AMSTLEVEN levensv KOLENOVERSCHOT GEVAAR VOOR ECONOMIE In Straatsburg zoekt men naar oplossing van Europese kolencrisis STRAATSBURG, 20-10. De Eu- ropese kolencrisis moet opgelost worden, alvorens het voorgestelde Europese vrijhandelsgebied, waar in Engelse kolen onbeperkte toe gang tot de Westeuropese markt zouden hebben, tot stand kon ko men. Dit standpunt zal waar schijnlijk door Franse leden van het Europese parlement worden verdedigd in de zitting van het parlement die dinsdag 21 oktober begint. De voorgestelde oprichting van een vrij handelsgebied en de kolen crisis zullen de voornaamste onder werpen zijn, die het parlement zal behandelen. Naai- van de zijde van het parlement werd verklaard, hangen deze vraagstukken nauw met elkaar samen. Men verwacht, dat Franse sprekers er bij de re geringen van de zes landen van „Klein Europa" en bij de betrok ken industriëlen op aan zullen dringen te trachten zo spoedig mo gelijk en in ieder geval voor de vorming van een vrijhandelszone Faubus' rassenterreur in Little Rock LITTLE ROCK, 20-10. Circa 300 blanke leerlingen hebben zich in Little Rock maandag laten inschrijr ven voor de nieuwe particuliere school die alleen voor blanken toe gankelijk zal zijn. De school is ge sticht met geld dat voorstanders van de rassenscheiding op de scho len, bijeen hebben gebracht. In totaal zijn circa 4.000 leerlin gen zonder onderwijs gekomen doordat gouverneur Faubus de openbare middelbare school van Little Rock sloot om rasseninte gratie te vermijden. Ongeveer de helft van hen heeft op scholen buiten Little Rock of op bijzondere scholen onderdak gevonden. Staking technisch personeel B.O.A.C. LONDEN, 20-10. Op een massa bijeenkomst van 20.000 technici van de B.O.A.C. is maandagmiddag op de luchthaven van Londen beslo ten hun staking, waaraan in totaal 4.000 man deelnemen, voort te zet ten. Vervangingsmiddel voor benzine Prof. Ernest Starkman van de universiteit van Califor- nië heeft een chemisch ver vangingsmiddel voor ben zine ontdekt, waarmee het vermogen van auto- en vlieg tuigmotoren verdubbeld kan worden. De nieuwe brand stof, een mengsel van me thaan, propaan, butaan en andere olieprodukten met salpeterzuur, is betrekkelijk duur, doch men zou de op het ogenblik gebruikelijke motoren veel kleiner kunnen maken en toch hetzelfde ver mogen kunnen behouden, al dus prof. Starkman. S.S.-beulen „verweren" zich voor hun rechters BONN, 20-10. Bij de voortgezette behandeling van het proces tegen de S.S.-lieden Sorge en Schubert, die voor de dood van talrijke con centratiekampbewoners en Russi sche krijgsgevangenen verantwoor delijk zijn gesteld, antwoordde Sor ge op een vraag van de rechter hoeveel mensen door zijn toedoen om het leven waren gekomen: „Ik kan' geen aantal noemen, want ik heb er destijds niet op gelet". Sorge zei verder dat een van zijn superieuren in een kamp zijn on dergeschikten steeds weer voor hield: „Waarvoor heb je handen, waarvoor heb je voeten, breng de Joden in beweging". Volgens deze „richtlijnen" werd dan ook gehan deld. Schubert, die de bijnaam „Pis- tolen-Schubert" had gekregen zei dat de meeste getuigen die thans tegen hem optraden dit slechts de den om hun recht op schadever goeding te handhaven. Hij had al tijd naar het beginsel van „ijzeren discipline" gehandeld. Ook zei hij in de concentratiekampen steeds weer geconstateerd te hebben dat de kampbewoners in eerste instan tie elkaar dwars zaten, om zich zelf ten koste van elkaar een voor delige positie te kunnen verschaf fen. Eén beste film is er niet Een internationale jury van film_ critici, die in het kader van de Brusselse wereldtentoonstelling uit tv/aalf films „de beste film van alle tij'den" moest kiezen, is niet tot een keuze kunnen komen omdat er geen toereikende vefgelijking mo gelijk was. Wel werden de volgen de zes films „van