Wethoudersverkiezing in Kerkwerve ging niet zonder slag of stoot Wethouders J. Dekker (P.v.d.A.) en 0. van Nieuwenhuize (V.V.D.) herkozen In centrum van Kerkwerve verrijst moderne consistorie voor Ned. Herv. gemeente Gemeente zal blijven pleiten voor behoud van zelfstandigheid De raad der gemeente Kerk werve kwam dinsdagavond in open bare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester S. Francke. Na de opening, waarbij de voor zitter in het bijzonder de nieuw ge kozen raadsleden een hartelijk wel kom toeriep, vond allereerst de be ëdiging van de nieuwe raad plaats, waarbij door zes leden de eed en door één lid (de heer M. M. Hanse) de belofte werd afgelegd. Vervolgens kwam aan de orde de benoeming van de wethouders. Bij de eerste vrije stemming voor de eerste wethouder werden uitge bracht de volgende stemmen: A. G. Kloet (C.H.U.) 2, M. M. Hanse (V. V.D.) 3, D. van der Wekken (A.R.) 2. Daar niemand de volstrekte meerderheid had verkregen, volgde een tweede vrije stemming, met hetzelfde resultaat. Vervolgens werd een tussenstemming gehou den tussen de kandidaten die twee stemmen op zich hadden verenigd. De uitslag van deze stemming was: D. van der Wekken 3 en A. G. Kloet eveneens 3, terwijl één stem blanco werd uitgebracht. Bij deze stemming staakten dus de stem men, waardoor het lot diende te beslissen tussen deze twee perso nen. Bij de volgende stemming, die plaats had tussen de heer A. G. Kloet en M. M. Hanse (resp. C.H.U. en V.V.D.) behaalde de eerste 2 en de tweede 5 stèmmen, waardoor de heer Hanse benoemd was tot eer ste wethouder. Bij de eerste vrij stemming voor de tweede wethouderszetel be haalde de heer D. van der Wekken 5 stemmen en de heer A. G. Kloet 2 stemmen. De heer v. d. Wekken (A.R. was derhalve benoemd. Beide benoemden verklaarden desge vraagd hun benoeming te aanvaar den. De voorzitter hoopte dat de leden met vreugde hun werk zul len verrichten, overeenkomstig de eed en belofte die zij hadden afge legd. Ook de beide wethouder^ fe liciteerde hij met hun herbenoe ming. Tenslotte verzocht hij de raadsleden nog om hun steun aan het college van b. en w. Op een schrijven van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme werd besloten een besluit tot het verlenen van subsidie aan te hou den tot de behandeling van de be groting 1959. Voorts kwam weer in behandeling een verzoek om sub sidie van de muziekvereniging „Con Amore" te Noordgouwe. Thans was een begroting voor het jaar 1958 en de rekening over 1957 overgelegd. De voorzitter meende uit de be groting op te moeten maken, dat de subsidie die de gemeente Noord- gouwe verleend, aan de bescheiden kant is. -Na bespreking werd be sloten voor de jaren 1958 en 1959 een subsidie te verlenen van f 100, ieder ónder de bepaling dat in de zomermaanden in Kerkwerve twee concerten per jaar worden gege ven. Vervolgens wordt besloten tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten, tot een bedrag van f 5.000 en tot het aangaan van een geld lening met dezelfde instelling tot eveneens een bedrag van f 5.000. Eén der leningen zal een looptijd hebben van 30 jaar. terwijl de an dere een looptijd zal hebben van 12 Vz jaar. Met ingang van 16 augustus 1958 wordt voorts benoemd de heer H. Bakker te Noordgouwe tot gemeen telijk lijkschouwer. Aan de heer H. van Oeveren te Kerkwerve wordt onder diverse voorwaarden vergunning verleend tot het plaatsen van een patates- frites-kraam in de Ring en wel op het terrein naast het perceel Ring 5. Met betrekking tot de stukken van de gemeentelijke herindeling wordt het. college van b. en w. ge machtigd om het standpunt van de raad bij de openbare zitting van het college van Ged. Staten van Zeeland toe te lichten. De voorzit ter merkt hierbij op, dat hem uit de toegezonden stukken is geble ken, dat er stemmen zijn opgegaan om het gebied, dat deel uit zou