Tijdloos tijdperk De maximum-snelheid voor bromfietsen Financiën en Economie ,HET WAS VAN ONS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1958 No. 18135 CHINA'S TOELATING NIET OP DE AGENDA VAN V.N.-VERGADERING Stemverhouding was 41 tegen 29 NEW YORK, 23-9. De Algemene I Vergadering van de V.N. heeft dinsdag de aanbeveling van haar agendacommissie om de kwestie van China's vertegenwoordiging in de volkerenorganisatie in deze zit ting niet te bespreken, met 40 te gen 29 stemmen, bij 12 onthoudin gen, aanvaard. Met genoemde stemverhouding verwierp de vergadering een amen dement van zeven staten, dat ten doel had de strekking van de aan beveling der agendacommissie om te keren. Vervolgens wees de vergadering een ander amendement af, waar mee dezelfde zeven staten de aan beveling van de agendacommissie om de kwestie van de vertegen woordiging van China gedurende de dertiende zitting niet aan de orde te stellen, ongedaan had wil len maken. Ditmaal was de stem verhouding 41 tegen 29 stemmen, bij 11 onthoudingen. Vorig jaar was de stemverhou ding bij dezlfde kwestie 48 tegen Verre Oosten houdt (vvereld)pers bezig WASHINGTON, 24-9. De „Was- hington Post' is van mening dat de V.S. niet moeten toestaan dat de strijdkrachten van Tsjiang Kai Sjek het vasteland bombarderen. Het blad merkt voorts op dat de V.S., zo zij een kernoorlog tegen een Aziatisch volk beginnen, hier mee-waarschijnlijk het vertrouwen van de rest van Azië verspelen, af gezien dan nog van het feit dat zij de Russen uitnodigen deel te ne men aan een oorlog op grote schaal. De „Christian Science Monitor" schrijft dat de inspanning van de communisten meer dan beloond zal worden als Moskou en Peking de crisis in het verre oosten zouden kunnen gebruiken voor het veroor zaken van een breuk in het Ame rikaans-Britse bondgenootschap dat de kern vormt van de eenheid van het westen. Het blad wijst er in dit verband op dat de Chinese en Russische communisten samenwerken bij hun poging om, door middel van diplo matieke druk, de Europese landen te weerhouden van steun aan hun Amerikaanse bondgenoot. De „New York Times" keurt het besluit goed van de V.N. om de toelating van communistisch China tot de V.N. dit jaar niet te bespre ken. Men kan misschien zeggen dat er geen reden bestaat om de Chi nese communisten niet tot de V.N. toe te laten, daar zowel de rege ring van communistisch China als die van de Sowjet-Unie onder be schuldiging staan van de V.N., ter wijl de Russen niettemin lid zijn van deze organisatie, aldus het blad. Er zijn echter enkele ver schillen. Zoals het uitstoten of schorsen van een lid, dat aan de stichting van de wereldorganisatie heeft meegewerkt voor overtredin gen van het handvest iets anders dan het toelaten van een nieuw lid, dat technisch nog steeds „in oor log" is met de V.N. en weigert zijn agressie te staken, zo zegt de „New York Times". Zierikzee mag de P.T.T. dank baar zijn, dat het nummer „002" tenminste de mogelijkheid biedt te weten te komen hoe laat het is, want wie op de „openbare" Zierik- zeese uurwerken is aangewezen, is werkelijk niet „bon af". Er is een gedegen klokkenleed in Zierikzee. Nu de stadhuistoren ons dezer da gen op een vijftigtal welluidende slagen vergastte, om aan te kondi gen hoe laat het was, lijkt het niet overbodig er hier iets van te zeg gen. Vooral de stadhuisklok is voor de bewoners een onmisbare tijd- melder en die zal dus tegen- elke prijs als 't kan altijd in orde moe ten zijn. Met die stadhuisklok immers is men vrijwel uitgeput. De klok van de Zuidhavenpoort staat al jaren lang stil. Als wij het ons wel herinneren, wijst het uur werk al sinds dag en uur tien voor twaalf aan. Een aantrekkelijke tijd, kan men zeggen, maar toch wel een beetje akelig als dit zo lang gaat duren. Geheel in