Twee personen waagden zich met luchtbed te ver in zee en dreven af Gemeente Bruinisse heeft niet zoveel belang bij veerverbinding met Katseveer EISENHOWER'S AFGEZANT ZIET TOESTAND IN MIDDEN-OOSTEN NIET PESSIMISTISCH V.S. pal achter koning Hoessein van Jordanië LONDEN, 1018. Robert Murphy - de speciale afgezant van presi dent Eisenhower naar het Midden- Oosten - is zondag te Londen aan gekomen voor overleg met Sehvyn Lloyd, de Britse minister van Bui tenlandse Zaken. Hij verklaarde over de toestand in het Midden-Oosten niet pessi mistisch te zijn. In Libanon had men z.i. enorme vooruitgang ge maakt. De door de pas gekozen president, generaal Sjehab, onder schreven politiek, zou tot een ver zoening leiden, zo meende Murphy. Behalve in Beiroet, is hij ook in de hoofdsteden van Jordanië, Irak, de Verenigde Arabische Republiek, Ethiopië en Griekenland geweest. Maandagochtend zou hij nog naar Parijs gaan, alvorens naar Wash ington terug te keren om president Eisenhower verslag uit te brengen. Murphy verklaarde dat de V.S. „volkomen sympathiek" staan te genover de idealen van koning Gevechten in Formosaanse wateren TAIPEH, 10-8. Volgens in Tai- peh ontvangen berichten, zijn zon dag nationalistische oorlogssche pen, die gesteund werden door kustgeschut, bij 't nationalistische eiland Matsoe in gevechten ge wikkeld geraakt met vier commu nistische vaartuigen, vermoedelijk kannoneerboten. De communisti sche vaartuigen werden op de vlucht gejaagd en één er van zou gezonken kunnen zijn, aldus de be richten. Eisenhower waarschijn lijk naar Algemene V.N.-Vergadering WASHINGTON, 10-8. Diploma ten in Washington hebben zondag als hun oordeel uitgesproken, dat het zeer waarschijnlijk is, dat pre sident Eisenhower in de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties zal verschijnen om de Ameri kaanse voorstellen voor het Mid den-Oosten in te dienen. Volgens waarnemers te Washing ton zijn. er aanwijzingen, dat er voorbereidingen worden getroffen voor de verschijning van de presi dent in de Assemblee. Verwacht wordt, dat de eerste Amerikaanse verklaring in het de bat over het Midden-Oosten, dat woensdag begint, vrij spoedig na de opening van de bijeenkomst zal worden afgelegd. Eiland wordt weg gegeven in t.v.-programma LONDEN, 10-8. Het eiland Stro- ma voor de noordoostkust van Schotland is voor 10.000 pond (ruim 100.000 gulden) door de Amerikaan, se „Columbia Broadcasting Sys tem" (C.B.S.) gekocht om in het po pulaire televisieprogram „Bid and Buy" te worden „weggegeven". Het eiland heeft een oppervlakte van vierhonderd hectare en het telt zestien bewoners, die van land bouw en visserij leven. Dat Stroma geen rijk bestaan biedt, blijkt uit het feit dat er van de vijftig huizen maar drie bewoond zijn. Er is geen elektriciteit en geen. medische hulp op het eiland. Bovendien zijn de be woners per jaar gemiddeld veertig dagen van het vasteland geïsoleerd. De bewoners van Stroma vinden het maar een onplezierig idee dat hun eiland op deze wijze in andere handen zal overgaan. Geen van hen heeft ooit televisie gezien. Tot dusver was Stroma eigendom van een paraplufabrikant in Yorkshire. Brits plan voor kunstmaan? LONDEN, 11-8. Volgens het Brit se blad „Daily Express" koestert men in Engeland plannen een kunstmaan af te schieten, later ge volgd door een raket naar de maan. Beide plannen zouden in samen werking met bepaalde Europese Navolanden worden verwezenlijkt, zo schrijft de wetenschappelijke medewerker