Haamstede dringt aan bij Gedeputeerde Staten op spoedige beslissing inzake uitbreidingsplan DE JUFFER VAN 'tHOOGE Raad voelt niet voor Zeeuwse actie vrije veren De raad der gemeente Haamstede kwam donderdagavond voltallig, onder voorzitterschap van burge meester Jhr. Röell, in openbare ver gadering bijeen. Bij de ingekomen stukken wordt mededeling gedaan van een besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij deze hun beslissing op het plan van uitbreiding in hoofdzaak en in onderdelen, met bijbehorende na dere omschrijving en bebouwings voorschriften voor ten hoogste zes maanden verdagen. Dit besluit van Ged. Staten wordt zowel door b. en w. als door de raad ten zeerste be treurd. Het optreden tegen uitwas sen en ongewenste toestanden wordt hierdoor ten zeerste bemoei lijkt. De raad besluit dan ook met algemene stemmen bij Ged. Staten aan te dringen op een spoedige be slissing inzake het uitbreidings plan. Op daax'toe gedaan verzoek en op voorstel van b. en w. wordt beslo ten aan J. Kaaysteker f 50 vergoe ding per jaar te verlenen voor be zoek van zijn dochtertje aan de r.k.-lagere school te Zierikzee, ter tegemoetkoming in de reiskosten. Naar aanleiding van een adres van de gemeente Zierikzee inzake de veerverbindingen, menen b. en w. dat de verbindingen op de Oos- terschelde enige tijd geleden te wensen overlieten. Na gehouden vergaderingen, o.m. van Provinci ale Staten en Gedeputeerde Staten is hierin aanmerkelijke verbetering ingetreden. Hoewel de lasten ver hoogd zijn in de loop der jaren, heeft nimmer verhoging van tarie ven plaats gehad. De hoofdverbin ding voor Schou wen-Du iveland loopt over het veer Zijpe-Anna Ja- cobapolder. Het aantal vaarten op de verbinding Zierikzee-Katse veer zal ook in de wintermaanden ge handhaafd blijven. B. en w. voelen niet voor een actie vrije veren al leen voor Zeeland; wel indien dit in groter verband zou plaats vin den voor alle eilanden in geheel Nederland. De heer Manni merkt op dat in deze kwestie het veer Zijpe niet is ingeschakeld. Hij meent dat hier veel meer moeilijk heden en onbillijkheden zijn, o.a. de hoge tarieven en de zeer lange wachttijden, waardoor o.m. de transportbedrijven zwaar getroffen worden. Hij meent dan ook dat het veer Zijpe veel meer in het econo mische leven op Schouwen ingrijpt dan andere verbindingen. De heer Slager meent dat de door de voor zitter bedoelde vergaderingen en besprekingen van groot nut zijn ge weest voor de verbindingen op de Oosterschelde. Hierna besluit de raad - hoewel met belangstelling kennis te hebben genomen van het adres van de gemeente Zierikzee - gelet op de verdere ontwikkeling van deze kwestie, bedoeld adres voor kennisgeving aan te nemen. De raad besluit f 10 subsidie te verlenen voor de op 25 september a.s. te houden jaarlijkse rundvee- fokdag. De heer Manni stemde te gen dit verzoek omdat hij van me ning is dat het verlenen van sub sidie voor dit doel niet op de weg van de gemeente ligt. Op een verzoek van het Zeeuwse Consultatiebureau voor Alcoholis me te Middelburg wordt besloten een jaarlijkse subsidie te verlenen van f 20. Op daartoe door mej. A. de Vlet ter gedaan verzoek wordt aan haar ingaande 1 november a.s. eervol ontslag verleend uit de betrekking van hoofdleidster kleuterschool al hier, onder dankzegging voor de in deze betrekking bewezen diensten. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Verlaging prijs schoolmelk Van de zijde van het schoolmelk- comité wordt er in verband met publicaties in de pers op gewezen dat ook in Zierikzee de prijs van de schoolmelk met 6 cent per liter wordt verlaagd als gevolg van het geven van subsidie door het Rijk. Met ingang van 8 september as. kost de schoolmelk dan nog slechts 32 cent per liter. HAAMSTEDE/BURGH Boomgaard excursie's voor de zomergasten De tijdens de zomermaanden door de N.F.O. en V.V.V. georganiseerde excursies naar een tweetal fruit- teeltbedrijven, mochten zich dit jaar niet in zo'n grote belangstel ling verheugen als vorig jaar. De eersté excursie naar fruitbedrijf „Boeye's Bosch", viel wat het aan tal bezoekers betreft, zeer tegen; een negental personen was maar aanwezig. De tweede, naar het be drijf van de heer I. C. Boot, was beter, hier waren een dertigtal per sonen aanwezig. Toch hebben de gasten zeer zeker weer iets opge stoken over de verschillende fruit- rassen. De voorzitter van de N.F.O. afd Westelijk Schouwen, de heer J. Priemes, dankte de aanwezigen en bood hun een specifiek appel- produkt in de vorm van een glas „Dixap" aan. Kampeerverordening Komt in behandeling een voor stel tot wijziging van de verorde ning op het kamperen in deze ge meente. Over de voorgestelde re dactie wordt breedvoerig van ge dachten gewisseld. Na ampele be spreking wordt besloten dat het verbod tot kamperen niet van toe passing zal zijn op hem, die kam peert op een terrein, waarvan hij rechthebbende is en hetwelk als onbebouwde aanhorigheid deel uit maakt van een wettig gebouwde woning, waarvan hij eveneens rechthebbende is, zomede op de le den van zijn gezin en zijn bloed en aanverwanten tot en met de derde graad. Verder zal een bepa ling worden opgenomen dat het kampeerverbod tot 1 september 1963 eveneens niet geldt voor hem, die kampeert op een terrein waar van hij rechthebbende is en waar op volgens de bepalingen van het uitbreidingsplan een woning mag worden gebouwd, zomede op de le den van zijn gezin en zijn bloed en aanverwanterrtot en met de der_ de graad. Deze laatste bepaling moet dus gezien worden als een overgangsbepaling. De heer C. Ver ton stemde tegen deze laatstver- melde bepaling. Ziekenhuis „Schouwen-Duiveiand" Hierna komt in behandeling een schrijven van het dagelijks bestuur van het Ziekenhuis „Schouwen- Duiveiand" tot liquidatie van het ziekenhuis te Noordgouwe. Door b. en w. wordt het volgende voorstel in deze gedaan: 1. aangezien het ziekenhuis Noord- gouwe vervangen is door het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee, te besluiten tot op heffing van de gemeenschappe lijke regeling instandhouding ziekenhuis te Noordgouwe; 2. wat betreft de on-roerende goe deren - een belangrijk gedeelte van het ziekenhuis Noordgouwe is nog slechts 15,jaar oud af te wachten het voorstel van het dagelijks bestuur aan het alge meen bestuur. Wat betreft de roerende goederen (inventaris) met verkoop te wachten bv. tot eind december 1958 in verband met hierna te noemen punt 3; 3. verder zal naar de mening van b. en w. met medewerking van de gemeentebesturen of in pro vinciaal verband alsnog getracht moeten worden te Noordgouwe of elders, een inrichting voor de verpleging van chronische zie ken en bejaarden te stichten, al erkennen b. en w. de moeilijk heden voortvloeiende uit de ho ge exploitatiekosten en perso neelsgebrek. Voormeld voorstel van b. en w. wordt na enige, discussie met alge mene stemmen 'aangenomen. Een schrijven van Gedeputeerde Staten inzake een op 10 september a.s. te Renesse te houden vergade ring betreffende de herindeling van het gemeentelijk grondgebied