Bruse volkstonelisten brengen te Renesse vleugje Oost=duivelandse lucht EEN BIJZONDER EVENEMENT Stuk over vissersoproer in 1773 wordt opgevoerd (Van onze redakteur) Renesse gaat zaterdagavond kennis maken met de mosselen en met de geschiedenis van de mosselen en de mensen die zich met de kweek ervan bezig hielden en houden. Een fragment van die „mosselhistorie" Is destijds vervat in een typisch volkstoneelstuk: „Het mosselvlssersop- roer in 1773", samengesteld naar authentieke gegevens van de gebeurte nissen, die zich te Bruinisse - mosselgemeente bij uitnemendheid - in dat jaar voordeden. Voor het eerst werd dit toneelstuk opgevoerd tijdens de mosselfeesten in 1957 en nu krijgt Renesse het stuk ook te zien. Zo gogd als de mossel Is het toneelstuk over de mossels een produkt van eigen „bodem", want „eigen mensen" (lees: eigen Bruse mensen) hebben het geschreven en het zijn ook Bruse mensen die het opvoeren. Zü zullen een interessant vleugje oost-Duivelandse lucht mengen in de kruidige atmosfeer van de Westhoek en die combinatie zal zeker naar genoegen zijn van de velen, die zich thans te Renesse ophouden. Mosselen vormen een lekkernij, maar voordat ze op de eettafel staan, is er al heel wat gepasseerd. Voor de Schouwse kust wordt de mosselvisserij beoefend, d.w.z. men kweekt mosselen op zgn. mossel- banken, nadat mosselzaad (zeer kleine mosseltjes) eerst op deze banken zijn uitgezet. Nadien door loopt het mosselzaad allerlei stadia, van mosselen kleine maat (halfwas mosselen) tot de grote volwaardige consumptiemossel. Het slijten van de mosselen is eeuwenlang een probleem geweest. Wie (vroeger) het eerst Jcwam, het eerst maalde, hetgeen een moor dende concurrentie deed ontstaan, die wel tot het nemen van maatre gelen leiden moest. De laatste 25 jaar wordt een bepaald systeem toegepast, die het ontstaan van een ongebreidelde concurrentie belette, hoewel er nog al bezwaren bleven bestaan. Individualistisch volk Mosselvissers zijn een individua listisch volk, dat inmenging in hun zaken maar node verdraagt. Regle mentering betekende het inbreuk maken op de vrijheid en in het jaar 1773 ontstond te Bruinisse een volksoproer, omdat maatregelen van overheidswege werden getrof fen, die de vrijheidsgezinde mossel kwekers geheel niet welgevallig waren. Dit oproer is gekozen als thema van het toneelstuk, waar over onze correspondent te Brui nisse" nóg het volgende opmerkt. Het toneel stelt, als het doek op gaat, een huiskamer voor, waarin een grootvader zit te mopperen over de uitgevoerde „ordonnantiën", zoals die sedert kort voor de „mos selnering" gelden. De overheid wil een billijke verdeling van de mos- selvoorraad en de scherpste kanten van. de cpncurrentie wegnemen, de i Bestellen uit „verveling" UTRECHT, 12-8. Een agent van politie te Utrecht is er in geslaagd althans één van de „grappenma kers" aan te houden, die zich de laatste tijd onledig houden met het doen van bestellingen voor hen on bekende personen. In een straat in het oosten van de stad ging een ge rucht dat de 16-jarige J. K., die zich in het regenachtige vakantie- weer verveelde, wel eens dit grapje zou kunnen uithalen. De politie man nam eens poolshoogte in de woning van de jongeman en trof er ook een telefoontoestel aan: Een kort verhoor van deze knaap had tot resultaat, dat hij spoedig door de mand viel. Hij had inder daad bij verscheidene zaken bestel lingen gedaan voor willekeurige personen. Zo zond hij banketbak kers, bloemisten en taxi-onderne mingen en dergelijke naar tal van adressen. Hij ontkende beslist be grafenisondernemingen naar ver scheidene personen te hebben ge zonden, evenmin had hij de lugu bere vondst gehad grafkransen voor zijn slachtoffers te bestellen. De jongeman werd enige uren opgesloten maar vanavond heeft zijn vader hem van het hoofdbu reau van politie mogen halen. Strafbaar is het opgeven van niet gedane bestellingen niet, maar of de