gelijke verdien ste" gekozen: De Moeder (Rusland), De Fietsendieven (Italië), Het slag schip Potcmkin (Rusland), De Goudrush (Amerika), De grote illusie (Frankrijk), en Jeanne d'Arc (Denemarken). een oplossing te vinden voor het kolenvraagstuk. De Fransen zullen waarschijnlijk ook als hun mening te kennen ge ven, dat de kolencrisis, indien zij in de nabije toekomst niet wordt overwonnen, onvermijdelijk zal leiden tot een ernstige algemene economische crisis in west-Europa. De president van de hoge auto riteit der E.G.K.S., Paul Finet, zal donderdag een verklaring over de Europese kolensituatie afleggen. Eredoctoraat voor H. W. Tilanus AMSTERDAM, 20-10. In de over- volle Woestduinkerk te Amsterdam is vanmiddag tijdens de 78ste her denkingsdag van de stichting der vrije universiteit het eredoctoraat in de rechtswetenschappen ver leend aan de heer H. W. Tilanus, die jarenlang voorzitter is geweest van de C.H.U. Hij vervult thans nog o.m. de functie van secretaris van de onderwijsraad. Na de Diesrede van de rector- magnificus prof. dr. G. C. Berkou- wer verrichtte prof. I. A. Diepen horst de promotie. Met een lang durig applaus betuigden de talrij ke aanwezigen hun instemming met het verlenen van dit doctoraat. De heer Tilanus dankte met een korte inleiding. Franse duikboot in nood DEN HAAG, 21-10. De Franse duikboot „Requin" verkeert vol gens een bericht van het kuststa- tion radio-Napels mogelijk in nood op circa 40 mijl ten oosten van Kaap Spartivento (Sardinië). De positie van de „Requin" is 38.48 graden noord en 15.00 oost. Veel vluchtelingen uit oost-Duitsland Zondag hebben zich 546 Oost- duitse vluchtelingen bij de west- Berlijnse autoriteiten gemeld. Hier mee is het aantal oost-Duitsers dat sedert 1 januari naar west-Berlijn is gevlucht tot over de 100.000 ge stegen. In dit cijfer zijn niet de Oostduitsers meegeteld die direct naar west-Duitsland zijn getrok ken. Bijstand-programma V.N. ui gevaar: HEW YORK, 21-10, De groei en verbetering van het programma voor technische hulpverlening van de Ver. Naties gaan voort, maar er bestaat vrees voor de toekomst van het programma, zo verklaarde de voorzitter van de raad voor tech nische bijstand, David Owen gis teren in de economische en finan ciële commissie van de assemblee der Ver. Naties. Hij zei, dat er eni ge twijfel bestaat, of de totale contributies wel op het niveau van 1958 gehandhaafd zullen kunnen blijven, ook al hebben 14 regerin gen voor het volgende jaar hogere bijdragen toegezegd. De heer J. P. Bannier (Neder land) deelde de commissie mede, dat het er met de financiële toe stand van het programma voor technische hulpverlening niet al te goed uitziet. Beroering in Marokko PARIJS, 20-10. Volgens maandag te Parijs ontvangen berichten zijn er in het weekeind in Marokko wanordelijkheden uitgebroken. De „France Soir" meldt, dat er een regeringscrisis in Marokko dreigt en dat in het gebied van Ra bat de noodtoestand is afgekondigd. „Le Monde" schrijft, dat de veeL vüldige bijeenkomsten van het ka binet met de opperbevelhebber van het leger, prins Moeial Hassan, in de afgelopen drie dagen de indruk wekken, dat men van plan is het leger te doen ingrijpen in bepaalde roerige gebieden. Ploegkainpioenschap van Nederland 'S-GRAVENHAGE, 21-10. - Op donderdag 30 oktober wordt des middags te 13 uur op het bedrijf van de heer Hofman te Jukwerd bij Appingedam de nationale wedstrijd in het ploegen met trekkers gehou den om het kampioenschap van Ne derland. Aan deze wedstrijd wordt deelgenomen door afgevaardigden van de drie plattelandsjongeren organisaties en de drie landarbei dersbonden in Nederland. VEENENDAAL. Op de Rijksweg te Eist (Utrecht) moest de gehuwde 48-jarige Balk uit Cothen op zijn bromfiets uitwijken voor de wiel rijder v. D. uit Eist, die voor hem de weg overstak. Een aanrijding