Installatie raadsleden - Wethouders verkiezing bracht geen wijziging Uranium uit zeewater Raad'Bruinisse herkiest wethouders W. van Gilst en D. van den Berg DE JUFFER VAN 't HOOGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag i september issa No. 18123 GEMEENTERAAD HAAMSTEDE Diverse raadscommissies samengesteld Onder voorzitterschap van bur gemeester R. J. H. Q. Röeli kwam de gemeenteraad dinsdagmiddag in openbare vergadering bijeen. Na opening van de vergadering gaat de voorzitter over tot de in stallatie van de nieuw benoemde raadsleden. Achtereenvolgens leg gen de heren M. den Boer, H. van der Meij, M. Evertse, P. Slager en C. A. van Oord in handen van de voorzitter de in de gemeentewet voorgeschreven eden af, terwijl de heren J. D. van Nieuwenhuize en C. Verton de voorgeschreven belof te afleggen. De voorzitter roept op deze eer ste vergadering van de nieuwe raad de leden een hartelijk woord van welkom toe, in het bijzonder de heer C. A. van Oord, die voor de eerste maal zitting neemt in de raad. Spreker hoopt dat in de nieu we raad de goede sfeer bestendigd mag blijven en er goede samenwer king tussen de raadsleden zal zijn. Indien de heer van Oord zijn werk als raadslid goed opneemt, dan wacht hem een mooie taak, hoewel moeilijk en veelomvattend. Verkiezing wethouders Overgaande tot de verkiezing van twee wethouders, worden op de heer M. den Boer 6 stemmen uit gebracht en 1 blanco, terwijl de heer J. D. van Nieuwenhuize even eens 6 stemmen verkrijgt en 1 blanco. Beide benoemden nemen deze benoeming wederom aan. De voorzitter feliciteert beide heren met deze benoeming. Reeds 27 jaar mocht hij met wethouder den Boer samenwerken en ook reeds enkele jaren met de heer van Nieuwen huize. In het college van b. en w. heerst steeds een prettige sfeer. Spreker hoopt dat in eendrachtige GENEVE, 3-9. Sowjet-geleerden hebben een méthode ontwikkeld om uranium - de brandstof voor kernenergiecentrales - uit zeewater te winnen. In een rapport, dat woensdag op de atoomconferentie te Genève ge publiceerd werd, zeggen drie Rus- siche geleerden verder, dat de na tuurlijke wateren een geweldige hoeveelheid uranium bevatten. Hoewel zeewater minder urani um bevat dan sommige ertsen mei weinig uranium kan de winning toch goedkoper geschieden. Het proces vereist noch een groot aan tal technici noch een groot ver bruik van energie, aldus het rap port. Poes met vereende krachten bevrijd AMSTERDAM, 1-9. Toen een groot aantal dierenmin- nende Amsterdammers alles vergeefs in het werk had gesteld om een klem geraak te poes, die in een gietijzeren lichtmast liggende op het terrein van de Nederlandse spoorwegen aan de Wester- dokstraat, was gekropen, te bevrijden, riep men de hulp van de politie in. Het gelukte ook de politiemannen niet het dier te redden. De tech nische dienst van de brand weer verkreeg toestemming van de N.S. de mast door midden te zagen. Eerst toen kon het sterk vermagerde dier uit zijn gevangenschap worden verlost. De poes werd al een week vermist. m Zeven mijnwerkers zijn in de kolenmijn Nowa Ruda in Neder- Silezië om het leven gekomen als gevolg van een mijngasontploffing. Zeven anderen zijn in de mijn van de buitenwereld afgesloten. samenwerking eventuele moeilijk heden opgelost zullen kunnen wor den, tot opbouw van de gemeente. Wethouder den Boer zegt dank aan de raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen. Aanvankelijk had hij gemeend, i.v.m. zijn leef tijd, zich niet meer beschikbaar te moeten stellen als raadslid en wet houder, doch voor de aandrang van de kiesvereniging is hij gezwicht. Ook wethouder van Nieuwenhuize neemt onder dankzegging zijn her benoeming aan en hoopt zijn beste krachten te kunnen geven in het belang van de gemeente. Benoeming commissies Hierna wordt overgegaan tot de benoeming van diverse