rjBnnagi] Chroesjtsjow verliest <2E£> „Bekertje" voor miss Gibson Hoe zit dat PLEZIER Financiën en Economie DE JUFFER VAN '(H00GE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 No. 18410 Nog zwaar weer in Oostenrijk WENEN, 13-8. In zuid-Oostenrijk zijn militairen en politie te hulp geroepen om spoorlijnen en wegen vrij te maken die na zware stormen geblokkeerd zijn. De spoorlijnen van Wenen naar Stiermaken, Karinthië en Italië zijn op verscheidene plaatsen door rots blokken en overstromingen ver sperd. Hierdoor worden honderden vakantiegangers opgehouden. Verscheidene dorpen zijn geïso leerd. In Allerheiligen in het dal van de Mur worden vijl mensen vermist, doch men houdt rekening met de mogelijkheid dat zij in aan grenzende dorpen een onderkomen voor het slechte weer hebben ge vonden. Ingezonden mededeling Straatsburg „gebombardeerd" door hagel Schade: ettelijke miljoenen STRAATSBURG, 12-8. Straats burg bood vanochtend de aanblik van een gebombardeerde stad. Gisteravond is het getroffen door een onweer, dat gepaard ging met hagel en windstoten van meer dan honderd kilometer per uur. Vooral de hagelstenen, die nu en dan 200 tot 350 gram per stuk wogen, richtten veel schade aan. Daken werden gedeeltelijk vernield, zodat hagel en regen vrij naar binnen stroomden. Duizenden auto's zijn gedeukt. De schade wordt op ver scheidene miljoenen gulden ge schat. Vliegtuig zoek niet 33 inzittenden TOKIO, 13-8. Een Japans lijn- toestel van de Zennisjiku-maat- schappij, dat met 33 inzittenden onderweg was van Tokio naar Na- goya, wordt als verloren beschouwd Het toestel, een DC-3, had dinsdag avond geseind dat men met motor storing had te kampen. Woensdag morgen namen kustwachten bij de haven van Sjimizu, zuidelijk van Tokio, een grote olievlek op zee alsmede wrakstukken waar, waar van men aanneemt dat zij van het vermiste toestel afkomstig zijn. Op het Navo-hoofdkwartier te Kolsaas bij Oslo is dinsdag de eer ste schakel van een militair radio- telefonisch net in bedrijf gesteld. Dit net zal tegen 1961 Turkije met de Poolcirkel verbinden. Do draagster,van de Wimbledon-titel, Althéa Gibson (30), ontvangt cT Bribe Didrikson Zacharias trofee, die wordt toegekend na een gehouden referendum onder sportrecensenten en radio-omroepers in het gehele land. De trofee wordt aangeboden ddor George Zacharias, twens vrouw deze eer zesmaal te beurt viel. Zij is in 1056 overleden. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW van doldrieste Mao Tse-Toeng In het begin van vorige week ge beurden er verbluffende dingen, die aan de Sowjet-premier Chroesj- tsjow wel eens een onherstelbaar verlies aan prestige zouden kun nen kosten. Bekend werd gemaakt, dat hij drie dagen in Pekiing was geweest om daar te spreken met de Chinese president Mao Tse-toeng. Zij waren het volkomen eens over de „gevaren van het Amerikaanse imperialisme" en over het „agres sieve" bondgenootschap der V.S. met Tsjang Kai-sjek op het eiland Formosa. Het werd even schan delijk genoemd, dat Tsjiangs re gering in de V.S. nog China ver tegenwoordigt en dat Peking was uitgesloten van deelneming aan internationaal overleg. Het was duidelijk, dat Chroesj tsjow een flinke berisping kreeg van Mao. Toen hij had aangeboden een topconferentie te houden bui ten de V.N. en later toen hij zulk een top-overleg aanvaardde binnen de Veiligheidsraad had hij wel zijn spijt uitgedrukt over de aanwezigheid van een vertegen woordiger van Tsjiang, maar de af wezigheid van Mao of diens pre mier Tsjou En-lai toch geen belet sel gevonden. Aanvankelijk had Peking heftig gereageerd tegen de uitsluiting. Toen Moskou een top conferentie zonder het rode China aanvaardde, stopte men in Pekiing de campagne. Maar tegelijk heeft Mao dat is duidelijk Chroesj tsjow „op het matje geroepen". En