DE JUFFER VAN 't HOOGE Zware onweders ontlastten zich boven zuidwest-Duitsland en Zwitserland Vooral veel schade aan de vruchtbomen getroffen. Daar betekenden de buien het einde van een hittegolf van tien dagen. Ook in noordoost-Frankrijk wer den enige steden door noodweer getroffen, met name Straatsburg en Mulhouse. Ook hier werd grote schade aangericht. STUTTGART, 11-8. Boven zuid west Duitsland en Zwitserland heb ben zich maandagmiddag en -avond zware onweders ontlast, waardoor in de Bondsrepubliek twee mensen gedood en één zwaar gewond werd. Er werd grote schade aangericht, vooral aan de vruchtbomen. Het onweer ging gepaard met zware regen- en hagelbuien. In enige plaatsen was de stroomvoorziening geruime tijd gestagneerd. In Zwitserland werden vooral Bazel, Fribourg, Bern en Luzern Brief van Chroesjtsjef aan MacMillan MOSKOU, 11-8. De Sow jet-pre mier Chroesjtsjef heeft in een brief aan zijn Britse collega, MacMillan, de hoop uitgesproken, dat de bui tengewone vergadering van de al gemene vergadering der Verenigde Naties op woensdag opgewassen zal zijn tegen het werk dat haar wacht en dat zij daardoor in aan zienlijke mate de weg zal vrijma ken voor een conferentie van staatslieden uit oost en west. De dringende noodzaak voor een dergelijke conferentie blijkt steeds duidelijker uit de gebeurtenissen in het midden-oosten, aldus de brief van Chroesjtsjef, die een ant woord is op een brief van Mac Millan van 7 augustus over de kwestie van besprekingen over het midden-oosten. De Sowjet-premier verklaart, dat MacMillan in zijn brief in feite de essentie omzeilt van de kwestie van een topconferentie van vijf landen, die de Sowjet-Unie heeft voorge steld ter bespreking van een „grote reeks internationale vraagstukken die rijp zijn voor een oplossing". Commentaar WASHINGTON, 11-8. Functiona rissen in Washington verklaarden maandag, dat zij niet veel nieuws konden ontdekken in Chroesjtsjefs jongste brief aan MacMillan, waar in de Sowjet-premier de hoop uit dat de bijzondere zitting van de al gemene vergadering der Verenigde Naties zal leiden tot een topconfe rentie. Dit heeft de Sow jet-leider de vorige week ook in zijn brief aan Eisenhower verklaard zo zei den zij. In die brief aan Eisenhower van 5 augustus, liet Chroesjtsjef plotseling het denkbeeld van een bijeenkomst van de veiligheidsraad vallen en pleitte hij voor een spe ciale vergadering van de V.N.- assemblee. Diplomatieke waarnemers in Londen merken op, dat het grootste deel van Chroesjtsjefs brief een verontschuldiging is voor het over stag gaan van de Sowjet-Unie na Chroesjtsjefs bezoek aan Peking, tien dagen geleden. Zij geloven dat de Sowjet-Unie nu ook deelneming van communistisch China aan een topconferentie zal eisen. Irak koerst op Arabische Liga In een boodschap aan de secreta ris-generaal van de Arabische Li ga heeft de Iraakse premier, gene raal Abdel Karim Kassem gezegd, dat Irak voortaan met alle midde len de Liga zal steunen. De Iraakse republiek, aldus Kassem, wil de fouten van het verleden goedmaken en er toe bijdragen, dat de Liga een zuiver nationalistische Arabische instelling blijft. De regering van Irak heeft be sloten, de fondsen van de Liga in Irak te deblokkeren. Ter delging van haar schuld en voor achter stallige contributie heeft de Iraakse regering reeds een eerste bedrag van 145.000 Egyptische ponden la ten overmaken. Transportbedrijven in elf wes telijke staten van de Verenigde Staten zijn maandag begonnen met sluiting van de bedrijven waardoor uiteindelijk 100.000 mensen werke loos zullen worden. Het besluit van de vervoersmaatschappijen is ge nomen naar aanleiding van een sta king in Californië van leden van I de bond van vrachtautochauffeurs. 