K 4 L Wat lekker smaakt dat helpt groeien! STAD EN PROVINCIE ADVERTENTIES Afnemend buiig Opklaringen en afnemend buiig. Aanvankelijk stormachtige tot krachtige, later tot matig afnemea. de noordwestelijke wind. "Weinig verandering in temperatuur. 17 okt. Zon op 7.07, onder 17.44. Maan op 12.30, onder 21.25. Eerste kwartier: 19 okt. te 15.07. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 okt. 6.02 v.m. 18.22 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 okt. 5.44 v.m. 18.03 n.m. Springtij: 15 en 29 oktober. Doodtij: 21 oktober. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-10. Een lagedruk gebied, dat gisteren bij IJsland lag, verplaatste zich in oostelijke rich ting en was vanmorgen voor de kust van Noorwegen aangekomen. Het vulde daarbij geleidelijk op. Maar tegelijkertijd ontwikkelde er zich boven het zuiden van Zwe den een nieuwe aktieve depressie. Daardoor draaide de wind in onze omgeving naar het noordwesten en werd langs de kust tijdelijk storm achtig. Tevens nam de onstabili teit van de lucht snel toe, waar door er talrijke buien voorkwamen die soms met hagel of onweer ge paard gingen. Op het westelijke deel van de Oceaan bevindt zich eveneens een aktieve depressie, die in de rich ting van IJsland koerst. Voor de storing uit is echter een flinke rug van hogeluchtdruk aanwezig, die morgen onze omgeving zal nade ren In verband daarmee zal zo wel de wind als de buiigheid gaan afnemen. Citrusfruit en eigen ooft AMSTERDAM, 16-10. Op de vandaag alhier gehouden jaarver- gadering van groothandelaren in verse zuidvruchten, deelde de voorzitter, de heer R. Mol, mede, dat de invoer en dus de omzet van citrusfruit, mede in verband' met de slechte Nederlandse fruitoogst in het seizoen 1957-'58 weer met 35 miljoen kg is toegenomen ten op zichte van het vorig jaar en is ge stegen tot 165 000 000 kg., een hoe veelheid welke nog nooit tevoren werd bereikt. Doordat de Nederlandse fruit oogst het komend seizoen zeer ruim is en ook de export door grote oogsten in de nabuurlanden slechts op bescheiden schaal zal plaats vinden, is. het. te verwachten, dat de invoer van citrusfruit in Ne derland belangrijk zal verminde ren. Toch worden medio december grote aanvoeren Spaanse sinaas appelen en eind februari flinke kwantiteiten Jaffa's verwacht. Voorts veel Italiaanse mandarij nen. De kwaliteit is volgens de laatste berichten uitstekend en de oogsten zeer ruim. In de exporterende landen zijn de vraagprijzen nu nog hoog, doch deze zullen wel moeten dalen in verband met de lage prijs voor Nederlands fruit. LAND- EN TUINBOUW De appclexport naar west-Duitsland 's-GRAVENHAGE, 13-10. Met ingang van vandaag komen er weer enkele wijzigingen in de lijst van appels welke naar west-Duitsland geëxporteerd mogen worden. Zo is bepaald door het produktschap voor groenten en fruit dat de Manks Codlin moet worden afge voerd van de lijst van uit te voeren rassen De aanvoer van dit ras op de veilingen is ook van geen be tekenis meer. Als nieuw ras is de In grid Marie boven 65 mm. er bij gekomen. Dit is een ras dat in ons land echter nog weinig wordt ge teeld. Verder is besloten dat van het ras Sterappel enkel de maat 65 mm. en opwaarts nog mag worden uitgevoerd. In de afgelopen week mochten deze appels vanaf 60 mm. worden uitgevoerd. Uiteraard blijft voor alle rassen de minimumprijs van 24 cent per kg. gehandhaafd. Perenexport naar west-Duitsland 'S-GRAVENHAGE, 16-10. - Het produktschap voor Groenten en Fruit heeft bekend gemaakt, dat met ingang van vandaag naar west- Duitsland slechts de perenrassen mogen worden uitgevoerd: Beurré Alexander Lucas vanaf 65 mm; Beurré d'Anjou vanaf 60 mm; Beurré Clairgeau vanaf 65 mnj; Beurré Hardy vi/naf 60 mm; Bonrie Louise d'Avranches vanaf 50 mm', Conference vanaf. 