Twee man in motorvlet dreven af in Brouwershavense Gat Financiën en Economie ANGSTIG AVONTUUR OP ZANDPLATEN ONDER RENESSE Reddingboot van Ouddorp bood hulp aan róbbenjagers Zaterdag - de eerste dag van de robbenjacht^ - heeft voor de heer J. Gloude te Renesse en zUn 16-ja- rig neefje H. J. Mennema uit Breda een benauwd avontuur met zich meegebracht. Toen men zich om Vier uur ter hoogte van de buiten ste zandbank bevond, gelegen tus sen Renesse en Ouddorp, in het Brouwershavense Gat, begaf plot seling de buitenboordmotor de geest. Ondanks verwoede pogingen van de heer Gloude slaagde hij er niet in het motortje weer op gang te krijgen, waarna hij naar de zandbank roeide. Vandaar werd de vlet, waarin belden zich bevonden, langs de zandbank gesleept naar de vaargeul welke de twee zandban ken van elkaar scheldt. Deze werd roeiend overgestoken naar de zand bank welke het dichtst by het strand van Renesse ligt. Daar aangekomen werd de boot weer langs de zandbank gesleept om zodoende het dichtst bij gelegen punt van het strand van Renesse te bereiken. Daar inmiddels de avond begon te vallen en de regen het zicht zeer bemoeilijkte ontstak de heer Gloude op de zandbank met zijn laatste lucifer een hoeveelheid benzine om de aandacht op het strand van Renesse op zich te ves tigen. Daar er geen hulp kwam op dagen en de heer Gloude door de ingevallen duisternis ging twijfelen over de plaats waar hij zich be vond, vond hij het raadzamer het hoogste gedeelte van de zandbank, welke gelegen is aan de vaargeul tussen de twee banken op te zoe ken, waardoor men te voet over de zandbank met de vlet op sleeptouw weer terug moest. Inmiddels begonnen de familie leden zich door het lange uitblijven ongerust te maken en toen de heer P. Krijger met zijn vader te 9 uur terug van de robbenjacht in de ha ven van Scharendijke arriveerde en de boot niet gezien had, was deze direkt bereid weer terug te varen om de vermisten te gaan zoeken. Toen deze op het strand van Re nesse aankwam zonder iets te heb ben waargenomen, besloot men de reddingsboot te Ouddorp van het voorval in kennis te stellen. Te- STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Tractordoorbrand beschadigd Hedenmorgen omstreeks zeven xiur is de tractor van de landbou wer C. Hanse, Zandweg alhier, bij het starten van de motor in brand geraakt en ernstig beschadigd. De tractor stond opgesteld in een loods. Uitbreiding van de brand kon gelukkig worden voorkomen door het brandende gevaarte met man en macht naar buiten te du wen. Het vuur kon toen worden geblust door de rijkspolitie en de tractordealer de heer B. Kloet door middel van schuimblus-apparaten. De tractor is verzekerd. BURGH Geslaagde „Verkoopmiddag" De verkoopmiddag, die zaterdag middag in de consistorie te Burgh door de vrouwenvereniging „Ar beid Adelt" werd gehouden, heeft een zeer goed resultaat opgeleverd. De zelfgemaakte handwerken - w.o. ware pronkstukken - gingen grif van de hand, vooral de fraaie kussens waren zeer snel verkocht. De mooie sprei, die door „naam- zetten" gewonnen kon worden, werd eigendom van de heer A. Vis ser te Haamstede, terwijl het ont- bijtlaken in handen kwam van me vrouw Kooman-Blom te Westen- schouwen. De dames die de oliebol len bakten hebben geen moment rust gekregen, zo groot was de vraag naar dit produkt. Het was een geslaagde middag. ppenluchtconcert te Westenschouwen Ondanks het enigszins kille weer en de flinke bries, bestond er voor het openluchtconcert, gegeven door het muziekensemble O.S.I.V.E.O. uit Steenbergen, vooral na de pau ze, grote