op Schouwen-Duiveiand wordt voor kennisgeving aangenomen. Hierna wordt door b. en w. aan geboden de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1959. De voorzitter brengt hulde aan mej. Houtman dat deze begroting weer op tijd kon worden aangeboden aan de raad. In de gewone dienst bedragen de uitgaven f 443.745,61 en de inkom sten f 422.049,16, aldus een nadelig slot van f 21.696,45. De kapitaal- dienst in uitgaven f 1.168.909,95 en in inkomsten f 802.160,36, aldus een nadelig slot groot f 366.749,59. Verder besluit de raad op een aanbieding van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, tot het verstrekken van een geldlening groot f 10.000 in te gaan. Jongetje brak been De driejarige Max le Grand, uit Hoedekenskerke, alhier met vakan tie, had het ongeluk, toen hij zich als passagier bij zijn oudere broer op de fiets bevond, met zijn beentje beklemd te geraken tussen de voor vork en het wiel. De juist passe rende wachtmeesters der Rijkspo litie, Mooy en Moor, wisten door de vork te verbuigen, het beentje vrij te krijgen. Het bleek echter dat dit op twee plaatsen gebroken was. Ter verpleging is het slachtoffertje naar het Zweedse.Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. BURGH Buitenlandse badgasten in de „Koebel" Sinds vorige week herbergt de „Koebel" een 40-tal jongelui uit Witten, een stad tussen Dortmund en Bochum, verenigd in de C.V.J.M. (Christliche Verein Junge Manner). Zaterdagavond zongen de jongelui voor de tent te Burgh een aantal liederen, waarbij tevens gecollec teerd werd voor de actie voor het hongerende kind in Azië. Door het minder goede weer en concurren tie van grotere evenementen, was de belangstelling niet groot, doch ondanks deze handicap haalden de jongens f 30 bij elkaar, waarbij ze uit eigen zak nog f 50 bij deden, zo dat het totaal bedrag op f 80 kwam. Het gezongen programma, met be geleiding van accordeon en guita ren, bestond uit „Wanderlieder, eigen Bekenntnislieder en Abend- lieder". Elke jongen had daarbij een fakkel in de hand, wat tot uit drukking komt, volgens de heer Sielert, hun chef, in de zinsnede: „Des Feuer soil brennen, dasz Christus auf der Erde angezündet hat, jeder Christ soli darum ein Fakkeltrager sein" („Het vuur moet branden, dat Christus op aarde heeft ontstoken, daarom moet iede re Christen fakkeldrager zijn"). De leiding van de groep berust bij de heer Sielert wel in goede handen, gezien de dagelijkse „dagroosters" die in de „Koebel" zijn opgehangen, waarop iedere jongen zijn taak voor die dag is aangewezen. Zelfs een eigen bibliotheek is aanwezig. Dins dag vertrekken de jongens en wor den vervangen door een 40-tal meisjes. „Witte van Haemstede" concerteerde te Westenschouwen Zaterdagavond gaf de harmonie „Witte van Haemstede" een concert op het parkeerterrein van de heer C. v. d. Klooster. Daartoe was een groot podium gebouwd. Vooraf werd een rondgang over Westen- schouwen gemaakt, voorafgegaan door de drumband. Ondanks het koude en miezerige weer waren een 700-tal luisteraars opgekomen, die veel van de goede muziek, doch des te minder van het weer hebben ge noten. Een dergelijk concert, maar dan iets vroeger in het seizoen ge bracht, zou ongetwijfeld op een prachtige zomeravond een record aantal bezoekers naar Westen- schouwen brengen. De rondgang met daarna een con cert wordt maandagavond gegeven in de buurt van de vuurtoren en het Oostenrijkse dorp. DE NATIONALE TREKPAARDENTENTOONSTELLING Paarilenstapel in ons land bedraagt nog ongeveer 194.000 