de Sowjetpremier is onder het juk doorgegaan. Hij vloog naar Pekiing en veranderde zijn politiek. Hij zei de topontmoetinig af. Peking militant Het blijkt nu wel, dat Pekinig een zeer strijdbare diplomatie wenst. Reeds is het opgevallen, dat Mao de felle campagne inluidde tegen Tito en bereikte, dat deze opnieuw als een vijand van het Sowjetblok werd beschouwd. Iemand, die goede vrienden wil zijn met Amerika en het Sowjetblok tegelijk, is in de ogen van Mao een ketter. En de Sowjet-Unie moest Mao volgen, hoewel in 1955 Chroesjtsjef vrede had gesloten met Tito. Nu moest de Sowjetpremier alle vriendelijke met de bromfiets Velen menen, dat het rijwiel met hulpmotor, populair „bromfiets" genaamd, een naoorlogse vinding is. Dit is echter niet het geval. Ruim vijftig jaar geleden expe rimenteerde men reeds met „fiet sen zonder trappen". Toen werd het geen succes, omdat de motortjes veel te zwaar en de fietsen er veel te licht voor wa ren. Bovendien was men toen van oor deel, dat het motortje zich dien de te bevinden op de plaats waar de pedalen, de trapas en het grote tandwiel van de fiets zich bevon den. Thans is mén er echter door het vooruitschrijden van de techniek in geslaagd een werkelijke „brommer" te vervaardigen, die aan alle eisen voldoet en speciaal in ons land buitengewoon in de smaak is gevallen. Nederland telt enige honderdduizenden bromfietsers. De voordelen van de bromfiets val len dadelijk op. Fietsen zonder trappen. Een snelheid van 40 km. per uur, geen rij- en kenteken bewijs nodig en in Nederland ook geen motorrijtuigenbelasting! De cilinderinhoud van de brom fiets mag hoogstens 50 cc bedra gen. Dit is overeengekomen op de conventie van Westeuropese ver- keersinstanties te Genève. De snelheid van de bromfiets wordt daardoor beïnvloed, maar de vei ligheid neemt toe. Toch zijn er op wedstrijden met dergelijke klei ne motortjes nog snelheden be reikt van boven de honderd kilo meter per uur. Maar dat waren dan ook geen gewone bromfiets motortjes. De merken van de bromfietsen zijn praktisch ontelbaar. Regel matig verschijnen er nieuwe ty pes op de markt, maar tevens verdwijnen er weer andere, die niet aan de eisen voldoen. Voor al de Italianen zijn meesters op het gebied van kleine motortjes. Hun bromfietsen hebben hierdoor een belangrijk deel van de markt. Wanneer we zo eens om ons heen kijken, bemerken we, dat lang zaam maar zeker het gehele ver keer gemotoriseerd wordt. Mis schien krijgen we in de loop der komende jaren ook nog de gemo toriseerde voetganger. Wie zal het zeggen! ZAANDAM. Op de Leeghwater- weg tussen Zaandijk en Purmerend is een Volkswagenbusje door nog niet opgehelderde oorzaak van de weg geraakt, tegen een boom ge botst en vervolgens in een sloot te recht gekomen. Voorbijgangers slaagden er in alle acht inzittenden uit de wagen, die op een zijkant was gevallen, te bevrijden en op het droge te brengen. Het bleek de familie Kruidenier uit Rotterdam te zijn, die een vakantietochtje maakte. Met drie ziekenauto's wer den de acht familieleden naar het gemeenteziekenhuis te Zaandam vervoerd. Twee broers, van wie één de auto had bestuurd, werden, om dat ze in militaire dienst zijn, naar het militair hospitaal in den Haag overgebracht. dingen inslikken, die hij over Joe goslavië had gezegd. In Belgrado is men overtuigd, dat Peking voortzetting wenst van de koude oorlog en zelfs geen ernstig conflict vreest. Mao zou overtuigd zijn, dat een derde wereldoorlog zou eindigen met 't uitdrijven der Amerikanen uit Azië, ook al zouden miljoenen Chinezen omkomen en al zou Europa worden verwoest. Het was -geenszins onmogelijk, dat de rode Chinezen een aanval voorbe reidden op Formosa, ook al moest dit aan Moskou vele zorgen baren. Want een Chinees-Amerikaanse oorlog zou de Sowjet-Unie in een