Vleeskeuringsdienst geeft geen goedkeuring aan kritisch jaarverslag Hoofd van Dienst Pracht handen Afscheid werd genomen van beide wethouders en P*v*cLA.-raadslid „MEER KLACHTENBOEK DAN VERSLAG" Stijging vleesinvoer van buiten Schouwen-Duiveland Het bootd van de Vleeskeurings dienst kring Zierikzee, de heer J. Stevense te Renesse, heeft in het jaarverslag 1957 kritiek uitgeoefend op deze dienst. De heer Stevense schrijft dat wat de dienst betreft, er geen enkele vooruitgang is te bespeuren geweest en dat de dienst „in haar onverantwoordelijke kin derschoenen" is blijven staan. „Om maar niet te spreken van een open baar slachthuis", aldus het hoofd van dienst, die er verder op wijst dat er ook dit jaar nog geen een voudig laboratorium of behoorlijk ingerichte noodslachtplaats met koelruimte verrezen. De heer Stevense vervolgt: „De logische gevolgen van al deze in- conveniënten zijn dat vele beslis singen op veel te losse schroeven genomen moesten worden en we tenschappelijk absoluut onverant woord waren. Gezien de beste dingsbeperking en gezien ook de weinige belangstelling die de vlees keuring op Schouwen-Duiveland geniet, is er niet veel hoop dat een en ander op korte termijn gereali seerd zal worden". De heer Stevense wijst er voorts op dat men in de Westhoek thans de tweede serie van 24 diepvries cellen gaat plaatsen en merkt op dat het wel schrijnend is voor een hoofd van de dienst, te moeten con stateren „dat enkele huisvrouwen in één jaat meer kunnen bereiken dan een vleeskeuringsdienst van een heel eiland in vijftig jaar". Het hoofd van dienst merkt voorts op, dat een goed ingerichte noodslachtplaats in Zierikzee uiter mate geschikt zou zijn voor derge lijke diepvriescellen. „Men zou ge makkelijk een zestigtal van derge lijke cellen in een appartement van dit gebouw kunnen plaatsen, zodat ook de huisvrouwen van Zierikzee en omgeving hiervan gebruik zou den kunnen maken", aldus de heer Stevense. Jaarverslag aangehouden Tijdens de gisterenmiddag ge houden vergadering van de bestu ren van de tot de vleeskeurings kring Zierikzee behorende ge meenten op Schouwen-Duiveland, is van verschillende zijden kritiek uitgeoefend op het verslag van de heer Stevense en is besloten hier aan geen goedkeuring te verlenen, doch het jaarverslag tot een vol gende vergadering aan te houden. Burgemeester J. Romeijn van Ouwerkerk vond het rapport van de heer Stevense meer een klach- tenboek dan een jaarverslag. „Het geeft ons een onbevredigend gevoel als het hoofd van de dienst zegt Vrijspraak kwam... t maar laat i DARMSTADT, 27-8. De 56-jari- ge rentenier Johannes Rossmann uit Gadernheim is woensdag, 35 jaar na zijn veroordeling tot 15 jaar tuchthuisstraf wegens medeplich tigheid aan moord, gerehabiliteerd. Een rechtbank te Darmstadt kwam tot de conclusie, dat medeplichtig heid aan het misdrijf thans niet met zekerheid kon worden vastge steld en sprak Rossmann vrij. De moord was in 1922 door Jo hannesbroer Jakob gepleegd, die bekende en Johannes de aanstich ter en medeplichtige noemde. Ja kob die tot 15 jaar gevangenisstraf was veroordeeld, werd in 1940 in een psychiatrische inrichting onder, gebracht. Johannes begon al tijdens zijn straftijd aan zijn eerherstel te wer ken. Reeds voor 1940 voerde hij aan, dat zijn broer sedert 1922 on toerekeningsvatbaar was en dat zijn verklaringen daarom geen rechts geldigheid hadden. De rechtbank te Darmstadt had niet tot taak vast te stellen of de gerechtelijke instantie die Ross mann indertijd veroordeelde een fout had gemaakt, maar moest wel nagaan, of Rossmann thans nog medeplichtigheid kon worden toe geschreven. Oplossing IJslands visserijgeschil in zicht? OSLO, 27-8. De visserijdeskundi gen die op het ogenblik het geschil bespreken voortvloeiend uit het be sluit van de IJslandse regering haar grenzen voor de visserij van 4 tot 12 mijl uit de kust uit te brei den, hebben overeenstemming be reikt over een compromisoplossing die waarschijnlijk door alle betrok ken landen zal worden aanvaard, aldus is uit welingelichte kringen te Oslo