stuks Paardengebruik in de landbouw is nog belangrijk Blijkens de landbouwtelling van mei van dit jaar bedraagt de paar- denstapel in ons land nog ongeveer 194.000 stuks. Een aantal waaruit duidelijk blijkt hoe belangrijk de paardenfokkerij en het paardenge bruik in de Nederlandse landbouw is, doch tevens een aantal, dat ge rekend tegenover de vóór-oorlogse jaren een duidelijke vermindering demonstreert. Betekent dit dat het paard op het landbouwbedrijf dus toch minder belangrijk wordt en langzaam aan zijn plaats zal verliezen? Dit zou geen opwekkend toekomstbeeld zijn. Het landbouwleven zou verar men als het paard en de paarden fokkerij, dat zoveel kleur en char me aan het bedrijf geeft, er uit zou verdwijnen. Nu mag een gevoelsargument nooit de doorslag geven bij het ne men van een beslissing over de in richting van het landbouwbedrijf. Maar als het economisch verant woord is, mag het menselijke ge voel bij de Waag: „paard of trek ker?" een woord meespreken. En de ervaring wijst uit, dat het paard op tal van landbouwbedrijven eco nomisch verantwoord is. Er zijn in ons land ongeveer i 150.000 landbouwbedrijven, waar akkerbouw en of veehou- derij het hoofdberoep is. Van deze 150.000 bedrijven zijn er plm. 10.000 waar uitsluitend 1 trekkers gebruikt worden. Hieronder is een groot aantal van de grootste bedrijven. Dan zijn er plm. 20.000 bedrijven, waax-onder ook vele van de grootste opper vlakte, waar zowel paard als trek ker werken en tenslotte niet min der dan 120.000 bedrijven waar de paarden al het werk doen. Op 80 pet. van de landbouwbedrijven in Nederland wordt dus nog uitslui tend met paarden gewerkt. Hieruit blijkt wel de belangrijke rq] van het paard in de landbouw, temeer nog omdat het paard ook veel ge bruikt wordt op de grote en mo derne bedrijven in streken als bv. de Noord Oostpolder, waar de boe ren bepaald wel kunnen rekenen. Dit is een van de redenen waar om de jaarlijkse nationale tentoon stelling van de Koninklijke Vereni ging „Het Nederlandsche Ti-ck- paard" in Den Bosch van zoveel betekenis is. Ernstig auto-ongeluk onder Nieuwerkerke (S.) eist een dode Drie gewonden in ziekenhuis opgenomen Zaterdagmiddag is naby Nieu werkerke in Schouwen, bij een ern stig auto-ongeluk, de 35-jarige wa terbouwkundige van de polders Dreisehor, Zonnemaire en Bomme- nede, de heer M. J. van Nieuwen- huijzen te Dreisehor, om het leven gekomen. De heer v. N. reed met zijn Volkswagen op de Tureli^reweg en wilde de Taaiersweg inrijden, op het moment dat een andere auto (Fiat), bestuurd door de dragline machinist A. Bron te Schuddebeurs, het kruispunt Heuvelsweg-Ture- lureweg naderde. Laatstgenoemde bestuurder verleende geen voor rang aan de van rechts komende Volkswagen, met het gevolg dat béide auto's hevig met elkaar in botsing kwamen. De Volkswagen schoot een flink eind door, ging door een afrastering en kwam en kele meters voor een aldaar staande woningwetwoning tot stilstand. De bestuurder, de heer v. N., bleek ernstig gewond. Hij werd overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, maar tijdens het vervoer daarheen over leed hij. In de Volkswagen was verder gezeten de heer v. T. te Dreisehor, motordrijver van het gemaal-<i.o.) te Dreisehor. Deze inzittende werd zeer ernstig gewond in het zieken huis opgenomen. Het eveneens in Veel dodelijke ongelukken op de weg LEEUWARDEN. Op 6e Zuider- grachtwal te Leeuwarden is de 10- jarige scholier C. Coehoorn op zijn fiets met een hem tegemoetkomen de zandauto in botsing gekomen, toen