garantieprijzen Koninklijk paar bracht werkbezoek aan de hoofdstad des lands STAD EN PROVINCIE Felle luchtslag bij Formosa Besluit werd genomen over verlichting van het centrum der stad Geen meer Ontmoeting met „toekomstig Amsterdam" liet koninklijk paar is woensdag een werkbezoek begonnen aan de hoofdstad des lands. Amsterdam bleek uiterst ingenomen met de komst van het vorstelijk paar en de publieke belangstelling was groot. In de Zuiderkerk bezichtig den koningin en prins een ma quette van toekomstig Amsterdam, nadat tevoren de vorstelijke gasten aan het begin van hun vierdaags bezoek aan de hoofdstad, een har telijk welkom was toegeroepen door burgemeester mr. Van Hall. In de Zuiderkerk gaf wethouder mr. G. van 't Huil voor de aandach tig luisterende gasten een uiteen zetting van de ruimtelijke struc tuur der stad en van de ontwikke ling die daarbij wordt nagestreefd. In de kerk In de kerk toonden talrijke foto's en maquettes het Amsterdamse uitbreidingsplan. De in maquette gebrachte aanloopwegen van de toekomstige IJ-tunnel hadden de speciale aandacht van de hoge be zoekers. De koningin wilde daarop ondanks het feit dat het tijd was, het saneringsplan van de oude Jo denbuurt zien. ZIERIKZEE Vierde fokveedag geopend Hedenochtend (donderdag) is de vierde fokveedag, georganiseerd door de „Bond van Veehouders Schouwen-Duiveland" op het nood- sportterrein aan de Zuidhoek te Zierikzee officieel geopend door wethouder H. Koevoets namens het gemeentebestuur, bij verhinde ring van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. Wethouder Koevoets feliciteerde de Bond van Veehouders met deze dag en zei dat deze regionale keu ring en tentoonstelling de aandacht vraagt voor het grote belang van een goede veestapel. „Het peil van bekwaamheid van ons stamboek vee vraagt grote offers", aldu§ spr., „maar de resultaten geven dan ook voldoening". Tenslotte merkte wethouder Koe voets op dat een gevoel van trots leeft bij de gemeentebesturen op het eiland nu de resultaten van de kennis en bekwaamheid van de veehouders op Schouwen-Duive land, zoals op deze keuring blijkt, zo tastbaar aanwezig zijn. Hierna nam de keuring van de dieren een aanvang. Voor de uit slagen verwijzen wij naar ons num mer van morgen. KERKWERVE Restauratie kerktoren gereed De restauratie van de kerktoren is gereed gekomen. De toren wordt aan vier zijden voorzien van een verlichte uurwerkwijzerplaat. Een wijzerplaat is reeds van een ver lichting voorzien, terwijl aan de andere drie wordt gewerkt. Het werk zal nog deze week voltooid kunnen worden. Het CJ M.V.-winterwerk Het C.J.M.V.-winterwerk is weer van start gegaan. Dit houdt o.m. in de openstelling van de leesbiblio theek. Elke donderdagavond wor den boeken uitgereikt in de werk plaats van de heer Lemsom aan de Vloedstraat. A.s. zaterdag(avond) wordt be gonnen met de instuif. De bijeen komsten worden gehouden in het verenigingsgebouw. Alle jongeren vanaf 12 jaar zijn welkom op de instuifavonden, die doorgaans van 7 tot 10 uur duren. Bietencampagne begonnen De eerste bieten zijn aan de ha ven Flaauwers aangevoerd. Ze wer den geladen in het schip „Zeeland" (224 ton) van schipper A. Domieni. BROUWERSHAVEN De reclasseringscollecte, welke te Brouwershaven op zaterdag 27 september a.s. wordt gehouden, wordt verzorgd door de dames der plaatselijke vrouwenverenigingen. De collecte wordt warm aanbevo len door het comité, bestaande uit de heren burgemeester J. L. van Leeuwen, wethouder O. van Nieu- wenhuize, wethouder J. Dekker, ds. C. Groot, ds. J .Keizer en ds. P. L. Schuddebeurs. OOSTERLAND Het sportterrein „De Saele" Voor degenen onder onze dorps genoten, die nog onkundig zijn hoe de naam van het sportterrein „De Saêle" is ontstaan, kan worden meegedeeld, dat het veld eertijds werd aangekocht door ds. Th Saai, die de Hervormde gemeente alhier als predikant diende van 1679 tot 1685. Vermoedelijk heeft