Fraaie serie diapositieven kreeg bekendheid in geheel Nederland G*S. verleende goedkeuring aan aankoop kantine en overdracht wijkgebouw DE JUFFER VAN 'tHOOGE 100 maal „Schouwen's Schoonheid" Uitstekende propaganda voor Schouwen-Duiveland De kleurenfotografie is in de af gelopen tien jaren zeer toegeno men. Wanneer men zich afvraagt welke beelden of objecten zich hiervoor uitermate lenen, dan komt op de eerste plaats de na tuuropname. Het ligt daarom voor de hand. dat in de Schouwse West hoek, die zo ontzettend veel na tuurschoon bezit, zeer veel diapo sitieven worden gemaakt. Het is de heer J. F. J. v. d. Berge uit Haamstede geweest, die hier een jaar of tien geleden met zijn eerste plaatjes begon. Het aantal werd steeds groter, totdat dit aan tal plaatjes in een grote verzame ling werd gebundeld onder de naam „Schouwens schoonheid". Als commentator trad de heer J. P. C. Boot op, een geboren Schouwenaar, die de Westhoek tot in de finesses kent. De serie kreeg weldra een bekende klank, eerst op het eiland, maar later ook in een groot ge deelte van ons land. Niet te ver wonderen dat talloze vreemdelin gen, na ergens de vertoning gezien te hebben, besloten de Westhoek van Schouwen tot hun vakantie oord te bestemmen. Volle zaal Vorige week woensdagavond draaide dit natuurprogramma voor de honderdste maal te Haamstede. In de volle zaal merkten we o.m. op b. en w. van Haamstede en Burgh, de bijna voltallige raden van de beide gemeenten, de na tuurkenner bij uitnemendheid de heer J. Vijverberg, de heer J. Bo- vendorp namens de directie van „Agfa", mej. Jansen, directrice af deling reclame van „Agfa". Na een welkomstwoord door de heer Boot, bracht deze ter gelegenheid van de honderdste vertoning allereerst dank aan de beide burgemeesters voor de vele steun die ze in deze periode mochten ondervinden. Ook V.V.V. betrok hij in zijn dank woord. Spreker maakte een korte vlucht door de reeks vertoningen, waarbij hij talloze geestige voor vallen naar voren haalde. Het grootste aantal toeschouwers per avond is 700 geweest, het kleinste 26; in totaal bezochten 12.000 per sonen „Schouwens schoonheid". Jubileumopvoering Na deze toelichting kwam de ju bileumopvoering, die weer een uit stekende indruk maakte. Tijdens de pauze werden enkele gelukkigen verblijd met een aantal geschen ken, waaronder waardevolle foto artikelen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Piet Kraak opgewacht door rechercheurs Piet Kraak, de vroegere doelman van het Nedei-lands elftal, werd zondagmiddag na afloop van de wedstrijd Willem II-Elinkwijk niet opgewacht door geestdriftige supr porters, doch door rechercheurs De doelman kreeg voor het duel, toen hij met echtgenote en doch tertje het stadion binnen wilde gaan een woordenwisseling met een sup poost van het Tilburgse sportpark, die hem niet herkende en naar zijn toegangsbewijs vroeg. Kraak kon zich niet beheersen en gaf de sup poost een vuistslag, die een bloe-, dende wenkbrauw-wond veroor zaakte. De suppoost diende daarop een aanklacht wegens mishandeling in. De rechercheurs namen Kraak een verhoor af en maakten proces-ver baal op. OOSTERLAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli en augustus '58. Geboren: Huibert, z. van A. Ho- gendoorn en W. Stoutjesdijk; Cor- nelis, z. van W. Stouten en M. Kik; Klazina, d. van J. Dooge en W. J. Kik; Pieternella Wilhelmina, d. van F. Kik en L. Pattenier; Adriana Martina, d. van C. Zwager en A. K. van Sluijs; Pieter, z. van W. P. Noordam en C. v. Rhenen; Renske