van dit blad, die in dit verband Frankrijk en Neder land noemt. Margaret breekt met Peter Townsend LONDEN, 10-8. Het Britse zon- dagsblad „The People" schrijft dat prinses Margaret definitief met Pe ter Townsend gebroken heeft. Aan leiding daartoe is volgens het blad een binnenkort verschijnend boek, „The story of Peter Townsend" ge titeld, dat geschreven is door een vriend van Townsend. Daarin zou den „onthullingen" worden gedaan, die de prinses niet aangenaam zouden zijn. Townsend zou haar bij zijn laatste bezoek aan Londen ge deelten uit het geschrift hebben laten lezen. De uitgever heeft meegedeeld dat het boek is geschreven zonder hulp of voorkennis van Townsend. Hoessein van Jordanië en hem zo veel mogelijk steun verlenen. Op de vraag of het de bedoeling van de V.S. is om Hoessein op de troon te houden, antwoordde Murphy dat dit z.i. het geval is. „Ik heb een grote bewondering voor hem", zo voegde Murphy er aan toe. De vakantie van het koninklijk gezin PORTOFINO, 10-8. Het konink- lijk gezin heeft zaterdag met de „Piet Hein" een tocht gemaakt in de Golf van Tigullio. Men keerde 's avonds naar Portofino terug en maakte voor het diner een lange wandeling. 's-GRAVENHAGE. Koningin Ju liana en de prinsessen zijn vrijdag met de „Piet Hein" uit Genua ver trokken en zetten de tocht langs de Italiaanse Rivièra-kust in oostelij ke richting, naar Portofino, voort. VEEL ONGELUKKEN OP DE WEG AMSTERDAM. Op de kruising Willem de Zwijgerlaan-Jan van Galenstraat te Amsterdam is de 62-jarige wielrijder W. v. Doorn tengevolge van een aanrijding met een personenauto zodanig gewond, dat hij na aankomst in het Wilhel- minagasthuis overleed. Volgens de politie gaf de heer van D. aan de auto geen voorrang. HEERLEN. Een auto-ongeluk op de rijksweg Heerlen-Maastricht even voorbij het dorpje Voeren- daal, kostte het leven aan de 25- jarige F. J. Maartens uit Haarlem. De bestuurder van de wagen, M. Th R. K„ eveneens 25 jaar oud en woonachtig in Haarlem, bekwam een hersenschudding en een been breuk. Hij is ter verpleging In het St. Josephziekenhuis te Heerlen op genomen. BEESD. Te Beesd in Gelderland is de 25-jarige motorrijder J. van Bremen, die met zijn meisje op de duo reed met een tweejarig logeetje tussen hen in geplaatst, op een in volle vaart tegemoetkomende auto gereden. Hij werd zo ernstig ge wond, dat hij in h'et ziekenhuis te Culemborg overleed. Zijn meisje werd minder ernstig gewond. Het tweejarig logeetje brak onder an dere een been en kreeg verschei dene schaafwonden. De motor werd geheel vernield. LIMBURG. Naar DPA uit de Westduitse stad Limburg meldt is op de autoweg Frankfort-Keulen de Rotterdamse mevrouw E. van den Heuvel bij een ongeluk om het leven gekomen. REDDING VOOR KUST VAN RENESSE Reddingsboot „Prinses Juliana" nam hen aan boord RENESSE, 10-8. Onbekendheid met het water voor de kust van Renesse en onvoorzichtigheid van twee personen, nl. de heren A. Pronk uit Rotterdam, oud 46 jaar) en de 20-jarige B. Weisse uit Wup- pertal (Duitsland) hebben zondag middag de reddingsposten van zuid west Nederland in beroering ge bracht, wat uiteindelijk een succes volle redding van beide personen tot gevolg had door de reddings boot „Prinses Juliana" uit Oud dorp. De twee mannen waren ge zeten op een luchtbed, naar volle zee afgedreven. De alarmmelding kwam bij het hoofd van de kustwacht, de heer v. d. Wijk te Haamstede, om 1.50 uur binnen. De reddingboot van Veere, de „Blankenheim" werd ge