<3££> Ongewenste omgang en dan? ROOD ZIERIKZEESCTIE NIEUWSBODE VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 No. 18436 HOGE ZEE EN HARDE WIND BELEMMEREN BEVOORRADING VAN QUEMOY Roden hervatten de beschieting KINMEN, 25-9. Harde wind en hoge zee hebben in de afgelopen drie dagen verhinderd, dat bevoor radingsschepen het ejland Quemoy hebben bereikt. Woensdagavond echter hebben vliegtuigen voorraden boven het eiland afgezet en het is de bedoe ling - aldus deelde de plaatsver vangende bevelhebber op Quemoy, generaal Ko Hueng Fen, donder dag mede - dat er meer voorraden per vliegtuig zullen worden aan gevoerd. Het hoofd van de Amerikaanse adviseurs op Quemoy, kolonel Lane, Nederlander in Italië omgekomen 's-GRAVENHAGE, 25-9. Bij een auto-ongeluk in Italië, op de weg van Milaan naar Bologna, is de 45- jarige heer J. Kleibergen uit 's-Gra- venhage om het leven gekomen. Zijn 40-jarige echtgenote werd ern stig gewond. Het ongeluk gebeurde doordat de wagen van het echtpaar in een bocht werd aangereden door een bestelwagen, die uit de tegenge stelde richting aankwam. De heer en mevrouw K. werden beiden in het ziekenhuis te Casalpusterlengo opgenomen, waar de heer K. spoe dig overleed. Twee Haarlemse jongetjes vermist HAARLEM, 25-9. De Haarlemse politie zoekt sedert woensdagmid dag zes uur naar twee broertjes, de 7-jarige Thomas Wilhelmus en de 5-jarige Theodoor Jacobus Ver zij lbergh, wonende aan het Don kere Spaarne te Haarlem. Een van hen kreeg woensdag middag in een speeltuin niet ver van hun huis ruzie met een vriendje, waarna beide kinderen de speeltuin verlieten. De politie heeft met politiehonden gezocht, echter zonder resultaat. Tot in de nacht en vanochtend opnieuw heb ben de Haarlemse en de Rijkspo litie uit Zaandam een groot ge deelte van het Spaarne afgedregd; tot nu toe vergeefs. Ingezonden mededeling zei bezorgd te zijn over de bevoor rading van het belegerde eiland. De aanvoer van voorraden is met de huidige middelen alleen verze kerd indien de communisten hun beschieting op het eiland niet doen toenemen. De communisten hebben, na woensdag ruim zesduizend grana ten op Quemoy te hebben afge vuurd, donderdag de beschieting hervat. ONGELUKKEN OP DE WEG OLDENZAAL, 25-9. Op de straat- weg van Oldenzaal naar Denekamp is de 68-jarige wielrijder J. Slot uit Oldenzaal aangereden door een hem achteropkomende auto, bestuurd door S. W. uit Apeldoorn. S., die naar een boerderij wilde afslaan, welke aan de linkerkant van de weg is gelegen, werd door de auto gegrepen en zwaar gewond. In het r.k.-ziekenhuis te Oldenzaal, waar heen hij was overgebracht, is hij overleden. 's-GRAVENHAGE, 25-9. In het ziekenhuis aan de Zuidwal te 's-Gravenhage is overleden de 28- jarige F. Abels uit den Haag, die woensdagavond op de hoek Moer- weg-Troelstrakade in aanrijding was gekomen met een door de 44- jarige J. B. bestuurd motorrijwiel. A. verleende volgens de politie geen voorrang; hij kreeg een her senschudding en vermoedelijk een linkerbovenbeenfractuur. Ook B. werd gewond, doch kon, na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar huis gaan. Ingezonden mededeling Hoornvlies" overplanting Dierenartsen van het Fran se leger zijn er in geslaagd het hoornvlies van een hond over te planten op een mens. Men is tot deze proeven ge komen toen gebleken was, dat hoornvlies van honden bij lage temperaturen maan den kon worden bewaard, terwijl hoornvlies van men sen binnen 24 uur moet zijn gebruikt, zo heeft dr. Fran cois Henaff in Parijs bekend gemaakt. Met de nieuwe methode zijn in Frankrijk drie geslaagde proeven ge nomen. Ingezonden mededeling De ene