Het gezin in schooltijd ONGEVAL TE ZIERIKZEE Man springt op afdekraam van luchtkoker en tuimelt woning binnen Slachtoffer door val vrjj ernstig gewond ZIERIKZEE, 16-9. - Een even ernstig als merkwaardig ongeval heeft zich dinsdagmiddag te Zie rikzee voorgedaan, bij werkzaam heden die momenteel aan het 's-Gravensteen worden uitgevoerd. De 24-jarige M. den H. te Zierik zee is - tegen het beëindigen van de werkzaamheden - op een raam van gewapend glas - dat een lucht koker in de woning van de familie O. (bedrijfschef van de firma Jac. Mourer) - afsloot, gesprongen, waardoor hij een formidabele tui mel maakte. Het glasraam was afgedekt met een kleed, dat het slachtoffer waar schijnlijk heeft willen pakken, zon der zich te realiseren dat de onder het kleed liggende laag hem niet dragen kon. Hij sprong door het afdekraam heen, viel door een drie meter hoge luchtkoker, doorbrak een raam van matglas waarmede het onderste gedeelte van de lucht koker was afgesloten en smakte neer op een klein platform tussen twee trappen in de woning van de heer O. Den H. bleek vrij ernstige ver wondingen aan een arm en de kin te hebben opgelopen, alsmede een hersenschudding. In bewusteloze toestand bleef hij liggen. Dokter Elzinga verleende de eerste hulp, waarna Den H. naar zijn woning aan de Bagijnestraat werd ver voerd. Uiteraard was de conster natie in de woning bijzonder groot. De klap wekte herinneringen aan een bominslag en het rinkelend en langdurig omlaag vallend glas vormden de sinistere bijgeluiden van dit ongeval, dat vooral ook de bewoners een hevige schrik be zorgde. WERELD DIERENDAG 1958 Wanneer op 4 oktober wereld dierendag weer overal herdacht zal worden, dan zullen de Nederlandse dierenvrienden dit wel met grote vreugde en dankbaarheid doen. De reden hiervan is, dat enige maan den geleden de op het voorlopig verslag volgende memorie van ant woord verscheen inzake het ont werp dierenbescherming, dat inder tijd door H.M. Koningin Juliana bij de Staten-Generaal is ingediend. En dit betekent, dat na de volgende stap - het eindverslag van de Com missie van Rapporteurs - het wets ontwerp door de Tweede Kamer in openbare behandeling kan worden genomen. Stemt deze gang van za ken tot blijdschap even verheugend is het, dat de regering blijk heeft gegeven te willen meegaan met de meeste wensen, die in de Neder landse Vereeniging tot Bescherming van Dieren leven en welke eenmaal door haar voorzitter dr. mr. W. Hugenholtz werden geformuleerd. Zo is dan de totstandkoming van een wet in het zicht, die het weer loze dier - beter dan tot nu toe mo gelijk was - zal beschermen tegen de wreedheid van de mens. Dat deze wet in een dringende behoefte voorziet, weten allen, die op de hoogte zijn van hetgeen de dieren te lijden hebben. Gelukig wordt dit aantal hoe langer hoe groter, zowel in het eigen land als in de gehele wereld. Ook in dit op zicht heeft de tijd voor de dieren bescherming gewerkt en haar aan hangers worden niet meer bela chelijk gemaakt. Hoorde men tot voor enkele jaren nog wel eens beweren, dat het met de dierenmishandeling niet zo'n vaart liep en dat degenen, die zich hierover verontrusten, sentimentele mensen waren, thans is het getij wel volkomen gekeerd. Dit bewijst niet alleen het be wuste ontwerp, maar het komt evenzeer tot uiting in de straffen, die rechtbanken en gerechtshoven thans de dierenbeulen opleggen en in de activiteit, welke van kerkelij ke zijde voor het gekwelde dier wordt ontplooid. Mogen wij dus als dierenbeschermers niet ontevreden zijn, het zou onjuist wezen als wij onze aandacht voor de goede zaak lieten verslappen. Want ook als het ontwerp eenmaal wet geworden zal zijn, blijft er genoeg werk aan de winkel. Wij weten allen, dat de oorzaak van dierenmishandeling voortspruit uit de zonde waaronder het men selijk geslacht gebukt gaat. Ver gissen wij ons niet dan spelen hier_ bij onnadenkendheid en onbedacht zaamheid een grotere rol dan be wuste