gedupeerde winkeliers hiermee genoegen zullen nemen is nog een vraag, aldus de politie in Utrecht. Ouders lieten kinderen onbeheerd achter ARNHEM, 13-8. Hedenmorgen heeft de Arnhemse politie een ge heel gezin uit Rotterdam, dat in Arnhem met vakantie was en de nacht had doorgebracht op het po litiebureau, op de trein naar de Maasstad gezet in overleg met de kinderpolitie daar. Aanleiding tot dit transport was het feit, dat het echtpaar in de af gelopen nacht een kinderwagen met drie kinderen onbeheerd liet staan in de omgeving van de Rijn brug. Een passerende chauffeur deed hiervan aangifte bij de politie. Deze heeft toen.net zo lang gewacht bij de kinderwagen tot de oudérs kwamen opdagen. Op een gegeven moment arriTOfrden beide ter plaatse. De mar had in een café in Elden zitten drinken en de vrouw bleek kwaad te zijn wegge lopen. De politie oordeelde het toen maar beter om het in zeer desolate toestand verkerende gezin mee naar het bureau te nemen en daar asyl voor een nacht te verlenen. mosselvissers zien er een beperking van hun vrijheid in en een bevoor rechting van mosselvissers die niet op Schouwen-Duiveland wonen. De geleidelijke ontwikkeling van de ontevredenheid, die uitloopt op een compleet oproer, nadat de am- bachtsvrouwe, die op een buiten plaats bij Bruinisse woonde, had gemeend de zaak te kunnen sussen en op de lange baan te schuiven, wordt voor het voetlicht gebracht. Qeen fantasie Het mooie van het stuk is wel, dat hier niet „gefantaseerd" is, maar dat het een woordgetrouw verslag is van de gebeurtenissen zoals tweehonderd jaar geleden de schout van Bruinisse dat aan zijn superieuren: de Staten van Zee land, heeft gedaan. Het décor is een vondst op zich zelf; de costumeringi geheel in acht tiende eeuw'se stijl, draagt er veel toe bij het stuk tot een succes te maken en het geheel is een stuk „volkstoneel" van de eerste orde, dat niemand mag verzuimen te gaan zien. De mosselkwekers van Bruinisse en Zierikzee, zoals die thans in een handelsvereniging samengaan, zul len reclame maken voor hun pro dukt, dat in het eigen land veel te weinig bekend is en dat ook in Duitsland nog niet die plaats heeft die het zeker verdient. Er zullen mosselen worden geserveerd en zo mogelijk ook oesters, tegen een prijs die voor ieder betaalbaar is. Frans toerist verdronk 's-GRAVENHAGE, 13-8. Een Fran se vakantieganger is vanochtend in zee voor Kijkduin verdronken Om acht uur begaf de 28-jarige elek tricien M. L. R. Poussot uit Dole, in de Franse Jura, die op Ocken- burg logeerde, zich te water. Hij werd door een hoge golf omgegooid en door de stroom de zee mee in gevoerd. Omstreeks elf uur spoelde zijn stoffelijk overschot aan onge veer op de plaats waar hij te water was gegaan. De nat. trekpaarden- tentoonstelling De jaarlijks tentoonstelling van de Koninklijke vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" wordt dit jaar gehouden op dinsdag 9 en woensdag 10 september, natuurlijk in de grote veemarkthallen te Den Bosch. Ongelukken op de weg PUTTEN, 13-8. Te ongeveer half tien vanavond is op de rijksstraat weg onder Oldenaller te Putten een vrachtauto uit Elburg in bot sing gekomen met een militaire vrachtwagen. Een man werd daar bij gedood. De ravage was zo groot dat de rijksstraatweg ter plaatse enige tijd geheel versperd was. PUTTEN, 13-8. Om zeven 'uur vanavond is op de rijksstraatweg te Putten de 47-jarige W. O, uit Put ten gegrepen door een personen auto. De man werd op slag gedood. BREDA, 13-8. Op de Akademie- singel te Breda is het 12-jarige meisje Toosje van Dijk aangereden door een met bakstenen geladen vrachtauto, bestuurd door de 23- jarige B. uit Breda. Het meisje werd naar het ziekenhuis vervoerd en is daar overleden. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan omdat het meisje kwam te vallen toen het stuur van haar fiets aan een naast haar rijdend rijwiel haakte. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Op de kruising Amstelveenseweg-Koninginneweg te Amsterdam is het driejarig jon getje P. C. M. Leeuwe, die bij zijn vader achter op de fiets zat, geval len en onder de wielen van een autobus terecht gekomen en op slag gedood. ROTTERDAM. Bij de N.V. scheepsbouwwerf „De Hoop" te Ne- der-Hardinxveld is de ponton van de drijvende bok „Simson" te water gelaten. De dooinlechtlgheid werd verricht door mevrouw M. Lels- Lolkus. 's-HERTOGENBOSCH. Z.K H. prins Bernhard zal op donderdag 4 september in de loop van de mor gen te 's-Hertogenbosch de nieuwe brouwerij openen van de N.V. Hei- nekens bierbrouwerijen. Deze brou werij is thans de grootste in Eu ropa. DELFZIJL. Bij de werf van de N.V. Gebr. NIestern te Delfzijl is de zeesleepboot „Hifofua" te water gelaten. Dit schip wordt gebouwd voor de regering van Tonga. De doopplechtigheid werd verricht door mej. C. Kamp, de dochter van de vertrouwensman van prins Tungi, de heer K. Kamp te Gro ningen. GRONINGEN. Een ongeluk in een speeltuin aan de Bessemoer- straat te Groningen heeft het leven gekost aan een tienjarige jongen, Sijtse Schepel uit de Radijsstraat te Groningen. Het kind viel zater dag bij het schommelen uit de bootschommel, bleef op de grond liggen en kreeg de terugzwaaiende schommel tegen het hoofd. Ernstig gewond werd het kind overgebracht naar het academisch ziekenhuis, waar hij thans aan de verwondin gen is bezweken. Groot-Brittannië onderzoekt de mogelijkheid van de bouw van een onderzeetankboot met atoomaan drijving, aldus is woensdag te Lon den bekend gemaakt. De Saunders- Roemaatschappij is verzocht een ontwerp te maken voor een derge lijke duikboot van 80.000 ton en met een vaarsnelheid van ongeveer 35 knopen. STAD EN PROVINCIE BURGH Mevr. W. Stenekes-Overbeke slaagde een dezer dagen voor de in juli door de inkoopvereniging „St. Homobonus" te Rotterdam gehou den examens, voor textiel-waren- kenns, verkoopkunde en etaleren, kleinvak en damesmode. HAAMSTEDE Badgast ging uit stropen Een dezer dagen arriveerde hier een zekere L. v. d. O. uit Ooster hout, om bij de vuurtoren zijn va kantie door te brengen. Genoemd heerschap ontmoette echter enkele konijnen en reeds dezelfde avond zette hij een aantal strikjes. Dé volgende morgen vroeg dook hij op om de buit te onderzoeken, doch hij werd bij deze daad op heterdaad betrapt door wachtmeester Verwijs van de Rijkspolitie, die na de per soon opdracht te hebben gegeven een zo juist gestrikte poes in vrij heid te stellen, werd bekeurd we gens stroperij en lopen op verbo den grond. RENESSE Vierde wandeltocht op 16 augustus a.s. De vierde wandeltocht in deze gemeente zal gehouden worden op zaterdag 16 augustus a.s Abusie velijk was aangekondigd 13 augus tus, maar deze datum was onjuist. Zaterdag a.s. gaan de tippelaarsters en tippelaars dus op mars Een fraai parcours is uitgezet langs de duinen, de bossen en het strand. Men kan deelnemen aan de mars van 15 en van 25 km. De tocht vangt aan om 2 uur n.m. Juist door de fraaie gedeelten van de ge meente Reness'e die in de route zijn opgenomen, belooft het een goede mars te worden, die stellig de be langstelling zal trekken. NOORDGOUWE Samenstelling Woningkommissie Nu door het bedanken en vertrek van enkele leden de woningcom missie te Noordgouwe door deze mutaties wijziging heeft ondergaan, kan worden bericht dat de samen stelling van deze commissie thans is als volgt: voorzitter de heer A. Viergever; secretaris de heer C. J. Adrlaanse; leden de heren J. C. Bos, K. J .Folmer en P. M. Vis. NIEUWERKERK Onze dorpsgenote mej. Lena P. Fllkweert slaagde, op het te Rot terdam gehouden examen, voor textiel-warenkennis en verkoop kunde en etaleren. Uitgeleide gedaan door burge meester mr. F. Th. Dijckmeester, de leden van het organiserend co mité en vele ouders, is een jeugd groep van Schouwen-Duiveland woensdagmorgen vertrokken voor een veertiendaags verblijf in de Engelse stad