vernomen. Het compromis werd woensdag door de Noorse regering in Oslo besproken na afloop van de buiten gewone bijeenkomst van de rege ring werd geen communiqué gepu bliceerd. Maar in genoemde krin gen is gezegd, dat men reden heeft om aan te nemen dat de Noorse re gering er in toegestemd heeft, dat de besprekingen van de deskundi gen te Parijs worden voortgezet met het ontwerp-compromis als grond slag. I dat wij in gebreke zijn gebleven met vele dingen", aldus de heer Romeijn, die hier nog aan toevoeg de dat „de wensdromen van de keu ringsveearts niet thuishoren in een jaarverslag". Burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwershaven merkte op dat de Vleeskeuringsdienst misschien wel niet voldoet aan de wensen van de heer Stevense maar dan toch wel aan de wet. Spr. meende dat als het hoofd van dienst de verant woordelijkheid niet kan dragen hij dient af te treden. De heer S. Overbeeke te Nieu- werkerk onderschreef het stand punt van de heren van Leeuwen en Romeijn en betreurde de afwezig heid van het hoofd van dienst op deze vergadering. De Nieuwerkerk- se afgevaardigde vond het verslag niet objectief en kon hier geen goedkeuring aan verlenen. Ook de heer O. van Nieuwenhuize te Brou wershaven had kritiek op het jaar verslag en vond het veel te ver gaan als men de dienst zou willen gaan gebruiken „als verhuurinrichting van diepvriescellen". De invoer van vlees In het jaarverslag wordt verder opgemerkt dat, hoewel de veesta pel zich op Schouwen-Duiveland reeds behoorlijk heeft hersteld, toch nog invoer van mindere kwaliteiten vlees van buiten' het eiland bleef aanhouden. Naar de mening van de heer van Nieuwenhuizen zal deze invoer nog blijven toenemen „doch dit betreft geen mindere kwaliteit vlees", al dus spreker. De heer van Nieuwen huizen gaf het hoofd van dienst de raad de dienst niet op meer kosten te brengen, vooral niet voor zaken die niet van direct belang zijn. Wat betreft het invoeren van vlees drong burgemeester van Leeuwen aan op de wenselijkheid een mid del te vinden waardoor het aantal keuringen kan worden beperkt. Spr. voelde alles voor een nieuw sys teem van afgifte en vond de thans gevolgde werkwijze onlogisch en kostbaar. De vergadering besloot deze suggestie van de heer van Leeuwen ter bestemde plaatse ter kennis te brengen. De rondvraag Tijdens de rondvraag bracht burgemeester Jhr. van Citters het jaarverslag van de heer Stevense opnieuw ter sprake. Jhr. van Cit ters vond dat het juist zou zijn in de vergadering naar voren te bren gen dat er naar zijn mening wel juistheid ligt in het betreffende verslag, en dat de accomodatie van de vleeskeuringsdienst toch niet be paald uitgebreid kan worden ge noemd waardoor de dienst goed koop kan werken. Naar aanleiding van de opmerkingen van de heer van Leeuwen betreffende de invoer van vlees was Jhr. van Citters juist sterk geporteerd voor scherpe keu ring van vlees, dat dikwijls van her en der afkomstig is. Burgemeester Laurense van Oosterland kon zich zeer bepaald niet verenigen met bepaalde zinsneden in het verslag. Tijdens deze vergadering die on der voorzitterschap van de heer A. M. den Boer werd gehouden, wer den de rekening van inkomsten en uitgaven over 1957, de kapitaal rekening 1957 en de eerste en twee de wijziging der begroting van in komsten en uitgaven over 1958 vastgesteld. De begroting van in komsten en uitgaven voor 1959 werd voorlopig goedgekeurd (op voorstel van de heer van Leeuwen), om de mogelijkheid open te houden op deze begroting terug te kunnen komen als de ervaringscijfers be treffende de auto-onkostenvergoe ding bekend zijn. Aan een door de heer van Nieuwenhuizen voorge stelde tarief wijziging voor keurlo nen zal aandacht worden besteed. De voorzitter deelde nog mede dat het vanaf 1 juli jl. zonder meer ver boden is varkens te houden in de Hem. De aanstellingstermijn van de heer C. J. H. Scheuermann als keuringsveearts werd met de tijd van 1 jaar verlengd. Auto vloog in brand na botsing Twee inzittenden verbrand DEIL, 27-8. Op de grote weg Rot terdam-Den Bosch, onder