Goed seizoen De grote pers" IN DE SCHADUW DER VERKIEZINGEN Amerikaanse democraten maken republikeinen de ergste verwijten „Buitenlandse politiek tot laag niveau gezakt" WASHINGTON, 17-9. De Ame rikaanse democratische partij heeft woensdag de republikeinse rege ring onder leiding van president Eisenhower er van beschuldigd het land de eerste economische achter uitgang sedert de tweede wereld oorlog, een dodelijk oorlogsgevaar en overal in de wereld nederlagen te hebben gebracht. Volgens de partij zal het bij de aanstaande verkiezingen in novem ber gaan om de buitenlandse poli tiek, „het gebrek aan leiding van de president", de corruptie en de economische achteruitgang. In de „Democratie Digest" wordt gezegd, dat de republikeinse partij het land geen leiding heeft gege ven met als gevolg een conserva- Schouwen-Duiveland - met name de Westhoek - heeft een zeer druk toeristenseizoen achter de rug. De gerenommeerde naam en de in het verleden rechts en links gevoerde propaganda, heeft ook dit jaar vruchten afgeworpen. De V.V.V.'s in de verschillende plaatsen maken de balans op en hoewel concrete cijfers nog niet voorhanden zijn, staat nu al wel vast dat de ten dens van andere jaren - nl. toe nemende belangstelling - dit sei zoen is voortgezet. Er zijn verschillende oorzaken aan te wijzen, die het „drukker worden" kunnen verklaren. Daar is natuurlijk in eerste instantie de overvoerde „vakantiemarkt", die de uithoeken des lands meer en meer gaat ontlasten van het toeris tisch gedrang elders. Voor de Schouwse badstreek geldt verder nog altijd, dat men er een hoeveel heid ruimte ner vakantieganger vindt, die in andere delen des lands (vooral langs de kust) zeldzaam is geworden, zo niet geheel ontbreekt. Deze feitelijkheid, gepaard gaande met de schoonheid van het betrok ken gebied, doen en deden velen besluiten het ook dit jaar op Schou wen-Duiveland te houden. Een énkel facet van het afgelo pen toeristenseizoen mag hier niet onvermeld blijven. Wij doelen op de vaak meer dan uitstekende ini tiatieven die de V.V.V.'s - of vaak speciaal ingestelde commissies - namen om buiten de duin- en stranduren de gasten iets geschikts te bieden. Die commissies zijn daar bijzonder goed in geslaagd. Er is geen ander jaar aan te wijzen, waarin zovele op redelijk - en dik wijls op hoog peil - staande pro gramma's het publiek konden wor den aangeboden. Onnodig te zeg gen dat een dergelijke gang van zaken gewénst en nuttig is. Temeer nog daar bedoelde commissies al tijd maat weten te houden en nim mer toegeven aan zucht tot luid ruchtigheid, die sommige jongeren (enkele ontsporingen wijzen daar op) in zich dragen. Integendeel, wij geloven dat ook de elders,min of meer verwende vakantieganger het op het punt van de manifestaties op Schouwen goed heeft gehad en dat zegt toch wel iets, gelet op de geringe finan ciële armslag die bedoelde com missies vaak hebben. Want dat het geld de V.V.V.'s spelenderwijze toestroomt, zal toch wel niemand op het eiland durven beweren. On danks die handicap hij herhaling met iets goeds te komen, is toch wel een prestatie en dit alles sa mengevoegd bij de geneugten van de zomer zelf, laat de wetenschap achter dat het een goed seizoen was, zij het dat Pluvius zijn voch tige scepter te geducht heeft ge zwaaid. Maar dat ligt niet in men senhanden. Een enkel waarderend woord hier voor een voortreffelijk artikel, dat over Zierikzee verscheen in de „grote pers", met name in „P.S.", het wekelijks bijvoegsel van het dagblad „Het Parool". De bekende schrijver Henri Knap heeft enkele dagen te Zierikzee rondgeneusd en is met een sappig en rijkelijk van dokumentatie voor zien artikel uit de bus gekomen, waarin hij tot ons genoegen con stateert: „Zierikzee is niet dood, het leeft?...!" De schrijver betreurt met velen de verplaatsing van de provinciale boot naar de nieuwe veerhaven, herinnert aan de watersnoodramp en heeft veel goede woorden voor de contacten die Zierikzee na de ramp legde met Frankrijk en Zwe den. Verder wordt in het stuk een coktail van „kleinigheden" ge noemd, die een vreemdeling eer der opvallen dan een gevestigde stedeling. Uitvoerig schrijft de heer Knap verder over de historische schoon heden van Zierikzee en blijkt zeer