Weeldeweg krijgt opknapper* kosten voor gemeente f 4000*- GEMEENTERAAD BURGH Sportveld wordt voorzien van elektriciteit en waterleiding Dinsdag kwam de gemeenteraad in nieuwe samenstelling voor het eerst in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. A. van Citters. Alle leden wa ren tegenwoordig. In zijn openingswoord sprak de voorzitter een hartelijk welkomst woord, in het bijzonder tot mevr. Lysen-Beerends. Het deed spr. ge noegen dat nu ook een vrouwelijk lid deel van de raad uitmaakt. Als blijk van waardering bood hij haar bloemen aan. Hierna volgde de installatie van de nieuwe raadsleden, nl. mevrouw Lysen-Beerends en de heren J. Du- son, L. v. d. Klooster (P.v.d.A.), J. Bolkenbaas, W. Jonker (C.H.), J. C. de Feiter en W. v. d. Zande (V.V. D.). De voorzitter sprak hen hierna toe. Mevr. Lysen dankte de voorzitter voor zijn woorden en merkte o.a. op dat het hier niet zo zal zijn dat „Waar mannen spreken, de vrou wen zwijgen". De heer de Feiter gaf de toezegging zijn uiterste best te zullen doen de belangen der ge meente naar beste krachten te hel pen. bevorderen. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van twee wethouders. 5 stemmen werden uitgebracht op de heren L. v. d. Klooster en W. J. v. d. Zande en 2 op mevr. Lysen- Beerends en de heer Bolkenbaas, zodat, zoals is gemeld, de twee eerstgenoemden waren benoemd. In verband hiermede wees de heer v. d. Klooster er op dat deze stemmingsuitslag op democratische wijze reeds van te voren was tot stand gekomen. Ook de heer v. d. Zande zegde toe zijn beste krachten aan het be lang der gemeente te zullen geven. De voorzitter richtte zich vervol gens tot (de niet-herkozen) wet- houder Bolkenbaas, wien hij dank te voor het vele, dat hij gedurende zijn 12-jarig wethouderschap voor de gemeente heeft gedaan. Hij roemde vooral zijn „koopman schap". Als een der oudste raadsleden wenste de heer Bolkenbaas de nieuw benoemde wethouders geluk. Verder deelde hij mede dat hij niet opnieuw als raadslid zitting zal nemen. N.a.v. de notulen van de vorige vergadering werd medegedeeld dat het Duinwebgje op de plaatsen, waar zulks nodig bleek, van teer is voorzien. Verder is een aantal par- keerborden geplaatst. Bij de behandeling der ingekomen stukken merkte de heer Duson op dat in het verslag van de School- tandartendienst naar voren komt dat de leerlingen van de B.L.O.- school geen verzorging genieten op tandheelkundige gebied. De voor zitter zegde toe hierover te zullen spreken. Van de gemeenteraad van Zierik- zee was een schrijven ingekomen over de verenkwestie. Op voorstel van de voorzitter werd dit voor kennisgeving aangenomen. Op de binnenkort te houden hea ringsvergadering te Renesse dient, volgens de voorzitter, speciaal ge wezen te worden op de rechtspo sitie van het gemeentepersoneel, welke door Ged. Staten heel anders wordt gesteld, dan destijds door de gemeente Burgh is voorgesteld. Be sloten werd geen gemachtigde aan te wijzen, zodat ieder raadslid zijn zienswijze naar voren kan brengen. Wat betreft het onderhoud van de Weeldeweg bleek uit gevoerd overleg met het bestuur van het waterschap „Schouwen", dat het het beste is een dikke laag op het wegdek aan te brengen, zoals die ook verder op de Meeldijk is aan gebracht. B. en w. stelden voor om KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De Hervormde schippersarbeid bestaat 25 jaar. Dit werk wordt verricht door een spe ciale stichting van de Nederlands Hervormde Kerk ten behoeve van de schippersgezinnen. Er worden kerkdiensten gehouden, voor de schipperskinderen worden op de wal o.a. catechisatie- en vakantie bijeenkomsten georganiseerd. ROTTERDAM. Rotterdam is een 100-jarige inwoner rijker. Het is de heer L. Verkerk, geboren op 3 sep tember 1858 te Nijmegen. Op 2 fe bruari 1955 vestigde hij zich te Rot terdam. De heer Verkerk is in ok tober 1879 gehuwd, maar zijn echt genote is in 1940 overleden. De bur gemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, heeft de jarige be zocht. 