Hatfield, die - gelijk bekend - Zierikzee na de ramp adopteerde. Uit de adoptie is een uitwisseling van jeugdgroepen voortgevloeid, die inmiddels tot een jaarlijkse traditie is geworden. Het afscheid van de jeugdgroep, samengesteld uit een twintigtal meisjes en jon gens, afkomstig van verschillende gemeenten op Schouwen-Duiveland vond plaats aan de veerhaven „De Val". De reis werd gemaakt via Oostende, vanwaar de „oversteek" naar Engeland plaats vond. Het ge meentebestuur van Hatfield heeft voor de jeugd een aantrekkelijk programma samengesteld. De te rugreis vindt plaats op 27 augustus Dan komen de pennen in beweging, want elke deelneemster en deelne mer van de reis zal een opstel schrijven, waarvan het beste be kroond wordt met de destijds door Schouwen-Duivelandse jeugdgroep naar Hatfield (Gr.-Br.) vertrokken Na terugkeer: opstellen schreven NOORDGOUWE Opening zaak De heer N. W. van der Werf opende aan de Ring in Noordgouwe een tea-room .annex patates-frites- en ijszaak. Voor deze opening be stond van de zijde van het publiek grote belangstelling. De aanblik van deze keurig ingerichte zaak werd nog verhoogd door een schat van bloemstukken, die het interieur een fleurig aanzien gaf. Onder de aanwezigen merkten we op bur gemeester N. A. van Wijk en wet houder A. C. Visser. De opening zelf werd verricht door burgemeester N. A. van Wijk Deze sprak er zijn bewondering over uit, dat één der eigen inwo ners het initiatief, de durf en door tastendheid wist op te brengen, een dergelijke onderneming aan te vat ten. Zeer zeker zal dit er toe mede werken de bedrijvigheid in de ge meente te doen toenemen, wat weer ten goede zal komen aan de gehele gemeente, aldus spreker. De exploi tant dankte in een kort woord de burgemeester voor diens goede woorden en wensen, alsmede voor de betoonde belangstelling van de zijde van het publiek. BRUINISSE P.V. Vergadering „De Bruse Trekker" In de dinsdagavond jl. gehouden vergadering van de postduivenhou- dersvereniging „De Bruse Trekker" dankte de voorzitter, de heer W. A. Jumelet, de oud-voorzitter de heer C. J. Maas voor het vele in het be lang van de duivensport gedane werk. Mede aan het initiatief en het doorzettingsvermogen van de heer Maas was het te danken dat „De Bruse Trekker" de kinderziekten, die elke vereniging moet doorma ken, overwinnen kon en dat de ver eniging thans zulke goede resulta ten boekt. Over deze goede resul taten werd uitvoerig gediscussieerd. Het fondkampioenschap duif zo wel als hok werd gewonnen door de heer J. L Nieuwersteeg. Nieuwe hokordinaten werden uitgereikt. Automobilist reed sloot in Gladheid van het wegdek was oorzaak dat de aannemer de heer M. van de Velde dinsdag met zijn auto slipte en in de Dorpsweg alhier in de sloot terechtkwam. De heer v. d. Velde kwam met de schrik vrij, maar de wagen werd beschadigd. Met eigen personeel en materieel werd de auto weer op de weg ge bracht. AANBESTEDINGEN Nieuwe bestrating en herbestrating te Brouwershaven Dinsdag 12 augustus heeft de aanbesteding plaats gehad inzake de nieuwe bestrating van de Markt en plein en herbestrating Zuiddijk- straat, met bijkomende werken, in de gemeente Brouwershaven. De inschrijvingen luidden: J. M. Dekker, Brouwershaven f 61 300, Fa. v. Dongen en De Voogd, Haam stede f 60.800,—; H. Stouten, Brou wershaven f 58.200,—; A. Wandel, Nieuwerkerk f 55.300,D. Ren tier, Noordgouwe f 51.222,M. v. d. Velde, Bruinisse f 49.320,Fa. M. de Oude en K. T. de Jonge, Zie rikzee f 47.515, Bevredigende resultaten mosselvangst in „Laagte van Renesse" Voorraad consumptiemosselen gering De visserij op halfwasmosselen in de „Laagte van Renesse" heeft voor de meeste .kwekers bevredigende resultaten opgeleverd, in aanmer king nemende dat de verwachtin gen niet hoog gespannen waren. Maandag was de drukste dag, toen 55 vaartuigen aan de visserij deel namen. Waneer men rekent dat elk vaartuig plm. 200 tonnen viste, wer