deze pre dikant het „koornland" zoals ter dier tijde bouwland werd betiteld zelf „beboerd", misschien ter aan vulling van een schraal tractement. Hoe dit zij, een feit is dat de naam van de predikant onsterfelijk ge worden is door deze verzeeuwst aan het sportveld te geven. Trou wens het stuk land, dat later weide geworden is, heeft ten allen tijde deze naam gedragen. Om vijf uur arriveerden de hof- auto's met de koningin en de prins voor het paleis op de Dam waar zich op dat spitsuur een grote me nigte verzameld had. Terwijl het koninklijk paar uit de wagen stap te, zette de Marinierskapel met tamboer en pijpers onder leiding van de kapitein-directeur H. C. van Lijnschoten het Wilhelmus in. Daarna inspecteerden de koningin en de prins de kapel en de ere wacht. Kort nadat het vorstenpaar door de hoofdingang naar binnen was gegaan, verscheen het op het bal kon van het paleis, waarop de schare toeschouwers op de Dam terstond begon te juichen. TAIPEH, 24-9. Boven de Straat van Formosa en ten dele ook bo ven het vasteland van China heeft zich gisteren een zware luchtslag afgespeeld, die in het voordeel van de nationalisten is geëindigd. Een afdeling van meer dan hon derd in Rusland gebouwde Migs drong door in de richting van For mosa. Nationalistische straaljagers stegen op en ontmoetten de vijand niet ver van de kust van Formosa. Zij schoten er twaalf neer en ver loren zelf slechts één toestel. Het gevecht duurde tien minuten. Versnelde evacuatie kostte bijna 34 miljoen gulden Aan de Tweede Kamer is een wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1958 van het ministerie van Maatschappelijk Werk aange boden, waarin een raming wordt gegeven van de kosten, verbonden aan de versnelde repatriëring van Nederlanders uit Indonesië. Deze versnelde repatriëring maakt een verhoging van de ge wone dienst nodig met in totaal f 33.901.000. ZIERIKZEE Hoge opbrengst Reciosseringscollekte De hier ter stede door een groep dames gehouden reclasseringscol lecte heeft het fraaie bedrag van f 700 opgebracht. Dit bedrag staat in geen verhouding tot de opbreng sten van vorige jaren, die gemid deld beduidend lager waren. On nodig te zeggen, dat de organisa toren uiterst dankbaar zijn voor de vrijgevigheid van het publiek, ter wijl een woord van dank tevens uitgaat naar de dames-collectrices. Succes voor konijnenfokkers De konijnenfokkers van Schou wen-Duiveland hebben succes ge had op de Nationale Jonge Dieren dag, die te Bergen op Zoom is ge houden. De heer Joh Hage behaal de met zijn Vlaamse Reuzen 5 en 6 de Z.Z G., uit een aantal van plm. 40 dieren. Spijtig alleen dat hij nog niet meer dieren uit zijn stal had ingezonden. De heer A. Volkeri wist met zijn Havanna's tweemaal tweede te worden, een resultaat dat eveneens gezien mag worden, gelet op de moeilijke fok. T.a.v. een drietal inzendingen van Polen, riep laatstgenoemde inzender het oordeel in van de protestcommis sie, daar de dieren wellicht ver keerd gemeten zijn. Intussen tonen de resultaten dat de Schouwen- Duivelandse fokkers in de voorste rijen gaan meelopen, hetgeen een aansporing moge zijn voor de fok kers, die nog terzijde staan, zich bij de bond aan te sluiten. DREISCHOR De lepelaar in het Dijkwater Bij het vermelden van een in het Dijkwater waargenomen lepelaar, hebben wij ten onrechte een over eenkomstig vogelsignalement op de „Hompelvoet" als voorbeeld aan gehaald Laatstgenoemde waarne ming betrof - zoals men zich zal herinneren - een tweetal flamin go's, die heel wat zeldzamer zijn dan lepelaars. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de Postcommandant der rijks politie te Oosterland zijn inlichtin gen te verkrijgen omtrent de na volgende gevonden goederen: een dubbele rijwieltas, een padvinders- riem, een schakelriem, een jongens jasje, een huissleutel en een pon- gertouw. De collecte, welke in deze ge meente werd gehouden ten bate van de vereniging „Draagt Elkanders Lasten" heeft de mooie som van f 71,73 opgebracht. De jongedames Ria Stoutjesdljk, Truus van der Have, Riet Hage, Jo Mol, Riet Mol, Tanny Roks, Tonny Stam, Tannetje Steenpoorte en To Zwager, zowel als de milde gevers en geefsters verdienen een woord van dank. BRUINISSE De eerste bieten te Bruinisse werden woensdagmorgen aange voerd door de heer K Kik te Brui nisse. Zij waren bestemd voor de suikerfabriek Puttershoek. De in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse gehouden collecte ten bate van de kerkbouw in de N.- O.-polder bracht f 260,92 op. De lijken van zes Amerikanen die om het leven zijn gekomen toen hun vliegtuig op 2 september in Sowjet-Armenië neerstortte, zijn woensdagavond aan de Sowjet- Turkse grens door de Russen aan Amerikaanse functionarissen over gedragen. GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Niet ten koste van andere straten Woensdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Diverse goedgekeurde raadsbe sluiten en rapporten worden voor kennisgeving aangenomen. Van de commissaris der koningin in Zee land is een schrijven ingekomen, houdende mededeling dat de bur gemeester dezer gemeente belast is met de waarneming van het burge meestersambt in de gemeente Zon- nemaire, per 1 september 1958. N.a.v. het schrijven van het Ver bond voor Veilig Verkeer inzake het geven van verkeersonderwijs, merkt de heer W. Jonker (V.V.D.) op, dat, hoewel dit onderwijs voor de kinderen zeer nuttig te noemen is, in de praktijk blijkt dat de ge leerde stof spoedig verflauwt. De voorzitter meent dat door dit on derwijs een zekere basis is gelegd. De heer A. v. d. Doel (A.R.) zag graag dat in eenvoudige vorm op de kleuterschool reeds met dit soort onderwijs wordt begonnen, waarop wethouder J. Dekker mededeelt, dat dit reeds in de praktijk gebeurt door het onderwijzend personeel tijdens wandelingen met de kleu ters. Z.h.s. gaat de raad akkoord met het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten, groot f 5.000, In bespreking komt het punt in voering salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel, ingaande 1 stige toepassing te verklaren voor het personeel in dienst dezer ge meente; om de werkclassificatie voor de gemeentewerklieden in te voeren vó6r of op 1 januari 1961; om toe te treden tot voornoemde gemeenschappelijke regeling. De heer M. Mathijsse (P.v.d.A.) juicht de invoering der werkclas sificatie toe, daar de arbeiders dan de volle zekerheid hebben een juiste geldelijke beloning te zullen ontvangen en hierdoor een zekere „vastheid" hebben. Vastgesteld wordt de derde wij ziging der begroting 1958. Straatverlichting De vierde wijziging der begro ting 1958 behelst de vernieuwing van de straatverlichting op de Markt, die thans vernieuwd wordt. In overleg met een deskundige van de P.Z.E.M. is een situatieschets met plan opgemaakt, waarin wordt aangeraden een vijftal lichtmasten op de Markt te plaatsen, waarvan één met dubbele arm. Met betrek king tot de verbruikskosten en ex ploitatie wordt voorgesteld om T.L.-lampen aan te brengen. De heer R. J. v. d. Wekken vraagt of de verlichting gegarandeerd „goed" is, waarop de voorzitter zegt dat ze aan betrekkelijk rede lijke eisen voldoet. „Het is aan de magere kant", aldus de voorzitter. Als het goed uitgevoerd moest wor den, zouden er masten met 30 m tussenruimte geplaatst dienen te worden. 