was-onvermijdelijk, met het gevolg dat B. levensgevaarlijk werd ge wond en in het Julianaziekenhuis te Veenendaal is overleden. Van D. werd eveneens ernstig gewond. NIJMEGEN. Gedeputeerde Sta ten van Gelderland hebben Pro vinciale Staten van Gelderland voorgesteld een subsidie te verle nen van twee en een half procent der totale kosten (welke geraamd zijn op f 4.360.000) voor de restau ratic van de in de oorlog groten deels verwoeste St. Stevenskerk te Nijmegen. Ingezonden mededeling ZELDZAME VONDST OP SCHOUWEN-DUIVELAND Noordse pijlstormvogel aangetroffen op strand bij „Oude Hoeve" (Van een medewerker) Na de stormachtige dagen van vorige week werd op het strand bU de „Oude Hoeve" een dode Noordse pülstormvogel gevonden. Deze soort, die nog niet eerder op Schouwen waargenomen werd, is in ons land een zeldzame verscho ning, waarvan nog slechts een do zijn vondsten in de vogellitcratuur vermeld worden. Het is een vogel ter grootte van een duif. De bovenzijde is donker, bij zwart af, gekleurd, de onderzij de wit. Het zijn echte zeebewoners, die buiten de broedtijd hoogst zel den aan land komen. Zeilend over de golven zoeken zij hun voedsel, dat uit kleine visjes en dergelijke bestaat. Hun broedgebied strekt zich uit van IJsland tot aan de Azo- ren, terwijl verwante vormen in de Middellandse Zee voorkomen. Het nest ligt in konijnenholen en op sommige gunstige plaatsen in door de vogels zelf gegraven holen. Hoewel zij vaak in dicht bevolk te kolonies broeden, maakt zo'n terrein overdag een verlaten in druk. De broedende vogels vertonen zich namelijk overdag niet buiten de nestgangen, daar zij zich op het land slechts onbeholpen kunnen voortbewegen en daardoor een ge makkelijke prooi voor zilver- en Lezing over Amerika Donderdag 23 oktober hoopt de heer J. Roelfs - bekend journalist te Amsterdam - voor de Culturele Vereniging in het Dorpshuis een lezing te houden over Amerika, waarheen hij als voorlichter op studenten vervoerende schepen en kele malen is heengereisd. De le zing zal worden verlucht met en kele films. BRUINISSE Vissersschepen verlieten de haven Weinig bietenvervoer De vissershaven te Bruinisse biedt momenteel een verlaten aan blik. Slechts enkele vaartuigen zijn achtergebleven en deze zijn over dag meest alle op de Zeeuwse stro men. De rest vertrok naar de Wad denzee voor het vissen op mossel zaad, waarvoor dinsdag en woens dag de gelegenheid wordt gegeven. In tegenstelling met Brouwers haven, dat spreekt van grote druk te met de verscheping van suiker bieten, is deze verscheping in de Bruinisser haven van weinig bete kenis. De fabriek te Puttershoek laat zo weinig mogelijk schepen te Bruinisse laden; wel worden er nog bieten verscheept naar Dinteloord en Roosendaal, maar de grote druk te van anders heeft plaats gemaakt voor een zeer kalme aanvoer. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. W. J. Burgh- graaf, Bozum. Beroepen te Wijk bij Heusden: P. de Jong, Kootwijkerbroek; te Grijpskerk (toez.): kand. J. D. Killa, Sliedrecht. Aangenomen naar Zoutelande (toez.): J. van Dullemen, Oudega (Wymbr.), die bedankte voor Warf- fum (Gron.). Bedankt voor Boven-Hardinx- veld: J. van Sliedregt, Putten. Ger. Kerken Bedankt voor Maassluis (vac. H. Vollenhove) en voor Werkendam (2de pred.pl.): A. Trapman, Stad aan 't Haringvliet; voor Oude Pe- kela: G. de Zeeuw, Schoonoord. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Rozenburg: W. Meijn- hout, Franeker en A. H. Schippers, Hillegom. Ger. Gemeenten Tweetal te Middelharnis: Chr. van Dam, Rotterdam-zuid en A. F. Honkoop, Goes, van wie eerstge noemde beroepen is. Bedankt voor Aagtekerke: J. B. Bel, Krabbendijke; voor Sioux Center (Iowa, U.S.AC. Hege man, Genemuiden (voorheen Sioux Center). Evang. Luth. Kerk Beroepbaar: ds. K. E. E. Heintze, Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Amsterdam-west: H. C. Leep, Rotterdam. BUSSUM. De 44-jarige A. H. uit Amsterdam is in het O.L.V.