Fenna, d. van B. J. Frielink en P. Dik; Lena, d. van W. Otte en N. Dooge; Lena, d. van J. Dooge en J. van der Wielen; Marinus Cornelis, z. van J. L. Bolier en C. Bal. Gehuwd: J. W. W. van den Berg, 24 j. en A. J. van der Haven, 20 j.; J. P. van 't Hoff, 25 j. en J. M. A. Dorst, 21 j.; J. J. van Klinken, 25 j, en G. Stouten, 21 j. Overleden: Cornelia Wilhelmina de Vin, wed. van J. M. de Vin, 55 jaar. Ingekomen: A. Kodde uit Harder wijk; C. J. Giljam, echtg. van M. Wesdorp, van Bruinisse; G. Wie- ringa, van Barendrecht; M. Wes dorp, van St. Philipsland; J. S. de Vries, echtg. van J. J. de Bruine, van Krimpen a.d. IJssel; M. Ver hoek, van Utrecht. Vertrokken: A. J. van der Ha ven, echtg. van J. W. W. van den Berg, naar Middelburg; J. van der Have naar Hasselt; J. van der Zande naar Oost- en West-Sou burg; N. van Steijn en gezin naar Brouwershaven; G. Stouten, echtg. van J. J. van Klinken, naar Nieu- werkerk Z. Aan het eind van deze bijeen komst nam jhr. Röell het woord, die zijn dank uitsprak voor de vele propaganda die beide heren op deze wijze voor de Westhoek maakten. Hij had bewondering voor de pres taties van beide heren en wees er verder op dat de honderdste maal nog net zo mooi is als de eerste maal. „Het materiaal is prachtig, het commentaar prima", aldus jhr. Röell, die nog mededeelde dat V. V.V, een deel der kosten voor de reclame voor haar rekening neemt. Hij hoopte verder nog dat het mo gelijk zal zijn deze winter de serie te vertonen in België, Frankrijk en Zwitserland. Namens „Agfa" ontvingen de beide heren een blijvende herinne ring uit handen van de heer Boven- dorp. Tot slot dankte de heer Boot een ieder die „Schouwens schoonheid" in deze periode enigermate steunde met raad en daad. Gemeenteraad Renesse (Slot) Van de heer S. W. v. d. Hoek is een verzoek binnengekomen om de aannemingssom van het verfwerk aan de Noorse woningen, in ver band met gestegen lonen en lasten, te verhogen met f 472,84. Over deze aangelegenheid is advies gevraagd bij de Centrale Dienst, welke ad viseerde tot een verhoging van 50 procent van het gevraagde bedrag, waarmee de raad akkoord ging. Daar de heer J. Westhoeve zijn benoeming als lid van de voor tuintjescommissie niet heeft aange nomen, werd in zijn plaats be noemd de heer L. de Ruiter. Als vertegenwoordiger Stichting Cen trale Werkplaats werd benoemd de heer A. J. Verboom en als plaats vervanger de heer J. Goossen. Tot leden in de raad van bestuur van de Reinigingsdienst Duiveland wér den benoemd wethouder M. de Roo en als plaatsvervanger de voor zitter. Tot vertegenwoordiger Wa terleiding Mij. Schouwen-Duive land werden benoemd de voorzitter en wethouder M. de Roo en als plaatsvervanger wethouder J. J. Padmos. Rooien bomen Dorpsplein Door b, en w. is het in de laatst gehouden vergadering genomen besluit ten aanzien van het rooien van de bomen op het dorpsplein, nog eens nader bekeken, waarbij men tot de conclusie is gekomen dat het nodig is om dit te wijzigen en het gehele dorpsplein, met uit zondering van het gedeelte voor de school, onderhanden te nemen. Ge vraagd werd of hiermede ook de barak en /de muziektent op het dorpsplein gaan verdwijnen. De voorzitter antwoordde dat dit een tweetal problemen is waarvoor nog geen oplossing is gevonden. De raad ging met het gewijzigde plan ak koord. Bij de verder voorkomende zaken werd medegedeeld dat van het hoofd der school, de heer J. M. de Nooijr, een schrijven is ontvangen waarin deze met ingang van 1 januari ontslag vraagt wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De voorzitter deelde mede dat inmiddels een oproep is geplaatst. Gemachtigde hearing G.S. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Provinciaal bestuur, waarin werd medegedeeld dat op 10 september a.s. in het dorpshuis te Renesse een openbare vergadering zal worden belegd, waarin door de leden van de raad de gevoelens naar voren kunnen worden gebracht ten aanzien van de samenvoeging der gemeenten in de Westhoek. De raadsleden zijn ook in de gelegenheid een gemach tigde voor hen te laten optreden. De heer Stevense spreekt er zijn bevreemding over uit dat hij via de pers heeft vernomen dat de heer v. Dijk als gemachtigde van de ge meente zal optreden. Deze gang van zaken noemde hij formeel geheel onjuist, daar eerst b. en w. een voorstel tot de raad hadden moeten richten. De voorzitter antwoordde dat deze maatregel noodgedwongen door b. en w. is genomen, daar. de heer v. Dijk een zekere tijd van voorbereiding moest hebben. Hoe de pers hier achter is gekomen, is hem niet bekend; in ieder geval is hierover door het gemeentebestuur geen enkele mededeling gedaan. Alsnog verklaard de raad zich ak koord met de aanstelling van de heer v. Dijk als gemachtigde voor de gemeente. Subsidies Een aanvraag om subsidie voor het op te richten Studiecentrum voor de wegenbouw werd voor kennisgeving aangenomen. B. en w. stelden voor een subsidie van f 10,te verlenen voor de in Zie- rikzee te houden rundveefokdag. Op voorstel van de heer Stevense werd besloten f 25,toe te ken nen. De collekte van het Maat schappelijk en cultureel werk in Zeeland heeft in Renesse f 121,75 opgebracht. Hiervan werd f 30, terugontvangen, welk bedrag op voorstel van b.'>en w. ter hand zal worden gesteld aan de bejaarden sociëteit. DREISCHOR Burgerlijke stand over augus tus 1958. Overleden: 10. Nicolaas A. Deïst, 75 j., echtg. van J. C. Pompoene, 23. Marinus J. van Nieuwenhuijzen, 35 j., overl. te Kerkwerve, echtg. van T. G. Zwagemaker. INSTALLATIE GEMEENTERAAD NOORDGOUWE Toezicht op misbruik van wachthuisjes De gemeenteraad kwam in vol tallige zitting, onder voorzitter schap van burgemeester N. A. van Wijk, bijeen. Na opening en verwelkoming door de voorzitter werd overgegaan tot de installatie van de nieuwe gemeenteraad. De voorzitter zei te hopen en te vertrouwen, dat het college niet bijeen zal komen als „partijman nen", maar als vertegenwoordigers van de gehele gemeente en als zo danig op dezelfde wijze als voor heen de gemeentelijke zaken zal be hartigen. Spreker richtte zich ver volgens speciaal tot het nieuw ge kozen lid, de heer M. van den Ouden (P.v.d.A.). Alle leden legden vervolgens in handen van de voorzitter de ver eiste eden (beloften) af. De voorzitter wenste de leden geluk met hun benoeming en sprak de verwachting uit (ten aan zien van een goede samenwerking en onderlinge verstandhouding), dat allen een volledige zittingspe riode van vier jaren tegemoet zou den kunnen gaan. Verkiezing wethouders De uitslag der stemming voor de eerste wethouder was, 4 stemmen op de heer Visser, 1 stem op de heer Adriaanse (P.v.d.A.), 1 stem op de heer Vis (V.V.D.), terwijl 1 stem in blanco werd uitgebracht. De heer Visser (P.v.d.A.) was dus met de vereiste meerderheid der stem men herkozen als wethouder. Op de vraag van de voorzitter ver klaarde de heer Visser de benoe ming tot wethouder onder dank te aanvaarden. Dan volgde een tweede vrije stemming ter verkiezing van de tweede wethouder. De uitslag was: d« heer Ganzeman (C.H.) 4 