gratis fleXa De Deltawerken te Bruinisse een fascinerend object PQ|| SeMjta/je Meefband Seééiape klee,band DE JUFFER VAN 'tHOOGE Van hopen zand naar een geordend dijklichaam HEEL WAT DORPELINGEN VINDEN ER ARBEID (Van een speciale verslaggever) BRUINISSE, 1-9. Op de dijk en op de Lange dam, waarachter het leven zijn gewone gang gaat, staan oude en jonge mosselkwekers - en zij die hun schaapjes op een of andere wijze op het droge kregen - en zij trachten uit te vinden wat zij voor hun ogen zien gebeuren, hoe nu eigenlijk de nieuwe vissershaven zal worden en waar nu uiteindelijk de schutsluis zal worden gebouwd. Eenvoudig is dit niet. Baggermolens trekken piepend en knarsend hun geulen in de vooroever, om de diepte te krijgen die in het bestek voor de haven is voorgeschreven; zandzuigers persen hun met water vermengd zand en verderop z(jn draglines bezig van de onordelijke hopen zand een geordend dijklichaam te bouwen. Een volgende fase van dijkbouw is het aanbrengen van een laag mijnsteen, het opbrengen van aarde en het zetten van betonblokken, die de glooiing vormen van een dijk of dam, die straks de vorm bepaalt van de werkhaven voor de Delta werken en de nieuwe vissershaven van Bruinisse, die dan tevens de toegang zal zijn voor de schutsluis naar de Grevelingen en door welke sluis straks alle materialen zullen worden aangevoerd als men begint met de eigenlijke afsluiting van het Brouwershavense Gat. Maar zover is men nog niet, nog lang niet en, zoals gezegd, het valt niet mee om zo op het oog te bepalen dit is het en zo wordt het. De werkhaven Aan de werkhaven nabij de weel van Krepel is men het verst ge vorderd. Daar is men aan de meest westelijke dam al toe aan het zet ten van betonblokken. (Deze wor den thans gebruikt ter vervanging van de uit vroeger dagen bekende zuilenbasalt en Vilvoordse steen). Voor het zetten van deze beton blokken heeft men niet die vak kennis nodig zoals die van de echte „steenzetters" wordt geëist, een am bacht dat bezig is uit te sterven. Vakmanschap komt er echter bij al deze werken nog genoeg te pas. Naast ervaren dragline-machinis ten zijn nodig: vlechters voor het maken van kraagstukken om de ge bouwde dammen te beschermen te gen stroom- en stormaanvallen van het nimmer aflatende water; steen zetters, omdat men de kop van de dam toch nog met zuilenbasalt be kleed heeft; zinkbazen, stuurlui om de bakken te besturen die modder af- en zand aanvoeren en verder vooral technisch personeel in grote verscheidenheid. Hier is men bezig met het maken van een nieuwe glooiing, elders is men bezig een ouöe glooiing te slo pen. Dit alles vraagt behoorlijk veel werkvolk en naast de vaste kern, die jaar in jaar uit in dienst zijn het aannemersbedrijf fa. R. Bolt je Zonen, vinden heel wat mensen uit Bruinisse werk, hetzij op de bakken of aan de vaste wal. Waar het moeilijk is te raden hoe en wat het allemaal worden moet, hebben we in de afgelopen week eens met enige collega's een bezoek gebracht aan de mensen van de leiding, die in een der woningen op de Noorddijk hun kantoor heb ben, waartoe wij welwillend wer den ontvangen. Er werden ons kaarten getoond van hoe het alle maal worden gaat en op papier is gepland. Havenbouw en maken bouwput Zoals bekend wordt er nog niet gewerkt aan de eigenlijke dam, die straks Schouwen-Duiveland met Goeree-Overflakkee zal verbinden. Wat thans onderhanden wordt ge nomen, zijn de twee genoemde ha vens en het maken van een bouw put voor de schutsluis. Het maken van een bouwput vergt - hoe kan het anders - een ringdijk. Deze sluis wordt 125 m lang en plm. 16 m breed. Dit betekent dat de vissers schepen van Bruinisse, als zij de Grevelingen op willen, straks zullen moeten schutten. Maar wie weet of in de loop van de jaren de werkhaven, als deze geen