boosaardigheid. Maar hoe dit alles ook zij, wij zullen er de men sen op moeten blijven wijzen dat de zelfde macht, die ons allen het leven gaf, ook de dieren schiep en dat wij dus een verplichting tegen over deze creaturen hebben. Wat deze verplichting inhoudt? Ach; dat weten wij allen maar al te goed: niet sentimenteel zijn, maar de die ren recht laten wedervaren en hen behandelen zoals wij ook zelf be jegend wensen te worden. Vandaar de uitspraak dat dierenbescherming en mensenbeschaving hand in hand gaan en de waarheid van het woord dat wie goed voor dieren is, geen slecht mens kan zijn. Dit betekent natuurlijk niet, dat men de dierenbescherming zou moeten betrachten als een soort zelfopvoeding. Wie voor het lijden de dier op de bres gaat staan, dient dit onbaatzuchtig en zonder bijge dachten te doen. En het is dan ook in deze geest dat wij op de sterfdatum van de grote dierenvriend Franciscus van Assisi werelddierendag gaan her denken: dankbaar voor alles wat bereikt mocht worden en vastbe raden op de ingeslagen weg voort te gaan, opdat de volkszonde der dierenmishandeling eenmaal voor goed tot het verleden moge be horen. Dr. H. A. ten Bruggencate. Prin9 en prinsessen naar speciale filmvoorstelling AMSTERDAM, 17-9. Het ligt in het voornemen, dat Z.K.H. Prins Bernhard, die de koninklijke gala voorstelling op 2 oktober in het City Theater te Amsterdam zal bij wonen, vergezeld zal worden door de prinsessen Beatrix en Irene. Zoals bekend zal het programma bestaan uit de film „Indiscreet" met Ingrid Bergman, en de Neder landse films „Prijs der Zee" van Herman van der Horst en „Metro- graphic" van Marten Toonder N.V. Tevens is aan het programma toe gevoegd de nieuwste creatie van Joop Geesink's Dolly wood „Story with a beard". De opbrengst van deze voorstel ling, waarvoor grote belangstelling blijkt te bestaan, is geheel bestemd voor het Prins Bernhardfonds. Wijziging leerplannen middelbaar onderwijs •s-GRAVENHAGE, 19-9. In het Staatsblad is gepubliceerd het Ko ninklijk Besluit tot wijziging van de algemene leerplannen voor de openbare gymnasia en de openbare hogere burgerscholen A en B. In verband met de toenemende betekenis, die de wiskunde voor de maatschappij heeft gekregen, is het noodzakelijk gebleken de leerstof voor dit vak aan de hogere burger scholen en de gymnasia te hei-zien. In de thans gewijzigde leerplannen is gelijkheid gebracht in de leerstof voor de laagste vier leerjaren van de gymnasia en de laagste drie leerjaren van de hogere burger school. Tevens is, o.a. door een dui delijke omschrijving, naar een be perking van de leerstof gestreefd. Ook in de leerstof van de hoogste twee leerjaren van het gymnasium B en de hogere burgerschool B is gelijkheid gebracht, waardoor de combinatie van wiskundelessen in zodanige klassen van lycea - die ook thans wel plaats vindt en in verband waarmee in de eindexa menregeling voor de gymnasia een voorziening is getroffen - geen be zwaren meer behoeft op te leveren. Bijzonder carillon j voor N.O.-polder ZWOLLE, 17-9. Tijdens een he denmiddag te Emmeloord gehouden bijeenkomst van de stichting „Ca rillon Poldertoren" is medegedeeld dat het nieuwe carillon, dat even groot wordt als dat in het stadhuis te Hilversum, in de loop van vol gend jaar zal worden geplaatst in de poldertoren, die thans op de Deel te Emmeloord verrijst Met de bouw van deze toren, die het centrale baken van de Noord- Oost-Polder wordt en die tevens dienst zal doen als watertoren, is men tot een hoogte van 47 meter gevorderd. De totale hoogte wordt 63 meter. De bewolking van de Noord-Oost- Polder zal 45.000 in de kosten van het carillon dienen bij te dragen, lOaartoe volgende maand een actie onder de bewoners zal worden ge voerd. Een aantal grote bedrijven heeft reeds een belangrijk bedrag geschonken, waardoor een finan ciële basis is gelegd. Het carillon zal 48 klokken (vier octaven) tellen. De zwaarste klok weegt 2300 kg. bij een doorsnede van 