waarschuwd en tevens de kust wacht te Ouddorp, omdat men hier in de veronderstelling was dat het luchtbed in de richting Ouddorp zou drijven. De „kanovaarders" waren te water gegaan op 't strand bij de Wilhelminahoeve en werden spoedig een prooi van de ebstroom en de landwind. Gelukkig was de zee zeer rustig. Nadat kustwacht Ouddorp deze melding had binnen gekregen, waarschuwde men aldaar de reddingboot „Prinses Juliana" die een 10 minuten later uitvoer. Inmiddels had de heer v. d. Wijk zich in verbinding gesteld met het vliegveld Valkenburg, dat voor dergelijke gevallen een helikopter heelt klaarstaan. Doch daar men niet over concrete gegevens her schikte werd de medewerking ge vraagd van de heer J. Bruis uit Bergen op Zoom, die hier met zijn Auster „Autocat" vliegtuig op het vliegveld vertoefde in verband met de aanwezige zweefvliegclub uit Woensdrecht, die hier een week komt vliegen. Deze was onmid dellijk bereid om aan het opspo ringswerk deel te nemen, steeg di rect op, doch kwam na een kwar tier onverrichterzake terug. Hij had geen spoor van het luchtbed kunnen ontdekken. Inmiddels zagen we met de sterke kijkers op de vuurtoren de reddingboot naderen. We konden toen nog niet weten dat hij verkeerd voer. Dit kwam pas uit toen een lichtwachter, de heer J. Straaijer, het luchtbed door de kijker ontdekte. Alles leek op gelost, doch nu bleek dat de „Prin ses Juliana" geen radio aan boord had, anders was het een kleintje geweest om de plaats van het lucht bed, die door de luchtwachters Hart en v. d. Weel nauwkeurig was uitgemeten, via Scheveningen Ra dio aan de reddingboot door te ge ven. Opnieuw werd dè hulp inge roepen van de heer .Bruis, die het verzoek kreeg om het luchtbed op te sporen en de reddingboot de juiste koers aan te wijzen. De „Prinses Juliana" was inmiddels om de „Ooster" gevaren en verwij derde zich steeds verder van het luchtbed. Tweede speurtocht vliegtuig De heer Bruis startte voor de 2e maal om 3.20 uur, nadat te circa 2.50 uur de reddingboot „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam in de verte zichtbaar was geworden. De ze had een Volledige zend. en ont- vanginrichting aan boord, en regel matig kon men de gesprekken op de vuurtoren via de „reddings- golf" horen. De inzittenden van het luchtbed peddelden intussen met hun laatste krachten om uit de stroom te komen, doch dit lukte niet. Wel bleven ze precies op hun plaats. Te 3.25 uur draaide de „Prinses Juliana" plotseling om en kwam recht op de kust af om zo door één der geulen in het Brou- wershavense Gat te komen.. De PH-NCG van de heer Bruis keerde te vier uur terug, zonder ook maar iets van het luchtbed te zien te hebben gekregen. (De heer Bruis vertelde ons later dat hij tot 20 km. uit de kust te zijn geweest, precies in een grote cirkel heeft gevlogen, net iets te groot om het luchtbed te zien). Het luchtbed was inmiddels door de stroom in het Brouwershavense Gat gedre ven en het gelukte te vier uur aan de twee opvarenden zich met een lijntje aan ton no. 9 vast te leggen. Te 4.16 uur nam de „Prinses Juli ana" de opvarenden en het lucht bed aan boord, en zette deze bij Renesse aan het strand af. Een paar uur van grote inspan ning van diverse reddings-instellin- gen was hiermede ten einde geko men, en het bericht dat door de luidspreker kwam van de „Konin gin Wilhelmina", die dit weer via Scheveningen Radio van de vuur toren te Haamstede kreeg, met vol gende inhoud: „Redding volbracht, Over en