getroffen door het Slot Haamstede en de prachtige omgeving. In het voorbijgaan merkt hij op dat de dijk bij Koudekerke nog maar een zwakke stee is in de keten die Rijkswaterstaat om het eiland heeft gelegd en met een desbetreffende opmerking wil hij vooral ook de landbouwers een duwtje geven, wat meer ingenomen te zijn met de nieuwe beplanting op het eiland. Een met al een artikel dat stad en eiland geen schade zal doen. Integendeel! tieve binnenlandse politiek en een verouderde, niet realistisch buiten lands beleid. De Amerikaanse buitenlandse po litiek is tot zo'n laag niveau ge zakt, dat de Ver. Staten hun toe vlucht moeten nemen tot brute kracht, zoals het zenden van troe pen naar Libanon, om de wereld bijeen te houden, aldus de „Demo cratie Digest". De Ver. Staten heb ben in het buitenland vrienden ver loren doordat zij zich achter ach terlijke en in discrediet geraakte heersers in het midden-oosten en Azië hebben geplaatst, terwijl de Russen zich voordoen als vrienden van de Arabische en Aziatische volkeren, de problemen van de Zuidamerikaanse landen verwaar lozen, zodat Amerikaanse verte genwoordigers in die landen met stenen worden bekogeld en worden uitgejouwd en zijn doorgegaan met proeven met grote waterstofbom men, aldus de democratische partij. Ingezonden mededeling Stram en Bheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende buur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt om dat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheu matische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. Weer akelige dreigbrief op Sowjet-ambassade LONDEN, 18-9. De Sowjet-am bassade in Londen heeft een ano nieme brief ontvangen waarin een „Amerikaanse piloot" dreigt dat hij vrijdag boven het Sowjet-gebied een atoombom zal neerwerpen. Voorts zal er een waterstofbom op Polen worden geworpen, aldus de brief, die de ambassade donderdag heeft gepubliceerd. Het is de vierde maal sedert juli dat de ambassade een dergelijke driegbrief ontvangt. De brief, iu blokschrift geschreven,is dinsdag in Ipswich, Suffolk, gepost. De ambassade heeft een fotoko pie van de brief aan het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken gezonden. Eisensteins klassiek geworden film „De pantserkruiser Potemkin" is te Brussel op een internationaal filmhistorisch congres tot „beste film aller tijden" uitgeroepen. Na deze Russische produktie uit 1925 bezette Chaplins „Gold rush" uit hetzelfde jaar de tweede plaats, ge volgd door de Italiaanse neo-rea- listische rolprent „Fietsendieven" van Vittorio de Sica uit 1948 als derde. PREDIKBEURTEN Zondag 21 september Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur dhr. v. Pel, 7 uur ds. Bezemer; Ver.- gebouw: 10 uur ds. v. Royen. Kerk- werve: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Se- rooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak (H.D.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 10 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwersha ven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 7 uur ds. Duyvendak. Dreischor: 10 uur ds. Duvvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. v. d. Brink. Bruinlsse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 u. ds. Bezemer, 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur da. M. E. Mon- sees uit Amersfoort. Gereformeerde Kerk Zierikzee: 8.30 en 2.30 uur ds. Tie- mersma (in de Chr. Geref. Kerk). Haamstede: 10 en 5 uur ds. Meijer. Renesse: 7.30 uur ds. Schuddebeurs. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Aalbersberg te Vlaardingen. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Tiemersma, 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. "Wiele- maker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Smit (voorber. H.A.). Gercf. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer (bed. H.A.). Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur gods dienstoefening, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur ds. Meijering, 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 u. leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). TONEEL EN FILM „Pepote, het kind van de straat" hoofdschotel van het filnunenu Een levensechte film vol menselijkheid De Concertzaal brengt in het weekend-filmprogramma: „The Tommy Steel Story", met Tommy Steele, de Engelse Elvis Presley. De man waar alles om draait in deze film koestert vanaf zijn. jeugd liefde voor muziek, maar hij komt in het ziekenhuis terecht en lijkt verder van de muziek verwijderd dan ooit. Een verpleegster geeft hem echter een gitaar en dan be gint het lieve leven. Het aarzelend getokkel neemt spoedig een einde en Tommy begint liedjes te maken. Eenmaal uit het ziekenhuis ontsla gen gaat hij varen, maar de gitaar bleek sterker dan de zeevaart. Hij komt op straat te staan, maar start dan in Londen als gitarist. Vanaf dat moment stijgt de ster van Tom my Steele en hijzelf - zo goed als zijn muziek wordt een begrip voor de jeugd Het eindigt met een eigen band en wereldroem. Bekroonde film Een zeer bijzondere film is „Pe pote, het kind van de straat", een KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Wou- bach: kand. M. Jansen, Leiden. Beroepen te Kockengen: D. van den Berg, Oud-Alblas; te Ophe- mert (toez.): kand. J. D. Wuister, Leiden; door de gen. syn. als pred. voor buitengew. werkzaamheden (Prot. gem. Emmastad op Curagao): G. H. ter Schegget, Vreeland; idem als geest. verz. luchtmacht: kand. E. Zoro, 's-Gravenhage; idem als geest. verz. leger: J. J. Poort, Oudenbosch. Aangenomen naar Dussen (N.B.): kand. G. J. Voortman, Rijssen, die bedankte voor Melissant (toez.). Ger. Kerken Tweetal te Bussum (vac. J. L. van der Wolf)S. van Bekkum, Monster en L. .Riingnalda, Borne. Beroepen te Culemborg: D. Bouw- knegt, Wolphaartsdijk; te De Leek (Gron.) (2e maal): U. Elgersma, Nunspeet. Aangenomen naar Wijckel (Fr.): kand. A. Groenewegen, Den Haag. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Blija: J. Scheltens, kand. te Emmen; te Deventer: J. v. d. Haagen, Stadskanaal. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Aalsmeer: J. J. Rebel, Murmerwoude en S. van Swoll, Kampen. Beroepen te Gouda: A. H. Schip pers, Hillegom; te Rozenburg: H. v. d. Schaaf, De Krim; te Steenwijk: T. Brienen, Mussel. Aangenomen naar Vlissingen: A. W. Drechsler, Amsterdam-N. Ger. Gemeenten Beroepen te Veenendaal: H. Lig- tenberg, Rotterdam-west; te Dor drecht: M. Blok, Rijssen. Geen honger - Van ver en naar ver - Eetparadijs - Kronen - Douane en spreekwoord Waar er ter wereld ook honger heersen mag, niet aan boord van het enorme schip, dat de verbin ding onderhoudt tussen Duitsland en Denemarken. Want daar gaat het heet toe en de koks in de kom buis dragen hun mutsen niet tever geefs. Dat heeft Eilandman wel ge zien. De meeste passagiers aan boord van dat schip (een super „Krammer", waarop een lange trein - eerst in mootjes gehakt - wordt neergezet) komen van ver en gaan nog ver, zodat de drie uur lange overtocht over de Oostzee naar Denemarken, ijverig wordt benut om te bunkeren. De mensen op die boot zijn op die menselijke neigingen van de passagiers hele maal ingesteld. Er is een enorm restaurant aan boord van dat schip en alles wat ligt tussen komkom mers en schelvis en tussen bietjes en vanillepudding ligt daar pom peus en heerlijk voor hongerige ogen uitgestald. Het enige wat men te doen heeft om dit eetparadijs te betreden is tien Deense marken te offeren en dan is men vrij zoveel te eten als men maar wil. Velen geven zich met hartstocht over aan deze merkwaardige bezigheid en dikwijls niet zonder succes. Het succes bestaat dan natuurlijk hier in, dat men aan „z'n kronen komt", d.w.z. zoveel „nuttigt" dat de kroontjes er uit komen. Een ander facet aan dit bootse leven is de accijnsvrije verkoop van tabak, spiritualia en chocola dewaren. Nergens is de (ingeboren?) neiging om de fiscus als niets te achten, dieper te peilen dan aan de verkoopstands van deze heerlijk heden. Het is daar een barre druk te, want iedereen inil geholpen worden en als 't kan spoedig, want binnen is terislotte binnen. Soms zijn de meisjes in de verkoopstands danig beduusd, want dan vragen de meneren zoveel „rook" voor een prikje dat het echt niet kan. Ze schudden dan hun hoofd, zoals Eilandman heeft gezien en de koop- limiet wordt vastgesteld. Trou wens op de terugreis is het oppas sen, want de Nederlandse douane te Oldenzaal weet natuurlijk wel van