1,56 meter. Zij zal tevens dienst doen als luidklok. De hoogste toon is C 5, de laagste C 1. Voor auto matisch spel wordt een geperfo reerde plastic band gebruikt. De cabine voor de beiaardier bevindt zich onder de klokken, waardoor men staande op het platform de beiaardier zal kunnen zien spelen. Het ligt in de bedoeling dat het carillon op 20 juni 1959 zal worden overgedragen aan de minister van Waterstaat. Boter niet goedkoper 's-GRAVENHAGE, 17-9. Het Produktschap voor Zuivel deelt mede, dat berichten, volgens welke volgende week de consumenten prijs voor de boter drastisch zou worden verlaagd, elke grond mis sen. Genoemd zijn zelfs prijsverla gingen van 28 cent per half pond. Het binnenlands verbruik van boter is sinds april dermate gestegen, dat - zo deelt het Produktschap voor Zuivel mee - aan dergelijke dras tische maatregelen om de boter- consumptie te stimuleren geen be hoefte bestaat. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. Woensdagavond kwam de afd. Zierikzee van de N.C.V.B. bijeen voor haar eerste seizoenvergade ring, onder leiding van de vice- presidente, mevrouw M. G. v. d. Veen-de Vries. Deze opende na ge meenschappelijk zingen van Gez. 136 1 en 2, de avond met gebed en sprak vervolgens welkomst woorden tot de leden en tot de spreker, ds. C. Bezemer, Ned. Herv, predikant te Zierikzee. Verschillen de huishoudelijke mededelingen werden gedaan en tevens werd be kend gemaakt, dat in de volgende vergadering mevr. Marijs-Visser uit Den Haag zal bespreken het boek: „Tranen over Johannesburg". Na het lezen der notulen door de secretaresse, zr. M. Dekker, sprak ds. Bezemer over het onderwerp: „Het Evangelie en de moderne mens". Als eerste punt behandelde spr. de vraag: „Wat verstaan we onder Evangelie?" De letterlijke beteke nis is: goede boodschap, maar het woord heeft alleen een godsdien stige betekenis overgehouden. Wat de inhoud betreft van het Evange lie, altijd moet het gaan om de cen trale tekst uit de bijbel, Joh. 3 16. Naast oproep tot bekering brengt het Evangelie ook belofte tot ver geving der zonden en zo alleen kan het Evangelie een bevrijdende boodschap zijn. In zijn tweede punt beantwoord de spr. de vraag: „Wat bedoelen we met de moderne mens?" Opgemerkt werd, dat het begrip modern niet verward of vereenzelvigd moet worden met wereldgelijkvormig heid of wereldgezindheid. De mo derne mens heeft altijd bestaan. Wij kunnen onszelf daartoe reke nen, als kinderen van onze tijd en dit geldt niet alleen de onkerke lijke mens, maar ook de trouwe kerkganger. Wel hebben omwente lingen op velerlei gebied hun in vloed ook op de mens van de 20e eeuw doen gelden. Ook zijn er uit vindingen, die de wereldgelijkvor migheid in de hand werken. Tot slot werd uitvoerig de vraag besproken: „Welke is de verhou ding tussen het Evangelie en die moderne mens?" Het gaat hier om het aanknopingspunt. De moderne mens heeft hetzelfde nodig tot red ding van zijn ziel als de mens van 20 eeuwen geleden. Er zijn echter gevaren aanwezig, nl. dat men het Evangelie gaat moderniseren, dat men het ondergeschikt gaat maken aan de moderne mens en dat men het in zulke vormen gaat gieten, dat de vorm hoofdzaak wordt en naar de inhoud niet meer wordt gevraagd. Het volle evangelie van zonde en genade wil de Heilige Geest gebruiken als middel om de zondaar, ook de moderne mens, te brengen tot heil in Christus. Van de gelegenheid tot het stel len van vragën werd door verschil lende dames gebruik gemaakt. De slotzang was Gez. 300 A 1, waar na ds. Bezemer de avond met dank zegging eindigde. KERKWERVE Afdeling N C.V.B. De afdeling van de N.C.V.B. hield de maandelijkse bijeenkomst het verenigingsgebouw onder leiding van de presidente mevr. Francke-van Nes. De heer J. C. Spaans te Zierikzee sprak over het onderwerp: „De opvoeding van oudere jongens en meisjes", een onderwerp dat op leerzame wijze werd behandeld. HAAMSTEDE7BURGH Ongelukken bij de fruitoogst De heer C. A. B., werkzaam