1 kaart van het Zuidpoolgebied op ONRUST IN BOLIVIA Tienduizend boeren rukken op LA PAZ, 11-8. Een tienduizend gewapende boeren uit het Bolivi aanse departement Cochabamba hebben zondag San Pedro de Buena Vista, ten noorden van Potosi, aan gevallen. Een paar dagen geleden vielen zij de hoofdstad van de provincie Charcas aan. Daarbij kwamen twee mensen om het leven. De opstandige boeren heben zich zelf in een soort militie georgani seerd en trekken nu plunderend het land door. In Bolivia is maandag voorts een algemene staking van spoorweg personeel begonnen. De spoorman- nen eisen hogere lonen. Eerste ponymarkt NIJMEGEN. 11-S. De Com- 'missaris der Koningin in Gelderland, vxr. H. W. Bloe- mers heeft gistermiddag de eerste pony-markt in Neder land, die het gemeentebe stuur van Bemmel (Over- Betuwe) heeft ingesteld, ge opend. Hij moest een plak snijden van een reusachtig krentebrood, meer dan een meter lang en een meter hoog, dat met muziek was aangedragen. Er zat een pony-veulentje in. Toen de krente-snee was gevallen kwam het paardje parmantig naar buiten trippelen. De markt in Bemmel is inge steld omdat de ponyteelt sinds enige jaren in Bemmel bij Nijmegen en in de om liggende dorpen Engeren en Doornenburg zich heeft ge concentreerd. In Bemmel teelt men reeds omstreeks 500 pony's. De markt werd op de openingsdag goed be zocht. Er waren 250 pony's aangevoerd, die tamelijk vlot van de hand gingen. Voor een pony-veulen van enige maanden werd ongeveer f 500 betaald. Toestel van Ned. lucht macht neergestort 's-GRAVENHAGE, 11-8. De lucht machtvoorlichtingsdienst deelt mee dat vanmiddag omstreeks half vier op de vliegbasis Eindhoven een les- vliegtuig met straalaandrijving van het type T 33 („Shooting Star") van de Koninklijke Luchtmacht tijdens de start is neergekomen en in brand geraakt. Een der twee inzittenden werd hierbij gedood, de ander ge wond. Het toestel moet bij de start van de baan zijn geraakt. Het is daarna in brand gevlogen. Een der inzit tenden slaagde er in uit het vlieg tuig te kruipen De ander kwam in de vlammen om. De gewonde heeft ernstige brandwonden opgelopen. Hij is naar een ziekenhuis te Eind hoven overgebracht. Enorme opdracht voor Ned. maatschappij AMSTERDAM, 12-8. Sinds enige jaren heeft het gouvernement van India plannen om een baggerwerk uit te voeren in de rivier Hooghly te Fulta Point, nabij Calcutta, om een verbetering te bewerkstelligen van de thans optredende aanslib bingen in de rivier en om voor de scheepvaart een daarmee gepaard gaande verbetering in de navigatie te verschaffen. Het zal in scheepvaartkringen ongetwijfeld voldoening geven, dat het gouvernement van India thans besloten heeft deze moeilijke bo.cht in de rivier te gaan verbeteren. De baggerwerkzaamheden zijn, naar vernomen wordt, opgedragen aan de Amsterdamse Ballast Maat schappij. Deze maatschappij heeft in de afgelopen jaren soortgelijke moeilijke werkzaamheden in het Verre Oosten uitgevoerd. Het uit te voeren werk, waar mede een bedrag gemoeid zal zijn van plm. f 30 miljoen, zal in no vember aanvangen en na twee en een half jaar gereed zijn. 's-GRAVENHAGE. Meer dan 50 jonge bruidjes zijn maandag met een snelheid van 540 km. per uur naar hun wachtende echtgenoten, die zij dan allen voor de eerste maal als werkelijke echtgenoot zullen ontmoeten, toegevlogen. Zij zijn al len met de handschoen getrouwd en een K.L.M. super constellation valt de eer te beurt deze kostbare la ding te vervoeren. De Transatlan tic Brides and Parents Association - heeft de K.L.M. gevraagd deze speciale vlucht over de Atlantische oceaan van New York naar Londen uit te voeren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NIJMEGEN. De 31-jarige heer H. uit Nijmegen is in het Goffertbad bij het zwemmen verdronken. ENSCHEDE. De 32-jarige land bouwer E. G. M.Prik is bij het opladen van rogge dodelijk veron gelukt. De man bevond zich boven op een wagen, toen hij plotseling van de rogge werd geslingerd. Het bleek dat een mastboom die aan beide uiteinden was vastgebonden, los was geraakt. Daardoor werkte de