's-GRAVENHAGE. Een 25-jarige Haagse vrouw, die voor een licht misdrijf terecht moest staan, heeft in de vestibule van de rechtbank in Den Haag een kind ter wereld gebracht. Voordat de vrouw voor zou komen, voelde zij zich onwel. Zij wilde daarom naar huis gaan, maar zij kon het gerechtsgebouw niet meer verlaten, want de baby diende zich aan. De gezondheids toestand van het kindje was slecht. Het is overgebracht naar de Emma- kliniek, waar het later op de dag is gestorven. voor de helft met het waterschap deze zand-asfaltlaag te doen aan brengen. De totale kosten bedragen f 8000, zodat dan de helft voor re kening van de gemeente Burgh zou komen. Het werk zal pas in 1959 worden uitgevoerd. M.a.s. verenigde de raad zich met dit voorstel. Ziekenhuis te Noordgouwe Met betrekking tot de liquidatie van het ziekenhuis te Noordgouwe merkte weth. v. d. Klooster op dat de liquidatie toch niet tegen te hou den zal zijn door de aanwezigheid van het nieuwe ziekenhuis te Zie- rikzee. De heer Duson achtte het vreemd dat het Algemeen Bestuur zich nog niet in verbinding heeft gesteld met de minister. Mevr. Lysen vroeg zich af of de gebouwen niet gebruikt kunnen worden voor huisvesting van gerepatrieerden. De heer Duson zou er wel iets in in zien om opnieuw een gemeen schappelijke regeling in het leven te roepen voor verdere exploitatie der gebouwen: de schulden moeten we toch betalen. Het voorstel van de voorzitter is nog steeds de li quidatie tot een feit te maken, maar de gebouwen voor de gemeenten te bewaren voor een of ander doel, bv. voor chronische of andere zie ken of minder validen van het eiland. De heer Duson sprak de wens uit dat de minister van Volksgezondheid hiervan op de hoogte zal worden gesteld. De raad ging hiermede z.h.s. accoord. Algemene zaken Besloten werd verder de woning Kure A no. 75 te verhuren aan P. J. Stoel. Voor de te houden fokveedag werd, op voorstel van de heer Du son, aan de Bond van veehouders op Schouwen-Duiveland een bij drage verleend, in de vorm van een medaille. Indien de begroting 1959 zulks mogelijk maakt wilden b. en w. een subsidie ad f 200 verlenen voor het geven van godsdienstonderwijs op de o.l.-school te Burgh. De heer Duson vond dit een enigszins scheve zaak, daar de gemeente krap zit en de Ned. Herv. Gemeente ook. Be sloten werd dit voorstel aan te hou den tot de behandeling van de be groting. Bij de Bank voor Ned. Gemeen ten zal een geldlening worden aan gegaan ad f 8000 tegen 4% pet. Aan de Stichting tot steun aan de Prot. Chr. Verzorging i.h. Neder landse leger werd een subsidie ver leend a 1 cent per inwoner. De heer Bolkenbaas verliet hier na de vergadering na nog waarde rend te zijn toegesproken door de voorzitter, wien het bijzonder speet dat de heer Bolkenbaas ook als raadslid had bedankt. De heer Bol kenbaas merkte nog op dat het niet meevalt om, na jaren als stuurman te hebben gevaren, dit nu als ge woon matroos te moeten doen. Benoemingen In de Commissie van Advies in gevolge de Woonruimtewet 1947 werden benoemd de heren J. Duson, W. Deurloo, J. C. de Feiter, W. G. Jonker en mevr. Lysen-Beerends. Tot plaatsvervangende leden: de heren D. Dijkgraaf en J. C. Boot. Als vertegenwoordigers der ge meente voor de B L.O.