in het fruitteeltbedrijf van I. C. B. te Haamstede had het ongeluk bij het plukken van appelen een tak in het oog te krijgen. Na eerste hulp door dr. Stenger werd het slachtoffer naar een oogarts verwezen. In het fruitteeltbedrijf Boeye's Bosch te Burgh, had de heer C. J. bij het kisten lossen het ongeluk zijn enkel te verstuiken. Ook hier bood dr. Stenger de eerste hulp. De hoofdstad van de nieuwe Amerikaanse staat Alaska, Juneau, met een bevolking van 12.000, ligt aan de voet van een met gletsjers bedekte steile rots. De enige verbinding met de rest van het land is per schip of vliegtuig. Zierikzee moet verzorging havenlichten voor zijn rekening nemen Voorstel tot aangaan van lening van f 86.000, De Zierikzeese gemeenteraad vergadert op dinsdag 30 september De agenda telt een twaalftal punten. O.m. komt aan de orde een voorstel tot het onderhoud van ha venlichten. Voorheen (dus voor in gebruikneming van de nieuwe veer haven) was het verwisselen van de lichtaggregaten voor de havenlich ten door G.S. van Zeeland opge dragen aan de firma Jac. Berre- voets Zn. alhier. Thans evenwel heeft de provincie bij het functio neren van de havenlichten geen be lang meer, zodat het onderhoud komt voor rekening van de ge meente. In verband hiermede zijn met de firma B. onderhandelingen gevoerd over de verzorging van ge noemde havenlichten. Voorgesteld wordt verder - ter consolidatie van de vlottende schuld - een le- Ingezonden mededeling jZ® ^^geneesmiddel Mijnhardt's Zenuwtabietten BURGH Tractor in de sloot Maandagavond reed door onbe kende oorzaak een zware Fordson- trekker bij het ploegen van 'n stuk bouwland nabij Burghsluis en eigendom van de landbouwer A. v. Z. te Burgh in de sloot en sloeg daarbij over de kop. Op de trekker bevonden zich behalve de vaste be stuurder, M. H. ook J. K. die even het werk over zou nemep. Ge noemde personen konden zich door een koene sprong in veiligheid stel len, waarbij K. echter aan de knie werd getroffen door een der spat borden, waardoor de knie werd ge kneusd. De lichtbeschadigde trek ker werd later door een kraanwa gen van de firma Anker uit Zie rikzee op het droge gebracht. Vergadering gemeenteraad Morgen (vrijdag) 19 'september komt de gemeenteraad bijeen in openbare vergadering. Als belang rijkste agendapunt staat aangekon_ digd de riolering van Westenschou- wen. NOORDGOUWE De collecte in deze gemeente ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft een bedrag opgebracht van f 43,21, De regeringstroepen in midden- Sumatra hebben een aanvang ge maakt met operaties voor de bevrij ding van het nog steeds door op standelingen beheerste gebied van Korintji, het zuidelijk deel van west-Sumatra. Zondag werden de kustplaatsen Tarusan en Painan, 90 km. ten zuiden van Padang, bezet, aldus een in Djakarta uitgegeven legercommuniqué. Australië hoopt dat nog tienduizenden de weg naar dit land zullen vinden Ambassadeur luidt honderdduizendste emigrant uit AMSTERDAM, 17-9. De heer H. McClure Smith, ambassadeur van Australië in Den Haag, heeft woensdagavond aan boord van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" officieel afscheid genomen van de 100.000ste emigrant naar Australië, mevr. A. Zevenbergen-Wageveld en haar echtgenoot de heer C. Zeven bergen uit Abbenbroek. Tijdens een druk bezochte cock tailparty richtte de Australische ambassadeur zich tot mevr. Zeven bergen. „Wij vieren een grote dag in de geschiedenis van Australië en ik hoop ook in die van Nederland. Ik wens u alle mogelijke geluk en voorspoed in uw nieuwe vaderland toe. Wij in Australië zijn gelukkig u te krijgen en ik hoop, dat u even gelukkig zult zijn in ons land". De ambassadeur memoreerde, dat de famlie Zevenbergen naar New castle, de staalstad van Australië „Wij produceren daar het joedkoopste staal ter wereld. Moge iet na de komst van de heer Ze venbergen nog goedkoper worden". De heer McClure Smith zei, dat de Nederlandse emigranten zo hoge lijk