mastboom als kattapult. De landbouwer werd door een om hoog zwiepend eind van de mast boom getroffen en viel van de wa gen. Hij werd levenloos opgenomen. Vermoedelijk heeft hij de nek ge broken. Hij was ongehuwd. LISSE. De bijna driejarige Theo- dorus Koenders, zoontje van een stationsambtenaar te Lisse is, toen hij de met halve bomen afgesloten overweg bij het station was opge lopen, door een uit Den Haag ko mende trein aangereden. Het jon getje werd op zij geslingerd en was op slag dood. De trein had tien minuten vertraging. HET WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK IN HET ZUIDPOOLGEBIED Nieuwe kaart wordt ontworpen MOSKOU, 11-8. Het internatio nale comité voor de verkenning van het Zuidpoolgebied heeft op zijn tweede zitting, die te Moskou is ge houden, het program voor de on derzoekingen in 1959 goedgekeurd. De vertegenwoordigers van Au stralië, Engeland, Frankrijk, de Ver. Staten, de Sowjet-Unie en andere landen welke aan het onderzoeken van het Zuidpoolgebied deelnemen, verklaarden dat hun landen dit werk ook na het einde van het geo fysische jaar zullen voortzetten. Eenstemmig werd besloten een schaal van één op drie miljoen sa men te stellen. Dit werk zal wor den geleid door de Franse voorzit ter van het comité, dr. Laclavère. Het comité zal een tijdschrift gaan uitgeven, dat zal worden ver zorgd door het naar Scott ge noemde poolinstituut te Cambridge en het zuidpoolinstituut van Lenin grad. Voorts werd besloten, de nauwe samenwerking op geologisch en glaciologisch gebied voort te zetten. Ook werd een uitbreiding van het aantal stations aanbevolen. Het comité zal in februari-maart van het volgend jaar in Australië opnieuw bijeenkomen. V.V.V. Haamstede organiseerde (niet-gemakkelijke) autoralley Parcours voor oriënteringsrit was moeilik te vinden De voor de derde maal door V.V.V. georganiseerde autoralley mocht zich ook dit jaar in een grote belangstelling van de hier vertoe vende zomergasten verheugen. Er namen 32 autobezitters aan deel. Het parcours voor de oriënterings rit was dit jaar zeer moeilijk te vinden, waardoor een groot aantal strafpunten uitgedeeld moest wor den. De route was voornamelijk in de Westhoek gelegen, doch sommi ge deelnemers waren hier ver van daan terecht gekomen. De behendigheidsrit, die evenals vorig jaar op de startbaan van het vliegveld werd uitgevochten, lever de voor velen talrijke moeilijkhe den op. Vooral de claxon was een bijna onoverkomelijke hinderpaal; jammer dat een gestadig regentje hier veel goede plannen in de war stuurde en bovendien de waarne mers een nat pak bezorgde. Onder de deelnemers bevonden zich enige buitenlandse equipes, waaronder enige Duitse en een Belgische. STAD EN PROVINCIE Akte-comité „Vrije veren voor Schouwen-Duiveland" Het actie-comité „Vrije Veren" voor Schouwen-Duiveland maakt bekend, dat genoemd comité defi nitief is samengesteld uit de vol gende leden, J. A. v. d. Schee, J. J. Dogger, M. J. Enzlin, Zierikzee. J. J. van Almenkerk, A. P. Kort, Noordgou- we. M. v. Immerzeel, J. M. Krijnse Locker, Dreischor. M. P. Itiënne, Zonnemaire. J. v. d. Weele, Brou wershaven. A. Coomans, Scharen- dijke. J. Berrevoets, Renesse. P. v. Dongen, Haamstede. J. Boot, Ouwerkerk. J. Folmer, Nieuwen- kerk. J. Kort, Oosterland. A. J. IJzelenberg, Bruinisse. Donderdag 14 aug. a.s. zal ge noemd comité in vergadering bij eenkomen in de „Graanbeurs" te Zierikzee. Ook vertegenwoordigers van de actie-comité's van Zeeuws- Vlaanderen en van Goeree-Over- flakkee zullen dan tegenwoordig zijn. Bij het te 's-Gravenhage ge houden examen slaagde (met lof) voor-het diploma Werktuigkundige Grote Handelsvaart, onze stadge noot de heer Joh. Blok. Ingezonden mededeling Hebt U plannen uw woning smaakvol en gezellig in te richten Vraagt dan gratis advies van onze binnen huisarchitect Woninginrichting Telefoon 2946 - Zierikzee Des avonds verenigden de deel