over eenstemming met het gedrag van de grotere broers, gedraagt zich de klok van de Gasthuiskerk; die - na drie dagen te hebben gegaan - nu al een zestal weken vakantie houdt. We willen er graag van uitgaan dat de uurwerken zacht gezegd - niet al te best meer zijn. We weten bovendien dat de gemeente niet erg gebrand is op hoge reparatiekosten, gelet op de stand van de schatkist, maar is het nu langzamerhand niet een beetje te dol met deze scherts vertoning van kaduke uurwerken? We weten van een frappant geval, dat een zakenman hier ter stede door de foutieve tijdsaanwijzing in moeilijkheden is gekomen. Er zul len wel meer voorbeelden zijn. Bo vendien staat het zo raar, al die gemummificeerde klokken. Het lijkt ons tijd worden, dat het „tijdloze" tijdperk een einde gaat nemen. 27 stemmen, bij zeven onthoudin gen. Evenals toen was ook nu India het land dat de actie voor bespre king van de Chinese kwestie leidde. Doden in België door vergiftige alcohol BRUSSEL, 23-9. In België heb- ben zich ernstige gevallen van ver giftiging door methylalcohol (of houtegeest of houtalcohol, dat on der meer wordt gebruikt voor het bereiden van kleurstoffen en het ondrinkbaar maken van spiritus) voorgedaan, die tot nu toe aan ze ven personen het leven hebben ge kost, terwijl meer dan 20 personen na het gebruik van deze alcohol ziek zijn geworden. De doden zijn drie Noorse zeelie den, drie inwoners van Antwerpen, en een 38-jarige Belgische. De po litie laat op gezette tijdstippen de bevolking via de radio waarschu wen geen alcoholische dranken te gebruiken, waarvan de herkomst twijfelachtig is. De politie is er in geslaagd een hoeveelheid van honderden liters houtgeest, die in clandestiene dis tilleerderijen was gemaakt, te ach terhalen. Een twaalftal personen is gearresteerd. BOM IN EIFELTOREN Een. toeriste heeft gistermiddag op een der verdiepingen van de Eifeltoren te Parijs een tijdbom ontdekt. De klok, die echter niet werkte, stond afgesteld op zeven uur. De toeriste sloeg direct alarm. Twee functionarissen droegen de helse machine daarop naar de hoogste verdieping, waar geen toe risten waren.* Inmiddels was de politie gealarmeerd die het gevaar lijke apparaat door experts liet weghalen. Belgische oudheidkundigen heb ben nabij Charleroi overblijfselen gevonden van een vierkant Ro meins fort, dat in de derde eeuw na Christus gebouwd zou zijn. De zijden van het fort waren zestig meter lang. De leider van de groep oudheidkundigen, Graff, veronder stelt, dat de sterkte in het jaar 276 door de Franken is verwoest. In de omgeving werden stukken aarde werk en wapens gevonden. Ingezonden mededeling ONDER DE STOOKOLIE Dhr. G. P. Philipsen te Amster dam schrijft ons: Kort geleden verspeelde ik tij dens een vlucht elf jonge duiven, waarvan er na enkele dagen twee terugkwamen, geheel onder de stookolie. Op één van deze twee duiven was ik zeer gesteld en door mij werd alle mogelijke moeite ge daan om de stookolie te verwijde ren. Een bad van petroleum en een bad van spiritus had alleen tot ge volg dat ik de gehele staart uit trok. Ongeveer vier weken na dit voorval kwam ik in gesprek met een Duitse duivenliefhebber, aan wie ik o.a. mijn ervaring met de stookolie vertelde. Deze Duitse sportvriend vertelde mij, dat hij in een sportblad gelezen had, dat stookolie gemakkelijk te verwijde ren was met „Pril", een synthe- tisch-afwasmiddel van de Persil- fa brieken. Direct na het onderhoud heb ik mij een pakje aangeschaft. Van het afwasmiddel heb ik een sopje ge maakt van warm water, dat zo warm was, dat ik mijn handen erin kon houden. De duif heb ik toen met mijn hand door het sop ge slagen. Het resultaat was werkelijk ver bluffend. In het sop bleef een dikke brü achter; de duif heb ik met lauwwarm water afgespoeld en thans vliegt h(j