de ge meente Herwijnen (Betuwe) is van morgen een personenauto in volle vaart tegen een grote met stenen geladen vrachtwagen uit Wychen gebotst. De personenauto vloog on middellijk in brand. De twee in zittenden, een man en een vrouw, wier identiteit nog niet is vastge steld, zijn hierbij levend verbrand. In de richting Rotterdam reed een colonne auto's. De chauffeur van de achterste auto, een grote vrachtwagen, merkte niet op dat de colonne voor hem stilstond voor wegreparatie. Deze moest daarom schielijk remmen. Een achter deze vrachtwagen rijdende grote wagen met stenen uit Wychen zag op het laatste moment dat de chauffeur stopte. Om een botsing te vermij den draaide de chauffeur snel zijn stuur naar links. Daar kwam juist als tegenligger een personenauto aan, die met volle vaart onder de wagen met stenen vloog. De personenauto werd volledig vernield en vloog in brand. Toege snelde automobilisten moesten toe zien dat de inzittenden levend ver brandden. De hitte was ondrage lijk en men kon niet bij de wagen komen. Toen men tenslotte met schuim- blussers het vuur had geblust, wa ren de twee inzittenden reeds over leden. De stoffelijke overschotten zijn naar een ziekenhuis in Gorin- chem vervoerd. Nader wordt bericht, dat de slachtoffers, die naar Herwijnen zijn overgebracht (en niet naar Go- rinchem - zoals aanvankelijk werd bericht) blijken te zijn de 30-ja- rige vertegenwoordiger Jac. Pet uit Vlaardingen en zijn 57-jarige moe der mevrouw J. Pet-van der Spek, eveneens uit Vlaardingen. Jongeman kwam 0111 op vakantiereis HEERHUGOWAARD, 28-8. Tij- dens een vakantiereis in zuid Lim burg is de 19-jarige H. van der Heiden uit Heerhugowaard om het leven gekomen. Hij zat in een auto naast zijn vriend K. Kout (even eens uit Heerhugowaard), toen ze in de gemeente Meerssen een aan rijding veroorzaakten. K., die aan het stuur zat, doofde de lichten en zette zijn voet op het gaspedaal om te trachten in het donker te ont komen. Op deze vlucht reed de auto echter tegen een boom op, waardoor van der Heiden op slag werd gedood. K. is gearresteerd. WESTWOUD. Op de Zwaagdijk (gemeente Westwoud) is de acht jarige Folkert Groot uit Uithoorn, die bij zijn oom logeerde, gegrepen door een personenauto. Het jon getje stak onverwachts de weg over van achter een stilstaande auto. Hij werd veertig meter mee gesleurd en was vrijwel op slag dood. KERKNIEUWS Kerkelijke bezwaren tegen optreden van Osborn 's-GRAVENHAGE, 26-8. In ver band met het optreden van de Amerikaanse evangelist Osborn des avonds in de Maliebaan te 's-Gra- venhage, heeft een tiental predi kanten van de Gereformeerde Ker ken van 's-Gravenhage oost. en west een gemeenschappelijke ver klaring uitgegeven, waarin zij ern stig waarschuwen tegen de huns inziens verkeerde invloed, die van de meetings van deze evangelist uitgaan. Deze verklaring luidt al dus: „De ondergetekenden, predikan ten van de Gereformeerde Kerken van 's-Gravenhage oost en west, voor zover niet met vakantie of on bereikbaar op het tijdstip van het opstellen van deze verklaring, diep geschokt door de onschriftuurlijke redeneringen in de Osborn-mee- tings van deze week op het Malie veld in Den Haag, en niet minder door de handelingen op deze rede neringen gegrond, verklaren als dienaars van het evangelie zich vol ledig te distanciëren van deze woorden en praktijken, die naar hun mening geen enkele basis vin den in de Heilige Schrift en wen sen allen, voor wie zij verantwoor delijk zijn, ernstig te waarschuwen tegen de verkeerde invloed, die van deze meetings moet uitgaan". KERKEN PROTESTEREN IN OOST-DUITSLAND BERLIJN, 28-8. Volgens donder dag te west-Berlijn ontvangen be richten hebben op elf dezer vier duizend Oostduitse Rooms Katho lieken en Protestanten in de kathe draal van Naumburg, in Saksen, een protestbijeenkomst gehouden naar aanleiding van de arrestatie van een kapelaan en de inbeslag neming van boeken ,die volgens de communisten „fascistisch" zouden zijn. LAND- EN TUINBOUW De verkoop van melk op de boerderij UTRECHT, 27-8. Tijdens een vandaag in