nemers zich in het R.T.M -hotol op het vliegveld, waar burgemeester Jhr. A. van Citters de prijzen uit reikte. Alvorens dit te doen, dank te hij de grote man van deze ralley, die op dit gebied een grote ervaring heeft, nl. de heer Bremerkamp en verder zijn secondanten de heer Muller, wachtmeester Mooy en de heer P. Meerhof. Ook de burge meester noemde het geen tamme ralley, doch iedereen heeft hem sportief opgevat. De prijzen be stonden uit auto-artikelen en enige luxe kleinigheden. De uitslag luidt: 1. A. W. van Beurde, 392 strafpunten; 2. D. J. v. d. Woude, 396 strfp.; 3. Postma, 400 strfp.; 4. Zoetelief Noorman (Belg) 407 strfp. Benhendigheidsrit: 1. C. J. v. d. Zande, 70 winstpunten; 2. H. Schou ten, 60 wp.; 3. A. Burgers, 40 wp.; 4. Hering, 30 wp. Algemeen klassement: 1. (tevens winnaar) Postma, 380 strafpunten; 2. A. W. v. Beurde, 442 strfp.; 3. D. J. v. d. Woude, 446 strfp.; 4. D. Vis ser, 497 strfp.; 5. R. v. Oord, 575 strfp.; 6. C. J. v. d. Zande, 894 strfp.; 7. A. Burgers; 897 strfp.; 8. mevr. Hummel, 965 strfp.; 9. Edens, 986 strfp.; 10. C. Rijk, 991 strfp. De poedelprijs voor de deelne mer met het hoogste aantal straf punten ging naar de heer v. Bek- kum, met 1240 strafpunten. Een gezellig bal hield de deelnemers nog geruime tijd bijeen. De redding voor de kust van Renesse In verband met ons verslag over de redding voor de kust van Re nesse, opgenomen in het nummer van maandag jl., deelt de bij het incident betrokken -heer A. Pronk uit Rotterdam ons mede, dat het beide inzittenden v. d. rubberboot (het was niet precies een rubber luchtbed, maar een driedelige rub berboot) geheel is ontgaan, dat een zo omvangrijke hulpverleningsactie voor hen is op touw gezet. De heer Pronk verklaarde geen ogenblik in gevaar te zijn geweest. Hij kent door meerjarig verblijf aan het Watergat, de zeestromin gen ter plaatse goed en zelfs zon der peddelen, zouden rubberboot en inzittenden weer het strand be reikt hebben. Het verbaast hem in hoge mate dat zijn echtgenote - op het strand aanwezig - niet ingelicht is ge worden. Zij zou dan zonder meer te kennen hebben gegeven, dat zij zich niet ongerust maakte. Dat beide inzittenden van de rub berboot aan boord van de „Prinses Juliana" zijn gegaan, was een soort beleefdheidsgeste tegenover de ka pitein, maar toen de reddingsboot op hen afkwam, wisten zij niet dat het de bedoeling was hen op te pikken. Om een juist beeld te geven van het gebeurde, meenden wij er goed aan te doen ook de zienswijze van de heer Pronk hier kenbaar te maken. Hij deelde ons mede, dat het hem spijt onwetend oorzaak te zijn geweest van het alarm en hij zal een dergelijke stunt dan ook niet meer herhalen. Maar nogmaals onderlijnde hij dat de inzittenden van de boot niet in gevaar zijn ge weest, al leek het van de wal af gezien er misschien bedriegelijk veel op. RENESSE Onze vroegere dorpsgenoot de heer Ad de Ruiter, werd bevorderd naar de vierde klas van de ulo school te Utrecht. Verwachting tot woensdagavond: Koel weer Aanvankelijk verspreid voorko mende buien, daarna flinke opkla ringen, maar morgen in de loop van de dag weer toenemende be wolking, met later van het westen uit enige regen; overwegend ma tige wind tussen west en zuidwest; weinig verandering in temperatuur. 13 aug. Zon op 5.19, onder 20.10. Maan op 3.24, onder 18.44. 14 aug. Zon op 5.21, onder 20.08. Maan op 4.36, onder 19.18. Nieuwe maan: 15 aug. te 4.