belangstelling. Jammer was het, dat de plaats van het po dium, mede door het aflopen van het terrein en de verkeerde wind, wat ongelukkig gekozen was. Niet tegenstaande dat heeft het publiek kunnen genieten van zachte mu ziek in het lichtere genre. Het pro gramma bestond voor de pauze uit wat lichte kost, gespeeld door het gehele orkest, een orkest dat voor een groot gedeelte uit snaarinstru menten bestaat, geflankeerd door accordeon's, klarinetten, soxofoons en contra-bas. De zang in het num mer „We will make love", door de dames Oerlemans en v. Kuijk, was zeer goed. Na de pauze kwam maar een ge deelte van het orkest op de plan ken, die in cowboy-costumes een Wild West-varia brachten. Ook het Hawaiian-ensemble was heel goed. Een windstille avond had het pro gramma, dat onder leiding stond van de heer R. W. v. d .Wolf, nog beter doen uitkomen. Seizoenbedrijf v. d. Klooster deed met deze primeur voor Wes tenschouwen een heel goede greep, en we hopen dit orkest hier nog eens te mogen horen. zamen met de heer Krijger ging hierna de „Prinses Juliana" op zoek naar de vermisten waarbij de red dingsboot het voordeel had een zoeklicht aan boord te hebben. Hoe wel de heer Gloude, die met zijn metgezel door de regen drijfnat ge worden was, de boot zag naderen en met zijn laatste patronen tracht te de aandacht op zich te vestigen, voer de boot steeds weer weg. Om vijf minuten voor drie des nachts ging echter de verlossende vifurpijl de lucht in, wat voor de in angstige spanning op het strand wachtende familieleden het blijde teken was dat de vermisten waren gevonden. Om even voor vijven be traden de heer Gloude en zijn neef te Scharendijke weer de vaste wal. Naar het zich laat aanzien onder vindt de heer Gloude geen nadelige gevolgen van dit avontuur maar zijn neef moest voor de dokter het bed houden. HAAMSTEDE/BURGH Toeristen blijven komen Tegen de verwachtingen in, is het aantal vreemdelingen het afge lopen weekend, ondanks de velen die weer naar huis terugkeerden, nog weer toegenomen. Dit was wel zeer duidelijk te zien op zondag morgen bij de R.K. kerkkdiensten te Burgh, waar op een zekere tijd 142 auto's geparkeerd stonden. Op de stranden was het een bijenkorf gelijk, vooral in de namiddag bij hoog water, toen slechts een klein strandje over was. Mocht het weer zo blijven, dan wordt het seizoen, ondanks de slechte weersomstan digheden van de eerste helft, toch nog goed. RENESSE Geslaagd kerkconcert Voor het door de culturele com missie der Hervormde gemeente in de Ned. Herv. kerk georganiseerde concert bestond in de afgelopen week grote belangstelling. Onder aandachtig gehoor brachten Elly Imhoff, alt; Adri Slootmaker, orgel en Adri van der Weele, fluit, wer ken van Mendelssohn en Handel alsmede een aantal negro-spirituals ten gehore. Nachtelijke aanrijding Op een tot nu toe nog onverklaar bare wijze geraakte in de nacht van vrijdag op zaterdag een be stuurder van een personenauto op de Hogezoom de macht over het stuur kwijt, waardoor de betonnen palen en het ijzeren hek voor de woning van mej. Franke geheel werden vernield. Gebruikmakend van het late uur wist de bestuurder van de auto zijn wagen weer op de weg te krijgen waarna hij zonder van het voorval melding te hebben gemaakt zijn weg vervolgde. De politie stelt een onderzoek in. Geslaagde wandeltocht Zaterdagmiddag werd door de at- traktie-commissie de 4e wandel tocht georganiseerd, waaraan door 111 deelnemers werd deelgenomen. Hiervan namen 39 aan de 25 km. en 72 aan de 15 km. deel. De deel nemers konden naast het genoegen van de