groot conflict slepen. Zeker heeft Chroesjtsjef hierte gen gewaarschuwd. Maar van zijn kant heeft hij dan ook een conces sie moeten doen: niet over ernstige kwesties met Amerika te confere ren zonder de Chinese communis ten. Hij moest dus de topconferen tie minstens uitstellen. Want hoe wel hij als aanklager wilde optre den wegens de Anglo-Amerikaanse interventie in Libanon en Jordanië, zou hij toch tegelijk „vredesvoor stellen" willen indienen. En mot die vredespolitiek moest hij nu wachten. De ommezwaai Chroesjtsjef maakte een formi dabele ommezwaai. Hij wenste de bijeenkomst niet meer van de Vei ligheidsraad, waarmee hij volko men had ingestemd. Hij greep te rug op een voorstel der Amerika nen en van zijn eigen delegatie in een vroeger stadium, toen de Vei- ligheidsi'aad geen enkele resolutie over het naburige oosten had kun nen aanvaarden: het bijeenroepen van de algemene vergadering van de 81 leden der V.N.! Over die algemene vergadering was lange tijd niet meer gesproken, omdat Chroesjtsjef met zijn voor stel inzake een topconferentie was gekomen. Deze laatste ontmoeting was nu van de baan. En onver wachts moest de algemene verga dering der V.N. bijeenkomen. De Veiligheidsraad, die bevoegd is tot het bijeenroepen van de 81 delega ties, deed dit. Niemand had er be zwaar tegen. Verscheidene minis ters van buitenlandse zaken wilden de bijeenkomst bijwonen. Zij be gon dus de vorige week. De Sowjet-Unie klaagde de En gelsen en Amerikanen aan wegens inmenging in Libanon en Jordanië. De Anglo-Amerikanen stelden, dat zij op verzoek van twee wettige re geringen hulp hadden geboden te gen „indirecte agressie", dus juist légen inmenging van Syriërs en Egyptenaren in genoemde landen. Troef voor Westen De Anglo-Amerikanen stonden plotseling zeer sterk. Het was een grote opluchting, dat zij zo gemak kelijk waren afgekomen van een top-ontmoeting, die de Amerikanen helemaal niet hadden gewild. De Engelse openbare mening, die Mac- Millan had gedwongen, er mee in te stemmen, was met stomheid ge slagen: de Russen zelf wensten nu geen topoverleg meer. De Indische premier Nehroe zal wel gelijk ge had hebben, toen hij zei, dat „de top in de wolken verdwenen scheen te zijn". De Engelse pers zag een moge lijkheid, dat Washington en Lon den zonder verdere Russische be moeienis een akkoord konden tref fen met de Arabieren. Maar de Manchester Guardian waarschuw de, deze gelegenheid ook te benut ten, door de Arabieren duidelijk te maken, dat het westen zich niet wilde mengen in de interne ont wikkeling van het nabije oosten. Als de Ver. Naties een politie- leger naar Libanon en Jordanië wilden zenden, konden de Anglo- Amerikanen hun troepen terugtrek ken. En de V.N. konden dan waar borgen, dat Libanezen en Jorda- niërs hun eigen zaken zouden re gelen, zonder inmenging van wie ook. Inderdaad zou deze oplossing wel de beste zijn voor goede be trekkingen tussen het westen en de Arabieren. KERKNIEUWS Pools geestelijke klaagt journalist aan WARSCHAU, 12-8. De pastoor van een parochie in de Poolse pro vincie Breslau, Jankowski, heeft bij een rechtbank een aanklacht inge diend wegens laster tegen de com munistische journalist Gontarz van het Warchause blad „Setandar Mlody". Pastoor Jankowski heeft bezwaar tegen een artikel van Gontarz onder de kop „De erfge namen van de inquisitie". Dit is de eerste maal sedert de tweede wereldoorlog, dat een Pool- Rooms-Katholieke geestelijke een communistische journalist we gens laster aanklaagt. De plaatselijke rechtbank heeft zich onbevoegd verklaard. 0M EEN FOTO WENEN. 