dat accijnsvrije Deense grapje en het eerst wat hij vraagt is: „Hoe veel sigaretten?" Zodra de buikjes rond zijn gege ten en men wat heeft gekocht, is Denemarken daar al en dan gaat die trein volop aan het marchan deren. Er wordt gefloten en getrok ken en gerangeerd. Het is een heisa van comme ca en wie er niet tegen kan, lopen - zo gezegd - de griebels over de grabbels. Even la ter komt de Deense douane aan boord. Altijd wel een geschikt man, om niet te zeggen een zeer rond borstig man, die een Deens grapje de coupé ingooit, hetgeen niet allen snappen. De Deen immers is een gemoedelijk mens, die studie maakt van het savoir vivre". In Zweden gaat het anders. Daar komt een correcte ge-uniformeerde die de passen controleert, „tak tak" zegt, netjes salueert en weer verdwijnt. Bijna zou men zeggen„Zeg mij welke douane-ambtenaren een land heeft en ik zal zeggen wélk volk het is", maar dat spreekwoord be staat niet, gelooft Eilandman. rijkelijk onderscheiden filmwerk met de jeugdige ster Pablito Calvo, beroemd geworden in de film „Marcelino, brood en wijn". In de nieuwe film stapt Pablito als Pe pote over het doek. Hij is de jon gen van de straat, die thuis onder erbarmelijke omstandigheden leeft en opgroeit. Grenzeloos is de ver ering van Pepote voor zijn oom Jacinto, die nog eenmaal in de arena wil staan, om herinnerd te worden aan de glorie van vroeger. Maar een toreadorspak huren is duur. Het gaat om 300 peseta's en Pepote doet zijn uiterste best om ze voor zijn oom bij elkaar te krijgen. Natuurlijk wordt het optreden van oom een fiasco, maar in oom's fan tasie was het een mateloos succes en hij vertelt er Pepote vol verruk king over. Die kleine snaak echter is al zo wijs, dat hij verzwijgt het debakel van zijn oom te hebben gezien Een wonderlijk knappe film met scherpe karaktertekening en vol sfeer. „De rode ballon" Aan de vertoning gaat vooraf de film: „De rode ballon", een even eens bewierookt en bekroond film werk, over een kind en een rode ballon die vriendschap sluiten. De ballon gaat overal mee naar toe. Het is een fantastisch bezit dat ech ter de jaloezie opwekt van de vriendjes, die hem kapot maken. Diep is het verdriet van de kleine man, maar hij wordt getroost met tientallen andere balonnen, die hem voeren naar het land, waar dro men werkelijkheid zijn. Te Haamstede gaat de film: „Kongodesperado's", een echte junglefilm van het bekende kaliber, waarin het aan avonturen niet ont breekt. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Wijziging programma 20 sept.: 2e klasse C: De wedstrijd Brou wershaven III-MEVO II wordt ge leid door de heer N. Speelman. Juniorencompetitie Groep B VIII: De wedstrijd Zie rikzee B I-Brouwershaven B I vangt aan om half drie. Groep B IX: De wedstrijd Zie rikzee B II-SVOWK B I vangt aan om half 3 en wordt geleid door de heer A. Berrevoets. Zondag 21 september 2e klasse C: De wedstrijd Zierik zee III-Dreischor II vangt aan om 12 uur. Het programma voor zondag 21 september a.s. luidt: 3e klasse D: Zierikzee-Axel (half 3); Steenbergen-Zeeland Sport; Zeelandia-ODIO; RKFC-VES '35; METO-RCS; Grenswachters-Hon- tenisse. 4e klasse G: Noordhoek-Renesse; NSV-Halsteren; Rimboe-Cluzona; De Schutters-Kaaie Boys; Nieuw Borgvliet-Yerseke. H.L.O. De H.L.O.-proeven werden voor de achtste maal afgelegd door de heer P. Minderhout te Renesse. Voor de vierde maal werd aan de eisen voldaan door de heer M. de Rijke te Zierikzee. Het diploma 3e graad werd behaald door de heer J. A. van Beveren te Zierikzee. Voor de tweede maal werden de proeven afgelegd door de heer B. F. J. Bouman te Nieuwerkerk. Het diploma 4e graad werd behaald door mej. M. P. van Lent te Schud debeurs, mej. W. P. van Balle- goyen te Zierikzee, en de heren R. A. Huneman en J. W. C. Lugt te Zierikzee. vK-x* •i-x-v -i-X1 <*->*> v v Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee krijgt zondag bezoek van Axel MEVO krijgt zware opgaaf tegen Zaamslag. Nieuwelingen Zeemeeuwen en WIK X komen tegen elkaar in het veld. SINOTO B I niet knasloos X tegen Dreischor BI. X VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee krijgt zondag in de 3e klas D be zoek van Axel en een overwinning ligt zeker hierbij in het bereik van de rood-zwarten. Zeelandia