met het hoogste rendement STAD EN PROVINCIE Ds. M. G. Westerhof (25 jaar predikant) sprak herdenkingspredikatie uit Ingezonden mededeling voor oliehaarden €SS0) PETROLEUM OE HAARDOLIE zuinig geen roet meer warmte ZIERIKZEE Geslaagd buurtkinderfeest .,De Hoofdpoort" Ter vervanging van het traditio nele Sint Nicolaasfeest, dat uiter aard in een overdrukke tijd valt, organiseerde het bestuur van de buurtvereniging „De Hoofdpoort" zaterdagmiddag op het Bolwerk een zeer geslaagd kinderfeest. Het terrein had met vlaggen en andere attributen een vrolijk aanzien ge kregen, terwijl luidsprekermuziek ten gehore werd gebracht. De voorzitter, de heer C. Berre- voets, richtte enkele gevoelvolle woorden tot de rijkelijk verzamelde jeugd, terwijl de secretaris, de heer F. W. Verspeek, en de andere be stuursleden zich beijverden om de spelen een vlot verloop te doen hebben. Allerlei spelletjes werden gedaan, als zaklopen, buslopen, hindernisrijden voor fietsen, ei-op- lepel-lopen, koekhappen e.d. Tal rijke aardige prijsjes waren aange kocht, terwijl een deel der prijzen was geschonken door de N.V. Kon. Zeelandia. Het feest nam een groot deel van de middag in beslag en na afloop was de jeugd, maar waren ook de ouderen, er van overtuigd dat „De Hoofdpoort" dit feestelijke var kentje goed had gewassen. Vooral het zachte weer werkte mede om de spelen prettig te laten verlopen. Elk der kinderen kon rijkelijk wor den getracteerd. HAAMSTEDE/BURGH Reeds grote pensionvraag voor volgend jaar Nu reeds proberen veel personen en verenigingen, door andere en thousiaste bezoekers van onze Westhoek daar op attent gemaakt, onderdak te krijgen voor volgend jaZo arriveerde zondag een bus uit Duitsland met een aantal ver tegenwoordigers van de Deutsches Werkschafts Bund afkomstig uit Keulen, Düsseldorf, Koblenz en an dere steden, om te proberen hier volgend jaar een 90-tal meisjes en jongens een prettige vakantie te bezorgen. De D.W.B. is dezelfde or ganisatie als in Nederland het N. V.V. Het ligt in de bedoeling om hiervoor de Koebel af te huren. Ter oriëntering vertoonden de he ren v. d. Berge en Boot hun serie „Schouwen's Schoonheid". Deze po ging om met een dergelijk groot gezelschap te komen, geeft toch we] de indruk dat Schouwen de laatste jaren zeer in aanzien is opgeklom men, en dat de Westhoek spoedig in de knel komt te zitten met de accomodatie, want alleen de Koe bel kan een dergelijk groot aantal personen herbergen, op een enkele vakantieboerderij na. BÜRGH Lelijke val Toen de heer W. v. D. des avonds huiswaarts keerde, kwam het voor wiel van zijn fiets in aanraking met een voetbal van op de Weelde- weg voetballende jongens, v. D. ging over de kop, waardoor hij he vig bloedende verwondingen, aan het gelaat opliep. Na verbonden te zijn door dokter Stenger kon hij naar huis terugkeren. HAAMSTEDE Drie ongevallen Drie ongevallen van min of meer ernstige aard deden zich de laatste dagen in onze gemeente voor. Mevr. J. d. B.-T. had het onge luk, toen ze een glasplaat van de vliering wilde halen, halverwege het trapje te vallen, waardoor de glasplaat een diepe vleeswonde in haar linkerbeen veroorzaakte. Na dat eerste hulp was verleend door dokter Stenger. werd het slachtof fer naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis" te Zierikzee vervoerd. Ook werd naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd mevr. wed d. V.-d. B., die, toen ze zich naar de deur begaf, over een mat kwam te vallen, waardoor ze een been brak. Dokter Stenger verleen de eerste hulp. Eveneens werd in het zelfde zie kenhuis opgenomen mevr. wed. K.