stem men; de heer Vis 1 stem, 2 stem men blanco. De heer Ganzeman had eveneens de volstrekte meer derheid van stemmen behaald en verklaarde, deswege door de voor zitter gevraagd, onder dank, gaar ne zijn benoeming tot wethouder te aanvaarden. De voorzitter wenste beide heren met hun benoeming tot wethouder geluk. Zich richtend tot de heer Vis, die nu ophoudt wethouder te zijn, zei de voorzitter o.a., dat de heer Vis steeds een steun voor hem. was en uitte zijn vreugde over het feit, dat de heer Vis als lid van de raad zitting houdt. Namens de ge hele raad dankte hij de heer Vis voor wat deze is geweest als wet houder. De heer Vis dankte de voorzitter voor diens woorden en zei, dat hij in de korte periode als wethouder met liefde voor de gemeente op de bres heeft gestaan en dat hij dit alles heeft gedaan naar beste we ten en kunnen. Vervolgens werden aangewezen de afgevaardigden der gemeente naar diverse vergaderingen. De volgende stukken werden voor kennisgeving aangenomen. I goedkeuring van het college van Gedeputeerde Staten op: a. het raadsbesluit van 8 juli 1958, no. 689 tot-aankoop van de kantine barak aan de Oostweg voor een be drag van f 5725; b. het raadsbesluit van 8 aug. 1958, no. 777 tot over dracht van het Groene Kruis (wijk) gebouw, alsmede de daaraan ver bonden schenking ad f 10.000. Subsidie maatschappelijk werk Bij schrijven van 19 aug. 1958 biedt de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten te 's-Gravenhage een vaste geldlening aan groot f 5000 tegen 4,75 pet. rente, koers a pari, looptijd 30 jaren. De raad besloot, na hoofdelijke stemming, hierop in te gaan. In bespreking en behandeling kwam wederom het bij de vorige raadsvergadering aangehouden verzoek om subsidie voor 1957 voor gezinszorg van de Stichting Maat schappelijk Werk en Gezinszorg op Gereformeerde Grondslag te Zie- rikzee. De voorzitter gaf op deze aangelegenheid een uitvoerige toe lichting. Na ampfele bespreking stel den b. en w. dan ook thans voor, de gevraagde subsidie ad f 19,25 toe te staan. De heer Flikweert (A.R.) zei het maatschappelijk werk los te zien van de gezinszorg en stelde voor in principe een besluit te nemen, m.i.v. 1958 de werkzaamheden in de ge meente voor gezinszorg, verricht door instellingen, van welke rich ting dan ook, volgens de vigerende rijksregeling, te subsidiëren. De heer Visser (P.v.d.A.) is hier tegen. Spreker wenste geval voor geval te bekijken. Het voorstel van b. en w. om voor 1957 aan genoemde stichting de ge vraagde subsidie van f 19,25 te ver lenen, ontmoette bij de raad geen enkel bezwaar. Het voorstel van de heer Flikweert werd eveneens, na hoofdelijke stemming, door de raad ingewillgid met de stem van de heer Visser tegen. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde mevrouw Motmans (V.V.D.) of de gevraagde inlichtingen t.a.v. het Rode Kruis Ziekenhuis, door haar gesteld in de rondvraag van de vo rige raadsvergadering, reeds kon den worden verschaft, waarop de voorzitter antwoordde, dat hem terzake nog niets bekend was. Mevrouw Motmans wees voorts op voorkomende onreinheid in de wachthuisjes voor buspassagiers en verzocht te bevorderen, dat deze wachtgelegenheden regelmatig wor den schoongehouden. Wethouder Visser merkte op, dat de jeugd zich regelmatig in het wachthuisje te Schuddebeurs orir ledig houdt. Spreker zou gaarne zien dat onbevoegden door de po litie werden verwijderd. De voorzitter zei de nodige stap pen te zullen ondernemen. Wethouder Ganzeman vroeg aan dacht voor het opsnóeien