VERGELIJKENDE CIJFERS SPREKEN DUIDELIJKE TAAL Aanvullingsproces De Tand pasta van standings»]^ Pastoor J* Dekker heide eerste paal voor Rooms Katholieke hulpkerk Amerikaanse en Russische hulp Ver. Staten ver vooraan in hulpverlening WASHINGTON, 22-10. Het State Department heeft woensdag de be schuldiging van Chroesjtsjef ver worpen, dat de economische hulp van het westen aan minder ontwik kelde gebieden alleen maar bedoeld is om andere volkeren te knechten. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenland se zaken gaf in dit verband enkele vergelijkende cijfers. De V.S. hebben 145 miljoen dol lar geschonken aan het internatio nale kindernoodfonds van de V.N. Hierbij zijn de bedragen van par ticuliere Amerikaanse zijde niet in begrepen. De Sowjet-Unie gaf slechts twee miljoen dollar. De Ver. Staten gaven circa 109 miljoen dollar voor de uitbreiding van de programma's voor techni sche bijstand. De Russen droegen hiervoor in totaal 6.875.000 dollar bij. Voorschot op premie voor woningbouw 's-GRAVENHAGE, 23-10. De mi- nister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft een maatre gel getroffen, waardoor de finan ciering van de particuliere woning bouw kan worden vergemakkelijkt. Deze maatregel behelst, dat een voorschot kan worden verleend op een van rijkswege toegezegde pre mie voor woningbouw. Het voor schot bedraagt de helft van het premiebedrag. Het kan bij de ge meentebesturen worden aange vraagd als de woningen glas- en waterdicht zijn. Bij complexen van vijf of meer woningen wordt een voorschot al leen betaald voor tenminste vijf woningen tegelijk. Voor een com plex van minder dan vijf woningen kan maar eenmaal voorschot ver leend worden en pas dan als alle woningen glas- en waterdicht zijn. Omdat achteraf zou kunnen blij ken dat om enigerlei reden niet tot uitbetaling van de toegezegde pre mie kan worden overgegaan, wordt een voorschot slechts verstrekt in dien een bankgarantie is gesteld voor eventuele terugbetaling. Voor woningen, te bewonen door de eigenaren, aan wie een toeslag toe gekend wordt ingevolge het besluit bevordering eigen-woningbezit, kan van bankgarantie worden afgezien. De grote werken houden Schou- wen-Duiveland nog steeds in het nieuws. Wie zich dit een ogenblik bewust wordt, bedenkt tevens hoe lang de ontwikkeling na de ramp ingezet, zich doorzet. Op de delings- dijk door Schouwen vestigden wij- reeds de aandacht, maar in een korte spanne tijds komen daar nog andere objecten bij. De tijd dat de Gasthuiskerk te Zierikzee in ge bruik zal worden genomen is niet meer veraf. De omvangrijke res tauratie van deze kerk is een werk, waarop niet alleen de kerkelijke maar ook de burgerlijke gemeente trots kan zijn. Centraal gelegen als hij is, vormt deze kerk een sieraad voor het stadscentrum en bij veel zorgen over de poortgebouwen, be staat in ieder geval de zekerheid dat deze historische kerk weer jarenlang mee kan. Vastgebouwd aan de Gereformeerde kerk in de St. Domusstraat, werd een nieuw jeugdgebouw dat vooral naar bui ten een uiterst verzorgde indruk maakt. De officiële opening zal niet lang meer op zich laten wach ten, maar is nog afhankelijk van de voltooiing van de restauratie van het kerkinterieur, dat door de ramp ernstig werd beschadigd. De her stelwerkzaamheden zijn reeds ge ruime tijd aan de gang. De gemeente Ouwerkerk kreeg er een nieuwe toren bij. Trots staat het bouwwerk in het hernieuwde dorp en men mag de bouw van deze toren, wel als het sluitstuk van de reconstructie en herbouw van Ouwerkerk beschouwen. Te Haamstede ging de eerste paal in de grond voor een nieuw te bouwen R.K. kerk. Voor de Rooms katho lieke bewoners, maar vooral ook voor talrijke zomergasten, gaat deze nieuwe kerk een belangrijke aanwinst betekenen. De bouw van en motel te Renesse is aanbesteed. Wij noemden zo enkele in het oog vallende objecten, die aantonen dat het vernieuwings- of