stoppen maar", kwam voor velen als een opluchting. EEN ORIGINEEL „UITJE" Kolschaatsverenigiiig „Segor" gaf sublieme uitvoering te Renesse Gevarieerd en stijlvol programma trok aller aandacht Het is een gelukkige greep van de attraktiecommissie te ^Renesse geweest, de rolschaatsvereniging SEGOR (Snelheid en Gratie op Rollen) uit Bergen op Zoom met haar show-1958 uit te nodigen. Meer dan duizend bezoekers heb ben kunnen genieten van de de monstraties van de meisjes, die be heerst en vol charme werden ge bracht. Buitengewoon veel zorg was er ook aan de smaakvolle kostuums besteed die het, vooral na de pauze toen de verlichting het „deed", het geheel nog meer tot zijn recht lieten komen. Het duo Ria Buijs en Corrie Paar- dekam opende het programma met „De blauwe droom", waarna Jo Hopmans op uitstekende wijze de „Frühlingsbote" vertolkte. Het duo nummer „Tulpen Elfjes" deed het eveneens uitstekend, terwijl de A- klas op stijlvolle wijze „De Gre nadiers" ten uitvoering bracht. Jo- pie Koopman, een der meest talent volle leden van de groep, kreeg een warm applaus voor de perfecte wijze waarop zij een Spaanse solo uitvoerde. Na het duonummer „Ik AFSCHEID VAN RAADSLEDEN Tiert woningen worden gebouwd voor Deltadienst In de zaterdag 9 augustus gehou den vergadering van de gemeente raad van Bruinisse, was de heer v. Vessem wegens verblijf in het zie kenhuis afwezig. De voorzitter, burgemeester H. K. Michaëlis, deelt bij de ingekomen stukken mede, dat volgende week te Nieuwerkerk een vergadering zal worden gehouden, waar tegen over het provinciaal bestuur be zwaren kunnen worden aangevoerd tegen de herindeling van de ge meenten op Schouwen-Duiveland. Hij stelt zich voor de gemeente daar te vertegenwoordigen, maar daar Bruinisse alleen bezwaren van administratieve aard heeft, het personeelsbeleid betreffende, zal zijn taak daar alleen zijn, zijn in stemming met de herindeling ken baar te maken. Ingekomen is een schrijven van de heer J. L. van den Berge, waar in medegedeeld wordt dat de huur van de schuur, voorheen eigendom van de familie v. Meurs, per 15 augustus wordt opgezegd. Besloten wordt te zijner tijd deze schuur te laten afbreken. Het schrijven van de gemeente Zierikzee betreffende de veerver binding over de Oosterschelde, wordt voor kennisgeving aangeno men. Afgezien van de vraag of de gemeente Zierikzee initiatiefnemer had moeten zijn in deze zaak, ach ten alle raadsleden de veerverbin ding over de Oosterschelde voor Bruinisse van weinig betekenis. De voorzitter deelt mede, dat ge deputeerde v. Poelje met vertegen woordigers van Schouwen-Duive land en met de directie van de R. T.M. en van de prov. stoomboot- dienst en andere verkeersautori- teiten op 18 augustus een bespre king zal hebbén. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden worden on derzocht door een commissie be staande uit de heren D. de Koning en A. Jumelet Wz. De commissie adviseert tot toelating van de ge kozen leden. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. worden de heren D. van den Berg, C. H. van der Linde en L. A. Jonker-van der Zande be noemd in een commissie voor sportzaken. De taak van deze com missie zal bestaan in toezicht hou den op het onderhoud van Het sportveld. De sportverenigingen zullen deze commissie nog met twee leden aanvullen. Aan de stichtingen voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzor ging op Schouwen-Duiveland zal een subsidie van f 0,30 per inwoner worden verstrekt. Van dit subsidie, in totaal f 683,40, zal drievierde uit gekeerd worden aan de herv. stich ting en éénvierde aan de stichting op geref. grondslag. Grond voor bouw van 10 woningen Verder besluit de raad grond aan te kopen voor de bouw van tien woningen op grond aan de West straat. De onderhandelingen met de eigenaren van die grond zijn zo goed als beëindigd. Voor de bouw van deze woningen zal, indien mo gelijk, een geldlening worden af gesloten groot f 130.000,Hier over zijn de onderhandelingen nog niet beëindigd. Alle raadsleden stemmen voor beide voorstellen, maar de heer De Koning vraagt zich wel af, of de huizen nu en in de toekomst verhuurbaar zullen blijven als de huurprijs plm. f 12,50 per week zal gaan bedragen. De voorzitter meent dat ook wanneer straks de mensen van de Delta dienst, voor wie ze gebouwd wor den, vertrokken zullen zijn, men deze huizen gemakkelijk zal kun nen verhuren. De heer v. Gilst dringt aan op toewijzing van andere volkstuinen aan hen op wiens grond deze hui zen worden gebouwd en wel in de nabijheid van de te bebouwen tui nen. De heer v. Popering verlangt schadeloosstelling voor eigenaars van wintergroente, wanneer dit door de bouwerij verhield wordt. De heer De Koning is erkentelijk voor de plaatsing van enkele ver keersborden, maar wijst er op dat plaatsing van een bord in de Bur gemeester Hagelaan alleen niet vol doende is. De heer v. Popering vraagt naar een brief die aan de raad zou zijn gezonden, maar die nog niet ter tafel is geweest en dringt er op aan dat het grint aan het einde van de Burgemeester Hagelaan van de rij weg wordt verwijderd. Afscheid raadslid F. D. v. Vessum Het spijt de voorzitter dat hij de heer F. D. van Vessem In deze laatste vergadering van de raad in zijn oude samenstelling, niet per soonlijk kan danken voor alles wat hij in zijn 35-jarig raadslidmaat schap heeft gedaan, daar de heer van Vessem nog niet uit het zieken huis, waar hij momenteel vertoeft, kon worden ontslagen. Hij stelt voor dit schriftelijk te doen. Als hij de zittingsperiode van de scheidende raad overziet, denkt hij allereerst aan het verlies van de twee wethouders waarmee hij vijf jaar geleden begon. H'et plotseling overlijden van wethouder Bal en 't langzaam wegkwijnen van wet houder van den Berg, waren bei den een verlies voor de gemeente, dat hij zich persoonlijk erg heeft aangetrokken. Als hij vijf jaar terug ziet, dan blijkt in deze jaren heel wat ver anderd en is er veel tot stand ge komen, waarvoor men dankbaar terug mag zien. Hij dankt de heer Jumelet, die gedurende twee jaai de opvolger was van de heer van den Berg als raadslid. De heer A. Jumelet Wz., zegt op zijn beurt de burgemeester en de overig raadsleden dank voor de sa menwerking gedurende zijn zit- tingstijd. Hij heeft in die tijd zijn beste krachten aan de gemeente gegeven, al is hij zelf overtuigd, dat hij veel anders en beter had moeten doen. Nu het Christelijk Historisch volksdeel, wier vertegen woordiger hij was, heeft gemeend een ander naar de raad te moeten afvaardigen, wiens gaven of liever vermeende gaven groter zijn, moet hij het veld ruimen. De juiste man op de juiste plaats is een beginsel van democratie, al zal nog moeten blijken dat zijn opvolger die juiste man is. Hij wenst tenslotte dat de raadsleden en de burgemeester on der Gods zegen en met wijsheid va nboven verder zullen mogen ar beiden in het belang der gemeente. wacht op jou" kregen de twee jong ste leden van de