- A., die bij huishoudelijke bezighe den kwam te vallen, waardoor ze een van haar armen op twee plaat sen brak. Ook hier werd de eerste hulp verleend door dokter Stenger. Dr. F. C. Gerretsoii t UTRECHT. In de nacht van zon dag op maandag is in het stads- en academisch ziekenhuis'te Utrecht prof. dr. F. C. Gerretson overleden. Hij is 74 jaar geworden. BROUWERSHAVEN De kiriderpostzegelaktie De leerlingen van de hoogste klassen der openbare lagere school te Brouwershaven wisten voor een bedrag van f 271 aan postzegels en prentbriefkaarten t.b.v. de Kinder- zegelaktie aan de man te brengen. De aflevering van de mapjes zal omstreeks half november geschie den. De P.I.T.-collecte welke te Brouwershaven werd gehouden le verde f 56,27 op. NIEUWERKERK Lode van Gent sprak voor Cult. Vereniging De Culturele Vereniging alhier heeft haar winterseizoen geopend met een reisbeschrijving en een nieuwe kleurenfilm, getiteld: „In het hart van de wildernis". Deze film werd in de rimboe van midden Afrika opgenomen en werd toege licht door de heer Lode van Gent uit Utrecht, de bekende cineast en spreker. Een aandachtig publiek heeft genoten van de zeer mooie natuuropnamen en van de toelich ting die de heer van Gent daarbij gaf. De voorzitter, de heer J. J. van Dijk, welke de bijeenkomst met een welkomstwoord tot de spreker en de aanwezigen opende, twijfelde er niet aan of deze avond in de smaak van het publiek zou vallen. Daarin is hij dan ook niet teleurgesteld, want èn toelichting èn film waren af. Het was hem dan ook een ge noegen dit namens de aanwezigen na afloop de geachte spreker te verzekeren. In de namiddag heeft de heer van Gent dezelfde film vertoond voor de bejaarden, welke in groten getale waren opgekomen en even eens hebben genoten. De inleiding en' dankwoorden op deze middag werden gesproken door mevr. van Eeten-de Vries. OOSTERLAND Kleurenprojectie over Zweden voor bejaarden Vrijdag jl. vond de periodieke bijeenkomst plaats van de bejaar den in het verenigingsgebouw. De leiding was in handen van mevr. Stoutjesdijk-van 't Hoff. Als spre ker trad op de heer M. J. Bij de Vaate te Zierikzee, die niet zijn complete lezing over Zweden bracht, maar wel een serie kleu rendia's van dit land vertoonde met toelichting. De bejaarden werden meegenomen op reis naar Varm- land, het land van Selma Lagerlöf en naar de hoofdstad van Stock holm. De reis werd uitvoerig be sproken en inzonderheid werd stil gestaan bij het gebied van de Fry- kenmeren (Varmland), met de plaatsen Sunne en Rottneros, waar de meeste opnamen werden ge maakt. De ouden van dagen hebben bijzonder genoten van de fraaie landschapsbeelden en van de serie uit Stockholm, die bestond uit tal rijke stadsgezichten. En de prettige verteltrant van de heer Bij de Vaate èn de bijzonder mooie ver zameling dia's maakten dat het voor onze oudjes een onvergetelijke middag is geworden. Ds. Rijks was dan ook hun aller tolk, toen hij na afloop de spreker dankte voor het gebrachte. Aardappelcollecte voor „Kinderzorg" Telkenj are wordt er voor de be kende stichting „Kinderzorg" te Middelburg aan onze Hervormde landbouwers via het kerkelijk blad een oproep om deze tijd van het jaar gericht, wat aardappelen, uien en verder groenten te willen afstaan voor het grote gezin van „Kinderzorg". Deze zg. aardappel collecte wordt echter ook aan onze land- en tuinbouwers van andere gezindten aanbevolen. Er is zo veel nodig voor Kinderzorg. En als alle boeren nu een zakje van hun goede oogst af wilden staan, zou de in richting daar zeer mee gebaat zijn. De heer Matth. de Visser wil hen graag een zak geven, waar zij hun gaven in kunnen doen en zorgen dat het op de plaats van bestem ming komt. De