wandeltocht naar hartelust genieten van het fraaie natuur schoon, waardoor het trajekt was uitgezet. Op twee deelnemers na, (van de 25 km.), haalden allen met goed gevolg de finish. Een extra vermelding verdient zeker het feit dat de 77-jarige heer K. van der Have uit Renesse, die voor de eer ste maal deelnam, met goed gevolg de tocht over 15 km. volbracht. Motorrijder reed in sloot Vrijdagavond raakte de Duitser E. W. Fritzsche uit Düsseldorf in de bocht Vroonweg-Hogezoom, richting Renesse, de macht over het stuur van zijn motor kwijt waar door hij in de sloot naast de tuin van de heer M. C. v. d. Bout terecht kwam. Dokter H. J. Simons, die de eerste hulp verleende, konstateer- de een vrij diepe snijwond aan het rechter dijbeen en een licht shock, waarna het slachtoffer naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee werd overgebracht. De duopassa gier en eigenaar van de -motor, de 19-jarige J. Bakker uit Rotterdam, kwam met de schrik vrij. Gevarieerde muziekavond in dorpshuis In de afgelopen week presenteer de het muziekensemble „O.S.I.V. E.O." uit Steenbergen in het dorps huis, dat tot de laatste plaats was bezet, een gevarieerde muziek avond. Onder de kundige leiding van de dirigent, de heer van der Wolf, opende O.S.I.V.E.O. het pro gramma met een zestal nummers welke uitstekend werden vertolkt. De accodeonist, de heer van Auffel, bracht hierna een potpourri ten ge hore. Het balletnummer werd min of meer een mislukking door de zeer onzuivere grammofoonmuziek waarop dit moest worden uitge voerd. In de cowboy varia kwam „Goudkoorts' heel wat beter uit de verf dan „Rosalien". Bij de Ha- waiianklanken was „Melody d'amour" verweg het best vertolk te nummer. Nadat door de accor deonist nog een potpourri ten bes te was gegeven besloot O.S.I.V.E.O. het programma voor de pauze met „Soir de Paris", „De postkoets", „Klarinette polka", „We will make love" en „O.S.I.V.E.O.-mars". De cowboy-varia welke na de pauze werd gebracht was van uitstekend gehalte. Veel bijval kreeg de ac cordeonist voor de wijze waarop hij de nummers „Buona-Sera" en „Granada" met zang ten gehore bracht. Hierna trad het Hawaiian- ensemble weer voor het voetlicht met een viertal nummers die met vaardigheid werden .gebracht. Met het gezamenlijk optreden van het gehele ensemble werd het officiële gedeelte van deze avond besloten. De kleding bij de cowboy- en Ha- waiian-nummers was uitstekend verzorgd. Met een gezellig bal werd deze avond besloten. BRUINISSE Vara-televisie uitzending over Deltawerken Donderdagavond 21 augustus zal de televisie-uitzending van 'de VA RA, van 7.30 tot 8 uur gewijd zijn aan Bruinisse, de eerste gemeente op ons eiland waar thans druk ge werkt wordt aan de voorbereidin gen tot het leggen van de dam, die Schouwen-Duiveland met 't eiland Goeree-Overflakkee zal verbinden. Naast deze werken zullen ook oude en nieuwe gedeelten van het dorp in zijn tegenwoordige vorm op het televisisscherm komen, er zullen interviews worden gehouden of ge sprekken worden gevoerd met oude en jonge mosselkwekers en met ambachtslieden die bedrijven uit oefenen nauw aan de mosselvisserij verwant. Ten slotte zal ook de ker mis, die dit jaar waarschijnlijk voor het laatst gehouden wordt, een dankbare achtergrond vormen voor de televisie-camera's. Gezin op straat gezet Vrijdagmiddag werd te Bruinisse een gezin wegens huurschuld uit zijn woning gezet. Het huisraad kwam in de Weststraat te staan, doch daar dit de loco-burgemeester wethouder van den Berg, vooral met het oog op de tot het gezin be horende kinderen, toch