Zes*H$„ DE JUFFER VAN 'tHOOGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag as augustus i9ss No. 18419 HET RASSENVRAAGSTUK TE LITTLE ROCK Faubus wil bevoegdheid om centrale middelbare school te sluiten LITTLE ROCK. 26-8. - Gouver- neur Faubus van Arkansas heeft een speciale vergadering van Ar kansas' wetgevende vergadering verzocht hem in een wetsontwerp de bevoegdheid te geven om de middelbare scholen - met name de Centrale middelbare school van Little Hock - te sluiten. Indien in tegratie wordt opgelegd. Faubus verklaarde dat deze maat regel noodzakelijk is om herhaling van de incidenten van het vorige jaar te voorkomen. Hij zei: „de kwestie is ons opgedrongen. Wij moeten of onze rechten verdedigen of ons erbij neerleggen". Het door de gouverneur voorge stelde wetsontwerp voorziet in een volksstemming in het gebied van een eventueel gesloten school om binnen dertig dagen te beslissen of Sultan Hamid II in vrijheid DJAKARTA, 20-8. Sultan Hamid II van Pontianak, is de vorige week woensdag uit de gevangenis ont slagen. Hij heeft acht en een half jaar in de gevangenis doorgebracht na terecht te hebben gestaan we gens pogingen tot omverwerping van de regering. Hij verblijft tijde lijk bij vrienden in Djakarta. In een onderhoud met de corres pondent van het ANP in Djakarta •zeide sultan Hamid dinsdag boven alles naar rust te verlangen. Hij zag er gezond uit, maar is wel ver ouderd. Hij werd in april 1950 gearres teerd na de opzienbarende aanval op Bandung door Westerling en zijn volgelingen. Hij was toen mi nister van Staat voor parlementaire aangelegenheden. Drie jaar latei- stond hij terecht op beschuldiging pogingen te hebben gedaan de eer ste Indonesische regering na de overdracht van de souvereiniteit omver te werpen. Hij kreeg tien jaar gevangenisstraf. Sultan Hamid zeide uit te zien naar de hereniging met zijn gezin. Zijn echtgenote verblijft in Den Haag. Het Algerijnse verzet in Frankrijk Franse regering neemt geheime maatregelen tegen terreur PARIJS, 27-8. De Franse rege ring heeft - geheime - maatregelen genomen tegen de terreur van Al gerijnen in Frankrijk. Belangrijke objecten worden door soldaten en politie bewaakt. Bij de Sureté Na tionale zijn de verloven ingetrok ken. De minister van Binnenlandse Zaken, Pelletier, heeft in een radio rede gezegd dat de schuldigen aan de terreurdaden voorbeeldig zullen worden gestraft. Volgens de politie wordt de ter reur georganiseerd door speciale knokploegen van de Algerijnse ver zetsbeweging F.L.N., die een oplei ding van een half jaar hebben ge had. Dinsdagavond zijn in Parijs weer vier politiemannen door Algerijnen aangeschoten. „Beklemde" zwanen De trots van het Braziliaan- se ministerie van buitenland- se zaken in Rio de Janeiro i' zijn de zwanen die op de vij- i' vers in de tuinen van het i' ministerie huizen .Sedert i' enige tijd echter gaven de i anders zo sierlijke dieren ,1 blijk van een ziekelijke lus- teloosheid en een van hen is zelfs overleden. Na een diep- l gaand onderzoek is gebleken, dat de zwanen ziek geworden izijn door het eten van pa pierklemmen die de ambte naren uit het raam gooiden. De ambtenaren hebben nu J strikte opdracht gekregen ij om de klemmen in de papier- ij bakken te deponeren en niet ij in de tuin. de school gesloten blijft dan wel met toepassing van integratie her opent. Drie televisiemaatschappijen zon den Faubus' toespraak over de Ver. Staten uit. Vermist knaapje terecht APELDOORN, 28-8. De speur- tocht naar de 8-jarige Fransje Schouten uit Amsterdam, die met zijn ouders logeerde in het kam- peercentrum „Rabbit Hill" nabij Apeldoorn en sinds zondagmiddag vermist werd, is niet zonder suc ces gebleven. Vanmorgen in alle vroegte zijn politiemannen, bos wachters, houtvesters en 180 man van het depót der Koninklijke Ma rechaussee te Apeldoorn de bossen weer ingetrokken. Om kwart over