-Gast- huis te Amsterdam overleden aan do verwondingen, die hij bij een botsing op de Abcouderstraatweg had opgelopen. De man was tijdens het inhalen met zijn motor tegen een in dezelfde richting rijdende auto, die linksaf sloeg, opgereden. Zijn 17-jarige zoon, die op de duo zat, liep vrijwel geen verwondin gen op. mantelmeeuwen zouden zijn. Na het vallen van de duisternis komen de vogels, die de dag boven zee hebben doorgebracht, hun partners aflossen, hetgeen met het nodige lawaai gepaard gaat. Het broeden duurt ongeveer iVz week en daar na blijft het jong, want het legsel bestaat slechts uit één ei, tot het vliegvlug is in de nestgang. Zeeuwse kleermakers patroons Op de districtsvergadering van de Bond van Kleermakerspatroons in Nederland, B.V.K. district Zeeland, werd het programma vastgesteld voor het a.s. seizoen. Op 27 oktober e.k. zal in de „Prins van Oranje" te Goes een technische dag worden gehouden, die toegankelijk is voor alle ge- interesseerden. Op deze dag zal ge toond worden een moderne kleer makerij. Hiermede zal oa.. op ra tionele wijze een costuum worden gemaakt uit een coupon „solispun". Deze coupon stof zal bij de aan vang onder alle aanwezigen worden verloot. Voor de gelukkige winnaar zal dit costuum op maat worden gemaakt. Er zal dus een modern maatkledingsbedrijf aan het werk te zien zijn, met vele rationele werkmethodes, o m. een ströbelma- chine, een speciaalmachine en een afzuigtafel met persinstallatie en verder vele andere vernuftige werktuigen. Ook zal een patroons centrale te zien zijn. Voor het di strict Zeeland belooft het een zeer bijzondere dag te worden. De Britse en Amerikaanse am bassade hebben maandag nota's overhandigd aan het Russische mi nisterie van buitenlandse zaken. Naar verluidt zijn het antwoorden op een Russische noth met 't voor stel, dat de aanstaande conferentie te Genève over het stopzetten van kernwapenproeven door ministers van buitenlandse zaken, gehouden wordt. Ex-Nazibeul voor zijn (Poolse) rechters WARSCHAU, 21-10. „Dat ik nog steeds in leven ben, dank ik geheel en a] aan een engel, een Joodse vrouwelijke dokter, Maria Affek- kaminska, die voor me gezorgd heeft vanaf het moment dat ik in de gevangenis van Mokotof aan kwam", dat verklaarde de voorma lige „Gauleiter" van Oost-Pruisen en bestuurder in oost-Polen Erich Koch, die beschuldigd wordt van verantwoordelijkheid voor de dood van 72.000 Polen in de oorlog en de moord op dertigduizend mensen bij een opstand in het ghetto van de oost-Poolse stad Bialystok. Koch, die een van Hitiers ver trouwde helpers was, bevindt zich sedert 1950 in Poolse handen. Hij was door de Britten voor berech ting uitgeleverd. Door zijn slechte gezondheidstoestand is het proces herhaaldelijk uitgesteld. Hij werd nu op een draagbaar de rechtszaal binnengebracht, een oud man met ingevallen gezicht. Hij vroeg de rechters hem uit de gevangenis weg te doen halen en naar het zieken huis terug te laten brengen „opdat ik mij kan rechtvaardigen voor het Poolse volk, dat ik geleerd heb te respecteren". Prov. Zeeuwse Ver. tot bestrijding t.b.c. De algemene vergadering van de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot Bestrijding der tuberculose zal te Middelburg worden gehouden op zaterdag 29 november. Op de agen da staat o.m. een referaat door dr. J. Meijer, directeur van de K.N. C. V. tot bestrijding der tuberculose te 's-Gravenhage over: „Reisin drukken uit India". Dr. Meijer ver toefde enkele jaren in dit land voor de Wereldgezondheids Organisatie. Het emigrantenschip „Zuider kruis" dat onderweg is van Am sterdam naar Sydney heeft gister avond Brest moeten aandoen om een kind, de acht-jarige Arnold Fam die aan blindedarmonsteking leed aan wal te brengen. De jongen