wat al te erg voorkwam, werd een en ander naar een aan de gemeente toebe horende voor de sloop bestemde schuur gebracht en werden de kin deren bij familie ondergebracht. Zweefvliegers vestigden te Haamstede nieuwe records Aeroclub Haamstede profiteerde van uitstekende termiek Juist op de laatste dag van hun kampeerweek te Haamstede, heb ben de leden van de West Brab. Aero Club van een zeer goede ter miek kunnen profiteren. Vooral in de voormiddag toen talrijke stapel wolken langzaam voorbij dreven, was het een drukte van belang in de lucht. Er werden maar enkele starts gemaakt, omdat de stijgwind het mogelijk maakte om geruime tijd in de lucht te blijven. De Duit ser Eckhard Bruns vestigde voor Haamstede een nieuw record, door met zijn Spatz 1 uur en 43 minuten in de lucht te blijven. Dit record had nog scherper gesteld kunnen worden, doch de honger noopte de piloot tot landen. De heer Bruns werd opgelierd tot 400 meter, op die hoogte ontmoette hij, naast de talrijke zwevende (op termiek wij zende!) zilvermeeuwen een stijg wind van 4 meter per seconde. Hiervan gebruik makend, steeg hij .tot 850 meter en bleef daar gerui me tijd, grote tijd onzichtbaar door dat hij in de wolken zat. Ook het veel zwaardere twee-persoons les- toestel, de Geuvier, presteerde het om 40 minuten in de lucht te blij ven. Ook deze prestatie had nog beter kunnen zijn, doch daar de andere leden ook een beurt moes ten hebben, werd ook aan deze prestatievlucht een einde gemaakt. De vlucht werd gemaakt door in structeur J. de Jaeger en een da meslid van de zweefclub. Om vier uur werd de laatste start gemaakt, waarmee een einde kwam aan een gezellig zweefkamp, waarin vooral de Schouwse leden weer grote vorderingen hebben ge maakt. Naar wij vernemen, zal de eilandelijke vereniging volgend jaar over een toestel en een lier kunnen beschikken, zodat, indien men tijdelijk over een instructeur kan beschikken, ook hier een be paalde periode gevlogen kan wor den. Reden te meer om de zweef- vlieg-enthousiasten op te wekken om lid te worden van de Vereniging Zeeuwse Aero Club, die haar zetel op het eiland heeft. Voor de Vrouw U kunt niet ALLES weten Het dof geworden politoer van uw piano kunt u weer glanzend krij gen, door dit te behandelen met een lapje met heel weinig sla olie. Schimmelvlekken in hout verdwij nen door wrijving met petroleum. Een vuile spons wordt weer als nieuw als men deze 24 uur in een oplossing legt van 125 gram zout op 1 liter water. De heften van tafelmessen mogen nimmer in aanraking komen met het afwaswater, want dan laten ze los. Vaal geworden heften knapt men op met witte was. Kleine gaatjes in gummislangen kan men dichtmaken door deze te bestrijken met dikke terpen tijn. Hard geworden zeemleer wordt soepel wanneer men het in lauw water met azijn zet, of in karne melk. Nieuwe tandenborstels dienen voor het gebruik geweekt te worden in water waarin zout is opgelost. Geregeld desinfecteren is nood zakelijk. Limonadevlekken moet men direct bestrooien met zout, daarna bet ten met lauw water. In moeilijk wasbare weefsels moet men zijn toevlucht nemen tot alcohol of eau de cologne. Achthonderd duiven bij transport gedood NIJMEGEN, 18-8. BU een trans- port van ongeveer 1500 ingekorfde duiven van Nijmegen naar Oss, hebben gisteren bijna 800 dieren de reis niet overleefd. De duiven werden voor het uit voeren van een eerste oefenvlucht vervoerd door de transportonder nemer Van H. uit Nijmegen, die een overeenkomst voor deze trans porten heeft met een aantal post- duivenhoudersverenigingen in Nij megen