den die eerste dag ruim 10.000 ton nen mosselen boven water gebracht die op eigen percelen werden uit- de gemeente Hatfield beschikbaar gestelde kleine wisselbeker. De naam van de prijswinna(a)r(es) zal bovendien worden gegrift in de - eveneens geschonken - grote beker, die op het stadhuis wordt bewaard. gezet. Ook dinsdag en woensdag trokken nog verschillende vaartui gen er op uit, maar toen was de deelname veel minder en de geza menlijke vangsten natuurlijk ook lager. Het Is te hopen dat de uitgezaaide mosselen een goede groei mogen vertonen, want de voorraad con- sumptlemoseelen is, nu meer dan éénderde van de op de Waddenzee gelegen percelen met zaad overdekt is, gering. Stopzetting kernproeven door de Ver. Staten? LONDEN, 14-8. De Londense .News Chronicle" weet uit New York te melden, dat de Ver. Staten na de huidige serie proefnemingen in de Stille oceaan hun kernproe ven zullen staken. Het blad "gelooft dat het Ame rikaanse besluit gedeeltelijk een gevolg is van een akkoord over mogelijkheden om kernproeven te ontdekken dat tussen Amerikaanse en Russische geleerden in Genève zou zijn bereikt. Mr. L. G. Kortenhorst grootofficier Oranje-Nassau 's-GRAVENHAGE, 13-8. Mr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, is benoemd tot groot-officier in de Orde van Oran je Nassau. De minister-president dr. W Drees, heeft van deze onder scheiding mededeling gedaan tij dens een receptie, welke heden middag in het Tweede Kamerge bouw is gehouden. Deze receptie was mr. Kortenhorst door de on dervoorzitters en de seniores der Kamer aangeboden ter gelegen heid van het feit, dat hij thans tien jaar lang onafgebroken het voor zitterschap heeft bekleed. LAATSTE NIEUWS Geen radio-contact meer niet K.L.M.-vliegtuig 's-GRAVENHAGE, 14-8. Blijkens een door Valencia radio uitgezon den bericht, afkomstig van het vliegveld Shannon in Ierland, is er sinds tien over half vijf vanoch tend, tengevolge van het wegvallen van de radioverbinding, geen con tact meer geweest met het van Shannon naar Gander (New Found- land) onderweg zijnde K.L.M.-toe- stel van vluchtnummer kl. 607. Shannon-radio vroeg andere sta tions te traohten radiocontact te krjjgen met het toestel. SHANNON, 14-8. Drie viermoto rige „Shacleton"-vliegtuigen van de opsporings- en reddingsdienst van de Britse koninklijke luchtmacht zijn op het ogenblik bezig bij de westkust van Ierland de Atlanti sche Oceaan af te zoeken. Aan boord van het K.L.M.-toestel bevinden zich 99 personen. WA T HOT PEr ftlLT Verwachting tot vrijdagavond: Onstandvastig Aanvankelijk enkele opklaringen, later van het zuidwesten uit plaat- lijk regen; zwakke tot matige wind tussen west en zuid; weinig veran dering in temperatuur. 15 aug. Zon op 5.22, onder 20.06. Maan op 5.53, onder 19.49. Nieuwe maan: 15 aug. te 4.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 aug. 3.08 v.m. 15.27 n.m. BROUWERSHAVEN: 15 aug. 2.38 v.m. 15.07 n.m. Springtij: 17 en 31 aug. Doodtij: 24 aug. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 14-8. Het frontensys teem van een depressie, die over Schotland naar de Noordzee trok, bracht de afgelopen nacht regen. De hoeveelheden, die vanochtend om zeven uur werden afgetapt, lie pen nogal uiteen. Zo had Èelde slechts één mm, terwijl in het zui den plaatselijk acht werd gemeten. Na de passage van de storing be gon boven Engeland en onze om geving de luchtdruk te stijgen. Dit zal een kleine weersverbetering met zich mee brengen. Op ongeveer duizend km ten westen van Ierland bevond zich vanochtend een volgende oceaan storing, die echter in een langzamer tempo naar west-Europa trekt dan zijn voorgangers. Toch kan deze storing later het weer in Nederland gaan beïnvloeden. Dame viel van trap Mevr. H.