weer volkomen normaal. Ik neem aan, dat ook andere dui- venliefhebbers duiven in het hok krijgen met stookolie en, net zoals ik, niet weten wat zij moeten doen. Ongetwijfeld zal mijn ervaring hun van nut kunnen zijn. (Dit Ingezonden Stuk stond in het Neerlands Postduiven Orgaan. Ja, dat is Pril ten voeten uit. „Pril ontspant het voater" kwam bij de ervaringen van de heer Philipsen wel duidelijk naar voren. Dat doet Pril ook in Uw afwaswater. Hoe vet Uw afwas ook mag zijn, het vliegt eraf als U Pril gebruikt en alles worclt weer blinkend schoon. - Dir.P.) AMSTERDAM. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Al- gera, heeft aan het diner van het Verbond voor Veilig Verkeer, dat aan de vooravond van de jaarver gadering werd gehouden, medege deeld dat de subsidie aan het Ver bond voor 1959 250.000 gulden zal bedragen. Dat is 100.000 gulden meer dan In 1958. (Er was 350.000 gulden aangevraagd). EX-SPION OVER RUSLAND Drang naar vrijheid van geweten groeiende AMSTERDAM, 23-9. De voor malige agent en kapitein van de geheime Russische staatspolitie, Nikolai Khokhlof, vertoeft op het ogenblik in ons land. Ter gelegen heid van een In het Nederlands verschenen vertaling van zijn boek getiteld „Recht op eigen geweten", zal hü een aantal lezingen houden in onderscheidene plaatsen. „Hier en daar is mijn boek aan gekondigd als de memoires van een voormalig geheime Sowj et-spion", zo vertelde hij vanochtend op een persconferentie te Amsterdam. „Doch dat is niet de inhoud van het boek. Het handelt over het conflict tussen de Russische bur ger en de Sowjetstaat". Atoomtrein WENEN, 23-9. Tussen 1960 en 1965 zal in de Sowjet- Unie de eerste spoortrein met atoomaandrijving rijden, zo meldt het Hongaarse jeugd blad „Magyar Ifjusag". De trein, bestemd voor de ver bindingen vanuit Rusland met de Stille Oceaan-kust, zal tweemaal de reis door Siberië kunnen maken, met een snelheid van 500 km. per uur, zonder nieuwe brandstof in te nemen. 's-GRAVENHAGE, 23-9. De Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging heeft zich tot de minis ter van Verkeer en Waterstaat ge wend met het verzoek zo snel mo gelijk een inventarisatie van het Nederlandse bromfietsenpark te doen maken. De nu bij particulie ren en handelaren voorhanden bromfietsen zouden dan van een keur moeten worden voorzien, waardoor zij op de weg kunnen blijven, nadat de door de minister voorgestelde maximum-snelheid van 30 km. en het daaraan verbon den nieuwe keur voor bromfietsen zijn ingevoerd. De K.N.M.V. acht het namelijk onbillijk, dat - bij in voering van nieuwe voorschriften - de volgens de oude voorschriften goedgekeurde voertuigen reeds na 4% jaar van de weg moeten zijn verdwenen. De K.N.M.V. meent, dat zeer veel van de nu in gebruik zijnde bromfietsen veel langer dan 4 Vz jaar zullen meegaan. Er is in Rusland naar zijn me ning een groeiend moreel besef van en drang naar vrijheid van gewe ten, een groei die sterker zal blij ken te zijn dan de druk van het communistisch regiem. Deze drang naar gewetensvrijheid is ook voor Khokhlof, naar hij vertelde, de kracht geweest zich te ontworste len aan de geheime dienst, de M. V.D., waarvoor hij als agent was opgeleid na zijn partisanenarbeid achter de Duitse linies van het oostfront in 1941. Toen hem einde 1953 werd opgedragen een der lei ders van de organisatie der Rus sische emigranten te liquideren, besloot hij deze opdracht niet uit te voeren. Hij werkt thans voor deze emigrantenorganisatie. DE EMIGRATIE VAN NEDERLANDERS 's-GRAVENHAGE. Voor de vijf de maal, sinds de wet op de emi gratie-organen in werking trad, is thans een jaarrapport verschenen over de werkzaamheden van de or ganen voor de emigratie, het jaar verslag „Emigratie 1957". Het ver slag bevat daarom ditmaal met de gebruikelijke