60 mm; Doyenhé du Cornice vanaf 65 mm; Legiporit vanaf 55 mm en Pitmaston Du- chesse vanaf 70 mm. De kwaliteiten extra standaard, standaard en huishoud I van deze rassen mogen alleen dan worden uitgevoerd wanneer ze op de vei lingen zijn gekocht voor minstens 18 cent per kilogram. De heer en mevrouw ROEL- VINK-WENZEL geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter QUfRINA EMMA (Anneke) Amsterdam, 12 oktober 1958 2e J. v. d. Heijdenstraat 83 hs Tijdelijk: Luth. Diakonesseninrichting Algemene kennisgeving Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, geheel onverwacht, onze geliefde en zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw ADRIANA PIETERNELLA JOHANNA DE VOS weduwe van Nicolaas Verton in de ouderdom van 71 jaar Mede namens de familie: M. VAN ZIJP-VERTON A. VAN ZIJP ELSJE MARIAN JACQUELINE NICOLETTE 's-Gravenhage, 13 okt. 1958 Eschdoornstraat 108 Condoleantie-adres Douwes Dekkerstraat 30, Voorburg De teraardebestelling heeft heden plaats gehad. FILMAVOND instuif Oosterlancl zaterdagavond 18 oktober, aaanvang 7.30 uur. Het bestuur Gemeente ELKERZEE Ophalen huisvuil Gegadigden worden opgeroe pen voor het ophalen van het huisvuil in deze gemeente. Voorwaarden zijn tér ge meentesecretarie verkrijgbaar. Inschrijvingsbiljetten dienen uiterlijk 25 oktober a.s. te worden ingeleverd bij de bur gemeester. SUCCESJES 1-4 regels' i 1,—Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f i,20. Te koop: Ford Anglia '52, in goede staat. Mulockstraat 56, Zierikzee. Personeel gevraagd: Meisje of werkster, voor en kele uren per dag. Kantonge recht, Zierikzee. Diversen Heren! Laat van tijd tot tijd Uw kostbare Philishave bij ons vakkundig smeren en schoon maken. De kosten, welke wij zo laag mogelijk hebben ge houden, bedragen slechts één gulden met één jaar garantie. Des morgens gebracht, 's mid dags klaar. Technisch Bureau v. d. Berge, Zevenhuisstraat 6, Zierikzee. - ■'0$^' V vV v. i c Zo is het, mevrouw! Uw kind hapt... het smaakt hem... hij groeit. Geef Uw kind een Blue Band-boterham en... een, twee, drie: wèg boterham! Hij vindt het heerlijk. En U denkt blij: „Wat eet hij goed!" Zo worden Uw goede zorgen beloond. Uw keus voor hem is goed geweest. Blue Band schenkt steeds aan dacht aan nieuwe mogelijkheden. En heus, dat zal altijd zo blijven! Welke andere margarine geeft U zo'n vitamine-zekerheid? DOOR MEER VITAMINE-ZEKERHEID Meer dan ooit helpt Blue Band in dercfagelijkse vitaminebehoefte voorzien. A! jaren geeft Blue Band U vitamine A en vitamine D. Dat betekent weer stand en energie, maar ook een sterk beendergestel en een gezond gebit. Nu is Blue Band nog verrijkt met CAROTEEN (provitamine A), dat een waardevolle bijdrage levert tot de gezonde groei van Uw kind «UIEBAND mmm... ezrs ternsesond! Hoe lang, hoe zwaar moeten Uw kinderen zijn? Hoeveel vitamine A on caroteen hebben ze dagelijks nodig? meisjes lengte gewicht vitamine A caroteen 3 jaar 94 cm 14% kg 660 I.E. 800 fig 4 jaar 99 cm 15% kg 770 I.E. 900 fig 6 jaar 106 