-school wer den aangewezen: mevr. Lysen- Beerends en wethouder v. d. Zande. Als vertegenwoordiger der ge meente voor de Burgh- en West- landpolder benoemde de raad weth. v. d. Zande. De benoeming van de commissie voor controle op de gemeentewo ningen werd aangehouden, aange zien het opgegeven werk uit het vorige rapport nog niet is afge werkt. Als gemeentelijke vertegenwoor digers voor de Stichting „Rusthuis Westelijk Schouwen" werden be noemd weth. v. d. Klooster en de heer J. C. de Feiter. Plaatsvervan gers: de heren Jhr, A. van Citters en J. Duson. Tot afgevaardigden naar de ver gaderingen van de NV. Waterlei ding Mij. „Schouwen-Duiveland" benoemde de raad weth. v. d. Klooster en de heer J. C. de Feiter. Als plaatsvervanger werd aange wezen de heer W. G. Jonker. De burgemeester werd gekozen als lid van het algemeen bestuur der Beschutte Werkplaats „Schou wen-Duiveland" met als plaatsver vanger de heer J. Duson. Als afgevaardigde naar de ver gadering envan het Alg. ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" verkoos de raad de burgemeester en mevrouw Lysen-Beerends. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden benoemd de dames Duson-Tuin- man en Bakker-Bakker en de heren A. J. de Ruijter, ds. J. Swaak en I. M. van Oeveren. De burgemeester werd aangewe zen als gemeentelijk vertegenwoor diger voor de Vleeskeuringsdienst. Het sportveld Hierna kwam in behandeling een voorstel tot aanleg van elektriciteit en waterleiding op het nieuwe sportveld. De kosten voor de elek triciteit bleken niet laag, want de vertakking zal op f 1000 a f 1200 komen. Een voorstel om dit zo spoe dig mogelijk te doen leggen werd z.h.s. aangenomen. De aanleg van de waterleiding zal later geschie den. Bij de rondvraag ontpopte mevr. Lysen-Beerends zich als een groot voorstandster van schoolmelkvoor- ziening. De voorzitter sprak er zijn spijt over uit dat er momenteel vaak blauwe melk in de flessen wordt afgeleverd en de kinderen in ons land wordt aangeboden. In vele provincies wordt in het geheel geen schoolmelk verstrekt. De voor zitter zag er dan ook weinig nut in. De Oudercommissie heeft hier het eerste woord en daarna kan de raad beslissen B. en w. zullen het nader in overweging nemen. De heer de Feiter informeerde naar de mogelijkheid tot verbete ring Van het wegdek in de Dreef, als de financiën dit toelaten. De voorzitter antwoordde dat er nog zoveel wegen zijn, die een op knapper nodig hebben, dat dit ob ject nog wel even duren zal. Hierna sluiting. Gemeenteraad Serooskerke Adoptiegemeenten stellen bedrag beschikbaar voor gedeeltelijke inrichting Dorpshuis Getracht wordt bouw Dorpshuis half nov. a.s. te voltooien De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van wnd. burge meester J. Klompe. Na opening der vergadering leg de de voorzitter in eigen handen de voorgeschreven zuiverings. en ambtseed af, waarna overgegaan werd tot beëdiging van de nieuwe raadsleden, t.w. de heren M. Geluk (P.v.d A.), J. J. Kloet (P.v.d A.), M. J. Bouwman (C.H.), Joh. Hanse (C. H) en A. J. Oosse (A R.). De heer C. de Rijke (P.v.d.A.) legde de be lofte af. Alvorens overgegaan werd tot de wethoudersverkiezing deed de voor zitter mededeling van het feit, dat sedert 1 juli 1955 in verband met de vakature van burgemeester het college van b. en w. slechts uit twee leden bestaat en dat het ge wenst is dat het college uit drie personen bestaat en hij stelde der halve voor te besluiten tot benoe ming van een derde wethouder. Zonder hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Hierna werd overgegaan tot ver kiezing van twee wethouders. Ge kozen werden, zoals gemeld, de he ren J. Klompe (V.V.D.) en A. J. Gemeenteraad Dreischor Dinsdagavond jl. kwam de raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. H. Vermeulen. Na beëdiging van de raadsleden sprak de voorzitter de nieuwe raad toe. Wegens periodieke aftreding van vier leden van de gemeentelijke in stelling voor Sociale Zorg werden herkozen: mevrouw P. L. van der Werve-van der Have, en de heren L. M. Moermond, A. M. de Vlieger en J. C. van der Maas. De