en die reeds dertigmaal een dergelijk transport heeft uitge voerd, zonder dat er zich enige on regelmatigheid heeft voorgedaan. Over de oorzaak van het ge beurde is nog niets bekend. De die ren werden vervoerd in een vracht auto met aanhangwagen. Eén van de theorieën is, dat door het aan koppelen van de aanhangwagen zich rondom het autostel een lucht stroom ontwikkeld heeft, die de toetreding van verse lucht via de roostertjes verhinderd heeft. De duiven, die in de aanhangwagen werden vervoerd, bleken bij aan komst in Oss niet geleden te heb ben. Enkele omgekomen duiven zijn naar de Rijksseruminrichting in Rotterdam gezonden, waar onder zocht wordt of ze vergiftigd kun nen zijn. De waarde van de omge komen dieren wordt op 15 20.000 gulden geraamd. Bierverbruik in Zeeland boven landelijk gemiddelde Uit het jaarverslag van het Zeeuws Consultatie Bureau voor Alcoholisme te Middelburg ontle nen we het volgende: Het biergebruik ligt in Zeeland boven het landelijk gemiddelde. Dit wil nog niet direct zeggen dat de Zeeuwen meer bier drinken dan de overige Nederlanders, ten dele wordt dit hogere gebruik togeschre- ven aan de vele Belgische en Fran se toeristen die vooral in de zomer in grote aantallen Zeeland bezoe ken. Ook wat betreft het aantal vergunningen en verloven A neemt Zeeland op 1 na de hoogste plaats in Nederland in. In 1956 waren er in Zeeland 1090 localiteiten, waar men alcoholica kon krijgen, op on geveer 278.429 inwoners hieronder niet gerekend de kruidenierswin kels die bv. ook bier en andere al cohol bevattende dranken verko pen). O. Z. Yl. spande met 392 de kroon, gevolgd door Walcheren met 215, W. Z. VI. met 186, tegen Z. Be veland met 144; Schouwen-Duive land 77; Tholen en St. Philipsland 53 en tenslotte N. Beveland met 23. Wegens het besturen van een voertuig - auto, rijwiel, enz, ter wijl ze onder drankinvloed verkeer den, werden in 1953 160; in 1954 187 en in 1955 167 personen geverbali seerd. Aan openbare dronkenschap maakten zich in 1956 324 personen schuldig en aan het in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren 22 personen. Opnieuw verhoging van het kasreservepercentage AMSTERDAM, 18-8. Naar het ANP verneemt is het kasreserve percentage, dat de banken moeten aanhouden bij de Nederlandsche Bank ingaande heden verhoogd en gebracht van 9 procent op 10 pro cent. Hiermee zal voor de banken een bedrag van 500 miljoen gulden gemoeid zijn. De laatste verhoging van dit percentage vond plaats op 19 juli toen het werd gebracht van 8 op 9 procent. De verhoging van heden wekt in geldkringen geen verbazing en werd reeds enige we ken verwacht, tengevolge van de aanhoudend ruime geldmarkt. Vrijdag j.l. was de geldmarkt wat krap door storting op schatkistpa pier etc. doch voor vandaag wordt de markt weer ruimer verwacht in verband met terugvloeiende gel den; De banken die de vorige week met eèn saldo van f 480 miljoen f 30 miljoen boven het verplichte gemiddelde bleven, zullen vol doende reserve moeten hebben ge kweekt om deze week hun ver plichte gemiddelde van f 500 mil joen te kunnen halen of overschrij den. Reacties op ontploffing maanraket LONDEN, 17-8. De vice-voorzit- ter van de interplanetaire vereni ging, Gatland, heeft, naar zondag uit Londen wordt gemeld, na de ontploffing van de „Thor-able" verklaard, dat de Amerikaanse luchtmacht en het Amerikaanse leger elk nog over twee maanra- ketten beschikken. Die van de luchtmacht zullen waarschijnlijk in september en oktober worden gelanceerd, zo meende Gatland. Die van het leger tezelfdertijd of later. De