krijgt Brandend Maagzuur bij wijze van toetje de ander zijn lijden begint al na de eerste hap. Maar in beide gevallen is 't schrijnend vuur te blussen op het moment dat de eerste steek vlam zich doet voelen. Een of twee Rennies nemen; het vuur is gedoofd en ge kunt pijnloos genieten van Uw kostelijk maal. Steek steevast een paar Rennies bij U. Ze zijn stuk voor stuk verpakt, smaakxol en hygiënisch en ge kunt ze nemen zonder dat iemand er weet van heeft. Daarbij zijn ze nog lekker óók. DE BIETENCAMPAGNE TE BROUWERSHAVEN Beduchtheid bij raadsleden voor het nieuwe plaveisel in het centrum Op de jongste raadsvergadering deelt - tijdens de rondvraag - de heer W. Jonker ((V.V.D.) mede, in persverslagen (vorig raadsverslag - red.) de vermelding V.V.D. te héb ben gelezen achter de vermelding „wethouder O. van Nieuwenhuize". Spr. deelt mede, dat de heer v. Nieuwenhuize géén lid meer is van de V.V.D. Dan vraagt de heer Jonker of de hoek bij de schuur van de heer Flohil aan de Groenendijk verbe terd kan worden met het oog op de verkeersveiligheid. De voorzitter deelt mede dat dit plan reeds eer der onder ogen is gezien, maar fi nancieel is het doortrekken tot aan de Grachtweg, waarbij de Groe nendijk moet worden afgegraven, niet uitvoerbaar. Vervolgens wijst vragensteller op het vele onkruid aan de Noord- wal bij de voormalige mestvaalt aldaar. De bestrating Voorts acht de heer Jonker het niet wenselijk als tijdens de bieten campagne de wagens over de nieuwe bestrating van de Markt zullen rijden. De voorzitter ant- wordt dat wanneer de bestrating :>«>iPSÖ«riPSöe>iDS©S>PSöS> WIJ OUDERS f Wat moeten ouders doen? Wat moeten ouders doen, wan neer zij zien, dat een van hun kin deren met. open ogen haar ongeluk tegemoet loopt, maar niet naar goede raad wil luisteren? En ook de leeftijd te boven is, dat de ouders nog werkelijke invloed op haar uit kunnen oefenen, doordat zij haar zonder meer tot gehoor zaamheid kunnen dwingen? Voor deze grote moeilijkheid za gen de ouders van Truus zich ge plaatst. Het meisje had omgang ge kregen met een man, die niet voor haar deugde, daarvan waren vader en moeder tot in het diepst van hun hart overtuigd. Ze ging een af grond tegemoet. Ze zou moreel af zakken. O, waarom zag ze dit niet in? Ze verboden de omgang. Toen dat niet hielp, weigerden ze in ieder geval, de man ooit bij hen thuis te ontvangen. Het werd een smarte lijk gewetensconflict. Ze wisten, dat Truus slechts wachtte op de dag van haar meerderjarigheid, die niet veraf meer was, om het huis uit te gaan. Ze zouden hun kind ver liezen, als ze bleven weigeren, de man, die zo'n fatale invloed op haar leven had en haar ongeluk moest betekenen, te ontvangen. Maar als zij hier wél in toestemden, zouden zij willens en wetens meewerken aan haar ondergang. Dit konden zij niet met hun geweten overeen brengen. Met bloedend hart Zo werd het dilemma geboren in het eens zo vredige huisgezin, dat onrust, tweedracht en verdriet meebracht. Truus werd stug en ge sloten; ze vertelde niet meer, waar ze heenging en bekeek haar ouders met harde, vijandige ogen, alsof ze haar het grootste onrecht ter we reld aandeden. En het hart van de ouders bloedde. Ze wisten niet wat te doen. Ze baden, opdat hun de weg voor het geluk van hun kind gewezen zou worden. Maar dat kind meende zelf die weg al ge vonden te hebben. Truus werd 21 jaar. De dag daar na stelde ze haar ouders voor de keus: Jan er in of zij er uit. De ouders wisten, dat de man achter dit ultimatum stond. Capituleren konden zij niet. Behalve al het an dere was het ook nog een prestige kwestie voor hen geworden. Dus ging Truus haars