aanrijding v.e. meisje Het bericht van vorige week in zake het ongeluk met het dochter tje van de fam. G. alhier, behoeft nog een nadere toelichting. Het on geluk gebeurde niet op de St. Joost- dijk - zoals gemeld - maar in de Noordstraat. Intussen is gebleken dat de wielrijdster, mej. Z., geen enkele schuld aan het ongeluk treft. Spelenderwijs kwamen enkele kin deren uit een gang gelopen, waar door een aanrijding met één van hen niet te vermijden was. BRUINISSE Zangavond Ned. Hervormd kerkkoor De zangavond door het Ned. Her vormd Kerkkoor, onder leiding van de heer J. van den Berge, zaterdag- 25 oktober jl. in de Ned. Herv. kerk gehouden, is een succes geworden. Het bezoek was zeer bevredigend, tal van zangliefhebbers, ook uit andere kerkformaties vormden een aandachtig gehoor. Het repertoire, dat bijna uitsluitend uit Psalmen en Gezangen bestond, werd goed ten gehore gebracht, de orgelsoli op het kerkorgel uitgevoerd door de dirigent, gaven aan deze avond een apart cachet, terwijl de samen zang zeer werd gewaardeerd. Dat het koor deze winter nog eens een dergelijke avond zal geven, is een wens die bij zeer velen leeft. KERKNIEUWS Bijzondere dienst te Nieuwerkerk Talrijke sprekers huldigden zilveren jubilaris (Van onze /edakteur) Bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum heeft ds. M. G. Wes terhof te Nieuwerkerk - predikant van de ned. hervormde gemeente in deze plaats - in de middagdienst van zondag 26 oktober een herden kingspredikatie gehouden en heb ben verschillende kerkelijke auto riteiten de jubilerende predikant hartelijk toegesproken. Bij deze bijzondere dienst gaven vrijwel alle hervormde colega's van ds.^ Westerhof op Schouwen-Dui- veland, persoonlijk blijk van hun belangstelling. Eerder in de week mocht de ju bilerende predikant van gemeente en kerkvoogdij reeds enkele fraaie geschenken in ontvangst nemen, w.o. een bandrecorder. Tot tekst van zijn predikatie koos ds. Westerhof Joh. 1 29: „Hij (Johannes de Doper) zag Jezus tot zich komen en zeide: Zie, het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt". Al is er dan een groot verschil in de persoon, de taak van Johannes de Doper en van elke pre dikant komt toch hierin overeen, dat zij Jezus te prediken hebben als het Lam Gods, aldus ds Westerhof. De jubilerende predikant noem de het wederzijds liefhebben van gemeente en predikant, het essenti ële in de wederzijdse verhouding. Hij stond stil bij het gezamenlijk gedragen leed tijdens oorlog en ramp en waarschuwde tegen het gevaar, dat ook op deze dag niet de mens, maar Jezus Christus in het middelpunt moet staan van de Woordbediening. Woorden van dank en waardering Namens de ker-keraad sprak de heer Jac. Boogert, die de dank baarheid van de gemeente tot uit drukking bracht voor het feit dat de predikant 25 jaar lang heeft mogen wijzen op de beloften Gods. Spr. schetste wat ds. Westerhof voor feitelijk de gehele gemeente van Nieuwerkerk in de ramptij d is geweest. Liefde en behulpzaamheid gingen toen van hem uit. Spreker dankte hem daarvoor en betrok in zijn dankwoord ook mevr. Wester hof, die zich op allerlei terreinen beweegt en inzonderheid veel voor de vrouwenvereniging heeft ge daan. Op verzoek van spr. zong de gemeente hierop de jubilerende predikant en diens gezin Gezang 261 5 toe. De heer S. A. Jumelet te Brui- nisse dankte ds. Westerhof voor Vergadering afd. Kon. Ned. Middenst bond In de te Bruinisse vorige week gehouden vergadering van de afd. Bruinisse van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, onder leiding van de heer A. de Koning, werd met enthousiasme besloten om ook dit jaar weer een winkelweek