commissies. Bnoemd worden tot vertegenwoor digers bij de N.V. Waterleiding Mij. Schouwen-Duiveland Jhr. R. J. H. Q. Röell en M. den Boer en als plaatsvervanger J. D. van Nieuwen huize. Vertegenwoordiger Commis sie Centrale Dienst Noord-Zeeland de heer.M. den Boer en als plaats vervanger de heer Jhr. R. J. H. Q. Röell. Leden van de Commissie van Advies Woonruimtewet 1947 de heren: J. C. den Boer, P. Slager, C. A. Prince, L. Hanse en C. J. van der Maas en als plaatsvervangers de heren J. van Waveren, L. van de Velde, A. J. Gilijamse, M. O. Hanse M.Oz. en C. A. Hartog. Tot vertegenwoordiger in het Bestuur Beschutte Werkplaats te Zierikzee de heer C. Verton. Tot vertegen woordiger in de Raad van Advies Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen- Duiveland te Zierikzee de heer Jhr. R. J. H. Q. Röell. Tot vertegenwoor digers in de Commissie van Advies Kleuteronderwijs de heren M. Evertse en M. C. Malipaard. Tot le den van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim de heren S. A. de Haas, A. A. van der Leer, J. van Waveren, L. van de Velde en D. E. Mooij. Tot vertegenwoordigers der ,Beatrixschool" voor buitengewoon lager onderwijs te Zierikzee de he ren M. Evertse en P. Slager. Tot vertegenwoordiger Zeeuwse Mu ziekschool de heer J. D. van Nieu wenhuize. Tot leden van de Com missie beheer Speelterrein de heren J. D. van Nieuwenhuize en S. A. de Haas. Tot leden van de Commissie Strafverordeningen de heren P. Slager, C. Verton, H. van der Meij, M. Evertse en C. A. van Oord. Na ampele besprekingen wordt de benoeming van twee vertegen woordigers in het Algemeen Be stuur Stichting Rusthuizen Weste lijk Schouwen aangehouden tot de volgende vergadering. Op daartoe door de heer M. K. Daane gedaan verzoek en op voor stel van b. en w. wordt besloten tot verkoop aan de heer Daane voor de hem in erfpacht uitgegeven grond aan de Scheepswerfstraat, waarop hij een dubbele woning heeft ge bouwd. e Op voorstel van b. en w. wordt hierna besloten tot uitgifte van twee perceeltjes grond in erfpacht waarop reeds een zomerwoning is gebouwd aan mevr. C. v. d. Velde en de heer J. van Schalk, tegen een erfpachtcanon van f 160 per woning per jaar. De voorzitter deelt mede dat het herstel van de oorlogsschade aan het gemeentelijk vliegveld is ge gund aan de firma J. F. van der Hilst te Renesse voor f 99.750. De heer Slager vraagt aandacht voor inrichting van een sportveld, nu de sportvereniging de „Zee meeuwen" beschikt over twee elf tallen voor de zaterdagmiddagcom petitie; hierover is reeds erkenning van de KN.VB. verkregen. B. en w. zullen dit punt nader bezien. De heer Evertse vraagt overleg ging van de rekening en verant woording van het Rusthuis over de afgelopen jaren i.v.m. bestudering door de raadscommissie van de ge meentebegroting voor 1959. De voorzitter zegt dit toe. Hierna niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de ver gadering. Op de Coolsingel voor het stadhuis te Rotterdam heeft Z.K.H. Prins Bernhard woensdagmiddag een eskadron Algerijnse spahi's geïspec- teerd. - Deze foto laat zien hoe de Prins de inspectie verrichtte ge kleed in de unifoiWt van generaal bij de blauwe huzaren. De spahi's, die ook reeds in Groningen deelnamen aan een concours hippique, treden in Rotterdam op op het internationale officiële concours hip pique, dat in de manege aan de Kralingse weg woensdagochtend is begonnen. Onderlinge clubkampioenschappen s.v. „W.I.K." Kerkwerve 1 Op het. gemeentelijk sportterrein te Kerkwerve werden zaterdag de onderlinge clubkampioenschappen gehouden door de s.v. „W.I K." De ze wedstrijden zijn uitstekend ge slaagd. De twee door de heer D. Feijtel beschikbaar gestelde wissel- gevonden voorwerpen in londen Meer dan 456.000 artikelen door reizigers in bus en trein achtergelaten Kinderwagens en sleutelbossen