liever aan vullingsproces nog steeds doorgaat. Alle objecten eenmaal voltooid - voorzover ze dit thans nog niet zijn komen de bewoonbaarheid van het eiland weer in belangrijke mate ten goede. De tijd dat veranderingen slechts zeer sporadisch en uiterst langzaam tot stand kwamen, schijnt na de ramp definitief voorbij te zijn ge weest. De aanwinsten voor Schou- wen-Duiveland zijn talrijk en al blijven er nog vele wensen over, daar is het wellicht toch goed een enkele maal met dankbaarheid te wijzen op hetgeen tot stand kwam en nog tot stand komt. De onder handen zijnde objecten, stellig in de toekomst nog aangevuld met andere, geven de doodsteek aan de idee „vergeten eiland" een epithe ton dat thans niet meer met betrek king tot Schouwen-Duiveland mag worden gebruikt. De Amerikanen verstrekten op bilaterale grondslag, sedert 1948 in totaal 8 miljard dollar voor tech nische en andere bijstand aan min der ontwikkelde landen. De Russen zijn met deze hulp eigenlijk pas in 1954 begonnen. Zij gaven in totaal nog geen 2 miljard dollar. ZIERIKZEE Vergadering Coöperatieve Vrouwenbond Deze week kwam de Coöpera tieve Vrouwenbond bijeen in de koffiekamer van het „Huis van Nassau", onder leiding van haar presidente mevrouw Broekema- Snijders. Als spreekster was op deze avond aanwezig mej. De Jong, van de huishoudelijke voorlichting van de Ned. Verbruikscoöperatie. Mej. De Jong begon haar inlei ding over „Textielproblemen" met bespreking van de natuurlijke ve zels: wol, katoen en zijde. Al gauw kwam zij aan de kunstvezels toe, waaronder het zoveel verkochte rayon, nylon, orlon, dacron en dra- Ion. Ook de terlenka werd bespro ken en spreekster was van .mening dat de huisvrouwen de nieuwe stoffen die in de handel zijn, het beste van Nederlands fabrikaat kunnen kopen, met het oog op de wasbehandeling die aan de stof is bevestigd. De kwaliteit van de ver schillende vezels werd besproken, alsmede de wasbehandeling. Een diskussie volgde op het punt van de kleding die gemaakt is van No- Iron die eigenlijk niet gestreken hoeft te worden,, maar verschil lende dames doen dit toch. In de pauze konden de staaltjes van de verschillende stoffen bekeken wor_ den. De voorzitster vroeg de aan dacht voor de kaarten van de Uni cef, 't kindernoodfonds van de Ver. enigde Naties, die in de pauze be steld konden worden. Mevr. Broe- kema dankte mej. de Jong harte lijk voor haar interessante lezing. BRUINISSE Fabrikanten toonden hun waren De firma's mej. Jo Haeck en Jac. Kleppe gaven deze week voor hun clientèle een ontspanningsavond, aangeboden door de fabrikanten of importeurs Sybrand, Oxo en Schol ten. Deze firma's gaven demonstra ties met hun produkten. Er waren verschillende produkten te proe ven. Met hersengymnastiek kon men aardige prijzen winnen, ter wijl het geheel gelardeerd werd met diverse films, waaronder be- drijfs-, natuur- en tekenfilms. Na tuurlijk werd het een gezellige avond voor de aanwezigen, die het Ned. Herv. Verenigingsgebouw ge heel vulden. RECHTZAKEN Nieuwerkerkse landbouwerszoon vrjj gesproken De politierechter te Middelburg heeft de 25-jarige landbouwerszoon K. uit Nieuwerkerk vrijgesproken. K. zou na afloop van de Zierik- zeese kermis onder invloed zijn auto bestuurd hebben en een stop teken van een politieman gene geerd hebben. Korte tijd later werd hij in Nieuwerkerk door de politie van zijn bed gelicht en opgesloten in het politiebureau te Zierikzee. De officier van justitie eiste te gen K. twee maanden voorwaarde lijk en één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid (eveneens voor waardelijk), beide met drie jaar proeftijd, alsmede f 250,boete. De bloemist v. F., die met K. had meegereden, verklaarde ter zitting dat K. naar zijn mening niet onder invloed verkeerde. De raadsman mr. C. J. B. du Croo, meende dat de officier zijn aanklacht zuiver gebaseerd had op de persoonlijke visie van de ver