6e heer A. v. d. Doel zag april 1958. In een uitvoerige toe- gaarne dat er twee masten bijge lichting van b. en w. aan de raad deelt het genoemd college mede, dat de minister van Binnenlandse Zaken verzocht heeft om voor het gemeentepersoneel gelijkluidende maatregelen te treffen inzake sa larisverhoging zoals die zijn getrof fen voor het hogere rijks- en ge meentepersoneel in 1956. De gemeentewerklieden Voor wat de gemeentewerklieden betreft kunnen deze van de 3 loonsverhoging profiteren, daarge noemde werknemers niet, zoals in de grote steden, hebben genoten van de geleidelijke invoering der werkclassificatie en prestatiebelo ning, onder voorwaarde, dat beslo ten wordt om de werkclassificatie in te voeren vóór of op 1 januari 1961, zulks op voorstel van de mi nister van Binnenlandse Zaken. Het college van b. en w. zou het onbil lijk vinden als de werklieden de 3 verhoging niet zouden krijgen, daar Rijks werklieden en werklie den in andere gemeenten deze ver hoging wel hebben ontvangen Niet tegenstaande -aldus de toelichting - onderkent men de moeilijkheid om de werkclassificatie ir\ te voe ren. Om deze moeilijkheid te voor komen, stellen b. en w. voor toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake behandeling van gemeentelijke personeelsaangele genheden, welke in het leven is geroepen door de Vereniging van Ned. Gemeenten. Unaniem besluit de raad om de circulaire van de minister van Bin nenlandse Zaken van overeenkom- plaatst werden, omdat, nu het ge hele marktplein is opgegraven, de kans er thans is. Wanneer later blijkt, dat de vijf masten niet ge heel voldoen, moet alles opnieuw worden opgegraven, teneinde een symmetrisch geheel te verkrijgen. Voorzitter v. Leeuwen deelt mede dat, wanneer er twee masten bij komen, welke wenselijkheid hij niet onderkent, dit ten koste zal gaan van de verbetering der ver lichting in andere straten, die hier ook hard aan toe zijn. De heer Jonker (V.V.D.) vindt, dat het cen trum der gemeente goed verlicht moet zijn en is ook voor bijplaat sing van twee masten. De P.v.d.A.- fractie, bij monde van de heren De Moor en Matthiisse, stelt zich ach ter het plan van b. en w. om het bij de vijf lichtmasten op de Markt te laten en dan ook de andere licht punten in de gemeente te verbete ren. De voorzitter deelt mede, dat in de Noorddijkstraat, Zuiddijk- straat, Poortdijkstraat en de hoe ken van de Haven, H.P.L.-lampen (40 watt) zullen worden aange bracht. De heer v. d. Wekken zegt dat het niet zijn bedoeling is de verlichting van het „centrum" op te voeren ten koste van de andere stadsgedeelten. Resumerende deelt de vooriztter mede dat de bijplaatsing .mogelijk is op financieel gebied, maar dat gerekend moet worden met het feit dat andere vcrlichtings- of bestra tingsobjecten er hierdoor kariger af zullen komen. Uitdrukkelijk wijst de heer Matthijsse nog eens op de slechte verlichting in de Mo lenstraat. Daar de raadsleden una niem overtuigd zijn dat de verlich ting in andere straten hard aan verbetering toe is, wordt besloten het voorstel van b. en w. goed te keuren. (Voor de rondvraag verwijzen wij naar ons volgend nummer). Nieuwe aanwinst voor spoorwegmuseum UTRECHT, 24-9. Zij staat op haar plaats, de Loc 3737, die op 7 januari jl. haar laatste rit maakte. Zij zal niet meer steunen en snui ven, maar van een welverdiende rust genieten in het spoorwegmu seum van de N.S. in het voormalige Maliebaanstation te Utrecht. Mannen van de Loc-werkplaats Roosendaal hebben de 3737 gedu rende 8 maanden duchtig onder handen genomen. Er is aan ge poetst en gesmeerd en het resul taat was een blinkende en glim mende locomotief die door een tiental werklieden vanmorgen op het „dode" museumspoor werd ge zet, pal achter de „Longmoor", een Britse militaire Loc, die in 1946 over de baanvakken van Nederland reed. VOOR DUIZENDEN GESTOLEN Bjjna niets vermist VENLO, 24-9. Nadat een winke lier te Blerick aangifte had gedaan van de diefstal van enige levens middelen en het signalement van enkele koopsters had beschreven, is de Venlose politie op het spoor ge komen van een opzienbarende reeks winkeldiefstallen. Er konden twee vrouwen, de 20-jarige M. G., echt genote van T., en de 38-jarige A. P., echtgenote van E„ uit Venlo worden aangehouden, die reeds een jaar op pad bleken te zijn en hun slag hadden geslagen te Venlo, Ble rick, Tegelen, Roermond en Eind hoven. Bij huiszoeking werden goederen