hij de macht over het stuur kwijtraakte. De jongen werd zwaar gewond naar het Diaconessenhuis vervoerd waar hij in de loop van de avond is overleden. AMSTERDAM. De 32-jarige Ha genaar P. J. I. Engels, die bij het oversteken van de Beethovenstraat door een tram werd aangereden en met een schedelbasisfractuur in het Wilhelmina gasthuis werd opgeno men, is overleden. VELDHOVEN. Een 3-jarig meisje dochtertje van de familie van Oor schot uit Veldhoven is op straat verongelukt. Het kindje hield zich vast aan een melkwagen en kwam te vallen toen de wagen plotseling ging rijden. Het werd ernstig ge wond en moest worden overge bracht naar een ziekenhuis in Eind hoven, waar het kort na aankomst is overleden. WINSCHOTEN. In een bocht van de weg tuss.en Nieuwe Schans en de Duitse grens is een Duitse mo torrijder in botsing gekomen met een tegemoetrijdende Nederlandse personenauto. De motorrijder werd bij dit ongeval gedood. Zijn duo- passagiere liep ernstige verwondin gen op. Zij is naar het ziekenhuis te Winschoten overgebracht. Ver dere bijzonderheden zijn niet be kend. 's-GRAVENHAGE. De 78-jarige J. Engels uit Waddinxveen is om gekomen toen hij op de weg van Brussel naar Luik werd geschept door een personenauto. De heer Engels was met een vriend per auto op weg naar Frankrijk. Het tweetal was bij Luik gestopt om er wat te eten, waarna de heer Engels even de weg was opgelopen. Een meisje in de auto, die de heer Engels aan reed, werd licht gewond door glas splinters. deze auto gezeten vierjarig doch tertje Wijna van de omgekomen bestuurder, liep waarschijnlijk een lichte hersenschudding op. De auto van de heer Bron kwam in de berm van de weg terecht. Deze automobilist liep geen ge vaarlijke kwetsuren en een shock op. Hij werd eveneens overge bracht naar het Rode Kruis zie kenhuis. De kruising Heuvelsweg-Ture- lureweg is een overzichtelijke, zij het dat het zicht iets belemmerd kan zijn door ter plaatse langs de wegkant opgeworpen kleihopen. De verslagenheid over de plotse linge dood van de heer v. Nieuwen- huijzen te Dreisehor is groot. De omgekomene maakte deel uit van de kerker aad der ned. herv. ge meente ter plaatse en was bestuurs lid van de culturele vereniging te Dreisehor. In de kring van zijn su perieuren stond de overledene be kend om zijn helder oordeel en zijn grote toewijding voor de zaken be treffende de polder. DE KANAALRACE Deens-Amerikaanse won de monster-zwemtocht De Deens-Amerikaanse Greta Andersen, die te Long Beach in haar levensonderhoud riant voor ziet door de „High Society" van Ca- lifornië zwemlessen te geven, heeft het Kanaal bedwongen in 11 uur precies. Daarmee was zij slechts 10 minuten langer onderweg dan de eerst-aangekomen man en verbe terde zij het in 1951 door Brenda Fisher gevestigde dames-record, dat op 12 uur en 42 minuten stond. Het enige record dat zij onaangetast liet was dat van Hassan Abdel Rehim, de Egyptische officier. Greta Andersen heeft constant 50 slagen per minuut gezwommen. Stina Free uit Bergen op Zoom moest na 13 uur en 10 minuten op geven, maar werd - omdat er be halve Greta Andersen geen enkele vrouw in Dover was komen aan zwemmen - als tweede geklasseerd en kreeg 250 pond sterling. Van de dertig zwemmers en zwemsters die in de nacht voor Kaap Gris Nez te water gingen hebben maar vijf zwemmend de overkant gehaald. Monstersteur gevangen IJMUIDEN, 23-S. De Urker kotter U-22 heeft vanmorgen een grote steur aangevoerd, die 2.70 m. lang was en 159 kilo woog. Het dier bracht f 4 per kg. op. In