elf troffen enige marechaussees het kereltje aan rustig spelend temid den van de bosbessenstruiken. Reeds gisteravond had men af drukken van kindervoetjes gevon den langs de afrastering van het kroondomein. Het kind, dat ver dwaald bleek te zijn, werd ook in de buurt van het kroondomein ge vonden. Congres Neil. Bond van gemeente-ambtenaren AMERSFOORT, 26-8. Het jaar- lij les congres van de Nederlandse bond van gemeente-ambtenaren, die aangesloten is bij het Ambtena- rencentrum, zal op 4 en 5 septem ber gehouden worden te Assen. De- openbare algemene vergade ring wordt op 4 september in „Bellevue" aldaar geopend. Meningen over de spanning rond Quentoy-archipel WASHINGTON, 26-8. De „Was- hington Post" schrijft, dat Amerika geheel onnodig bij de zenuwoorlog om de Quemoy-archipel betrokken is geraakt. Het blad verwijt Dulles, dat hij China er in het onzekere over laat, of Amerika deze eilan dengroep zal verdedigen of niet. Misschien, zo schrijft het blad, zal de jongste Amerikaanse waarschu wing voldoende zijn om communis tisch China van een directe aanval te weerhouden. Maar als dat niet het geval is, heeft Amerika de keus tussen inbinden onder druk of een oorlog - mogelijk met kernwapens - op de verkeerde plaats, op het verkeerde tijdstip en om een paar onbeduidende stukjes grond. Het is duidelijk schrijft de „Was hington Post", dat Amerika eerder een politieke dan een militaire re den heeft voor zijn handelwijze. Er is nauwelijks een verantwoordelij ke strateeg te vinden die van me ning is dat het behoud van de Que- moy- en Matsoe-eilanden van es sentieel belang is voor de verde diging van Formosa of de Vissers eilanden, waartoe Amerika bij ver drag verplicht is. LONDEN (Reuter). De liberale „News Chronicle" is van mening, dat Amerika Tsjiang Kai-Sjek moet trachten over te halen de Quemoy- en Matsoe-eilanden op te geven omdat ze geen strategische waarde hebben. De „Daily Telegraph" meent, dat het tussen Amerika en China gaat om een prestigekwestie. Ingezonden mededeling geneesmiddel Mijnhardt's Zenuwtabletten Koninklijke familie werkte druk programma af op Expo te Brussel Bezoek aan buitenlandse paviljoens BRUSSEL, 26-8. - De bezoekers van de wereldtentoonstelling, die vandaag tegen de middag in het paviljoen van Argentinië waren, keken verwonderd toen plotseling de aanwezigheid van Z.K.H. de prins der Nederlanden en HH.KK. HH. de prinsessen in dit paviljoen werd opgemerkt. De prinsessen waren in gezelschap van een ge zelschapsdame. Na in het Nederlandse paviljoen geluncht te hebben, keerden de prins en de prinsessen naar het Argentijnse paviljoen terug, waar prins Bernhard in het restaurant inlichtingen vroeg over het Argen tijnse vlees. De hoge bezoekers bracht dins dag ook een bezoek aan het Itali aanse en aan het Russische pavil joen. RECHTZAKEN Vier jaar geëist tegen Ammerstolse bankdirecteur Vier jaar gevangenisstraf met af trek heeft de officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr. I. H. van de Roemer, gisteren ge- eist tegen de zestigjarige accoun tant en spaarbankdirecteur D. E. H., te Ammerstol. Deze stond terecht wegens ver duistering, oplichting en valsheid in geschrifte. H. heeft ter zitting bekend, dat hij honderden spaarders heeft be nadeeld tot een totaal bedrag van ongeveer f 200.000 en enkele dorps genoten met misleidende verhalen circa f 100.000 afhandig heeft ge maakt. De Australische minister van buitenlandse zaken, de heer R. Ca sey wordt, vergezeld van de „assis- tent-secretary" van het Australi sche ministerie van buitenlandse zaken, de heer J. Plimsoll, op 29 augustus met het ochtendvliegtuig uit Londen op Schiphol verwacht. De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zal ter verwelkoming op het vliegveld aanwezig zijn. Frans-Nederlandse expeditie naar Sterrengebergte in Nieuw-Guinea? Kleurenfilm voor prinses Marijke PARIJS, 27-8. Het Franse pers bureau A.F.P. meldt, dat in het voorjaar van 1959 een Frans-Ne derlandse expeditie naar het Ster rengebergte in Nederlands Nieuw- Guinea zal vertrekken. Volgens dit bericht zou de Ne derlandse groep in deze expeditie, bestaande uit ongeveer dertig ge leerden, de geologie van het Ster rengebergte onderzoeken terwijl de Fransen, ongeveer tien man onder leiding van de natuuronderzoeker Gaisseau, zich voorstellen een weg te zoeken tussen de Idenburgrivicr en de Eilandenrivier, over dc cen trale bergketen in Nederlands Nw.