balisant. Ook de politierechter was van mening, dat niet bewezen was dat K. niet in staat was geweest zijn auto te besturen en sprak hem vrij. Mohammed Jazid, minister van voorlichting in de voorlopige Alge rijnse regering in ballingschap, heeft woensdag in New York ver klaard, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat de rebellen buiten landse vrijwilligers zullen vragen voor de strijd tegen Frankrijk. BROUWERSHAVEN Wandeliug langs het Spui belangrijk verbeterd door wegverharding Verbetering getuigt van gevoel voor landschapsschoon De verharding van de Spuiweg en de daarop aansluitende Melk weg heeft de wandeling langs het Spui zeer goed verbeterd. Deze verbetering is ook in het bijzonder van groot belang voor de land bouw. Aantrekkelijk is, dat de weg de oude vorm heeft behouden, om dat men genoodzaakt was de wa terkant van de oude grachten te volgen. Hier is dus in herverkave- lingsverband nu eens niet een rech te weg ontstaan. De hier gevolgde methode heeft het plaatselijke landschapskarakter behouden. De officiële toegangsweg naar de sportvelden is, hoewel smal, voor de toekomst wellioht van betekenis, ofschoon velen hun weg kiezen en zullen blijven kiezen over de Ha- vendijk. Te betreuren is, dat de Spuiweg voor een gedeelte is weg genomen. Het stuk, dat aansluiting gaf op de zeedijk van de polder Sint Jacob is vervallen. De aardige wandeling, die over dit weggedeel te kon worden gemaakt, is daar door vervallen. In de plaats hier voor is gekomen een weg als in steek in de polder Willem Gijsen. Deze loopt echter slechts voor 2/3 gedeelte in de polder, waar hij ein digt. Het is daarmede een zuiver agrarische weg geworden, zonder verder belang voor het gewone verkeer. De ontwatering De ontwatering van het sportveld fs gebleven, zoals deze thans is. Door een zelfzwichtend watermo lentje wordt het overtollige water uit de sloten afgemalen. Oorspron kelijk was de bedoeling het water in de polder aldaar zodanig te ver lagen, dat automatische afstroming zou plaats hebben van het sport veldencomplex naar de waterlei ding in de polder Schouwen. Men is hiertoe niet gekomen, zodat de watermolen in bedrijf zal moeten blijven. Wel is een verbetering ter plaatse aangebracht door het leg gen van een ruimere buisverbin ding, omdat door de grondwerk zaamheden de afvoer ernstig en blijvend belemmerd werd. Een ge deelte van het plantsoen van het sportveld is daardoor (en omdat het water in de sloten te zilt is), afgestorven. Een rol speelt hier te vens bij dat de sloten wegens de hoge stand van het water buiten de oevers zijn getreden, hetgeen ver band houdt met onvoldoende afwa tering tijdens de werkzaamheden. Ingezonden mededeling Een vijftienpersoons helikopter s-GRAVENHAGE, 22-10. Van de zijde der N.V. Aero Contractors te 's-Gravenhage wordt meegedeeld, dat deze maatschappij voornemens is op dinsdag 4 november officiële 'proefvluchten te houden van de luchthaven Rotterdam naar Schip hol en van Schiphol naar de lucht haven Rotterdam met een helikop ter die vijftien passagiers kan ver voeren. De vluchten worden ge maakt met een Vertol-44 helikopter ,van Amerikaanse makelij welke de N.V. Aero Contractors heeft ge huurd. Het toestel heeft twee drie- bladige rotoren die door één motor worden aangedreven. Ingezonden mededeling Neveda, Rokin 118, Amsterdam Toneelvoorstellingen voor eilandelijk lager onderwijs Voor het lager onderwijs op Schouwen-Duiveland werden dins_ dag in de Zierikzeese Concertzaal, onder auspiciën van de Z.V.U., door de stichting „Het Nederlands Jeugd toneel" twee voorstellingen gegeven van „Wabbertje van de Orgelman", een stuk voor de jeugd in drie be drijven door Ine de Jong, met een paedagogische ondergrond en met veel humor, geschikt voor alle klassen. Het verhaal speelt in een klein stadje, dat overal in de wereld lig gen kan, waar de mensen tevreden en gelukkig leven. De burgemeester echter