maakt tegen ODIO een goede kans op de winst. Voor RCS is er weinig kans op succes bij het bezoek aan METO. Zeeland Sport zal het bij Steen bergen lang niet gemakkelijk krij gen om tot de volle winst te komen. RKFC kon tegen VES '35 wel eens zijn eerste verliespuntje kunnen boeken terwijl in de wedstrijd tus sen Grenswachters en Hontenisse het terreinvoordeel wellicht de doorslag kan geven. Ondanks de grote nederlaag die Noordhoek jl. zondag kreeg te slikken geven wij haar in de 4e klas G de beste kan sen tegen Renesse. Yerseke maakt een uitstekende kans tegen Nieuw Borgvliet. Cluzona is favoriet tegen Rimboe terwijl Halsteren de han den vol krijgt bij NSV. Kaaise Boys dat zo uitstekend is gestart moet bij De Schutters de volle winst kun nen behalen. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas zal Renesse II het bezoe kende Burgh weinig in de weg kunnen leggen. Brouwershaven zal de winst wel voor zich opeisen bij het bezoek aan SVOWK. In de strijd tussen de reserves van Burgh en Zierikzee geven wij de bezoekers de beste kansen. In de 2e klas C achten wij Brouwershaven II in staat tegen Zonnemaire II de punt jes in eigen huis te houden. Drei schor zal zich zeker terdege -moeten inspannen om Zierikzee III op eigen bodem te verslaan. Zonne-, malre zal er tegen SVOWK II wel voor zorgen dat de puntjes in eigen huis blijven. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. Hoewel MEVO op eigen ter rein zijn sterkste spel speelt zal de opgaaf tegen Zaamslag, in de 2e klas B toch wel te zwaar zijn. Wolf aartsdijk zal zich wel niet door Driewegen laten verrassen terwijl Kloetinge de beste papieren heeft tegen Kats. 's Heer Hendrikskinde ren is niet geheel kansloos bij het bezoek aan Wissenkerke. In de 2e klas C gaat alle belangstelling uit naar het treffen tussen Duiveland en SINOTO die beiden nog zonder verliespunten zijn. Het terrein voordeel kan hier de doorslag ge ven. Bruse Boys krijgt tegen Burgh III de gelegenheid zich te herstel len van de vorige week geleden ne derlaag al zullen ze er hierbij zeker goed aan doen de gasten niet te on derschatten. Brouwershaven II gaat de strijd aanbinden met de reser ves van MEVO die wel kans zul len zien om de puntjes mee naar Zierikzee te nemen. In de 3e klas C komen de twee nieuwelingen, Zeemeeuwen en WIK, tegen elkaar in het veld. Gezien de zware neder laag welke de Meeuwen in hun eerste wedstrijd te slikken kregen geven wij de club uit Kerkwerve de beste kansen op de winst. Bruse Boys II zal wel kans zien om SI NOTO II de puntjes af te snoepen. In groep B VIII van de junioren- competitie kan Zierikzee B I zijn zegereeks tegen Brouwershaven B I voortzetten. SINOTO B I is hiel geheel kansloos bij het bezoek aan Dreischor B I. Burgh B I kan een kleine zege behalen op Duiveland B I. In groep IX zal Renesse B I wel met de winst gaan strijken te gen WIK B I. Zierikzee B II speelt op winst tegen SVOWK B I, ter wijl Bruse Boys B I de puntjes wel zal moeten afstaan aan Zonne maire B I. HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 26. Behoedzaam sluipen Aram en Presto langs de huizen. Ogen schijnlijk is het hele dorp verlaten, geen enkel venster is verlicht en het is doodstil om hen heen. Maar dan, juist nis ze ccn hoek willen omslaan, duwt Aram Presto haastig terug in de schaduw. Aan de overkant van de straat wordt een deur opengeworpen. Een grote kerel, in wie Aram onmiddellijk Peer, de knecht van de tove naar herkent, komt naar buiten en sleept een meisje met zich mee. „Laat me los, jij bruutl" klinkt scherp haar stem door de nachte lijke stilte. „Ik heb afgesproken om je meester overdag te bedienen, maar niemand kan mij dwingen 's nachts in dat afschuwelijke spookslot te blijven!" „Toch wel, m'n duifje", grijnst de reus, „mijn meester Merlin kan ons door zijn magische krachten allemaal dwingen naar zijn pijpen tc dansen. Kom dus mee, dit gespartel baat je niets Maar juist, als hij haar met geweld wil wegsleuren, gaat ten tweede male de deur open. In de brede lichtbaan, die naar buiten volt, staat een man„Handen af van Laura, Peer, of jc krijgt met mij tc doen", grauwt hij en het maanlicht glinstert koud in opgeheven mes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6