IN 1959 ZULLEN 80.000 WONINGEN IN AANBOUW WORDEN GENOMEN Kruiden kracht! Dulles wil vast V.N.-politieleger Proces om twee miljoen roebel Schip met tweehonderd passagiers gezonken Bijbelse seinen Preselhi handen STAD EN PROVINCIE MIUTAIRE UITGAVEN BLIJVEN ZWARE LAST LEGGEN OP DE BEGROTING WEMÜ Donderdag pracht van 'n dag om de melkfles om te spoelen! DE JUFFER VAN 'tHOOGE ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 No. 18431 Rijk gaat 40.000 woningwetwoningen financieren Het RUk zal ook In 1959 40.000 woningwetwoningen financieren. Het bedrag dat daarvoor nodig is wordt geraamd op f 670 miljoen. BU een voortgaande verbetering van de kapitaalmarkt meent de re gering te mogen aannemen, dat be halve 40.000 woningwetwoningen, nog 40.000 particuliere woningen, waarvan 38.000 premiewoningen, in aanbouw zullen worden geno men. In totaal zullen in 1959, naar ver wacht wordt, dus 80.000 woningen in aanbouw kunnen worden geno men. Het bedrag aan rijkssubsidie voor de woningbouw, uit te keren in 1959, wordt geraamd op ruim f 375 miljoen. Daarin Is Begrepen een bedrag van f 131,8 miljoen voor woningwetwoningen, f 168 miljoen voor premiewoningen, f 75,7 mil joen voor op andere wijze dan met premie gesubsidieerde particuliere woningen (zogenaamde FW-wonin- gen). Van dit laatste bedrag is f68 miljoen bestemd voor een uitkering ineens voor rond 9.900 FW-wonin- gen. Indien de particuliere woning bouw zich zal bewegen op het ni veau van medio 1958 zal in 1959 een produktie verwezenlijkt kun nen worden die overeenkomt met de bouw van 80.000 woningen. Het is echter mogelijk, dat het aantal gereedkomende woningen in 1959 minder dan 80.000 zal zijn. Aangenomen wordt, dat in 1959 80.000 woningen in aanbouw zullen worden genomen, verdeeld als volgt Ingezonden mededeling Natuurvolken en dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en ge zondheid ligt bij de natuur zelf! Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. zijn slechts het gevolg van een onnatuurlijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend levenl) HERBESAN Kruidenthee bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een eigen heil zame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f. 1.80 per groot pak, voldoende vcar maanden. Nieuwe voorzitter Algemene V.N.-vergadering NEW VORK, 16-9. De Algemene Vergadering der V.N. heeft bU de aanvang van haar dertiende ge wone zitting de Libanese minister van Buitenlandse Zaken, dr. Char les Malik, tot voorzitter gekozen. NEW YORK, 16-9. De Ameri- kaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, is naar verluidt van plan in zijn komende redevoering voor de algemene vergadering van dé Verenigde Naties (waarschijnlijk vandaag, donderdag) aan te drin gen op de oprichting van een vaste internationale politiemacht. Daar naast zal Dulles volgens de „New York Times" Eisenhowers voorstel voor een Arabisch economisch ont wikkelingsinstituut opnieuw indie nen. GENEVE, 17-9. De zoon van de Britse schrijver sir Arthur Conan Doyle bereidt een rechtsgeding voor tegen Russische uitgeverijen die naar de zoon, Adrian, meent, hem 2.000.000 roebel moeten betalen. Adrian Conan Doyle die thans te Genève woont, is van oordeel, dat de Russen hem dit bedrag schuldig zijn voor de verkoop van verschei den© miljoenen boeken, die door zijn vader sir Arthur, de geestelijke vader van Sherlock Holmes, zijn geschreven cn waarvoor geen auteursrechten zijn betaald. Een Amerikaanse advocaat prof. Berman, vertrekt op 20 september naar Moskou om de eis van Adrian Conan Doyle bij de rechtbank van de hoofdstad van de Sowjet-Unie in te dienen. BAHREIN, 16-9. In Bahrein i9 of- ficieel bekend gemaakt, dat een boot met 200 opvarenden in de In dische oceaan op ongeveer 90 