ter waarde van f 2.300 in beslag genomen. Het betrof hier artikelen van de meest uiteenlopen de aard, zoals blikjes vlees, vis en knakworst, flessen wijn, kristallen kandelaars, schemerlampjes, elek trische strijkijzers, bij elk van de vrouwen een gascomfoor, elektri sche klokken, onderkleding, lappen stof, tafelkleden, vloermatten, re genmantels, nylonkousen, een elek trisch scheerapparaat en zelfs en kele schilderijtjes met de afbeel ding van heiligen. Ingezonden mededeling Brei mooier NEVEDA wol 'n klasse IVoor 2 Neveda wikkels leuke borduurkaartjes Verwachting tot vrijdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien; ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag; langs de kust tot krachtige en in het binnenland tot matig afne mende noordwestelijke wind. 26 sept. Zon op 6.31, onder 18.31. Maan op 17.47, onder 4.58. Volle maan: 27 sept. te 22.43. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 sept. 2.22 v.m. 14.35 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 sept. 1.54 v.m. 14.18 n.m. Springtij: 30 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-9. Boven het noor delijke gedeelte van de Atlantische oceaan is de afgelopen 24 uur de luchtdruk belangrijk gestegen. Daarmede samenhangend wijzigde zich ook de koers van een depres sie bij Schotland, die aanvankelijk oostwaarts maar vannacht zuid oostwaarts koerste in de richting van de Duitse Bocht. Het storm- veld om de depressie nam boven dien weer toe. In verband daarmede wakkerde de wind vanmorgen langs onze kust tot storm uit het westen aan. Achter de depressie komt een noordwesterstorm voor, die in de nacht geleidelijk weer afneemt. Met de noordwestelijke wind wordt onstabiele lucht aangevoerd waar in vooral boven zee buien tot ont wikkeling komen, "die een eind het land binnendrijven. Met het verder wegtrekken van de depressie neemt later ook de buiigheid af. 's-GRAVENHAGE. De minister van Verkeer en Waterstaat heefi een commissie tot onderzoek van de mogelijkheid van uitvoering van het rapport van de commissie vei ligheid wegverkeer. De commissie heeft tot taak na te gaan of en, zo ja, op welke wijze uitvoering kan worden gegeven aan een rapport van de commissie veiligheid weg verkeer betreffende de vermoeid heid van autobestuurders en welke in dit rapport genoemde onderwer pen nog nadere studie vereisen. (Van een economische medewerker). Van alle takken van bedrijvig heid neemt de landbouw, waaron der mede verstaan wordt de zuivel, in de harten der Nederlanders een bijzondere plaats in. De boer wordt in vele kringen nog gezien als het fundament, waarop de gehele orga nisatie van de voortbrenging steunt. Als de boer niet meer zaait en maait, dan kunnen we op geen en- Jtel terrein meer vooruit. We moe ten eerst eten en kunnen dan over iets anders filosoferen. De land bouw behoort tot de oerproduktie en daarom raakt men voor velen een teer punt aan wanneer men tracht een nuchter gesprek te be ginnen over het landbouwvraag stuk. De landbouw is een der vormen der oerproduktie. Een land zonder import en boeren moet sterven. In dien ooit, dan hebben we dit in de oorlog ervaren. Maar ook de En gelsen, Duitsers en Zwitsers zijn zich bewust van de grote betekenis van de landbouwproduktie voor het onafhankelijk voortbestaan van de natie. Misschien moet juist in dit zeker weten van de noodzaak der landbouw wel de oorzaak ge zocht worden van de internationale agrarische tragiek, zoals die zich nu openbaart. Nederland zal in het komende be grotingsjaar ruim een half miljard moeten offeren voor het voortbe staan der boerenstand, dat is per hoofd der bevolking meer dan f 45. Of nu de bijstand rechtstreeks ver leend wordt in de vorm van garan tieprijzen dan wel in de vorm van subsidie aan de consument, in bei de gevallen profiteert de boer er van. Als de melk duurder moet worden omdat de subsidie moet vervallen, wordt er veel