gewaardeerd worden, omdat zij zich zo snel aanpassen. „Ons immi gratieprogramma is pas in het be ginstadium. Mogen nog vele tien duizenden Nederlanders de weg naar Australië vinden". Noodzakelijk verlies De Nederlandse minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, zei onder meer: „Er zijn Nederlanders, die het vertrek van zovele landgeno ten als een verlies zien. Dat is in derdaad zo. Maar de problemen in ons land zijn zo groot, dat wij dank_ baar moeten zijn voor de geboden mogelijkheden in andere landen". Ook de minister wenste de familie Zevenbergen een gelukkige toe komst in Australië. Het woord werd voorts gevoerd door de heer P. Josselin de Jong, directeur van de Maatschappij Ne derland, en de heer J. van der Laan van het Australisch Instituut in Rotterdam, die onthulde, dat de ex port van ons land naar Australië in dit jaar ongeveer f 90.000.000 zal bedragen. Onder de gasten bevond zich de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall. Het echtpaar Zevenbergen zal 29 september a.s. met de „Johan van Oldenbarnevelt" naar Australië vertrekken. ning aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ad f 86.000 tegen een rente van 4% pet. De uitgaven t.b.v. het open baar lager onderwijs zullen wor den vastgesteld. Prinses Beatrix ere-presidente UNICEF-comité 's-GRAVENHAGE, 18-9. In het jaarverslag van het Ned. Comité Unicef (Kinderfonds der Ver. Na ties) wordt met dankbaarheid ver meld, dat H.KH. Prinses Beatrix zich bereid verklaard heeft het ere voorzitterschap van het Nederland se Comité Unicef op zich te nemen. Geconstateerd wordt, dat het werk van het kinderfonds in het afgelo pen jaar veel meer bekendheid heeft gekregen. Dit blijkt voorna melijk uit het grotere aantal con tribuanten en uit het toenemende aantal belangstellenden voor het Unicef-bulletin. Verscheidene groepen uitten hun belangstelling voor Unicef in klei ne of grote acties. Overdracht Zweedse vrachtauto aan Rode Kruis 's-GRAVENHAGE, 18-9. - Van- morgen te half twaalf is op paleis Soestdijk de overdracht aan het Nederlandse Rode Kruis geschied van de Zweedse vrachtauto, die H.M. de koningin is geschonken door de directie van de Scania Va- bis vrachtauto- en autobusfabrie- Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer Vannacht en morgenochtend hiel en daar mist; overigens droog weer het opklaringen; weinig wind en gematigde temperaturen. 19 sept. Zon op 6.20, onder 18.48. Maan op 13.43, onder 22.36. Eerste kwartier: 20 sept. te 4.17. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 sept. 7.10 v.m. 19.27 n.m. BROUWERSHAVEN: 19 sept. 6.52 v.m. 19.13 n.m. Doodtij: 22 sept. Springtij: 30 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-9. Het hogedrukge- bied dat ook in de hogere lucht lagen goed ontwikkeld is, blijft het weer in onze omgeving beheersen. Een zwakke noordoostelijke wind voert daarbij lucht aan uit noord- Duitsland. Deze lucht is tamelijk vochtig, zodat zich In de nacht van woensdag op donderdag in de zui delijke provincies en in het midden van het land mist en laaghangende bewolking ontwikkelde. De depressie-activiteit op de oce aan concentreert zich rond een diepe IJsland-depressie. De fron ten van de randstoringen weten tot de Britse eilanden door te dringen, maar een verdere verplaatsing naar het oosten wordt door het hoge- drukgebied verhinderd. Het rustige weer zal daarom ook de komende 24 uur voortduren. ken te Södertalje, tijdens haar sta- tiebezoek aan Zweden in mei 1957. Bij de aanvaarding van deze auto werd door H.M. bepaald, dat deze ter beschikking zou worden gesteld van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis. In overleg met het Rode Kruis is de opbouw van deze wagen ont worpen en het Scania Vabis-chassis is door een Nederlandse carosserie- fabriek voorzien van een drieper- soons cabine en een gesloten laad bak van vijf meter lengte. Het nut tig draagvermogen is 6% ton. Deze auto zal worden ingedeeld