mijl ten zuiden van Kaap Ras al Hadd is gezonken. De ramp is gemeld door het Brit se tankschip „British Vigilance" dat te hulp kwam. Een te Bahrein uitgozonden vlieg tuig heeft geen wrak noch overle venden gezien. (tussen haakjes de verwachte ver deling, die in het bouwprogramma voor 1958 was aangenomen): 40.000 (40.000) woningwet woningen 38.000 (36.000 premie en herbouwwo- ningen) pre» woningen 2.000 (4.000 vrije sector) herbouw en vrije-sector- woningen totaal 80.000 (80.000) woningen In het programma is een bedrag van f 1.460 miljoen opgenomen. Dit bedrag is hoger dan het produktie- bedrag, dat overeenkomt met het in aanbouw nemen van 80 000 wonin gen. Zulks is geschied, teneinde voor een gunstige ontwikkeling in de particuliere woningbouw nodige ruimte te laten. Versnelde repatriëring voorbij Allen kregen een onderdak - velen werk 's-GRAVENHAGE, 15-9. „De eer ste fase van de versnelde repatri ëring is nu voorbij. De grote stroom is, globaal gesproken, tot een einde gekomen. Alle gerepatrieerden heb ben een onderdak, al is het veelal nog slechts van tijdelijke aard. Ve len zijn er gelukkig in geslaagd werk te vinden. Ik heb er behoefte aan u allen gezamenlijk daarvoor hartelijk te danken". Dit zeide de minister van Maat schappelijk Werk, mej dr. M. A M. Klompé, vanavond in een radio toespraak over de repatriëring, die zij via de beide zenders Hilversum heeft uitgesproken. Minister Klompé zeide - nu op zes september de „Waterman" als laatste schip van het speciale repa triëringsschema uit Indonesië in Nederland is aangekomen - te mo gen constateren, dat de bijna 37.000 landgenoten, die sedert december van vorig jaar in ons land zijn ge arriveerd, bevredigend zijn opge vangen. Een 22-jarige Britse soldaat uit Swansea is ove rieden aan leukemie, die het gevolg was van een proef met een atoombom iri het gebied van Christmas Island in de Stille oceaan, aldus is dinsdag te Swan sea in Wales officieel bekend ge maakt. LONDEN, 17-9. Een IJsland se kanonneerboot heeft een Britse treiter, die binnen de twaalf-mijlszóne om IJsland viste, ervoor gewaarschxiwd dat hij de treiler wel te pak ken zou krijgen als diens „grote broer", een Brits fre gat dat de Britse treiters beschermt, uit het gebied waar de treiler viste, ver dwenen zou zijn, zo meldt de admiraliteit in Loonden. De commandant van de oorlogs schepen die de Britse zeelie den in de wateren rond IJs land beschermen, heeft in zijn verslag aan de admirali teit te Londen verklaard, dat hij de volgende tekst uit de bijbel naar de bemanningen van de Britse treiters had laten seinen: „Ziet, ik zend u als schapen temidden van de wolven. Weest daarom lis tig als de slangen en arge loos als de duiven". Ingezonden mededeling T"be95ct Hamea-Gelei Het is de Hamamells die 't 'm doei Nog weinig jeugdschaak op Schouwen-Duiveland Gratis onderricht aan jeugdigen Op het gebied van het jeugdscha- ken ligt op Schouwen-Duiveland nog een groot terrein braak. Ook op het eiland is Koning Voetbal een ernstige concurrent. Op de al gemene jaarvergadering van de schaakvereniging „Zierikzee" is ge bleken dat de vereniging met een tekort aan leden kampt, wat ern stige financiële gevolgen heeft. Het voortbestaan van de vereniging staat, zo werd ons met nadruk ver zekerd, zelfs op het spel. Daarom voldoen wij graag aan het verzoek van de enthousiaste Zierikzeese schakers de jeugd te wijzen op de mogelijkheden van dit prachtige spel, waardoor men zich op een hoger cultureel plan kan brengen. Elke dinsdagavond geeft de com missaris voor het jeugdschaak, de heer P. C. Tak, in het Ned. Herv. Jeugdgebouw in het Visslop gratis onderricht aan jeugdige personen die belangstelling voor het spel hebben en die hun vrije tijd nuttig willen besteden. Het