groep, Lieke en Elsje Herrebout, 5 en 7 jaar oud, veel bijval van het publiek voor hun in Tiroler pakjes uitgevoerde dans. Met veel stijl en beheersing werd hierna „Germaine" gebracht. De „Boerinnekes" was een bij uit stek populair nummer dat natuur lijk zeer in de smaak viel. Na de solo-dans „Venetia" werd het ge deelte voor de pauze afgesloten met een humoristisch nummer „De walsende katten", dat vooral bij de aanwezige jeugd zeer in de smaak viel. In de pauze werden door de leden van SEGOR aan de bezoe kers tegeltjes aangeboden ten bate van het kostuumfonds, welke f 80 opbracht. Na de pauze kwam in de „Rus sische steppedans" het teamwerk goed tot uiting, evenals in de „Postkoets". Het circusstuk „Sero- gana" deed het buitengewoon goed. Lieke en Elsje Herrebout kwamen in dit nummer als twee beertjes op de planken, terwijl Ria Buijs als clown de vrolijke noot bracht. Ver makelijk was eveneens het optre den van de „sterke" vrouw Frieda Hachmes die een demonstratie ge- -je eu 'jeg ajsaq ua; uajjaipipjAv loop waarvan de vijfjarige Elsje Herrebout met de „zware" gewich ten onder haar arm verdween. Succesvol was ook het optreden van de twaalf amazones gezeten op Arabische hengsten, gedresseerd door Alie van Eekelen. Jopie Koop man toonde hierna haar kunde in „Heimat", waarna door een twee tal jeugdige leden met veel vaar digheid „De twee parapluutjes" werd vertolkt. Na „Heksensabbath" werd deze bijzonder geslaagde avond besloten met „Auf Wieder- sehen", wat alle medewerkers nog eenmaal op de planken bracht. Utrechtse maniak geeft „telefonische opdrachten" UTRECHT,, 8-8. In Utrecht ope- reert momenteel een man die er behagen in schept bestellingen op te geven voor een aantal Utrechtse families dat bedolven wordt onder bloemen, gebakjes, taarten, cro- quetjes, ijs en zelfs grafkransen. Het is een kwaad dat reeds enkele maanden geleden zijn kop opstak en waartegen de politie machte loos staat. De laatste dagen heeft de maniak echter zijn operatieter rein uitgebreid. Hij gaf telefonische bestellingen op voor families aan de Homeruslaan, de Kanonstraat, de Kaïiaalweg, de Leidseweg, Ot terstraat, Verlengde Hoogravense- weg, Mozartlaan, Haendelstraat en voor woonschepen aan de Leidse- kade. De Utrechtse tasci-ondernemingen Ratax en Utax hebben reeds tal van vergeefse ritten gemaakt naar deze adressen. In enkele gevallen kwam het zelfs voor dat er acht auto's voor de deur stonden tege lijk met vijf bloemisten, twee ban ketbakkers, drie slagers en twee begrafenisondernemers. De man gaat zelfs zover met zijn spel dat hij begrafenisonderne mingen opbelt om voor bepaalde families de teraardebestelling van een zoon, een vader of een inwo nende schoonmoeder te verzorgen. Als de mannen van „De laatste eer", „Ons belang" en andere coö peratieve lijkbezorgingsvercnigin- gen dan diep in het zwart zich bij de families vervoegen, blijkt dat er in totaal geen overledene in huis is. Volgens de „Giornale dTtalia" zou president Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek eind september naar Rome gaan. Verwachting tot dinsdagavond: Gematigde temperaturen Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien; matige zuidwes telijke wind; gematigde tempera turen. 12 aug. Zon op 5.18, onder 20.12. Maan op 2.18, onder 18.04. Nieuwe maan: 15 aug. te 4.