op 19 dagen van deze maand viel er regen en slechts 12 dagen waren geheel droog. Maar toch bleef de hoeveelheid neerslag die in deze maand op het proefbe drijf „Scheldemonden" werd gere gistreerd beneden normaal, want er viel 61% mm. neerslag tegen 77 mm. normaal. Topdagen in de re genval waren 6 oktober 11 mm., 14 oktober 10,4 mm ,en 18 oktober 11 millimeter. ideeënbus te plaatsen. Op andere plaatsen "zijn daarmede verrassen de resultaten bereikt. De voorzit ter vond het idee origineel en het college zal het in overweging ne men. Enkele leden attendeerden ten slotte op piasvorming o.m. in Ven kel- en Molenstraat. De zaak werd in handen gesteld van de wethou der van P.W. Bij de aanvang der vergadering herdacht de voorzitter met enkele woorden de figuur van wijlen de heer P. M. Panny, die de gemeente in zijn leven met veel kennis van zaken heeft gediend. Voor zijn ver diensten ontving hij in zijn leven de onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau De voor zitter wees er op, dat met de heer Panny een zeer verdienstelijk bur ger der stad is heengegaan, wiens nagedachtenis altijd in ere zal blij ven voortleven. Verwachting tot woensdagavond: Plaatselijk mist Overwegend droog weer met plaat selijk mist; weinig wind en lagere temperaturen. 5 nov. Zon op 7.40, onder 17.06. Maan op onder 14.11. 6 nov. Zon op 7.42, onder 17.04. Maan op 1.11, onder 14.39. Laatste kwartier: 4 nov. te 15.19. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 nov. 8.24 v.m. 21.12 n.m. 6 nov. 9.38 v.m. 22.35 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 nov. 8.19 v.m. 6 nov. 9.36 v.m. 20.55 n.m. 22.19 n.m. Doodtij: 6 en 20 nov. Springtij: 13 en 28 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-11. Boven Duitsland bevonden zich vanmorgen de res tanten van een oude oceaandepres sie. Op de plaats waar gisteren het nog tamelijk diepe centrum van de ze storing lag, is nu een hogedruk- gebied aangekomen. Dit is van Groenland afkomstig en het breidt zich over Scandinavië uit. Een de pressie bij IJsland koerst in noord oostelijke richting Het er bij be horende frontensysteem zal ver traagd gaan lopen, doordat ook bo ven het continent van west-Euro pa de luchtdruk nog verder zal stij gen. Het zal ons land morgen dan ook niet kunnen bereiken. De ko mende 24 uur komen we in een. ge bied met weinig wind. In verband daarmee kan er vannacht op vele plaatsen mist ontstaan.- De tempe raturen komen op een wat lager niveau. Radio- en Televisie demonstratie Vorige week vond alhier een ge slaagde demonstratie plaats van produkten op het gebied van tele visie, radio en elektrische huis houdelijke apparaten, die werd verzorgd door de Zierikzeese firma Weltevreden. Voor de moderne produkten van vaderlandse bodem bestond een grote publieke be langstelling. Vissersvloot naar de Waddenzee Opnieuw vertrok bijna de gehele Zeeuwse vissersvloot naar de Wad den zee voor het vissen van mossel zaad, op 4 en 5 november. Men heeft nu het voordeel dat men niet lang naar mosselzaad c.q. halfwas mosselen zal moeten zoeken, om dat de banken nog van de vorige visserij (veertien dagen geleden) bekend zijn. Toen is de vangst uit eindelijk nog meegevallen, omdat uitgestrekte banken op het laatst van de visserijen werden gevonden. De mosselhandel floreert nog steeds uitstekend. Ook van de Zeeuwse stromen worden nog ge regeld mosselen aangevoerd. JUBILEUM CHR. U.L.O.-SCHOOL Schoolhoofd op hartelijke wijze gehuldigd Het woord en de daad waren - na het officiële gedeelte van de zil veren jubileumviering der christe lijke u.r.o.-school in het ned. herv. verenigingsgebouw - aan de jubi leumcommissie, die zich beijverd had om een geschikt programma voor te bereiden. Een pittige schoolrevue gaf en kele brokstukjes schoolleven weer in gesproken woord, door de heren A. Bin en H. Koevoets en enkele vlot gespeelde schetsjes, waarbij vooral de verschillende lerarenty- peringen bij het publiek (en vooral de oud-leerlingen) in de smaak vielen. Een muziekkwartet speelde en kele stijlvolle nummertjes, terwijl enkele voordrachten werden ge bracht door mevr. De Bruljne-de Vlieger en de heer S. de Vlieger. Een geestige noot vormde het vraag- en antwoordcnspel tussen de vroegere leraar de heer H. Krijt en een klas. Speels element hierbij was de leraar, die met een ver nuftig bedacht mechanisme omhoog en omlaag kan worden gebracht, uiteraard begeleidt van enthou siast applaus der vergadering. Huldiging J. C. Spaans Hoogtepunt van het programma was verder de huldiging van het schoolhoofd, de heer J. C Spaans, die 25 jaar verbonden is aan de chr. u.l o. en dus van de oprichting de belangen der school dient. De voortreffelijke wijze waarop hij zulks deed en doet werd naar vo ren gebracht door de heer Bin, die mededeelde dat een geldinzameling voor een jubileumgeschenk onder de oud-leerlingen bijzonder vlot is verlopen. Van het ingezamelde geld werd een gouden polshorloge met inscriptie gekocht,, dat spr. hierna aan het zeer getroffen schoolhoofd aanbood. Mevr. Spaans werd bedacht met een ruiker bloemen, terwill de heer J. W. v .d. Doel mevr. Gorter een bouquet aanbood. "Met enkele bewogen woorden dankte de heer Spaans voor de hul diging, die - een geestig begin vond - met het aanbieden van een groot formaat zak drop, hetgeen een ken nelijke toespeling was op do zoete consumptie, die de heer Spaans 2ich wel eens in school veroorlooft. Namens de firma P. Ochtman bood de heer A. Jonker hierna het schoolbestuur een fraaie brieven- weger aan. De slot- en feestrede De slot- en feestrede werd uitge sproken door ds. M. v. d. Klis, die op originele wijze verschillende historische elementen in zijn rede vervlocht, uitgaande van de ge schiedenis van het schoolgebouw, waarin thans de u.l o. is gevestigd. Het huis had in de loop der tijden heel wat bestemmingen, als bur gemeesterswoning, kleuterschool en ambachtsschool. De predikant vond een aanknopingspunt voor zijn be toog in de fraaie uit 1580 daterende beker, die in het museum wordt be waard, welk uitgangspunt een ste vig stukje propaganda betekende voor een bezoek aan het zo waar devolle gemeentemuseum. Spre kend over het onderwijs onderlijn de ds. v. d. Klis de noodzaak dat ook het voortgezet onderwijs is ge baseerd op de christelijke begin selen. Na een dankwoord van de voor zitter werd de avond - die tot in de kleine uurtjes duurde - beslo ten met het gezamenlijk zingen van het „Te Deum" cn dankgebed door ds. v. d. Klis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2