12-8. Du Amuri- kaanse student John Bach- X .j. man-Hardcastle uit Nash- vilie, die zaterdag door Tsjechoslowaakse grensbe- wakers bij Kittsee is gear- |s* resteerd, is dinsdag weer han X de Oostenrijkse autoriteiten te Haimburg overgeleverd. De student was over de *i' prikkeldraadafzetting op de X Oostenrijks-Tsjechoslowaak- y se grens geklommen om zich X door een vriend, die op Oos- tenrijks gebied was gebleven, X „achter het ijzeren gordijn" te laten fotograferen. STAD EN PROVINCIE Concert voor de badgasten De jaarlijkse „evenementen avonden" worden tot nu toe altijd door een of meer verenigingen ge organiseerd. Voor a.s. vrijdag is nu een dergelijke avond op touw ge zet door een particulier, nl. de eigenaar van de consumptietent te Westenschouwen, de heer C. v. d. Klooster, sinds jaren bij de vreem delingen een bekend persoon. Ge noemde heer biedt zijn gasten een concert aan dat gegeven wordt door het muziekensemble O.S.I.V. E.O. uit Steenbergen, een 32 leden tellend orkest. Het concert wordt gegeven voor de consumptietent l'e Westenschouwen, bij stil weer een bij uitstek geschikte plaats. De aanvang is gesteld op 6.30 uur, en tegen donker wordt gestopt, dus circa 8.30 uur. We twijfelen er niet aan, of deze avond zal vooral door de gasten uit Westenschouwen zeer druk bezocht worden. HAAMSTEDE Zeer lofwaardige actie Zaterdagmiddag, 16 augustus, wordt in Haamstede een actie ge houden ten behoeve van de voed- selnood in Azië. Miljoenen kinde ren lijden gebrek en hebben be hoefte aan de meest elementaire levensbehoeften. Daarom richt de ze actie zich in het bijzonder op het kinderleed dat door voedselgebrek geleden wordt. Onder auspiciën van de Alge mene Diaconale Raad willen en kele Haamsteedse jongeren zater dag vragen of het publiek voor dit doel iets kan missen. De jongelui doen dit geheel vrijwillig terwijl de kosten voor deze actie tot een mi nimum beperkt zijn, zodat alles wat gegeven wordt ten goede komt aan het hongerende kind in Azië. De actie wordt gehouden onder het motto: „Koop een glas melk voor een hongerend kind in Azië". Geslaagde culturele avond in dorpshuis Belangstelling helaas te klein Een avond van hooggestemd cul tureel genot viel in het dorpshuis te beleven, dank zij het optreden van de pianist Pierre Palla, de zan ger Herman Emmink en de voor drachtskunstenaar Wim Verhagen. Zij zorgden voor een afwisselend programma, waarvoor de belang stelling groter had kunnen zijn. De thuisblijvers kunnen zich ook dit maal beklagen. Wegens verhindering van de voorzitter, de heer J. M. de Nooijer, werd deze avond geopend met een kort woord van welkom door het bestuurslid de heer M. de Feiter. Het programma voor de pauze was geheel gewijd aan Mozart. Pierre Palla opende met de bekende Turkse mars. Bij de levensbeschrij ving van Mozart toonde Wim Ver hagen de vertelkunst tot in de per- fektie te beheersen. Ondanks de grote gaven van deze fijngevoelige geest kende Mozart in zijn leven grote armoe, maar de helaas zo vroeg gestorven componist beleefde veel vreugde van de door hem ge componeerde muziek. Reeds op vierjarige leeftijd schreef hij zijn eerste muziekstuk, terwijl hij op zesjarige leeftijd reeds een kloos terorgel bespeelde. Mozart, die eigenlijk op tienjarige leeftijd een volwassene was heeft zijn leven zwervend doorgebracht. Meerdere malen bracht hij ook een bezoek aan Nederland, waarbij hij o.m. het orgel van de St. Bavokerk te Haar lem bespeelde. Pierre Palla, piano en Herman Emmink, zang, brachten op gezette tijden intermezzi met werken van de componist. Na de pauze werd een meer gevarieerd programma geboden. Pierre Palla begon met de 18 variaties van dr. Peter van Anrooy op het thema van „Aan de oever van een snelle vliet" van zeer bekende componis ten. Op waarlijk sublieme wijze zong Herman Emmink enige wer ken van Strauss en het bekende Spaanse „Viva Navara", terwijl Wim Verhagen „De overpeinzingen van een zeeman" (Wim Kan) en „Diewerlje Diekema" (Kees Stip) op kostelijke wijze voordroeg. Her man Emmink besloot