weegs. Een adres wilde ze niet achterlaten. Hoe ze leefde en zich er financieel doorheen sloeg met haar krappe sa laris, wisten de ouders niet. Ze brachten vele slapeloze nachten door. Nooit meer? Vader raasde: „Nu komt ze er ook nooit meer in. Als ze spijt krijgt, wat natuurlijk op een dag gebeurt, en met hangende pootjes aan komt kloppen, vindt ze de deur gesloten. Ze is mijn dochter niet meer". Maar deze woorden vorm den slechts de uitlaatklep vooreen diep gekweld ouderhart. Moeder begreep het en ofschoon haar eigen droefheid niet minder groot was, trachtte ze het voor haar man te verzachten. Alle ouders zouden er op voorbereid moeten zijn dat zulke dingen eenmaal ge beuren kunnen. Er is zo weinig voor nodig, om te maken, dat een kind in zijn eigen ouders zijn vij anden meent te moeten zien. Ze be hoeven alleen maar in hartsaange legenheden met hen van inzicht te verschillen. Maar Truus' moeder wist, dat, mocht hun kind in nood komen te verkeren, haar man noch zij ooit de deur voor haar zouden sluiten. Nu konden ze niet anders dan .machteloos toezien; maar als het leven haar dwong beschaamd van haar weg terug te keren, zou ze van hen het verwijt niet te horen krijgen: „Zie je wel! Hebben we het niet gezegd!" Nee, hun liefde zou haar moeten opvangen, wan neer ze hen het bitterst nodig had. Juist dan. MARCELLE. DE UIENPSYCIIOSE De boer gaf functie van „prijzenregulateur" over aan de koopman Terugkeer tot (nuchtere) cijfers Is nodig goed wordt uitgevoerd, die verkeer zonder iets te vernielen er over moet kunnen. In antwoord op de uitlating van de heer Jonker, dat het tijdstip van de bestrating on gunstig gekozen is, zegt de voor zitter dat de goedkeuring pas in juli kwam. Wegens vakantie der arbeiders kon niet eerder begon nen worden. Om financiële rede nen was het niet gewenst tot voor jaar 1959 te wachten. De heer R. J. v. d. Wekken vraagt b. en w. aandacht te willen schenken aan het goede verloop der bietencampagne, opdat bij de aanvoer geen files ontstaan. Dit is besproken met de betrokken aan nemer. De heer A. v.d. Doel (A.R.) wijst op de onbruikbaarheid van de brandput aan de Groenendijk, daar deze door rioolwater van het Bos tonplein wordt verontreinigd. De voorzitter zegt, dat dif van tijde lijke aard is, daar in het riolerings plan is opgenomen dat de Boston riolering wordt aangesloten op de hoofdriolering in de Heerenweg. De bluswatervoorziening Door de B.B. is een centraal plan voor geheel Schouwen-Duiveland opgesteld, teneinde in iedere ge meente te komen tot het aanleg gen van een goede bluswatervoor ziening. De heer v. d. Wekken vraagt of de waterleiding niet vol doende in bluswater kan voorzien. „Vooral in de droge zomerperiode is er niet altijd voor honderd pro cent water; ook de oudere leidin gen zijn niet ten allen tijde tegen grote drukverschillen bestand", al dus de voorzitter. De heer v. d. Wekken vindt dit maar een peni bele gedachte. Op een vraag van de heer v. d. Doel wie voor het functioneren van de brandkranen zorgt draagt, deelt de voorzitter mede dat dit een zaak is voor de Waterleiding-Mij. KERKNIEUWS Chr. Ger. Kerk Tweetal te Elburg-Doornspijk: B. Bijleveld, Noordeloos en M S. Roos, Alphen a.d. Rijn; te Rotter dam-Kralingen: G. Blom, Meer kerk en T. Brienen, Mussel; te Kornhorn: T. Brienen, Mussel en J. J. Rebel, Murmerwoude; te Nieuw- poort: J. Keuning, Barendrecht en J. C. van Ravenswaaij, Schevenin- gen. Ger. Gemeenten Beroepen te Sioux Center (Iowa, US.A.): C. Hegeman, Genemuiden, (voorheen te Sioux Center). Geref. kerken (art. K.O.) Beroepen te Sliedrecht: J. Kei zer, Brouwershaven. III. Door verschillende