Eethoek Overdenking 31 procent per jaar ■AupinGI Slaapkamer JEUGDSPAREN met premie Weltevreden J. C. van den Doel Huiselijk geluk(?) met het hoogste rendement Jongeren van 15 jaar en ouder, U zult bier bepaald interesse voor hebben Spaarbankrente voor het jeugdsparen Bij elk gespaard tientje een gulden extra Wendt a voor inlichtingen tot de N11TS S P 3 3 T t) 3 f) K Zierikzee 1 MODERNE SPECIALE AANBIEDING Ronde tafel 4 stoelen alleen deze week f 125,- 2 pers. ledikant nachtkastje tafeltje 2 stoelen totaal f 200,— BW Nieuwstraat - telefoon 2086 b.g g 2407 Spij kerbroeken Origineel, steeds een vol ledig assortiment Thans ook in winter- kwaliteit Fa. Frans Koevoels St. Domusstraat - Zierikzee vtii-gm tof/i verkrijgbaar bij Uw bandelaar voor alle elektr. huish. artikelen Zierikzee - telefoon 2805 BERICHT „Schildpad Post" poppenmoeders eigen krantje (no. 5) is aangekomen en kan gratis afgehaald worden (do- nateurskaart meebrengen) in: VERHAGE'S Galanterie- en Speelgoedhuis telefoon 2123 St. Domusstraat Zierikzee jubileum ^aanbieding "nylon sl Let niet alléén op de kleur! De pasvorm is nóg be langrijker! Vraag nóóit zomaar nijlons, maar NOLANDA's, precies gemaakt naar het mo del van het been. No'anda's, zijn verkrijg baar in verschillende lengten, zodat omslaan van het boord onnodig is. NOLANDA's zijn in vele soorten verkrijg baar van f 2,95 tot f 4,95 in vele tinten Iedere 10e koopster van NOLAND A nijlons éénzelfde paar cadeau! NOLANDA DANLON to'u Hunkin, BPNK5TEL VAN^ï HAGE'S WONINGINRICHTING Zierikzee - Tel. 2681 Appelmarkt 22 SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Diversen: Uw aardappelen komen gaaf de put weer uit door behan deling met AASERVO" anti- spruit. W. van Sluijs, tel. 437, Haamstede. Petroleumkachels vanaf f 25, voordelig in 't gebruik. - H. Schot, oliehandel, telef. 2387, Zierikzee. Doet U het zelf? Dan Ralston- verf, vanaf 55 ct. per bus in mat en glanzend. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Kweekgras in land, heg of sloot? Sproei „AADIPON" en ze zijn zeker dood! W. van Sluijs, tel. 437, Haamstede. Het moderne schoorsteenbe- hang weer volop voorradig in zwart, grijs, enz. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Kunstgebitreparatie tijdens wachten van 15 uur tot 19.30 uur. 's Zat. van 8.30 tot 11.30. K. St. Janstr. 2. Zierikzee. Voor Oosterland e.o. rep.-ge- bitten afgeven bij J. Mol, B. v d. Havestr. 9. Volgende dag te rug. C. Limburg, Renesse, tel. 224. Elke dag vers gekookte mos selen, panklare mosselen, ver pakt in plastic van 2 en 5 kg. Ook per emmer. Vishandel W. K. Schot, telef. 2374. Zierikzee. Doe het zelf. Kant en klaar houten ronde pootjes voor ta feltjes, haardbankjes enz., van 15 t.m 75 cm. lang. Mol, Nwe Boogerdstraaat, Zierikzee. Leert goed en veilig autorijden. Tevens luxe auto's te huur, met en zonder chauffeur. Auto rijschool „Lemsom", Kerkwer- ve. Tel. K 1110-2917. Taenzer hetelucht kookhaard. De helft in brandstof. Geen kooklucht in huis. Alleen bij G. Geluk, Zierikzee. Doe het zelf! Ronde stokken voor het moderne wandmeubel in iedere gewenste dikte. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zzee. De prijs is laag, de kosten klein, Citroen, dèt moet het zijn! - K. J. Goedbloed, Renesse, telef. 01116-245. „Avaros" bromfietsen vanaf f 298,„Patzner", „Sarolea", „Zundapp" uit voorraad bij C. Wandel, tel. 487, Nieuwerkerk. Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij elke drogist. Wilt U in uw werk niet alleen degelijk maar ook goed gekleed gaan? Draagt dan ORCON werkkleding Een kwaliteitsproduct verkrijgbaar bij Fa. A. L. v. GEESBERGEN Nieuwerkerk Voor vijf gulden en één dubbeltje... vindt u bU ons dit schattige stelletje PEREBLOESEM van Hollandia-trico ln maat 40. Grotere maten kleine stijging. Verrukkelijke luxe verrassend voordelig l ondergoed van de bovenste plank Firma Visstraat 14, Zierikzee, telef. 2300 Vergroot uw omzet Adverteer regelmatig PREDIKBEURTEN Zondag 26 oktober Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur dhr. v. Pel, 7 uur ds. Bezemer; Ver.-ge- bouw: 10 u. ds. N. v. d. Wal te Vlis- singen. Kerkwerve: 10 uur dhr. C. W. Berrevoets (jeugddienst). Se- rooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift (H.D.). Burgh: 10 uur ds. Swaak (H.A.), 7 uur jeugddienst, dr. J. Zit man (arts-psychiater). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 10 u. ds. v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 en 7 uur (H.A.) ds. Buinink. Dreischor: 10 u. ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 3 uur ds. Westerhof (herdenkingsd.). Ooster land: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sir- jansland: 10 uur ds. Bezemer, 6.30 uur ds. v. Dieren. Bruinisse: 10 uur (H.A.) en 5 uur ds. v. d. Brink. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gercf. Kerk Zierikzee: 8.30 en 2.30 uur ds. Tie- mersma (H.A.) (in Chr. Ger. kerk). Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Meijer. Scharen- dyke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. H. J. Swierts te Enkhuizen. Zon nemaire: 10 uur (H.A.) en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 u. dr. Becker. Oosterland: 10 en 6 uur ds. G. O. Donner te Scheveningen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele- maker. Geref. Kerk (vry gemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. P. Dijkstra, em.-pred. te Klun- dert. Haamstede: 10 uur ds. Meije- ring, 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Dijkstra, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. M. A. Mieras uit Krimpen a/d IJssel. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapea van Burgh"). „Nu ken ik ten dele, maar als dan zal ik kennen, gelijk ook ik gekend ben". 1 Kor. 13 12b. Er is in het leven veel onzuivere wedijver in het uitstallen van kennis. Al heel vroeg begint dat. Wie herinnert zich niet de tijd, die hij doorbracht op de lagere school, waar in het bewustzijn der kinderen doorbreekt de werkelijk heid, dat de een meer kennis weet te verzamelen dan de ander? Pijnlijk is die ontdekking voor de niet-begaafden en strelend vaak voor hen, die, tegen de achtergrond der minder vlugge klasgenoten, door hun meerdere kennis belang rijker menen te zijn. De zegswijze: „Kennis is macht" begint zo al vroeg in ons leven een rol te spelen, want de veelwe ter komt op de voorgrond, de wei- nig-weter op de achtergrond. De gevolgen blijven niet uit. In het kinderleven wordt reeds zichtbaar een verlegen op de ach tergrond blijven en een zelfbewust op de voorgrond dringen. Bij het groter worden kan zich veel herstellen van de schade in de kinderjaren naar beide zijden op gedaan. Maar toch kan niet ontkend, dat niet ieder in deze dingen het even wicht weet te vinden. Wat wordt er in de wereld van „volwassenen" niet een spel ge speeld van afwegen van mensen tegen elkaar! Wat een naijver, vooral onder mensen met een wetenschappelijke opleiding. De kinderachtigheid in het neerzien op mindere goden, in het jaloers opkijken naar grote geesten, neemt soms vormen aan, die doen twijfelen aan de weten schappelijkheid van de opleiding en de zelfkennis. Over heel die waanwijze arro gante wereld van opscheppers en minderwaardigheidscomplexen klinkt het machtige woord van Gods apostel: „Al ware het dat ik wist al de verborgenheden en al de wetenschap, en de liefde niet had, zo ware ik niets". Liefde tot het geschapene is hier kennelijk voorwaarde tot zuivere wetenschap. Wanneer we even doordenken dan ligt hierin ook verborgen liefde tot en bewondering voor de Schepper. En nog even verder; de Bijbel brengt onder ons de gedachten aan een herschepping, een herstel op grote schaal van wat door geeste lijke en materiële afbraak is ge schonden. Volgens de Bijbel ligt er pers pectief in het verstaan van de schepping, omdat die schepping door de Schepper wordt bemind, omdat die schepping door de Here Jezus gered wordt. Juist omdat dit vooruitzicht er is, ondanks de dodelijke ontbindings factoren in onze mensenwereld, juist daarom moet de apostel spre ken van een kennen ten dele in het nu, en een later bevredigend ken nen. Dit alles dringt tot bescheiden heid. En niet alleen bescheidenheid, ook tot verwachting. Verbazingwekkend kan genoemd worden de vordering in het door gronden van Gods schepping, en tochwij kennen ten dele. Angstaanjagend kan genoemd het menselijk vermogen de verbor gen krachten in Gods schepping op te sporen en te gebruiken voor God_ en mens-onterende bedoelin gen, en tochwij verwachten een nieuwe aarde, waarin gerech tigheid zal wonen en God zal zijn alles in allen. Bescheidenheid en gespannen verwachting zijn alleen mogelijk in het door God gegeven klimaat van Zijn beloften. Z. Y. J. T. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zonnemaire I-Dreischor I Voor de belangrijke wedstrijd in de 2e klasse C, is het elftal van Zonnemaire als volgt samengesteld: J. v. Almkerk d.; A. Geleijnse en J. Stoel a.; J. Klomp, L. Hillebrand en C. Stoel m.; M. P. J. Geleijnse, L. M. v. Leersum, A. J. J. Stoel, M. L. v. Leersum en H. Kaspers v. De rood-gelen zullen gaarne re vanche willen nemen voor de eni ge weken geleden nederlaag tegen Dreischor. Wanneer zij echter een goed resultaat willen bereiken zal er van meet af aan flink aange pakt moeten worden. Wanneer el ke speler dit beseft, dan moét het mogelijk zijn een overwinning te behalen. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 26 oktober: P. W. J. Voge laar, telef, 01110-2280. WEEKEINDE-ARTSENDIENST BROUWERSHAVEN-DREISCHOR Weekeinde 25-26 oktober: W. Terp stra, Brouwershaven, telef. 01119- Herschouwing van de vloedplanken Burgemeester en wethouders van Zierikzee wijzen belanghebbenden er op, dat de HERSCHOUWING op de vloedplanken met alles wat daarbij behoort, zal worden ge houden op woensdag 29 oktober '58, aanvangende des namiddags te 14.00 uur. Daarvoor moeten de vloedplan ken enz. worden buitengebracht en een voldoende hoeveelheid klei en ander geschikt materiaal aanwezig zijn. Zierikzee, 22 oktober 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel In de 4e klas G gaa't Renesse zondag op bezoek by Yerseke. Burgh, in de le klas B, kan wel zeker zyn van de winst tegen de reserves. Zierikzee II kan baas blijven over S.V.O.W.K. MEVO krygt zaterdag bezoek van SVD. Spannende ontmoe ting te verwachten tussen Bruse Boys en SINOTO. A VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D heeft Zierikzee zondag een vrije dag. Zeelandia gaat bij METO op bezoek en dit kon voor de Middel burgers wel eens op een nederlaag uitdraaien. Steenbergen kan in eigen huis baas blijven'over ODIO terwijl Zeeland Sport de winst wel met VES '35 naar Oudenbosch zal zien vertrekken. RCS maakt een goede kans om bij Grenswachters althans een puntje in de wacht te slepen. In de 4e klas G gaat Re nesse op bezoek bij Yerseke. Kans op winst zal er iw deze ontmoeting wel niet zitten voor de rood-wit- ten. Rimboe maakt tegen Noord- hoek een goede kans z?n eerste overwinning binnen te halen. Hal steren staat in de uitwedstrijd bij Kaaise Boys voor een zioare op gaaf waarbij de leiders wel eens hun eerste puntje zouden kunnen verspelen. Nieuw Borgvliet heeft tegen NSV wel de kans op een pun tenverdeling. Cluzona gaat met goede vooruitzichten de strijd met De Schutters aanbinden. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas B is Burgh vrijwel zeker van de winst in de ontmoeting te gen de reserves. Brouwershaven gaat op bezoek bij Renesse II waar bij wij de gasten na de fraaie pres tatie tegen Burgh de beste kansen geven. Zierikzee II kan gemakke lijk de baas blijven over SVOWK. In de 2e klas C kan er een spannen de strijd worden verwacht tussen Zonnemaire en Dreischor. In deze ontmoeting, waarbij de leiding in deze klasse op het spel staat, geeft het terreinvoordeel wellicht de doorslag. Belangrijk is hier ook de strijd voor de bezetting van de on derste plaats tussen SVOWK II en Zonnemaire II. Daar de resultaten van beide elftallen weinig uiteen lopen valt er hier weinig te voor spellen. Brouwershaven II maakt op eigen terrein wel een kansje op een puntenverdeling tegen Zierik zee III. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. MEVO, dat in de 2e klas B zo verrassend goed voor de dag komt, krijgt zaterdag op het §portpark bezoek van SVD. Wanneer de Zie- rikzeeënaars hun tegenstanders niet te veel onderschatten ligt ook hier de overwinning binnen hun bereik. Wolf aartsdijk zal weinig moeite hebben met het zwakke Wissenkerke, terwijl Zaamslag de beste papieren heeft bij het bezoek aan Goes V. Kloetinge zou wel eens een puntje kunnen verspelen in dé uitwedstrijd tegen, jKats. 