zelf is de laatste tijd som ber gesteld. Op een dag maakt de secretaris bekend dat er volgens besluit van de burgemeester, voort aan volstrekte stilte in het stadje moet heersen, dat er niet meer ge lachen en gezongen mag worden. Het gaat nu snel bergafwaarts met het stadje en niemand slaagt er in van de burgemeester te vernemen waarom hij toch dat zonderlinge bevel heeft uitgevaardigd. Als dan echter uit een ver land plotseling een man met een groot draaiorgel verschijnt, besluiten de burgers het orgel te volgen. De orgelman is echter niet tevreden met de gang van zaken en vraagt de burgemees ter hem te vertellen waarom hij zijn bevel niet intrekken wil. Dan blijkt dat niemand anders dan de secretaris de aanstichter van het onheil is, dat hij de burgemeester er op een sluwe wijze heeft laten inlopen, om op die manier aan zijn grenzeloze luiheid te kunnen toe geven. Alles keert nu ten goede en de burgers komen terug. Er wordt weer gezongen, gelachen en ge werkt, terwijl natuurlijk de secre taris zijn straf niet ontgaat, al is VEEL SCHADE DOOR WILD OP DE NOORD-WEST VELUWE Voorstel nieuw reservaat in te richten ZWOLLE, 22-10. De boeren op de n.w. Veluwe hebben veel last van wild, vooral van grofwild, zoals reeën, herten en wilde zwijnen, dat de laatste jaren ernstige schade heeft toegebracht aan de land bouwgronden. Het is voorgekomen dat grasland in één nacht voor een groot deel werd vernield. De wildschadecom- missie heeft de laatste jaren hon derden klachten gekregen en tien duizenden guldens moesten worden uitgekeerd alleen al voor wildscha- de op de n.w. Veluwe. Tijdens een bespreking lussen de afdeling wild- en vogelschade en jacht van het departement van Landbouw en de gemeente Ermelo heeft men overwogen al het wild op de n.w. Veluwe in de eerstko mende jaren af te schieten. Dit voorstel werd 'niet aanvaard. 1 Van de zijde der gemeente Er melo werd het plan geopperd naast het natuurreservaat De Hoge Ve luwe ook op de n.w. Veluwe een terrein van enige honderden hec taren af te rasteren en daar het grofwild vrij te laten rondlopen. Op deze manier zou althans een deel van de wildstand in deze streek behouden kunnen blijven. dit een heel milde en bijzondere straf. Het hoeft nauwelijks betoog dat de jeugd een waardevolle middag heeft genoten met dit uitstekende stuk, dat op vlotte wijze door de tonelisten voor het voetlicht werd gebracht. Gasthuiskerk gaat open Wü vernemen dat de Kleine of Gasthuiskerk - die aan een ingrij pende restauratie werd onderwor pen - weer voor de eredienst zal worden opengesteld. Er komt een speciale openingsdienst op vrijdag 14 november a.s., des avonds te zeven uur. ZONNEMAIRE Vergadering gemeenteraad Maandagavond 27 oktober zal ten gemeentehuize een vergadering van de raad der gemeente Zonnemaire worden gehouden. De agenda ver meldt o.m. een voorstel van b. en w. tot aankoop van het transfor matorstation van de P.Z.E.M. aan de Blooisedijk. Verder komt een voorstel van b. en w. aan de orde tot goedkeuring rekening 1957 Maatschappelijk Hulpbetoon en in behandeling het schrijven van de raad der gemeente Ouwerkerk in zake tehuis voor bejaarden en chronische zieken (oude ziekenhuis te Noordgouwe). BROUWERSHAVEN Bejaarden bezochten rusthuis „Duinoord" te Haamstede Trip mogelijk door financiële steun Dank zij een aanbod van de Ned. Herv, vrouwenvereniging ISLOK een gedeelte bij te dragen in de (bus) reiskosten, waren de bejaar den van Brouwershaven in de ge legenheid een reisje te maken naar het rusthuis „Duinoord" te Haam stede. Tezamen met de uitgaven, die het comité toch maandelijks te doen heeft voor de samenkomsten bleek dit uitvoerbaar. Vanaf het jeugdgebouw vertrok het uit 70 personen bestaande ge zelschap in een bus met aanhang wagen der R.T.M. en twee particu liere wagens omstreeks drie uur. Het gezelschap werd in het rust huis ontvangen door mej. de Bode. Alle belangstellenden