te orga niseren en wel van 1 tot en met 6 december. De commissies, die een en ander zullen voorbereiden, wer den benoemd. Een ander punt van de agenda dat zeker had meege werkt, om veel van de leden naar de vergadering te doen komen (er was een zeer redelijke opkomst), was zeker wel: „De toekomstige re creatiemogelijkheden van en voor Bruinisse en hoe deze te benutten". Uit de naar aanleiding van dit punt gevoerde discussie bleek dat ver schillende leden van de midden stand dilligent zijn ten opzichte van dit punt en dat de vordering van de Deltawerken met meer dan gewone spanning wordt gevolgd. hetgeen hij deed voor de classis en hoopte dat God hem verder zal ze genen, ook in het werk der meer dere vergaderingen. Ds. Duyven- dak te Dreischor vertolkte de ge voelens van de ringpredikanten op Schouwen-Duiveland en gaf uiting aan zijn dankbaarheid voor het feit dat de gemeente van Nieuwerkerk door ale stormen heen op peil is gebleven en zelfs iets is gegroeid. Spr. noemde de stem van ds. Wes terhof in de ring van grote be tekenis. Ds. v. d. Grift te Seroos- kerke - spreken namens het pre dikantenconvent - nam de gelijke nis van het zaad als uitgangspunt van zijn betoog en wees op de ernst van Gods Woord, gedurende een kwart eeuw gebracht door de ju bilerende predikant. Als vriend en „oud-buurman" sprak de vroegere predikant te Oosterland, ds. W. Radstake te Rotterdam. Het godsdienstonderwijs Het hoofd van de o.l.-school, de heer J. Buijsse, dankte ds. Wester hof voor de door hem aan het gods dienstonderwijs op school betoonde liefde. Hij stelde hem ten voor beeld aan andere predikanten. Met een gevoelvol dankwoord eindigde ds. Westerhof, die tot slot de gemeente Gez. 94 liet zingen. Een treffende dienst vond hierme de zijn einde. Onder de aanwezi gen waren o.m. de gereformeerde predikant te Nieuwerkerk dr. Bec ker en burgemeester A. A. van Eeten. Dr. Jan Schouten uit de politiek ARNHEM. 25-10. De voorzitter van de A.R. partij, dr. W. P. Berg huis, die het partijconvent in de Concertzaal van „Musis Sacrum" vanmorgen had geopend, gewaagde als eerste spreker bij dit afscheid van het respect, dat men voor de persoon en het werk van dr. Schou ten, voor zijn onkreukbaarheid en voor zijn harstocht voor de chris telijke zaak heeft. Bij al zijn vast houdendheid was dr. Schouten ech ter toch een man, die nooit zijn mening aan anderen opdrong, al dus spreker. Dr. Berghuis legde de nadruk op de eminente wijze waarop dr. Schouten de A.R. partij gediend heeft, hetgeen in de titel van de bundel opstellen „Bene Meritus", die spreker vervolgens aan dr. Schouten aanbood, tot uitdrukking is gebracht. Dertien schrijvers heb ben aan het samenstellen van de bundel hun medewerking verleend. Dr. Schouten ontving het eerste in luxe uitvoering vervaardigde exem plaar. Ook dr. Drees schetste in zijn toespraak de grote betekenis van dr. Schouten voor land en volk en deed dat namens de regering zo wel als persoonlijk. De minister president noemde dr. Schouten een man die zich een brede ontwikke ling heeft verworven, maar zich bovenal heeft laten leiden door dat wat hij in het licht van de Bijbel als in het belang van land en volk zag. ZIERIKZEE Metselaarsknecht maakt tuimel Bij het bestijgen van een ladder, geplaatst tegen een woning aan 't Vrije alhier, had de 17-jarige metselaarsknecht R. v. d. H. alhier het ongeluk uit te glijden, waar door hij een tuimel maakte van 4 a 5 meter. Hij wilde - terwijl hij stenen omhoog droeg - van de ladder overstappen op een in de dakgoot geplaatste ladder, maar deze manoeuvre mislukte, met bo vengenoemd gevolg, v. d. H. liep lichte kneuzingen op, o.m. aan de pols. Na medische behandeling kon hij zich huiswaarts begeven. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 27-10. Aanvoer 1691 stüks.'fVee, t.w. 1022 vette koeien en ossen en 669 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,95-3,25 f 2,70-2,90 f 2,50- 2,70; varkens (levend gew.) f 1,96- 1,94-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer even minder, handel kalm, prijzen ongewijzigd, prima's boven note ring. Varkens: aanvoer iet minder, handel rustig, prijzen vooral lager bij afloop. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 30 okt. om half 8: ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: J. C. Krajenbrink, vicaris te Nagele (N.O.P.). Beroepen te Sneek als pred. voor bijz. werkzaamheden (v. d. Vrijz. Hervormden): A. B. Bekius, Bergen (N.H); te Benschop: G. J. Jansen, Daarle; te Vorden: W. Bloemen- daal, Zevenhuizen (ZH.); te Amei- de en Tienhoven: D. van den Berg, Oud-Alblas; te Ophemert: J. D. Wuister, vicaris te Leiden; te Nieuwenhoorn: G. Oldeman, Am sterdam (Iaatstel. pred. te Beem- ster). Aangenomen naar Vlissingen (vac. B. F. C. Groot): A. Th. Röth- fusz, Renkum; naar Grjjpskerk (Gron.) (toez.): kand. J. D. Kila, Sliedrecht. die bedankte voor Hoge- beintum (toez.). Aangenomen het beroep van de Gen. Synode als pred. voor Emma- stad op Curagao: G. H. Schegget, Vreeland. Ger. Kerken Beroepbaar: C. H. van den Berg, kand. te Hilversum. Benoemd tot hulppred. te Duis- burg-Ruhrort (voor Keulen): kand. H. Kuiper, Arnhem. Kand. Kuiper heeft deze benoeming aangenomen. Tweetal te 's-Gravenhage-oost (vac. P. E. Hoekstra): K. A. Firet, Overschie en L. H. Kwast, Hooge- veen. Aangenomen naar Maassluis (vac. T. Spilker): C. Mak Az., Roden, die bedankte voor Bodegraven en voor Steenwijk. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Aarlanderveen-Nieuw_ koop: D. Slagboom, 's-Gravenzan- de en M. Vlietstra, Eemdijk. Beroepen te Leerdam: F. Bak ker, Huizen (N.H.). Ger. Gemeenten Twfeetal te Veen.(N.Br.): H. van Gilst, Dirksland en A. Verhagen, Gouda. Beroepen te Capelle a.d. IJssel: J. B. Bel, Kjiabbendijke; te Vee- nendaal: M. Heerschap, Borssele. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 15 okt.: Anna Adriana Paulina, d. van Samuël de Vlieger en Hendrika Maria van Huisstede; 16 okt.: Johan Gustaaf, z. van Cor nells Costerus en Geertje Margje Herpst, wonende te Eikerzee; 19 okt.: Jozina, d. van Mary Leendert de Vrieze en Leenderina Johanna van Dongen. Overleden. 20 okt.: Anthonie van der Cingel, 78 j., weduwnaar van Pieternella van den Berg, wo nende te Haamstede; 21 okt.: Wil lem Hoek, 74 j., weduwnaar van Cornelia Stein. Scheepvaartbericliteri Kryptos (LI. 26 van Bachaquero naar Havana. SPORT VOETBAL K.N.V.B. MEVO I-SVD I 3-6 Het was een slecht gespeelde wedstrijd, waarin MEVO een ver diende nederlaag leed tegen een stug spelend SVD. Vanaf het begin was reeds te zien dat SVD niet van plan was de punten aan MEVO zonder tegenstand cadeau te doen. In de 15e minuut kwam zij aan een gelukkig doelpunt toen rechtsback de Oude, die in deze wedstrijd zijn taak volledig verwaarloosde en daardoor een belangrijk aandeel in de nederlaag had, een terugspeelbal onder de lat plaatste en in het net liet verdwijnen (0-1), Haverhoek bracht de partijen op gelijke voet toen enkele minuten later de kee per de bal liet vallen en hij deze oppikte en inschoot (1-1). Weer was het SVD dat een voorsprong nam toen linksback Berrevoets een vol gens scheidsrechter Speelman on geoorloofde sliding uitvoerde en de toegekende strafschop in een doel punt werd omgezet (1-2). Haver hoek bracht uit een vrije schop de stand weer