jaarcijfers, een over zicht van de ontwikkeling van de emigratie gedurende de afgelopen vijf jaren. In totaal zijn sinds 1946 307.312 personen geëmigreerd, van wie 986 naar Argentinië, 88.334 naar Australië, 3.618 naar Brazilië, 124 398 naar Canada, 15.478 naar Nieuw-Zeeland, 1450 naar Rhode sia en Nyasaland, 44.649 naar de Verenigde Staten, 25.946 naar Zuid- Afrika en 2.453 naar overige lan den, Europa uitgezonderd. In het lustrumjaar 1957 vertrok de 300.000 ste na-oorlogse emigrant door be middeling van de organen. Nederland delgt schuld aan Internationale Monetaire Fonds •s-GRAVENHAGE, 23-9. De Ne derlandse regering heeft gisteren aan het internationale monetaire fonds een bedrag van 33.750.000 dollar overgemaakt. Deze betaling is te beschouwen als een gedeelte lijke aflossing op de Nederlandse schuld aan genoemde instelling uit hoofde van de aankoop van U.S. dir. 68.750.000 in september. Deze schuld is inmiddels, in januari 1958, verminderd met 5.000.000 dollar door een aankoop van guldens door Joegoslavië van het fonds ten be drage van f 19.000.000, zodat thans nog een schuld van Nederland aan het fonds van 30.000.000 dollar res teert. Op de linker foto zien we de betonnen reuzenmast die in Lopik gebouwd wordt. De toren wordt uitgevoerd in glij-bekisting en zal een hoogte bereiken - inclusief de antenne - van 300 tot 350 meter. De bouw vordert iedere dag ongeveer vijf meter en zal in 1960 voltooid zijn. - Op de rechter foto zien we hoe de oude zendmast van PCJ in Huizen een roemloos einde tegemoet is gegaan. Het gevaarte werd maandagochtend eenvoudig omgetrokken - een snelle en doeltreffende wijze van slopen GRUWELIJKE ONTDEKKING Rebellen-„kolonel" gelastte zuivering van zijn ondergeschikten Zevenhonderd mensen werden vermoord in afgelegen bossen ALGIERS, 23-9. Te Algiers zijn bijzonderheden bekend geworden over de ontdekking van een massa graf in het afgelegen bos van Af- kadoe, dat nabij de rivier de Soe- man, in de bergen van Kabylië, ten oosten van Algiers, is aangetroffen. Het blijkt thans, dat de Fransen werden gewaarschuwd door een voormalige secretaris van de re- bellen-„kolonel" Mohammed Ami- roesj, die vreesde dat het zijn beurt was om door de doders van Ami- roesj te worden afgeslacht. Hij meldde zich bij officieren van de Franse post te Tizioezoe, onge veer 80 km ten oosten van Algiers, en'zèi: „ik roep uw hulp in tegen de doders van Amiroesj. Ze ver denken mij nu ook en lk wil niet, zoals de anderen, worden afge slacht". De gevluchte secretaris deelde de Franse officieren mede dat Ami roesj in juni jl. een „zuivering" on der zijn ondergeschikten had ge last, die tot nu toe aan ruim zeven honderd van zijn mannen het leven had gekost. „Ik was er bij, die nacht, dat een „krijsgraad", onder voorzitterschap van Amiroesj, meer dan tachtig strijders liet doden", aldus de ge vluchte secretaris. - Hierop trokken vierduizend man Franse troepen het door de vluch teling aangewezen gebied binnen. Na enige schermutselingen met de opstandelingen werd de ontdekking gedaan, die de gruwzame bevesti ging vormde van de mededelingen van de gevluchte secretaris: een waar knekelhuis, dat zich over bijna een kilometer uitstrekte en de resten bevatte van vierhonderd deerlijk verminkte en verbrande lijken. Eerste Kamer aanvaardt Jeugdspaarwet Geprimeerde spaarregeling voor jeugdigen 's-GRAVENHAGE, 23-9. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van de Eerste Kamer is in be handeling genomen het wetsont werp, houdende regelen ter bevor dering van het sparen door jeug dige personen. De leeftijd voor toetreding tot de gepremiëerde jeugdspaarregeling, welke in deze jeugdspaarwet is vervat, zal zijn van 15 tot 20 jaar. Voor ex-militairen zal onder be paalde omstandigheden het begin van de deelneming nog worden opengesteld tot het bereiken van de 24-jarige leeftijd. De vaststelling FEUILLETON van de duur der spaarperiode en van de daarmede samenhangende bepalingen zal in een algemene maatregel van bestuur en voor zo ver nodig in uitvoeringsbeschikkin gen geschieden. De periode, waarin gespaard moet worden om aanspraak te krij gen op de premie, welke tien pro cent zal bedragen, wordt op ten minst'e zes jaren gesteld. Deze pe riode kan met maximaal drie jaren worden verlengd. Voor de inlagen, die in de spaarperiode moeten, resp. kunnen worden verricht om KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROERMOND. Een Nederlandse auto, komend uit Limburg, is te Eupen in België nabij de Baraque Michel geslipt en tegen een boom gebotst. Vijf van de zeven inzitten den werden gewond naar het zie kenhuis gebracht, waar de bestuur der van de auto, de heer Henri Sillekens, 59 jaar oud, uit Roer mond, wiens borstkas was inge drukt, is overleden. ROOSENDAAL. Z K.H. Prins Bernhard zal in de middag van de dertiende oktober een bezoek bren gen aan de coöperatieve suikerfa briek „Dinteloord" te Stampersgat. De Prins zal vergezeld worden dooi de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quaay. EMMEN. Bij de Drentse tank- en apparatenfabriek „Drenta" op het industrieterrein Bargermeer heeft zich een bedrijfsongeval voorge daan, waarbij de 34-jarige Ch. van Woud uit Emmen op slag werd ge dood. De man raakte tussen twee tanks bekneld. Hij was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen achter. 1 HOLLUM. De 57-jarige Klaas Bruin, bemanningslid van de te Hollum op Ameland gestationeerde reddingboot „Dr. H. W. van Riet schoten", is bij het schoonmaken van de motor van deze boot om het leven gekomen. Vermoedelijk is hij gestikt in benzinedampen, aange zien hij de motoronderdelen met behulp van benzine reinigde. VENLO. Vrijdag a.s. zullen de verschepingen van suikerbieten uit Limburg naar de verwerkende fa brieken te Puttershoek en Dintel oord een aanvang nemen. De oogst heeft de record-omvang van rond 130 miljoen kg. bereikt voor wat noord- en midden-Limburg betreft. De havens te Wanssum en Roer mond zullen hiervan de grootste aanvoeren te verwerken krijgen. r> Streekroman door HANOL SPOOR Mia was in een rieten leunstoel neergezegen. Haar slanke, goedge vormde benen strekte ze behaag lijk uit. Van onder haar lange zwar te wimpers k'eek ze verleidelijk naar hem op. Verwijtend zei ze, „maar Frank, je bent nog even oncomplimenteus als vroeger; wil je me nu al weg hebben?" Als om haar van het tegendeel te overtuigen presenteerde hij een sigaret, en bood haar galant vuur aan. „Nu", ging ze verdei', „om je ge rust te stellen kan ik je vertellen dat ik hier logeer, zelfs dicht in je nabijheid, en ik verveel me al da gen lang in dit gat". Frank kon niet nalaten om bij de laatste woorden z'n wenkbrauwen te fronsen. Alsof ze niets merkte, vervolgde Mia, „ik was blij toen ik hoorde dat' jij thuis zou komen, want, zo dacht ik, nu je zoveel jaren onder de mensen bent geweest zullen we misschien beter met elkaar kunnen opschieten dan voorheen het geval was". Frank had met stijgende ergernis geluisterd. Het begon hem te spij ten dat hij zoveel toenadering had getoond. „Mia", zei hij, „ik moet je in vele opzichten teleurstellen. Ik kan nog steeds geen kwaad woord over mijn dorp horen en ook niet over de inwoners. Het kan zijn dat hun levensomstandigheden eenvoudiger zijn, het zijn ook „mensen". Verder ben ik nog niet in de gelegenheid geweest om veel in het dorp te kij ken, maar ik geloof niet dat het van de oorlog veel geleden heeft, en dan kan het wedijveren met de mooiste plekjes in Europa". Mia zwaaide afwerend met haar sigaret, glimlachte eens liefjes, en zei, „nu ja, jij bent hier geboren, ik kwam hier alleen mijn