werden rond_ geleid in groepjes door het gehele tehuis, waarbij naast bibliotheek, de keukens, de tuin, de ziekenka mers, de eetzaal, ook de woonka mers van de bewoners deels moch ten worden bezichtigd. Het_con- tact met verschillende bewoners, afkomstig uit Brouwershaven was zeer hartelijk. Na deze bezichtiging werd aan allen een kopje thee aan geboden, vergezeld van het in de eigen keuken bereide appelgebak, dat als eejji heerlijk onthaal werd aanvaard. Nuttige toelichting De directrice hield daarna een korte inleiding over hetgeen in het tehuis al zo plaats heeft, hoe de regels luiden en wat de kosten van opneming bedragen, hetgeen ze op zeer duidelijke wijze deed. Mevr. Groot-Aris dankte namens de com missie voor de goede ontvangst van allen. Ze zei, dat dit bezoek een mogelijkheid opende om de aan dacht te vestigen van de ouder wor dende mens op een verzorging on der goede leiding in een daartoe speciaal ingericht tehuis, nu zoveel ouden van dagen zich wel eens de vraag moeten stellen wat er met hen moet gebeuren, als zij niet Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking Aanvankelijk enkele opklaringen, later weer overwegend zwaarbe wolkt en hier en daar enige mot regen; zwakke tot matige, maar langs de Waddenkust tijdelijk krachtige wind tussen noord en noordwest; weinig verandering in temperatuur. 24 okt. Zon op 7.19, onder 17.29. Maan op 16.14, onder 3.55. Volle maan: 27 okt. te 16.41. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 24 okt. 1.02 v.m. 13.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 24 okt. 0.41 v.m. 13.09 n.m. Springtij: 29 oktober. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 23-10. Boven de Britse eilanden bevindt zich een gebied van hoge druk, dat sinds gisteren nog iets in betekenis is toegenomen. De barometerstand in het centrum, dat boven de Ierse Zee ligt, is nu tot 1040 mb gestegen. Om dit hoge- drukgebied heen bewegen ver schillende storingen. Deze trekken over het zeegebied tussen IJsland en Schotland naar Noorwegen, waar ze naar het zuid-zuidoosten gaan koerseh. De storingen brengen Ne derland afwisselend in vochtige oceaanlucht en tamelijk droge po laire lucht. In deze situatie komt ook morgen nog weinig verande ring. Ten westen van de Azoren is een zeer diepe depressie ontstaan, die zeer zware stormen met windsnel heden van 120 km per uur ver oorzaakt. Een boven Labrador ge legen storing trekt de oceaan op. NIEUWERKERK De P.I.T.-kollekte De onlangs gehouden collecte voor het P.I.T. bracht op f 57,33 Hartelijk dank aan alle gevers en geefsters en aan de collectantjes: Betsy van Dijke, Jannie Overbeeke, Nelly Peute, Jozien van Putten. Jannie Stoutjesdijk, Annie Troost en Cathr. IJzelenberg. meer geheel zelfstandig hun ver zorging kunnen dragen. Vermeld dient nog te worden dat burgemeester J. L. van Leeuwen dit bezoek meemaakte, wat de aan wezigen bijzonder op prijs stelden. PLECHTIGHEID TE HAAMSTEDE (Van onze correspondent) HAAMSTEDE, 21-10. - Met een paar flinke stampen van het blok heeft pastoor J. Dekker te Zierik zee vanmiddag de eerste paal in de grond geheid voor een nieuw te bouwen rooms-katholieke hulp kerk, die gewyd zal zjjn aan Ons lief Vrouwe op Zee, een naam ont leend aan de in de middeleeuwen bestaande kapel, die gestaan heeft tussen Verklikker en Watergat en dienst deed voor zeevarenden. Om te geraken tot de bouw van deze strandkerk zijn jarenlang talrijke moeilijkheden overwonnen moeten worden. Het heien van de eerste paal was dan ook een opwekkende plechtigheid, die plaats vond in een perceel grond, gelegen naast de nieuwe provinciale weg, tegenover de algemene begraafplaats. De plechtigheid werd o.m. bijge woond door burgemeester jhr. Röell, kapelaan Ouwens, de archi tect de heer F. L. v. d. Lubbe te 's-Gravenhage, de districtsambte naar van de Centrale Dienst de heer Z. Roozeboom, de aannemer de heer C. van