Utrecht gehouden ver gadering van de gezamenlijke Ne derlandse melkhandelaren is beslo ten een telegram te zenden aan de minister van Landbouw, AJisserij en Voedselvoorziening met het ver zoek op korte termijn krachtige maatregelen te willen treffen om de verkoop van melk aan particulie ren op de boerderij ongedaan te maken. In het telegram wordt me degedeeld, dat de omzetten van ^e melkhandel, vooral op het platte land, door deze verkoop zo gedaald zijn, dat het inkomen van de melk handelaren, ook al vanwege de te lage marge, onvoldoende is om in het onderhoud van hun gezinnen te voorzien. Afschriften van het telegram zijn gezonden aan dc ministers van Economische Zaken, van Justitie en van Binnenlandse Zaken. TERUG NA VEERTIEN HEERLIJKE DAGEN Hatfield (Gr.-Br.) bereidde Schouw en-Duivelandse jeugdgroep hartelijk onthaal Bijna overladen programma van partijtjes en trips ZIERIKZEE, 27-8. Na een voor spoedige reis zijn de vijftien jonge lui van Schouwen-Duiveland, he denavond van een 14-daags verblijf in de Zierikzeese adoptiegemeente Hatfield (Engeland), weer gezond en wel teruggekeerd „op eigen bo dem". De vijftien meisjes en jongens lo geerden bij Engelse families en dat was hen duidelijk „af te horen", want toen de groep - eventjes in afwachting, van het definitief uit elkaar gaan - neerstreek op het terras van „Concordia", vlogen er geduchte Engelse volzinnen door de lucht. De gvoep stond onder de hoede van de heer A. Brand, hoofd van de lyceum-brugklasse, de man die na de ramp al eerder werd geroe pen op te treden als reisleider van jeugdgroepen uit Zierikzee. De groep bleek eensluidend vol lof over de excellente reis naar En geland, waar de Hatfieldse gast vrouwen en gastheren geen moeite hebben gespaard, om het de jonge lui naar de zin te maken. Er was een scherp gesteld programma van trips voorbereid, maar daar tussen door hebben de jongelui - bv. op uitwisselingspartijtjes bij verschil lende families - nog extra kunnen genieten van de Engelse gastvrij heid. Op woensdag 13 augustus arri veerde de groep in Londen, van waar per trein (Victoria station) naar Hatfield werd gereden, waar bij aankomst auto's gereed stonden om de jongelui naar de respektie- velijke logeeradressen te brengen. Zij werden daar gastvrij onthaald. De volgende dag reeds bezocht men de laboratoria van de Nivea-fa- brieken terwijl vrijdag 15 augustus was bestemd voor een bezoek aan het Windsor Great Park. De jon gelui kregen toen gelegenheid ken- HAAMSTEDE/BURGH Wedstrijd in rijvaardigheid op vliegvfeld Gezien het grote succes, organi seert V.V.V. Burgh-Haamstede op zaterdagmiddag 30 augustus we derom een wedstrijd in rijvaardig heid. Elke autobezitter kan mee doen; het gaat niet zozeer om snel rijden, maar om met zo weinig mo gelijk fouten een op de verharde taxibaan en platform van het vlieg veld uitgezet parcours van enkele honderden meters af te leggen. Be schadiging van de auto's is uitge sloten. Indien het weer wil medewerken belooft het ook voor de toeschou wers een interessante middag te worden. Men kan zich vanaf 28 augustus a s. voor deelname opgeven op de gemeentehuizen te Haamstede en Burgh. Het aantal deelnemers is beperkt. Na afloop volgt prijsuit reiking. nis te maken met de gang van za ken bij een echte Engelse picnic. Die dag werd ook de Londense vlieghaven bezocht, waar de thee werd gebruikt. In de avonduren waren zij aanwezig bij een taptoe. Andere manifestaties Van de verdere manifestaties noemen wij het bezoek aan een Engelse boerderij, een partijtje aan geboden door de afdeling van de Burgerlijke Verdediging, een dito aangeboden door de Hatfieldse Rotaryclub. Een der hoogtepunten vormde het uitgebreide bezoek aan Londen, waar de beroemde stads- punten in ogenschouw werden ge nomen, alsmede het wisselen van de wacht der beroemde Guards. Ook werd de Vauxhall-motoren- fabriek bezocht, terwijl tevens een uitgebreide rit door de streek op het programma stond. We noemen nog een ontvangst door de St. Al bans Rotary-club en een schitte rende afscheidspartij in het stede