der bo men in de Ring, de voorzitter zei onderzoek toe. Vervolgons wees de heer Ganzeman op het veel voor komende euvel van het berijden van de Ring in de verboden rich ting. De voorzitter zei toe, deze kwestie onder aandacht te bren gen van de Rijkspolitie. De heer Adriaanse bracht nog maals de brandkraan in de Groe- neweg ter sprake. De voorzitter verzocht de heer Adriaanse zich in verbinding te stellen met de ge meente-werkman Viergever voor het verkrijgen van de juiste ophel dering, hetgeen de heer Adriaanse zou doen. De heer Vis gaf vervolgens een verslag omtrent het behandelde in de vergadering, welke 'te Zierikzee werd belegd, aangaande de eilande- lijke vervoersproblemen. Spreker zei, dat e.e.a. nogal wat moeilijk heden te berde brengt, doch in ieder geval zal de busverbinding Zierikzee-Val v.v. worden verbe terd. Oorlogsbodems van V.S. onder Chinese kust HONGKONG, 8-9. Radio-Peking heeft maandag melding gemaakt van het binnenvaren van meer Amerikanse oorlogsschepen in de nieuwe Chinese twaalf-mijlszone en de Amerikanen ernstig gewaar schuwd. Volgens de communistische zen der drongen maandagochtend acht Amerikaanse oorlogsschepen de territoriale wateren binnen. TAIPEH, 8-9. Het nationalistisch- Chinese ministerie van landsver dediging heeft maandag medege deeld, dat de communistisch-Chi- nese artillerie, na een pauze van drie dagen, de beschieting van de Quemoy-eilanden heeft hervat. LONDEN, 8-9. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Ma rine fieeft maandag medegedeeld, dat de Engelse treilers, als gevolg van een verplaatsing der scholen vis, thans aan de rand van de IJs landse twaalfmijlszone vissen. JONGEN PLEEGDE OVERVAL AMSTERDAM. 8-9. De 16-jariee W. van M. uit Badhoevedorp heeft zaterdagavond op de Schiphol weg getracht een 23-jarig Haarlems meisje te beroven. De politie van Haarlem en Haar lemmermeer begonnen dadelijk met radiowagens aan een uitgebreide speurtocht toen het meisje op het politiebureau te Haarlem de over val kwam aangeven. Zij had zich heftig verzet. De overvaller nam de benen toen er automobilisten naderden. De beheerder van het benzine pompstation nabij de Ringdijk, die van de passerende politiewagens het signalement van de jongen had opgekregen, slaagde er tenslotte in met zijn herdershond de dader te grijpen. Juist toen hij de jongen in zijn auto wilde meenemen, arri veerde de politie. Op het politie bureau te Halfweg bekende de jon gen de overval te hebben gepleegd, omdat hij geld wilde hebben om een bromfiets te kopen. „Geestige" kleurendia SEDGLEY, 8-9. Een Engelse oma- teurfotograaf heeft dezer dagen onverwachts en ongewild naam ge maakt in een wel zeer zeldzame tak van zijn liefhebberij: de geesten fotografie. Toen de 42-jarige elek tricien Taylor uit het plaatsje Sedgley in Staffordshire de resul taten va nzijn nieuwste kleuropna- men bekeek, genomen van het ver laten altaar van de kathedraal in Winchester, ontwaarde hij tot zijn niet geringe verbazing en ontstelte nis op een van beide kleinbeeld- diapositieven over de marmeren altaartrappen heen de fantomen van dertien menselijke gestalten in middeleeuwse kledij, welke voor het altaar teken te staan of te knie len. Volgens vakfotografen kan de betreffende foto geen dubbele op name zijn. Tayolrs vrouw, zijn 16- jarige dochter en een vriend waren aanwezig toen de bewuste opnamen werden gemaakt. Op de eerste dia is niets ongewoons te zien, maar de tweede - een minuut later en enige passen verder terug genomen - toont de vreemde