Haven van Burghsluis zou taak van Veere en Arnemuiden kunnen overnemen STAD EN PROVINCIE z. v. u. LAATSTE NIEUWS DE V.N. EN DE ONTWAPENING De toekomst van maanraketten Delta-Sport sleepte acht medailles in de wacht te Rotterdam Haamsteed's gemeentebestuur zet zich er achter (Eigen bericht) Op de maandagavond gehouden vergadering van de Haamsteedse gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester jhr. R. J. II. Q. Röell, is medegedeeld, dat de haven van Burghsluis geen vaste ligplaats zal worden voor de mij- nenveegdienst van de Koninklijke Marine. Het gemeentebestuur heeft ech ter andere plannen met de haven en gaat met kracht bij de Rijks waterstaat en de Provinciale Wa terstaat pleiten de Burghsluisse ha ven een vervangende functie te ge ven van de havens van Veere en Arnemuiden, die binnen het kader van de uitvoering van het Drie- eilandenplan voor de vissers on bruikbaar worden. De gemeente Haamstede zal met alle wettige middelen voor dit doel strijden en vestigt er de aandacht op dat Burghsluis beduidend ge schikter mag worden genoemd dan de haven van Colijnsplaat (men zal zich herinneren dat er in dit ver band ook aan deze haven wordt gedacht), omdat nog altijd mag worden aangenomen dat de Burgh sluisse haven komt te vallen bui- Het bezichtigen van tie Deltawerken Men moet zich aan de regels houden Het vele bezoek dat gebracht wordt aan de Deltawerken te Brui- nisse heeft politietoezicht noodza kelijk gemaakt. Niet altijd houdt of hield het publiek zich aan de stelregel, dat een werk in uitvoe ring niet door onbevoegden mag worden betreden. Vooral als er niet gewerkt werd gingen velen eens een kijkje nemen naar de vorderin gen die gemaakt worden. Dit is uiteraard niet verboden, mits men zich maar houdt aan de goede zij de van de bordjes „Verboden toe gang". ZIERIKZEE Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte U (vrouwelijke hand werken) mej. E. Hack te Zierikzee. Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen scheikun dig ingenieur de heer C. A. van Sluis. BURGH Ongeval met bromfiets Onze dorpsgenote, mevr. S. Z.-B., die per bromfiets op weg was naar Zierikzee, kwam bij het begin van de nieuwe provinciale weg bij Mo- riaanshoofd door de gladde weg en de wind ten val. Met een auto van de firma v. O. werd het slacht offer naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, waar dr. Motmans haar de eerste hulp verleende. Eén van haar ar men was nl. uit de kom geschoten. Met een taxi kon ze in de namid dag naar huis terugkeren. De brom mer werd beschadigd. SCHARENDIJKE De openstelling van het P.T.T.-station Ten gerieve van het publiek ma ken wij bekend, dat het poststation der P.T.T. geopend is op maandag t.m. vrijdag van 8.45-10.45 uur en van 14-15 en 17.30-18.30 uur. Op zaterdat van 8.45-11.45 uur. ELLEMEET Openstelling bibliotheek Evenals vorige jaren is in de o.I.-school alhier op vrijdag na schooltijd een aanvang gemaakt met het uitlenen van boeken van de Reizende Bibliotheek. De eerste be langstelling was needs bijzonder goed. Bij het samenstellen van de bibliotheek is rekening gehouden met de meest uiteenlopende sma ken. De Zeeuwse Collecte heeft in deze gemeente opgebracht het be drag van f 29,02. De opbrengst der Zeeuwse Collecte bedroeg in deze gemeente f 54,24. ANNA-JACOBAPOLDER De stand van de damcompetitie Stand van de gespeelde compe titiewedstrijden in de wintercam- pagne 1957-1958: 1. A. Goudzwaard; 2. J. Goud zwaard; 3. Joh. v. d. Velde; 4. Iz. Bolier; 5. L. v. d. Velde; 6. P. v. d. Reest; 7. Jac. Bolier; 8. G. van Herk; 9. M. Quist; 10. M. Nelisse; 11. Th. Hoogstratè;1 12. M. Over- beeke. In verband met het aanstaande vertrek van de voorzitter der ver eniging werd een vrije bestuurs verkiezing gehouden. Met meerder heid van stemmen werden gekozen de heren: L. v. d. Velde, P. v. d. Reest en W. ten Hove. ten de Deltadam, die t.z.t. zal wor den aangelegd, terwijl Colijnsplaat voorbestemd is een binnenhaven te worden na uitvoering van het Deltaplan. Zijn eenmaal de vaste oeverver bindingen met het noorden tot stand gekomen, dan is het vervoer van visserijprodukten in de rich ting Rotterdam een simpele zaak geworden. De desbetreffende route zou aanzienlijk korter zijn dan van Colijnsplaat. Het plan b. en w. vond warme instemming bij de raadsleden, die het college machtigden aan deze zaak verder alle aandacht te wij den en de nodige stappen te nemen. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouweubond Leraressen spraken over nieuwe lextielprodukten en wasmiddelen Zang- en gymrepetities voor jubileumviering nemen aanvang ZIERIKZEE, 13-10. In de giste ren in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" gehouden druk be zochte en geanimeerde bijeenkomst van de afdeling Schouwen van de Bond van Plattelandsvrouwen heb ben de dames H. Keijzer te Goes en J. Soede te Vlissingen, lerares sen van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland, interessante lezingen ge houden over de actuele onderwer pen „Nieuwe Textielprodukten" en Nieuwe Wasmiddelen". Na een welkomstwoord door de presidente, mevrouw J. J. Goemans te Zonnemaire, vertelde mej. Keij zer over de vele soorten wasmid delen die tegenwoordig aan de vrouw worden gebracht. Bekend zijn vooral de synthetische wasmid delen, voor katoen en wol. Uiter aard spelen ook de zeepwasmidde- len nog een grote rol en hebben deze hun eigen specifieke voorde len. Mej. Keijzer vertelde ook een en ander over verschillende nieuwe stoffen en hun behandeling, als bv. no-iron-cotton, dat flink warm ge wassen moet worden maar niet ge chloord mag worden, tenzij dit op het etiket uitdrukkelijk staat ver meld. Voor deze stof kan het best 'n zelfwerkend wasmiddel of dood gewone huishoudzeep worden ge bruikt. Het sop moet ruim genomen worden en belangrijk is om ruim te spoelen. Het no-iron kledingstuk dient kletsnat te worden opgehan gen om te drogen. Witte nylon dient te worden behandeld' in een sterk alkalisch wasmiddel, bijv. huis houdzeep, met toegevoegd een flin ke hand soda. Ook zachte zeep kan uitstekend worden toegepast; het sop dient flink warm te zijn. Bij gekleurde nylon mag geen soda worden toegevoegd. Mededelingen De orlon-stoffen (ook wel „dra- Ion" genoemd) mogen beslist niet worden gewassen in een sop dat warmer is dan 60 graden; de ge kleurde orlon dient zelfs lauwwarm te worden gewassen. Het beste kan een wasmiddel met een bleekmid del worden toegepast. Na het met aandacht gevolgde betoog van mej. Keijzer, deed de presidente enige huishoudelijke mededelingen, o.m. dat de hand- werkcursus inmiddels gestart is met twaalf deelneemsters. De le den werden opgewekt d'eel te ne men aan de op stapel staande cur sussen „Handig Huishouden" en de veelbelovende Tuincursus. Deze cursus zal in het a,s. voorjaar be ginnen en gegeven worden in acht maandelijkse lessen. Eén les zal de gehele dag duren, nl. 's morgens theorie en 's middags praktijk, Deze cursus kan alleen doorgaan met BROUWERSHAVEN Gezinsweek Deze week staat Brouwershaven in het teken van de gezinsweek. Hieraan zullen zowel het comité bejaarden als de Bond van Platte landsvrouwen en I.S.L.O.K. mede werken. Heden dinsdagavond zal in het jeugdgebouw een bijeenkomst wor den gehouden voor de ouders van de zondagsschoolkinderen. Hier zal gedemonstreerd worden met het flanelbord, terwijl een inleiding zal worden gehouden over „De gods dienstige benadering van een kind". De eerste samenkomst der be jaardensociëteit bestaat woensdag middag uit een bezoek aan het rusthuis „Duinoord" te Haamstede. Donderdagavond wordt in het jeugdgebouw de film „Mensen tus sen twijfel en vertrouwen" ver toond. Deze film stelt de kernvra gen van 's mensen levenshouding en levensweg aan de orde en laat de beslissende betekenis van het geloof temidden van deze vragen uitkomen. Vrijdagavond biedt de Bond van Plattelandsvrouwen een bijeen komst aan voor dames en heren, waar mej. Onderdijk zal spreken over „De vrouw als inkoopster". Zaterdagmiddag is er de bezich tiging van de prijzen van de verlo ting, door I.S.L.O.K. georganiseerd, voor onderhoud van het jeugdge bouw. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden huis aan huis collecte t.b.v. de zg. Zeeuwse Collecte heeft f 134,94 op gebracht. tenminste 20 cursisten. Degenen die hiervoor interesse hebben kunnen zich opgeven bij mevr. van Schel ven. De cursus „Handig Huishou den" bestaat uit zes lessen, waarin diverse huishoudelijke onderwer pen behandeld zullen worden. De- cursus zal na 1 januari a.s. ge houden worden. De presidente wek te vervolgens de leden op, zoveel mogelijk de op donderdag 23 ok tober a.s. te houden Provinciale Najaarsvergadering, te Goes bij te wonen. Verder werd medegedeeld dat donderdagavond a.s. in het „Huis van. Nassau" de repetities van het zangkoor en de gymnas tiekclub voor de jubileumviering zullen beginnen. Na deze medede lingen sprak mej. van Soede op duidelijke wijze over de heden daagse textielprodukten, waarna de presidente deze vlot verlopen vergadering met een dankwoord sloot. „Puck" brengt: „En toen kwam dokter Frost" Onder auspiciën van de Z V.U. brengt de toneelgroep „Puck" mor gen (woensdag) avond het toneel stuk: „En toen kwam dokter Frost" van de Oostenrijkse schrijver Mans Weigel voor het voetlicht in de Concertzaal te Zierikzee. „Puck" heeft al verschillende geslaagde voorstellingen te Zierik zee op zijn naam staan en het nieuwe repertoirestuk voor Zee land is veelbelovend, getuige ook de recensies van eerdere uitvoeringen. Het stuk behelst een persiflage op de psychiatrie. Het „graven in zie len" wordt in dit spel meesterlijk op de hak genomen en soms zelfs slaat het gegeven over naar het di rect kluchtige, zodat dit spel een gulle lach waard is. Het spel gaat onder de zeer originele regie van Egbert van Paridon. „Puck" speelt ook voor schooljeugd De toneelgroep „Puck" speelt woensdagmiddag voor leerlingen van de middelbare en nijverheids scholen. Gebracht wordt het stuk: .Verliefde dwaasheden" van de Franse blijspeldichter Jean Fran- gois Regnard, die in februari 1655 te Parijs werd geboren. In het werk van deze dichter valt de vrolijke onbezorgde blijdschap te bewonde ren, die na 300 jaar nog niets van zijn levendigheid en frisheid heeft verloren. Hij munt uit door een sprankelende geestigheid en - na Molière - is Regnard de beste Fran se blijspeldichter. Veerboot „Prinses Beatrix" in dok MIDDELBURG, 13-10. De direc- teur van de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland, mr. J. L. Nieu- wenhuis heeft vandaag op een pers conferentie van de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot te Middelburg medegedeeld, dat het in de bedoe ling ligt de nieuwe veerboot „Prin ses Beatrix" op 17 november zijn eerste dokbeurt te doen ondergaan. Dit is een garantiedokbeurt volgens contract met de scheepswerf. De „Prinses Beatrix" zal vier weken uit de vaart worden genomen en de dienst Vlissingen-Breskens zal dan worden onderhouden met de twee kleinere veerboten „Koningin Juli ana" en „Prins Bernhard", waarbij op de oude veerfuik te Breskens wordt gevaren. De mosselzaadvisserij in de Waddenzee In de Waddenzee zal op 21 en 22 oktober en op 4 en 5 november op mosselzaad en halfwas mosselen mogen worden gevist. Zuidweste lijk van de lijn lopende van de to ren van Minnertsga naar Midsland op Terschelling. Het betreft hier het zg. diepe ge deelte van de Waddenzee en het opgeviste mosselzaad mag uitslui tend worden gebruikt om te wor den gebracht op de percelen in de Waddenzee. De bedoeling is dat mosselzaad dat bij een eventuele strenge winter toch verloren gaat, eer die winter invalt ter beschik king te stellen van de mosselkwe kers. Ieder kan dan proberen dit zaad zodanig te zaaien dat het op de percelen in leven blijft. Militairen