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 12 aug. 0.32 v.m. 13.01 n.m. BROUWERSHAVEN: 12 aug. 0.16 v.m. 12.48 n.m. Springtij: 17 en 31 aug. Doodtij: 24 aug. HET WEEKOVERZICHT De BILT, 11-8. Tijdens het week einde kwam boven Scandinavië en midden Europa een gebied van ho ge druk tot ontwikkeling, dat langzaam naar het oosten beweegt. Langs de westelijke flank van dit gebied bewoog een boven Spanje ontstane storing via Frankrijk en België naar ons land. De activiteit van de storing bleef klein. In Frankrijk veroorzaakte ze slechts verspreide, soms evenwel zware buien. In ons land onweerde het de afgelopen nacht voornamelijk in de oostelijke provincies. Geen van de waarnemingsstations meldde ech ter meer dan 1 mm. regen. Na het passeren van de storing ruimde de wind naar zuidwest en stroomde koelere lucht het land binnen. Bij de Azoren is een krachtig gebied van hoge druk ontstaan, dat zich over de Golf van Biscaye en Spanje gaat uitbreiden. In verband hier mede komt er boven de oceaan een westcirculatie tot ontwikkeling, zo dat voorlopig geen zomerse dagen meer mogelijk zijn. Oceaanstorin gen, die in de westelijke stroming meebewegen zullen het weer een minder standvastig karakter geven, waarbij de neerslagkansen in het noorden van het land groter zijn dan in het zuiden. 's-GRAVENHAGE. Hr. Ms. Bui tengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Bagdad heeft op 6 dezer de regering van Irak me de gedeeld, dat de Nederlandse regering besloten heeft over te gaan tot erkenning van de nieuwe Iraakse regering. STAD EN PROVINCIE BURGH Motor met zijspan over de kop Op de zeedijk bij de Westbout, reed een motorrijwiel met zijspan, bestuurd door de B. uit Tilburg bij een uitwijkmanoeuvre in een gat, waardoor het voertuig over de kop ging. De inzittende van de zijspan, mevr. de B. liep hierdoor twee ka potte ribben en een gebroken sleu telbeen op. Na eerste hulpverle ning door dokter Stenger werd zij naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. De anderen, waaronder een kleine jongen, kwa men met de schrik vrij. De motor liep schade op. HAAMSTEDE/BURGH Ballonnenoptocht-kinderfeest Duizend ballonnetjes gingen steil de lucht in De door V.V.V. uitgeschreven ballonoptocht is, dank zij het prach tige weer en de zeer grote deel name, een groots kinderfeest ge worden. Reeds vroeg in de avond begon men met de uitreiking van de ballonnen, die door de te ver wachten drukte op twee plaatsen geschiedde. In tegenstelling met het vorige week aangekondigde be richt, werden ook de „eigen" kin deren van een zo begeerd ballon netje voorzien. Al het materiaal, ballonnen en gas, was gratis ter be schikking gesteld door N.V. Caltex, een geste die aller waardering ver dient. Te half acht vertrok de stoet uit Haamstede, met aan het hoofd „Witte van Haemstede" en de drumband". Op Burgh sloot zich de Burghse groep hierbij aan. Toen pas was de ontzaggelijke mensen menigte zichtbaar. Na een rond gang door het dorp, werd het nieuwe sportveld, dat. hiermede voor het eerst in het teken van de belangstelling kwam te staan, be treden, waar om circa 8 uur 15 burgemeester Van Citters het sein gaf voor het loslaten der ballon nen, waarop een duizendtal bijna steil omhoog ging. Een fantastisch gezicht! Op een zekere hoogte ge komen werden ze door een weste lijke luchtstroming gegrepen en snel oostwaarts gevoerd, waarna ze spoedig uit het gezicht verdwe nen. En nu maar afwachten waai de kaartjes vandaan komen. DREISCHOR Onze dorpsgenoot de heer J. Dooge slaagde te Rotterdam voor het diploma Textlelbrevet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2