dienst voor de deltawer ken meer zal hebben, niet in een vissershaven kan worden veranderd. Voorlopig zullen de visserssche pen worden gemeerd aan een lange - in de nieuwe vissershaven te bou wen - houten loopsteiger. Langs het havenplateau komen de bin nenschepen die aanvoeren wat men op het eiland nodig heeft, of die landbouwprodukten naar elders vervoeren, zoals dat al vele jaren gebeurt. Ook als het werk zich straks naar de overzijde zal verplaatsen, blijft de zetel van de Deltadienst Brui nisse. Hier wordt het materiaal ook aangevoerd, vandaar de uitge strekte plateaus en opslagplaatsen voor steen langs de werkhaven. Dam zes km lang De dam, die in een S-bocht over de Krammerplaat loopt, wordt on geveer 6 km lang. Van de dijk te Bruinisse naar Rijksweg 18, de ver binding Zijpe-Zierikzee, komt er dan nog ongeveer één km bij. De weg wordt voldoende breed. Er komt een baan voor snelverkeer, waar twee auto's elkaar gemakke lijk zullen kunnen passeren en er komt waarschijnlnijk een weg voor het langzame verkeer. Driemaal zal de dam een geul passeren. Eén onder de wal van Bruinisse en twee dichter bij Flak- kee gelegen. De stroomgeul bij Bruinisse is toch wel een twintig meter diep; er zal dus heel wat steen-en zinkwerk gezonken moe ten worden eer men het laatste sluitgat gaat dichten. De aanslui ting aan de Duivelandse kant staat vast. Verschillende factoren hebben er toe meegewerkt dat men besloot de dam zo oostelijk mogelijk te leggen en in verband met de bebouwing van het dorp Bruinisse heeft men de aansluiting juist westelijk van het dorp vastgesteld. Bij de her verkaveling is met verlies van land bouwgronden rekening gehouden. Dit is op Flakkee niet het geval. Daar heeft geen herverkaveling plaats gehad en daar is de juiste plaats van aansluiting nog niet be kend, al zal die in elk geval komen in de buurt van de Hoek van St. Jacob en waarschijnlijk oostelijk daarvan. Negentig werkweken Als wij goed zijn ingelicht, zou den in het bestek voor het thans onderhanden zijnde werk door de fa. Boltje, negentig werkweken zijn gerekend en men rekent dan ook voor de thans onderhanden zijnde werken de jaren 1958-1959. In 1959 en 1960 zou de schutsluis worden gebouwd, in 1960 en 1961 zou men de dam willen aanleggen voor zover die loopt over de Kram merplaat, in 1962 zou men de geu len bezinken en in 1963 of 1964 zou dan de aansluiting van de gaten moeten plaats hebben en kan de dam verder worden afgewerkt. Zoals bekend komt er in de dam maar één sluis. Of er nog een per foratie in de dam door het Brou wershavense Gat komt, is nog niet met zekerheid te zeggen. Dit zou wel in het belang zijn van de oes ter- en mosselcultuur Bemoedigend zijn in dit verband de resultaten van de proeven in het laboratorium te Wemeldinge met de uitkomsten van het kunstmatig kweken van oesterbroed. Ook verwacht men wel een verbetering van de bedrijfsre sultaten op de percelen in een be paald gedeelte van de Grevelingen. In dit verband zij nog opgemerkt dat het enthousiasme voor over plaatsing van het bedrijf naar de Waddenzee aanmerkelijk begint te bekoelen. Natuurlijk heeft ieder wel een of meer percelen op de Waddenzee, maar op verschillende plaatsen vallen de bedrijfsresulta ten danig tegen. Het zal ook beslist niet mogelijk zijn op de huidige ba sis alle bedrijven uit Zeeland naar de Waddenzee over te plaatsen, daarvoor is er een tekort aan be schikbare percelen. Behoud van de mossel- en oesr tercultuur voor Zeeland, ook al zullen eeuwenoude werkwy zen mis schien moeten worden gewyzigd en al zal er meer „kunstmatig" moe ten worden gewerkt, is een gebie dende noodzaak. Het geld uitgegeven aan de proe ven van dr. Korringa en zyn staf van medewerkers, is en bljjft ten allen tyde verantwoord, Er worden in ons lieve vaderland wel kapita