gaan maken van de nieuwe ge meente Midden-Schouwen, opge deeld zou moeten worden tussen de nieuwe randgemeenten Ter gouwe, Westenschouwen en Zierik- zee. Het standpunt van de raad in zake deze suggestie zou het college nog gaarne vernemen. De raadsle den zijn van mening, dat onvoor waardelijk dient te worden gepleit voor het behoud van de gemeente lijke zelfstandigheid. Opdeling van het gebied van Midden-Schouwen tussen de nieuwe randgemeenten dient achterwege te blijven. Men zou dan een plattelandsbevolking bij een stadsbevolking indelen, het geen onjuist wordt geacht. Even eens is men tegen de samenvoeging met de andere gemeenten in Mid den-Schouwen. Rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer C. van der Linde (A.R.) naar het verrichten van oogstwerkzaamhe- den op zondag. Hij vraagt of hier voor een verordening kan worden gemaakt, die dit verbied. De voor zitter zégt toe de mogelijkheden te onderzoeken en in een volgende vergadering hierover verslag uit te zullen brengen. Naar aanleiding van een vraag van de heer van der Linde betref fende het auto-ongeval op het Schutje, deelt de voorzitter mede, dat dit en andere dergelijke kruis punten zullen worden bezien. Een advies dienaangaande zal worden gevraagd aan de A.N.W.B., welk advies ter kennis van de raad zal worden gebracht. De heer D. A. Feijtel (P.v.d.A.) brengt het kruis punt Weelweg-Vroonstraat ter sprake. Omtrent dit kruispunt zal advies worden gevraagd aan de Rijkspolitie. Ingezondc mededeling mjr g rn en pijn weg- wrijven met ■VT^^dampo VERGADERING GEMEENTERAAD Voor de eerste maal P.v.d.A.-wethouder te Zonnemaire Toestemming verkregen voor baggeren haven Ook te Zonnemaire is op 2 sept. de nieuwe raad voor het eerst bij eengeweest. De vergadering stond onder leiding van burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwersha ven, die sedert 1 sept. optreedt als waarnemend burgemeester van Zonnemaire. Als te half negen de vergadering geopend is, doet de waarnemend secretaris, de heer A. P. du Bois, voorlezing van het schrijven van de commissaris der koningin in Zeeland, inhoudende de benoeming van burgemeester J. L. v. Leeuwen van Brouwershaven tot waarne mend burgemeester van Zonne maire. N.a.v. dit schrijven deelt de voorzitter de raad mee, dat de waarneming als tijdelijk beschouwd dient te worden, totdat de heer Roelvink weer in staat zal zijn hem op te volgen. Hij hoopt de belangen van Zonnemaire zo goed mogelijk te behartigen en acht het een ge noegen met de raad kennis te ma ken. Het tweede agendapunt is de be ëdiging der raadsleden. De voor zitter leest de eedsformulieren voor waarna de heren M. Lukaart en J. M. Goemans (V.V.D.) de belofte af leggen, de heren L. M. van der Have en J. A. van der Bijl (Chr. fractie) de eed en de heren W. Duinhouwer, L. Braber en P. van der Velde (P.v.d.A.) de belofte. De voorzitter spreekt enige waar. derende woorden aan het adres van de niet-aanwezige oud-wethouders J. van Splunder en Jac. de Rijke en het oud-raadslid P. de Munnik. Verkiezing wethouders Als belangrijkste agendapunt vindt nu de verkiezing van nieuwe weth'ouders plaats. Voor elke te kiezen wethouder wordt apart en schriftelijk gestemd. Bij de eerste stemming worden op de heren J. M. Goemans en J. A. van der Bijl één stem uitgebracht en op de heer P. van der Velde 4 stemmen; één stem is blanco. De tweede stem ming verloopt als volgt: J. M. Goe mans 4 stemmen en 3 blanco, zodat de heer Goemans als tweede wet houder wordt gekozen. De uitslag van deze stemming luidt een nieuwe periode in in het bestuur der gemeente Zonnemaire. Voor het eerst zal nu ook de P.v.d.A. aan het dagelijks bestuur der gemeente deelnemen. Tot nog toe werden de wethouderszetels door A.R. en V. V.D. bezet. Thans is, blijkens de stemming, een nieuwe coalitie ge vormd tussen de V.V.D. en P.v.d.A. Het volgende