commissie voor Sociale Zorg werd tevens aangewezen als woon ruimte-commissie. De raad benoemde tot gemeen telijke vertegenwoordigers in de in tercommunale organen de volgende leden der raad: vertegenwoordiger Ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" de heer C. van der Linde; afge vaardigde voor de aandeelhouders vergadering van de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Schouwen- Duiveland", de burgemeester en de heer A. M. de Vlieger; tot verte genwoordigers in het Algemeen Bestuur van de Beatrixschool, de burgemeester en de heer W. C. Vane; tot vertegenwoordiger in de Vleeskeuringsdienst „Schouwen- Duiveland", wethouder L. M. Moer mond; tot vertegenwoordiger in de Centrale Dienst „Noord-Zeeland", wethouder J. J. Klaasse; tot verte genwoordiger in de Raad van Ad vies van het Rode Kruis Zieken huis, de heer C. van der Linde; tot leden in de raad van bestuur van de Reinigingsdienst „Duive- land", de burgemeester en de heer J. van der Doe tot vertegenwoor diger in de Stichting „Werkplaats Schouwen-Duiveland", de heer A. Kommer. De burgemeester werd q q. aan gewezen als plaatsvervangend af gevaardigde voor alle gemeen schappelijke regelingen. Gemeenteraad Noordwelle Raadsleden geïnstalleerd De raad der gemeente Noord welle kwam dinsdagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap va nburgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens. Nadat in zijn openingswoord de voorzitter de nieuwe raad een har telijk welkom had toegeroepen, ging hij over tot beëdiging van de leden. Door de heren A. P. Akkerdaas (C.H.), C. A. Boogerd (V.V.D.), M. J. Steur (V.V.D.), P. G. Boot (A.R.), S. Hart (Pv.d.A.) en A. W. Braai (C.H.) werden achtereenvolgens de zuiverings- en ambtseed afgelegd. De heer J. C. Hendrikse (P.v.d.A.) was zonder kennisgeving afwezig. Hierna ging men over tot verkie zing van twee wethouders. Geko zen werden, zoals gemeld, de heren A. P. Akkerdaas (C.H.) en C. A. Boogerd (V.V.D.). De voorzitter feliciteerde hen met de benoeming en sprak de hoop uit, zij in het college van b. en w. op prettige wijze samen zullen werken tot heil van de gemeente Noord welle. Vervolgens werd overgegaan tto aanwijzing van vertegenwoordigers van de gemeente in diverse com missies.. Tot vertegenwoordiger van de gemeente bij de Vleeskeu ringsdienst „Schouwen-Duiveland", het ziekenhuis „Schouwen-Duive land" en het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis werd met algemene stemmen aangewezen wethouder C. A. Boogerd, terwijl wethouder A. P. Akkerdaas aangewezen werd de gemeente te vertegenwoordigen bij de Centrale Dienst „Noord- Zeeland", het waterschap „Schou wen", de Stichting Centrale "Werk plaats „Schouwen-Duiveland" en de contactcommissie kring Schou wen-Duiveland van de stichting Zeeuwse Muziekschool. Beide wet houders werden aangewezen voor de Waterleiding Mij. „Schouwen- Duiveland". De burgemeester werd aangewezen om als gemachtigde op te treden van de raad bij de open bare behandeling in een vergade ring van Ged. Staten van de plan nen tot herindeling van het ge meentelijk grondgebied op Schou wen-Duiveland, welke vergadering op 10 september a.s. in het Dorps huis te Renesse zal worden ge houden. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening ad f 5.000 4% pet. met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten werd zonder hoofde lijke stemmen aangenomen.. Bij de rondvraag informeerde de heer P. G. Boot (A.R.) naar de stand van werkzaamheden met betrek king tot de restauratie van de to ren. De voorzitter deelde hem me de, dat deze werkzaamheden voor alsnog tegenvallen, gezien de zeer slechte toestand waarin de toren verkeert. De heer S. Hart (P.v.d.A.) deelt hierna mede ,dat in het wegdek van de Schoolstraat verzakkingen voorkomen en hij verzoekt hiervoor voorzieningen te treffen. De voor zitter zegt onderzoek toe. .Tenslotte brengt wethouder Ak kerdaas nogmaals ter sprake de bouw va ntwee woningen aan de Dorpsring. Besloten wordt enige veranderingen aan het bouwplan aan te brengen, zulks onder goed keuring van de desbetreffende in stanties. Oosse (A.R.), welke beiden hun be noeming onder dankzegging aan namen. Aanwijzing vertegenwoordigers De aanwijzing van vertegenwoor digers bij diverse instellingen op het eiland bleef onveranderd, met dien verstande dat de vertegen woordiging bij de waterleiding- zal geschieden door de te benoemen 3e wethouder. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van het Technisch adviesbureau van de Ver. van Nederlandse Gemeenten waar in deze aanbood de controle op de werking van de nieuwe rioolwater zuiveringsinstallatie op zich te ne men voor de prijs van f 100 per jaar, waarvoor dan 2 3 controles uitgevoerd zullen worden Na am pele bespreking werd met algeme ne stemmen besloten op dit aanbod in té gaan. Met de commandant van de re gionale brandweer „"Westelijk Schouwen" zal contact opgenomen worden, teneinde de brandweer in deze gemeente nieuw leven in te blazen. Subsidies De verzoeken om subsidie van de Stichting Studie-Centrum Wegen bouw en het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcoholisme werden op voorstel van b. en w. afgewezen. Aan de Bond van veehouders op Schouwen-Duiveland werd een eenmale subsidie van f 5 verleend voorbestrijding van de kosten ver bonden aan de op 25 september a.s. te Zierikzee te houden rundvee- fokdag, Vervolgens werd de burgemees ter aangewezen als gemachtigde van de raad in de op 10 september te Renesse te houden openbare vergadering van Ged. Staten met betrekking tot de herindeling van het gemeentelijk grondgebied op Schouwen-Duiveland. Op voorstel van b. en w. besloot men daarna zonder hoofdelijke stemming tot het aangaan van een geldlening ad f 5000 a 43,4 pet. met de N V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Gelden voor dorpshuis Hierna deed de voorzitter mede deling van het feit, dat de adoptie gemeenten Ruurlo, Wisch en Krom_ menie nog een bedrag beschikbaar hebben, welk bedrag nog beschik baar is in "het kader van de adoptie van deze gemeente. Na overleg met deze gemeenten werd besloten deze gelden te bestemmen voor de ge deeltelijke inrichting van het nieu we dorpshuis. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat getracht moet worden de bouw van het dorpshuis half november a.s. te voltooien, teneinde het gebouw gedurende het winterseizoen nog te kunnen ge bruiken. Ook de gemeente Ruurlo had het plan nog deze winter met een toneelgezelschap naar Seroos kerke te komen. Vervolgens deed de voorzitter de mededeling, dat op 20 september a.s. naar alle waarschijnlijkheid overgegaan kan worden tot benoe ming van een vaste leerkracht aan de o.l.-school, waarvoor mej. E. Clarisse uit Vlissingen bereid ge vonden is. Tot 20 september zal als vervanger optreden de heer Vlaan der uit Haamstede. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer M. J. Bouwman (C.H.) naar de verkoop van de ramen uit de oude o.l.-school. De heer J. J. Kloet (P. v.d.A.) deelde mede dat het kleed lokaal op het sportterrein wind- en waterschade had opgelopen. De voorzitter zegde herstel toe. Voorts besloot de raad verf aan de sport vereniging beschikbaar te stellen voor het binnenschilderwerk van het lokaal. Officiële publicatie Faciliteiten by herbouw of herstel Het Ministerie van Financiën deelt, in aansluiting aan reeds vroe ger voor andere gedeelten van het land gepubliceerde maatregelen, het volgende mede: Aanvragen om financiële facili teiten, welke in verband staan met de besteding van een bijdrage in oorlogsschade, geleden