Meer dan 456.000 artikelen, vari ërend van 13.000 sleutelbossen tot in 1957 door passagiers achtergela ten in de bussen en ondergrondse treinen te Londen, aldus London Transport in een verslag van het Bureau voor Gevonden Voorwer pen. Dit aantal lag 12.000 lager dan in 1956, hetgeen grotendeels is toe te schrijven aan een daling van het aantal verloren handschoenen van 8.000, welk feit waarschijnlijk te danken is aan een „warmer jaar", aldus een zegsman van London Transport. Maar ondanks deze da ling is de handschoen toch nog het artikel wat door de reizigers het meest wordt verloren. Bijna 82.000 paren en 31.000 enkele stuks vin den hun weg naar het Bureau voor Gevonden Voorwerpen van London Transport te Baker Street. Opvouwbare kinderwagens wor den het meest achtergelaten in de kofferruimte op de bussen onder de trap. „De ouders zijn gewoonlijk rzo druk bezig om hun kinderen veilig uit de bus te krijgen dat zij de wagen helemaal vergeten", zo voegde de zegsman er aan toe. Het artikel dat vervolgens het meest wordt achtergelaten is de paraplui. Hiervan werden er 73.000 gevonden. Vervolgens komen er op de lijst voor: 62.500 stuks kleding stukken, 57.000 handtassen, porte feuilles en portemonnales. Er wa ren 37.500 gevonden voorwerpen van sterk uiteenlopende soort, zo als bijvoorbeeld een kunstbeen, dat op een bus werd vergeten toen het voor reparatie werd weggebracht. Dit werd later door de eigenaar op gevraagd. Tevens is er een stel krukken gevonden, die later wer den geveild, aangezien de eigenaar nooit is komen opdagen. Londen Transport deelde in het verslag tevens mede dat een derde deel van de gevonden voorwerpen door de eigenaars wordt teruggehaald. bekers werden gewonnen door An neke van Eldik en Hans van Lan- geraad. De deelnemers waren in vier groepen ingedeeld. De uitsla gen zijn als volgt: Meisjes van 9 t.m. 15 jaar 60 m. hardlopen, hindemislopen, hoog springen, balgooien: 1. Nella de Wit, 375 punten; 2. Corrie v. d. Wek ken, 365% pnt.; 3. Janny de Wit, 342% pnt. Jongens van 9 t.m. 15 jaar (80 m. hardlopen, hoogspringen, balgooien en hindernislopen): 1. Bram van den Hoek, 306% pnt.; 2. Jan Hen- drikse, 304 pnt,; 3, Sam Hart, 275% punt. Dames vanaf 16 jaar (80 m. hard lopen, hoogspringen, balgooien, strafworpen): 1. Anneke van Eldik, 203% pnt.; 2. Bep Wijsman, 165% pnt.; 3. Bep Boot, 149% pnt. Heren vanaf 16 jaar (100 m. hard lopen, hoogspringen, balgooien, balplaatsen): 1. Hans van Lange- raad, 233% pnt.; 2. Rinus der We duwen, 195 pnt.; 3. Piet Overbeeke, 189% pnt. Na afloop werd een wedstrijd 1500 meter hardlopen voor heren gehouden, die werd gewonnen door Jan Landman in 5 min. 20 sec. Piet Overbeeke werd tweede in 5.20.2; Bram v. d. Wekken derde in 5.28 en de 13-jarige junior Bram v. d. Hoek leverde een uitstekende prestatie met 5.38.4. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Nieuw-Amsterdam J. J. Rebel, Murmerwoude. Oud-Geref. Gem. in Nederland Bedankt voor Rijssen: M. A. Mie- ros, Krimpen a/d IJssel. oogstraming 20 augustus 1958 Opbrengst van zomer- en wintergerst ligt lager dan in 1957 Totale gerstproduktie echter gestegen met 22.000 ton s-GRAVENHAGE, 3-9. Het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten gepubliceerd van de voorlopige oogstraming, welke op 20 augustus jl. is ge houden. Uit deze gegevens blijkt, dat de opbrengst per ha zowel van win ter- als zomergerst lager ligt dan in 1957. Deze vermindering be draagt voor wintergerst 11 °/o en voor zomergerst 4 Door een grotere uitzaai vertoont de totale gerstproduktie echter een stijging met 22.000 ton tot 313.700 ton 8 Bij de rogge ligt de opbrengst per ha met 3.000 kg 3 hoger dan in 1957. Door een kleiner areaal daalde de totale opbrengst tot 433.000 ton (- 5 o/o). De totale produktie van groene erwten verminderde van 94.000 ton in 1957 tot 