verschijningen. De geknielde figuren dragen man tels uit de Plantagenet- of Tudor- tjjd; een van hen is gebaard als een bijbels patriarch. Verwachting tot dinsdagavond: Buiig Wisselend bewolkt met enkele buien en dezelfde of iets lagere temperaturen dan vandaag. Mati ge tot krachtige, langs de kust tij delijk wellicht harde wind aan vankelijk tussen zuidwest en west, later tussen west en noordwest 9 sept. Zon op 06.03, onder 19.11 Maan op 01.05, onder 16.36 Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 sept. 11.12 v.m. 23.57 n.m. BROUWERSHAVEN: 9 sept. 11.05 v.m. 23.39 n.m. Springtij: 15 en 30 sept. Doodtij: 8 en 22 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-9. De dalingen van de luchtdruk boven Scandinavië zetten zich tijdens het weekeinde voort. Daarentegen werd de lucht druk boven Frankrijk en de Golf van Biscaye hoger. Door deze ont wikkelingen draaide de wind in onze streken van z.-oost naar zuid west waarbij koelere oceaanlucht het land binnendrong met regen en onweersbuien en een belangrijke daling van de temperatuur. De de pressie, die zaterdag ten zuidwes ten van Ierland was gelegen trok langzaam naar de westkust van Schotland. Een andere depressie bij de Azoren stuwde een nieuwe hoe veelheid warme lucht uit de sub tropen naar het noorden waardoor ten westen van Ierland in de ho gere luchtlagen een krachtige rug van hoge druk tot ontwikkeling kwam. Daarmee samenhangend buigt de depressie bij Schotland zijn koers om naar het noorden van de Noordzee. Voor ons land betekent dat aanhoudende aanvoer van onstabiele lucht met plaatselijk buien. VEROORDELINGEN IN HONGARIJE WENEN, 6-9. Te Wenen is van gewoonlijk betrouwbare zijde ver nomen dat Istvan Bibo, die deel heeft uitgemaakt van de regering Nagy, in een geheim proces tot le venslange gevangenisstraf is ver oordeeld. Bibo hielp ten tijde van de Hon gaarse opstand bij het op een nieu we basis plaatsen van de Nationale Boerenpartij. Hij was het enige lid der regering Nagy, dat in het par lementsgebouw in Boedapest bleef, toen Russische troepen de Hon gaarse opstand neersloegen. Laszlo Reggezy-Nagy, die als chauffeur in dienst was bij hel Britse gezantschap te Boedapest, is, op beschuldiging van medeplichtig heid bij het uit Hongarije smok kelen van artikelen van de hand van de terechtgestelde voormalige Hongaarse premier Imre Nagy, tot vijftien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK „Ja dokter. Om vijf uur ging de telefoon en toen zei iemand, dat Tonnie hier in het ziekenhuis lag. Ik ben met de eerste trein hierheen gereisd". „Nou, daar heb ik bewondering voor, hoor. Wel, u mag even met me mee naar de patiënt en als u zelf rustig blijft, moogt u hem een minuutje zien. Meer niet. En dan reist u rustig naar huis en komt vanmiddag om twee uur terug. Laat de portier u straks maar een bezoekkaart geven". „Dank u wel, dokter Zwijgend liep het meisje naast de dokter over een lange gang, tot ze eindelijk bij een deur stilhielden. Zachtjes opende de dokter de deur en gaf haar gelegenheid naar bin nen te gaan. Joke betrad het zie kenvertrek en zag het bed, waarin iemand lag. Maar ondanks het feit, dat het gezicht van de patiënt ge deeltelijk omzwachteld was, her kende ze Tonnie onmiddellijk. Hij lag met gesloten ogen .en sliep. Langzaam druppelde een traan uit Joke's oog, gevolgd door een tweede, een derdeToen prevel de ze zacht: „Tonnielieve Ton nieZe strekte haar hand uit en wilde zich ergens aan vasthou den. Maar haast gelijktijdig zakte ze «in elkaar