vakanties doorbrengen. Och, in het hoogsei zoen was het dorp wel levendig, cn de zee en het strand heerlijk, maar nu, zo vroeg in het voorjaar, zonder badgasten, is het dorp uitgestorven. Ga op deze tijd eens in de Dorps straat kijken. Je kunt een kanon afschieten zonder iemand te raken. Alles is al in diepe rust". Frank glimlachte. „En, wie is er morgenochtend in diepe rust als de mensen hier al weer aan de arbeid zijn?" „Ach, stop maar, we worden het toch niet eens". „Daarom vraag ik me. af, waar aan het dorp de eer te danken heeft jou om deze tijd als logeergast te mogen bergen". Met lichte ironie ging Frank verder: „Mij dunkt daar moet wel een gewichtige reden voor zijn, als jij je hier afzondert, terwijl je zelf beweert dat de stad zoveel meer te bieden heeft". iMia scheen door deze vraag even haar zelfverzekerde houding te verliezen. Frank zag haar ondanks poeder en rouge verbleken. Dan haalde ze onverschillig haar schou ders op. „Och, het stadsleven vraagt soms te veel van een mens. Nogal wat gefuifd en zo. Ik vond het nodig STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Koe werd drenkelinge E en aan de Oosthavendijk gra zende koe kwam dinsdagmiddag in het water van de Nieuwe Haven terecht. Het dier begon te zwem men, maar „op eigen kracht" kon zij niet meer op de kant komen. Een schipper van de bietenboot „Frieda" schoot het dier te hulp. Hij legde een strop om de hals en voerde de koe naar de overkant. Het gelukte de schipper de koe op de Westhavendijk aan wal te zet ten. Onze stadgenote, mej. M. A. Stouten is m i.v. de datum, waarop de nieuwe school in gebruik zal worden genomen, benoemd tot leidster aan de Prot. Chr. kleuter school te 's-Gravenpolder. De federale rechter Sobeloff heeft een verzoekschrift van de schoolraad van Norfolk (Virginia) afgewezen om de uitvoering van het bevel van een lagere recht- recht tot toelating van 17 neger leerlingen tot zes middelbare scho len in Norfolk een jaar uit te stel len. Men verwacht nu dat de gou verneur van Virginia, Lindsay Al mond, zal verhinderen dat de zes scholen maandag a.s. haar deuren openen. mede op grond hiervan recht op premie te krijgen, wordt een mi nimumbedrag van f 30 en een ma ximumbedrag van f 200 per jaar vastgesteld. wat op rust te komen om mijn uiterlijk wat te sparen. Hier wordt je als het ware gedwongen rust te houden, terwijl je in de stad soms de dag niet van de nacht onder scheiden kan". „Hmdeed Frank. Zij veerde wat overeind, en zei heftig: „maar lieve help, Frank, je wilt toch niet beweren, dat je na al die oorlogsjaren en de daarop volgende tijd toen je zoveel ge reisd hebt, nog zo conservatief bent als de hier vastgeroeste dorpsbe woners?" Zonder te antwoorden keek Frank over haar heen naar buiten, waar het duister reeds begon te vallen, en alleen de avondhemel oplichtte. Zachtrose en lila wolkjes trokken het oog tot zich. Zo was de lucht op vele plaatsen geweest als hij en zijn vriend zich ver van huis bevonden. Hoe zou een meisje als Mia kunnen begrijpen dat twee mannen, zwervensmoe, soms zo'n geweldig verlangen naar huis kon den hebben. De vele ontberingen die ze in en kort na de oorlog moes ten doorstaan, hadden beiden ge staald en veel geleerd, maar het verlangen bleef. Hoe dikwijls was het niet voor gekomen dat wegen en bruggen verwoest waren, zodat hun reis on tijdig moest worden afgebroken. Hun ervaringen bij de zeemacht hadden hun geleerd om zich onder alle omstandigheden aan te pas sen. Zijn vriend had echter wel eens lachend opgemerkt: „we gaan alle gevoel voor romantiek verlie zen. Als we een aardig meisje zou den tegenkomen, kunnen we dade lijk zien of ze handig in de huishou ding is, en vragen we ons af of 2e wel goed sokken zal kunnen stop pen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5