deze avond met het zingen van een negro spiritual, een Duits cowboylied en het bekende „Tulpen uit Amster dam", wat hij in het Engels, Duits en Nederlands zong. Met een ap plaus dat uitgroeide tot een ovatie bracht het publiek de artiesten dank voor het gebodene dat op hoog peil stond. HAAMSTEDE/BURGH Rolschaatsenshow 1958 De bekende rolschaatsen vereni ging „Segor" te Bergen op Zoom, die zaterdag jl. met zo groot succes optrad te Renesse, zal op verzoek van V.V.V. op dinsdag 19 augustus a.s. ook een voorstelling geven op de speelweide te Haamstede. Men zal kunnen genieten van een klas siek en modern programma waar op niet alleen soli- en duo-num mers voorkomen, doch ook massale nummers. Gereden wordt door een 30-tal jeugdige kunstrijdsters op een speciaal aan te leggen vloer. Een 100-tal costuums wordt mede gebracht. ELLEMEET Concert „Apollo" Aanstaande zaterdag 16 augustus zal de muziekvereniging „Apollo" op uitnodiging van de muziekver eniging „Kunst na Arbeid" te Elle- meet aldaar een concert geven in de muziektent. De kolensituütie in Nederland 's-GBAVENHAGE, 12-8. Hel mi- nisterie van Economische Zaken deelt niede, dat volgens de voorlo pige gegevens de Nederlandse ko- lenproduktie (exclusief bruinkool briketten en gascokes) in juni 1958 988.027 ton heeft bedragen (v.m. definitief 968 614 ton) bij 24 (onv.) werkdagen, de gemiddelde produk- tie per werkdag bedroeg 41.170 (40.360) ton. De koleninvoer be droeg in juni 603.846 (v.m. 573.665) ton. In mei jl. was in totaal be schikbaar voor binnenlands ver bruik 1.076.802 ton, waarvan voor de grootindustrie 678.242 ton en voor huisbrand-klein industrie 398.560 ton. Ingezonden mededeling Houd een Flexa schilder- feest: Knap uw huis op met kleur op hout en muren. Doe het gezellig met z'n allen 't Is in een wip voor jaren klaar met: de verf voor het schilderfecst. Vraag het gratis boekje 'Knap hel op met kleur' aan FLEXA, postbus 2, Leiden SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland De uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Quiévrain. Aan het concours namen 138 dui ven deel. 1, 22 J. den Braber; 2, 13, 25, 29, 45 W. van Dommelen; 3 K. Reijn- goudt; 4, 11, 18 J. Quaak; 5, 9, 30 A. Fonteijne; 6 J. C. Verwijs; 7, 14, 15, 20, 23, 24, 27, 28, 33, 35. 43 G. van Nieuwenhuijzen; 8, 46 A. Faas- se; 10, 41 A. v. d. Est; 12, 21 Joh. Reijngoudt; 16, 26, 39 A. den Bra ber; 17, 19, 40, 44 C. Verwijs; 31, 38 W. Neele; 32, 34, 36, 37, 42 Th. Bakker. De snelheid van de eerste prijs winnende duif was 1052.20 m.-m. en van de laatste 801.02 m.-m. De strijd legen de inflatie in Frankrijk 's-GRAVFNHAGE, 12-8. In een interview met de correspondent van de „Financial Times" te Parijs heeft Pinay meegedeeld, dat hij de strijd tegen de inflatie als de be langrijkste taak beschouwt, die on middellijk voor hem ligt. Deze strijd kan volgens de Franse minis ter van financiën voor het einde van dit jaar gewonnen of verloren zijn. Als wij toestaan, dat er deze herfst weer een loonspiraal ont staat, zullen wij de arbeiders be driegen, zoals zij ook in 1956-1957 bedrogen werden. „Ik zal niet aan blijven om dit te doen", aldus Pi nay. Volgens de correspondent acht de minister het mogelijk, dat de vakverenigingen er van afgebracht worden deze herfst looneisen in te dienen, als men hun kan aantonen, dat de prijzen stabiel zijn en zelfs ook wanneer de prijzen schomme len. Wanneer eenmaal stabiliteit van de prijzen bereikt zal zijn, kun nen verhogingen van het reële loon volgen. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK „Dus je vindt het wel prettig om met me te dansen?" „Varen, autorijden, dansen, een beetje ruzieënmet jou is alles prettig". „Dank je, Tonnie. Enfin, je ziel. nu wel, dat ik je ook wel mag". „Dat weet ik, kleine meid". „Ach nee, noem me geen kleine meid. Dat klinkt zo kinderachtig". „Ineke vind je niet aardig klin ken, kleine meid nietAls ik je dan eens lieveling noem?" Ze bloosde enigszins. „Goed, maar dan alleen voor vanavond". Even later zaten ze aan tafel en dronken hun glas leeg. Tonnie pre senteerde een sigaret en stak er zelf ook een aan. „Hoe lang blijf je nog in Wil- schoten?" Hij haalde zijn schouders op. „Dat is nog niet bepaald. Ik kijk iedere week de vakbladen na, of er iets is, dat me lijkt. Maar tot nu toe heb ik nog niets van mijn ga ding kunnen ontdekken". „Als ik het dus goed begrijp, zit de bouwwereld nu niet bepaald te wachten op architect Koenders". „Och, ik ben natuurlijk volsla gen onbekend. Ik zal wel op een of ander architectenbureau moeten be ginnen, en dat hindert niet. Dan kan ik wat practische ervaring op doen. Vandaag of morgen zal er wel eens iets zijn, wat me lijkt en dan solliciteer ik. Zodra ik een baan heb, ga ik aan de slag: over een week, een maand, dat weet ik na tuurlijk niet. Overigens ben ik na tuurlijk niet van plan om altijd in Wilscholen te blijven. Zo begin augustus breek ik weer op en ga naar huis terug, als ik nog geen werk gevonden zou hebben". Ze dacht een poosje na. „Mis schien kan mijn vader je te zijner tijd wel eens helpen. Hij heeft nog al veel relaties". „Ook in de bouwwereld?" Ze haalde haar schouders op. „Dat weet ik niet zo precies. Ik zal hem wel eens polsen". „Dat vind ik aardig van je", zei hij, een tikje sarcastisch. Ze keek hem verwonderd aan, maar toen ze op zijn gezicht niets' bijzonders kon opmerken, vervolg de ze: „Ik zal je in een van de ko mende dagen wel eens voorstellen aan mijn ouders. Ik heb zo het idee, dat ze er lucht van gekregen hebben, zie je, dat ik jou heb leren kennen". Allicht, dacht hij inwendig, maar hij zei er niets op. „Vind je dat niet leuk?" Haar stem klonk teleurgesteld. Rustig legde hij zijn hand op haar arm. „Natuurlijk, Ineke. Ik ver heug me er al op. Kom, deze wals wil ik met je draaien. Walsen is niet zo moeilijk". Ze hadden een prettige avond en toen de klok bijna elf uur wees, stelde Ineke voor een eindje te gaan toeren. „Op de terugweg kun nen we nog even aanwippen in „De Punt". Daar is ook een aardige tent, die tot één uur open is. Doen?" Hij knikte lachend. „Ik zal even afrekenen, lieveling". Op de autoweg naar Groningen kroop ze dicht tegen hem aan. Het was niet druk en Tonnie waagde het even zijn gzicht bij het hare te brengen en een kus op haar lippen te drukken. Ze beantwoordde zuch tend zijn kus en streelde hem over de wang. „Wat een geluk, dat we geen thermosflessen in de wagen heb ben, hé?" zei hij ondeugend. „Dat is niet aardig, Tonnie „Sorrie, lieveling...." Hij stuur de naar de kant, zocht een parkeer plaats op en stopte. Toen nam hij haar in zijn armen en kuste haar telkens weer. „O, Tonnie", zei ze zuchtend, na dat ze zich zacht had losgemaakt, „ik geloof werkelijk, dat ik stapel verliefd op je ben geworden". Ze lag in zijn armen en hij streek haar over het haar. „Dat gaat zo, lieveling. Heb je er spijt van, dat je me ontmoette?" „Nee. Je.je moet morgenmid dag bij ons thuis komen. Tonnie. Ik wil het. Ik wil je voorstellen aan vader en moeder „Dat is goed, lieveling.Maar opeens schoot hem te binnen, wat er misschien op dit moment gaande was. Er zou geen „morgen" meer zijn voor de bewoners van 't Hoo- ge. Misschien wasde politie nu reeds op het landgoed en waren haar vader en moeder en de rest van de bende reeds gearresteerd. En zijstraks zou haar wagen aangehouden worden en overge bracht naar het politiebureau in Groningen. Natuurlijk zou hij kort daarop weer vrij zijn en naar huis kunnen gaan. Maar zij, Ineke Ros malen, zou in een cel gestopt wor den. Medeplichtig aan.... (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5