vooraanstan- de mensen op het gebied van de afzet van uien is er meermalen op gehamerd, dat moet worden ge zorgd voor een regelmatig aanbod. Dit alleen kan een waarborg zijn voor regelmatige prijzen en ook voor het verkrijgen van de beste prijs. Overigens doet de producent al leen maar mee aan prijszetting als het over kwaliteit gaat. Een beetje hogere of lagere prijs zal de huis vrouw in het buitenland een zorg zijn. Zij koopt wat ze nodig heeft voor een korte periode en betaalt zonder meer wat haar gevraagd wordt. Zij zal wel de voorkeur ge ven aan mooie blanke uien maar zal voor geen enkele prijs uien kopen, die niet deugen zolang er nog een goede kwaliteit op de markt is. De kooplui maken de prijzen, nl. de Hollandse exporteur met de buitenlandse importeur. En als „regulateur" voor té lage prijzen fungeert de uienteler zelf. Hij heeft het recht en de plicht „neen" te zeggen als de handelaar te weinig wil geven. Zolang het produkt nog goed blijft is daartegen ook geen enkel bezwaar. Wil de koopman dan tóch uien hebben, is het zijn goed recht in het buitenland te ko pen, en deze bv. in Duitsland te leveren. Dit te doen tegen de hui dige Hollandse prijsbasis zal hem echter slecht bekomen, al zou het alléén maar zijn vanwege de hoge vrachtkosten di er dan op zouden komen. Boeren koopman Het eigenaardige is echter dat de boer in het algemeen, zijn zojuist geschetste functie als „regulateur" heeft gecedeerd aan de binnen landse koopman. Velen zijn daar toe gekomen door de aantrekkelij ke prijzen, die de kooplui gaven in de jaren dat de aanbouw van uien niet zo groot was en er een goede kans was op extra hoge prijzen op een latere datum. Vele boeren had den er dan vrede bij of de koop man werkelijk extra verdiende of niet. Nu de uitzaai naar verhouding van vorig jaar belangrijk groter is ziet „de koopman" geen speciale winsten liggen in het voorkopen van uien. Daardoor is er vanzelf slechts vraag voor zover er recht streeks aan de consument in het buitenland geleverd kan worden. De kooplui houden hun overtollig geld en de boerenhun uien. Tjonge jonge, wat een strop. Daar zitten we nu met onze uien. Nie mand wil ze voor directe levering hebben. In Duitsland hebben ze zeker zelf genoeg? 'Uit Engeland wordt ook al niets vernomen. Wat een catastrophe! „De binnenlandse koopman heeft ons in de steek ge laten", omdat hij meent dit jaar niets extra's aan onze uien te kun nen verdienen! Het gros der telers moet het risico van opslag nu zelf nemen óf nu reeds verkopen voor een 'bedelaarsprijs. Laten we nu naar de feiten te rugkeren en de cijfers weer eens laten spreken. Waar gingen de uien heen? De oogst 1950 verkochten wij naar de volgende adressen: Groot De Italiaanse politie heeft in Turijn onder een goederentrein met een lading Renault-auto's uit Frankrijk drie ladingen springstof ontdekt en onschadelijk gemaakt. Op de lading stonden de woorden juli 1958-Algerië 1958. Er was geen ontstekingsapparaat bij. Bij restauratiewerkzaamheden in de dom van Pisa is een fresco tevoorschijn gekomen. Het stelt voor de madonna met het kind Jezus. Het is vermoedelijk vaneen schilder uit de school van Grotto. Brittannië 85 047 ton; W. Duitsland 69180Oostenrijk 5.761; Ierland 4.637; Tsjechoslowakije 3.203; Bel gië 2.088; Hongarije 4.425; Finland 2.307; Noorwegen 2.180; Trinidad 1 248; Brits Guyana 864; Frankrijk 802; Zwitserland 787; Zweden 734; Panama 581; Jamiaca 515; Sierra Leone (W.