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 13 aug. 1.35 v.m. 13.56 n.m. 14 aug. 2.24 v.m. 14.44 n.m. BROUWERSHAVEN: 13 aug. 1.13 v.m. 13.40 n.m. 14 aug. 1.57 v.m. 14.25 n.m. Springtij: 17 en 31 aug. Doodtij: 24 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-8. Tussen IJsland en Schotland bevindt zich een de- pressiegebied, dat geleidelijk in diepte afneemt. Het hierbij beho rende koufront bereikte gisteren aan het einde van de middag in Zeeland onze kust. "De verwarming boven land was toen zover voort geschreden, dat het tot dan weinig betekenende front snel in aktivi- teit toenam en overal in het land regen en onweer veroorzaakte. In Eelde viel 24, in Leeuwarden 22 mm. In Brabant en Limburg waren de hoeveelheden belangrijk kleiner. Plaatselijk viel daar niet meer dan 1 of 2 mm. Bij Ierland is nu een zwakke rug van hoge druk aangekomen, die naar het oosten beweegt. In ver band hiermede worden de komende nacht en morgenochtend flinke op klaringen verwacht. De weersverbetering is waar schijnlijk echter maar van korte duur. Van een bij de zuidpunt van Groenland gelegen depressie splitst zich een deel af, dat snel in de rich ting van het Engelse Kanaal trekt. Het daarbij behorende warmtefront kan morgen later op de dag in ons land weer enige regen veroorzaken. Bromfietser verongelukt LEEUWARDEN, 12-8. Tussen Leeuwarden en Irnsum is gister morgen de 19-jarige G. Elzinga uit Irnsum door onbekende oorzaak met zijn bromfiets tegen een boom gebotst, toen hij op weg was naar huis. Met een schedelbasisfractuur werd de jongeman naar het zieken huis te Leeuwarden overgebracht, waar hij gisteravond is overleden. FEUILLETON Trots - Dromers - Bolleman - Uitje Nooit Tranen" - Inzepen en „Zo Tranen" Een Zierikzeese man rooit tul- pebollen en slaat ze op in de schuur. Niet iedere dag - maar laat Eilandman zeggen eens in de week - bekijkt hij trots (naar mag wor den aangenomen) zijn bollenbezit. De trotse man kijkt door de don kerbruine bolletjes heen en droomt alweer van toekomstige kleuren pracht. Bollemannetjes zijn altijd dromers, dromers van kleuren dan, anders waren de bollevelden nim mer zo beroemd geworden. Opeens (want zo iets komt altijd opeens) ontdekt de bolleman, dat zijn voor raad slinkt. Er is nog enige twijfel en hij besluit het nog even aan te zien. Hij denkt aan ratten of ander ongedierte en hij zal nauwlettend toezien. Bij een volgende inspektie is het slinken van de voorraad bollen onmiskenbaar en vertoont zich op het dromerige gezicht van de bolleman een zorgelijke trek. Vreemd, die verdwijnende bollen. Hij wijdt ook zijn huisgenoten in en vertelt over zijn bollige proble men, maar niemand reageert. Op een dag ziet hij weer om naar de bollen en ontdekt dan hoe zijn gade enkele bolletjes voegt hij de aard appelen, die zij zo juist ook uit de schuur heeft gehaaid. De bolleman neemt een bol tussen duim en wijs vinger en vraagt zijn geliefde, wat zij wel met die bollen van plan is. Moe reageert snel: „Ik mag toch wel een uitje bij de sla doen ze ker?" „Ja, wel een uitje", zegt pa, „maar als 't kan geen tulpebol". Overigens schijnt het in het bolle- gezin niet veel uit te maken, want al weken werden er tulpebollen over de sla en andere gerechten ge snipperd, maar niemand bemerkte het, ook pa niet. Alleen mama had wel eens gedacht: „gek van die uien moet je nooit tranen". Toch in die wonderlijke sfeer van menselijke vergissingsmogelijkhe den, komen we bij de heer, die zich tot scheren zette en als inleiding daarop overging tot het ritueel van het inzepen. De meneer gebruikte scheerzeep uit een tube en hij was al volop aan het kwasten, toen hij ontdekte dat de zeep plotseling niet meer schuimde. Harder duiven en energieker kwastdraaien hielp niet, zodat meneer (mannen zijn traag in het wakker worden), eindelijk aan een incident begon te denken. Hij nam intuïtief de tube en zag dat hij zich betandpastat had. De man had niets gemerkt, alleen ge dacht: „gek van die zeep moet je zo tranen". Intussen - U zult dat wel hebben begrepen - is Eiland man dol op bollen-op-sla-snippe- rende huisvrouwen en dito op tand pasta-op-gezicht smerende huis mannen, want een beetje (een beetje maar) moet hij er van leven. door HENK VAN HEESWIJK „Denken jullie om de honden?" „Reken maar", antwoordde de in- spekteur grimmig. „We hebben alle mogelijke voorzorgsmaatregelen ge nomen. Dank