agendapunt behelst benoeming van een ambtenaar der burgerlijke stand. Conform de voor dracht van het oude college van b. en w. wordt als zodanig burge meester v. Leeuwen door de raad benoemd. Eveneens wordt aanvaard het voorstel van b. en w. om aan het bestuur der Chr. nat. school de aanschaf van vier nieuwe school banken toe te staan. Vervolgens komt aan de orde de aanwijzing van een gemachtigde der gemeente voor de vergadering van 10 september a.s. te Brouwers haven, .waar o.l.v. de commissaris der koningin een hearing zal ge houden worden omtrent bezwaren betreffende de gemeentelijke her indeling. Op verzoek van de heer J. M. Goemans, die de raadsnotu- len van 14 april 1958 met betrek king tot de herindeling slechts vluchtig heeft doorgenomen, leest de voorzitter deze nogmaals voor. Het standpunt van de meerderheid der raad blijft ongewijzigd ten gunste van de voorgestelde samen voeging. Wethouder v. d. Velde zal als gemachtigde der gemeente Zon nemaire optreden. Voor de rondvraag doet de voorzitter nog enkele mededelin gen. Er is toestemimng verkregen om de haven te laten baggeren. De firma Blom Van der Vlies Is reeds met de uitvoering hiervan belast. Op de eerstvolgende raads vergadering zullen de leden der diverse commissies worden aange wezen. De voorzitter deelt mede een spreekuur te willen instellen des maandagsavonds, waar de in woners der gemeente hun proble men met hem kunnen bespreken. Bij de rondvraag spreekt de heer M. Lukaart de hoop uit op een prettige samenwerking met de nieuwe waarnemend burgemeester. De nieuwe wethouders hopen ook op een goede samenwerking met de voorzitter en gemeenteraad. Te half 10 besluit burgemeester v. Leeuwen deze korte vergadering. WAD PROVINCIE DUIVENDIJKE De wethoudersverkiezing Dinsdagavond heeft de gemeen teraad de heren I. W. Padmos (A.R.) A. N. Kloet (C.H.) en M. L. Hoo- genboom (tijdelijk) (P.v.d.A.) tot wethouders herbenoemd. SEROOSKERKE De wethoudersverkiezing De gemeenteraad heeft dinsdag jl. tot wethouders gekozen de he ren J. Klompe (V.V.D.) en A. J, Oosse (AR.) NOORDWELLE De wethoudersverkiezing De gemeenteraad heeft de beide wethouders de heren A. P. Akker- daas (C.H.) en C. A. Boogerd (V. V.D.) herkozen. RENESSE De wethoudersverkiezing Bij de wethoudersverkiezing van dinsdag kreeg de heer M. de Roo 5, de heer R. Blom en de heer J. Stevense 1 stem(men), zodat de heer de Roo was herbenoemd. Bij de tweede stemming verkreeg de heer J. J. Padmos 3, A. J. Verboom 2, R. Blom 1 en J. Westhoeve 1 stem(men), zodat herstemming tus sen de heren Padmos en Verboom noodzakelijk was. Hierbij kreeg de heer J. J. Padmos 5 en de heer A. J. Verboom 2 stemmen, zodat de heer Padmos tot wethouder wak gekozen. ELLEMEET Een Derde Wethouder Bij de wethoudersverkiezing van jl. dinsdagavond werden op de heer J. M. Dalebout uitgebracht 4 stem men, de leden J. H. de Jonge en C. D. Gast kregen elk één stem, ter wijl 1 blanco stem werd uitgebracht Bij een volgende stemming kreeg de heer J. H. de Jonge 5 stemmen en de heren C. D. Gast en P. R. de Graaf ieder 1 stem. De heren Dale bout en de Jonge verklaarden hun herbenoeming tot wethouder weer aan te nemen. De heer C. D. Gast vond het wen selijk om een derde wethouder te benoemen zolang één der wethou ders als waarnemend burgemeester optreedt. Zijn voorstel werd door de raad met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Bij de eerste stem ming verwierf de heer J. bij de Vaate 3 stemmen en de heer P. R. de Graaf 2 stemmen. De heren Gast en Korsman kregen elk één stem. Bij de volgende vrije stem ming was de uitslag: J. bij de Vaate 3 stemmen, P. R. de Graaf 2 stem men en de heer Gast 1 stem. Bij de herstemming tussen de he ren bij de Vaate en Gast werden op de heren J. bij de Vaate 3 stem men en op de heer de Graaf 2 stemmen uitgebracht. De heer bij de Vaate verklaarde hierop