uit Algerijnse comité voor openbaar welzijn ALGIERS, 14-10. De dertien mi litaire leden van het Comité voor Openbaar Welzijn voor Algerië en de Sahara zijn dinsdag uit het co mité getreden in overeenstemming met de richtlijnen van premier de Gaulle voor de komende verkiezin gen in Algerië. In gewoonlijk welingelichte krin gen te Algiers denkt men, dat de stap der officieren ontbinding van de comité's voor openbaar welzijn in het gehele land tot gevolg zal hebben. Onder de officieren bevindt zich generaal Jacques Massu, die een der twee voorzitters van het comi té was. Premier de Gaulle gaf de mili tairen in maandagavond bekendge maakte richtlijnen opdracht zich terug te trekken uit politieke orga nisaties. (Er werd in de richtlijnen niet gesproken over de beweging voor openbaar welzijn. Deze bewe ging verklaart zelf, geen politiek karakter te dragen). T weede-Kamerlid Van Sleen overleden 's-GRAVENHAGE, 14-10. In de ouderdom van ruim 67 jaar is he dennacht te Rotterdam overleden de heer H. van Sleen, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, tot voor" kort eerste plaatsvervangend voorzitter vam dit hoge college, en oud-burgemees ter van Brielle. Verenigde Staten dienen zeventien-landen-resolutie in NEW YORK, 13-10. De Ameri kaan Lodge heeft maandag bij de politieke commissie van de Ver enigde Naties een resolutie van ze ventien landen ingediend, waarin, naar Lodge zei, maatregelen wor den geschetst, die een positieve bij drage voor het ontwapeningspro bleem zijn. In het eerste artikel van de reso lutie wordt gezegd1, dat de algeme ne vergadering veel belang hecht aan een slagen van de aanstaande besprekingen tussen de Sowjet- Unie, Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten te Genève. Bij de partijen wordt aangedrongen alles in het werk te stellen om de con ferentie tot een succes te maken. Verder wordt de partijen ver zocht geen proeven met kernwa pens te nemen tijdens de besprekin gen te Genève, aldus Lodge. Verder zei de Amerikaan, dat zo wel de Amerikaanse als de Russi sche regering uiting heeft gegeven aan haar bezorgdheid wat betreft een vex-rsassingsaanval. Overeen stemming op dit punt zal het ver trouwen tussen de staten doen toe nemen. De kwestie van de 37 verstekelingen MINISTER-PRESIDENT ZUID-MOLUKKEN WIL NADER ONDERZOEK •s-GRAVENIIAGE, 13-10. - „De enig positieve en bevredigende op lossing in deze aangelegenheid is, dat de kamercommissie een onder zoek instelt naar al datgene dat zich hier heeft afgespeeld. Dan eerst zal er bevrediging van rechts gevoel ontstaan". Met deze woorden heeft de mi nister-president van de republiek der Zuid-Molukken, ir. J. Manu- sama, vanmiddag te 's-Gravenhage een persconferentie besloten, waar in hij een beroep heeft gedaan op de openbare mening inzake de „on verklaarbare, onverwachte" terug zending van de 37 uit Indonesië af komstige verstekelingen. De enige mogelijkheid die nog ten dienste staat voor hen die voor de herroeping van het besluit tot terugzending ijveren is, aldus de heer Manusama, een beroep te doen op de openbare mening. „Dc terugzending is natuurlijk het goed recht van de Nederlandse regering", zo zei hij, en dat is voor hem de reden om in zijn protest en zijn beroep vooral de nadruk te leggen op „de menslievende zijde" van „deze Nederlandse zaak, een zaak van eer, een zaak van fatsoen". De heer Manusama zei in een verklaring, die hij voorlas, dat niet alleen „de sluier van geheimzinnig heid" na het antwoord van de mi nister van Justitie aan de Tweede Kamer niet is opgelicht, doch sprak ook van een „al dan niet georgani seerde" lastercampagne die na de terugzending van de verstekelingen ingezet is om dc „onrechtvaardig heden" en de begane „onmenselijk heid" te camoufleren. Scheepvaartbericliten Esso Amsterdam (t), 13 van Aru ba naar Rotterdam. Esso Nederland (t.), pass. 12 Ma- sira naar Suez. Keletia (t.), 13 van Rotterdam naar