zes Britse en Amerikaanse geleerden, die met de radio-tele scoop van Jodrell bank in Groot- Brittannië de maanraket zouden volgen, toonden zich teleurgesteld. Maar het hoofd van de Amerika nen, Taber, zei, dat men niet al te teleurgesteld of verrast moet zijn als er zulke dingen gebeuren. De Amerikaanse groep blijft in Jod rell Bank. LAND- EN TUINBOUW Boerderybranden in juni 1958 De hoofdinspekteur voor het Brandweerwezen van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt me de, dat in de maand juni 1958 13 boerderij branden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Friesland; één in Drente; twee in Overijssel; vijf in Gelder land en drie in Noord-Brabant. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op f 602.000. Eén van deze branden werd ver oorzaakt door vonken uit motor van transportband; twee door blik seminslag; drie door het spelen met vuur; twee door lekke schoorsteen; één door hooibroei; één door ont ploffing bij aansteken van butagas- toestel; terwijl in drie gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 39 stuks rundvee en twee varkens om. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vicaris H. A. Sche pers, Zwijndrecht. Beroepen te Ameide en Tienho ven: A. van Eijk, Benthuizen; te Veere en Kleverskerke: kand. L. Wieringa, Utrecht. Bedankt voor Ouddorp (Z.H.): J. van Sliedregt, Putten. Ger. Kerken Beroepen te Harlingen: J. Snel, kand. G. de Jong, Nijega (Small.). Reitsum (Fr.); te Neede en te Gees: kand. G. de Jong, Nijega (Small.). Aangenomen naar Emraen (3e pred.pl.): W. Wiersinga, Bleiswijk. Bedankt voor Leeuwarden-west (3e pred.pl.): S. van Bekkum, Mon ster. i Ger. Gemeenten Tweetal te Nunspeet: J. B. Bel, Krabbendijke en W. C. Lamain, Grands Rapids (U.S.A.), van wie eerstgenoemde is beroepen. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Ten Post (Gron.): kand. M. Doornbos, Wormer; te Oosterbeek-Velp: kand. J. H. Ka merbeek, Amersfoort. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 11 aug. tot 16 aug. werd door de Coöp. In- en Verkoopcenti'ale voor Eieren uitbe taald f 2,04 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Rotterdam Prijsverloop van 16 augustus Aardappelen f 4-10, augurken A 70-71, idem B f 48-84, sperciebonen f 25-39, snijbonen f 25-40, uien f 5- 11, per kg. Hard fruit: Yellow Transp. H. 65/70 f 26-33, idem H. 60/65 f 22-23, idem H II f 11-12, idem K. f 8-15, Perzikappel H. 65/70 f 26-33, H. 55/ 60 f 12-25, K. f 16-21, per kg. Tomaten, export A f 26-27, B f 26-27, C f 20-27, per kg. Zacht fruit: Ananas meloenen f 47-95, net meloenen f 35-62, per stuk; Reine Claude Quil. f 41-75, Czar f 47-52, Ontario f 58-85, per kg. ROTTERDAM, 18-8. Aanvoer 1717 stuks vee, t.w. 1100 vette koeien en ossen en 617 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,30 f 2,80-2,95 f 2,60- 2,70. Varkens (levend gew.) f 1,94- 1,92-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer iets meer, handel tamelijk, prijzen even hoger, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer even korter, handel vlug, hoger in prijs en prima exemplaren boven note ring. SPORT VOETBAL Zierikzee-Wissen (Duitsland) 0-1 De Duitse gasten hebben in de laatste minuut de overwinning ge grepen: doordat linkshalf de Zeeuw te zacht op zijn doelman terug speelde kon de linksbinnen gemakt kelijk scoren. Deze zege was echter verdiend. De technische vaardig heid en het tactische inzicht van de gasten staken ver uit boven die van Zierikzee, maar dat is natuurlijk niet vreemd, wanneer men uit komt in de eerste klasse der ama teurs in