zijn benoeming tot tijdelijk wethouder aan te nemen. DREISCHOR De wethoudersverkiezing Bij de dinsdag gehouden wet houdersverkiezing werden bij de eerste stemming 4 stemmen uitge bracht op de heer L. M. Moermond (Vrijz. Kiesver.) en 3 stemmen op de heer J. van der Doe (P.v.d.A.), zodat de heer Moermond werd ge kozen. Bij de volgende stemming kreeg de heer J. J. Klaasse (Chr. Kies ver.) 4 stemmen en de heer J. van der Doe 3 stemmen, zodat de heer Klaasse tot wethouder werd be noemd. DREISCHOR Onze dorpsgenoot, de heer A. P. Kloet is geslaagd voor de vak diploma's waterfitter en loodgieter, Ingevolge de vestigingsbeslulten. De examens werden afgenomen door de Stichting „Gawalo" te Bloemendaal. NIEUWERKERK De wethoudersverkiezing In de dinsdag jl. gehouden verga dering van de gemeenteraad zijn de heren S. Overbeeke (A.R.) en J. A. van Dienst (P.v.d.A.) beiden met 5 van de 7 stemmen tot wethouder gekozen. NOORDGOUWE De wethoudersverkiezing In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering is wethouder A. C. Visser (P.v.d.A.) herkozen. De heer J. L. Vis (V.V.D.) is niet her kozen als wethouder, in zijn plaats werd als wethouder gekozen de heer Th. K. Ganzeman, die sedert de vorige raadsverkiezing (in 1953) raadslid is en in het dagelijks le ven het beroep uitoefent van land- bouwer-melkslijter. De heer Gan zeman is o m. lid van de kerkvoog dij der Herv. gemeente en lid van de oudercommissie, verbonden aan de o.l.-school. Beide wethouders zijn met 4-3 stemmen gekozen. OUWERKERK De wethoudersverkiezing De gemeenteraad heeft dinsdag avond de beide wethouders C. P. Kuijper (P.v.d Aen J. v. d, Stolpe (V.V.D.) herbenoemd, beiden met algemene stemmen. SIRJANSLAND Oude kerk wordt gesloopt Maandag jl. is men begonnen met het slopen van de kerk. Zoals begrijpelijk is dit een evenement waar jong en oud hun belangstel ling voor betonen. Ook zijn er reeds velen van omliggende dorpen ge weest die het oude kerkje met zijn geschiedenis van eeuwen nog wil den zien. Deze belangstelling krijgt temeer betekenis omdat er aan de binnenmuren onder een kalklaag verschillende muurschilderingen blijken te zijn. Deskundigen op dit gebied zijn hiervan op de hoogte gebracht. BRUINISSE Dragline weer op het droge De dragline „Corrie" van de fir ma R. Boltje en Zonen, die in de nacht van maandag op dinsdag in de diepte van de werkhaven ver dween, is woensdag naar boven gehaald en op het droge gezet door de drijvende bok „Grutto II" van het bergingsbedrijf Joh. van den Akker uit Rotterdam. Scheepvaartberichten Limburg, 3 van New York naar Athene. Korovina (t.), 2 te Rotterdam. Kryptos (t.), 3 te Buenos Aires. Modjokerto, 2 van Marseille naar Genua. SCHOUWSE DELINGSDIJK AANBESTEED Vjjf-en-twintig inschrijvingen MIDDELBURG, 3-9. Door Rijkswaterstaat werd in het Koorkerkhof 7 te Middelburg aanbesteed: het aanleggen van de binnendijk (Delings- dijk) door Schouwen. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Jac. G. van Oord, Utrecht f 4.829.000,A. Hofman, Haarlem f 4.282.000,Gebr. van Oord, Werkendam f 4.243.000,Adam Aann. Mij., den Haag f 4.272.000,N.V. Hillen en Roosen, Amsterdam f 4.143.000,D. Blankevoort N.V., Bloemendaal f 4.124.000,B. Smal- legange, Aerdenhout f 4.086.000,—; E. Blok, Rotterdam f 4.070.000,—; A. Snepvangers, Apeldoorn f 3.989.000^-; Handels- en Aannemersbedrijf Van Oord N.V., Werkendam f 3.970.000,Firma. Geluk en N.V. Hol land, Hardinxveld f 3.958.000,N.V. Zandtransportmaatschappij, den Bosch f 3.934.000,Reefs Aannemingsmaatschappij N.V., Oldenzaal f 3.927.000,Gebr. Van 't Verlaat, Hardinxveld f 3.900.000,Amster damse Ballast Maatschappij, Amsterdam f 3.880.000,S. A. Sanders, Delft f 3.875.000,N.V. Oosterwijk, Rotterdam f 3.868.000,N.V. Broekhoven, Arnhem f 3.767.000,—; R. Boltje N.V., Zwolle f 3.742.000,—; Fa. De Oude en De Jonge, Zierikzee f 3.674.000,Fa. J. Strijland, Uithoorn f 3.600.000,N.V. Den Breejen en v. d. Bout, Aerdenhout f 3.447.000,Aannemersbedrijf D. Verstoep en Bos en Kalis, den Haag f 3.445.000,N.V. Holl. Aannemersbedrijf Zanen en Verstoep, den Haag f 3.387.000,N.V. Van Hattum en Blankevoort, Beverwijk f 3.269.000, De gunning werd aangehouden. Verwachting tot vrijdagavond: Oostelijke wind Overwegend zonnig weer, maar in het zuiden van het land een kans op onweer; overwegend matige oos telijke wind; ongeveer dezelfde temperaturen. 