cm 18% kg 880 I.E. 1000 /jg 6 jaar 111 cm 19% kg 990 I.E. 1100 fig Heeft U misschien een zoon van 6? let dan op de volgende advertenties met meer gegevens, die natuurlijk altijd een gemiddelde zijn. „Veiling van de eeuw" LONDEN, 15-10. De wer ken van zeven impressionis tische negentiende eeuwse schilders zijn woensdag avond op een veiling te Lon den voor 781.000 pond Ster ling (ongeveer 7.810.000 gul den) in totaal verkocht. De doeken stammen uit de na latenschap van de Duitse bankier Jakob Goldschmidt, die zich voor de tweede we reldoorlog in New York ves tigde. Een schilderij van Cezan ne (Garcon au Gilet Rouge) ging van de hand voor 220.000 pond sterling, de hoogste prijs voor een enkel schilderij. Het schilderij van Vincent van Gogh getiteld Jar din public a Aries werd gekocht voor 132.000 pond sterling, een Manet voor 113.000 pond. De verkoping duurde slechts 21 minuten en werd „De veiling van de eeuw" genoemd. AANBESTEDINGEN Acht bungalows met hoofdgebouw ,[>r. te Renesse In hotel „Brabant" té''.Bergen op Zoom werd woensdag aanbesteed de bouw van een vakantiecentrum te Renesse, bestaande uit 8 bunga lows en een hoofdgebouw. Inge schreven werd als volgt: Firma Schutte Ooihorst, Ambt Delden f 118.497; Firma J. H. Braber Zn., Renesse f 119.306; Firma J. H. Tieleman f 123.900; N.V. Van Hee- ren te Dordrecht f 135.000. De gunning werd aangehouden. Wij vernemen dat later nog twee blokken van 8 bungalows, beho rende bij hetzelfde projekt, zullen worden aanbesteed. RENESSE Onze dorpsgenoot de heer I. Lemsom behaalde op het te Rot terdam gehouden examen het vak diploma burgerlijke -en utiliteits bouw, uitgaande van de Raad van Bestuur v. d. Bouwbedrijven. BROUWERSHAVEN Ouderavond zondagsschool Dinsdagavond werd te Brouwers haven in het Jeugdgebouw een ouderavond gehouden, welke was belegd door de Ned. Herv. Zon dagsschool. Ds. C. Groot verwel komde de aanwezigen en verzocht deze bijeenkomst te laten aanvan gen met het zingen van Gezang 149 vers 1. Nog nooit eerder is er een ouderavond georganiseerd door de Zondagsschool, aldus Ds. Groot en daarom is het plan gerezen om de ouders nader kennis te laten maken met het werk der kinderen, opdat eniè inzicht verkregen'kan worden welf? werk de leiding' tot taak heeft'bij het geven van godsdienst- ortaéfwijs. Mevr. GPóot-Aris hield vervolgens een inleiding over „De Godsdienstige benadering van het kind", waarin zij op duidelijke wij ze beschreef, wat de bedoeling is van het gaan naar dc Zondags school. Ds. Groot vertelde hierna het verhaal van JONA, hetgeen hij deed met een demonstratie op het nieuwe flanelbord. Hieruit bleek dat deze werkwijze zeer verdui delijkt werkt op het voorstellings vermogen der kinderen. De leiding gevende personen., der zondags school vertelden welke leermetho de in de drie verschillende klas sen wordt toegepast. Wanneer een bijbels verhaal verteld is krijgen de kinderen gelegenheid dit ver haal uit te werken door middel van een tekening. Met deze teke ningen worden goede resultaten bereikt en kan men constateren of de leerstof bij de leerlingen, het juiste effect bereikt. Deze z.g.n. Westhill-methode, waarmede me vrouw Janseri-Kroon begonnen is, voldoet heel goed. De aanwezige ouders konden hierna het werk der kinderen be zichtigen. Jammer iè, dat op deze avonden zo weinig animo wordt getoond van de zijde der ouders. In overeenstemming met de leiding