is in een ziekenhuis opgenomen. Zijn moeder is eveneens aan wal gegaan en verblijft in Brest. DE SCHOOLMELKVOORZIENESG Rijk draagt alleen bij wanneer de gemeenten het ook doen In eerste aanleg geen regeringszaak s-GRAVENHAGE, 20-10. In ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid De Graaf hebben de ministers van Sociale Zaken en van Binnenlandse Zaken a.i. nader toegelicht waarom geen rijkssubsidie op de schoolmelk- verstrekking wordt verleend als er geen gemeentelijke subsidie wordt gegeven. Er wordt in dit antwoord aan herinnerd, dat reeds meermalen aan de Kamer is medegedeeld, dat subsidiëring der schoolmelkvoor- ziening naar het oordeel der rege ring primair een taak is van de ge meenten. Bovendien kunnen deze beoordelen of plaatselijke omstan digheden steun aan de schoolmelk- voorziening noodzakelijk maken. Het Rijk treedt thans, zowel op grond van volksgezondheid-over- wegingen als om de melkafzet te bevorderen, aanvullend op. Het verlenen van rijkssubsidie ten be hoeve van de schoolmelkvoorzie- ning in gemeenten, waar geen ge meentelijke subsidie wordt ver leend, zou betekenen, dat het Rijk de verantwoordelijkheid voor de schoolmelkvoorziening in principe zou overnemen, waartoe de onder getekenden niet bereid zijn. Tevens zou hierdoor het gevaar ontstaan, dat gemeenten, waar tot nu toe in samenwerking met het Centraal Sehoolmelkcomité subsidie wordt verleend, in de subsidiëring van rijkswege aanleiding zouden vin den het gemeentelijk subsidie te beëindigen, in welk geval ook het subsidie van genoemd comité zou vervallen. Het behoeft geen betoog dat alsdan het doel, waarvoor het rijkssubsidie wordt verleend, t.w. het stimuleren van het schoolmelk- gebruik, niet zou worden bereikt. Verwachting tot woensdagavond: Dezelfde temperaturen Veel bewolking met af en toe wat regen; matige, nu en dan krachtige noordwestelijke wind en weinig verandering in temperatuur. 22 okt. Zon op 7.15, onder 17.33. Maan op 15.29, onder 1.46. 23 okt. Zon op 7.17, onder 17.31. Maan op 15.52, onder 2.51. Volle maan: 27 okt. te 16.41. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 okt, 11.14 v.m. 23.58 'n.m. 23 okt. 12.24 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 22 okt. 11.10 v.m. 23.40 n.m. 23 olct. 12.18 n.m. n.m, HET WEEROVERZICHT DE BILT, 21-10. Maandagavond bereikte een warmtefront ons land dat daarna in zuidoostelijke rich ting verder wegtrok. Dit ging ver gezeld van enige lichte regen. Ach ter het front stroomde met een in kracht toegenomen wind zachte lucht binnen waarin de temperatu ren waarden van ongeveer 14 gra den bereiken. Ongeveer 400 km. ten zuidwesten van Engeland bevindt zich nog steeds het centrum van een omvangrijk hogedrukgebied. De hoogste luchtdruk bedraagt in het centrum meer dan 1035 mb. Aan zijn noordflank beweegt zich een storing langs het koufront tus sen IJsland en Schotland door naar de Noorse kust. Er zijn tekenen dat het hogedrukgebied in omvang kleiner wordt, waardoor de oce aandepressies een zuidelijker koers gaan volgen. Morgen blijven we in de zachte lucht met over het alge meen veel bewolking en plaatselijk nog wat regen. De wind handhaaft zich in de noordwesthoek. De bruid kwam niet TAIPEH, 21-10. Een 34-jari- ge Chinese bruidegom ver scheen maandag jl. hoopvol voor het altaar, waarvoor hij met een Formosaanse schone in de echt zou wor den verbonden. Doch wie er ook kwam opdagen, niet de bruid. Doch de bruidsmeis jes waren wel verschenen en de bruidegom nam een kloek besluit. Zijn tot een harer, een aanvallig meisje van 23 jaar, gericht huwelijksaan zoek, werd aanvcfürd en het huwelijk werd meteen vol trokken. WASHINGTON, 20-10. Het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft maandag mee gedeeld, dat de Verenigde Staten de begeleiding van nationalistisch- Chinese bevoorradingsschepen naar