totaal be taalde de IJmuidense groot handelaar P. Jongejan 636 gulden voor dit visje. De steur werd dinsdag door de kotter op de visgronden on der de kust buit gemaakt. Men heeft nog getracht het beest in leven te houden maar na twee dagen gaf de steur de geest. De vis is voor export naar België bestemd. ELKERZEE Loop der bevolking over juli. Ingekomen: 3. Jannetje van Dij- ke, e.v. N. van der Linde van Nieu- werkerk. Vertrokken: 31. D. C. Viergever naar Rotterdam. Verwachting tot dinsdagavond: W eersverbetering Aanvankelijk nog plaatselijk buien, morgen vrij zonnig en op de meeste plaatsen droog; overwegend matige wind uit westelijke richtingen; koudere nacht; overdag iets hogere temperaturen als vandaag. 26 aug. Zon op 5.40, onder 19.42. Maan op 17.59, onder 2.43. Volle maan: 29 aug. te 6.53. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 aug. 0.42 v.m. 13.16 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 aug. 0.28 v.m. 13.03 n.m. Springtij: 31 augustus. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-8. Over de gehele breedte van de oceaan is in de ho gere luchtlagen een krachtige west circulatie tot ontwikkeling geko men, waardoor van Canada komen de depressies tot in het Oostzeege bied kunnen doordringen. Tussen de depressies in bevinden zich zwakke ruggen van hoge druk, waarvan er zondag een Nederland passeerde. Er vielen toen slechts weinig buien. Zondagochtend be reikte éen kleine depressie de Iex-se zee. Deze trekt, langzaam in diepte afnemend, via Engeland naar de Nooi'dzee. Het front van de depx-es- sie passeerde de afgelopen nacht met regen het gi-ootste deel van ons land. Op het vliegveld Deelen viel 14 mm. Achter het front stroomt opnieuw onstabiele polaire lucht naar Nederland, waarin bui en tot ontwikkeling komen. Dit buiiige weer zal waarschijnlijk tot morgenochtend aanhouden, maar daax-na zal een volgende rug van hoge druk weer verbetering bren gen. Een volgende depressie be vindt zich op het midden van de oceaan. Deze trekt met vrij grote snelheid in de richting van IexTand. President Eisenhower heeft vrij dag de wet voor toewijzing van gelden voor de Amerikaanse defen sie goedgekeurd. Het bedrag van de toewijzing, 39.602.827.000 dollar, is een record voor vredestijd. Het is meer dan een miljard meer dan Eisenhower nodig achtte voor de veiligheid van de Ver. Staten. Hij heeft dan ook kritiek op het Con gres geuit omdat het het bedrag vei-hoogd heeft. m Op last van de nieuwe Italiaan se minister van financiën stelt de Italiaanse belastingdienst een on derzoek in naar de grootte van het inkomen van de vooraanstaande Italiaanse filmacteurs- en actrices. In het parlement zijn onlangs vra- gen gesteld over „grote verschillen" die zouden bestaan tussen de be lastbare inkomens die door sommi ge limspelers zijn opgegeven en hun werkelijke inkomens. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK „Hallo, wagen twaalf, hallo, in- spekteur, we hebben alles geno teerd. Wagen tien heeft zich enkele malen gemeld. Ik zal u de mede delingen van wagen tien doorgeven. Luistex-t u goed. Wagen tien is om negentien uur drie de blauwe spox-t- wagen gevolgd. Route via Klok- veen en Zuidlai'en naar Assen. Daar is de blauwe sportwagen gepax-- kcex-d bij de Thalia-dancing. Er stapten een man en een vrouw uit, die beantwoorden aan het gegeven signalement. Om twee en twintig uur zevenenvijftig kwamen beiden weer naar buiten en stapten in de wagen. Reden richting Gx-oningen, docli zijn bij kilometerpaal dertien rechtsaf