aan ge bouwd onroerend goed, hetwelk In een der gemeenten 's-Gravenhage of Zandvoort is of was gelegen, moeten zijn ingediend voor 1 okto ber 1958, indien de bijdrage vóór 1 april 1958 is ingeschreven in het Grootboek voor de Wbderopbouw of toegekend op grond van art. 9 van de Wet op de Materiële Oor logsschaden; in gevallen, waarin de bijdrage op of na 1 april 1958 is ingeschreven of toegekend sluit de aanvragetermijn 6 maanden na in schrijving of toekenning. Was tegen de vaststelling beroep aangetekend, dan sluit de termijn zes maanden, nadat de beschikking op het beroepschrift in kracht van gewijsde is gegaan, doch niet voor 1 oktober '58. In andere beschik kingen gestelde termijnen blijven onverlet. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Uitslagen der postduivenvereni ging „De Reisduif" te Noordgouwe en Omstreken. Wedvlucht vanuit St. Quientin. In concours 121 dui ven. Afstand 215 km. 1, 8, 21, 22, 23 L. J. v. d. Wielen; 2, 4, 18, 19 P. Flohil; 3, 14, 16.H. de Vries; 5 L. J. Fonteine; 6, 26 Joh. Flikweert; 7, 24 L. Platteschorre; 20 Gebr. Wurth; 10, 11 G. Flik weert; 12, 13, 17 J. J. v. Almkerk; 15 A. J. Flikweert; 25 C. Wesdorp. Snelheid le prijswinnende duif 1276 m. per minuut Snelheid laat ste prijswinnende duif 1143 m. per minuut. DUIVENSPORT „De Bruse Trekker" Nu de volledige uitslag van de wedvlucht vanuit St. Quentin op 16 augustus bekend is, blijkt de Dui vensportver. „De Bruse Trekker" weer een bijzonder goed figuur te slaan. Een duif van de heer Ph. Steketee kwam als tweede van ge heel Zeeland aan, gemeten naar de prestaties der zaterdagsvliegers. Een tweede duif van de heer Steke tee eindigde als 8ste ten opzichte van het geheel, terwijl een duif van de heer T. Dalebout uit Nieuwer- kerk 18e was. De winnende duif van de heer Steketee had een ge middelde snelheid van 1307,48, de winnaar van het concours ten op zichte van de zaterdagsvliegers was iets sneller met 1313,80 meter per minuut. De uitslag voor de Bruse Trekker was: Ph. Steketee 1, 2; T. Dalebout, Nieuwerkerlc 3, 4, 12, 20; H. C. Noordhoek, Sirjansland 5, 6, 9, 10; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 7, 11, 18, 19, 21; J. Folmer, Nieuwerkerk 8; A. de Koning, Bruinisse 13, 22; G Bal, Bruinisse 14, 23; C. Bal, Bruinisse 15^17; C. J. de Jonge. Sirjansland 16. De Indonesische procureur-ge neraal Supprapto heeft donderdag verklaard, dat tegen de opstande lingen-leiders van midden-Suma- tra, met inbegrip van de Masjumi- voorzitter Mohammad Natsir, een gerechtelijke vervolging zal wor den ingesteld. Ingezonden mededeling CAMERA S HET SPOOKSLOT AAN DE TIBER 19. „Hoe ik uw naam ken'^' vraagt Merlin met een vaag glim lachje. „Op dezelfde wijze, waarop ik weet dat U van Barranca komt.Ik ben een beoefenaar van de magie, mijn waarde, ver geet dat niet". De tovenaar buigt zich plotseling over de tafel en kijkt Aram doordringend aan. „U gelooft niet in het bestaan van spoken en geesten", zegt hij scherp, „maar uw ongeloof, Aram, is slechts een vorm van dwaze menselijke hoogmoed! Is het zo onaannemelijk, dat er bovenna tuurlijke wezens zouden bestaan, wier verschijning wij met onze beperkte zintuigen in het leven van alle dag niet vermogen waar te nemen? Welnu, dergelijke'wezens houden zich op in dit kasteel! Blijf slechts één nacht hier en U zult overtuigd zijn, dat ik dc waarheid spreek". Even valt er een beklemmende stilte. „Goed", zegt Aram dan kalm, „ik neem uw uitnodiging gaarne aan". Even later brengt Peer, de knecht van de tovenaar, Aram en Presto naar een groot, somber slaapvertrek. „Hier kunt U uitrusten van uw veis", zegt hij nors. „Tegen middernacht zal ik U komen wekken". En met een korte groet laat de reus het tweetal alleen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6