1 KERKNIEUWS Noodkreet over leed der kerken in Hongarije UTRECHT, 6-10. Een aantal Ne derlandse theologen heeft een in het Latijn gestelde brief van de Hongaarse Hervormde geestelijk heid bereikt, waarin grote zorg wordt uitgesproken over het lot van de Hervormde Kerk in Hongarije. In de brief wordt medegedeeld, dat, toen de Hervormde bisschop Albert Bereckzy voor herstel van gezondheid in Zwitserland vertoef de een kleine groep in de Hervorm de Kerk, die beoogt een communis tische kerk te formeren en onder leiding staat van Janos Peter, van de afwezigheid van de bisschop gebruik heeft gemaakt om de hoog leraren Ladislaus Papp en Barna bas Nagy van hun professoraat te beroven. STAD EN PROVINCIE NIEUWERKERK De Zeeuwse tcollekfe De Zeeuwse coljekte heeft in deze gemeente f 189,64 opgebracht. Ook hier wordt twintig procent gere serveerd voor maatschappelijke en culturele doeleinden in de gemeen te zelf. OOSTERLAND Bejaardenbijeenkomsten beginnen weer Het organiserend comité deelt mede dat donderdag 9 oktober a.s. de wekelijkse bijeenkomsten voor de bejaarden weer beginnen. Zij zullen worden gehouden in het chr. verenigingsgebouw. Een goede be langstelling van de bejaarden wordt verwacht. SIRJANSLAND Collekte P I.T. Deze week zal de jaarlijkse col- lekte van het Protestants Interker kelijk Thuisfront worden gehou den. De opbrengst is bestemd voor de dienstplichtige militairen en wel speciaal voor het onderhoud van de militaire tehuizen. Het comité hoopt dat voor dit belangrijke werk naar draagkracht zal worden ge geven. Eerste instuif-avond werd succes De eerste instuif die zaterdag ge houden werd, is een groot succees geworden. De zaal was geheel ge vuld met jeugd uit het dorp en om geving en ook veel ouderen gaven blijk van hun belangstelling. De bijeenkomst stond onder lei ding van de heer L. Dorst jr., die zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst. Hij gaf vervolgens een overzicht van hetgeen in het afge lopen jaar is bereikt en hoe men zich het a.s. winterprogramma voorstelt. Ook nu zal weer worden getracht om de jeugd zoveel moge lijk op te vangen. „Dit ideaal zal het bestuur steeds voor ogen staan", aldus de heer Dorst. Hierna werd een filmvertoning gegeven waarna men zich naar hartelust kon vermaken' met het beoefenen van verschillende spelen en attracties. De heer Dorst sprak tot slot woorden van dank tot de aanwezigen en in het bizonder tot de filmoperateur de heer Jumelet te Bruinisse. Prof. Papp heeft men zeer kwet send bejegend, aldus de brief, en hem als predikant naar het zeer kleine plaatsje Murga gezonden. Hier bevindt zich een zeer ver zwakte kerk van vluchtelingen. Om zijn plicht te vervullen moet prof. Papp dagelijks 25 tot 30 kilo meter fietsen, ondanks het feit, dat hij lijdende is aan een hartkwaal. Zijn gezin, vrouw en vijf kinderen, moest hij achter laten in Boeda pest. Zijn salaris laat niet toe, dat hij voor dit gezin kan zorgen. Ook heeft hij geen woning en kan ter nauwernood van zijn salaris levfn. Barnabas Nagy vervult momenteel een funcite aan de universiteits bibliotheek-te Boedapest. De Hon gaarse Hervormde geestelijkheid heeft met klem geprotesteerd tegen deze gang van zaken, die - aldus de brief - het gevolg is van de ty- ranie van deze kleine groep in de Hervormde Kerk. In het schrijven verzoekt de Hon gaarse geestelijkheid aan de Neder landse theologen het protest te be krachtigen en van de colleges van hoogleraren in Boedapest te ver langen, dat Ladislaus Papp en Bar nabas Nagy hun ambt als hoogle raar in de theologie zonder enige hinder kunnen uitoefenen. ST. PHILIPSLAND Bromfietser pangereden De heer M. Wesdorp Cz. was met zijn brommer op weg van Steen bergen naar Anna Jacobapolder toen onder de gemeente De Heen ter hoogte van de Rebecca-hoeve, de dienstbus van de B.B A. hem passeerde. Een achter hem komen de personenauto, bestuurd door de heer I. de Jager uit De Heen, wilde tegelijkertijd passeren. Een en an der had tot gevolg dat de heer Wesdorp door een der voertuigen werd geraakt en kwam te vallen. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Bij het vervoer van een droog- stookapparaat van de Coöp. Land- bouwvereniging „St. Philipsland G.A." te St. Philipsland, kwam de personeelschef, de heer Joh. Kaas hoek die daarbij behulpzaam was, in moeilijkheden doordat de top van een zijner vingers verbrijzeld werd. Medische hulp werd inge roepen. De te St. Philipsland en Anna Jacobapolder gehouden collecte voor de kankerbestrijding bracht f 321 op. Schouwen-Duiveland nog een tijd eiland Tüdens een bijeenkomst met le den van Provinciale Staten, die een werkbezoek brachten aan de wer ken in het Veerse Gat en de Zand- kreek, heeft ir. H. A. M. Dibbits, hoofd van de Deltadienst-Zuid me degedeeld, dat de Grevelingendam in 1963 gesloten zal zyn, zodat Schouwen-Duiveland in 1964 z\jn eerste vaste oeververbinding zal krygen. De afsluiting van het Brouwers- havense Gat duurt veel langer en is gedacht in 1970. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee behaalde gelyk spel in uitwedstrijd tegen ODIO. Renesse zorgde voor verrassing door Rimboe grote nederlaag toe te brengen. In de zaterdagmiddagcompetitie deed MEVO keurig werk. VOETBAL K.N.V.B. Het gelijke spel dat Zierikzee, in de 3e klas D, in de uitwedstrijd tegen ODIO wist te behalen viel zeker niet tegen. Axel zag zich thuis door RKFC met 2-1 geklopt, waardoor het de lei ding aan de Brabanders verloor. Steenbergen had in Souburg aan een doelpunt genoeg om de volle winst mee naar huis te nemen en RCS, dat nog geen enkel doelpunt heeft gescoord, in het bezit te laten van de rode lantaarn. VES '35 gaf METO geen schijn van kans (4-1), terwijl Zeelandia goed werk le verde door Grenswachters met lege handen naar huis te sturen (3-2). RKFC 4 3 0 1 6 12- 5 Steenbergen 3 2 1 0 5 10- 3 VES '35 3 2 1 0 5 7-3 Zeelandia 3 2 1 0 5 9-7 Axel 4 2 1 1 5 9-5 METO 3 2 0 1 4 5-4 Hontenisse 3 1113 5-5 Grenswachters 3 1 0 2 2 3-6 Zierikzee 4 0 2 2 2 4-10 ODIO 3 0 12 1 3-5 Zeeland Sport 2 0 0 2 0 1 -9 RCS 3 0 0 3 0 0-6 In de 4e klas G verraste Renesse vriend en vijand door Rimboe met een 6-1 nederlaag over het Zijpe te sturen. Halsteren had weinig moei te tegen Noordhoek om zich aan het hoofd van de ranglijst te hand haven (7-1). Cluzona moest tegen de verwachting in nog alle zeilen by- zetten om Nieuw Borgvliet er on der te houden (4-3). Yerseke kwam tegen Kaaise Boys niet verder dan een gelijk spel, waarbij de uitslag nu niet bepaald pleit voor de kracht der verdedigingen (6-6). NSV ver overde in de wedstrijd tegen De Schutters twee kostbare puntjes (5-2). Halsteren 3 3 0 0 6 16- 5 Cluzona 3 2 1 0 5 12- 6 Yerseke Kaaise Boys NSV Renesse De Schutters Rimboe Noordhoek 3 2 10 5 15-10 3 1 2 0 4 14-10 3 2 0 14 12-11 3 1113 14-10 3 0 2 2 1 6-11 3 0-12 1 5-12 3 0 12 1 6-17 Nieuw Borgvliet 3 0 0 3 0 7-15 K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Brou wershaven kon het in de 2e klas B tegen Zierikzee II niet bolwerken (8-4), waardoor Burgh, dat zich met een bescheiden overwinning op de reserves (3-2) tevreden stelde thans alleen de leiding in handen heeft. Renesse II scoorde tegen SVOWK acht doelpunten, waarvan drie in eigen doel en drie door de scheidsrechter afgekeurde, maar