- Guinea. De expeditie, die vier zes maanden zou duren, zou van het nodige worden voorzien door mid del van drie hcfschrocfvliegtuigen. Er zou van de expeditie een do- kumentaire film in kleuren en cinemascope worden gemaakt, die zou worden opgedragen aan prinses Marijke. Als kosten voor het Franse deel der expeditie wordt in het A.F.P.- bericht een half miljoen guldon ge noemd. De Nederlandse koninklijke fa milie heeft in het paviljoen van de Verenigde Staten een apéritief ge bruikt. De lunch werd hun in het Portugees paviljoen opgediend. In de vroege namiddag gingen de le den van de koninklijke familie elk hun weg en bezichtigden de ten toonstelling verder. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. In de garage van de Holland-Amerika Lijn aan de Rijnhaven te Rotterdam is de 48- jarige wagenrijder J. Verschoof, wonende Schuilenburg te Rotter dam, om het leven gekomen. Hij is bekneld geraakt tussen een muur en een auto, die van een smeerbrug reed, doordat de brug aan de voor zijde tijdens het omlaagdraaien op eens heel snel zakte. ROTTERDAM. De tweede ma troos van het Duitse Rijnschip „Hugo Stinnes 25", dat in de Nieu we Maas ter hoogte van de Oude Plantage te Rotterdam lag, is ver moedelijk overboord geslagen en verdronken. Het slachtoffer, de 19- jarige Heinz Schneider uit de Baumhofstrasze 14 te Marktheiden- feld, lag aan boord te slapen, maar ging omstreeks zeven uur aan dek. Nadien heeft men hem niet meer gezien. APELDOORN. Op de Arnhemse- weg te Apeldoorn is de 75-jarige wielrijder J. Heymensen uit Apel doorn toen hij verzuimde voorrang te verlenen, aangereden door een vrachtauto. De man werd daarbij zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij in de loop van de avond in het St. Liduinaziekenhuis te Apel doorn is overleden. AMSTERDAM. Op de Kalfjeslaan te Amsterdam is de 42-jarige mevr. M. N.-H. uit Amstelveen, die op de fiets reed in de richting van de Amsteldijk, ter hoogte van de Mid denweg aangereden door een perso nenauto. De dame is zeer ernstig gewond opgenomen in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam. Voor haar leven wordt gevreesd. 's-GRAVENHAGE. Aan 't strand bij Kijkduin is verdronken de Duit ser H. B. Lutz, een 20-jarige scho lier uit Gelsenkirchen. Hij is ver moedelijk te ver in zee gegaan. Des middags is het lichaam aange spoeld. Het slachtoffer logeerde in Loosduinen. 's-GRAVENHAGE. In de Laak- kade te Den Haag is verdronken de achtjarige A. H. Th. Zoutman uit de Schoolmeesterstraat alhier. Het jongetje was nabij de Van Zeg- gelenlaan met een schepnetje bezig visjes te vangen. Daarbij viel hij in het water. Het Zevende eskadron Spahis Algériens met trompetterkorps is met een extra trein uit Parijs, na ruim zes uur vertraging, gister avond laat in Groningen gearri veerd. Het Hawaii-dorp op de wereld tentoonstelling is in de nacht van dinsdag op woensdag geheel afge brand. DEN HELDER, 27-8. De kruiser „De Zeven Provinciën" is vanoch tend om kwart over zes vlotge- komen. De kruiser is vlotgekomen zon der particuliere sleepboothulp. Na dat grote hoeveelheden olie en mu nitie van het schip gelost waren, trokken de marinesleepboten „Or kaan", „Berkel", „IJssel" en „Com- mel" hedenmorgen vroeg, tegen de tijd dat de hoogste waterstand be reikt moest worden, met alle paar- dekrachten