's H. H.- kinderèn en Driewegen zijn aan el kaar gewaagd, zodat de uitslag hier niet Her van een gelijk spel zal lig gen. In de 2e klas C kan Duiveland zich tegen Brouwershaven III her stellen van de vorige week tegen Burgh III geleden nederlaag. Meer spanning is er te verwachten bij de ontmoeting tussen Bruse Boys en SINOTO. De thuisclub zal zeker alles in het werk stellen om revan che te nemen voor de in Nieuwer kerk geleden nederlaag waartoe wij hen ook een goede kans geven. In de 3e klas C is WIK favoriet bij SINOTO II. Duiveland I is tot nu toe uitstekend voor de dag gekomen en Burgh IV zal dan ook wel zijn beste krachten moeten aanspreken om een gedeelte van de inzet thuis te houden. Zeemeeuwen zal, nu het door overschrijvingen is versterkt, tegen Bruse Boys II moeten tonen dat het niet langer van plan is een ondergeschikte rol te spelen. JUNIORENCOMPETITIE. In groep B VIII bljjft Zierikzee B I aan de winnende hand tegen SINOTO B I. Dreischor B I krijgt tegen Brou wershaven B I een iets moeilijker opgaaf maar ook hier zullen de puntjes wel bij de thuisclub belan den. Burgh B I kan baas in eigen huis blijven tegen Duiveland B I. In groep B IX geven wij MEVO B I de beste kansen in de ontmoeting tegen WIK B I te Kerkwerve. ST. PHILIPSLAND Egalisatie vroegere R.T M.-lrambaan De Ned. Heide Maatschappij heeft de vroegere trambaan van de R.T.M. geëgaliseerd. Het geheel heeft thans een fraai aanzien ge kregen. Ook aan de tramhaven hebben grote veranderingen plaats. De oude hijskraan, tot voor enkele jaren in gebruik bij de R.T.M., is nu verdwenen. Ook de enige weeg brug die de polder nog bezat is buiten gebruik gesteld en een nieu we is op de kade verrezen. Ingezonden mededeling voor oliehaarden £SS0) PETROLEUM Daad'lijk na de opkloppudding, Daad'lijk na de pannekoek, Daad'lijk na Bulgaarse yoghurt j Komen schrift en opschrijf boek, j Mien, aan haar Latijnse thema, Zeurt: pa, help me asjeblief! 1 Lien vraagt elke drie minuten l Om een Franse subjonctif. Jan zit met een som te prutsen Ook zijn vader „kan" hem niet, Ma zit wortel mee te trekken Met haar jongste zoontje Piet. Bram zit mopperend te zoeken Naar een derde-machtsabuis, t Dirk zit graven op te dreunen Van 't bekend Oudhollands Huis, j Pa, waar ligt Podjokaboemi? Wilt u m' overhoren, ma? Wat is pepernoot in 't Engels? Heeft een kikker kleurzin, pa? i J Pa had juist zyn auondblaadje, Ma haar'liev'lingsboek w gehaaltl; 1 Maar geen letter werd gelezen Onze school wordt duur betaald. I CLINGE DOORENBOS. DE HAARDOLIE zuinig geen roet meer warmte RECHTZAKEN Een rotte boon in de koffie GRONINGEN, 23-10. Een geheel voorwaardlelijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar heeft de Officier van Justitie bij de Arrondissements rechtbank te Groningen, mr. J. Muntendam, vandaag geëist tegen de 36-jarige koopman J. J. B., die op 26 augustus van dit jaar zou getracht hebben met een hoeveel heid zuringzout zijn echtgenote, de 26-jarige J. B., van het leven te be roven, subsidiair zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. B. had een hoeveelheid zuringzout volgens deskundigen nog niet genoeg om een baby letsel te bezorgen, laat staan te doden in de koffie van zijn vrouw gedaan. Enige tijd vóór deze gebeurtenis had hij een kop koffie van zijn vrouw gekregen met een zeer vreemde smaak. Op zijn vraag wat dat was, had zij hem geantwoord, dat er wel een „rotte boon" in de koffie gezeten zou hebben. Op de bewuste avond had hij in een kast een doosje zu ringzout ontdekt, dat, in de koffie gemengd, dezelfde smaak opleverde als indertijd de koffie met de „rotte boon' van zijn vrouw. Hij had haar nu met gelijke munt terugbetaald door in haar koffie een beetje zu ringzout te doen, echter niet met de bedoeling haar te doden. Op haar vraag, wat er in haar koffie zat, had hij geantwoord: „een rotte boon, net zoals in mijn koffie in dertijd". Zij had van het drinken van dez ekoffie geen enkel nadelig gevolg ondervonden. Wel had zij aangifte gedaan van het feit, om zodoende haar man, met wie zij in onmin leefde en van wie zij wilde scheiden, „in de gevangenis te hel pen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6