LODALINE Mijn vaat kost nog geen cent/ NUTSSPAARBANK- ZIERIKZEE - Ze is een kieskeurige fijnproefster, die tante van mij. En daarom was ik écht trots toen ze me een complimentje maakte over de kaasomelet, die ik zo vlug had klaargemaakt. Ja, ze wilde er zelfs het recept van hebben Hebt U er óók belangstelling voor? Het is zo gemakkelijk: KAASOMELET Afdeling „Westelijk Schouwen" Ned. Vereniging van Huisvrouwen Ex-K.L.M.-stewardess sprak over de vliegroutes in het Verre Oosten De afd. „Westelijk Schouwen" van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, opende het winterprogramma met een ledenvergadering in hotel „Het wapen van Burgh", waar als spreekster optrad mevr. de Kup- Bos, die het vervolg besprak van haar vorig jaar onderbroken lezing over haar werk als stewardess bij de K.L.M. Na een welkomstwoord door de presidente mevr. Fokker-de Oude, die een speciaal woord van welkom toeriep aan Haamsteeds weldoen ster van vlak na de oorlog, mevr. Kraaij-Landegent uit Amerika, werden een aantal te houden cur sussen besproken, waarvoor de deelname niet zo bijster groot was. Bij het hoofdbestuur zal worden aangedrongen op mogelijke maat regelen te nemen in het verband met het gebruik van dure verpak kingsmiddelen. De presidente sprak verder een opwekkend ivoord tot de leden van Renesse om tot het op richten van een diepvrieskluis te geraken. De Kerstmiddag zal met eigen krachten worden gehouden. De tentoongestelde bloemstukjes en botiquetten bracht een eerste prijs voor mevr. van Waveren-v. Egmond plus de bloemenwimpel, tweede prijs voor mevr. Hartog- Kolpa en de derde prijs voor mevr. Boot-Fokker. Hierna was het woord aan mevr. de Kup-Bos, die haar lezing begon in de stad Bangkok, vanwaar de K.L.M. in verschillende richtingen op de Verre-Oosten-lijn vliegt. Spreekster vloog 2Vz jaar op deze route. Een lijn gaat over Manilla naar Tokio, een naar Djakarta, een naar Sydney en de laatste naar Biak. In verband met de wisseling van bemanningen op de vliegtuigen was spreekster in de gelegenheid al deze steden wat nader te be kijken. Manilla op de Philippijnen, nu onafhankelijk, was vroeger een Amerikaanse kolonie. Na de machtsovername is Dja karta een zeer vieze stad geworden. Nergens is de fouillering der dou ane zwaarder dan in Djakarta. Mevr. de Kup heeft veel mensen die beroofd van alles in de vlieg tuigen der K.L.M. kwamen wat op dreef geholpen. Het beste Holland se fruit werd bewaard om dit di rect aan de reizigers te offreren. De route terug leidt over Singa pore. Op die reis gaan zeer veel Chinese kooplieden mee, die niet schrijven kunnen. Biak is een ko raaleiland bij Nieuw Guinea, een eiland waar totaal niets op groeit. De hier wonende Papoea's zijn zeer verknocht met de daar aanwezige Hollanders. In elke hut vindt men een foto van ons Koninklijk Huis. Een echt stukje Holland. De ver rukkelijkste plaats, van de route is Tokio, een nog verwender stad dan de mooiste van Europa. De route naar Tokio is enigszin sgevaarlijk door de nabijheid van rood China. De Amerikaanse bezetting van het eiland Okinawa zorgt hier echter voor een veilige doortocht. De ser vice op dit traject is wonderbaar lijk door de concurrentie van de S.A.S. Tokio is een zeer drukke stad, zeer schoon, terwijl er geen enkel plekje ongepultiveerd is Dit onbegrijpelijke vólk is hygiënischer dan wij. Spreekster besprak hierop aan sluitend de Atlantische route, waar van de grote „oversteek" het zwaarste stuk is. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vicaris J. van der Heide, Windesheim. Benoemd tot vicaris te Amers foort (Soesterkwartier): kand, G. M. Santman, Coevorden. Beroepen te Ridderkerk (4e pred. pi.): J. C. Koolschijn, Ommen; te Zoutelande (toez.): J. van Dulle- men, Oudega (W.); door het mode- ramen der classis Nijmegen als pred. voor Neerbosch: S. de Boer, vicaris aldaar. Aangenomen naar Gasselte: J. Luchies, em. pred. te 's-Graven- hage; de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Zoelmond: R. C. W. J. Hoek, em. pred. te Wilp (O.). Bedankt voor Kollum (Fr.) (toez.) C. A. de Ridder, Gennep. Ger. Kerken Benoemd tot hulppr. te Linscbo- ten: ds G. D. Kuiper, laastel. pred. te Djokjakarta. Beroepen te Bussum (vac. J. L. van der Wolf): D. Ringnalda, Borne. Aangenomen naar Delft (vac. E. de Vries) (2e beroep): G. P. Hart- velt, Assen. Bedankt voor Veenwoudsterwal: jooa :pjoouooips 'Mnaaz 9P 'O Avereest: J. Nierop, Dwingeloo. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 30. Nog voor Peer ten tweede male kan toeslaan, flitst Arams zwaard uit de schede. „Kalm aan, vriend Peer", bijt Aram de tove naarsknecht toe, „ik ben niet gesteld op die grove manleren van jou!" Peer zegt geen woord, maar zijn in machteloze woede gebalde vuisten spreken boekdelen. „Juist gesproken", klinkt achter hen opeens een stem en een uiterst modieus geklede jonge man treedt naar voren. „Het is ten ene male ongepast, Peer, om een edelman uit te dagen met slagers vuisten, zoals je die hebtglimlacht de vreemdeling. Met een sierlijk gebaar trekt hij zijn zwaard on groet Aram met het opge heven wapen. „Messire Aram, door bepaalde omstandigheden moet ik helaas zo onbeleefd zijn mijn naam niet te noemenmaar aangezien ik U evenmin als Peer langer in dezo omtrek wens te zien, zal ik zo vrij zijn een poging te wagen om U met mijn schermkunst te ver drijven. Opgepast!" Met een sierlijke sprong komt de jonge man haar voren en luid kotsen de zwaarden tegen elkaar. Uw dochter constateert; DoeYmeer met „Mam, wat heb je toch een enig slank figuurl" Natuurlijk, want een goed maatcorset houdt zwaardere figuren jeugdig en slank her is de énige gezonde oplossing! geheel tiaar maat CORSETTEN: vanaffl. 38.75 Ook maatconfectie vanaf JU 25.75 tfmajie24£qe op het lichaam geweven I OAM 21 ZIERIKZEE „Dank je, kind: 't was verrukkelijkJ" (en het komt écht niet vaak voor, dat Tante zoiets zegt!) want nu is kaas goedkoop! -|- de rente en de service van de nutsspaarbank Hiervan kunnen spaarders van 15 t/m 20 jaar (dienstplichtigen t/m 23 jaar) zich verzekeren door zich nu reeds te laten inschrijven als toe komstig deelnemer aan een „JEUGDSPAAR- OVEREENKOMST" krachtens de JEUGDSPAAR. WET. Telefoon 01110-2310 - Hel Nederlendte Zuivtlbuteeti Wiiwljk (Z.H.l HOUT HOUT HOUT stalen ramen en deuren n.v. slopersbedrijf „de Kobold" Kralingseweg 379 Rotterdam daar doet u alles mee! 4 eieren kloppen met wat peper en zout, 3 eetlepels melk en 6o gr. geraspte kaas hierdoorheen roeren. In een koekepan wat roomboter smelten, het eimengsel-er in gieten en op een zacht vuur langzaam, laten stollen (óók de onderzijde!) De omelet daarna oprollen of dubbelslaan en serveren bij groenten (als b.v. sla, andijvie, spinazie). Wilt U ook eens andere kaasgerechten klaarmaken? Voor 25 cent kunt U bij Uw kaasleverancier /het, met kleurenfoto's uit gevoerde, kaasreceptenboekje krijgen. Keuze uit meer dan 50 verschillende ge rechten 1 Bij bijna elk gerecht kunt U geraspte kaas serveren. Maak er een dagelijkse gewoonte van om bij de warme maaltijd een kommetje met geraspte kaas (belegen of oud) op tafel te zetten. U zult zien wat U daar een succes mee hebt! Met Lodaline werk ik prettig - snel en zuinig - daar kan geen poeder tegenop. En het is niet alleen een uitstekend vaatwasmiddel, maar bovendien geschikt voor alles wat schoon moet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6