minder ge kocht en daarmee worden de zui- Landbouiv- en zuivelcrises zal jaren duren velproducenten eveneens getroffen. Intussen had men deze ontwikke ling met paniekcijfers deels kun nen zien aankomen, want in de vijf voorafgaande jaren zien we steeds stijgende steun aan melkproducen ten. Het begon met f 7 miljoen en steeg tot een raming vari f 589 mil joen. Elk land voedt zichzelf Alle landen met enig zelfrespekt streven naar zelfvoorziening in de agrarische sector. In de Ver. Sta ten koopt de regering alle land bouwoverschotten op ten koste van miljarden om de boeren prijssteun te bieden België wil letterlijk zijn eigen boontjes doppen en komt tel kens met een invoerverbod of een heffing als een buurland de eigen boeren te na komt. Zwitserland legt elk jaar meer geld bij de eigen produktie van boter en kaas, ter wijl dit land daarnaast ook nog vele miljoenen besteedt aan verbetering van de bedrijven. De Europese eco nomie zou eisen dat Zwitserland veel meer agrarische produkten importeerde, maar „men wil zich zelf redden" en zo gaat het met elk land op het gebied van de land bouw. Engeland bijvoorbeeld, een der grootste zuivelklanten van de Nederlandse boeren, is hard op weg naar de zelfvoorziening. Wanneer we met de regering toe geven dat de landbouw- en zuivel- crlsis in ons land niet aan de boe ren mag worden verweten maar een internationaal verschijnsel is, dan moeten we voorts de argumen ten zoeken waarom we de boeren stand daarbij niet aan zijn lot mo gen overlaten. Waarom niet? In de eerste plaats heeft de land bouw in de laatste jaren van de jongste oorlog er grotendeels voor gezorgd dat ons land niet geheel in honger is ondergegaan. (Dat een aantal boeren zich daarbij misdra gen hèeft, mag niet oordeelvormend zijn voor de agrarische bevolking in zijn geheel). Vervolgens vormt de boerenstand een onmisbaar onderdeel van de structuur der bevolking. Het is on gewenst een land eenzijdig tot in dustriële natie te laten vergroeien. Daar zijn tal van sociologische be zwaren tegen aan te voeren. Men zou voorts op de militaire noodzaak kunnen wijzen om temidden van het eigen volk een aantal leveran ciers van primaire levensmiddelen te handhaven. Vervolgens beroepen de boeren zich zelf op de na-oorlogse jaren, toen de landbouw de produktie bij voorkeur aan eigen land leverde, terwijl men voor veel betere prij zen had kunnen exporteren. Men heeft dus èen offer gebracht in 's lands belang en wenst daarvoor nu een tegenprestatie. En al die andere offers dan? In beginsel is dit argument juist. Maar zovelen hebben na de oorlog een offer gebracht in 's lands be lang, die er nimmer voor zullen worden beloond. Wij denken aan de winkelstand, die jarenlang met minimale marges genoegen moest nemen. Elke loontrekker heeft zijn offer moeten brengen ingevolge de loonstop. Duizenden huiseigenaren worden van jaar tot jaar gedupeerd door te lage huren. Hoge heffingen op benzine, banden en auto's teis teren het garagebedrijf. En zo kan men doorgaan. Men kan evengoed beweren dat de landbouw, inclu sief de zuivel, in de eerste jaren na de oorlog een periode heeft ge kend van ongekende welvaart, ter wijl duizenden nog zuchtten onder de verstrekkende gevolgen der oor logsverarming. Er zijn tientallen argumenten te vinden voor steun aan landbouw en zuivel, maar er zijn ook talrijke argumenten tegen de bijstand. Eén van de belangrijkste argumenten tegen hulp is wel dit, dat ondanks de garantieprijzen voor de melk, waarbij elk jaar een toenemend be drag wordt gevraagd, de melk pro duktie ieder jaar blijft stijgen Als een fabrikant een produkt maakt waar geld op moet worden toege legd, dan staakt hij de produktie. Nu ligt het bij het afremmen van de industriële produktie iets anders dan bij de agrarische voortbrenging maar in beide sectoren kan men uiteindelijk remmen gaan aanleg gen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2