op 2-2, doch weer via een strafschop, die in eerste instan tie door bij de Vaate werd gestopt, liet SVD met een 2-3 stand de rust ingaan. Na rust was MEVO aan vankelijk sterker doch de SVD- verdediging wist van geen wijken. Bij een door SVD genomen corner ging de bal via de handen van de keeper in het net en was de stand 2-4. MEVO wist nog eenmaal het net te vinden waardoor de stand 3-4 werd en met nog twintig mi nuten te spelen alles mogelijk leek. SVD, dat de overwinning rook zet te alles op alles en wist nog twee maal het net te vinden waardoor de eindstand 3-6 werd. Voor MEVO een wedstrijd die men liefst zo vlug mogelijk dient te vergeten. SINOTO II-WIK I 3-4 SINOTO dat in deze wedstrijd was versterkt met een drietal jeug dige spelers die niet meer bij de junioren mogen uitkomen heeft WIK handen vol werk bezorgd om de winst uiteindelijk mee naar Kerkwerve te kunnen nemen. WIK had in deze ontmoeting invallers voor Ooms en Viergever. Voor de rust had WIK het beste van het spel dat door een tweetal doelpun ten van P. Overbeeke tot uitdruk king werd gebracht (0-2). Na de hervatting bleek al spoedig dat SI NOTO zich zo maar niet zonder meer bij deze achterstand wou neerleggen. De jeugdige midvoor L. de Bil bezorgde spil de Waaij han den vol werk en deze speler kon het ook niet voorkomen dat zijn di- rekte tegenstander er in slaagde de partijen in evenwicht te brengen (2-2). WIK, dat door deze twee doelpunten werd wakker geschud, slaagde er in het spel te verplaat sen en door twee treffers van J. IJsseldijk werd weer een 2-4 voor sprong verkregen. Kort voor tijd maakte L. de Bil voor SINOTO zijn derde doelpunt waarmee hij de eindstand op 3-4 bracht. Programma voor zaterdag 1 no vember. 2e klasse B: Driewegen I-Zaam- slag I; SVD I-Goes V; Wissenkerke I-MEVO I (3.30 uur, scheidsr. J. P. Korshuize); Kats I-'s H. Hendriks kinderen I; Wolfaartsdijk I-Kloe- tinge I. 2e klasse C: MEVO II-Brouwers- haven III (3.30 uur, scheidsr. J. v. d. Werf); Burgh III-Bruse Boys I (3.30 uur, scheidsr. J. D. v. d. Lin de); SINOTO I-Duiveland I (3.30 uur, scheidsr. T. Simmers). 3e klasse C: Bruse Boys II-SINO- TO II (3.30 uur, scheidsr. Th. Sies); Duiveland II-WIK I (3.30 uur, scheidsr. J. Pomper). Junioren groep VIII: SINOTO B I-Duiveland B I (2.15 uur, scheidsr. T. Simmers); Dreischor B I-Zie- rikzee B I (3 uur, scheidsr. J. de Wit); Brouwershaven B I-Burgh B I (3 uur, scheidsr. J. A. Klink). Junioren groep IX: MEVO B I- Bruse Boys B I (2.15 uur, scheidsr. P. C. W. v. d. Ende); Zonnemaire B I-Renesse B I (3 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen); WIK B I-Zierik- zee B II (3 uur, scheidsr. P. J. Rie- teco). Zondag 2 nov. geen wedstrijden i.v.m. Nederland-Zwitserland. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 46. De ruiter, die niemand anders is dan Gcorg Gratz, de rent meester van Hertog Orsino, springt uit het zadel en loopt op de berghut toe. Op dat moment gaat de deur open en de roverhoofd man treedt naar buiten. „Wel", vraagt Gratz gespannen, „zijn ze gekomen, die ridder en zijn schildknaap?" „Ze zijn binnen", zegt de ander met een gebaar naar de hul. „Overtuig U, messire, of wij ons werk goed gedaan hebben". Aarzelend betreedt de rentmeester de berghut. Maar zodra hij in de schemering van het halfduistere vertrek Aram en Presto levend en wel aan tafel ziet zitten, deinst hij met een kreet van schrik achteruit. „Verdraaid!" schreeuwt hij wild, „zij leven nog! Jij hebt me verraden, Marcos! Welaan, dan zal ik het zelf wel doen". Met een snelle beweging trekt hij een lange dolk en springt op Aram toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3