zij hun eigen vinding# dat gaas om het terrein, kunnen ze geen kant uit". „Denk er om, dat er ergens aan de oostkant een hek moet zijn". „Ook daarmede houden we re kening. Vanaf de Groene Stop gaat eveneens een patrouille het wei land in en het zullen flinke jon gens zijn, als ze ons ontsnappen". Tonnie dacht na. „Jammer, dat ik er niet bij kan zijn". „Hindert niet. Nu moet je eens luisteren. Als je weer huiswaarts rijdt, zal het wel na twaalven zijn. Rijd vanaf Groningen de hoofdweg naar Klokveen. Je wordt even bui ten de stad, bij de splitsing naar Assen, aangehouden en met auto en juffrouw Rosmalen opgebracht naar het politiebureau in Gronin gen. Daar zal - als alles verloopt volgens ons plan, de hele bende dan ook zijn. Je begrijpt, dat we die juf ook moeten hebben. Ze is op zijn minst medeplichtige". „Dan kom ik een beetje scheef te zitten". „Dat komt in Groningen wel in orde. De mannen, die de wagen aanhouden, weten van niets. Dus ook jou verdenken ze. Op het poli tiebureau worden jullie gescheiden en laat ik je wel met een wagen naar Wilschoten brengen. Gesnapt?' „Oké, inspekteur. En veel suc ces". Zij waren aangekomen bij het station Blaarum. Tonnie drukte de ander stevig de hand en verliet de wagen. Terwijl hij op het station op en neer liep, in afwachting van de trein, dacht hij: „Zo zo, Ineke, jij bent dus het lokaas om Tonnie Koenders buiten schot te houden. Nou, je zult je zin hebben. Maar je zult voor morgen stom verwon derd zijn". HOOFDSTUK 16. Tonnie heeft een zwak ogenblik. Tegen zeven uur had Tonnie Koenders post gevat bij de ingang van 't Hooge. Het hek stond wa genwijd op en er heerste een wel dadige rust. Hij stak een sigaret op en liep een beetje heen en weer. Niet te geloven, dacht hij, dat hier vannacht de beslissende veldslag geleverd zou worden. En dan te be denken, dat de bevolking van Wil schoten zo hoog opzag tegen de lui van 't Hooge. Om precies zeven uur kwam de blauwe auto naar het hek toegere den. Ineke was gekleed in een lange, rose japon, waaroverheen ze een kort jasje had. Ze stopte en schoof opzij, hem beduidende, dat hij achter het stuur zou kunnen plaats nemen. Hij gooide de sigaret weg, die half opgerookt was, en stapte naast haar in. Even later reed de blauwe wagen in de rich ting van de stad. Hij keek haar even van terzijde aan en zei: „Je ziet er betoverend uit, kleine meid. Tot mijn spijt heb ik geen smoking". „Hindert niet, Tonnie. Maar ik ben blij dat je tevreden over me bent". „Waar is de reis heen?" „Ik weet een aardige tent in As sen. Ik ben er in m'n eentje ook wel eens geweest. Gezellig, een leuke band en een pracht van een dansvloer". „Ik ben geen expert in dansen, hoor". „Ik evenmin. Dus dan behoeven we elkaar niets te verwijten". Langzaam voerde hij de snelheid op en even vóór Groningen sloegen ze linksaf naar de straatweg, die naar Assen voerde. De hele rit duurde nauwelijks een uur, en in Assen wees Ineke hem de weg. On geveer aan de buitenkant van de stad was inderdaad een gezellige zaak. Hoewel het nauwelijks acht uur was, bleek er al heel wat pu bliek te zijn. Tonnie parkeerde de wagen naast het café en samen gingen ze naar binnen. Er bleken nog enkele tafeltjes vrij te zijn en Tonnie koos een tafeltje vlak bij het raam. Het bandje installeerde zich juist en even later nodigden vrolijke tonen de paren uit ten dans. Tonnie stond op, boog voor Ineke en aan zijn arm ging ze naar de dansvloer. Het ging aanvankelijk wat on wennig, maar spoedig waren ze op elkaar ingesteld. Tonnie realiseer de zich, dat hij het meisje nu voor de tweede maal in zijn armen had. Een leuk ding, die Ineke. Jammer, dat ze bij die vervelende affaire betrokken was „Waar zijn je gedachten, Ton nie?" Hij lachte. „O, ik dacht er aan, dat we elkaar nog maar zo kort kennen en dat we nu samen een leuke avond voor de boeg hebben". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2