om het schip in bewe- Na lossen van olie en munitie: Kruiser „De Zeven Provinciën" door inarineboten vlot getrokken ging te krijgen. Dit gelukte niet. Pas na een half uur, om zes uur bij de hoogste waterstand, kwam er beweging en om veertien minu ten over zes gleed „De Zeven Pro vinciën" vlot weg, achteruit in de richting Marsdiep. Inmiddels is de kruiser in den Helder aangekomen. De hele nacht hebben de sleep boten „Zeeland" en „Simson" in de nabijheid van „De Zeven Provin ciën" rondgekruist. De marine be hoefde echter van hun krachten geen gebruik te maken. Zij zijn naar hun thuishaven teruggekeerd. Gemeenteraad van Haamstede bezocht kampeerbedrijven in Noord-Brabant Onderzoek naar mogelijkheden voor dc Westhoek (Van een medewerker) Ten einde elders indrukken op te doen, die voor de praktische opzet en inrichting van kampeerbedrij ven in de toekomst voor de West hoek van belang kunnen zijn, heeft de voltallige gemeenteraad van Haamstede deze week een be zoek gebracht aan verschillende bungalow- en kampeerbedrijven in Noord-Brabant. Een oriënterende reis dus over de mogelijkheden en moeilijkheden, die zich bij de orde ning in dit bedrijf kunnen voor- doen. Zo werd een bezoek gebracht aan het 15 ha. grote bungalowbe- drijf „De Bikkel" te Deurne. Vijf en twintig bungalows zijn hierop geplaatst en daarnaast is plaats voor 200 kampeerders. Het samen gaan van belde groepen bleek niet wel mogelijk te zijn, omdat de be hoeften der beide categorieën te zeer uiteenlopen. De groepen wer den dan ook geheel gescheiden van elkaar ondergebracht De huisjes zijn op het (heuvelachtig) terrein in steen opgetrokken. Het hoofd kampgebouw heeft een ruime kan tine. Het moderne bedrijf is 15 20 weken geheel volgeboekt. Het is gelegen temidden van denneb ossen. Tweede doel van de reis gold het hotel-, restaurant en bungalowbe- drijf „De Rosep" bij Oisterwijk. Het bedrijf wordt uitgeoefend op ongeveer 8 ha. van het 22 ha. grote ■landgoed. 41 bungalows bleken in bedrijf. Het waren dubbel gebouw- do huisjes, waarvan - met behulp van tussendeuren de grootte va riabel is. Ook hier een ruime kamp winkel en de mogelijkheid produk- ten van eigen kippehouderij en boerderij. Gemeentelijk karnpeerbedrüf Eveneens in Oisterwijk werd be zichtigd het 13 ha. grote kampeer- bedrijf van de gemeente, met een maximale capaciteit van 1400 be zoekers. Het terrein is zeer dicht beplant, zodat kampeerders niet de minste last van elkaar hebben. Het kamp bleek uit te munten door rust en netheid. De verklaringen der „bewoners" bleken zeer gun stig te zijn. Tot besluit werd een bezoek ge bracht aan het kampeerbedrijf „De Klinkaerd" van de gemeente Dru- nen, Op dit 30 ha. grote bedrijf is ruim gelegenheid voor kamperen, terwijl bovendien nog 41 4- 6- persoons bungalows in bedrijf wa ren. Een ruim opgezet centraal ge bouw bevat een zelfbedieningswin kel. Twee ruime slaapzalen, een centrale keuken en een ruime kan tine scheppen mogelijkheden voor het houden van conferenties e.d. Aangepast aan de regionale om standigheden zouden bepaalde be- drijfstypen - gelet ook op de goede bezetting elders - zich voor de Westhoek van Schouwen uitste kend lenen. Intussen rust op de autoriteiten de verantwoordelijk heid uit de veelheid van mogelijk heden de juiste keuze te doen. KERKNIEUWS Geref. stichting „Lectnurarbeld" 's-GRAVENHAGE, 26-8. Naar vernomen wordt is op initiatief van de Gereformeerde evangelisatie predikanten in de grote steden een stichting „Lectuurarbeid" in het leven geroepen, die evangelisatie- bladen voor verschillende catego- riën van evangelisatie-contacten wil gaan uitgeven. Als eerste uit gave zal een veertiendaags blad „Onderweg" het licht zien, dat be stemd is voor buitenkerkelijken. Waarbij men de methode van de totale benadering wil toepassen om in een steeds meer verstedelijk te en geïndustrialiseerde samenle ving het licht van het evangelie te laten schijnen, niet alleen maar over persoonlijke problemen, maar ook over vragen van cultuur en maatschappij, van huwelijks- en gezinsleven. Als hoofdredacteur zal optreden ds. E. Pijlman, Gerefor meerd predikant te Kralingen, die hoofdredacteur is geweest van „De Zaaier" in Indonesië. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE „High Fi" in „Mondrogon" Als eerste Horeea-bedrijl in Zee land is café restaurant „Mondra- gon" alhier overgegaan tot de aan schaffing van een High Fidelity kracht versterker, voor een zo na tuurgetrouw mogelijke weergave van de in dit bedrijf ten gehore gebrachte muziekprogramma's, het zij van radio, draadomroep, band recorder of pick up. De inderdaad zeer fraaie weergave, welke deze nieuwe vinding te genieten geeft, wordt bereikt door middel van twee hoeg-toonspeakers en een spe ciale groeps-speaker voor de bas tonen. De installatie zoals die in „Mondragon" is opgesteld beschikt voorts over een speciaal hiervoor ontworpen pick up, waarin geen saffiernaald is toegepast maar een magneto-dynamische kop met dia mant. Tevens is het mogelijk door een microfoon via de installatie be zoekers in het restaurant, bijv. voor telefoongesprekken, op te roepen. :j: Aanwezig op eigen „begrafenis" REIMS, 26-8. Plechtig trok een begrafenisstoet door de straten van het dorp Marest-Dampcourt, nabij Reims, om de 65-jarige Victor Ste vens naar zijn laatste rustplaats te brengen. Dit althans dachten de be droefde familieleden in de volg- wagens. De stoet bereikte de kerk, waar de uitvaartplechtigheid zou worden gehouden. Doch voor het zover was snelde iemand opgewonden de kerk binnen en de famlilieleden kregen de schrik van hun leven: Victor herrezen, in levenden lijve voor hen. De toedracht der gebeurtenissen, die tot deze verrassende ontkno ping leidde, was als volgt. Verleden week, toen Stevens met vakantie buiten het dorp zijner inwoning vertoefde, werd het lijk van een oudere man op de spoorbaan bui ten het dorp aangetroffen. Na de lijkschouwing werd medegedeeld, dat het stoffelijk overschot dat van Victor Stevens was. Laatstgenoem de las in zijn vakantieverblijf in de krant, dat hij plotseling het tijde lijke met het eeuwige had verwis seld, hetgeen voor hem aanleiding was spoorslags naar Marest-Damp court te vertrekken, om zijn treu rende nabestaanden persoonlijk te vertellen, dat zij hun tranen kon den drogen. m In Brescia (noord-Italië) zijn bij een hagelbuf hagelstenen zo groot als noten gevallen. Binnen enkele minuten lag de hagel 40 cm. dik. Aan de te velde staande gewassen is enorme schade aangericht. PLECHTIGHEID TE STOCKHOLM Burgemeester van Zierikzee draagt Schouwen-Duiveland's geschenk over (Van onze redakteur) Op vrijdag 5 september a.s. hoopt burgemeester mr. F. Th. DUck- meester van Zierikzee, namens de Stichting „EUandgemeenschap „Schouwen-Duiveland" en in haar namens de bevolking van Schou wen-Duiveland, het door de Kon. Glasfabriek „Leerdam" vervaar digde glaspaneel, als geschenk van de eilandbevolking, over te dragen aan de Zweedse Rode Rruis-auto- riteiten te Stockholm. Zoals bekend wordt het paneel aangeboden als stoffelijk bljjk van dankbaarheid voor de schenking van het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis, na de februariramp van 1953. De overdrachtsplechtigheid vindt plaats in het hoofdkwartier van het Comité Générale de la Croix Rouge te Stockholm. De plechtigheid zal o.m. worden bijgewoond (en ver slagen) door de redakteur van de „Zierikzeeschc Nieuwsbode". FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK „Hallo, centrale, wagen twaalf meldt, dat de boot binnen is en drie man zijn van boord gehaald. Voor lopig onderzoek aan boord heeft nog geen resultaat gehad. We zul len daglicht moeten afwachten. De zes arrestanten worden overge bracht naar het bureau. Meer