Quemoy niet hebben hervat en dit niet zullen doen, zolang het mili tair niet noodzakelijk is. Deskundigen van het Noors-Ne derlandse instituut voor kernonder zoek te Kjeller bij Oslo, zullen een project voor een tankschip met atoomaandrijving bestuderen, zo heeft de directeur van het insti tuut, dr. Gunnar Randers, maan dag in Oslo verklaard. Nippertje - Heis - Films - Rijstfeest - Klepjes Volle Spons - Gereitje en Vuiltje De Expo doen op het laatste nip pertje, dat brengt met zich het de massa zich zien storten op de laat ste souvenirs en het gedrang van de tienduizenden om nog maar zo veel mogelijk kijkbuit binnen te ha len. Eilandman heeft nog net de laatste graantjes mee helpen op pikken en dat was een hele heis, want er waren veel graantjes. De Russen gooiden er een paar huive ringwekkend prachtige films tegen aan, met opnamen uit Siberië, snui vende paarden di erinkelbellende sleeën door eindeloos schijnende, met poedersuiker bestrooide wou den heentrokken, met het blauwe Baikalmeer gevat in een krans van luisterrijk groen, met snelvlietende ijsschotsen in het water van de Ne. wa en overrompelende balletscènes, io.o. „Le lac des cygnes" van Tsjai. kowsky. En natuurlijk deden de Amerikanen mee in deze (sportie ve) Expo-wedyver. Ze kwam en met het wonderbaarlijke Cinerama, in de (ronde) Fordcinema, waardoor de toeschouwer de meesterlijke il lusie werd meegegeven een auto trip te maken door de States. Als het met de film zo door blijft gaan wordt het (b\jna) niet meer nodig op reis te gaan. In het Marokkaanse paviljoen riep een dame aan een der tafels: geheel gans leder", waarmede ze bedoelt te zeggen dat de verkope- lijke portefeuilles helemaal van leer waren gemaakt. Tussen de at tributen van het volkse leven in Katanga, dansten in de omlijsting van de dreunende tam tams de ne gers op een rijstfeest; het effekt van deze projektie in de halfduis tere nis van het paviljoen Ruanda Urundi was van een sinistere be klemming. Schouwen-Duiveland was ook op de Expo. Heel mooi getekend en gekleurd op een groot bord, met jalouzieën er voor. Jalouzieklepjes openSchouwen-Duiveland in oude toestand voor de ramp, jalou- zieklepjes dichthet nieuwe Schouwen-Duiveland. Met de geur van een goede boerenschuur in de neusgaten kon men er naar kijken, want de Expo-kocien lagen even verder op volmaakt zonder com- plexen of zenuwen, in het stro te herkauwen. In de vlucht viel het stalen pak van een Malthezcr ridder te meten en de uitrusting van een Liechten steinse jager als hij de bossen in trekt, de Dode Zeerollen in het pa viljoen van Israël, de privé-vlieg- tuigjes die „men" in het jaar 2000 gaat gebruiken, landend op het - natuurlijk platte - dak van flats met zestien verdiepingenop de vlonder in het water van het V.S.- paviljoen cirkelden de mannequins feilloos rond in hun fraaie japon nen zonder mis te stappen. Zo kan men nog wel een uurtje doorgaan, maar onverbiddelijk kwam het mo ment dat men Finland en San Ma rino niet meer uit elkaar kon hou den, omdat de spons was volgezo gen. Dan werd het tijd in een helikop ter te stappen, om het alles nog eens van boven af te bekijkem De deur van de helikopter deed men dicht als vroeger een Schouws ge reitje, een plukje gordijn bleef er tussen klemmen en dan was men overgeleverd aan de rotorbladen, die heel boos gingen doen als dc machine omhoog ging of schuin lag in de bochten. Maar het uitzicht was adembenemend, met (tussen twee buien) een gulp gul zonlicht over het atomium en de wonder lijke vakjeswereld diep b?ncden. Maar het was alsof men op een wie belende to ren stond en Eilandman is heel erg dankbaar dat hij het hier iveer rustig opschrijven kan, want boven dacht hij aldoor aan een vuiltje in dc benzineleiding of een vette bougie. Men kan immers nooit weten.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2