len uitgegeven met een nuttelozer bestemming. Ingezonden mededeling 5000 deskundige woorden en 85 prenten over 'Knap het op met kleur' gratis - als u even schrijft aan Flexa, postbus 2, Leiden. de verf voor het schilderfeest VEERTIG JAAR BIJ P.T.T. Kantoorhouder M. Verseput te Zonneniaire gehuldigd als trouw en bekwaam ambtenaar Oorkonde voor toegewijde arbeid aan de gemeenschap bewezen Maandag 1 september herdacht de heer M. Verseput, kantoorhou der der P.T.T. te Zonnemaire, zijn veertigjarig ambtsjubileum. Zeer veel belangstelling is de familie Verseput op deze gedenkwaardige dag ten deel gevallen. Ten huize van de jubilaris, waar een schat van fraaie bloemstukken de waardering van velen voor het werk van de heer Verseput tot uiting bracht, werd de jubilaris in de middaguren gelukgewenst na- STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE/BURGH Successen voor jachthonden Ons eiland beschikt momenteel over een serie jachthonden, die tot de beste van Zeeland gerekend kunnen worden, misschien zullen de dieren binnenkort op de lande lijke wedstrijden te Dinteloord zeer hoge ogen gooien naar de kam pioenstitel van ons land. Dit fraaie succes kwam tot stand op de prov. veld wedstrijden, die vorige week zaterdag te Schoondij- ke in Zeeuws Vlaanderen werden gehouden, alwaar de afd. Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging de wedstrijden organiseerde. De eerste prijs werd toegekend aan de kortharige Duitse staande hond, genaamd Loek, eigendom van de heer O. van den Hoek te Renesse, en voorgebracht door de heer M. L. J. Fokker te Burgh. Loek behaalde 59 punten. Tweede werd Tom, eigenaar mr. W. Seydlitz te Hulst met 58% punt. De derde prijs was voor Madame, een langharige Duitse staande hond van de heer J. Stevense te Renesse, met 57% punt, eveneens voorge bracht door de heer Fokker. Vierde werd Lex, ook een langharige Duit se staander met 50 punten. Eige naar is de heer A, Hanse te Haam stede, terwijl de heer Fokker ook dit dier voox'bracht. Er namen 10 honden deel aan de spannende kamp, die tot een groot eilandelijk succes werd gebracht door de drie honden. Door deze uitslag is de wisselbe ker voor de beste voorjager defini tief in het bezit gekomen van de heer Fokker uit Burgh, die zijn vele uren die hij met de drie honden besteedde, met het behalen van de ze mooie trophee, ruimschoots zag beloond. mens de Centrale Directie der P.T.T., door de directeur van het kantoor Zierikzee, de heer W. Kwant. In een korte toespraak zei de heer Kwant, dat de jubilaris al tijd blijk heeft gegeven van plichts betrachting en een juiste opvatting van zijn taak, waarvoor spr. mede namens de Centrale Directie, zijn grote erkentelijkheid betuigde. De heer Kwant hoopte, dat de heer Verseput, met bijstand van zijn vrouw, nog vele jaren in goede ge zondheid en met opgewektheid zijn ambt zal kunnen uitoefenen. Na mens het Staatsbedrijf overhan digde de heer Kwant vervolgens als bewijs van herdenking, een oor konde voor -toegewijde arbeid en plichtsbetrachting door de jubilaris aan de gemeenschap van Zonne maire bewezen, alsmede een grati ficatie in gesloten omslag en een insigne voor veertig jaar trouwe dienst. Namens het gemeentebestuur fe liciteerde hierna wethouder - thans oud-wethouder - Jac. van Splun- der, waarbij hij dank bracht aan de jubilaris voor de ijverige wijze waarop hij altijd klaar stond om de burgerij te helpen. Namens het ge meentebestuur overhandigde spr. een passende herinnering, evenals oud-loco burgemeester de heer Jac. de Rijke, namens een particuliere firma, onder het uitspreken van de dank der burgerij. In de morgenuren had de familie Verseput reeds de gelukwensen in ontvangst mogen nemen van waar nemend burgemeester J. L. van Leeuwen, terwijl van vakbondszijde de jubilaris werd gefeliciteerd door de heer D. Goudriaan, voorzitter van de Chr. Besturen Bond Schou wen-Duiveland. BURGH Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli en aug. 1958. 