67.000 ton 29 in het verslagjaar. Deze daling is zo wel het gevolg van een lagere ha- opbrengst 6 °/o) als van een in krimping van de beteelde opper vlakte. Van schokker-erwten wordt de opbrengst per ha thans 9 ü/o hoger geraamd dan in 1957 en 13 ho ger dan het gemiddelde over de af gelopen zes jaar. De totale op brengst ad 22.200 ton is, mede ten gevolge van een groter areaal, thans 42 hoger dan in het voorgaande jaar. Van het gerepeld vlas wordt een opbrengst per ha venvacht, welke 7 «Zo hoger ligt dan in 1957. Als ge volg van een verminderde uitzaai daalde de totale opbrengst met 24 procent tot 93.500 ton. De lijnzaadproduktie bedraagt thans 13.500 ton tegen in het voor gaande jaar 20.300 ton 33 De oogst van vroege aardappe len steeg t.o.v. 1957 met 7 tot 188.700 ton. Commerciële televisie spoedig een feit? In kringen van het bedrijfsleven wordt liet niet onwaarschijnlijk ge acht, dat de staatssecretaris van het departement voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen binnen afzienbare tyd stappen zal onder nemen om de commerciële televisie in ons land te realiseren. Desgevraagd is van de zijde van het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen verklaard, dat de staatssecretaris van het de partement nog geen standpunt in zake de commerciële televisie heeft. Zelfs al zou hij een beslissing wen sen, dan nog moet dit door de mi nisterraad worden besproken, aan gezien het al of niet instellen van commerciële televisie een rege ringsaangelegenheid is, aldus het ministerie. Moeilijke periode breekt aan voor nieuw gemeentebestuur C. Kik. De heer L. E. van Popering krijgt zitting in de Commissie So ciale Zorg, evenals de heer C. Kik, terwijl de heer bij de Vaate her benoemd wordt. De Commissie Woonruimtewet wordt samengesteld als volgt: M. van de Velde, A. Jumelet, J. Kos- tense, C. Kik en A. Kik; de Com missie tot wering van Schoolver zuim: A. Kik, S. A. Jumelet, B. F. J. Brilman, M. C. van Weele en J. Kostense. In de dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse waren alle leden te genwoordig. Na opening door de voorzitter, burgemeester Michaëlis, worden alle leden beëdigd. De heren L. E. van Popering (arb.) en D. de Ko ning (vrijhleggen de belofte af. De voorzitter memoreert, hoe de vorige beëdiging plaats vond in hotel Storm te Bruinisse, omdat toen de februariramp nog maar en kele maanden geleden had plaats gehad, met alle gevolgen van dien. Van deze gevolgen heeft Bruinisse zich in de afgelopen vijf jaar ge lukkig volkomen hersteld, al was de achterliggende periode moeilijk. Een nog moeilijker periode breekt aan, nu Bruinisse zich zal moeten aanpassen bij de Deltaplannen, die velerlei veranderingen mee bren gen. Bruinisse zal echter van deze Deltaplannen en Deltawerken zo goed mogelijk moeterv'profiteren. Speciaal heet hij welkom de nieuwe leden de heren C. Kik (S. G.P.) en S. A. Jumelet (C.H.U.) Na een gelukwens tot alle leden, spreekt de voorzitter de wens uit op een vruchtbare samenwerking in do Romende vier jaar, opdat Brui nisse, dat een bijzonder dorp is, een bijzonder dorp zal mogen blijven. De heer S. A. Jumelet zegt reeds meer dan 20 jaar de raadsvergade ringen bij te wonen. Van toeschou wer hoe het politieke spel gespeeld werd, gaat hij nu zelf meespelen. In het bijzonder wil hij dit doen als lidmaat van de Hervormde Kerk, zonder kerk en politiek door een te willen mengen. De voorzitter deelt mede, dat er thans niets meer in de weg staat om de tien woningen voor de Del tadienst te bouwen, deze zullen zo spoedig mogelijk worden aanbe steed. Het plan voor de aanleg van de nieuwe gemeentehaven zal waar schijnlijk zo worden uitgevoerd, dat de mosselschepen zullen kun nen meren van de oude in de nieu we haven, zonder gebruik behoe ven te maken van de vluchthaven. Het havenplan zal in een