verloor met 4-2. Burgh 4 3 1 0 7 25-10 Brouwershaven 4 2 115 15-13 Zierikzee II 4 2 115 17-15 Renesse II 4 0 3 1 3 9-11 Burgh II 4 1 0 3 2 10-13 SVOWK 4 1 0 3 2 12-26 In de 2e klas C slaagde Zonne- maire er in de lastige klip bij Zie rikzee III met succes te omzeilen (1-2), waardoor het zonder verlies- punten bleef. Dreischor schoot er tegen Zonnemaire II lustig op los (12-0), terwijl Brouwershaven II zonder veel moeite van SVOWK II won (7-1). Zonnemaire 4 4 0 0 8 28- 5 Dreischor 4 3 1 0 7 28- 8 Zierikzee III 4 12 14 22-11 Brouwershaven II 4 2 0 2 4 17-13 SVOWK II 4 0 13 1 8-31 Zonnemaire II 4 0 0 4 0 0-41 ZA TERDA GM1DDAGCOMPET1- TIE. In de 2e klas B deed MEVO weer keurig werk door Goes V met lege handen over de Ooster- schclde naar huis te sturen (6-1). Onverlaat viel vrouw aan AMSTERDAM, 6-10. Een onbe kend gebleven man heeft vanmor gen omstreeks half vier de 47-ja- rlge serveerster mevr. M. H. Z. voor haar woning in de Kinderdijkstraat in Amsterdam-zuid aangevallen, met het doel haar een koffertje te ontrukken. In het trapportaal ontstond een worsteling, waarbij het koffertje opensprong en de inhoud er uit viel. De vrouw, die begon te gillen, kreeg van de man enige klappen in haar gezicht en trappen tegen de buik, waardoor zij kwam te vallen. De man vluchtte toen met het kof fertje, dat later in dezelfde straat tussen enige struiken verborgen, werd teruggevonden. Het Pekingse volksdagblad meldt dat er in Peking 155 divisies van de volksmilitie zijn opgericht en dat in de provincie Szetsjoean 30 miljoen Chinezen tot de volks militie zijn toegetreden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Muiderberg (toez.): vie. N. J. M. Hoogendijk, Zoeter- woude; te IJsselmuiden (2e pred.- pl.): G. Biesbroek, Kamperveen; te Sliedrecht: P. de Jong, Kootwijk. Aangenomen: het beroep van de Gen. Syn. als pred. voor buitengew. werkzaamheden (legerpredikant): J. J. Poort, Oudenbosch; idem het bezoep van de Class. Verg. van Haarlem als pred. voor buitengew. werkzaamheden (school-pastoraat Chr. Lyceum Haarlem): D. ter Steege, Santpoort; idem naar Op- hemert (toez): J. D. Wuister, vic. te Leiden; idem de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Utrecht: W. Krayenhoff, v.h. pred. Prot. gemeenten te Piedra Plat en San Nicholas (Aruba). Bedankt voor Nieuw-Lekkerland (wijk Dorp): L. Trouwborst 's-Gre- velduin-Capelle. Ger. Kerken Benoemd tot hulppred. te Daarle: ds. P. D. Kuiper, laatstel. miss pred. te Djakarta, die deze benoeming ook aannam en voor die naar Lin- schoten bedankte. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen de heer M. R. van den Berg te Kampen. Ger. Gemeenten Aangenomen naar Barneveld: P. van der Bijl, Rhenen, die bedankte voor Zoetermeer. Bedankt voor Capelie a.d. IJssel: W. C. Lamain te Grand Rapids (U.S.A.); voor Dordrecht: M. Blok, Rijssen. Ger. Gem. in Nederland. RENESSE. Evangelisatiegebouw: woensdag 8 oktober 7.30 uur dr. Steenblok. AANBESTEDINGEN Graaf- en egaliseringwerkzaam- heden by Brouwershaven ZIERIKZEE, 7-10. Heden (dins dagmorgen werd door de Ned. Heide Maatschappij te Arnhem, namens de Herverkayelingscom- missie Zeeland, Bureau van Uit voering Schouwen-Duiveland, in „Concordia" te Zierikzee aanbe steed: het graven, verruimen en dempen van sloten, het egaliseren van dijkzaten en het verlagen en ophogen van percelen (totale op pervlakte 36 ha), met bijbehorende werken, in complex 5 te Brouwers haven. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Gerbs. Van Oord, Werken dam f 80.000; N.V. Maas-Jonker, Roosendaal f 75.600; M. de Oude en K. T. de Jonge f 73.400; Govert van Oord, Dordrecht f 73.400; Fa. E. Blok, Rotterdam f 73.300; J. Castel, St. Laurens f 70.000; M. Uijl Middelburg f 67.000; J. F. van Hilst, Renesse f 66.975; C.V. Gebrs. v. d. Heuvel, Zierikzee f 65.300; Firma Van Dongen De Voogd, Haam stede f 62.300; B. Stegink, Vlissin- gen f 59.500; H. de Jager Co., Sliedrecht f 58.600; Fa. J. D. Janse, Middelburg f 56.600; H. Stouten, Brouwershaven f 58.500; C.V. v/h J. van 't Verlaat, Hardinxveld- Giessendam f 55.000. De raming be droeg f 74.895. Grondwerken in de polder „Bruinisse" Heden (dinsdag)morgen werd door de Nederlandse Heide Maat schappij namens de Herverkave lingscommissie Zeeland, Bureau van Uitvoering Schouwen-Duive land in „Concordia" aanbesteed, het graven, verruimen en dempen van sloten, het in cultuur brengen van toegangswegen, het verlagen en ophogen van percelen en het verwerken van delfgrond (totale oppervlakte plm. 215 ha.), met bij behorende werken in de desbetref fende complexen van de polder Bruinisse. Ingeschreven werd als volgt: Gastel, St. Laurens f 188.000; Gebr. Wijnands, Werkendam f 176.000; N.V. Gebrs. van Oord, Werkendam f 169.000; E. Blok, Rotterdam f 168.900; Maas-Jonker, Roosen daal f 162.800;; Van 't Verlaat, Hardinxveld-Giessendam f 162.000; Govert van Oord, Dordrecht f 161 400; Gebrs. van den Heuvel, Zierikzee f 151.800; Firma v.h. J. van 't Verlaat en Zn. Hardinxveld- Giessendam f 151.600; M. Uijl, Mid delburg f 147.000; J. D. Janse, Mid- belburg f 145.300; B. Stegink, Vlis- singen f 144.000; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 125.812. De raming bedroeg f 157.235. Graafwerkzaamheden in de polder „Dreischor" Heden (dinsdag)morgen werd door de Nederlandse Heide Maat schappij, namens de Herverkave lingscommissie Zeeland, Bureau van Uitvoering Schouwen-Duive land in „Concordia" aanbesteed het graven, verruimen en dempen van sloten, het in cultuur brengen van wegen en toegangswegen, het ver lagen en ophogen van percelen en het venverken van delfgrond (to tale oppervlakte plm. 110 ha.) met bijbehorende werken in het desbe treffend complex van de polder Dreischor. Ingeschreven werd als volgt: J. Castel, St. Laurens f 185.000; Govert v. Oord, Dordrecht f 179.000 E. Blok, Rotterdam f 176.000; Maas- Jonker, Roosendaal f 174.500; Gebr. Wijnands Werkendam 174.100 ;N.V. Gebr. v. Oord, Werkendam 172.000; N.V. Gebrs. v. d. Heuvel, Zierikzee f 167.300; Jasper van 't Verlaat, Hardinxveld-Giesendam f 162.300; H. de Jager Co., Sliedrecht f 160.300; B. Stegink, Vlissingen f 158.500; Mar. Uijl, Middelburg f 158.000; C.V. Gebrs. van 't Ver laat, Hardinxveld-Giessendam f 157.000; J. D. Janse, Middelburg f 151.200; M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f 147.000. De ra ming bedroeg f 166.725. Scheepvaartberichten Lemsterkerk, 6 te Damma. Ingezonden mededeling MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 6-10. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe: rode op vochtconditie f 29,70; witte bij klein aanbod aan de vlakmolenaars f 30,10-30,25 naar kwaliteit. Voedergranen: kalm. Zomergerst f 24,75-26,25, haver f 23,00-25,00, blanke tot f 25,75, rogge 17-18 vochtgehalte tot f 21,25. Peulvruchten: kalm. Groene erw ten f 30,00-50,00, schokkers f 50,00- 70,00, bruine bonen f 50,00-79,00, prima geschoonde tot f 82,00. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 6 okt. 1958 Andijvie f 8; Witte kool f 5; Gele kool f 12; Groene kool f 16; Rode kool f 16; Kroten f 6; Grote peen f 8; Tomaten f 20-31; Prin- cessebonen f 35-39; per 100 kg. Legipont f 25; Bonne Louisse f 6-27; St. Remy K. f 12; Valperen f 8-18; Allington Pippin f 6-14; Transp. de Croncels f 16-26; Alfes- Valappelen f 6-18; per 100 kg. tonf 16; Manks Codlin f 6-18; Knoop - Wilg - Schor - Bultje - Eentonigheid Stipjes en „de Moeite" Wie nu erg met zichzelf in de knoop zit - en dat kan toch voor komen - moet eenvoudigweg naar de Verklikker gaan wandelen. Mensen zijn er niet in deze tijd, zodat men echt alleen is. Het inge wikkelde kluwen van de duin doorns en de bramen is met wat geelbruin overtrokken. Er staat een „fijn trekje" uit zee, maar dat deert niet veel. Er wippen enkele konijnen weg onder het welig stru weel en een pad hipt zichzelf lustig over het zandpad vooruit. Men ziet dan nog een heel erg verwaaide knotwilg (hoe zo'n regenbeluste boom er toe komt, is niet te be grijpen) en men kan er ook nu nog handenvol blauwbedauwde bramen plukken. Het eenzaamste van het aller eenzaamste, ontdekt men, is een strandpaal aan een herfstige zee, die grommend zichzelf kapot beukt op een eindeloos lijkend strand en uitwaaiert in lange fran jes van wit schuim. De meeuwen hebben iets schors in hun stem. Het is alsof in hun kreten iets door klinkt van de droefheid over de vervlogen zomer. Korreltjes zand bespikkelen de wuivende helm. Ze cirkelen rond een oude mand of langs een bosje graspluimen. Ze vallen neer in de myriadenhoop en worden gevolgd door miljoenen anderen. Een klein nietig duintje ontstaat; een minus cuul bultje in een eindeloos schij nende vlakte. De perlemoeren bin nenkant van een schelp vangt wat laat zonlicht en zinloos hout ligt hier en daar verspreid. In de grau we verte faalt liet menselijk oog de scheiding tussen zee en lucht te zien. Geen troostend schip vaart aan de horizon. Een verscholen zon verft de hemel met tinten van mauve en oker en het geheim van de stilte wordt niet verraden door de eentonigheid van de aanrollende golven. Op de terugweg ziet men mis schien nog beter dan eerst de gloed van de rode bessen, die duizenden stipjes toveren in de verdroomde dalen van het duinlandschap, dat wachtend uitziet naar de storm, de regen en misschien wel de sneeuw, die straks weer komen gaat. Zo'n duinwandeling brengt zijn winst wel op. Het duurt even, maar het kost geen geld. Iets beter ech ter meent men - na zo'n tocht - leven ên wereld te begrijpen, want bij het flitsend snorren van de auto's en het geraas van telefoons snapt men er soms niets meer van. Het is oktober en al staat het dan niet in de almanakkenhet (kan) wandelmaand bij uitstek zijn. De kant van de duinen eens op te gaan, loont de moeite. Echt.' Bloemkool f 14-26; Kropsla f 7; per 100 stuks. Woensdag 8 oktober geen veiling van groenten en fruit. SPORT VOETBAL K.N.V.B. MEVO I-Goes V 6-1 Vooral in de eerste helft tegen de wind speelde MEVO een uitste kende wedstrijd en de ruime over winning komt de Zierikzeeënaars dan ook volkomen toe. De verde diging, waarin het opnemen van Stoutjesdijk een versterking bete kende, maakte een betrouwbare in druk terwijl in de voorhoede Ha- verhoek als steeds weer de gevaar lijke man bleek en voor de nodige goals zorg droeg. Goes combineer de soms aardig maar steeds vergde dit te veel tijd zodat de oranje-wit ten volop de gelegenheid kregen zich te herstellen en in te grijpen. Na 14 min. spelen wist Haverhoek handig van een misverstand in de Goesse verdediging te profiteren waarna hij ge enfout maakte (1-0). Door de bal langs de grond te spe len bleven de MEVO-aanvallen steeds gevaar inhouden, dit in te genstelling tot de bezoekers die steeds weer de lange weg door de lucht de voorkeur gaven. In de 27e min. was Haverhoek de verdedi ging weer eens te vlug af en dit be tekende voor MEVO een 2-0 voor sprong. Met