lijk jeugdcentrum van Hatfield Woensdagmorgen tien uur was het weer zover, dat de Schouwen-Dui- velandse jeugdgroep de terugreis moest aanvaarden vanaf het Vic toria-station te Londen. „Het is niet onder woorden te brengen wat wij hebben gezien en genoten", zo drukte een wel wat vemoeide, maar zeer voldane deel neemster zich tegenover ons uit, toen wij vroegen naar haar Engel se ervaringen. „Het is fantastisch wat de Engelsen voor ons hebben gedaan", zo voegde zij daar nog aan toe. Hatfield heeft zich dus wel zeer ingespannen om het de groep naar de zin te maken! BOLSWARD in moeilijkheden BOLSWARD, 28-8. Wanneer op 2 september overal in Nederland de nieuw gekozen gemeenteraden hun zittings periode zullen beginnen, zal die van Bolsward in Fries land voor één van de groot ste moeilijkheden staan. Het gaat om de schatkist. Niet dat die leeg is, maar de sleu tel ervan is zoek. Op deze schatkist, een oude antieke, die in de hal van het stad huis staat, zitten drie sloten waarvan in vroegere tijden alle drie burgemeesters van Bolsward een sleutel hadden. De noodzakelijke aanwezig heid van alle drie burge meesters bij het openen van de schatkist voorkwam aldus fraude. Thans is echter Lei den in last, of beter Bols ward in moeilijkheden, want na een door tienduizenden bezochte tentoonstelling in het raadhuis blijkt één van de sleutels spoorloos te zijn verdwenen. De schatkist kan niet meer geopend worden. Verwachting tot vrijdagavond: Minder warm Minder warm weer met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien; overwegend matige wind lussen zuidoost en zuidwest. 29 aug. Zon op 5.45, onder 19.36. Maan op 19.19, ondner 6.03. Volle maan: 29 aug. te 6.53. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 aug. 3.20 v.m. 15.35 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 aug. 2.50 v.m. 15.15 n.m. Springtij: 31 augustus. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-8. Het gebied van hoge druk boven midden Europa breidde zich de afgelopen 24 uur over noord Europa uit. Daardoor ontstond de gordel van hoge druk van de Noordelijke IJszee over midden Europa tot de Middellandse Zee. Aan de westflank er van stroomt warme lucht uit het zui den via Frankrijk naar onze stre ken. In de warme luchtstroming ontwikkelden zich boven Frank rijk kleine storingen, die langs de Engelse Kanaalkust plaatselijk on weer veroorzaakten. Boven land veroorzaakte de storingen alleen wat bewolking, die vanmorgen ook ons land binnendreef. In het lage druksysteem op de oceaan kwam 'n nieuwe depressie bij IJsland tot ontwikkeling. Voor de Golf van Biscaye begon de luchtdruk van morgen evenwel te stijgen. Daar door zet wat koelere oceaanlucht zich in beweging in de richting van west Europa. Het front dat deze lucht begrenst kan in ons land aan leiding geven tot plaatselijk wat regen of een onweersbui. Ingezonden mededeling Hamea-Gelei Het is de Hamamelis die 't 'm doet In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 621 artsen en 166 pro fessoren en lectoren van universi teiten uit oost-Duitsland naar het westen gevlucht, zo meldt het anti communistische voorlichtingsbu reau „West" in Berlijn. De Jordaanse autoriteiten heb ben een Amerikaanse journalist uitgewezen wegens een artikel dat hij over koning Hoessein heeft ge schreven. GEMEENTERAAD ZONNEMAIRE Verdiensten der scheidenden in het licht gesteld (Van onze redakteur) Op de jongste raadsvergadering van Zonnemaire hebben - gelijk gemeld - de beide wethouders, de heren J. van Splunder en J.v de Rijke, alsmede het raadslid de heer P. dc Munnik, afscheid genomen van de raad. In de nieuwe raad zullen zij niet meer terugkeren. De voorzitter, de heer J. van Splunder, richtte zich tot de heer P. de Munnik en tot zijn scheidende collega, de heer De Rijke. Hij stelde hun verdiensten in hfit licht en prees hen voor hetgeen zij in het belang van de gemeente hebben gedaan. De loco-burgemeester noemde het scheidende lid, de heer De Munnik (P.v.d.A.), een ijverig raadslid, die een heldere kijk had op de zaken de gemeente betreffende. Hij