3 juli: Menno Stoffel, z. van Gerrit Slager en Wilhelmina P. Iiendrikse; 17 aug.: Janna Adrians en Nicolaas Maarten, d. en z. van Maarten N. Krijger en Adriana de Bil; 19 aug.: Jan, z. van Adriaan M. van der Werf en Martje Mellema. Vertrokken: 18 aug.: Roeland Steur naar Haamstede; 22 aug.: Maria M. Barendse naar Oost- en West-Souburg. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden col lecte voor de blindenverzorging „De fakkels bijeen" bracht f 164,66 op. Aan Zierikzee Je bent al heel oad, hier en daar iets versleten Toch ben je mooi, je bent zo apart. Na al die jaren heb ik je nooit kunnen vergeten Een heel grote plaats bezit jij in mijn hart. Vaak denk ik aan vroeger en zit dan te dromen M'n gedachten bij jou en b\j de zee. Van tijden voorbij die nooit meer terug zullen komen Die herinnering draag ik steeds met me mee. Je oer-oude toren, zo sterk en zo machtig Hij is het die van ver mij het eerste begroet. Je gebouwen en poorten uit 't verleden zijn prachtig De rust die je uitstraalt, het doet mij zo goed Je ligt er zo mooi, zo innig tevrêe, Daarom heb ik heimwee naar jou: Zierikzee! Den Haag. MASCHA RIETHOF. Nieuw poststation te Schareudijke officieel in gebruik genomen Maandagmiddag werd het nieuwe poststation te Scharendyke offi cieel in dienst gesteld door de di recteur van het P.T.T.-kantoor te Zierikzee, de heer W. Kwant. De niéuwe stationhoudster, mevr. v. d. Panne-Kloet, echtgenote van de be steller de heer J. v. d. Panne, werd als zodanig beëdigd. De heer Kwant sprak de hoop uit dat mevrouw v. d. Panne en haar echtgenoot, die zelf als sta tionhouder een uur per dag dienst zal doen, tot tevredenheid en in goede gezondheid hun werkzaam heden zullen kunnen verrichten. Wethouder Gaanderse, die met de secretaris de heer L. F. van Wijck het gemeentebestuur van BROUWERSHAVEN Zwemwedstrijden in de haven Aanstaande donderdag 4 septem ber organiseert de algemene sport vereniging „Brouwershaven" des avonds zwemwedstrijden in de ha ven. Men kan zich opgeven in de leeftijd van 12 jaar en ouder tegen de lage inschrijf prijs van f 0,50. Bij gunstig weer mag zeker op een goede deelname en belangstelling worden gerekend. Door de sport vereniging zijn fraaie medailles be schikbaar gesteld. De deelname is alleen opengesteld voor inwoners uit Brouwershaven. NIEUWERKERK Oiiebollenmiddag Het comité dat zich beijvert om te komen tot de bouw van een mu ziektent alhier heeft vele pijlen op haar boog om het haar voorgestel de doel te bereiken. Meldden we reeds dat in november a.s. een ba zar zal worden gehouden, veel dich ter bij zal eerst een andere bron worden aangeboord, nl. een olie bollendag, welke zal worden gehou den op a.s. zaterdag 6 september. Was het in vorige jaren hier een gebruik dat op de eerste zaterdag in september door vele huisvrou wen oliebollen werden gebakken, misschien nog een oude overleve ring van vroegere jaren, nu behoe ven de huisvrouwen dit werk niet te doen, want ijverige dames zullen op 6 september oliebollen te koop aanbieden en zo zal derhalve het nuttige met het aangename worden verenigd. Gehoopt wordt dat vele oliebollen zullen worden verkocht. Eikerzee vertegenwoordigde, sprak de hoop uit, dat de nieuwe station houdster dezelfde dienstvaardig heid zal vertonen als haar voor ganger, de heer 'Ornée. Voorts wenste hij beiden geluk met het fraaie, nieuwe kantoor. De enige schaduwkant van deze middag is voor Scharendjjlce het feit dat het van een hulpkantoor is teruggevallen tot een poststation, hoewel dit voor het publiek slechts zal betekenen dat er geen open stelling is van 11-12 uur van maan dag