Thameshaven. Langkoeas, 12 te Rotterdam. Limburg, 14 te Bahrein. Scherpendrecht (t.), 14 te Casa blanca. CHICAGO, 11-10. Het Amerikaan- se leger heeft eexx gelijke kans om zijn raket in het gebied van de maan te bx-engen, doch de kans dat een satelliet met instrumenten in baan om de maan kan worden ge bracht is minder groot, zo heeft generaal Medaris van de raketafde ling van het leger in Chicago ver klaard. Het mislukken van de proef met de Pionier van de Amerikaanse luchtmacht wordt geweten aan een fout van drie graden bij het afvu ren. Generaal Medaris merkte naar aanleiding hiervan op, dat het leger over meer controleposten op de grond beschikt dan de luchtmacht. „Koningin Wilheluiiua" nieuw schip van Maatschappij „Zeeland" HOEK VAN HOLLAND, 14-10. De Stoomvaart Maatschappij „Zee land", Koninklijke Nedei'landse Postvaart N.V. te Hoek van Hol land, heeft van. H.M. Koningin Ju liana de goedkeuring verkregen haar nieuwe schip de naam te mo gen geven van „Koningin Wilhel- mina". Reeds eerder heeft de rederij een schip van deze naam gehad en wel in de periode 1895-1916. In de lange naamlijst van schepen, die sinds de oprichting van de „Zee land" in 1875, tot de vloot van deze maatschappij hebben behoord, ko men tal van namen voor, die ver bonden zijn met het Huis van Oranje. De directie van de Maatschappij Zeeland wil met de naam van haar nieuwste schip eer bewijzen aan de vorstin, die in de moeilijke oorlogs jaren de leidsvrouwe is geweest in de strijd voor de bevrijding van ons vaderland. Het nieuwe m.s. „Koningin Wil- helmina",.dat bij de werf „De Mer- wede" te Neder-Hardinxveld in aanbouw is, zal omstreeks mei 1959 van de helling lopen. Nationale wedstrijden Rode Kruis korps te Goes 's-GRAVENHAGE, 14-10. De na- tionale wedstrijden van het Rode Kruis korps zullen op 18 oktober as. gehouden worden in de zaal Prins van Oranje" te Goes. Vertegenwoordigende ploegen uit de colonnes in de elf provinciën zullen daar in het krijt treden met de helpsters uit Oude IJssel en dé helpers uit Sneek, die verleden jaar de eerste prijs hebben gewon nen. - Voor de helpsters bestaat de wed strijd in het correct uitvoeren van een opdracht op verpleegkundig ge bied; de helpers krijgen een opgave voor het verlenen van eerste hulp aan een gewonde, die tevens, on danks enige obstakels, moet wor den vervoerd. De deelnemende groepen zijn winnaars en winnaressen van de reeds eerder in de elf provinciën gehouden kringwedstrijden. De prijsuitreiking geschiedt te ongeveer 17 uur in een der zalen van de „Prins van Oranje", waar bij voor de eerste prijs een wissel beker en voor de tweede en derde prijs medailles beschikbaar zijn ge steld. H.M. de Koningin heeft als eerste prijs voor de commandanten eerx medaille uitgeloofd. m De Sowjet-regering heeft maan dag te Moskou een nota voor de Amerikaanse regering overhandigd waarin wordt geprotesteerd tegen „het zenden van verkenningsbal lons in het Sowjet-luchtruim", al dus heeft Tass gemeld. Deze Rus sische nota is het antwoord op de Amerikaanse van 5 september. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 13-10. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe: rode op vochtconditie f 29,80, witte f 30,25-30,50, met wei nig handel, afwijkende kwaliteit moeilijk te plaatsen. Voedergranen nauwelijks prijs houdend. Zomergex-st f 24,75-26,25; haver f 23,00-25,00, extra blanke f 25,75; rogge, 17/18 °/o vochtgehalte, flauw f 21,25. Peulvruchten: groene erwten, zeer kalm f 30,00-50,00; schokkers, met flinke handel f 50,00-72,00; br. bonen f 50,00-77,50, prima ge schoonde tot f 81,00. Aardappelen ROTTERDAM, 13-10. Kleiaard- appelen, 35mmopw.: Eigenheimers f 9,50-10,50, Bintje f 12,50-14,00, Koopmans Blauwe f 11,00-12,00, Bevelanders f 10,50-11,00, Meerlan- ders f 10,00-10,50; 40 mm opw., ge wassen: Eigenheimers f 12,00. Bintje van de kleigrond, in twee maten gesorteerd voor de export, 35 mm opw. f 15,00. Zandaardappelen, 