was geen man van veel woorden, maar hij heeft tegenover de plaatselijke gemeenschap zijn plicht vervuld op een wijze, waaraan hij zijn verdere leven op aangename wijze kan te rugdenken. Sinds 1948 bekleedde de heer De Rijke het wethouderschap, aldus de voorzitter, die de goede verstand houding in het college prees en de heer De Rijke dankte voor de pret tige wijze van omgang. „Er zijn" - vervolgde hij - „nooit grote ver schillen in het college geweest en wethouder De Rijke was een goed financier, die een voorbeeldige plaats bekleedde in het belang van de gemeente". Spi'eker zegde beide scheidenden dank voor de prettige samenwerking en hoopte dat het hen belden in de toekomst goed zal mogen gaan. Raadslid sinds 1919 De voorzitter memoreerde dat hij zelf in 1919 raadslid werd en vanaf 30 april 1940 het wethouder schap bekleedde. Hij wees op de hoogte- en dieptepunten die de ge meente in de loop der jaren heeft doorgemaakt en stond in het bij zonder stil bij de moeilijke tijd.van de werkloosheid, de oorlogsjaren en de watersnoodramp, die veel ze nuwslopend werk met zich bracht. Talrijk echter zijn de verbeterin gen, die ook in deze gemeente tot stand kwamen, als traverse ge meenteweg annex krotopruiming, de aansluiting op waterleiding en elektriciteitsnet en de tot standko- ming van het uitbreidingsplan. Spr. laat de zaken der gemeente met een gerust hart aan anderen over en hij hoopte dat ook Zonnemaire tot steeds grotere bloei zal mogen komen. Wat zijn aandeel betreft, wilde hij deze slechts zien in het raam van hetgeen gemeenschappe lijk tot stand werd gebracht. Ilij zelf getuigde slechts de kracht van boven te hebben gekregen en hij hoopte dat de nieuwe raad zal mo gen treden in de sporen van de oude. De heer de Rijke haakte in op de woorden van de voorzitter en stelde dat de gemeente Zonnemaire veel verplicht is aan de figuur van de heer van Splunder, die de werk zaamheden ten dienste van de ge meente heeft geleid op een wijze, die boven alle lof verheven is. Nim mer werd door hem het partijbe lang op de voorgrond gesteld, maar het gemeentebelang prevaleerde. De heer de Rijke zeide steeds met vel genoegen te hebben samenge werkt en dankte voor die samen werking. Spr. dankte tevens voor de tot hem gerichte woorden. In dezelfde geest liet de heer de Mun nik zich uit, die in zijn dankwoord ook betrok de andere leden van de raad en het secretariepersoneel. Namens de P.v.d.A.-fractie zeide spr. de scheidende wethouders en de raadsleden dank. „Soms zijn de debatten wel eens scherp geweest, maar nu kunnen we toch als vi'ien- den uit elkaar gaan". De heer Lu- kaart dankte de scheidenden even eens. Spr. uitte zijn bewondering voor de heer van Splunder, die ook in verschillende andere functies zich voor de gemeenschap verdien stelijk heeft gemaakt. Het deed hem genoegen en hij was er trots op, dal de verdiensten van de heer van Splunder destijds zijn erkend, gezien de door hem ontvangen on derscheiding. De muziekvereniging De heer Braber sprak in zijn kwaliteit van voorzitter van de muziekvereniging. Hij prees de wethouders voor het vele dat zij deden in het belang van de muziek vereniging en hij hoopte dat de vertrekkenden nog lange tijd ge tuige zullen mogen zijn van de bloei van „Nut en Uitspanning". In zijn dankwoord merkte de heer van Splunder nog op dat hij bijzon der prettig heeft samengewerkt met burgemeester Roelvink die hij een spoedig herstel toewenste, evenals de secretaris de heer Goed- bloed, die hij kent als een nijvere kracht voor de gemeente. Hetzelfde, aldus spr., mag gezegd worden van de heer Dubois, die voor Zonnemai re een goed financier is en een dito vraagbaak. In zijn dankwoord be trok hij tenslotte de gemeentewerk lieden. De wnd. secretaris de heer Du bois dankte namens het gemeente- personeel de heren van Splunder, de Rijke en de Munnik voor het geen zij deden in het belang van het personeel. Hij dankte tevens voor dc aangename verstandhou ding en wenste hen het beste voor de toekomst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2