gegaan naar Noox-dlaren. Voox-bij dit dorp is men een land weg ingeslagen en geileden tot een boerderij. Er is nagegaan, dat het een doodlopende weg is en wagen tien staat nog steeds verdekt op gesteld bij de boerderij. De beide inzittenden uit de blauwe sport wagen zijn dc boex-derij ingegaan, ter-wijl een onbekend persoon de sportwagen in eèn schuur heeft ge reden. Wagen tien wacht op nadere orders. Over". „Hallo, centrale, alles is goed doorgekomen, maar kunt u zeggen hoe laat u het laatste bericht hebt ontvangen van wagen tien? Over". „Hallo' wagen twaalf, dat was precies drie en twintig uur vijf en dertig. Over". Inspekleur Stellinga keek op zijn polshorloge en vloekte binnens monds. De wijzers wezen bijna middernacht. „Hallo, centrale, wilt u wagen tien opi-oepen en order geven onmiddellijk een inval te doen in de boerdex-ij? Iedex-een ar resteren, die zich in die boerderij bevindt. En wilt u mij terstond op roepen, als u nadere bijzondex-he- den hebt? Over". „Hallo, wagen twaalf, hallo in- spekteur, wij hebben het begrepen. Wagen tien krijgt terstond op dracht inval te doen in boerdei'ij. Wij sluiten nu en roepen u straks weer op". „Dat is dat", zei de inspekleur legen 'de chauffeur en stak een si garet op „Laten we heel hard ho pen, beste jongen, dat wagen tien nog een beetje op tijd is". De chauffeur knikte schaapach tig. Hij begreep er niet veel van. Op dit moment kwam er een agent aanx-ennen van de kant van het haventje. Meteen spi-ong de in- spekteur uit de wagen en stuitte de man in zijn vaart. „Inspekteur, er nadei't een boot, die lichtsignalen geeft. Wat nu?" „Wat hebben jullie gedaan?" vroeg Stellinga. „Wel, men gaf twee korte signa len achtex-een en Prins heeft met zijn zaklamp dezelfde signalen ge geven". Ze liepen snel in de richting van het haventje. „Laten we hopen, dat het antwoord het juiste was. Staan de lampen op z'n plaats?" „Zoals u opgegeven hebt, inspek leur: de witte links en de i'odc rechts". Beide mannen naderden de ha ven en zagen dat de andere politie mannen keken naar een nadei-ende motorboot, er angstvallig voor zorgdx-agend, dat ze zelf buiten de lichtkring bleven. Stellinga stelde zich met de andex-en verdekt op. Toen de boot de haven nadex-de, fluisterde hij: „Geert, jij kruipt naar de linkei'zijde van het uiterste punt van het haventje. Houdt je re volver gereed. Vooruit". Zelf liep hij naar een andere agent en gaf hem eveneens een op- dx-acht. En tot de rest zei hij zacht: „Zaklampen en x-evolvers gereed, jongens. Zodx-a ik het sein geef, en teren we de boot". Treiterend langzaam kwam de boot de haven binnen. Geen poli tieman was er meer te zien. De enige man, die men van boord zou kunnen ondei-scheiden was de in- spekteux-, die het dichtst bij de aan legsteiger stond. En toen de boot zover binnen was, dat de beide agenten op de uitex'st linkei*- en .rechter landtong aan boord konden springen, gaf Stellinga kort en dui delijk zijn bevelen. „Enteren, jongens!" Vrijwel ge lijktijdig sprongen vier agenten aan boox-d. En onmiddellijk daarna flitsten vijf zaklampen aan, terwijl Stellinga beval: „Iedereen aan boord handen omhoog! Geen ver dachte bewegingen of er wordt ge schoten!" Even was er verwari'ing onder de drie opvax-enden, maar de overval van de politie was te oveiTompe- lend, en voor de smokkclaax-s goed en wel zich gerealiseex-d hadden, dat ze in de val gelopen waren, hadden ze allen een zaklamp en een revolver op de borst. (Woi'dt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2