en zou op de grond gevallen zijn, als de dokter haar niet op het laatste ogenblik had opgevangen. „Dat mankeert er ook nog maar aan", bromde de arts, terwijl hij de bewegingloze vrouw optilde en uit de kamer droeg. HOOFDSTUK 21. Inspekteur Stellinga vertelt. Inspektcur Stellinga ontwaakte die middag na een diepe slaap van enkele uren en was terstond klaar wakker. Met een tevreden gezicht sprong hij uit bed, schoor zich zorg vuldig en maakte zich verder ge reed om er weer als een toonbaar politieman uit te zien. Onderwijl neuriede hij een lied, hetgeen hij slechts deed in die schaarse geval len, waarin hij tot zijn eigen tevre denheid een zaak had opgelost. Vlug at hij, waarna hij in de wa gen stapte, die voor zijn woning stond en naar het ziekenhuis reed, want hij gevoelde zich verplicht om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van het slachtoffer van deze strijd: Tonnie Koenders. Bij de ziekenhuisportier legiti meerde hij zich en deze waar schuwde de hoofdverpleegster. „Ik ben inspekteur Stellinga van de Rijkspolitie en vannacht hebt u een patiënt gekregen, die verschil lende verwondingen had. Hoe is momenteel zijn toestand?" „Gaat u maar even mee", nodig de de hoofdzuster uit. „De patiënt is een beetje opgeknapt en bij ken nis". Terwijl de inspekteur met de zus ter meeliep over de lange gangen, vroeg hij: „Is het ernstig, zuster?" „Het valt wel mee, inspekteur", was het geruststellende antwoord, gen, ook inwendig, en wat verwon dingen in het gezicht. Bovendien een hersenschudding. Het zal een kwestie van rust zijn". Voor een deur bleef de zuster slaan. Ze tikte aan en trad daarna binnen, gevolgd door de politie man. Er stond één ledikant in het kleine vertrek, met aan weerszij den een stoel. Op één der stoelen zat een jonge vrouw, die ietwat verschrikt opkeek en meteen op stond, toen de beide mensen bin nentraden. Tonnie herkende de inspekteur terstond en er kwam een flauwe glimlach op zijn gezicht. De bezoe ker stak zijn hand uit, om die van de patiënt te drukken, maar toen hij geen hand zag wuifde hij even, als groet. „Zo, jongeman, dat is voor jou niet zo best afgelopen, hé? Het spijt me, meer dan ik je zeggen kan. On danks de organisatie is er toch er gens een fout gemaakt en daarvan werd jij het slachtoffer". „Hindert niet, inspekteur", ant woordde Tonnie met zachte slem. „Hoe is het verder gegaan?" De inspekteur knikte glimlachend „De heren zitten achter slot en grendel en in de boot hebben we gevonden, wat we zochten. Jij weet het wel, hé? Een grote partij. We hopen, dat we nu alle leden van de bende te pakken hebben, maar we moeten nog wachten op bericht uit Duitsland en Amsterdam, voor we precies alles weten. Maar dat zal wel in orde zijn, vermoed ik. Er waren ditmaal geen mazen. Maar daar praten we nu niet over en we praten voorlopig nergens meer over. Je gaat eerst eens een beetje opknappen en de hoofdzus ter hier - hij wees op de vrouw, die bescheiden op de achtergrond was blijven staan - met de dokters zul len er wel voor zorgen, dat ze je weer voor 100 pet. gezond afleve ren, als je hier vertrekt. De kosten zijn voor onze rekening want dit is niet meer dan billijk, gezien het voorbereidende werk, dat je in Wilschoten en omgeving verricht hebt. Ik kom zo af en toe eens kij ken, of je ergens gebrek aan hebt en als je klachten hebt over de zus ters of de dokters, dan zeg je het mij maar, want dan berg ik ze op. We hebben op liet bureau ruimte genoeg!" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2