bij de zgn. nood-colonne van het Rode Kruis. Is het thuis gezellig ...en is er tijd om te spelen? De ouders doen er goed aan, de invloed van de school, voor zover die schadelijkt werkt, te neutrali seren. Daartoe dienen zij de kin deren, ook al komen er langzamer hand verschillende plichten op hen te rusten, zoals huiswerk ma ken en moeder helpen met schoen poetsen, tafeldekken, afwassen, boodschappen doen, thuis nog veel gelegenheid tot spelen te geven. Het is beslist noodzakelijk, dat het schoolkind zijn spieren sterkt, zijn fantasie en ondernemingslust kan uitleven en een begrip kan maken met het ontwikkelen van een sportieve mentaliteit. Intensief deelnemen aan verenigingsleven komt voor kinderen van zes tot veertien jaar nog niet zozeer ter sprake. Voetballen gebeurt nog maar op primitieve manier, zwem men behoort op 't schoolprogram ma te staan. Muziek en handenarbeid Dit is de liefde die uitermate ge schikt is voor het nemen van af zonderlijke lessen: muziek (piano, blokfluit, koorzingen), handenar beid, balletdansen. Natuurlijk mag er aan deze lessen niet een zodani ge uitbreiding worden gegeven, dat er geen vrije tijd overblijft en het kind van de ene les naar de andere moet hollen. De jongste schoolkinderen be horen stellig nog om zeven uur in bed te liggen. De oudere mogen 'n uurtje langer opblijven, want die kunnen zo vroeg niet inslapen en ze zouden zich dan maar opwinden en angstig maken. Toch moet het zelfs voor twaalf- tot veertienja rigen als regel niet later worden dan hoogstens negen uur. De voeding dient steeds te be rusten op de principes van juiste samenstelling, variatie en smake lijkheid. Aan gebruik van groen ten en melkkost moet goed de hand worden gehouden. Een hoe veelheid schoolmelk van vier maal in de week Vt liter is natuurlijk nog niet genoeg; bij elkaar moet het kan per dag zijn. Matigheid in het snoepen dient te worden betracht. Komt de jeugd 's middags misschien ram melend van de honger uit school, dan mag er wel een kleinigheid worden gegeten, maar vooral geen stapels boterhammen, die de trek in het avondeten bederven. Het nerveuze kind Het geeft wel te denken, dat het merendeel van de leerlingen, die door school- of huisarts worden voorgedragen tot uitzending naar een gezondheidskolonie, tegen woordig behoefte aan herstel heeft wegens „nerveusheid". Bij deze leeftijd behoort dat eigenlijk helemaal niet, het school kind is in een geestelijk vrij rus tige periode, dit in tegenstelling tot de kleuter en de puber. De oorzaken van al die zenuwachtig heid en onevenwichtigheid liggen misschien in de drukte van het moderne leven, de angstige ge spannenheid der volwassenen, die het kind in zijn omgeving heeft. Radio en televisie, bioscoop en beeldroman zullen voorts de hand having van het geestelijk even wicht beslist niet bevorderen. School en gezin moeten de kin deren geven wat hun toekomt. Voor de ouders betekent dit dat de jeugd recht heeft op een thuis, waar ze zich veilig weet en waar innige banden bestaan tussen de gezinsleden. Niet alleen mama Moeder is op deze leeftijd nog de centrale figuur, het is van be lang dat zij thuis te vinden is als de kinderen haar nodig hebben. Maar ook vader, als de oudere vriend, krijgt in deze jaren ruim schoots zijn kans Laat de ouders toch blij zijn, dat de schoolgaande zoon of dochter nog graag in hun gezelschap is, laten zij dit benutten om met hun kinderen mee te leven. Zij kunnen in huis eens een gezellig spelletje met hen doen en hen aan boeien de lectuur helpen. Hierbij moet worden opgemerkt, dat sprookjes over elfen en prinsen het niet lan ger „doen" dan tot een jaar of acht, dan moeten het avonturen verhalen worden. Verder kunnen de ouders - en zij zullen daar echt goed aan doen - hun kinderen vergezellen naar kindervoorstellingen, feestjes, naar zwembad en speelwei, een aardige tentoonstelling of een op tocht. Dr. H. W. SCALONGNE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2