Velthoven te Zie rikzee en de dagelijkse opzichter de heer H. van Kleeff. De voorbereidingen Aan het begin van de bouw dei- kerk zijn vele voorbereidingen voorafgegaan. Reeds voor de oor log werd in de Westhoek de be hoefte gev.oeld aan een eigen R.K. kerkgebouw, want velen moesten hun kerkgang te Zierikzee maken, hetgeen uiteraard bezwaren ople verde. In de oorlog kwamen hier vele Rooms Katholieke arbeiders werken en het waren de toenmalige pastoor Bresser en pater Mulling uit Bergen op Zoom, die op zonda gen enkele missen hielden in de consistorie der Ned. Herv. kerk le Burgh, welwillend ter beschikking gesteld door de (toenmalige) predi- Noodbehuizingen bleken telkens te klein kant, ds. Sarabei-. Maar ook deze gelegenheid was spoedig te klein en men herinnerde zich een uit spraak van pastoor Brink, dat er in de Westhoek feitelijk een hulp kerk zou moeten komen. Direct na de oorlog was de behoefte weer minder groot, maar dit veranderde als gevolg van het steeds intensie ver wordende toeristenverkeer. Naar een nieuwe gelegenheid werd uitgezien. De heer M. C. de Koster werd bereid gevonden z'n garage af te staan en deze garage heeft druk dienst gedaan.. Reeds zeven jaar ge leden zag pastoor Dekker te Zie rikzee in dat de toestand fout ging lopen. Het oude plan tot bouw van een hulpkerk kwam opnieuw ter lafel, maar grond bleek aanvanke lijk niet verkrijgbaar. Een onderhoud tussen pastoor Dekker, de heer A. M. Simons ener zijds en V.V.V. en de burgemeester van Haamstede leidde tot het be schikbaar stellen van een stuk grond naast de woning van de heer D. Q. Mulock Houwer aan de Kloosterweg', doch hier stak in ver band met het uitbreidingsplan, de Planologische Dienst een spaak in het wiel. Weer werd een poos doorgesuk keld. Totdat de gemeente Haam stede een perceel grond beschik baar stelde, dat eigendom was van notaris Blindcnbacli, hetzelfde ter rein waarop nu de eerste paal ge heid werd. Een vraag is nog hoe men de toe gang zal maken, omdat hierin nog niet is voorzien, maar nadat men de oprijlaan doorgewandeld is, komt men in de voorhof, dat een fraaie toegang krijgt lussen twee klokke- torentjes, die zich op het buiten- portaal bevinden. De voorhof heeft de vorm van een letter U, met wat nauw toelopende benen. Het bui tenportaal wordt ruim voorzien van toogjes in gothische stijl. De voor hof krijgt aan de zijden een over dekte gaanderij en kan 550 perso nen bevatten, die de dienst in de openlucht meemaken. Het grote altaar staat aan de in gang van de kerk, die men betreedt via een brede trapvormige verho ging. De kerk ligt dus hoger dan de voorhof. Het is een groot vier kant gebouw, in rode steen uitge voerd en een dak van staalcon structie, waarover een bedekktng van Doutect, in een groene kleur uitgevoerd. Het gebouw biedt plaats aan 140 personen, die een zitplaats hebben; verder nog een aantal staanplaatsen. Het gebouw heeft zeer lage ra men, die door gebrek aan kapitaal niet in glas-in-lood kunnen wor den uitgevoerd. Het altaar is zo gebouwd, dat de kerkdienst van twee zijden kan worden meege maakt, eenvoudig door het weg draaien van de grote glazen deu ren. De kerkgangers binnen in het gebouw en de kerkgangers in de voorhof hebben dus het zicht op het altaar. De doopkapel en de sa cristie zijn aan de voorhof uitge bouwd. Aan de achterkant bevindt zich een pastorie met keukentje en garage. Het bijzondere in deze bouw is het open kerk systeem, een combinatie van kleine kerk-grotc kerk.Voor de parochianen in dc Westhqek is dit gebouw ruim vol doende. Een luidsprekerinstallatie en elektrische voetverwarming completeren het geheel. Een stuk geglazuurd steen, wel licht een soort kloostermop, is enige tijd geleden door dc heren J. Koe- voets en J. Simons gevonden op de plaats waar de fundamenten zich bevinden. Dit stuk steen zal in de gevel ingemetseld worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2