en de aanwezigen werd besloten om het zondagsschoolkerstfeest voortaan op le kerstdag te vieren. Met het zingen van lied 248 werd deze ouderavond besloten. ZONNEMAIRE De reclasseringscollecte heeft alhier opgebracht de som van f 50,07. Collectrices waren de meis jes v. Felius-Fondse en De Vlieger en de leden der vrouwenvereniging „A.Z.E.", de dames van Dijke, van 't Veer, v. d. Sande en Verseput, OOSTERLAND De collecte voOr het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront, de zgn. P.I.T., heeft opgebracht de som van f 78,81. Dc collectanten waren: Kobie en Tiny Winkel, Truus van der Have en Jo Mol, Tannie Steen- poorte, Tonnie Stam, Nel en Tonnie Capellc, Jan en Tineke Wieringa, Willy Stouten en Ria van der Werf. Een woord van dank aan deze ijve rige jongedames, zomede aan de milde geefsters en gevers is hier zeker op zijn plaats. Aanleg rijwielpad Door het aannemersbedrijf D. Rentier te Noordgouwe, in samen werking met dat van de heer A. Wandel te ^Nieuwerkerk, is bij de halte „Even Buiten" alhier een aanvang gemaakt met het leggen van een tweede rijwielpad langs de Rijksweg. Naar wij vernemen zal dit pad worden gelegd van zgn. „visbek" betontegels, zulks in te genstelling met het reeds bestaande pad, dat hoofdzakelijk van beton is- vervaardigd. De drainagewerkzaamheden De drainagewerkzaamheden in de Hoge Maireweg beginnen al aardig op te schieten. Duizenden meters buis is al aan de aarde toe vertrouwd en na enige weken zal het hier gebeurd zijn. Bij veel nat weer gaat het machinaal inbrengen van du buizen minder goed, zodat het gewenst is dat het werk klaar is wanneer de grootste nattigheid komt in de winterperiode. SIRJANSLAND Torenklok in stellage Daar de luidklok tegelijk met de toren onder slopershanden geval len is, moest noodgedwongen de oude traditie van het klokluiden worden gestaakt, i Dit is al eens eerder in de geschiedenis gebeurd, n.l. Hn 1911 toen de'toren als ge volg van de zware storm werd be schadigd. De luidklok werd toen bevestigd aan een boom, staande voor de smederij. Thans heeft men een stellage gemaakt achter het verenigingsgebouw, waaraan de klok wordt bevestigd, zodat zij toch weer luiden kan. ANNA-JACOBAPOLDER Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. hield dinsdagavond in „Ons Dorpshuis" haar maandelijk se vergadering onder leiding van mej. J. W. C. van Strien. Spi-eek- ster voor deze avond was mevrouw Marijs-Visser. Zij sprak over het onderwerp: „Alice Nahon, haar le ven en werk". Tevens las zij enkele mooie gedichten voor van deze dichteres. De heer v. Noppen hoopt in de volgende vergadering op 18 novem ber te spreken over het bioscoop vraagstuk. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 15 oktober Andijvie f 7, prei f 20-22, rode kool f 10, witlof (afw.) f 25, to maten f 20-30, princessebonen f 45- 56, grote peen f 5-7, aardappelen (Eigenheimers) f 9; per 100 kg. Conference f 6-18, Legipont f 19, St. Rémy f 13-14, Bonne Louisse f 10, peren (val) f 7; per 100 kg. Sterappel f 14, Cox Orange f 6- 25, Allington f 6-9, Ellisons f 7, Transp. de Croncel f 6-20, Goud- reinetten f 15, Wealthy f 7-18, ap pelen (val) f 6-10; per 100, kg. Alicante f 119-125 per 1Ó0 kg. Bloemkool f 10-38 per 100 stuks. Scheepvaartbericliten Kenia (t.), 14 van Pt. Arcourt n. Rotterdam. Modjokerto, 14 van Surabaja n. Semarang.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3