-A. aan de Oude Haven alhier, had het ongeluk van een trap te vallen, waardoor zij vrij ernstig aan hoofd en armen werd gewond. Zij werd overgebracht naar de Corneliastichting alhier. Scheepvaartberichten Kryptos (t.), 13 te Curasao. Modjokerto, 13 van Rotterdam naar Londen. Kelletia (t.), 12 te Donges. Soestdijk, 14 te Rotterdam. GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Mevrouw M. Y. Everwijn-v. d. Velde nam afscheid van de raad Het Marktplein zal worden bestraat Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in spoed eisende openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Bij de ingekomen stukken bevin den zich enkele controlerapporten van het Centraal Verificatiebureau inzake kas en boeken der gemeen te-ontvanger en kas der havengel den; idem van de legeskas en de kas der Bouwvereniging. Ontvan gen zijn de jaarstukken en jaarver slagen der Vleeskeuringsdienst over 1957 en de Districtsschoolart- sendienst over 1957. Grote waarde ring heeft de raad voor laatstge noemd jaarverslag dat keurig is op gesteld en kundig samengesteld. Naar aanleiding van het schrij ven der gemeente Zierikzee inzake de verendienst besluit de raad dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Een uitnodiging is ontvangen voor een vergadering met Gedepu teerde Staten op 10 september a.s. in het Ned. Herv. Jeugdgebouw, welke zal worden gehouden met de vier gemeenteraden der gemeenten Dreischor, Noordgouwe, Zonnemai- re en Brouwershaven. Wegens vertrek naar een andere woonplaats heeft mevrouw M. Y. Everwijn-v. d. Velde haar raads lidmaatschap opgezegd. De opvol ger voor deze zetel, de heer W. Jonker zal in de nieuwe raad haar plaats innemen Dientengevolge worden de geloofsbrieven onder zocht van de heer Jonker door de raadsleden de heren A. Duinhou wer en J. G. Jonker. Bij monde van de heer Jonker wordt tot toelating geadviseerd. Aanbesteding bestrating markt Hierna deelt de voorzitter mede, dat de aanbesteding heeft plaats gehad voor de bestrating der Markt en Zuiddijkstraat. Tevens zal ge tracht worden de Molenstraat, Noordwal en Heerenweg van een nieuw wegdek te voorzien. Het werk is gegund aan de laagste in schrijver de fa. de Oude en de Jonge uit Zierikzee voor de som van f 47.515. De nieuwe onderwijzer aan de openbare lagere school, de heer v. Hassel zal per 1 oktober in dienst treden. De ontslagdatum van de heer P. de Moor is dienovereen komstig op 1 oktober vastgesteld. Tot slot van deze vergadering richt burgemeester van Leeuwen zich tot mevr. Everwijn. „Het is spijtig", aldus de voorzitter, „dat U de gemeente gaat verlaten en voor al de raad ziet U node gaan. Het vrouwelijk element in de raad heeft in U een goede vertegen woordiging gehad. U hebt een goe de plaats ingenomen en U gaf blijk van een gezond en dikwijls onaf hankelijk oordeel in het algemeen belang In de vierjarige periode hebt U het besturen der gemeente van nabij meegemaakt en mis schien hebt U in uw nieuwe woon plaats voor een eventuele benoe ming in een gemeenteraad, hier veel kennis opgedaan tijdens uw afgelopen zittingsperiode". De bur gemeester wenst mevr. Everwijn het allerbeste toe in haar nieuwe woonplaats. Mevrouw Everwijn dankt de voorziter voor de tot haar gesproken woorden en dankt de raad voor de prettige samenwer king. „Op bescheiden wijze heb ik steeds getracht mijn beste krachten te geven voor het werk der ge meente", aldus het scheidende raadslid. OOSTERLAND Saneringsboerderij belroken Eind vorige week is de heer J. Stouten Cz. verhuisd naar een nieuw gebouwde boerderij aan de zeedijk onder Viane. Deze hofstede is verrezen op de plaats waar vroe ger de grote boerderij stond, laatsl bewoond door de heer K. Hendrik- se. De nieuwe, hoeve verkreeg de naam „De Geuié" naar het dichtbij gelegen water. De hoeve „Agri Chil- tura", gelegen in het dorp, is over gegaan in anderb-handen en heeft opgehouden boerderij te zijn. ANNA-JACOBAPOLDER Op het te Amsterdam gehou den examen ter verkrijging van het vakdiploma smeden, slaagde onze dorpsgenoot dc heer J. Zuidweg Jr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2