jeugdschaken kan voor velen nieuwe gezichts punten openen. Dit doet het zeker voor de schaakvereniging „Zierik- Grepen uit de Miljoenennota Onderwijs gaat f 1268 miljoen kosten Het totaal van de militaire uit gaven in 1959 zal 1745 miljoen be dragen, waarvan ruim 97 miljoen uit in vorige begrotingsjaren toe gestane gelden. Boven het defensieplafond voor militaire uitgaven ad 1525 miljoen wordt voor 1959 voorlopig geraamd voor hogere uitgaven als gevolg van algemene loonsverhogingen a 31 december 1956 een bedrag van 63.4 miljoen; voor door het minis terie van oorlog te betalen belas ting op de brandstof voor straal vliegtuigen een voorlopig geraamd bedrag van 48.5 miljoen. Voorts ko men voor 1959 wederom 6 miljoen boven het plafond, voortvloeiende uit een bijdrage van de Nederland se Antillen in de defensiekosten voor dat gebiedsdeel, alsmede 0.4 miljoen voor de bijdrage van Ne derlands Nieuw-Guinea voor de Koninklijke Marine aldaar te ver richten hydrografische opname werkzaamheden en tenslotte nog een bedrag van 5 miljoen in ver band met de stijging van de uit gaven voor het loodswezen. Het onderwas Alle sectoren van onderwijs en cultuur zullen de staat in 1959 rond f 1.268 miljoen kosten (1958: f1999 miljoen). De stijging van het peil der uit gaven m de sector onderwijs en cultuur zet zich ook in 1959 voort Voor een belangrijk deel wordt de ze toeneming veroorzaakt door het normale accres en door de salaris maatregel per 1 april 1958. D geboortegolf van 1946 béreikt in 1958 en 1959 het voortgezet on derwijs, waardoor het aantal leer lingen bij fret uitgebreid lager on derwijs, het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs en het nij verheidsonderwijs in laatstgenoemd jaar een sterke stijging zal verto nen. Bovendien neemt de belang stelling voor deze takken van on derwijs nog steeds toe. Programma waterstaatswerken In het algemeen is het program van waterstaatswerken niet uitge breid. Wat het Deltaplan betreft, gelijktijdig in uitvoering zullen zijn de bouw van de spuisluizen in de bouwput in het Haringvliet (30 miljoen), voorbereidende werken tot afdamming van het Volkerak (5 miljoen), werken voor de afdam ming van de Grevelingen (2 mil joen) en van het Veeregat (9 8 mil joen) en de bouw van de schut sluis in de Zandkreek (5.8 miljoen). Aan de kustverdediging zal bij di verse objecten aandacht worden besteed (9.8 miljoen). zee". Uitbreiding van het aantal leden is zoals gezegd zeer gewenst, maar bovendien wil men werken san de doelstelling: het schaken te naken tot een volksspel, het scha ken zoveel mogelijk te verbreiden. "In daartoe wil men terecht begin nen met de jeugd. NOORDGOUWE Inenting tegen polio Morgen (vrijdag) 19 september wordt weer in het Groene Kruis- gebouw gelegenheid gegeven aan kinderen van de jaarklassen 1950 an 1951 zich te laten inenten tegen polio (kinderverlamming). BRUINISSE Belgen zagen Deltawerken Het was een goede gedachte van de heer J. H. Bal, directeur van de xester-maatsehappij „Bona Fide", xm met zijn buitenlandse (Belgi sche) gasten per motorschip een trip te maken over de Zeeuwse stromen. Deze gasten kregen zo doende een indruk van de wijze waarop het zeebanket: de oester, gekweekt en gevist wordt. Zij wer den tevens in de gelegenheid ge steld, een en ander daadwerkelijk te proeven. Daar de Deltawerken ook in België veel belangstelling trekken, werd ook naar Bruinisse gevaren, om hetgeen daar op dit gebied ge beurt, in ogenschouw te nemen. De gemeente-secretaris van Bruinisse, de heer C. H. van der Linde, toon de zich hierbij een kundig explica teur. Onder zijn deskundige leiding kregen de buitenlandse gasten een goede indruk van het grote karwei, dat hier op waterstaatkundig ge bied gaat gebeuren en waarvan de