t/m vrijdag. Vermeld zij nog dat de heer J. v. d. Panne Pz. het nieuwe post station voor eigen rekening heeft- laten bouwen. SCHARENDIJKE Afscheid kantoorhouder P.T.T. Zaterdagmiddag werd door de be volking dan werkelijk afscheid ge nomen van de kantoorhouder der P.T.T., de heer A. Ornée, die na het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd nog enige maanden als arbeidscontractant zijn functie uit oefende. Namens het aanwezige co mité, bestaande uit de dameS" W. van Putten-van Nieuwenhuizen, M. D. Verwest-de Vrieze en H. Dorre man, overhandigde wnd. burge meester C. Padmos aan de heer en mevrouw Ornée een fraaie kroon- lam'p, een schilderij alsmede voor elk een zilveren bestek. Uitslagen kinderspelen Voor de op vlaggetjesdag 1958 te Bruinisse gehouden kinderspelen bestond van de zijde van de jeugd grote belangstelling. De uitslagen waren: Zaklopen jongens: 1. D. van den Berg, 2. Rien van Driel, 3. Hans Padmos, 4. Frans van den Berg. Knikkers zoeken uit earner met slik, jongens: 1. André Kik, 2. Hans de Waal, 3. Leen van den Berg, 4. Sjaak Steketee. Blokjes lopen, meisjes: 1. Kobie van 't Leven, 2. Gerrie bij de Vaate, 3. Nellie Braber, 4. Neeltje Bal. Verder waren er nog wedstrijden in was ophangen voor meisjes en vlaggetjes lopen voor de kleineren. Veel hilariteit en grote belang stelling genoot het nummer zak lopen voor groteren, dat na de kin derspelen werd ingelast. De eerste prijs behaalde hier de heer de Kei zer, de tweede prijs de heer Roest. Verwachting tot woensdagavond: Zonnig Droog en zonnig weer; overwe gend matige oostelijke wind en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 3 sept. Zon op 5.53, onder 19.25. Maan op 21.19, onder 11.21. 4 sept. Zon op 5.55, onder 19.22. Maan op 21.51, onder 12.22. Laatste kwartier: 6 sept. te 11.24. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 3 sept. 6.05 v.m. 18.14 n.m. 4 sept. 6.33 v.m. 18.42 n.m. BROUWERSHAVEN: 3 sept. 5.38 v.m. 17.57 n.m. 4 sept. 6.11 v.m. 18.28 n.m. Springtij: 15 en 30 sept. Doodtij: 8 en 22 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-9. Aan de zuidflank van het krachtige Europese hoge- drukgebied heeft de oostelijke stro ming van droge continentale lucht zich verder naar het westen uitge breid. Op zijn lange weg vanuit het Oeralgebied wordt de lucht boven het continent ongeveer 10 graden warmer. Zij bereikt onze omgeving met maximumtemperaturen van ongeveer 25 graden. Ten westen van Ierland bevindt zich een de pressiesysteem dat in een lang zaam tempo oostwaarts trekt, maar dit heeft voor het weer in onze om geving weinig betekenis. Het zon nige weer zal voortduren waarbij' de temperaturen zich ongeveer op hetzelfde niveau handhaven. ZIERIKZEE De heer W. van der Schee, voorheen te Zierikzee, is te Leiden geslaagd voor het examen ana lyst B. HAAMSTEDE Werken vliegveld gegund De werkzaamheden voor het te rugbrengen in de oorspronkelijke staat van het vliegveld Haamstede (egalisatie en dichten van sloten etc.) zijn gegund aan de laagste in schrijver op de onlangs gehouden aanbesteding, de firma J. F. van der Hilst te Renesse voor f 99.750. BRUINISSE Bij de ingang van het nieuwe leerjaar kwamen naar de openbare lagere school 14 nieuwe leerlingen, naar de chr. school 19 nieuwe leer lingen. Ingezonden mededeling Voor 1001 plakwerkjes bij uw kantoorboekhandelaar J FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK De mannen grepen het zware stuk metaal en na veel moeite kre gen ze het omhoog en kantelden het. En inplaats van een motor te vinden, vonden ze een diepe berg- x-uimte, die volgestapeld was met kax'tonnen dozen, terwijl elke doos stevig met cellophaanpapier en een touw was dichtgemaakt. Stellinga diepte een doos uit de geheime bergplaats en sneed met het zakmes, dat Hendriks hem gaf, het