Niemand slapen gaan kCdne eitjes Een gelukkig plan: het Gero Spaarkrediet G RO „Waakhondcommissie" voor Midden-Oosten? NEW YORK, 18-9. Secretaris-ge- neraal Hammarskjoeltl van de Ver enigde Naties heeft instemmend antwoord van de Verenigde Arabi sche Republiek, Jordanië en Liba non ontvangen om een internatio nale „waakhondcommissie" voor dit gebied in te stellen, aldus ver luidt in gewoonlijk betrouwbare bron te New York. Dit zou Ham- marskjoelds belangrijkste succes van zijn recente reis naar het mid den-oosten zijn. Leden van de „waakhondcommissie" zouden in Damascus, Amman en Beiroet ge vestigd worden, maar niet in Cairo. Getik in pakketje MARSEILLE, 18-9. Waakzame postbeambten die in een pakketje getik hoorden hebben voorkomen dat het hoofdpostkantoor van Mar seille werd opgeblazen. De terstond gewaarschuwde politie maakte de tijdbom in het pakket onschadelijk. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 16 te East London. Esso Nederland (t.), pass. 17 Finl- sterre naar Port Said. Kelletia (t.), 17 van Rotterdam naar Gothenburg. Kenia (t.), 19 te Rotterdam ver wacht. Lemsterkerk, 17 van Gibraltar naar Port Said. Limburg, 18 te Istanbul verwacht. Scherpendrecht, 17 te New York. Wonogiri, 16 van Bahrein naar Bombay. zonder de 67 waardevolle bestanddelen van de goede melk. Verbazend wat 20'n lekker koel glas melk, zo'n schuimige beker cacao doet! Uw zenuwen worden kalm en soezerig, u slaapt diep en rustig - maar tegelijk wordt uw „levens-accu" bijgeladen met nieuwe fut en energie. Zet de glazen klaar, maak 't tot een regel: niemand, maar dan ook niemand mag slapen gaan 67 voedings stoffen - o.a. eiwitten, kalk, vitaminen, mineralen - geven fut en weerstand, stalen hart en zenuwen, maken u Met-Melk - Meer-Mans. Neein per man 3/^ kan PUBLIKATIE VAN HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU - CORT VAN DER LINDENSTRAAT 7 - RIJSWIJK (ZH) De Directie van de Gerofabriek wil het mogelijk maken spaarzame jonge mensen en degelijke gezinnen direct al in het bezit te laten komen van de zozeer begeerde Gerocassette, terwijl men toch profiteert van een bekende Gero traditie: bij aankoop van een complete inhoud de cassette gratis. Door hechte samenwer king van de Gerofabrieken en Uw Gero leverancier is het Gero Spaarkrediet mogelijk: een afspraak, waarbij U na de aanschaf betaalt in gedeelten zonder onverantwoord hoge administratie- en rentekosten. Dat geeft drie grote voordelen: Een fabrikaat voor Uw gehele leven Gero Zilvium en Zilmeta hebben een levenslange garantie. De cassette behoudt haar waarde en degelijk en mooi tafelgerei is een eerste behoefte in ieder gezin. Altijd weer bewondert U Uw Gerobezit in zijn stralende schoonheid. Op aantrekkelijke voorwaarden Het Gero Spaarkrediet maakt het U mogelijk na aan schaf van een Gero cassette te betalen in 6, 12 of 18 maanden. U „spaart na", terwijl U al dagelijks genoegen beleeft van Uw bezit. En de administratie- en rentekosten die U betaalt zijn niet hoog. Vraag Uw Gero leverancier de Spaarkrediet-folder. En tóch de cassette gratis Want ook nu koopt U immers de complete inhoud in- eens. De waardevolle cassette - onmisbaar voor het ideale opbergen - biedt voor iedere lepel en vork, voor ieder onderdeel een vaste plaats waardoor beschadiging uitgesloten is. In één oogopslag kunt U zien of alles compleet is en welk een trots bezit is het, zo'n prach tige Gerocassette! r*èt oot lOöfl v00«* Kiei«e indcren K"«n Bijzonder fijn van smaak Hoge voedingswaarde Stevige schaal Hèt eitje voor de kinderen Extra voordelig Extra fijn! Extra voordelig! uso HAAMSTEDE Ledenvergadering N. Chr. V.B De eerste vergadering in het nieuwe Seizoen van de afdeling Haamstede der Ned. Chr. Vrouwen Bond, gehouden in het jeugdge- bouw, was goed bezocht. In deze bijeenkomst sprak dr. Blommersteijn uit Goes over „We zen en bestrijding van kanker", een ziekte waarvan nog veel niet be kend is, maar waar hard aan ge werkt wordt. Spr. schetste het ont staan, de verschijnselen en de be handelingsmethoden zoals die nu bekend zijn. Door de verlengde ge middelde levensduur van de mens ziet men steeds meer kanker, om dat de ziekte het meest onder oudere mensen voorkomt. Van groot belang is, bij het opmerken '•?n de minste ongerechtigheid, zich eet door de huisarts te laten lroleren. De bestralingsappara- te. en de onderzoekingen op het gebied der kankerbestrijding ver gen enorm veel geld. Het Koningin Wilhelmina Fonds besteedt op voortreffelijke wijze hiervoor de contributies en giften van haar be gunstigers. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd een druk ge bruik gemaakt. Na nog enkele me dedelingen en dankgebed werd de vergadering gesloten. RENESSE De wettelijke voorschriften voor bromfietsen Het Verbond voor Veilig Ver keer, afd. Renesse e.o. wijst de bromfietsbezitters op de nieuwe wettelijke voorschriften, die met ingang van 1 oktober 1958 voor bromfietsen zullen gelden. Bromfietsen moeten voorzien zijn van een gele kentekenplaat, afme ting 6 x 16 cm, op het voorspatbord of, wanneer dit niet mogelijk is, 2 gele platen welke aan belde zijden van het stuur in de lengterichting van het rijwiel moeten zijn' aan gebracht. Een duo-passagier mag alleen vervoerd worden mits het rijwiel voorzien is van een 2e zitplaats en voetsteunen. De zgn. amazone-zit is verboden. BROUWERSHAVEN Tot onderwijzer aan de chr. school te Brouwershaven is be noemd de heer A. Visser te Leer dam. SPORT SINOTO I-Bruse Boys I 2-0 Geheel tegen de verwachtingen in zijn de Nieu werker kers er in geslaagd de kampioenen van het vorige seizoen een verdiende ne derlaag toe te brengen. In het veld waren de Boys zeker niet de min dere van hun tegenstanders, die echter met hun uitvallen veel ge vaarlijker waren. In de verdedi ging van de Nieuwerkerkers was spil J. de Jongh, goed bijgestaan door Heijboer en v. Klinken, de do minerende figuur. Met snelle aan vallen probeerden de Boys de thuis club direkt te overrompelen, maar hierbij kwamen zij spoedig tot de ontdekking dat het verdedigingsbloc van de blauw-zwarten goed in el kaar zat. Hierbij begingen zij te vens de fout de bal steeds door de lucht te spelen, wat een kolfje was naar de hand van de overal boven uit stekende De Jongh, die hier mee wel raad wist. Het eerste gevaar kwam dan ook aan de andere kant, waar een hard schot via een staander buiten ging. De achterspelers van de Boys ble ken bij de minder talrijke aanval len minder zeker van hun zaak dan hun collega's aan de andere kant. Een indirekte vrije trap was de in leiding van het eerste doelpunt. De linksbuiten pïaatste het leder goed in de doelmcwd, waar H. Kesteïoo klaar stond en doelman Den Ouden geen kans gaf (1-0). Even later kre gen de Boys aan de andere zijde, even buiten het strafschopgebied, ook een vrije schop te nemen, maar deze stuitte af op het muurtje van SINOTO-spelers, die zich voor doel hadden opgesteld. Een gevaarlijke kopbal van Matthijsse wist Den Ouden keurig te stoppen. De be zoekers bleven de meeste aanval len opzetten, maar verder dan een buitenspeldoelpunt wisten zij het niet te brengen. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld, waarbij de verdediging van SINOTO van geen Rijken wist. Bij een snelle aanval van de thuisclub grijpt de verdediging weer niet vol doende in; M. Matthijsse, die in vrije positie het leder in de doel- mond in bezit krijgt, aarzelt geen moment en verslaat de Bru-doel- man kansloos (2-0). De Boys zetten hierna nog vele vergeefse aanval len op, die alle tijdig werden on derbroken. Bijna slaagde de thuis club er enige malen in hun voor sprong te vergroten, maar dit zou werkelijk een beetje te veel van het goede zijn geweest. Renesse IIZlerikzee II 2-2 Een technisch beter spelend Zie- rikzee is er in geslaagd op het hard werkend elftal van de rood-witten de volle buit binnen te halen. De eerste gevaarlijke aanvallen waren voor de bezoekers maar door goed ingrijpen van J. Geleijnse en M. Hart, goed bijgestaan door doelman Krijger, wisten zij niet tot scoren te komen. Aan de andere zijde ble ven de aanvallen beperkt tot het lossen van een aantal verre scho ten waar doelman Kouijzer wel raad mee wist. Bij een aanval van de rood-zwarten gaat een kopbal van r.-b. Krijger net over de lat. Door hoog over te schieten brengt J. Hart aan de andere zijde een kans om zeep. Na ruim een half uur spelen weet hij echter zijn fout te herstellen als l.-b. de Meij mooi voor doel plaatst waarna hij on houdbaar inschiet (1-0). Direct na de aftrap zet Zierikzee een aanval op. Van Beveren plaatst hoog voor doel waar Bastings gereed staat om de bal ineens onhoudbaar langs Krijger in het doel te plaatsen (1-1). Na de hervatting blijft Zierikzee het beste van het spel behouden. In de verdediging van de duinbe woners verzetten Hart en Geleijn se bergen werk. Toch kunnen ook zij niet voorkomen dat v. Beveren er in slaagt met een trekballetje z'n club de leiding te geven. De minder talrijke aanvallen aan de andere kant blijken toch ook niet geheel van gevaar te zijn ontbloot. Het meeste gevaar komt hier van r.-b. Goossen die Kouijzer enige malen noodzaakt de handen uit de mouwen te steken. Met een laag schot eenmaal te slaan waar doelman eenmaal te selaan waar mee hij de partijen in evenwicht brengt (2-2), met welke stand ook het einde aanbreekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3