volgen de vergadering ter tafel komen. Verkiezing wethouders Bij de nu volgende verkiezing van wethouders verkrijgen de he ren W. van Gilst en D. van den Berg elk vijf stemmen. Twee stem men worden uitgebracht op S. A. Jumelet. Wethouder van Gilst memoreert hoe hij in 1953 met voorkeurstem men als raadslid werd gekozen, hij was toen tevens het jongste raads lid. Zijn wethoudersverkiezing was eveneens wonderlijk, velen hadden dit niet verwacht, zo ging het ook met de uitslag van de verkiezingen in 1958, waarbij zijn partij een ze tel won, ook dit werd niet alge meen verwacht. Hij zegt, principi ële verschillen voorbehouden, de steun van zijn fractie toe, wanneer het gaat om een opbouwende ge meentepolitiek. Vervolgens vinden een aantal verkiezingen plaats in diverse commissies. Burgemeester Micha ëlis wordt herbenoemd als lid af gevaardigde voor de Centrale Dienst Noord Zeeland, de Reini gingsdienst Duiveland, de Beatrix- school te Zierikzee, de Stichting Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, het Ziekenhuis Noordgouwe en de Vleeskeuringsdienst. De heer S. A. Jumelet bedankt voor enkele benoemingen maar neemt aan de afvaardiging naar de vergaderingen van de Reinigings dienst Duiveland en van de Com missi e tot wering van schoolver zuim en Ziekenhuis Noordgouwe. Wethouder van Gilst-wordt be noemd als vertegenwoordiger in het bestuur van de Chr. Huishoud school en de Beschutte Werkplaats te Zierikzee. De heer Hoogerheijde wordt herbenoemd als lid van het schoolbestuur van de Chr. Huis houdschool, verdere benoemingen ambieert hij niet meer. Het niet meer zitting hebbende raadslid A. Jumelet behoudt zijn functies als vertegenwoordiger in de Stichting Zeeuwse Muziekschool en in de Commissie Woonruimtewet. Als vertegenwoordigers naar de verga deringen van de Waterleiding maatschappij worden benoemd de heren wethouder van den Berg en De rondvraag Bij de rondvraag vestigt de heer S. A. Jumelet er de aandacht op, dat door maatregelen van het Be drijfschap voor Vis en Visproduk- ten, die door ieder worden betreurd, een aantal mosselkwekersbedrijven in de gemeente noodlijdend zal wor den; sommigen zijn misschien al niet meer rendabel. Hij stelt voor dit feit ter kennis te brengen van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en tevens van de Vaste Commissie van de Visserij in de Tweede Kamer. Iedere partij in de raad vertegen woordigd, zou deze zaak ook moe ten opnemen met de speciale vis serijvertegenwoordigers in zijn par tij. De voorzitter juicht dit voor stel toe en alle leden stemmen er mee in, zodat dit te zijner tijd na der zal worden uitgewerkt. Verdér vestigt de heer Jumelet de aandacht op de jonge boompjes in de Noordstraat, die nodig ge snoeid moeten worden en vraagt hij inlichtingen over de verscheping van de suikerbieten. De voorzitter meent dat in de toekomst, wanneer de gemeenteha ven gereed zal zijn, de suikerbie tenverschepingen aanmerkelijk zul len toenemen. De heer de Koning bepleit de be langen van de schippers in deze nieuwe gemeentehaven en wet houder v. d. Berg denkt aan de be langen van de machinefabrieken. De voorzitter zegt dat al deze on derwerpen nader in bespreking zul len komen wanneer het havenplan in een volgende vergadering wordt behandeld. Hierna sluiting. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Ze legde de telefoon neer en keek besluiteloos rond. Toen rende ze naar de bakkerij, gooide de deur open en zei tot haar vader en broer, die verwonderd keken, toen ze in kimono binnenkwam: „Vader, Ton- nie heeft een ongeluk gehad, hij ligt in het ziekenhuis in Gronin gen Vader Rijneveld veegde het deeg van zijn handen en nam een doek, waarmee hij begon te wrijven. „Tonnie? Een ongeluk gehad? Hoe kwam dat dan? Wat is er dan ge beurd?" Ze haalde haar schouders op. „Ik weet het niet. Er is net opgebeld, door iemandik ben zijn naam vergeten. Iemand van de politie, geloof ikof nee, dat kan niet. er werd gebeld van 't Hooge De bakker keek haar verwonderd aan. „Wanneer is Tonnie dan weg gegaan?" „Gisteravond, na het eten. Het zal zowat half zeven geweest zijn". „Is-ie dan niet thuis gekomen? Heb je op z'n slaapkamer geke ken?" „Neeikhet zal toch niet erg zijn, vader?" „Ja, hoe weet ik dat nu?" ant woordde hij kribbig. „Zei je niet, dat ze van *t Hooge belden?" Ze knikte. Het huilen stond haar nader dan 't lachen. „Dan wil ik er het mijne van we ten". Hij liep naar de gang, draaide het nummer van 't Hooge en wacht te, tot hij antwoord kreeg. Maar de telefoon bleef bellen en op het lest legde hij de hoorn weer neer. „Die mensen slapen natuurlijk nog, zo vroeg in de morgen", zei hij tot z'n dochter. „Je zult het wel ver keerd verstaan hebben". „Wat bakker Rijneveld natuurlijk niet kon weten was, dat de villa intussen verzegeld was en de in- spekteur en zijn chef op weg waren naar Groningen, terwijl achterin de wagen de kostbare smokkelwaar lag. „Misschien een flauwe mop van de een of ander", veronderstelde de bakker. „Heb je al gekeken op Tonnie's slaapkamer?" vroeg hij nogmaals. „Nee, het zal toch geen zin heb benhij is er immers niet Maar desondanks liep ze naar bo ven, klopte een paar keer aan de deur van zijn kamer en toen ze niets hoorde, deed ze de deur open. Het bed was onbeslapen. Toen ze dit gekonstateerd had, liep ze reso luut terug naar haar eigen kamer en begon zich te kleden Haar be sluit stond vast. Het was nu tien minuten over vijf. Over een uur ging vanuit Klokveen de eerste trein naar de stad. Die wilde ze halen. Dan was ze er om zeven uur. Dat dit een onmogelijk uur was voor ziekenbezoek, drong niet tot haar door. Beneden in de gang mopperde Rijneveld nog wat en ging weer te rug naar de bakkerij. Het werk kon niet wachten. Inmiddels was de kostbare smok kelwaar veilig en wel in het Gro ningse politiebureau aangekomen. En daar feliciteerde de commissa ris zijn inspekteur nogmaals met het behaalde succes. „Wanneer we nagaan", zei hij, „dat we uit Am sterdam bericht hebben, dat ze daar een dertigtal arrestanten heb ben en bovendien een aardig par tijtje marihuana sigaretten achter haalden, en dat de Duitse politie de smokkelboot heeft opgebracht naar Emden, dan mogen we aannemen, dat we vannacht een bijzonder goe de slag geslagen hebben". Stellinga knikte. „En nu komt het meeste werk nog: de verhoren". „Ja, ja, dat weet ik. Maar jij gaat eerst enkele uren slapen, beste jongen. De avond en nacht zijn enerverend genoeg geweest. Voor uit, naar huis en de koffer in. Die rommel zullen we veilig laten op bergen", besloot hij, kijkend naar de twaalf dozen met marihuana. Stellinga geeuwde. „U hebt ge lijk. Om een uur of één kom ik wel weer boven water. Ik ben zo onge veer aan het eind van mijn latijn". Ondanks de protesten van vader en moeder Rijneveld, welke laatste inmiddels gewekt was door het ge sprek in de gang, had een vastbe sloten Joke haar fiets uit de schuur gehaald, gezorgd voor voldoende geld en was klokke half zes weg gereden. Toen ze enkele minuten later het hek van 't Hooge pas seerde, zag ze daar een politieman op wacht staan. Ze remde even af, maar bedacht zich en trapte ver der. Hoe kon dat nu? Wat zou er aan de hand geweest zijn van nacht? Tonnie gewond in het zie kenhuiseen ongeluk gehad. In de vroege morgen belt iemand van de politie opeen inspekteur.. ja, nu wist ze het weer. Hij had ge zegd: inspekteuren dan een naam, maar die naam was ze ver geten. En die politieman belde van uit 't HoogeEr was naturlijlc iets ergs gebeurd. Zou Tonnie ru zie gehad hebben met meneer Ros malen? Om de juffer? Tonnie ken de haar immers? Ze begreep er niets van. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5