een verrassend hard schot bracht Nolet direkt hierna de stand op 3-0. Door tijdig uit te lo pen wist doelman bij de Vaate eni ge Goesse aanvallen onschadelijk te maken. Uit een voorzet van de Oude liet Huurling zijn club de rust met een 4-0 voorsprong ingaan. Na de hervatting was de aanvoerder van Goes, Zweedijk, naar de ach terhoede verhuisd wat een verster king betekende. Hoewel MEVO het heft volledig in handen hield legde de voorhoede toch niet meer de ak- tiviteit van voor de rust aan de dag. Door ongeoorloofd aanvallen van de doelverdediger werd een doelpunt van Goes afgekeurd. Met een fraai trekballetje bracht Ha verhoek hierna de stand op 5-0. Toen Berrevoets de r.buiten bin nen de beruchte lijnen vloerde kreeg Goes een strafschop toege wezen, welke in een doelpunt werd omgezet (5-1). Met enige fraaie sa fes wist de doelman der bezoekers redding te brengen maar toch kon hij niet voorkomen dat Haverhoek met een listig kopballetje uit een voorzet van de Oude de eindstand op 6-1 bracht. Zierikzee III-Zonnemaire I 1-2 Voor de rust nam Zierikzee door linksbuiten v. d. Doe de leiding (1-0). Na de rust kregen de gasten het windvoordeel. De roodgelen wisten doelman Kramer tweemaal te passeren. Eindstand: 1-2. BILJARTEN Jan Dommering overleden ARNHEM, 7-10. Te Arnhem is dezer dagen op 74-jarige leeftijd Jan Dommering overleden, een der grote figuren uit de Nederlandse biljartwereld en in zijn glorietijd een kaderspeler van internationale klasse. LAATSTE NIEUWS De gezondheidstoestand van de Paus De Italiaanse hoogleraar in de urologie, prof. Mingazzini, vertelde verslaggevers dat de toestand van de paus hoopgevend is. Hij was de gevolgen van een nierverstopping te boven gekomen, hetgeen even wel niet betekende dat de paus nu buiten gevaar is. Maar hij be schikt thans weer over zijn geest vermogens zoals herinnering en spraak. De hoogleraar voegde er aan toe dat de paus nog moeilijk heden had bij het eten van vast voedsel en dat de paus de eerstko mende dagen nog niet naar Rome zou terugkeren. De verbetering in de toestand werd dinsdagochtend in een officieel medisch bulletin bevestigd. Uit dit bulletin bleek voorts dat de temperatuur van de paus 37 is, en dat ook zijn ademhaling nor maal is. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 36. „En nu mijn voorstel", zegt de. tovenaar. „Deze klomp goud is de uwe, Aram, als U terugkeert naar Barranca en met geen woord rept van hetgeen ik U zojuist toevertrouwde. Indien men U vraagt, wat U hier gevonden hebt, vertel dan slechts van uw ont moeting met de geesten van het spookslot „Akkoord, Merlin, akkoord", zegt Aram haastig. Zijn ogen fon kelen begerig hij strekt zijn hand reeds uit naar het goud,Eén ding nog", zegt de magiër met een afwerend gebaar, „als U mij niet bedriegt, kunt U elke twee maanden opnieuw zo'n goudklomp komen halenIndien U echter, uit een misplaatst plichtsgevoel, naar de toch al schatrijke Hertog Orsino gaat, om hem te vertellen dat op zijn grondgebied goud is gevonden, danwel, kijk nög maar eens naar de man, die buiten op straat ligt, getroffen door mijn bezweringen...." De betreffende man ligt echter in het geheel niet meer op straat, maar heeft, zich dicht naast het venster drukkend, het gesprek in de herberg afgeluisterdNa Merlins laatste woorden sluipt hij haastig naar de plek, waar hij gelegen heeft en als even later de herbergdeur opengaat, ligt hij daar weer levenloos op de keien. en zorg ervoor, dat Peer met zijn grove knuisten van dit meisje afblijft!" hoort hij Arams stem. „Tot over twee maanden, Merlin!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3