5 sept. Zon op 5.56, onder 19.20. Maan op 22.28, onder 13.21. Laatste kwartier: 6 sept. te 11.24. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 sept. 7.04 v.m. 19.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 sept. 6.46 v.m. 19.04 n.m. Springtij: 15 en 30 sept. Doodtij: 8 en 22 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-9. Ongeveer 800 km ten zuidwesten van IerTand ligt een tamelijk diepe depressie, die zich slechts langzaam verplaatst. Een onweersachtige randstoring ervan veroorzaakte in België, Frankrijk en Engeland plaatselijk onweer. Een station, ongeveer 100 km ten noorden van Parijs, tapte hierbij 45 mm regen af. Tengevolge van een flinke toe neming van de depressie-activiteit op noordelijke breedte, verplaatst een hogedrukgebied boven Scandi navië zich nu langzaam in zuide lijke richting. Tegelijkertijd ont wikkelde zich boven Frankrijk een nieuwe onweersstoring. Wegens de nabijheid van het hogedrukgebied kan deze storing zich echter moei lijk tot over onze omgeving uit breiden. In het grootste deel van het land zal het huidige weer dan ook nog aanhouden, terwijl er slechts in het zuiden van het land een kans op onweer blijft bestaan. GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Diverse raadscommissies samengesteld Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in open bare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. In zijn welkomstwoord heet de voorzitter de drie nieuwe raadsle den hartelijk welkom en zegt te hopen, dat ze de belangen der ge meente, juist in een tijd, waarin het besturen der gemeente m.b.t. het voortbestaan ervan grote aan dacht zal vergen, zullen behartigen. Hierna had de installatie plaats van de raadsleden met /ie beëdiging c.q. aflegging beloften. De eed wordt afgelegd door de heren O. van Nieuwenhuize (V.V.D.) en W. Jonker (V.V.D.), R. J. v. d. Wekken (A(R(), A, v. d. Doel (A.R.) en de belofte door de P.v.d.A.-fractie, be staande uit de heren J. Dekker, P. de Moor en M. Matthijsse. Met algemene stemmen worden de zitting hebbende wethouders de heren J. Dekker en O. van Nieu wenhuize herkozen. Alvorens hier toe wordt overgegaan legt de heer P. de Moor namens de P.v.d.A.- fractie een verklaring af, waarin hij de wens naar voren brengt het bestaande college der wethouders in zijn huidige vorm te handhaven vooral met het oog op de komende belangrijke tijd in verband met de herindeling der gemeenten. De heer R. J. v .d. Wekken A.R.( kan zich geheel met dit standpunt verenigen maar vraagt zich toch af of het vooroverleg wel nodig is en bij de wet aanvaardbaar. „Het is thans zo, dat vooraf al bekend is wie er wethouder wordt", aldus spr. Voorzitter van Leeuwen geeft hierop een uitvoerige en afdoende toelichting. Het nieuwe V.V.D.-raadslid de heer W. Jonker zegt, dat het hem .is opgevallen dat de beide heren wethouders Dekker en van Nieu wenhuize nog zitting hebben se dert de tijd, dat hijzelf vele raads vergaderingen meemaakte in zijn functie als bode. Dit bewijst wel, dat deze heren reeds lange tijd hun werkzaamheden in het belang der gemeente hebben verricht. Per soonlijk hoop ik aan deze belangen mijn beste krachten te kunnen toe voegen, aldus spr. De heer Dekker dankt de raad voor zijn herbenoeming (reeds de vierde maal) en hoopt dat hij de kracht zal vinden om dit te kunnen bestendigen. Wethouder van