nieuws is hier nog niet. Over". „Dank u, wagen twaalf. Wij heb ben alles genoteerd. Wachten op de zes arrestanten. Wilt u nog meer weten? Over". „Hallo, centrale, is er al iets be kend van onze Duitse kollega's of uit Amsterdam? Over". „Hallo, wagen twaalf, Amster dam heeft gemeld, dat precies om drie en twintig uur de razzia in de stad is begonnen. Van de Duitsers nog geen bericht. Wij gaan nu sluL ten en zullen wagen één oproepen. Wij roepen u terstond op, als we weten, wie zwaargewonde is. Over en sluiten". Inspekteur Stellinga wipte weer uit de wagen en liep toen naar de villa, waar de zes arrestanten gela ten hun lot afwachtten. „Zo", zei hij opgewekt het nieu we drietal bekijkend. „Nu kunnen we tenminste bij behoorlijk licht onze nieuwste aanwinst welkom heten en kennismaken. Mag ik me even voorstellen? Inspekteur Stel linga van de Rijkspolitie. Aange naam. Misschien onaangenaam voor u, maar dat Is mijn schuld niet". Intussen had hij een portefeuille uit zijn binnenzak gehaald en be keek hij een aantal foto's. Eén haalde hij er tussen uit en verge leek die met de man met de baard. Toen liep hij op hem toe, hield de hand voor de rossige baard en ver geleek nogmaals het gezicht met de foto. Toen knikte hij tevreden. „Ik heb dus het genoegen kennis te maken met meneer Rosmalen? In Rotterdam vroeger bekend on der de naam van Kees van Iperen, nietwaar? Had u indertijd niet wat te maken met smokkelen van co caïne? Als ik me goed herinner, was dat in 1950, niet? Resultaat: drie jaar. Wegens bijzonder goed gedrag reeds na twee jaar en een maand ontslagen. V ziet, de politie heeft onder bepaalde omstandigheden een goed geheugen. Laten we eens verder kijkenO ja: september 1952 in vrijheid gesteld en sinds dien spoorloos verdwenen. Nou. spoorloos.... Wilschoten is welis waar een uithoek, maar dat neemt niet weg, dat de justitie al gauw wist, dat u hier onder een andere naam bivakkeerde. En u doet te genwoordig aan sportvissen, niet waar? Bij voorkeur des nachts". Hij knikte en keek de andere twee boeven aan. „Met assistentie van uw beide vrienden hier. We hebben het net met vis aan boord gezien. 't Gaatniet zo gek veel, vindt u wel? Voor iemand, die al een jaartje des nachts vistU zult in die tijd natuurlijk wel eens wat beters gevangen hebben, daarvan ben ik overtuigd. Daarvan is de justitie overtuigd, ziet u? En wat zou dat zijn?" De man met de baard haalde zijn schouders op. „Wanneer u denkt, dat u lollig bent, dan vergist u zich. Er is niets, wat mij aangewreven kan worden. En als deze arrestatie zonder enige grond achter de rug is dan kunt u ervan opaan, dat ik een geduchte schadevergoeding zal vragen". Inspekteur Stellinga knikte. „Na tuurlijk, dat moet u beslist doen. Gederfde levensvreugde of zoiets, noemen de advokaten dat. De Staat der Nederlanden is momenteel niet zo erg best meer bij kas, want we zijn de besteding aan het beperken. Doch een schadevergoeding voor de sportvisser Rosmalen zal er nog wel af kunnen". „U hebt natuurlijk een schrifte lijk bevel?" vroeg de heer des hui zes nijdig, de spottende opmerking van de inspekteur negerend. „U kent het klappen van de zweep, meneer. Dat heb ik. Tam- minga, maak jij de armbandjes van meneer Rosmalen eens los, dan mag hij het. bevel lezen. Daar heeft hij als chef van deze tent recht op". Nadat de handen van Rosmalen vrijgemaakt waren, overhandigde Stellinga hem het bevel van de of ficier van justitie en stak toen een sigaret op. Op dit ogenblik waar schuwde een van buiten gekomen agent hem, dat de centrale hem op geroepen had. „Ik kom", zei Stellinga. Hij wierp even een blik van verstand houding op Tamminga, die begrij pend knikte en Rosmalen geen ogenblik uit het oog verloor. Intus sen was Stellinga naar de radio wagen gelopenij en meldde zich via de mobilofoon. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5