-Afrika) 457; Uruguay 418; Israël 370; Ned. Antillen 359; Barbados 341; Suriname 322; Cuba 265; Goudkust (Ghana) 234; IJsland 164; Rep. Indonesia 92; diverse kleinere afnemers buiten Europa 546 ton. Ingezonden mededeling Er is geen roder rofld dan Flexa- roodl Sprankelend, maakt blij en houdt jaren lang op houtwerk en muren Voor briljante, fééstelyko kleuren: de beste verf voor het schilderfeest Sehouwen-Duivelandse Sportspiegel V Alleen zaterdag-voetbalwedstrijden ln de afdeling Zeeland. Lastige uitwedstrijden voor MEVO I en Zaamslag I. Span- X nende kamp tussen Bruse Boys en Duiveland. Spanning aan X de kop van de 3e klasse C VOETBAL. In verband met de interlandwedstrijd België-Neder- land te Antwerpen staan er voor as. zondag geen competitiewed strijden op het programma. Voor de zaterdagmiddagcomp. gaat thans MEVO in de 2e klas B op bezoek bij Kats. De oranjehemden behoe ven deze wedstrijd zeker niet te verliezen maar jammer genoeg is het nu eenmaal een vaststaand feit dat het in de uitwedstrijden nog niet erg wil vlotten. Slaagt MEVO er in zijn normale spel te ontplooi en dan ligt een gelijk spel binnen haar bereik. Zaamslag krijgt bij SVD weer een lastige klip te om zeilen waarbij de mogelijkheid dat weer een puntje verspeeld wordt lang niet is uitgesloten. Driewegen is tegen Kloetinge kansloos terwijl Goes V de winst thuis kan houden tegen Wissenkerke. 's Heer Hen drikskinderen staat voor een zware opgaaf tegen Wolf aartsdijk waarbij wij de gasten de beste kansen ge ven. In de 2e klas C staat de be langrijke wedstrijd tussen Bruse Boys en Duiveland op het program ma. Daar beide verenigingen- el kaar niet veel ontlopen mag een spannende strijd worden verwacht waarbij het terreinvoordeel wel licht de doorslag kan geven. SINO- TO kan thuis de volle winst beha len op Brouwershaven III. MEVO II staat in de wedstrijd tegen Burgh III voor een heel wat zwaar dere opgaaf en het is nog lang niet zeker dat de puntjes in Zierikzee zullen blijven. In de 3e klas C doet WIK het lang niet gek en wij ge loven dat de Benjamins zaterdag wel in staat zullen zijn de reserves met lege handen naar Oosterland terug te sturen. Zeemeeuwen, dat er tot nu toe nog niet veel van terecht heeft gebracht, maakt een kleine kans op een ge deelte van de buit nu SINOTO II op bezoek komt. Bruse Boys II, dat zonder verliespunten aan de lei ding staat, gaat op bezoek bij Burgh IV waar het zeker zich ter dege zal moeten inspannen om de volledige inzet binnen te halen. In groep VIII van de juniorencompe- titie staan de papieren van Drei- schor B I uitstekend bij het bezoek aan Brouwershaven B I. Duiveland B I is niet geheel kansloos in het treffen met Burgh B I. In groep B IX is een puntenverdeling in de ontmoeting tussen MEVO B I en Zierikzee B II lang niet uitgesloten. Renesse B I kan een kleine zege behalen op Bruse Boys B I. SVO- WK B I gaat op bezoek bij WIK B I in Kerkwerve waar het wel aan het langste eind zal trekken. NAGEKOMEN STANDEN. Afdeling Zeeland. 2e klasse B: Kloetinge 3 3 0 0 6 19- 5 Wolf aartsdijk 3 3 0 0 6 18-5 Zaamslag 3 2 0 1 4 22- 5 MEVO 3 2 0 1 4 13-10 Goes V 2 10 12 3- 6 SVD 2 10 12 3- 4 Kats 3 10 2 2 8- 9 's H.Hendrikskind. 3 10 2 2 5-11 Wissenkerke 3 0 0 3 0 5-26 Driewegen 3 0 0 3 0 3-18 2e klasse C: Duiveland 3 3 0 0 6 14- 5 Bruse Boys 3 2 0 1 4 9- 4 SINOTO 3 2 0 1 4 5- 4 Burgh III 3 10 2 2 10-10 MEVO II 3 10 2 2 7-10 Brouwershaven III 3 0 0 3 0 1-13 3e klasse C: Bruse Boys II 3 3 0 0 6 13- 2 WIK 3 2 0 1 4 13- 4 Duiveland II 110 0 2 4- 1 Burgh IV 2 10 12 5- 7 Zeemeeuwen 2 0 0 2 0 0-13 SINOTO II 3 0 0 3 0 3-11 Junioren groep VIII: Zierikzee B I 3 3 0 0 6 26- SINOTO B I 3 2 0 1 4 10-11 Dreischor B I 110 0 2 8- 1 Burgh B I 2 10 12 7-12 Duiveland B I 10 0 10 0- 3 Zeemeeuwen B I 10 0 10 1- 6 Br.haven B I 3 0 0 3 0 5-22 Junioren groep IX: Renesse B I 3 3 0 0 6 14- 7 SVOWK B I 2 2 0 0 4 2- 0 Zierikzee B 11 3 2 0 1 4 5- 2 MEVO B I 2 1 0 1 2 7- 5 Bruse Boys B I 3 1 0 2 2 4- 6 WIK B I 2 0 0 2 0 3- 8 Zonnemalre B I 3 0 0 0 3-10 Ingezonden mededeling Wacht nlot coc Uw hoofd of keel gaat dlchtzltten Neem onmlddchijk 'ASPRO' en U voelt zich opknappen Miljoenen mciiicn over de hele wereld ondervinden het dagelijks. Ook zenuwpijn, reumatische aandoeningen en gevoel van rillerigheid verdwijnen snel door 'ASPRO'. Ai.'s niets van Uw levensvreugde. Vvel U prettiger opgewekter door 'ASPRO'. 'ASPRO' Irriteert Uw 2 'aspro" .-en U&ritveek ft! programma ..HERHALING OP VERZOEK" over Radio Luxemburg (203 m.) luiert zondagmorgen I0AS uur. Succesloos - Aandrang - Spanning Krabben - Kluwen - Slijm en Leeg In een grijs verleden heeft Eilandman eenmaal de hengelstok gehanteerd en dal was uitermate succesloos. Geen staart aan de haak zo gezegd. Nadien is de neiging tot vissend bezig zijn tot het nulpunt gereduceerd. Twee dingen echter hebben daar (zeer tijdelijk overi gens) verandering in gebracht. Ten eerste het bericht dat 42 volwassen hengelaars enkele weken geleden, gedurende drie uur vissen in de Ouwerkerkse kreek tezamen drie benedenmaatse botjes hebben ge vangen en ten tweede de aandrang van enkele vrienden, die als maar zeiden: „kom nou eens mee, 't is zo leuk". Nou, en het was leuk. Hij heeft zijn werphengel wel een kilo meter in het zeesop gesmeten, nabij de Noordbout en tot in het merg verkild, heeft Eilandman daar de vis zitten belagen. Aan spanning ontbrak het niet. Het telkens beet hebben, houdt de vaart er wel in. De zagers zogen zich als 't ware vast aan de haak en telkens begon de hengelstok te sidderen van emotie. Snel draaien dus enenkele krabben vangen. De snel tussen de stenen wegschar- relende krabben stimuleerden de wil met vis thuis te komen. De vrienden zaten ook als onbeweeg lijke standbeelden aan de zeekust, hun hengels sidderden ook van emotie en ze haalden ook krabben op. Plotseling was er hevig geruk aan de hengel, hetgeen weer noopte tot halen. Nu was de lijn tot een onontwarbaar kluwen ineenge vlochten. Haakjes en dotjes zagers- bloed zaten in dit kluwen verstren geld. Maar er was meer vtienden, nl. palingslijm. Dit slijm bracht de vrienden reeds tot extatische ver rukking, want waar slijm is, is pa ling. Dat duldt geen tegenspraak. Onder invloed van dit slijm heeft halfuurtjes volgehouden, statig met zijn wandelstok de lucht in en met het flitsend nylon vlak bij zich in de buurt. Een tumult brak los toen een der vrienden werkelijk een pa ling ophaalde, d.w.z. een wat groter soort palingworm, die na lang wik ken en wegen toch nog in een zak verdween, groot genoeg om 113 kg. aardappelen te bergen. (Later - dit voor hen die alles willen weten - is dit aaltje weer in het water uit de zak geschud). De vrienden moesten langzamer hand wel inzien, dat geen opvallen de resultaten waren te boeken. Op naar een andere plaats dus, als was daar heil te wachten. Toen de zon geel en vuilig in de zee begon te zakken waren er nog twee priemel- botjes bijgekomen, die ook weer „Der weg zurück" in het water heb. ben mogen meemaken. Daarmede was het visavontuur aan zijn einde gekomen. Leeg zijn we thuis geko men, belaagd door lachorkanen van de vrouwen, die al bakboter in de grootste koekepan hadden gedaan, maar het voor spiegeleieren moes ten gebruiken. Op de vraag: „Wat heb jij gevangen", heeft Eilandman gezegd: „Slijm", maar (en dat staat er tegenover) hij is toch niet bij de visboer langs gegaan, hetgeen sommigen wel doen. Zegt men.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5