Duitsland. Het is een wed strijd geweest van twee sterke verdedigingen en twee matige voor hoedes. Het schieten liet vooral bij de bezoekers veel te wensen. Na enig verkennen van weerszij den trad al spoedig de oppermacht van de beide achterhoedes aan het licht. Vooral de voorhoede van Wissen liep herhaaldelijk in de bui- tenspelval. Het eerste gevaarlijke schot kwam van de Zierikzeese linksbuiten G. Koster, dat echter uit de doelmond werd gekopt. Een goed schot van de Vlieger ging net naast. De meeste Duitse schoten gingen ver naast of over het doel. Na een half uur wist middenvoor A. van den Hoek met een goed schot de Duitse keeper te passeren, maar dit doelpunt werd afgekeurd we gens buitenspel. Zo brak de rust aan met dubbel blanke stand. Na de rust een ongewijzigd spelbeeld, beide ploegen beurtelings in de aanval. Zowel Zierikzee als Wissen konden enige malen met enig geluk een doelput voorkomen. Tegen het. einde van de wedstrijd kwamen de bezoekers sterk opzetten, wat hun wel enige corners opleverde, maar geen doelpunten. Eén minuut voor het eindsignaal ontstond het enige doelput. KORFBAL S.D.K.B. Zwaluwen-Stormvogels 0-5 Deze belangrijke wedstrijd in de prom.-degr.-comp. Ie klas van de S.D.K.B. is door de 2e klassers met duidelijk verschil gewonnen waar door zij thans met één been reeds in de le klas staan daar zij a.s. za terdag al aan één puntje genoeg hebben om te promoveren. Voor de rust zag het er nog lang niet naar uit dat de bezoekers met een zo groot verschil zouden zegevieren. Kansen kreeg de thuisclub in de le helft zeker net zo veel als de be zoekers maar deels door slecht schieten, anderzijds door pech werd er van geen enkele kans geprofi teerd. Het begin gaf aan beid© zij den een zenuwachtig spelletje te zien, waarbij fraaie kansen om zeep werden gebracht. Na 25 min. spelen slaagde L. den Boer er in zijn club de leiding te geven in welke stand voor de rust geen verandering meer kwam. Na de hervatting speelde Stormvogels veel rustiger waardoor het schieten veel beter werd. In de 12e minuut schoot L. den Boer weer raak waardoor de voorsprong tot 2-0 werd opgevoerd. Daar de bezoekers vanaf dit doel punt steeds beter gingen spelen kwam Zwaluwen er praktisch niet meer aan te pas. In de 20e minuut slaagde H. de Glopper er in de korf van de thuisclub voor de derde maal te doorboren, waarna dezelf de speler 4 minuten later de voor sprong tot 4-0 verhoogde. Dat D. Fonteine in de 35e minuut nog een vijfde punt liet aantekenen was eigenlijk van geen belang meer, daar Zwaluwen zich lang voor deze tijd al gewonnen had gegeven. WIELRENNEN De roiide van Steenbergen STEENBERGEN, 17-8. Zondag is te Steenbergen een wielerwedstrijd voor profs en onafhankelij ken ge houden, waaraan door zestig ren ners is deelgenomen. Winnaar werd Ehlen, die de 110 ronden (140 km) aflegde in 3 uur 31 min. 17 sec. Schalk Verhoef, die gedurende 38 ronden met ongeveer één minuut voorsprong de leiding had, werd tegen het einde van de wedstrijd ingelopen. In de eindsprint werd hij als vierde geklasseerd. Sckeepvaartberichten Bloemfontein, 18 te Antwerpen. Cleodora (t.), 20 te Geelong (ver wacht). Karamita (t.), 17 te Singapore. Kelletia (t.), 17 van Rotterdam naar Omskoldsvik. Koralia( t), 18 te Suez. Korenia (t.), 15 van Rotterdam naar Haugesund. Korovina (t.), 16 van Las Piedras naar Landsend. Lemsterkerk, pass. 16 Gibraltar naar Bremen. Samarinda, 17 te Lulea. Soestdijk, 15 van Rotterdam naar New York (via Antwerpen). Wonogiri, 17 te Khorelmufatta.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3