35 mm opw.: Noordeling f 7,50-8,00, IJsselster f 7,25-7,75, Libertas f 7,50-8,00. Voeraardappelen f 2,00-2,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 13 oktober Andijvie f 7, kroten f 4, grote peen f 10, tomaten (natuur) f 20, princessebonen f 25-30, aardappe len (Eigenheimex-s) f 9; per 100 kg. James Grieve f 27, Cox Orange f 9-34, Ellison Orange f 7-10, Trans parant de Croncel f 8-22, Manks Codlin f 9-12, Wealthy f 23; per 100 kg. Conference f 21, Bonne Louisse f 11, St. Rémy f 18, Triumph de Vienne f 26; per 100 kg. Zoete Alfeston f 12, Goudreinette (val) f 8-13; per 100 kg. Alicant f 130 per 100 kg. Bloemkool f 10-37 per 100 stuks. Ingezonden mededeling glaasje! SPORT Zaterdagmiddagcompetitie Zeemeeuwen I-Burgh IV 4-1 Reeds spoedig na de aanvang krijgen de Meeuwen een hoekschop te nemen, die Manni goed neemt, en door Braam met een kopstoot in een doelpunt wordt omgezet (1-0). De jonge Burgh-ploeg komt wel terug, maar veel schot zit er niet in de voorhoede, en met v. d. Maas aan het hoofd weet de blauw witte verdediging wel raad met de maar povere aanvallen. Het plaat sen is aan beide zijden slecht. Na een half uur spelen krijgt, door een misverstand in de Zeemeeuwen achterhoede, de Meij een goede scoringskans, doch hij schiet tegen de lat, en v. d. Maas weet de si tuatie te klaren. Bij Burgh is het Lange jan, die in de voorhoede goe de voorzetten geeft, doch zijn me despelers blijven te veel achter om hiervan te profiteren. Na de rust is het Burgh, dat hax*d van stapel loopt, en bij een doelworsteling verdwijnt de bal in het net (1-1). De thuisclub gaat nu het spel beter verzorgen, en door onbesuisd plaat sen van de tegenpartij, kreeg Braam tot twee maal toe binnen de minuut een kans, welke hij dan ook benut (3-1). Het spel wordt nu hard en ruw. Van Dongen werd tot 2 maal toe ten val gebracht echter buiten de bewuste lijnen. Vlak voor tijd profiteert v. Dongen van een Burgh-mistrap, en hij maakt geen fout (4-1). Zelfs zou de score nog hoger zijn geweest, als Aalbregtse de bal niet zo lang bij zich had ge houden. Als scheidsrechter v. d. Wielen einde blaast, heeft Zee meeuwen een verdiende overwin- ning behaald in een harde wed strijd. Record-succes bij afsluiting baanseizoen Esther Schot brak opnieuw Zeeuwse records discuswerpen meisjes A en dames Op dc Nenijtobaan te Rotterdam is de Schouwen-Duivelandse atle tiekvereniging Delta-Sport er zon dag opnieuw in geslaagd een aan tal prijzen in de wacht te slepen, ondanks de massadeelneming, die overigens wel wat had geleden door afschrijvingen uit Brabant, in verband met het overlijden van Paus Pius XII. Ditmaal veroverde het team van Schouwen-Duiveland niet minder dan acht medailles, wat voor Delta- Sport een record betekende in het afgelopen succesvolle baanseizoen. De talentvolle Esther Schot sloeg weer een uitstekend figuur door twee Zeeuwse records te breken, nl. bij het discuswerpen A en da mes. Zij bracht dit van 32,89 op 33,33 meter, een uitstekende pres tatie. Bij het kogelstoten meisjes A kwam Esther ditmaal tot 12,17 m. Catrien Schot won twee eerste prijzen bij het hoog- en vérsprln- gen meisjes C. In de stromende re gen kwam zij nu bij het vérsprin- gen tot 4,33 en bij het hoogspringen tot 1,35 meter. Jannie Hanse, bij de meisjes B, veroverde een derde prijs bij het vérspringen met een sprong van 4,48 meter. Tru us Westerhof, zelf nog een B-meisje, viste bij de A-meisjes een derde prijs op bij het kogel stoten, met een stoot van 9,88 m. Ko de Looff werd nu derde bij het discuswerpen jongens C en be haalde daarmee zijn eerste me daille in Rotterdam, terwijl Coise Kosten bij de meisies C op de 60 meter de derde prijs bemachtigde met een tijd van 8,7 sec. op een doorweekte baan. Het was de eer ste maal dat één der meisjes een medaille op de sprint veroverde, met uitzondering uiteraard van Catrien Bolijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3