voorbereidingen in volle gang zijn. De Belgen toonden zich zeer be langstellend. Op verschillende plaatsen in ons dorp worden rijpe aardbeien geplukt, voornamelijk van een zeer vroeg soort, dat thans voor de tweede keer vruchten draagt. Na tuurlijk bedraagt deze oogst geen kilo's, maar enkele tientallen per dag worden toch wel getrokken, van een oppervlakte van een paar vierkante meter. ZEEUAVSE POLDERBOND Zelfstandigheid waterschappen moet blijven bestaan Zoals gemeld heeft prof. ir. F. Hellinga op de jaarvergadering van de Zeeuwse Polderbond een cause rie gehouden over „Waterschaps traditie en moderne polderinrich ting". Spreker zeide een open oog te hebben voor de traditie van de wa terschappen, Het feit dat zij baas zijn in eigen huis, dat de zelfstan digheid gehandhaafd-bleef en moet blijven, het zijn aspecten van het waterschapswezen, waaraan niet mag worden getornd. Dit brengt voor de betrokken be sturen echter ook grote problemen en een grote verantwoordelijkheid mee, vooral omdat de problemen steeds ingewikkelder worden. Naast problemen rond de zuivering van het water en financieringsproble men, is er de problematiek van de waterbeheersing. Hoe hoog moet de waterstand in de winter zijn en hoe hoog in de zomer om de beste vruchten te verkrijgen? Deze vraag die een goed polderbestuur zal moeten oplossen, zal misschien lei- KERKNIEUWS Bltfvend gereformeerd probleem: dansen 's-GRAVENHAGE, 17-9. In de Gereformeerde Kerk te Sneek werd bij de jongste verkiezing van ambtsdragers ook een gemeentelid tot ouderling gekozen, die door de kerkeraad daarop echter toch niet benoemd is. De kerkeraad vernam, dat de betrokkene contact heeft m'et de dansclub van leerlingen van het christelijk lyceum ter plaatse. Omdat een groot aantal gemeente leden principiële en ernstige be zwaren heeft tegen het dansen achtte de kerkeraad het in de ge geven omstandigheden niet gewenst tot de bevestiging in het ouderlin genambt van de betrokkene over te Hoofdeuiployé le klas P. Staal veertig jaar in dienst van P.T.T. Jubilaris hartelijk gehuldigd te zijnen huize ZIERIKZEE, 16-9. De hoofdem ployé der P.T.T. le klas de heer P. Staal alhier, herdacht vandaag de dag waarop hij voor veertig jaar in dienst trad van het Staatsbe drijf. In verband hiermede vond een huldiging plaats in zijn woning öoor de-directeur van het P.T.T.- kantoor te Zierikzee, de heer W. Kwant. In een toespraak wenste de heer Kwant de jubilaris geluk met zijn jubileum. Spreker herinnerde aan de loopbaan van de heer Staal, die te Yerseke begon. Nadien was hij werkzaam op verschilende plaats, als Hulst, Steenbergen, Brouwers haven, Breskens e.a. In 1925 kwam hij naar Zierikzee en is daar sinds die tijd onafgebroken gebleven. „Het zwervend bestaan heeft U het voordeel gegeven, tot een gerouti neerd ambtenaar te worden", aldus spreker, die van de jubilaris ge tuigde „dat hij de dienst in zijn zak heeft". Persoonlijk mocht spreker dikwijls een beroep op hem doen en met zijn routine heeft hij het bedrijf helpen opbouwen. Spreker overhandigde de heer Staal de oor konde, die op het jubileum betrek king heeft, een jubileumgratiflkatle onder couvert en hetsierspeld je, welk insigne er aan herinnert dat de drager veertig jaar in dienst der P.T.T. heeft gestaan. In zijn geluk wensen betrok de heer Kwant ook de echtgenote, dochter en vader van de jubilaris, die bovendien nog een tweetal geschenken van het P.T.T.