Nieuwenhuize spreekt eveneens een dankwoord en hoopt dat de prettige samen- uwerking in b. en w. en raad zal •voortbestaan in het belang der ge meente Brouwershaven, „welk* naam mij na aan het hart ligt". Tot tweede lijkschouwer wordt benoemd de heer H. Bakker, arts te Noordgouwe. Met zes stemmen voor en één blanco wordt wethouder Dekker benoemd tot voorzitter der Burger lijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. Als vertegenwoordiger der Waterleiding Mij. „Schouwen- Duiveland" wordt aangewezen de heer R. J. v. d. Wekken; voor de Beatrixschool de heer L. J. van Leeuwen; Schoolartsendienst: de heer J. Dekker; Ziekenhuis „Schou- wen-Duiveland" te Noordgouwe: de heer W. Jonker; Vleeskeurings dienst: de heer O. van Nieuwen huize; Centrale Dienst „Noord- Zeeland": de heer J. L. van Leeu wen; Brouwerse Bouwvereniging: de heer P. de Moor en de Muziek school: de heer J. L. van Leeuwen. De raad gaat vervolgens akkoord met het aangaan van een geldle ning groot f 5000 met de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Na ampele bespreking besluit de raad de heer J. L. van Leeuwen aan te wijzen als gemachtigde voor de openbare vergadering op 10 sep tember a.s. met Gedeputeerde Staten. ESTETISCH VERANTWOORDE OPLOSSING VOOR DORPSRING Gebouwtje komt waarschijnlijk nog dit jaar gereed (Van onze verslaggever) Als het streven van de kerkvoog dij der Ned. Hervormde Gemeente te Kerkwerve kan worden gerea liseerd - en daar ziet het wel naar uit - dan zal nog vóór de aan staande kerstdagen in het centrum van het dorp een moderne consis torie verrijzen, waarmee dan ook de reeds lang gezochte bouwkun dig en estetlsch verantwoorde op lossing voor de Dorpsring zal zijn gevonden. Dezer dagen zijn de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van deze kerkelijke verga derruimte - die geprojecteerd is achter het kerkgebouw, schuin in de richting van de Noordstraat - begonnen. Voordat hiertoe kon worden overgegaan .moesten de oude consistorie en de vroegere openbare lagere school worden ge sloopt, wat inmiddels is geschied. Het ontwerp voor deze nieuw bouw is van architect L. H. A. de Jonge te Zierikzee, die de archi tectuur er op heeft gericht dat het gebouwtje los schijnt komen te staan van het kerkgebouw.- In wer kelijkheid evenwel zal de consis torie door middel van een gang met het Godshuis worden verbon den. Om een denkbeeldige geschei denheid van consistorie en kerk te verkrijgen zullen de gangwanden worden opgetrokken uit glas en glazen bouwstenen. Bovendien zal deze verbinding een plat dak krij gen, terwijl het nieuwe gebouw een kapconstructie krijgt. Podium Een andere bizonderheid met een praktische bestemming zal in het interieur worden toegepast. De kerkcraadskamer, achter in het ge bouw geprojecteefd, krijgt een verhoogde vloer en deze ruimte zal worden afgesloten met een schuif wand, vervaardigd uit leer. Deze kamer zal dus dienst kunnen doen als podium. De Kcrkwervenaren kunnen plaats nemen in de ruime vergaderzaal (9.80 bij 6.50 meter) en hier kunnen genieten van wat meisjesvereniging of zangvereni ging ten tonele zullen voeren. Wlnterkerk In de wintermaanden zullen in de consistorie de gosdienstoefenin- gen worden gehouden. Het kerk gebouw valt moeilijk te verwar men en al jarenlang gebruikte do Hervormde Gemeente de nu ver dwenen consistorie als winterkerk. In het nieuwe gebouwtje zal men voorts kunnen beschikken over een keukentje, een ruime en tree, garderobe, toiletten, etc. De vloer wordt belegd met plastic- asbcsttegels. De financiële middelen voor dc nieuwbouw heeft de kerkvoogdij verkregen uit het Nationaal Ram penfonds, via de bouw en restau- vatiecommissie van dc Ned. Hevv. Kerk, cn uit een gemeentelijke bij drage. Het werk wordt uitgevoerd door vier plaatselijke ambachts lieden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2