touw door. Hij haalde het dek sel er af en de inhoud van de doos vertoonde zich aan de verbaasde blikken van de twee politieman nen. Er zat een soort tabak in, die een eigenaardige lucht verspreidde. Stellinga slaakte die nacht voor de tweede keer een zucht van ver lichting en keek Hendriks opnieuw veelbetekenend aan. „Weet je wat dit is, Hendriks? Weet je wat we hier gevonden hebben?" Zijn stem klonk enthousiast. De ander keek zijn chef een beet je verwonderd aan en schudde ont kennend zijn hoofd. „Ik dacht, dat we op zoek waren naar ver-dovende middelen, opium of cocaïne of zo. En dit lijkt meer op eigenbouw". „Man, dit is één van de gevaar lijkste produkten, die de wereld kent. Veel en veel erger. Dit is zui vere marihuana, oftewel Indische hennep. Die rommel stoppen ze in sigaretten en de roker wordt er zo aan verslaafd, dat hij er niet meer buiten kan. We hebben hier voor een kapitaal aan marihuana ach- terhaald. Kijk maar eens: zeven, acht, negenwel een doos of twaalf. Loop als de weerlicht naar de villa, Hendriks, en bel het hoofdbureau op. Noem niets, maar vraag, of de commissaris zelf wil komen kijken en met hem nog een paar mannetjes. Zeg maar, dat we de ontdekking van het jaar gedaan hebben. Kerel, we hebben ze te grazen. Sportvisser was die Rosma len, hé? Nou, dat zijn wij op z'n beurt ook. Maar dit is dan toch wel de beste vis, die we ooit gevangen hebben!" HOOFDSTUK 20. Het is teveel voor Joke. In huize Rijneveld begon de dag op hetzelfde ogenblik, dat inspek- teur Stellinga zijn belangrijke ont dekking deed. Bakker Rijneveld riep zijn zoon en begaf zich intus sen naar de bakkerij om de eerste voorbereidselen te treffen, want de bewoners van Wilschoten en om geving moesten die dag als ieder andere ook weer brood op tafel hebben. Toen een uur later de ma chines in de bakkerij volop draai den, kon het gebeuren, dat de beide mannen de telefoonschel niet hoor den, die in de gang rinkelde. Het was nauwelijks vijf uur en Joke was de eex-ste in huis, die zich reageerde, dat de telefoon ging. En toen deze bleef bellen, schoof ze uit bed, tx-ok een kimono aan en haastte zich naar beneden, intussen kijkend op haar wekkerklokje. Vijf uurWie belt er nu om vijf uur 's morgens op. In de gang keek ze met een sla perig gezicht naar de steeds weer rinkelende bel en nam de hoorn van de haak. „Hallo", zei ze flauwtjes. Er klonk een mannestem aan de .andere kant van de lijn. „Met wie spreek ik?" „Bakkerij Rijneveld", antwoordde Joke automatisch. „Met wie?" „Hier is inspekteur Stellinga van de Rijkspolitie. Ik bel vanuit 't Hooge. Spreek ik met mevrouw Rijneveld?" „Nee, met Joke. Ik ben de doch ter", antwoordde het meisje, dat nu wat meer belangstelling toonde. „Moeder is zeker nog niet op, hé? Apropos, is bij u een zekere Anto- nius Koenders in huis? Ik bedoel: logeert deze jongeman bij u?" Ze werd nu geheel wakker. „Ja, Tonnie logeert bij ons. Hij is hier met vakantie. Is er wat met hem?" „Niets om u ongerust over te ma ken, juffrouw Rijneveld. Hij heeft een ongelukje gehad en ligt in het ziekenhuis te Groningen. Ik bel u op, want u zoudt ongerust worden, als u merkt, dat zijn bed niet be slapen is". „Hoe, hoe koxnt dat? Wat is er gebeurd? Is het erg?" „Nee", klonk van de andere kant de kalme stem. „Hij is een beetje hier en daar beschadigd, maar niets om ongerust over te zijn. Als u tijd en gelegenheid hebt, mag u hem vandaag wel komen bezoe ken". „Kan hij niet hierheen gebracht worden, meneer? Wij kunnen hem ook wel verzorgen". „Het is beter-, dat hij voox-lopig in het ziekenhuis blijft, juffrouw. Enfin, u weet het nu. Nex-gens on- gerust over maken, want alles komt best weer in orde". „Ikik ga naar hem toe, me neer. Dank u wel voor de bood schap. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2