-personeel in ontvangst kon nemen in de vorm van een foto studieboek en een foto-album. Met deze geschenken wilde het perso neel de sympathie uitspreken voor de figuur van de heer Staal, die beide geschenken voor (één van) zijn hobbies - het fotograferen - goed kan gebruiken. Woorden van dank Niet weinig onder de indruk dankte de jubilaris de heer Kwant voor de huldiging, de goede woor den en de ontvangen geschenken. Gaarne deed hij de toezegging de P.T.T. met dezelfde liefde als in het verleden te blijven dienen, waarbij hij de hoop uitsprak op een blijvende goede samenwerking. Later in de morgen kwam ook de directeur van het Postdistrict Middelburg, de heer P. J. Waale, op felicitatiebezoek. den tot verfijning van en uitbrei ding van de ambtenarenstaf. De beschikbaarheid van water in Zeeland, het bergen en benut ten van de watervoorraad, de sa mengestelde drainage, de mecha nisatie, het zijn allemaal onderwer pen waaraan van hogerhand de nodige aandacht wordt besteed, maar waarbij medewerking van de polderbesturen noodzakelijk is. In de winter een hoge water stand handhaven is beslist fout, al blijft er verschil tussen zomer- en Winterpeü, Ook nuancering tussen verschillende gedeelten in een pol der kan somtijds gewenst zijn. Prof. Hellinga bleek een uitste kend causeur. De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, dankte voor de hem gebrachte ovatie, bij een gelukwens met zijn herstel en wees er op zijn beurt op dat de polderbesturen niet de lasten kun nen dragen van de Deltawerken, vooral als men weet, dat het op Deltapeil brengen van een dijk, als mede de verzwaring zoals die ge- eist wordt, per kilometer 2Vz mil joen gulden kost. Na de maaltijd werd een rondrit gemaakt door w.-Zeeuwsch-Vlaan- deren, waarbij de werken bij het Zwin werden bezichtigd. Neder- land moest hier een dijk maken, omdat de Belgen de Zwinschorren voor hun flora willen behouden en er bij hoog water telkens nog water deze schorrenvlakte binnendringt. Ingezonden mededeling BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING Een grandioze beurs met vele j nieuwe snufjes. ATTRACTIES o.o. Het Kogelhuls Historische Interieurs Doe-het-zelf sectie Wedstrijden „huishoudelijke bedrevenheid" 1 MODESHOW Elke dag uitreiking van een aantal waardevolle cadeauxf AHOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 24 SEPT. OOSTERLAND Tot concierge van het Chr. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk alhier is benoemd de heer A. van den Berge, wonende op het Tuindorp, Oud Heilige weg. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Velling van 17 sept. 1958 Kroten f 6-7; Rode kool f 10; Prlncessebonen f 25-30; Tomaten f 20-25; Waspeen f 18; Prei f 21; per 100 kg. Allington Pippin f 12-26; Zoete Kroon f 20-23; Manks Codlin f 7- 14; Paxton Fortuna f 30-35; Zigeu nerin f 9-21; James Grieve II f 18; Valappelen f 6-9; Triumph de Vi. f 25-41; Late Franse f 15-17; Reine Victoria f 81-104; per 100 kg. Bosselderij f 5 per 100 bos. Komkommers f 8-10 per 100 stuks Ingezonden mededeling Maar gekheid nu terzij.-..: een schone melkfles hóórt erbijI AANBESTEDINGEN Kavelinr/chtingswerkzaam- heden Waterschap Schouwen Dinsdagmiddag werd in hotel „Het wapen van Zeeland" te Zie rikzee door de N.V. Grontmij te De Bilt namens de Herverkavelings commissie Zeeland ln het openbaar aanbesteed Bestek C.T.W. 128: Het uitvoeren van kavelinrich- tingswerkzaamheden op complex 55 ged. (oppervlakte ca. 91 ha.), met bijkomende werkert, onderdeel Wa terschap Schouwen, ten behoeve van de Herverkaveling Schouwen- Duiveland. De raming bedroeg: f 280.000. Ingeschreven werd als volgt: Aann bedr. Zeeland N.VMiddel burg f 213.346; N.V. Maas Jonker, Roosendaal f 216.000; H. de Jager en Co., Sliedrecht f 217.400; M de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 221.000; Mar. Uil, Middelburg f 221 000; Fa. J. D Janse, Middel burg f 222.800; C.V. Gebrs. van 't Verlaat, Hardinxveld-Giessendam f 223.200; CV. Gebrs. van den Heu vel, Zierikzee f 228.000; N.V. Gebrs van Oord, Werkendam f 229.000; E. Blok, Rotterdam f 236 000; Go- vert van Oord, Dordrecht f 236.000; N.V. Aann.bedr. en Handelsmij. v.h. Strijland, Uithoorn f 237.600; P. van Dongen en M. de Voogd, Haamste de f 242.900; J. F. van der Hilst, Renesse f 267.450. De gunning werd aangehouden. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Wie zou zo'n smeekbede kunnen trotseren? Joke Rijneveld kon het niet. Verlegen en nog h'eviger blo zend boog ze zich over de jongen en drukte een voorzichtige zoen op zijn gekwetste lippen. Op dit ogenblik opende de hoofd zuster de deur. Maar omdat zij ook eens jong was, vond ze het beter die deur weer maar behoedzaam te sluiten en zelf aan de buitenkant te blijven. In dit opzicht was de zuster het met de patiënt eens: een zoen zou het herstelproces onge twijfeld bespoedigen. Een poosje later zaten ze hand in hand bij elkaar. „M'n moeder Is vanmorgen geweest. En morgen komt vader", zei hij. „De reis kost hun niets, want de politie heeft een wagen beschikbaar gesteld. Dat is toch aardig, niet?" „Kunst", snoof Joke verontwaar digd, „als je nagaat, wat jij alle maal voor hen gedaan hebt". „Och", meende Tonnie oprecht, „dat betekende toch niet zoveel". „O nee", vroeg het meisje en keek hem met rimpels in haar voorhoofd aan, „moet je maar eens zien, hoe je er bij ligt. Is er nog iets aan je heel?" „Ja, m'n rechterhand en arm", zei hij, haar zacht over de haron strij kend, „en dat vind ik al heel be langrijk". Na een kwartiertje verscheen de hoofdzuster opnieuw, en vond het voor ditmaal welletjes. De patiënt had ook rust nodig. Maar ditmaal bloosde Joke niet, toen ze opnieuw haar lippen op die van Tonnie drukte. Terwijl de hoofdzuster er nog wel bij was. In zes weken kan heel wat ge beuren De zes weken van zijn ver blijf in het ziekenhuis deden won deren bij Tonnie Koenders, en toen hij op een zonnige augustusmorgen uitgeleide werd gedaan door zus ters en dokters, stond buiten een splinternieuwe auto te wachten. Daarnaast een lachende Joke en een drietal heren, die hij niet kende. Eén der heren nodigde Tonnie uit plaats te nemen in de nieuwe wagen en met Joke ging hij achter in zitten, terwijl de onbekende heer achter het stuur plaats nam. Voor dat Tonnie van zijn verwondering blijk had kunnen geven, trok de wagen ai op en reed men in de richting Wilschoten. Want de dok ter had het beter gevonden, dat de jongeman voorlopig nog niet naar Utrecht ging, maar rustig nog een paar weken in Wilschoten bleef om aan te sterken. „Dat gaat beter op het platteland dan in een stad", had hij gezegd En Tonnie vond, dat de dokter gelijk had, vooral toen hij een lachende Joke had gezien. Gedurende de rit naar Wilscho ten zei Tonnie telkens weer: „Goeie zeg, wat een mooi wagentje. Heeft je vader die gekocht? Die wilde er immers een kopen? Van wie is dat ding nou? Waarom zeg je niks? En wie is die meneer achter 't stuur?" Er was slechts één antwoord van de lachende Joke gekomen: „Ge duld, Tonnie, dat komt straks wel". Na een poosje had Tonnie door de achterruit gekeken en gezien, dat een tweede auto volgde. „Wie is dat, die achter ons rijdt, Joke? Hij blijft maar steeds vlak achter ons". En opnieuw zei Joke: „Geduld, Tonnie, straks hoor je het wel". Na drie kwartier draaide de wa gen vanuit het dichte lover van de weg het grote Kerkplein van Wil schoten op en meteen viel Tonnie's mond wijd open van verbazing, want het hele plein was versierd, overal hingen er vlaggen en zelfs de dorpsfanfare stond aangetreden. Voor de met groen en bloemen versierde winkel van bakker Rij neveld hield de auto stil en toen Tonnie, nog niet bekomen van zijn bewondering uitstapte, zag hij dat het plein vol mensen stond. En meteen begon de fanfare te spelen: „Lang zal hij leven (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5